Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) negro válasza CharlieDrop (#33500) üzenetére


negro
őstag

nekem a bmw-en tul is van elet. nem vagyok szem ellenzos szoval tolem johet :D

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33502) CharlieDrop válasza negro (#33501) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C :C

Azért maradjon csak BMW topik. Ha meglesz a csere, ígérem rakok ki képet ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33503) brickm válasza negro (#33499) üzenetére


brickm
őstag

az rayban?

(#33504) CharlieDrop válasza negro (#33499) üzenetére


CharlieDrop
veterán

amúgy nézem a topik össuzefoglalóban az autókat meg a tagokat, hááát, ki kellene üríteni onnan mindent, mert vagy nem az az autójuk, vagy már nem annyira járnak ide, vagy nem kommentelnek.

Bár látom, hogy Ezredes úr is inkább nem ír semmit, csak ha valami nagyon kiborítja.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33505) Möhe válasza negro (#33499) üzenetére


Möhe
addikt

Én egy felújítós projekt végén vagyok.
Jégkáros ember-kihúzza a ráütődéseket kihúzza
Karosszériás- motor/csomiajtó ,tetőablak ,lökhárítók,tükrök,bőrbelső csereréje
Piktor- lefesse szépre

De közben hajtok külföldi M5-öt. Már nem akarok költeni a mostanira. Tavaszig szeretném letudni a cserét,javítást,vizsgát, rendszámozást. És a végén eladni a mostanit.

Neh,elég jó a poszt?
Kép nincs, piszkos a szekér, meg olyan kis esetlen szegénykém ahogy most kinéz tetőkárpit nélkül, téli kerékkel :DDD

(#33506) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez a projekt. Kell talalnom valakit, aki tudja, hogy kell mukodesre birni, beszerelni. :)
A hatso ulesek nem futhetoek nalam, szoval az biztos nem fog mukodni, hacsak nem talalok 'szellozos' hatso ulessort.

Egyebkent a Kia Optima jon eros diesellel, okos navival/menurendszerrel, HUD, ulesszellozes, es meg rohadt sok olyan extra, ami premium kivaltsag volt. Van belole turbos 2.0L benzin is, az sem lehet rossz. OFF vege. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33507) CharlieDrop válasza MPowerPH (#33506) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ki kellene próbáljak egy f10-et :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33508) MPowerPH válasza CharlieDrop (#33507) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nyaron megyek haza, de ha akkor is aktualis lesz, akkor hajra.(ha addig nem adom el...) Csak a jobbkormanyt kell benyelned. :)

Don't Tread On Me

(#33509) CharlieDrop válasza MPowerPH (#33508) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem simán, ha nem adod el tuti, remélem addig visszatérek BMW-re :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33510) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azert az E46 frontalis utkozesnel mutatott vedelme mar nem igen allja meg a helyet. Szabalyosan eltunt az auto eleje, es ugy, hogy a fulke is komolyan deformalodott. :U

Ha masert nem, ezert kell ujabb autoban ulni...Felelmetes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33511) Skimaster válasza MPowerPH (#33510) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ülhetsz bármilyen autóban,ha mindkét kocsi 100-al megy ez van...

(#33512) CharlieDrop válasza MPowerPH (#33510) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért, a Renault-ból sem szállt ki élve a sofőr :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33513) majnkopf válasza MPowerPH (#33510) üzenetére


majnkopf
tag

Ne már... :D ezért vált valaki autót, mert nem biztonságos eléggé? :DDD

(#33514) Skimaster válasza CharlieDrop (#33512) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az Seat....

(#33515) CharlieDrop válasza Skimaster (#33514) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bocs, igaz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33516) MPowerPH válasza Skimaster (#33511) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem feltetlen. Ha egy 7er jott volna szembe, abbol van esely kiszallni. Van egy pont, ami alatt meg van esely a tulelesre, ha az auto fulkeje megved.
Vannak az USA labor altal keszitett minimalis atfedesi tesztek, ahol az autok jelentos resze megbukik, meg az ujak kozul is. A regiek persze ezen megbuknak, volt olyan, hogy a B oszlopig tartott a gyalulas, pedig 5 csillagos auto volt.

Mod: persze, a belso szervek egy bizonyos G folott mar nem birjak. A suly, a gyurodo zona, a kabin merevsege szamit.

majnkopf Igen, reszben ez is befolyasolo tenyezo. Es sajnos az F10 -es sem szerepelt kivaloan, mert minimalis atfedesnel elofordulhat labtores, mert deformalodik az also merevito.
Nekem mind1, en ugyis ebben doglok majd meg, de azt szeretnem, hogy a felesegem es a gyerekeim(majd) biztonsagban legyenek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33517) Skimaster válasza MPowerPH (#33516) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez fizika,egy bizonyos sebesség felett mindegy miben ülsz,csak ezt akartam mondani,de ha olyan a sebesség,ami még "belefér",akkor a nagyobb,főleg nehezebb autó előny,az biztos

(#33518) majnkopf válasza MPowerPH (#33516) üzenetére


majnkopf
tag

Hát ezek szerintem olyan dolgok, hogy emiatt felesleges autót választani vagy váltani.. az semmit nem ér szerintem, hogy "van még esély kiszállni" .. de ez az én véleményem. ennyi erővel ha 2 kamion összenyomna egy "nagy autót" akkor inkább kisebbet kellett volna venni, hogy még ki tudj menekülni a kettő közül :DDD

(#33519) MPowerPH válasza majnkopf (#33518) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez rajtad all, mindenki maskepp gondolkozik... De hidd el, hogy hatalmas kulonbsegek vannak, youtube -on nezegettem par tesztet, es volt par sokkolo. Nem az ADAC, hanem az IIHS fele. Nekem a biztonsag az elso, es mar irtam, hogy nem eppen miattam. Sajnos nem mindig rajtad mulik, mert ha jon egy allat, aki beled durrant, akkor csak az autora szamithatsz. Es az uj e tekintetben mindig jobb. Kivetel az e60, amelyik alul lotte az E39-et anno...

Itt van az F10 kerdeses vedelme, amirol irtam. Itt meg a 3 premiume. A BMW az oldal szerint kiemelkedik a hatso szegmens vedelmet illetoen, na meg a szemely felso teste is a legnagyobb protekciot elvezi, valahogy kevesebb a G, es jobban mukodnek a legzsakok. Viszont egy komoly labtores siman kinezhet...(UK medellnel nem tudom, mivel ottan nincs labtarto, csak a gazpedal egy kicsivel beljebb, tehat ott lehet meguszod) Az Audiban fejserulesre van esely, mert a legzsakok nem vedenek megfeleloen, viszont a fulke erntetlen marad, meg a dash se mozdul. A Merci pedig all around jo lett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33520) CharlieDrop válasza MPowerPH (#33519) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kemény. Azért az e90 nem lett olyan vészes

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33521) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Sziasztok! Vis Maior miatt kellene nekem legkésőbb hétfő reggelig egy db előlre betekerhető vonószem pár napra. E46, de jó bele az E39 biztos, meg talán több is kompatibilis. Budapest, el tudok érte menni ha úgy jó csak.

Elfolyt az olaj és lerobbantam még tegnap. Utána ahogy hűlt, sikerült lábon elgurulni a következő pihenőhelyre, de azért így nem mennék vele.

(#33522) urban racer válasza whitezo88 (#33521) üzenetére


urban racer
senior tag

én a nyakamat nem tenném rá, hogy jó bele. e46ba nem ment bele legalábbis az e39-é, ha jól emlékszem...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#33523) urban racer válasza majnkopf (#33513) üzenetére


urban racer
senior tag

Az első autóm egy astra gsi volt. Nagyon szerettem. 1 éve rám szólt haverom, hogy eladó. Elmentem, megnéztem, az ülés szélén már csak drót volt, a tetőkárpit lógott, 5 nyomvonalon járt a hóban az autó Alig lehetett vele egyenesen menni. Egyszóval egy kalap szar volt. Úgy voltam, hogy megveszem ennek ellenére, mert nem drága, asszony most csinálja a jogsit, mondom jólesz neki. Aztán elkezdtem agyalni: nincs légzsák sehol, a biztonsági övek patronja el van lőve, hátul nincs fejtámla, inkább otthagytam. Én sem ülnék bele mostmár.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#33524) whitezo88 válasza urban racer (#33522) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egyszer már kellett hozzá és E39-estől kaptam.

(#33525) urban racer válasza whitezo88 (#33524) üzenetére


urban racer
senior tag

Akkor lehet az e36-é, passzolom :D Régen volt már, amikor kellett :D De valamelyiknek a menetemelkedése más...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#33526) MPowerPH válasza MPowerPH (#33506) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyit megtudtam, hogy elvileg a gyarilag perforalt ulesekbe integralva van a futes, csak nincs bekabelezve. Szoval meg lehetseges, hogy az is megoldhato, ezt meg kell nezni.
A klima azert nem olyan egyszeru hatra... Kell meg hatra a BLOWER, es az air duct is mintha mas lenne a 4 zonasnal. A B-pillar -os kivezetes nem erdekel, a nelkul is mukodne ez(elvileg). Aztan kerdeses meg az elso legbefuvo, mert 4 zonasnal ott van egy plusz meleg levego allito, aminek ossz csak annyi a szerepe, hogy kulon tudom allitani vele az utasoknak a levego 'homersekletet', mig a sima klimanal csak a 2(4 szemelyre) egyutt megy.

Don't Tread On Me

(#33527) Möhe


Möhe
addikt

Ülésszellőztetés melyik 5-ös szériában volt?e60-tól?

(#33528) Highend55


Highend55
tag

BMW 5 Series 2017 G30 M Sport 540i POV Test Drive [link]

(#33529) MPowerPH válasza Möhe (#33527) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hiszem volt E65-nel vezettek be eloszor ezt a funkciot. Tehat E60 -tol.

Don't Tread On Me

(#33530) Möhe válasza MPowerPH (#33529) üzenetére


Möhe
addikt

Ehh, ahhoz meg sovány a buxa. 2007 LCI alá nem adom belőle. Megvenni megtudnám, csak a szervizre nem maradna elég.
Mi az extralistás kódja? Vagy milyen néven szerepel? Egyáltalán sportülésbe raktak olyant?

(#33531) MPowerPH válasza Möhe (#33530) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos az extralistas kodjat nem tudom E60 -nal. F10 -nel igy szerepel: 453 Active Seat Ventilation, Front

Es ugy tudom, csak comfort seat -el volt kerheto(kivetel M5). Ez esetben ugye a borbelso is a dragabb, mert perforalt.

Don't Tread On Me

(#33532) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Na, hajtókarcsapágy, talán a hajtókart nem vitte magával. Viszont az olajat brutál módon ette, szóval generál is kell.

(#33533) yanna válasza whitezo88 (#33532) üzenetére


yanna
őstag

De az olaj hogy folyt el?

(#33534) whitezo88 válasza yanna (#33533) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Valahol. Kiderül majd.

(#33535) yanna válasza whitezo88 (#33534) üzenetére


yanna
őstag

Várjuk a további infot. Milyen motor?

(#33536) whitezo88 válasza yanna (#33535) üzenetére


whitezo88
nagyúr

1999 évj, 318i 1.9

(#33537) yanna válasza whitezo88 (#33536) üzenetére


yanna
őstag

Úgy tudom, hogy ezek a motorok (10-ből 1-2) még olajjal is hajlamosak a 3-ik hengernél hajtókar csapágyasak lenni, nagyobb rejtély az olaj eltűnése... :U

(#33538) htomi85 válasza majnkopf (#33513) üzenetére


htomi85
tag

Erre csak egy válasz létezik.

Ha már karamboloznom kell, remélem a tiéd lesz a másik autó.

(#33539) majnkopf


majnkopf
tag

e46 320i-be jó a Castrol 5w40 olaj? Tescoban volt 1L kb. 3300 Ft. Vagy érdemesebb máshol venni? :R

(#33540) kenguru99 válasza majnkopf (#33539) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Jó. Viszont castrol-t biztosan kapsz olcsóbban máshol.

(#33541) Declare válasza Skimaster (#33517) üzenetére


Declare
őstag

:N

Szenszalas anyagok, gyürödesi zonak, ezen mulik a dolog....az mar ezer eve elmult, ami a Blöffben van, hogy " a suly a megbizhatosag jele" :D

1950 Malibu vs 2009 Chevrolet nem hiszem, hogy a "regi jo massziv vasban" szeretnel ülni :)

(#33542) negro válasza Möhe (#33505) üzenetére


negro
őstag

Kivancsisagbol, almozodas okan en is szoktam nezegetni milyen M5-ok vannak kint ( Alpina B10-ek mellett :) ) viszont ennek is megy fel az ara drasztikusan mint E46 M3-nak. Szoval siess a vetellel :D Ma mar gyak. 16.000 euro alatt nem talalsz valalhatot egy igazan jo meg 20e. Regen, ~ket eve meg 12e -ert is volt jonak mondhato.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33543) Möhe válasza negro (#33542) üzenetére


Möhe
addikt

Végignyálaztam a komplett M-topikot e39.hu-n,és látom is igen hogy mennyiért voltak anno e39-ek. Meg persze mekkora volt az itthoni kínálat (és a kerülendő szarok is) most 1 sincs, e60 is 2db. De azért a pénzért facelifet kapok odakinn,amire még költhetek is,hogy pariban legyen velük,ár szempontból.
képek alapján eddig ez a befutó 39 :[link] ,és ez :[link]

e60 (kicsit elgurult a bogyó) ,csak kimerül a kassza egy kisebb műhelylátogatás után :W
[link] , [link]

ez csak azért ,mert már javítottak rajta 1-2 dolgot: [link]
Nem kicsik a gondok :DDD :W :W

szerk: ez lemaradt mint befutó: 39 [link]

[ Szerkesztve ]

(#33544) negro válasza Möhe (#33543) üzenetére


negro
őstag

Uhh az a kek, fekete bor belsos nekem baromi ronda.
Amit a vegen linkeltel az nem rossz.

Ezt nem nezted? Igaz FL elotti eppenhogy de baromi egyben van. Facelift Hella lampakat elore-hatra, illetve a hozza valo vilagitas modult meg megkapod 200e forintbol. Illetve nekem ennyibe volt, hogy rancfelvartam az autot. Igaz ugyan, hogy hatsokat ujonnan vettem csak az elsok bontottak. M-eseten meg mas dolgod nincs is...

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33545) Möhe válasza negro (#33544) üzenetére


Möhe
addikt

Csak ránéztem,mivel face utánit nézegettem csak,nem mondom ,hogy nem tetszik,cserébe fapados :U

(#33546) CharlieDrop válasza Möhe (#33543) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az első és az utolsó e39 tetszik :)

Hajrá, hajrá :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33547) negro válasza Möhe (#33545) üzenetére


negro
őstag

Mar hogy erted, h fapad? Nincs benne tolato radar (illetve elol, de az amugy is baromi ritka) Kb ennyi. Az, hogy nem nagy navis nem mind1? Elvegre tobb mint 10 eves rendszer amugy se azt hasznalnad. A tekero gombokkal egy orroke valosag egy cim bevitele is.

Ott az okos telo 5 collos kijelzokkel mar folyamatosan frissitett terkeppel. :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33548) Möhe válasza CharlieDrop (#33546) üzenetére


Möhe
addikt

köszi

De filózom,azon,hogy egy kicsit leharcoltabbat ,felújítani,és akkor tényleg cserélve/javítva van rajta az aminek lennie kellene , 3 gurigából bőven bele kelljen férnie egy ilyen mutatványnak. Vanos solenoid, egyéb motortérben lévő dolgok,esetleg futómű is beleférne. Ide pont van első lökösöm is,matt a lámpa (van ez is) ,egy polír ha csak ez a baja.

negro

A navi nem érdekel,a mostanin sem használom. Jójóó, egy vinnel beljebb lennék, igazad van, tényleg nem rossz darab. Én vagyok kicsit szúrósszemű.

[ Szerkesztve ]

(#33549) CharlieDrop válasza Möhe (#33548) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezzel egyetértek :)

Ezért nézegetek én is alsóbb régiókból. Ha nincs széthullva, akkor nem baj, ha én cserél(tete)ek rajta mindent, mert akkor az tuti jó lesz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33550) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ebben tudtok segiteni? Itt van az also ac eloszto haz. Elvileg 3 fele van belole...

Az elso 4-zone "Yes",
A masodik 4-zone "No" es sima klimahoz "Yes",
A harmadik mindegyikhez "No"

Ez most mit jelent? :U

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.