Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) tasiadam válasza brumi1024 (#73998) üzenetére


tasiadam
veterán

Műszakinál nem köveznek meg a nem gyári futómű és szilentek miatt? Vagy nem itthoni papírozás? Mert én is cserélném ki powerflexre dolgokat, de belémrakják a bökőt

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74002) CharlieDrop válasza tasiadam (#74001) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem volt powerflexes cuccom, nem szóltak, igaz az tizenéve volt. Viszont: hacsak nem tükörsima utakon jársz nagyrész semmi értelme. Brutál kemény lesz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#74003) tasiadam válasza CharlieDrop (#74002) üzenetére


tasiadam
veterán

Csak a 2 stabpálcáét cserélném ki, a többit nem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74004) CharlieDrop válasza tasiadam (#74003) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, én full szettet cseréltem.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#74005) tasiadam válasza CharlieDrop (#74004) üzenetére


tasiadam
veterán

ááááááááááá az megölne :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74006) CharlieDrop válasza tasiadam (#74005) üzenetére


CharlieDrop
veterán

engem is megölt, pedig jobbak voltak az utak.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#74007) tasiadam válasza CharlieDrop (#74006) üzenetére


tasiadam
veterán

Abban benne lennék, hogy 1-2 lengőkaron cseréljek, ami a legnagyobb terhelést kapja, de oda is túl kemény lenne a poli, köztes átmenet meg nincs.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74008) brumi1024 válasza tasiadam (#74001) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem itthoni (eleve epitett M3, sok az ajto az E46-hoz). Kenyelem nem szempont, szep track car a cel vele.

[ Szerkesztve ]

(#74009) kardkovacsi válasza brumi1024 (#74000) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Persze, de akkor is oda kell vinned, meg kell várnod. Én mondjuk mire hazamennék addigra mehetnék is vissza. Nyűg :)
Én amúgy szívesebben elvacakolok fele egy hétvégi délelőttöt mintsem a szervizbe vigyem. Persze fékfolyadékot azért nem cserélnék ahogy olajat sem :) De aksit cseréltem már, mondjuk volt anyázás közben rendesen.

(#74010) FIREBLADE78 válasza kardkovacsi (#74009) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

És még szerviz csomagom sincsen ;] remélem lesz vagy 100k az a 5 perces munka

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#74011) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#74010) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Utólag nem tudsz kérni az autóhoz? Még 5 éveshez is adnak.
Amúgy nekem most volt kötelező szervizem és ez már kilógott az 5 évből, 126e volt a 6 éves kötelező szerviz az F30-ra (volt rajta 10% kedvezmény is, meg az F olcsóbb mint a G széria). Ez egy olajcsere meg egy pollenszűrő csere volt összesen. Szóval igen, a 100K jó becslés :)

[ Szerkesztve ]

(#74012) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!

Pár napja vagyok ennek a Z4-nek a tulaja.
Tutira lesznek kérdéseim, de egyelőre csak beköszönök/bemutatkozok a csoportnak.

M54 2.5 191 LE, 225k km. Olasz volt, rozsda nincs, körbeverve sincs. Első lökivel felállt a tulaj egy padkára, az a fényezést bántotta, és egy picit el is áll az elem. Ez javítva lesz.
ABS gyűrű lehet berohadva, mert néha bedobja hibának a műszerfalon az ABS-t, elvileg ez szokásos betegsége.
Ezen kívül műszakilag kifogástalan.
Ami van benne pluszban:
- EBS nagy fékrendszer
- "Mindenhogy" állítható, minőségi futómű (BC racing)
- Nagyobb zene (Focal)
- Magnaflow kidörgőrendszer

Iszonyatosan élvezem. MX5 NB-m volt 2 éve, így annyira nem idegen a műfaj, de azért ez mégis más kávéház. :)

[ Szerkesztve ]

(#74013) Tsebacsi válasza Ádám16 (#74012) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Úúúú :DD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74014) tasiadam válasza Ádám16 (#74012) üzenetére


tasiadam
veterán

Balesetmenteset hozzá, meg egy kompresszort :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74015) Ádám16 válasza Tsebacsi (#74013) üzenetére


Ádám16
addikt

:B

tasiadam: Köszönöm!
Nem kell ide kompi! Jó szívvel pörgetem sokezer rpm-n a szívókat. :P

(#74016) negro válasza Ádám16 (#74012) üzenetére


negro
őstag

Coxer kolleganak van Z4 o tudna hiteles infokat adni, bar mar eltunt innen jo ideje. Grat az authoz. M54-el meg jo 100e km-ig sok nyugod nem lesz mar ha korabban is volt gazdaja.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#74017) negro válasza tasiadam (#74014) üzenetére


negro
őstag

Draga dolog az. :) En ilyen 4-5000 euro kornmyeken neztem ezeket. Ossze is kell rakni. Papirozni... jobb fek sem art ilyenkor. Az sem olcso.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#74018) nincsnév007 válasza Ádám16 (#74012) üzenetére


nincsnév007
őstag

használd egészséggel :D :C

(#74019) chess001 válasza Ádám16 (#74012) üzenetére


chess001
aktív tag

Grat a kocsihoz!
De mi az az EBS nagy fékrendszer? (BC racing jóféle kínai)
Sportos felnivel, abronccsal még jobb lesz majd!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#74020) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Az alábbi 3 képen látható E46 sedan küszöb burkolat pár sima széria, vagy M-tech?



(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#74021) FIREBLADE78 válasza kardkovacsi (#74011) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na ne szopass,hogy egy pollen csere 100k lesz. Viccből írtam. Annyi nem lehet. 40/50 körül inkább. Rabló banda.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#74022) kardkovacsi válasza FIREBLADE78 (#74021) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Azt hittem megkérdezted előre és azért tudod :)
Nem tudom a pontos árat, de most előszedtem a F30 szerviz lapját. Általános átvizsgálás 11e, pollenszűrő csere 7e, pollenszűrő 31e. Plusz az olaj és az olaj szűrő. Ez így magában 50e, 10% kedvezménnyel F30 díjjal és ugye nincs benne a fékfolyadék csere, szóval a 100 az akár teljesen valid összeg is lehet.

Viszont a szerviz vezető srác azt mondta, hogy általában egy szerviz árát lehet megspórolni ha megveszed a csomagot. Na most 326e a 6 éves csomag, azaz 3 szerviz van benne (2,4,6 éves korában). Itt van amúgy egy szerviz check lista i4-re.

(#74023) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

M57-es motorban érdemes 180K-nál cserélni a vezérlést? Egy E71 30D-ről van szó.

(#74024) brumi1024


brumi1024
veterán

BMW M4 CS. Tovabbra is kar azert az elso lampaert. :(

(#74025) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. 330e típusú autómmal használtam a mybmw appot, és az app-ból szőrén szálán eltűnt a Remote Services (klimatizálás/ajtónyitás/stb). gomb illetve beállítások.

Amiket tapasztalok:
- a Connected Drive profilom szerint a Digitális szolgáltatások között aktív a BMW Távszolgáltatások
- ugyanitt a Beállítások között a Remote Services aktiválva van
- amikor a weboldalon megrendeltem a Távszolgáltatásokat, akkor az email-ben ez jött: "Ellenőrizze a járművében az online állapotot a BMW ConnectedDrive Áruházban. A szolgáltatások engedélyezése érdekében a ConnectedDrive Áruháznak internetkapcsolattal kell rendelkeznie a járműben." Viszont nem találok sehol ilyen opciót, hogy ConnectedDrive Áruház, nem tudom hogyan ellenőrizzem az online állapotot.
- az autóban a korábban jól működő Időjárás widget is beszart, azt írja, hogy "nem elérhető"
- most szűnt meg nemrég az "USB térképfrissítés" nevű digitális szolgáltatásra vonatkozó előfizetésem, de nem hiszem, hogy összefüggésnek kellene lennie a fentiekkel
- amit troubleshoot gyanánt próbáltam csinálni: iDrive fiókból autó törlése majd hozzáadása; mybmw app törlése majd újratelepítése; iDrive force restart-ja az autóban (hangerő gomb hosszú nyomás); weben a Connected Drive profilban a Remote Services ki majd visszakapcsolása. Ezek nem segítettek a problémán

Van esetleg bárkinek ötlet? Ez volt kb. az egyik legfontosabb extra az autóban, hogy a hűtés/fűtés telóról is indítható legyen.

(#74026) chess001 válasza brumi1024 (#74024) üzenetére


chess001
aktív tag

Frankó időt ment pályán is, de kár, hogy súlyban nem tudnak lemenni. 285 széles abroncs a 20 colos felnin nagyon nem hangzik olcsónak...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#74027) brumi1024 válasza chess001 (#74026) üzenetére


brumi1024
veterán

Manapság nem annyira vészes amúgy, random 30d SUV tud drágábban gumizható lenni, egy “rossz” felniválasztással. A pályanap persze más kérdés, de az sok szempontból nem olcsó sport.

[ Szerkesztve ]

(#74028) chess001 válasza brumi1024 (#74027) üzenetére


chess001
aktív tag

Tényleg nem olyan veszélyes, de azért jobb lenne könnyebb változatban, bár amekkorák méretben is nem lenne egyszerű.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#74029) CharlieDrop válasza chess001 (#74026) üzenetére


CharlieDrop
veterán

275/45R20 méretem van, egy közepes szett is 3 kiló körül van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#74030) brumi1024 válasza CharlieDrop (#74029) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyobb != dragabb. :N Nepszeruseg/elterjedtseg szamit foleg, pl a Mini JCW-re rendes sportgumi (F1 SuperSport) 70k korul volt anno, es az 205/45R18. Ennyiert eleg sok nagyobb meretbol lehet kenyelmesen valogatni.

[ Szerkesztve ]

(#74031) chess001 válasza CharlieDrop (#74029) üzenetére


chess001
aktív tag

Azt hittem drágább, én PS4-et is 200 felett vettem utoljára...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#74032) kardkovacsi válasza brumi1024 (#74024) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Az egész lámpa egy design fail. Az i4 esetén is. Azt a lámpát két projektorra tervezték, a köztes kis csíkokat is úgy helyezték fel erre ott van egy projektor a másik rész meg így üres lifeg. Inkább hagyták volna meg az előzőt, az sokkal jobb.

(#74033) Tsebacsi válasza Mauzes (#74025) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem a sim kártya halt meg az autóban?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74034) Mauzes válasza Tsebacsi (#74033) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát honnan tudjam. :) Az elérhető helyen van, hogy megigazítsam vagy ilyesmi?

(#74035) kardkovacsi válasza brumi1024 (#74030) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Bizony, pont a múltkor beszéltük, hogy a 225/45 R18 vagy 20-25%-al drágább mint a 225/40 R18 pedig az utóbbinak még a fala is kisebb ami általában drágító tényező szokott lenni.

(#74036) brumi1024 válasza kardkovacsi (#74032) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen. Foleg annak fenyeben, hogy a 3-as LCI meg tudta tartani a ket projektort. :(

(#74037) CharlieDrop válasza brumi1024 (#74030) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Csak viszonyításnak írtam. Mindenki arra vetítheti, amilye van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#74038) Tsebacsi válasza Mauzes (#74034) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak ötletelek neked :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74039) Mauzes válasza Tsebacsi (#74038) üzenetére


Mauzes
őstag

Tudom, köszi, de tényleg nem tudom, hol van a sim az autóban.

(#74040) kardkovacsi válasza Mauzes (#74039) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Szerintem nincs benne klasszikus sim kártya, hanem valószínűleg a telematikai modulba van beépítve az egész. Ha annak baja van akkor panaszkodna, hogy nem megy az SOS rendszer vagyis ha letérdel a benne lévő aksi akkor arra panaszkodik.
Autó töltöttség kijelző működik? Lehet G20 esetén már ez is előfizetéshez van rendelve és ahogy lejárt a 3 év megszűnt ez is.

(#74041) brumi1024 válasza kardkovacsi (#74040) üzenetére


brumi1024
veterán

Lehet G20 esetén már ez is előfizetéshez van rendelve és ahogy lejárt a 3 év megszűnt ez is.

Elofizeteshez van rendelve, de korlatlan, arrol kuldott screenshotot.

(#74042) H.Ezredes válasza tonermagus (#74023) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Mindenképpen ott már érdemes elgondolkodni.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#74043) kardkovacsi válasza brumi1024 (#74036) üzenetére


kardkovacsi
senior tag


Elég suta.

(#74044) Rossi válasza Gergőke88 (#73982) üzenetére


Rossi
addikt

Ja, szerviz csomag 30e km olajcsere periódussal, meg élettartam váltó- és diffi olajokkal...

M2-ben max. 10e km-enként kell olajcsere, 20e km diffik, 30e km osztómű, váltóolaj.

Ezeket mind zsebből kell.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#74045) kardkovacsi válasza Rossi (#74044) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

M2-re is 30e az olajcsere periódus? Azt gondoltam annál azért kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#74046) akisbandi válasza Rossi (#74044) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ha már szerviz csomagok és márkaszervizes karbantartás.

Tudtok ajánlani egy megbízható (nem márka)szervizt F33 kabrió tető karbantartására? Különösebb baja nincs amúgy, csak megelőzésképpen.
Eddig a márkaszervizekben maximum az előírt olajcseréket csinálták meg és a szűrőket cserélték.

(#74047) 1dani1 válasza Bdanyy (#73975) üzenetére


1dani1
csendes tag

Szia! Nem jó konstrukció. Van már elég DC töltő az országba (főleg 50kW, mert max. ennyit tud a kocsi felvenni). Ha meghibásodik a REX (meg fog), akkor 1,5-2M a javítás/csere :) Annyit nem ér meg. Ha teheted, 120ah-t vegyél, nyáron 270km, télen 220km valós hatótáv városban (sportosan vezetve, klímával stb...) Javaslom, lépjél be EBBE a facebook csoportba. Minden is le van írva :R

[ Szerkesztve ]

(#74048) Mauzes válasza kardkovacsi (#74040) üzenetére


Mauzes
őstag

Csoda történt, visszatért a Remote Services. Nem csináltam semmit... Az Időjárás app viszont továbbra sem működik.

(#74049) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Aki esetleg rendelt már autót. Ha megvan a gyártási hét, onnan mennyi idő szokott lenni mire rendszám kerül itthon az autóra?

(#74050) brumi1024 válasza kardkovacsi (#74049) üzenetére


brumi1024
veterán

Valtozo, fugg attol hol gyartjak (mennyi ido alatt er ide), mennyire terhelt az okmanyiroda. Utoljara nekem augusztus utolso hete volt a gyartasi datum, de elorebb kerult es igy azon a heten mar mehettem is erte. Dingolfingi gyartas.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.