Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104401) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét, Mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a beállított, működőképes előfizetői leveleket egyszer csak, látszólag előzmény nélkül nem tölti le. Thunderbird a levelezőrendszerem. Amennyiben segítene így látatlanban valaki, hogy ez megtörténjen, ill. milyen irányban induljak el, szívesen venném. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#104402) mpo válasza Lackooo84 (#104370) üzenetére


mpo
veterán

A cím megtévesztő, mert csak a neve Digi, tulajdonosa a 4ig.
GVH-bírság: A Digi saját routere nem tudta a gigabites netet, de erről nem szóltak

A cikk végére tették és nem a címbe.

A vállalat végül azért kapott csak 190 millió forintnyi bírságot, mert a – tisztességtelen reklámgyakorlat óta tulajdonost váltó – cég új vezetése elismerte a jogsértést, lemondott a jogorvoslat lehetőségéről, és vállalati megfelelési programjának fejlesztését vállalta a további hasonló, jogellenes gyakorlatok elkerüléséhez.
*******
A Viasat Explorenál néha kimarad a hang, másik tévén a Viasat Nature ment, ott kockásodott rendszeresen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#104403) CharlieDrop válasza Soma01 (#104400) üzenetére


CharlieDrop
veterán

van olyan teló, amine a wifije tud gigabitet? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#104404) Dragon3000 válasza CharlieDrop (#104403) üzenetére


Dragon3000
veterán

Van olyan eset, amikor telefonon kellene a gigabit? Ax képes telefonok közül sok képes a gigabitre.

(#104405) Lackooo84 válasza Soma01 (#104400) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Oké, akkor érd el azt egy 2.4G n-es hálózaton...

The Truth is out there...

(#104406) NoNick válasza iMaverick (#104367) üzenetére


NoNick
tag

Hétvégén lesz időm babrálni a beállításokkal.
Ha a saját routert switch üzemmódba rakom, az segíthet?
Ekkor ugye az ONT lesz a router, betárcsáz, a telefonvonalnak így mennie kell, wifit kikapcsolom, az összes többit meg intézi a saját router.

(#104407) matteo90 válasza Soma01 (#104400) üzenetére


matteo90
csendes tag

2 antennás ac 160MHz laptoppal rendre hozza az 1300 Mbitet lefelé a telekomos Sagemcom 5670 ONT. Az már elég Gigabit..?

(#104408) Geth válasza matteo90 (#104407) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom a laptopot nem a Telekom adja. Erre felhívják a figyelmet a reklámjukban?

(#104409) nrg_52 válasza matteo90 (#104407) üzenetére


nrg_52
addikt

Tovabbra is az lenne a kerdesem, hogy mindezt havonta mennyiert?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#104410) csernak75 válasza nrg_52 (#104409) üzenetére


csernak75
senior tag

Ha kérsz mellé vezetékes telót akkor összesen a 2 csomag havi 4840Ft 1000/1000Mbps net.
Illetve alapból azt az eszközt adják hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#104411) 4Grider válasza nrg_52 (#104409) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én 4640 Ft-ot fizetek 1000/1000-ért telefonnal (a kettő együtt a legolcsóbb, iptv nem kell), de csak azért mert itt van az utcában a Digi...
És nálam nem tudja ezen az eszközön sem az ax-os telefonom, sem az ax-os laptopom az 1000 Mbps-ot wifin. 800 Mbps körül szokott lenni a vége wifin. Kábelen persze megvan a 950 Mbps.

(#104412) csernak75 válasza 4Grider (#104411) üzenetére


csernak75
senior tag

A városban nincs digi és csak 200Ft-al több. Ismerős Gamer laptopja 2400Mbps-os link sebességgel kapcsolódik az eszközhöz és olyan 1200/1000 körül mér.
Kábelen meg 940/940 :DD

[ Szerkesztve ]

(#104413) iMaverick válasza NoNick (#104406) üzenetére


iMaverick
addikt

Mennie kellene...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#104414) trec12 válasza raziel01 (#104377) üzenetére


trec12
addikt

Azt értem, hogy a Digi kissé pongyolán fogalmazott - meg ugye gondolom olcsó ONT-al lehet lent tartani az árakat - a reklámjában de szerintem még ez a csökkentett összeg is túlzás. :U Azért nem történt itt akkora baj meg kár. :N Szerintem.
(Nálam hónapok óta tökéletesen üzemel a Fiberhome + Digis Tp-Link combó.) ;)

[ Szerkesztve ]

(#104415) Soma01 válasza matteo90 (#104407) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. Akkor a Telekom ok. Az már király! Mindenki ilyen routert kap?

A Vodafone is ad ilyen sebességű routert? :) És a többi szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

(#104416) phr3ak válasza raziel01 (#104377) üzenetére


phr3ak
csendes tag

"Mostmeg kifizették büntetésre és ugyan úgy biztosítaniuk kell jobb eszközt."

erről van valami infó? mi helyett lesz mi?

(#104417) 4Grider válasza phr3ak (#104416) üzenetére


4Grider
nagyúr

Huawei helyett kaphatsz Fiberhome ont-ot, ahelyett meg ZTE-t. :D

(#104418) Soma01


Soma01
veterán

Betenné ide valaki azt az idézetet, ami alapján bárki is azt gondolhatta, hogy olyan routert kap az előfizető a net szolgáltatás mellé, ami WiFi-n is tudja majd a gigabites sebességet?

Ha megígérte, adjon ilyet. Ha nem, akkor ne. Nekem spec. egy sima ONT (modem) is elég. Router se kell.

Régebben csak egy lan kábelt húztak be a lakásba. Egy csati volt csak a végén, nem egy router.

(#104419) viktorhu válasza Soma01 (#104418) üzenetére


viktorhu
veterán

Az n-es wifi miatt tele vannak a lakótelepi Facebook csoportok azzal, hogy nem megy a digi. Egyszerűen ott már nem mindenütt használható normálisan a 2,4 - jobban járnának, ha semmilyen wifit nem adnának akkor, úgy világos lenne a helyzet azoknak is, akiknek fogalmuk sincs a wifiről.

(#104420) Soma01 válasza viktorhu (#104419) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt mondtam én is. Ha WiFi-t nem tudó sima modemet vagy routert adnak, akkor mi miatt büntetik meg őket? Ha meg adnak egy alibi WiFi-t, akkor meg bünti? Az alibi WiFi azért több mint a semmi. :)

Úgy láttam, hogy most többen is kaptak büntetést a szolgáltatók közül.

A WiFi tényleg annyira igény függő, hogy biztos, hogy nem jó mindenkinek ugyan az. Elég nagy pazarlás volna mindenkinek csúcs WiFi-t adni. Szerintem az előfizetők 10 százaléka használja ki a gigabitet is. Vagy annyi se.

A soklakásos társasházakban tényleg használhatatlan a 2,4 GHz. De ez akkor is meglenne, ha mindenki a 3-4 ezer forintos routereket venné. Mert az az olcsó. Plusz lehet, hogy nem is tud 5 GHz-et minden kliens ezekben az otthonokban. Szóval megint zsákutca. Annyi tényező van a WiFi-nél, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni egy tipussal. Szerintem tök jó ez így, hogy digiseknek van kedvezmény a Tp-link routerekre. Tehát aki jobbat akar, vehet olcsóbban egy jó routert. Plusz, ha jól tudom, van felárért Digis, WiFi 6-os router is. Az ONT is amúgy? Aki jobbat akar, ott van.
Vaaagy! Alapból kapjon mindenki WiFi 6-os routert, legyen drágább az előfizu. De legyen havidíj kedvezmény annak, aki lemond a WiFi 6 routerről és elég neki egy sima router vagy modem, ONT. :) Esetleg 2 év hűségért cserébe adjanak nagyon olcsón routert. Mint a mobil szolgáltatók a telefonokat. Ha nem is 0 forintért, de pl. féláron... vagy mit tudom én... :)

(#104421) DasBoot válasza DasBoot (#104401) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Igazán sokat segítettek az olvasók!

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#104422) trec12 válasza Soma01 (#104420) üzenetére


trec12
addikt

Nyilván a Digi ezzel is lent akarta tartani a net árát ezért sem adott izmosabb ONT-ot ami mindent tud. Most majd lehet az lesz, hogy ad és sanszos, hogy a havidíjban érzékelhető lesz. Jövőre átbrandelik úgyis az egész Digit úgy vélem legkésőbb akkor a szolgáltatások is változni fognak meg az árak is. A Digis Tp-Link (WiFi6-al) is egy jó irány, jelenleg havi 250 Ft-ért. :K Sajnos csak lokálisan elérhető, jellemzően a nagyvárosokban/megyeszékhelyeken...

[ Szerkesztve ]

(#104423) proradeon


proradeon
őstag

A Digi eltávolította a Fiberlink 2.5G és 10G-ről szóló tavalyi sajtóközleményét a weboldaláról. Most vagy nagyon nem büszkék arra, hogy majd 1 év alatt semmi előrelépés nem történt az ügyben, vagy végleg elengedték a dolgot. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#104424) Lali-213 válasza proradeon (#104423) üzenetére


Lali-213
senior tag

Inkább elengedték. Örülhetnek a felhasználók ha a gigabit megvan. :DDD

(#104425) trec12 válasza proradeon (#104423) üzenetére


trec12
addikt

Gyakorlatilag a Gigabit-es netük is vastagon megfelelő jelenleg is és még egy jó ideig az lesz. :K Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#104426) Zolás


Zolás
addikt

Pár órája Maglódon volt egy fél másodperces áramszünet, azóta nincs internet. Hiba 651 ha direkt a géppel akarok csatlakozni. Már 2 laptoppal is próbáltam, azokkal se megy. Öröm boldogság...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#104427) Zolás válasza Zolás (#104426) üzenetére


Zolás
addikt

Kipróbáltam hogy rossz jelszót adok meg, ugyanúgy 651es hibakód.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#104428) Viper26 válasza proradeon (#104423) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezeknek már december óta mennie kéne a fővárosban...gondolhatod. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#104429) Calogero válasza Zolás (#104427) üzenetére


Calogero
addikt

Lehet áramszünet után valamelyik eszközük nem indult újra, jelentsd hibára.

(#104430) Zolás válasza Calogero (#104429) üzenetére


Zolás
addikt

Valószínűleg ez történt, már helyreállt a net.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#104431) Dragon3000 válasza Zolás (#104430) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel áramszünet volt, így gondolom várni kellett, míg dobta az előző pppoe kapcsolatot és utána engedte újra létrehozni.

(#104432) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#104431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 5 perc, de nem pár óra.

(#104433) SzaBIKA84


SzaBIKA84
csendes tag

Sziasztok!

Gondom van a DIGI-vel, és azért írok ide, mert hátha más már megtalálta a megoldást...

A helyzet a következő: van egy ASUS routerem, (RT-AX86S) és egy ZTE ONT-m, amit a DIGI bocsátott a rendelkezésemre, és bridge módban van. Erről megy a TV is. (telefon nincs.)

A probléma a következő: bizonyos időközönként (naponta legalább egyszer) megszakad a szolgáltatás pár percre, majd újra magához tér. Akkor is, ha hozzá se nyúlok.
Ezt már jó ideje észleltem, ezért először magamban kerestem a hibát: akkoriban egy ASUS AC-87U router szolgált ki, és mivel ez már nem mai darab, gondoltam itt az ideje cserélni. Akkor vettem a fentebb említett AX-es eszközt. A fura az volt, hogy a probléma az új router beüzemelése után is pontosan ugyanúgy jelentkezett. Úgyhogy fel is hívtam a szolgáltatót, ahol mondta az ügyfélszolgálatos hogy látja a rengeteg szakadást, így kiküldi a szerelőt.
Ki is jött az ember, kérdezte hogy mi a probléma. Ecseteltem neki, majd erre felháborodva mondta, hogy hát ez a szolgáltatás velejárója, meg hogy egy csomó ilyenhez kell kimennie, de hiába cseréli ki az ONT-t, max 6 hét, és újra gond lesz vele.
Na, erre én mondtam neki, hogy ez így nagyon nem oké, mert először is erről egy szó sem volt a szerződésben, másodszor ebben az esetben nyilvánvaló hogy az ONT-ik a szarok, mivel csere után akkor mégiscsak működik x ideig...
Erre ő felajánlotta hogy átállítja nekem router módra az eszközt, (most modem vagyis bridge módban van) ami nekem nem opció mivel szerver is megy amit szeretnék normálisan elérni, továbbá a magasabb ping idő sem hiányzik - meg amúgy ezt én is meg tudom csinálni... meg akkor minek van normális routerem?
Sértődötten mondta, hogy akkor hoz másik típusú ONT-t a gagyi FiberHome helyett.
Kaptam is egy (jó eséllyel használt) ZTE-t, és utána csodák csodája hetekig ment is a szolgáltatás ahogy kell. De a napokban ismét elkezdte ugyanazt, és a router logja is pontosan ugyanazokat a hibákat jelzi. (eldobja a WAN kapcsolatot, majd újrakapcsolódási kísérlet esetén hibásnak látja a felhasználónevet és a jelszót.)

Most nem tudom merre tovább. Jöjjön ki a szerelő megint ONT-t cserélni? Vagy van valami jobb megoldás erre?

Én aktívan játszom, ahol ez a netszakadás, és a magas ping idő is problémát okoz. Megy szerver, és okosotthonos eszközök is a hálózatról, tehát stabil kapcsolatra van szükségem.

Valakinek esetleg tippje? Köszi. 😊

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#104434) Multibit válasza SzaBIKA84 (#104433) üzenetére


Multibit
veterán

Több fórumtársnak van/volt hasonló gondja. Ennek nézz utána: [link] Hátha…

[ Szerkesztve ]

(#104435) BlackJack21 válasza Dragon3000 (#104431) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem hiszem, hogy szolgtatói oldalról lett volna probléma. Nekem nem dobta a kapcsolatot( UPS- en van minden kütyü), és folyamatosan volt net( szinténMaglód). Amúgy csak az egyik fázis volt problémás. Az a fél mp-es áramszünet elég "agresszív" volt. A bojlert újra be kellett állítani. Eddig egyszer sem kellett ilyet csinálni.

(#104436) egykori válasza SzaBIKA84 (#104433) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is segített a PPP Echo letiltása. Már féléve nem volt netszakadás (Asus AC-65P).

(#104437) NoNick válasza iMaverick (#104413) üzenetére


NoNick
tag

Köszi a segítséget mindenkinek, megy is, egy délelőtt ráment, mire mindent tudásom szerint helyreraktam. Egy dolog nem megy, a telefon :DDD .
Az ONT felületén is inaktívként mutatja, telefonos kisasszony nem tudta meggyógyítani.
Mivel csak emiatt kezdtem bele az egészbe, futok még pár kört ez ügyben.

(#104438) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Friss hirek alapjan nem csoda ha nem eroltetik a beharangozott nagyobb csomagokat. Ha megtartjak a voda vezetekes reszet a vasarlas utan akkor jol jon majd az extra savszel a gerincen.

(#104439) Intruder2k5 válasza Lacccca87 (#104438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt most nem igazán értem, egyrészt a Vodával együtt nyilván jön az ő gerinckapacitásuk is a 4iG-hez, másrészt azért a hálózatok összevonása nem két napos feladat lesz.

(#104440) norba69 válasza Intruder2k5 (#104439) üzenetére


norba69
senior tag

A Vodában csak 51 % tulajdonrésze lesz a 4ig-nek, a maradék a Corvinusé lesz.
Így szerintem nem lesz összeolvadás (most még).

(#104441) Intruder2k5 válasza norba69 (#104440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem sem. Ez a felvásárlás minket - DIGI előfizetőket - rövid távon nem fog érinteni.

(#104442) CharlieDrop válasza Lacccca87 (#104438) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért nem kicsi szart vettek a nyakukba.
OK, sok helyen jó a régi UPC, de majdnem ugyanennyi helyen régi és instabil cuccokat kapnak :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#104443) norba69 válasza Intruder2k5 (#104441) üzenetére


norba69
senior tag

Azért nem lepődnék meg nagyon, ha a Voda hirtelen felvásárolná a digi mobilüzletágát :)

(#104444) CirrMee válasza norba69 (#104443) üzenetére


CirrMee
addikt

Sokra nem mennének vele. A hálózat(ocska) nem mérvadó, az előfizetők meg az első normál vodka tarifára emeléssel el is párolognának. Az meg gondolom szóba sem jöhetne, ha a mostani horror tarifások ilyen minimalista árazású csomagot kapnának a hozzájutással... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#104445) norba69 válasza CirrMee (#104444) üzenetére


norba69
senior tag

Ez lenne benne a lényeg.
A digi minden mobilszolgáltató számára fájdalmas tarifával működik (még aVoIP szolgáltatók számára is szar).
Egy hatalmas tüske a köröm alatt, ami most eltűnhet :(

[ Szerkesztve ]

(#104446) so_ha válasza norba69 (#104445) üzenetére


so_ha
senior tag

"Egy hatalmas tüske a köröm alatt"
Ez a tüske most még nagyobbra nőhet, mert ha a Digi Romániában kicsinálta a helyi Telekomot, akkor a 4IG az állammal karöltve még hamarabb kifektetheti a Magyar Telekomot (pl. árazással + állami flottákkal ...).

(#104447) toto2700reg válasza so_ha (#104446) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Gyakorlatilag nem lesz verseny. Telecom vs Mészáros + Orbán.

(#104448) Calogero válasza so_ha (#104446) üzenetére


Calogero
addikt

Az állami flotta még a Telekomé 2023.06.30-ig

(#104449) so_ha válasza toto2700reg (#104447) üzenetére


so_ha
senior tag

Mészáros nem része a 4IG-nek, viszont egy volt UPC/Voda vezető igen.
Jászai már régen kiszállt a Mészáros csoportból (nézetkülönbségek miatt).

(#104450) so_ha válasza Calogero (#104448) üzenetére


so_ha
senior tag

Valószínűleg egy év kell a szinergiák összefésüléséhez is (vagy több).
Ez eddig is egy lassan felépülő mesterterv volt ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.