Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) FERA88 válasza Highend55 (#34743) üzenetére


FERA88
tag

köszi neked is! Amire nekem kell arra elég a 20D-is. Olaszba járunk ki dolgozni, évi 2-3x oda vissza, meg persze kint túrázgatunk, de a hegyekbe minimum kell a 20D ereje. Pár éve még szegény e36 18tds-el mentünk. Szegénynek néha bevérzett a szeme a szerpentineken, nem volt szívem gyepálni, azért is lett részben lecserélve, de legalább családban maradt :D

(#34752) FERA88 válasza Skimaster (#34741) üzenetére


FERA88
tag

hát nekem sem, e46-nál nagyon tetszik, hogy pl. a váltó mellett vannak az ablakemelő kapcsolók, mindent jobb kézzel tudsz kezelni. az e91-nél valahogy a beltér minősége sem olyan volt mint vártam, 1x valahol véletlen végighúztad a kezed már az istenért sem tudtam eltüntetni, bezzeg az e46nél kis nedves rongy aztán mint az új.

(#34753) FERA88 válasza Pavlo (#34745) üzenetére


FERA88
tag

ne válts sztem, én is vissza léptem e46ra, pedig szinte fullos volt a 91-es. Majd ha elérhetőbb árban lesznek az F-es szériák akkor esetleg arra. Nekem is eu4-es, motorikusan megvagy elégedve vele?

(#34754) negro válasza FERA88 (#34750) üzenetére


negro
őstag

Anno nekem is kedvenc volt ez mert az "alap" individual E39 ugyan ilyen osszeallitasu. Csak az a baj vele ez csak akkor mutat ha nem kopott a bor.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34755) -v- válasza negro (#34754) üzenetére


-v-
addikt

Hát igen, ez még azért ma is jó :K

(#34756) Möhe válasza negro (#34754) üzenetére


Möhe
addikt

Egy baj van evvel, ha javítani/pótolni kel a belsőn akkor van fejfájás. De jól mutat az biztos.

(#34757) negro válasza Möhe (#34756) üzenetére


negro
őstag

Na igen. Unalmas a fekete belso de azt konnyen lehet javitani. festeni vagy cserelni masikra, barmi...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34758) negro


negro
őstag

Nyernek a lotton holnap mennek erte: Hartge H50 E46 M3 V8

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34759) Pavlo válasza FERA88 (#34753) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Maximálisan meg vagyok elégedve vele, csak a frissítés miatt váltottam volna.

(#34760) szőröscica válasza negro (#34757) üzenetére


szőröscica
addikt

En is azt hittem, aztan nem talalok egy jo allapotu fekete komfort belsot, bezsbol meg kett volna mar 3. :DDD

(#34761) CharlieDrop válasza FERA88 (#34752) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azt hiszem kénytelen leszek megbarátkozni vele :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34762) MPowerPH válasza szőröscica (#34760) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hehe, miert nem csereled akkor ki az egeszet? Ajtokarpitostul, hatso ulesestol. Rafizu, pluszban lenne egy makulatlan belso elado.

Don't Tread On Me

(#34763) Highend55 válasza MPowerPH (#34742) üzenetére


Highend55
tag

Végül megtartottam haza vittem Budapestre,elraktam a garázsba :) Tavaly sikerült eladnom a 330CI-t otthon [link] ezért ugyvoltam vele,hogy nagy bukó helyett inkább megtartom a 30d-t !

(#34764) MPowerPH válasza Highend55 (#34763) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megtartottad? :Y En meg abban a hitben voltam, elkelt. Arra meg buko nelkul is lenne/lesz vevo otthon. Bar tudom mennyit koltottel ra, csak a valtofelujitas, es az egyeb extrak teren.
Hetvegi kirandulos, kulturalt BMW talalkozos autonak nagyon boldog lennek vele. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34765) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Muha mester eladja a saját 525xd-jét, nem mindennapos állapot [link] sokszor láttam élőben, patika az egész autó.

(#34766) Highend55 válasza MPowerPH (#34764) üzenetére


Highend55
tag

Amit én költenék rá : xenon lámpát tennék bele,ujra festeném az első lökháritót,első féktárcsák ütnek szóval cserés, és mióta 600 Nm+ az autó annyira "erős" hogy hátsó difi gyári szilentek hangosak 1800-2400as rpm között.
Minimum 10500 fontba van eddig, "sajnos" lemegy mindennek az ára..
Szerintem megmarad otthoninak,persze minden apró hibát orvosolok majd rajta !

(#34767) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Szevasztok!

E90, gyári Styling 360 felni (16" átmérő, 7" széles és ET31). Nyárra is marad ez sajnos, az volt az eredeti terv, hogy nagyobb lesz.

Arra gondoltam legalább akkor nyomtávszélesítő kéne. Ti hány centiset raknátok alá? Maradnék a sima hosszított csavaros megoldásnál, szóval max 20 mm kerekenként.

Arra gondoltam, hátul 15 mm és elöl 10 mm. Vagy elöl 15 mm, hátul 20 mm, vagy elöl 12 mm és hátul 20 mm.

Ekkora szélesítés hoz látványban észrevehető javulást?

Eibach-ot néztem.

[ Szerkesztve ]

(#34768) MPowerPH válasza S. Szabi (#34767) üzenetére


MPowerPH
félisten

12 -20mm -t javaslom akkor mar.

Don't Tread On Me

(#34769) szőröscica válasza MPowerPH (#34762) üzenetére


szőröscica
addikt

Ehhez az autóhoz jobban illik a fekete szerintem, nem tudom elképzelni bézzsel. :)

Ha zöld lenne a külseje vagy fekete, akkor igen, de ez a titánszürke nem jön össze nekem vele. Egyszer csak találok, télig akarom lezárni ezt a projektet.

[ Szerkesztve ]

(#34770) S. Szabi válasza MPowerPH (#34768) üzenetére


S. Szabi
őstag

Amúgy miért is mindig kisebb elől a szélesítés, mint hátul? Szinte mindehol így olvastam, elöl mindiig kiebb pogácsát tesznek (5-10 mm-rel), miért?

Van valami oka, hogy nem jó a négy egyforma?

(#34771) MPowerPH válasza S. Szabi (#34770) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eleg ha megnezed, hogy most hogy allnak a kerekek a sarvedohoz kepest, na meg megnezheted elorol is. Ugye ez RWD. Meg elol a 15-el mar eleg hulyen mutat. Ugy lesz kiallasa, ha hatul jobban terpeszt. :D

Don't Tread On Me

(#34772) S. Szabi válasza MPowerPH (#34771) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ilyen részletesen sosem néztem még :D

Amit néztem BBS felnit eredetileg az 17"-os, 8" széles, és ET30. Azzal a mostanihoz képest már eleve 14 mm-rel lennének kijjebb.

Meg pogácsázás után gondolom vinni kell futóműállításra is.

[ Szerkesztve ]

(#34773) MPowerPH válasza S. Szabi (#34772) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor csak ovatosan. Nem tudom, mennyire van ultetve, meg milyenek a rugok,lengescsillapitok, de figyelj, nehogy beleerjen. Lehet az 14+20mm mar sok lesz hatra. Eloszor vedd meg a felnit.

Don't Tread On Me

(#34774) S. Szabi válasza MPowerPH (#34773) üzenetére


S. Szabi
őstag

Pont azzal kezdtem, hogy a felnivétel sajnos elmarad, de egy nyomtávszélesítés belefér a keretbe, hogy azért mégis jobban nézzen ki :) És a gyári 16-os felnikhez megy a nyomtávszélesítés :)

(#34775) MPowerPH válasza S. Szabi (#34774) üzenetére


MPowerPH
félisten

Aj, akkor az elmaradt nekem, mikor olvastam. Ez esetben jo lesz az a variacio, sokan azzal hasznaljak. Persze a legszebb mindenkeppen egy akar gyari 18"-19" -es felnivel lenne, mar ha nincs fogtomesed. :DDD

Don't Tread On Me

(#34776) htomi85 válasza whitezo88 (#34765) üzenetére


htomi85
tag

Hát meg is kéri az árát.
Tízéves dízel kombiért ez sok. 3.5 max.

(#34777) S. Szabi válasza MPowerPH (#34775) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nekem elég lesz majd a 17" is :D De amúgy most puhának érzem.

(Ja, sok minden közbe jött, fék csere lesz mindenképp esedékes, tegnap egyik gyújtótrafó neki állt szarakodni, holnap gyútrótrafó csere lesz a program, motorral kapcsolatos dolgokból csak gyári, nem épp olcsó az sem...)

Meg nyári gumim sincs, az is kell :D Szóval egyelőre a nagyobb felni elmarad :)

Polírozás is le van már beszélve időpont, tetejét fóliázni kell (madárszar maradványok, nagyon csúnyák, de fólia egyszerűbb, mint újrafényezni)

Olajcsere is megint esedékes lesz, max két hónap az is.

[ Szerkesztve ]

(#34778) negro válasza Highend55 (#34763) üzenetére


negro
őstag

Aaj de szep ez a club sport

SMG II volt vagy sima manual?

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34779) negro válasza szőröscica (#34760) üzenetére


negro
őstag

komfort ules az azert ritkabb.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34780) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Mi tegnap mentünk el ezért a szettért E46 coupe-ba :) Nem rossz a szín de hozzám nem ez áll a legközelebb... :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#34781) ADAM1337 válasza H.Ezredes (#34780) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdekes ez gyári szín ?
Majd dobsz róla képet beépítve, hogy fest ?

(#34782) Highend55 válasza negro (#34778) üzenetére


Highend55
tag

Manual 5 volt,95k valós miles al !
Mikor vittem otthon műszakira meg is jegyezték,hogy ritkán làtnak ilyen korú (2002)autót ami ennyire egyben van.

[ Szerkesztve ]

(#34783) MPowerPH válasza S. Szabi (#34777) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 17" az meg az. Szerintem E90 -en 18" a legjobb. Ettol persze en meg 19" -al hasznaltam, de itt masabb utak vannak ugye.

Junius elejen en is megyek haza, sikerult beiktatnom meg egy hetet, igy 2+1 hetig leszek tavol, lesz ido a polirozas mellett a valtoban kicsereltetni az olajat. Beszeltem is a budapesti ZF kepviselettel, 130.000 jo magyar forintert flushingolnak. Ugye azert ennyire draga, mert a 6l olaj helyett 12l megy bele.

A foliazast elb@sztak ezek a gyoker angolok. Volt bennem felsz, nem alaptalanul. :U De vegig kerdeztem az osszes itteni lengyel sracot, tudnak e ok a kornyeken lengyel csokat, aki ezzel foglalkozik. Sajnos nem volt. Ezek meg elvileg profik. A hatso szelvedon van egy akkora legbuborek, hogy a visszapillantot betolti, nem beszelve a sok kis atlatszi csikrol a folian. Az oldalablakok meg kerdesesek. Ezert fizettem £200-at. Otthon ennyiert biztos rendesen megcsinaltak volna, de nincs meg egy teljes napom erre. 2 het mulve viszem vissza, redone... Csak annyit kerdeztem, hogy akkor most kethetetnte idejarok ujrafoliazasra?! Nem az en penzem, tudtommal a folia sem olcso mulatsag.

Meg olajcserere is el kell vinnem, mielott megyek haza, mert beleszalad egy laza 8-9k km a 3 het alatt biztosan. Nyarra van 5W40 -es olajam, meg egy szuru. Mast nem cserelek most, mikor vettem, minden meg volt csinalva.

Megjottek a fekek is, azokat is be kellene rakatni. Na de tegnap elott megtapostam oket eloszor, ugy kemenyen parszor 160-180 -rol izombol. Es most mintha megjavult volna, mar nem raz. :U Megeszem a kalapom, ha most kiderul, csak annyi volt a bajuk, hogy nem nagyon voltak kiteve komolyabb igenybevetelnek. Hetkoznap eleg defenziv vagyok, nem fekezgetek. Lehetseges ez, hogy csak ennyi kellett nekik?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34784) FERA88 válasza Highend55 (#34766) üzenetére


FERA88
tag

nem furcsa itthon, a jobbkormányos? Még sose próbáltam kíváncsi lennék hogy milyen lehet. eladás szempontjából, aki megveszi az tuti bontja nem? Erre felénk nem igen láttam még magyar rendszámos jobbkormányos autót.

(#34785) S. Szabi válasza MPowerPH (#34783) üzenetére


S. Szabi
őstag

Mire oda jutok lehet 18" lesz, majd eldől még :) Én Németországban dolgozok, haza havonta megyek kb, polírozás, fólia otthon lesz csináltatva. Majd valamikor később az ablakokra is kéne nekem is Előre UV védős, hátra meg sötét, de nem teljesen sötét.

Fékkel az a bajom, hogy annyi plusz szarság közbe jött, gyári volt az eredeti terv, de teszek egy próbát Bremboval, jóval olcsóbb, mitn a gyári, aztán majd kiderül (neten német fórumokon jókat olvastam róla, ATE-kről viszont legalább annyi jót mint rosszat). De mindenképp cserélni kell.

Milyen fékek azok? Hány km-nél lettek cserélve?

(#34786) Möhe válasza MPowerPH (#34783) üzenetére


Möhe
addikt

Bakker angolkák ennyire fakezűek?

(#34787) MPowerPH válasza Möhe (#34786) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azok. Nem veletlen van megbecsulve itt a kulfoldrol jott szakember. A felni felujitason is erosen gondolkozok, mert azt is megcsinaljak, 1 evig jol mutat, aztan elkezd levalni a lakk,festes, es rosszabb lesz, mint volt.

S. Szabi: Ezek meg a gyarilag az auton levo tarcsak, 116k km-el. Meg nem mondanam, hogy end of life, de biztosan nincs bennuk mar sok km, viszont ido elott cserelni badarsag, foleg ha nincs ra ok. A betetek pl. kb. 80% -osak lehetnek. Fekbol megtanultam, csak gyari. Az ATE -t az elozo 335D -m ketszer is meggyurte, eloszor meg elvittem szabalyoztatni, aztan ledobtam az autorol. Az EBC az nem volt rossz utana, bar kicsit hangos volt, na meg dragabb is volt a szett, mint a gyari.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34788) S. Szabi válasza MPowerPH (#34787) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ja, néztem EBC-t, drágább, mint a gyári, viszont rosszat nem olvastam azokról.

Nekem mindenképp cserés, pár hete voltam műszakin (Németország), megadták gond nélkül, de mondták, hogy a fékeket cseréljem, mert főleg elöl nagyon kopott a tárcsa meg a betét is. 108 000 km van benne, 80-al került hozzám.

(#34789) Yeffy válasza Highend55 (#34763) üzenetére


Yeffy
veterán

ahh, ez a szepseges 30Ci ClubSport ebben a remek szinben meg mindig vonz, hiaba mar 10+ evesek meg a legfiatalabbak is! ♥ :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#34790) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

N47 melyik évjárattól jó? Vezérlés cserére van intervallum, vagy meg lehet várni a lánc hangját? :R

(#34791) negro válasza FERA88 (#34784) üzenetére


negro
őstag

En meg jo par eve vezettem egy Peugeot 406 -ot a rosz oldalt es igaz csak 15-20 percre de katasztrofalis volt, annyira nem ereztem hol az auto, hogy kanyarodok vele. A valtast nem is mondom. :)

En amugy itt ahol lakom, latok jo parat. Kint megveszik szinte fel aron ahoz kepest mennyi az europai. Van par Saab 9-3 meg B-C Vektrak meg ehez hasonlo kategoriak, Rover, Jaguar amik amugy is baromi olcsok nem veletlen de magyarba nem csodalkozok, hogy meg az is sok...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#34792) Highend55 válasza FERA88 (#34784) üzenetére


Highend55
tag

Mért lenne furcsa?Nekem már bal oldalt ülve a furcsa..
Minden nap Angliába autóba ülök és vezetek 7éve folyamatosan.Aki megvette ismerősöm igy hagyta csak kapott magyar rendszámot.

(#34793) szőröscica


szőröscica
addikt

(#34794) szőröscica


szőröscica
addikt

Vettem ma egy szett komfortulest is, csak idom nem lesz berakatni. :DDD

(#34795) Highend55


Highend55
tag

Ma átléptem az 58000 milest,egy év alatt csak 11000 milest mentem mióta nálam van.Eddig hibátlan minden remélem egy jódarabig igy is marad.
Utolsó 1900 miles on 9.3L az átlagom computer szerint
Csináltam két képet ha már lemostam [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#34796) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! Egy kis helpre lenne szükségem.

Adott egy E46 Touring, Business CD fejegységgel. Észrevettem, hogy a hangszóróim a jobb oldalon elöl nem szólnak, néha - nagyobb hangerőn - recsegés jön.

Szerintetek a hangszórók, vagy maga a fejegység körül keressem a hiba okát.

(Tudom, meg kell bontani, le kell tesztelni.)

(#34797) MPowerPH válasza Highend55 (#34795) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi az az a felni rajta? Marka, tipus, ar, beszerzesi forras? :D

Don't Tread On Me

(#34798) Pavlo válasza Macka (#34796) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Nekem ugyanez a hiba, csak bal elől. Több fejegységgel is próbáltam, mindegyiknél ugyanez a jelenség, ebből gondolom, hogy a hangszóró cserés.

[ Szerkesztve ]

(#34799) Macka válasza Pavlo (#34798) üzenetére


Macka
veterán

Annyira nem ismerem még a típust (3 hete van meg). E46-ba előre mekkora hangszórót lehet betenni? :F

(#34800) Pavlo válasza Macka (#34799) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Úgy tudom nem gyárit csak beépítőkerettel lehet betenni. Amúgy 16,5cm-est.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.