Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) urban racer válasza majnkopf (#33350) üzenetére


urban racer
senior tag

ha ezeket mind szeretnéd, akkor egy jó autóvillamosságis kell neked:

-az ajtó lezárás sebességfüggő, nem sebességfokozat. Ezt könnyen le lehet programozni pl bmw scannerrel is

-A xenonhoz kell lámpamosó és magasságérzékelő is, ezek minden holmijával, bekábelezés, majd GM programozás. Én a helyedben vennék egy osram nightbreaker-t, nem sz@rakodnék a xenonnal.

ps.: amit linkeltél smoke index az Fl előttihez való

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#33352) szőröscica


szőröscica
addikt

Megvolt az első szerviz, 310 rugóba került.

-olajszint jeladó
-diffi oldalsó tömítés
-olajszűrőház tömítés
-szelepfedél tömítés
-olajcsere, összes szűrő csere
-gyertyacsere
-fékolajcsere
-ablaktörlőlapát elöl-hátul
-összes szíj és feszítő csere
-csomagtérroló pöcök bal oldali motor csere

Még visszaviszem egy hét múlva a HUD tükröt beállítani, illetve még a vanos olajcsövét kell kicserélni. A fényszórókat januárban felújíttatom, és végül a vezetőoldali ülőlap fűtését nem csináltatom meg, mert kicserélem komfortülésre úgyis.

Ez egy garantáltan 195 ezret futott, végig márkaszervizbe hordott autó, az évjárat legdrágábbjai közül. Ilyenre számítson mindenki minimum, a 2 vagy 2.5 körül árult hulláknál pedig ennek többszörösére.

(#33353) ADAM1337 válasza szőröscica (#33352) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A fényszóró párásodik ?
Vagy polír miatt kell csak felújítani ?

(#33354) chess001 válasza szőröscica (#33352) üzenetére


chess001
aktív tag

A Vanos olajcsöve a blokkot jelenti?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#33355) szőröscica válasza chess001 (#33354) üzenetére


szőröscica
addikt

[link] 15-ös alkatrész.

ADAM1337: a bal első picit párásodik, és egy polír sem ártana nekik. Van egy srác, aki darabját 45-ért szétszedi, vadonatúj búrát, tömítést, stb tesz bele, és egy év garit vállal rá. Hozzá fogom elvinni.

(#33356) chess001 válasza szőröscica (#33355) üzenetére


chess001
aktív tag

Azt hittem, neked N52-es a motorod...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#33357) szőröscica válasza chess001 (#33356) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy 523i-t neztem nagyon, de az fos volt, igy lett egy M54B25 E61 inkabb. :)

(#33358) ADAM1337 válasza szőröscica (#33355) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Minimális párára így is számíthatsz mivel elég nagy légtér van benne azt tudod ugye ?
Nálam zsír új lámpákban is van egy minimális pára bár üzem melegtől 1-2 perc alatt eltűnik.

A 45-ben a polir is benne van ugye ?

(#33359) szőröscica válasza ADAM1337 (#33358) üzenetére


szőröscica
addikt

Konkrétan új búra megy rá.

A Te lámpáddal valami gond lesz akkor, mert én mikor facelift előtti E39-en cseréltem otthon búrát, soha nem párásodott. Az izzók kupakjait nézd át.

(#33360) szőröscica


szőröscica
addikt

Az E60 angel eye-ba milyen izzó kell? A jobb oldalon kiégett ma. Kanyarkövetős xenon fényszóró van benne. Hány darab kell belőle egy fényszóróba? Nem teljesen egyértelmű nekem a kézikönyv alapján.

(#33361) Möhe válasza szőröscica (#33355) üzenetére


Möhe
addikt

kihez vitted?
pucolás,új búra,tömítés csere,foncsorozás?

(#33362) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Nekem pár hónapja nem müködik a hátsó elektromos napellenzö. A biztit néztem,semmi hiba. Nem nagyon használtam sosem,csak bosszant,hogy nem müködik. Mi lehet a bibi,kipurcant a motorja? Vagy a nemhasználás végett valami beállt? Amúgy e90.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#33363) Budaváry


Budaváry
újonc

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni és egyben a tanácsotokat is. Melyiket érdemesebb venni e46-ból 25i vagy 30d ? Igaz napi használatban lesz de a fogyasztás nem érdekel, viszont az autó árát se akarom rákölteni még egyszer ha valami baja lenne. Melyiknél mit érdemes ellenőrizni illetve mik szoktak a bajaik lenni ?

Köszi !

(#33364) MPowerPH válasza Budaváry (#33363) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyertelmuen a 25i. :)

Don't Tread On Me

(#33365) Anubris


Anubris
őstag

Azt olvastam, hogy E90-ben csak a professional-al szerelt cd-s rádióval lehet mp3-at lejátszani, a business-ben nem, ez igaz?

(#33366) Möhe


Möhe
addikt

ez milyen egyéni belső? : [link]

a díszléc,váltó körüli konzol is velúros?!?!?

(#33367) MPowerPH válasza Möhe (#33366) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az. Valszeg nem gyari, hanem utolagosan csinaltatta a diszlecekre.

Don't Tread On Me

(#33368) CharlieDrop válasza szőröscica (#33352) üzenetére


CharlieDrop
veterán

van 25i kettő körül?

Ja, most nézem be van nálam X-elve az automata :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33369) szőröscica válasza MPowerPH (#33367) üzenetére


szőröscica
addikt

Fabetétes lehetett, a váltó olyan.

CharlieDrop: 2.2 körül már vannak, dízel meg tonnaszám. Micsoda betegágyak lehetnek. :DDD

(#33370) CharlieDrop válasza szőröscica (#33369) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, de asszony kiborult, hogy most nem automatánk van, elkezdtem BMW-t nézni megint...
De nem tudom mit kellene venni, ha 2 milla körül csak kukák vannak

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33371) szőröscica válasza CharlieDrop (#33370) üzenetére


szőröscica
addikt

2-ért jó E39-et kell venni az utolsó évjáratból. :)

Egy idősebb E60/E61 3.5-ből áll meg szerintem, mindegy, hogy 2.2-ért vagy 3-ért veszed, kell rá költeni, hogy lógás-, folyás- és hibakódmentes legyen.

(#33372) CharlieDrop válasza szőröscica (#33371) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tetszenek...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33373) Möhe válasza CharlieDrop (#33372) üzenetére


Möhe
addikt

Pedig szépek 😀
Enyim eladó sorba van, pár kiegészítővel,ha meglesz az amit szeretnék, legkésőbb február végén meghirdetem. Misiék rakták rendbe, szóval ismert az állapota. Ha kell vin szólj. 1.4-1.5ről indulna.
:U

(#33374) CharlieDrop válasza Möhe (#33373) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az a bajom az e39-cel, azon kívül, hogy nem tetszik, hogy gyenge az automatájuk... :( Tudott, hogy alulméretezett, szóval várhatom mikor hullik szét

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33375) Möhe válasza CharlieDrop (#33374) üzenetére


Möhe
addikt

Ugyan ettől fostam én is, de Misi megnyugtatott, csak az kotlik meg amit elhanyagoltak/aminél már kilógott a lóláb. Olajcsere után szokott letérdelni, legalábbis sok ilyen tapasztalat van. De az meg tuti hogy ha nem cserélnek olajatbenne akkor is lehal csak később.

(#33376) CharlieDrop válasza Möhe (#33375) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát a 410nm overboost a 390nm-re tervezett váltónál mindegy, 30d alatt nem vennék e39-et

mondjuk ha meg 39, akkor 30i :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33377) Möhe válasza CharlieDrop (#33376) üzenetére


Möhe
addikt

Indulásnál soha nem volt nálam overboost, csak ha minimum mentem vagy 50-el, akkor ha mozog a bódé már nem gáz a nagy nyomaték. Az előző tulaj erre felhívta a figyelmem.

(#33378) CharlieDrop válasza Möhe (#33377) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ok, jegyeztem

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33379) MPowerPH válasza Möhe (#33375) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es meg az olajcsere is felmegoldas, legalabbis a sima, mert rengeteg hasznaltolaj marad benne. F10 topikban is felvetodott ez, es most mar Mo.-n is van lehetoseg ra, hogy a valtoban levo hasznalt olajat egeszeben lecsereljek, igy mikor belekerul az uj, akkor mind a 13-14l (e nelkul csak 6-6.5L, tehat a fele kb.) friss lesz, mint ujkoraban, es ugy, hogy nem kell leszedni a valtot.

Protruck Kft, a ZF csoport szervizkozpontja.

"Külön olajcsere berendezéssel rendelkezünk 6 és 8 fokozatú személyautó automata váltók olajcseréjéhez.
A technológia lényege, hogy a jármű felemelve, járó motorral cseréljük a váltó olajat, így a váltó saját olajpumpája szívja a friss olaj tartály tartalmát, a hőcserélőnél kapcsolódva pedig nyomja a fáradt kenőolajat a másik tartályba. Így lecserélhető a teljes olajmennyiség a váltóban.
A váltót nem mossuk át, gyári technológiával nem is szabad.
Kb. fél munkanapos művelet.
Természetesen megvárható. Tisztelettel kérnénk időpont egyeztetést egy-két munkanappal a művelet előtt.

Karteres szűrő: 20.460,- Ft+ÁFA/db
ZF Lifeguard Fluid 8 kenőolaj (13-15 liter): 3.915,- Ft+ÁFA/liter
Munkadíj (3-4 munkaóra) 10.500,- Ft+ÁFA/óra
"

A sracnak szamla nelkul megcsinaltak a teljes olajcseret 120k -ert az F10 -ben. Nyaron en is viszem, 140k km-nel mar ajanlott, nekem akkor lesz kb. 120k. Az egyik srac megvarta, amig leterdel a valto, nem remappolt 35D, kicsit tobb mint 300k km utan hirtelen uresbe dobta magat, es csokolom. Soha nem volt olajcseren, ez volt a hiba. Sanos azt hiszem E39-el pont meg nem foglalkoznak, az meg a regebbi tipusu automata.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33380) CharlieDrop válasza MPowerPH (#33379) üzenetére


CharlieDrop
veterán

lehet gondolkodni, a teljes olajcsere mondjuk 8-10 évente (vagy mondjuk 250 ezrenként), vagy frissítés 60 ezrente...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33381) negro válasza Möhe (#33366) üzenetére


negro
őstag

Nem gyari mert ugy nezem ez velur bevonat a fa mintas beteten de amugy a vicc, hogy letezett individual-ban olyan ami gyarilag borrel van behuzva. :)

[link] Itt van egy 25 -os lista amugy, keppel mellekelve milyen diszlecek leteztek E39-ben gyarilag :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33382) negro válasza CharlieDrop (#33374) üzenetére


negro
őstag

Eloszor hallok olyat, hogy vkinek az E39 facelift nem tetszik. A pre-facelift bamba orru, alap lampas, sarga indexesre meg meg is ertem... :)

Az mondjuk teny E39-ben az automata az nem a legjobb de csak a lassusaga miatt. Alulmeretezesben csak a 30d es 40i- nel lehet gond.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33383) CharlieDrop válasza negro (#33382) üzenetére


CharlieDrop
veterán

sosem tetszett az e39 :)

jó, belül nincs bajom vele, az tény :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33384) MPowerPH válasza CharlieDrop (#33383) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert belulrol szep az F10 is, de nekem meg mindig az E39 az etalon. :B Legyen dontetlen akkor. :)

Don't Tread On Me

(#33385) CharlieDrop válasza MPowerPH (#33384) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jó, egyszer ültem egy nagyon pöpec 35i-ben (ugye az V8 volt), az tetszett, azt mondanám rá igazi BMW belső és úgy tudom az e38 is ugyanaz belülről, max picit kisebb felszereltséggel...
de a 39-ek sem fiatalodnak, sajna

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33386) negro válasza CharlieDrop (#33385) üzenetére


negro
őstag

En fiatalitom. :) Csinaltam a heten egy kisebb javitast, bor festest is vezeto ulesen. Illetve csereltem benne beteteket egy masik fa mintasra de csak az ajtokon. Angol autobol valo, igy viszont ez most ingyen volt :) A textura atmenet ahogy kozelit a muszarfalhoz vilagosodik, szoval nem ut el annyira a regebbi fatol ami elol van.

Nem vegleges persze mert amugy ilyet szeretnek bele majd ha talalok:

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33387) CharlieDrop válasza negro (#33386) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ez alu?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33388) Möhe válasza negro (#33381) üzenetére


Möhe
addikt

a 6 és 8.nál az kis pöcök a jobb oldalon az mi?

(#33389) negro válasza CharlieDrop (#33387) üzenetére


negro
őstag

Festett szurke szoval nem. Illetve amugy igen mert az ossze betet valojaban alu es arra van "rahuzva" x minta. Ezt en se tudtam amugy csak par napja dobbentem ra mikor szedtem le a beteteket.

Ez kontretan a Lifestyle editon -ben volt csak megtalalhato ami csak 2002-2003-ban volt gyartasban ezert is szeretnem. Bar neha ugy vagyok jo azert a fa minta csak mar inkabb unom arrol van szo.

Ilyen most a belsom:

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33390) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Szeretném megkérdezni, hogy egy 7-es bmw-be ( F1 2008 730d) milyen akksit ajánlanátok? Angol a kocsi, szóval angluából lenne véve.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#33391) negro válasza Möhe (#33388) üzenetére


negro
őstag

A kodlampa allatti diszlecen valo kapcsolora gondolsz?

Nekem ott van a tempomat be kapcsolom! Viszont ez kesobb bajusz kapcsolora kerult szoval utana oda kerul a guminymas ellenorzo gomb ha vki rendelt ilyen extrat.

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33392) Möhe válasza negro (#33391) üzenetére


Möhe
addikt

nebassz hogy a gyújtás és a navi közötti pöcök a tempomat bekapcs gomb?

(#33393) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
INPA telepítéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Megnéztem vagy 20videót, mind másféle, vmwirtual machine virtuális hálózatos csatlakozástól kezdve mindenféle comport átírogatós marhaságot találtam. Nincs valami egyszerű letöltöm telepítem futtatom és jó megoldás?

(#33394) negro válasza Möhe (#33392) üzenetére


negro
őstag

De igen. :) Nekem ott van. Ezzel aktivalod es utan tudod a kormanyon levo gombokkal kezelni, 2000 utan kerult a bajusz kapcsolora a bekapcs. De mondom 2000 utan ha ott gombot talalsz akkor az a TPC.

Varj... szerintem van valahol a telomon talan kep az enyemrol

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33395) Möhe válasza negro (#33394) üzenetére


Möhe
addikt

Amit linkeltem velúros M5 ami hirdetés szerint faceliftmodell, ott valami nem kerek. Kértem tőle vin-t de nem jött válsz :(

(#33396) negro válasza Möhe (#33395) üzenetére


negro
őstag

Mar mi a nem kerek? 2000.11. havi az mar facelift igen. Ahogy latom ott is van gomb szoval az itt a Tyre pressure control gombja.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33397) negro válasza Möhe (#33392) üzenetére


negro
őstag

Na kozben talaltam egy sajat kepet rola :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33398) Möhe válasza negro (#33397) üzenetére


Möhe
addikt

Jjjah, akkor az a hirdetett kocsin a keréknyomás gomb. :U hülye helyen van :)

(#33399) GrooveHero válasza GrooveHero (#33390) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ha esetleg a cseréről is kaphatnék némi infót, azt nagyon megköszönném :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#33400) negro válasza Möhe (#33398) üzenetére


negro
őstag

Hat ja. Tehettek volna alulra is a kozepkonzolon az ASC es stb. ulesfutes, hatso rolo kapcsolo gomb melle, elfet volna [link] csak mivel ahogy irtam a tempomat be kapcsolo gomb ott volt regen ugy talaltak jo lesz az annak a helyen is :) Egyebkent ez az E38-bol jott at.

(azota utana neztem es nem 2000 hanem 98 utan mar megszunt az a CC kapcsolo de az enyem meg ilyen)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.