Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) MPowerPH válasza negro (#34350) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert egy E39 joval problemasabb igy 15 evesen, mint az E46.

Don't Tread On Me

(#34352) Möhe válasza MPowerPH (#34351) üzenetére


Möhe
addikt

Már ha csak a megtalálását nézed akkor is :DDD
tényleg hulladékok vannak hahhu-n, bár napi szinten bújom az autoscout/mobile-t ott is vannak gyöngyszemek
jááááj :D

E39 nekem libling, bár lehet hüje vagyok azé,pláne hogy a másodikra vadászok, de az E60 belseje az fújjj.
Az F széria meg....ok,de az nem nekem való.

(#34353) gmatyi88


gmatyi88
tag

Azért az elég komoly hogy itthon csak lekotlott autók vannak eladók. Megvették de csak hajtani tudták...

(#34354) MPowerPH válasza gmatyi88 (#34353) üzenetére


MPowerPH
félisten

15 eves vagy idosebb autokrol beszelunk... :U A user mar nem szivesen kolt ilyen idos autokra, leven soha nem terul meg. Inkabb elhasznalja, amig tudja, aztan eladja. Ugysem fizetik meg, ha rakolti az auto arat, mert az erteke feleert mar kapsz ugyan olyan e39-et.

Don't Tread On Me

(#34355) negro válasza MPowerPH (#34351) üzenetére


negro
őstag

Azonos aron biztos jobb e46ot kapsz mint e39et az biztos.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34356) negro válasza MPowerPH (#34354) üzenetére


negro
őstag

Ja. Csak en voltam ilyem barom amiota megvan, h (8eve) rakoltottem a vetelarat megint :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34357) gmatyi88 válasza negro (#34356) üzenetére


gmatyi88
tag

Ilyen vagyok én is:) Volt is belőle vita rendesen. Mondjuk a következő autóm vételét nem bìzom a véletlenre. Kifizetem inkább az autószektorosoknak a teljes átvizsgálást... Helyszìnene bárhol felemelik a kocsit stb stb... 15ezer forint Szarba többet nem akarok belecsúszni

[ Szerkesztve ]

(#34358) negro válasza gmatyi88 (#34357) üzenetére


negro
őstag

2 pelda:

BMW 525i Edition Sport

BMW 525i Edition Lifestyle

Kicsit tobb mint 1,7 milla, 6000 euro mindketto.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34359) -v- válasza negro (#34358) üzenetére


-v-
addikt

A fekete igen tetszetos :K jok ezek meg bakker ma is.

(#34360) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Srácok, nem találom a hozzászólást, hogy hogyan is lehet a topic lakók közé bekerülni a gépezettel.
Melyik topicba kell a képet és adatokat feltölteni?

Köszi

Picture me Rollin' by 2pac

(#34361) Möhe válasza Cxgrav (#34360) üzenetére


Möhe
addikt

Egy modinak kell betűzni.
Jelezz egynek. Vagy ki a topikgazda? Van nekünk olyan? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34362) MPowerPH válasza Cxgrav (#34360) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt jo lenne tudni, mert nekem is meg a regi verda van fent. Csak nehogy megkisertsen, es visszaterjek. :D

Don't Tread On Me

(#34363) Möhe


Möhe
addikt

(#34364) MPowerPH válasza Möhe (#34363) üzenetére


MPowerPH
félisten

Was?

Don't Tread On Me

(#34365) CharlieDrop válasza MPowerPH (#34364) üzenetére


CharlieDrop
veterán

etWas :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34366) negro válasza -v- (#34359) üzenetére


negro
őstag

Nekem meg inkabb komolyan mondom a "kek" kene. Sport futomu van ez alatt is. Max menne ra utolag M lokos elore, hatra meg a kis szarny a csomira es kesz is. Eloben mikor lattam ilyen Bluewater E39-et vmi eszement mennyire mutat ez a szin. Es baromi ritka is.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34367) negro válasza Möhe (#34363) üzenetére


negro
őstag

mit kene nezni? nem jo a link :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34368) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,

Szeretnék kérni tapasztalt fórumtársakat, hogy árazzanak be nekem egy szerelést.
E90-es 320D-n kellett kicserélni 2 toronycsapágyat, és 2 lengéscsillapítót vidéken.
Szerintetek rokontól szla nélkül baráti alapon munkadíjra nem sok 22.000Ft?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34369) Möhe


Möhe
addikt

[link]

emil értesítés jött, de már csak ez van meg belőle, de lehet csak kamu volt
szerk: szép volt belül is,de ennyiért elírhatta a hirdetést

[ Szerkesztve ]

(#34370) MPowerPH válasza envagyok (#34368) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Nem sok, nagy melo van vele.

Don't Tread On Me

(#34371) Gergello válasza envagyok (#34368) üzenetére


Gergello
addikt

Magad is nekiállhatsz.
Kezdd azzal, hogy kireszeled hozzá a szerszámot laposvasból.

(#34372) envagyok válasza Gergello (#34371) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tudtam.
Csak olvastam ezt:
http://www.auto17.hu/szolgaltatasok-munkadijai/

És itt rendes kiszámlázott bruttó árak vannak.
Ráadásul ha már kikötő a lcsillapító, Onan már nem nagy ügy a toronycsapágy csere.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34373) MPowerPH válasza envagyok (#34372) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt is 28k -ra jon ki. Bar az teny, hopgy ez szamlas...

Don't Tread On Me

(#34374) envagyok válasza MPowerPH (#34373) üzenetére


envagyok
veterán

És nem rokon haver köszöndmeghogyennyiértmegcsináltam ár :)
Plusz más csak a tcs és csak a lcsillapító csere mint egyben.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34375) Ummon válasza envagyok (#34374) üzenetére


Ummon
csendes tag

Feltételezem a két első lengéscsillapítóról és a toronycsapágyaikról van szó. Azt kényelmesen csak csáposról lehet kicserélni, plusz közben alulról is meg kell támasztani a lengőkart néha.

Szerintem rutinos szerelő megvan vele két óra alatt simán és még egy cigi is belefért, ez meg 11k-s óradíjat jelent esetünkben. Ennyiért már hivatalos számlát is adnak máshol.

Hátsók cseréjét otthon pár szerszámmal meg egy emelővel meg lehet oldani, tudom :) .

(#34376) Möhe válasza MPowerPH (#34373) üzenetére


Möhe
addikt

Ez után kell futóművet állítani?

Szerk: amúgy a kocsi megint piacon van ,és a f@sz sem érti ezeket hogy nem bírnak egy krrva vin-t adni :(((

[ Szerkesztve ]

(#34377) envagyok válasza Möhe (#34376) üzenetére


envagyok
veterán

Állítólag nem

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34378) chess001 válasza envagyok (#34377) üzenetére


chess001
aktív tag

Ha jót akarsz magadnak, akkor mész állíttatni, nem kérdés. A négy kereket biztosan nem tudják ugyanoda visszarakni leszerelés után...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34379) Ummon válasza chess001 (#34378) üzenetére


Ummon
csendes tag

Ha régen volt állítva, akkor nagy baj nem lehet belőle, de egy lengéscsillapító csere önmagában nem indokolja. Sem elöl, sem hátul nem kell hozzá annyira megbontani, hogy szükséges legyen.

(#34380) chess001 válasza Ummon (#34379) üzenetére


chess001
aktív tag

Igényesség kérdése. Ha valakit nem zavar, hogy félrehúz a kormány, félrecsúszik fékezésnél, nem egyenletesen kopnak az abroncsok nyilván spóroljon inkább 7e-t...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34381) MPowerPH válasza Möhe (#34376) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem kotelezo. Nekem eleg cifra volt a csere utan... De az allitas se 7 rugo, legalabbis F10-et pl. csak gyari szervizbe javasolt vinni. Egy jobb lezeres is tobb mint 10k.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34382) Ummon válasza chess001 (#34380) üzenetére


Ummon
csendes tag

Mint írtam nem kell megbontani annyira, hogy az miatt elmásszon a futómű geometria. Természetesen rosszat nem fog cselekedni, ha utána azt is megnézeti.

(#34383) envagyok válasza Ummon (#34382) üzenetére


envagyok
veterán

Rákérdeztem egy bmw-s szerelőnél.
Lengéscsillapító és toronycsapágy csere után NEM kell futóművet állítani

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34384) Ummon válasza envagyok (#34383) üzenetére


Ummon
csendes tag

Tudom :DD , nem régen cseréltük az enyémen is.

(#34385) chess001 válasza envagyok (#34383) üzenetére


chess001
aktív tag

Persze, hogy nem KELL, csak hülye, aki kihagyja...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34386) envagyok válasza chess001 (#34385) üzenetére


envagyok
veterán

BMW-s szerelő ismerőst kérdeztem, ez után ők sem állítanak futóművet.
Áruld már el, mi változik meg a futoómű-geometriában a lengéscsillapító cseréjekor?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34387) Hikvision válasza chess001 (#34385) üzenetére


Hikvision
senior tag

Az első poszt ahol egyetértünk! :DDD Trükkös módon pont első gátló és toronycsapágy csere előtt volt futómű állításon az autó, és csere után csak elvittem ellenőriztetni, és már tűrésen kívül voltak az értékek, úgyhogy attól, hogy valaki nem érzi, meg minek azt, még ferdén áll a kerék.

20 éve a PH-n.

(#34388) chess001 válasza Hikvision (#34387) üzenetére


chess001
aktív tag

:R

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34389) Ummon válasza envagyok (#34386) üzenetére


Ummon
csendes tag

Ha a mellékelt videó szerint történik a csere, akkor semmi, és miért csinálnánk másképpen? Ha futóművet kell állítani, akkor ott más huncutság is volt.

https://www.youtube.com/watch?v=KmZvggTxrKU

(#34390) envagyok válasza Hikvision (#34387) üzenetére


envagyok
veterán

Igazi indoklást valakitől?
A kerék helyzetét a stabilizátorok, összekötők, szilentek határozzák meg szvsz.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34391) MPowerPH válasza envagyok (#34390) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alapbol futomuallitasra nem nagyon szoktak az autot vinni a userek. Tehat kapva a lehetosegen, a csere utan azt is meglehet csinalni.

Don't Tread On Me

(#34392) envagyok válasza MPowerPH (#34391) üzenetére


envagyok
veterán

Én ha
Új gumit teszek rá
Futóműben cserélek vmit
Komolyabb kátyus telek után

Nézetek futóművet

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34393) ADAM1337 válasza MPowerPH (#34391) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én évente 2x állítatom be. :B
De lehet az én perverzióm és marhára zavar ha bármit érzek a kocsi mozgásában.
(Amúgy kell is általában küszöb értékeket surolok, pedig nem taposom nyugodt papásan vezetek, 80%-ban)

(#34392) envagyok: Igen plusz ezek, gumi csere után, mindig viszem vagy ha bármihez futóműben kell valamit csinálni, nem nagy tétel cserébe nem kopik félre semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34394) Hikvision válasza envagyok (#34390) üzenetére


Hikvision
senior tag

Milyen indoklást akarsz még azon kívül, hogy hétfőn a Hunter 3d-s paddal beállították a futóművet, aztán szerdán toronycsapágy és gátló csere után szintén rárakták a padra, és határértéken kívül volt az első tengely amin cserélték a gátlókat és a toronycsapágyat. Nem centikre kell gondolni hanem fokok-ra, amik eltérésénél ugrik a geometriád, hosszabb fékút, bizonytalan úttartás, guminyalás stb stb. Felőlem hitetlenkedjél nyugodtan én pont lesz*rom a futóműved, de itt a probléma gyökere abból származik, hogy ha 22ezret sajnáltál rokontól a gátlócserére, akkor nehogy már 10 ezerért állítsák be neked a futóművet, mert az úgyis csak olyan himihumi dolog ami maximum TK-nál megy el :DDD A posztjaidból kiindulva nem jó márkát választottál, ha ezek a költségek fejfájást okoznak...

20 éve a PH-n.

(#34395) Möhe válasza Hikvision (#34394) üzenetére


Möhe
addikt

ezt lájkolnám

(#34396) envagyok válasza Hikvision (#34394) üzenetére


envagyok
veterán

Olyanról hallottál, hogy tudatos vásárló?
Nem azért nézem meg mire mennyit költök, mert nincs, hanem azért, mert feleslegesen nem szeretek pénzt kidobni.
És ha egy BMW márkaszervizes ezer éve ott dolgozó szerelő azt mondja hogy nem kell, miért is tegyem?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34397) envagyok válasza Möhe (#34395) üzenetére


envagyok
veterán

De most hogy előjött a téma, jövő héten elmegyek, van itt egy olyan hely, ahol az ellenőrzés ingyenes, fizetni csak akkor kell, ha állítanak.
Majd referálok.
Különben lassan 20 éve szinte csak BMW-im voltak, amiket jahreswagenként szoktam venni, és mikor megunom, lecserélem a következőre.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34398) chess001 válasza envagyok (#34396) üzenetére


chess001
aktív tag

Te nem tudatos vásárló vagy, hanem nagyon is tudatlan. Vagy fogadd el a másik véleményét, vagy nézz utána a részleteknek!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34399) szőröscica válasza envagyok (#34396) üzenetére


szőröscica
addikt

A markaszervizek a legnagyobb koklerek.

(#34400) Möhe válasza envagyok (#34397) üzenetére


Möhe
addikt

Ok, rendben! De az hogy sok BMW-d volt miben köszön vissza ott hogy rendes gazdája voltál, figyeltél mindenre? Ha ezt az opel topikba írod ugyan annyi mondanivalója van. Nem vonom kétségbe, de nem mondtál ezzel semmit.l

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.