Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) ADAM1337 válasza haddent (#34250) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lényegében leírtad, hogy egy szar a géped, de szereted.
Nyílván nem éri meg, létezik tökéletes e36 ismerek is 1-2-t, de ők meg bolond árban adnák el.

(#34252) chess001 válasza haddent (#34250) üzenetére


chess001
aktív tag

Már mindegyik rohad valamennyire, vagy fog. Sajnos rosszul csinálták meg a vízelvezetést.
Én múlt héten vettem egy donort, bár olyan jó állapotban van, hogy lehet az megy a pályára, a másik meg beáll a napi rutinba...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34253) Skimaster válasza Jojo5 (#34243) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szerintem sokat kér érte...mi most ismét 116i nézünk,1.8 körül frankók vannak....2006-os, 150 e km körül.

(#34254) JanR


JanR
addikt

Mikor vettem a verdam, akkor jobb hatulrol jott egy kis enyhe razkodas 60km/h-nal. Az akkori tulaj azt mondta, hogy ezt a hardy tarcsa okozza. Vetel elott megeygeztunk, hogy kicsereli. Igy is volt, mikor atvettem az autot vaj siman siklott az uton.

Na most az van, hogy ujra csinalja, csak most bal oldalrol erzem.

Ez a hardy tarcsa jobb- es baloldalt is van? :D

528i E39

Nyarigumi felrakasa elott meg akarom csinaltatni.

(#34255) MPowerPH válasza JanR (#34254) üzenetére


MPowerPH
félisten

A hardy az a kardannal van, szoval erdekes... :U Ha rossz, ami ritka, akkor berazza az egesz autot, nem csak az egyik felet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34256) JanR válasza MPowerPH (#34255) üzenetére


JanR
addikt

Igen, talaltam rola rajzot. Igy viszont mar kivancsi vagyok mi razza a bal oldalat :U

Es csak 60km/h-nal es 120-nal. Bar 120-nal nagyon minimalis, de eszreveheto. Illete ha massziv gazzal indulok el, akkor 60 korul "dobol" is hatul valami.

[ Szerkesztve ]

(#34257) haddent válasza ADAM1337 (#34251) üzenetére


haddent
addikt

Az a helyzet, hogy nem tudnám nyugodt szívvel azt mondani rá, hogy szar. Csak én szeretném teljesen rendberakni. Nem kiállítási példánynak, de gyönyörűnek. A bolond árban megvétel nem játsszik, annyiból rendberakom én olyanra amilyenre én gondolom :) Tehát akkor ha jól érzem célzás szintjén a "csináld a sajátod" a válasz.

chess001 nem értem 30 éve miért volt akkora kaland normális sárhányókat tervezni.. de minden autón :DDD :R

(#34258) negro


negro
őstag

almodozunk, almodozunk. kesz vagyok mennyire kene! 30 ezer euro csak :D

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34259) Möhe válasza negro (#34258) üzenetére


Möhe
addikt

mi baj lehet belőle? :DDD

(#34260) rabtibus válasza negro (#34258) üzenetére


rabtibus
tag

deszééép, és az a felni ... de hogy nem merném ott hagyni sehol sem ... :R

(#34261) kosa01077


kosa01077
tag

Sziasztok van egy 2001 es 530d autóm az a probléma hogy nincs gyujtásom. Ha alul a gyujtáskapcsolónál adok egy negativot akkor van mi lehet a probléma? Koszonom

(#34262) Jojo5 válasza kosa01077 (#34261) üzenetére


Jojo5
őstag

Nekem nagyon úgy tűnik mintha kábelszakadás lenne...:K

Fogj egy multimétrtt, szerezz egy kapcsolási rajzot és az áramkörben lévő negatív szálat "csengesd" ki. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#34263) tibby74


tibby74
csendes tag

rombusz kulcsomban(e46) az akku elhalt ideiglenesen kicseréltem elemre amivel ment kb 1-2 hónapot majd egyik napról a másikra nem működött,azt hittem lemerült de nem.vki vmi 5let?

[ Szerkesztve ]

(#34264) r4pt0r


r4pt0r
tag

Sziasztok.

Valaki tudna ajánlani egy szervizet Üllő közelében, vagy esetleg Pesten? Lehetőleg akik nem irreális áron dolgoznak, és megbízhatóak.

Ahol meg tudnák csinálni pl. az elektromos gondokat, a napfénytetőt, lánccserét. Szóval egy olyat ahol sokat foglalkoznak a márkával. Az is jó ha magányos szaki, aki csak ezzel a márkával foglalkozik.

Köszönöm :)

(#34265) szőröscica válasza r4pt0r (#34264) üzenetére


szőröscica
addikt

X. Kerulet, Kereszturi ut 202 a Túzok uzcanal. 5er kft (cdg progman)

(#34266) majnkopf


majnkopf
tag

Sziasztok. 2 kérdéssel fordulnék hozzátok
320i sedan, 2004:

- úgy néz ki klíma kompresszor csere előtt állok. kicsit zümmögő (vagy nem is tudom mi lenne a jó jelző rá) hangot ad ki ha rátolom a klímát. de ezt is legfőképpen addig ameddig be nem melegszik.

az ezzel kapcsolatos kérdés: ha volt már valakinek hasonló baja vagy csak szimplán tudja a választ. mennyi lesz ez pénzben illetve időben mire egy ilyet kicserélnek? illetve milyen baj lehet ebből ha pl. így járok vele még 1-2-3 hónapig, kicsit kímélten vagy nem használva a klímát.

- gyári lámpámat cserélném xenonra.

kérdés: ez mekkora munka, kb. mennyibe kerül a munkadíj. illetve jól tudom, hogy xenonhoz kötelező a lámpamosó? + ehhez lenne a későbbiekben majd angel eye. milyet ajánlanátok hozzá? :R :R

(#34267) ADAM1337 válasza majnkopf (#34266) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Klíma kompresszort fel is lehet újítani lehet 10e-40e (de 40-ért már veszel másikat)

Xenonal kapcsolatosan jól vagy informált, kötelező a lámpamosó.
Ahhoz olyan belső bajusz kapcsoló is kell, külön tartály és minden egyéb.

(#34268) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!

Egy E36 Touring gazdája vagyok, amiben azt gondolom, hogy gyári riasztó van, na meg ugye távirányítós központizár. A kérdés az, hátha tudja valaki, hogy a gyári riasztót ki tudom-e, egyáltalán ki lehet-e úgy kötni, hogy a távirányítós központi zár működjön tovább? Én azt gondolnám, hogy ez két külön modulban van/lehet. Még esetleg ha valaki megtudja mondani, hogy merre keressem, az lenne a legnagyobb királyság.

Köszönöm :R :R

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#34269) MPowerPH válasza majnkopf (#34266) üzenetére


MPowerPH
félisten

Maga a klimakompresszor csereje nem akkora melo, ott van elol, konnyen hozzaferheto. Bontottat viszont nem raknek bele. Vagy veszel ujat, vagy a regit elviszed felujitattni. Masodik a koltseghatekonyabb, csak ido.

Xenon az draga buli lesz, mert E36-ban talan nem is volt?! Igy ha nem talalsz komplett atalakito szettet, ami passzol az autohoz, es felszerelheto, akkor passz. Alapbol kell ugye a lampamoso, tehat mas elso lokharito, csovezes, pumpa. Aztan az automata magassagallito, aminek a szerkezete a kocsi hatuljan van. Meg ugye 2 uj fenyszoro, trafoval.

Don't Tread On Me

(#34270) ADAM1337 válasza MPowerPH (#34269) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

2004 az e46 nem ?

(#34271) tibby74


tibby74
csendes tag

34263-ra senki ?

(#34272) majnkopf válasza ADAM1337 (#34270) üzenetére


majnkopf
tag

(#34269) BMW001, köszönöm a válaszokat :)

Igen e46 :)

(#34273) Cxgrav válasza majnkopf (#34266) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Xenonra csak a gyárival megegyező konstrukcióval lehet az átalakítást elvégezni.
A lámpamosó nem elég, mert a xenon világítás szenzorokkal van vezérelve (magasságállítás).

Gányolást elkerülve:
2db gyári xenon lámpatest, 1-1 szenzor a futóművekre, vezetékelés, stb.

UI: ha az adott autó soha nem készült gyárilag xenon kivitelben, akkor az átalakítás TILOS.

Lemaradtam a válasszal ;]

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#34274) majnkopf válasza Cxgrav (#34273) üzenetére


majnkopf
tag

:) :R
szerintem ezt a részét elengedem, marad a sima gyári aztán arra az angel. ez így túl sok lenne szerintem. talán ennyit feleslegesen ölnék bele ha reálisan nézem :)

(#34275) tibby74


tibby74
csendes tag

rombusz kulcs javítására keresek szakit budapesten .

(#34276) Cxgrav válasza tibby74 (#34275) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Facebook e46 csoport, Imre Himpli

Picture me Rollin' by 2pac

(#34277) tibby74 válasza Cxgrav (#34276) üzenetére


tibby74
csendes tag

végre egy válasz:)thx :R

(#34278) chess001


chess001
aktív tag

Erős BMW - gyors BMW

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34279) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma eloszor vittem az autot BMW szervizbe. Reggel leadtam, delutan mentem erte. Futomuallitas, meg all around check. £79-et fizettem, es kaptam ajandekba kulso-belso mosast-takaritast es klima frissitest. Minden okes, minden zold. Erdekes, mert itt egy szota megmutattak nekem az auto szervizmultjat, minden egyes vizitet. Otthon ez miert ennyire titkos?

Don't Tread On Me

(#34280) chess001 válasza MPowerPH (#34279) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem titkos, nekem is megmondták, a kocsi sem kellett hozzá, csak a kulcs...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34281) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
E36 Compactomban tönkrement a jobb-hátsó hangszóró. Ha már így alakult, nem csak a hátsókat, velük együtt az első hangszórókat is cserélném. Itt jegyezném meg, nem sokat konyítok a témához. Az autóban az első lábtér oldalánál található a két legnagyobb, sejtésem szerint 13cm-es hangkeltő, az ajtókban egy-egy 5-6-7(?)cm-es, és a kalaptartó mellett két oldalon egy-egy 10cm-es.
Ha jól gondolom nagyságuk szerint osztoznak a mély-közép-magas hangokon? Ha én kinéztem hátra egy ilyet, a lábtérbe pedig ezeket, akkor értékelhető végeredményt adna? Nem célom a stúdió minőség, reggeli rádiózáshoz kell, 20-30k-t rászánva. Fejegységem itt:[link]
Köszönök minden segítséget! :R

(#34282) chess001 válasza #94477440 (#34281) üzenetére


chess001
aktív tag

Én kiszedtem a compactomból az összes hangszórót (nokia), meg a Harman-Kardon erősítőt, ha érdekel...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#34283) MPowerPH válasza chess001 (#34280) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, tobbek kozott a kulcs is tarolja. Van olyan marka, ahol egyszeruen nem mutatjak meg a tulajnak az auto eloeletet szemelyisegi jogokra hivatkozva. Volt is errol cikk... Tan pont a konszern az, amelyik titkolja, igy az oratekerok hatsojat vedi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34284) Declare válasza chess001 (#34278) üzenetére


Declare
őstag

Erdekes, hogy az M140i lett az utolso :F ....meg az ilyeneket, hogy X6M miert nem nyeli el a föld :U

[ Szerkesztve ]

(#34285) CharlieDrop válasza Declare (#34284) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mert van rá kereslet?

Srácok, valakinek van fl e90/91-e? Mondjuk a 184 lovas 20d-vel?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34286) negro válasza CharlieDrop (#34285) üzenetére


negro
őstag

Az csak az F10-tol jott ugyhiszem. E90-nel a 177lovas volt.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34287) r4pt0r


r4pt0r
tag

Egy kicsit pontosítanék a korábbi kérdésen, tud e valaki olyan szerelőt aki vállalja egy E46os napfénytető javítását. Menekül mindenki előle.... :(

(#34288) CharlieDrop válasza negro (#34286) üzenetére


CharlieDrop
veterán

2010-től van 184 lovas verzió e90-ben is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34289) MPowerPH válasza r4pt0r (#34287) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csodalod? :) Pontosan mi a gond vele? Kerdezd meg H.Ezredest a topikbol, ok lehet vallalnak.

CharlieDrop : Vegyel Audit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34290) r4pt0r válasza MPowerPH (#34289) üzenetére


r4pt0r
tag

A szövet behúzható részből letört egy műanyag ezért szabadon mozog, és be tud csúszni teljesen hátra. Ezt meg is tette, aztán mikor be lett húzva az üveg rész is elkezdett szorulni, nagy nehezen kijött és most nincs rajta mind a két sínen és nem lehet bezárni teljesen. Szóval esőben csak áll a kocsi.

(#34291) szőröscica válasza r4pt0r (#34287) üzenetére


szőröscica
addikt

Ők

Az egyik kolléga kifejezetten vágja a napfénytetőket, az E61 panorámatetőket szokta bűvölni, szerintem egy E46 sem lehet akadály neki. :)

(#34292) r4pt0r válasza szőröscica (#34291) üzenetére


r4pt0r
tag

Megkeresem akkor őket, köszi. :)

(#34293) saltanus


saltanus
aktív tag

Sziasztok !

Szegeden esetleg tud valaki egy megbizhato bmw szerelot ajanlani?

Esetleg bmw night vision javitast vagy cseret csinalt mar itt valaki?

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#34294) CharlieDrop válasza MPowerPH (#34289) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Audit???

(pláne egy BMW topikban? Ez komoly, vagy vmi jó poén?)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34295) MPowerPH válasza saltanus (#34293) üzenetére


MPowerPH
félisten

Night vision javitas az kenyes tema, csak gyari BMW szervizben tudod csinaltatni. Annyira komoly dologrol van szo (military besorolas), hogy az autodban levo kamera masnal soha nem fog mukodni, es Te sem tudsz berakatni bontott reszegyseget, mert az egesz rendszer csak egyutt mukodik egy meghatarozott VIN -el.
Szoval BMW szerviz, es sok sok zseton.

Charlie: Dehogy.... En komolyan gondoltam. Ne vegyel E9X-et... A Hondad ahhoz kepest premium, visszalepes lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34296) CharlieDrop válasza MPowerPH (#34295) üzenetére


CharlieDrop
veterán

inkább írok privit :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34297) szőröscica válasza MPowerPH (#34295) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez meg egy 8gen Accordra sem igaz, nemhogy a 7genre. Tudom, mert fater 8gent hajt. Az E61 utfekvesre, menetkomfortra sokkal jobb auto, viszont az teny, hogy a Hondaban nem zorognek a muanyagok.

(#34298) MPowerPH válasza szőröscica (#34297) üzenetére


MPowerPH
félisten

En pont az anyagminoseget irom. Az olcso muanyagok, rossz illesztesek ami miatt nyikorog az egesz belso. Az utfekves, a direkt iranyitas miatt BMW a BMW. A menetkomfort 2 oldalu. Sportos E90 -ben nincs olyan, mint ahogy E60-ban sem. Vagy jo utfekves, vagy komfort. Az F10 meg sport modban is lagy, a volt E92-ommel ketszer megkerulnem 1 kor alatt egy korforgoban, de meg egy E60 is megenne reggelire. Ellenben a kifejezes, hogy uthiba es fekvorendor nem igen letezik.

Don't Tread On Me

(#34299) negro válasza szőröscica (#34297) üzenetére


negro
őstag

Mondjuk ez az E60 szegyene. E90 is jobb ilyen szempontbol. Marmint anyag minoseg teren. Viszont egy Accordhoz kepest egy E90 meg kicsike.

E39-et kell venni na :DDD

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34300) Möhe


Möhe
addikt

Pé rendszámmal hogy hozhatok haza kocsit hollandiából? Olvastam mindenfélét hogy rendszám bérléssel, meg azt is hogy sok a kamu rendszám,és hogy büntetik a bérlést!
Hogy is van ez?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.