Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Joe fiú válasza k-feri65 (#34200) üzenetére


Joe fiú
senior tag

persze..ez egy percig nem volt kérdéses..nálam..mondjuk az nekem sem teljesen világos, hogy miért pont az ipod végzi a lejátszást, a fejegység meg csak a vezérlést hajtja végre.

mindenesetre usbhez viszonyítva jobbnak tűnik, dinamikusabbnak..de ha lesz időm kikísérletezem, hogy ugyanaz a szám usbről és ipodról lejátszva.

[ Szerkesztve ]

(#34202) Osynho válasza Joe fiú (#34201) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor addig eljutottunk, hogy digitális jel megy a fejbe. Jó. Viszont akkor miért számít az ipod D/A konvertere? :D

Melyik fejnél végzed a tesztet? Amennyiben a Kenwoodon, ott nem tudsz usb-ről vaw-ot lejátszani. :U

(#34203) gabber01 válasza Osynho (#34202) üzenetére


gabber01
addikt

Nem digitális jel megy

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34204) Joe fiú válasza Osynho (#34202) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát mert nem mindegy, hogy a digitális jelet, hogyan dolgozza fel, jelen esetben küldi ki magából, gondolom, de jobban bele kellene folyni ebbe a témába..ha tudnék usbről wavot játszani akkor nem lenne ipod.. :DDD szóval mp3-mal hasonlítom össze..99%-ban azt hallgatok.

(#34205) Osynho válasza gabber01 (#34203) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát usb-n analóg. Értem. Illetve elfogadom. :) Viszont akkor nagyon nem mindegy a kábel minősége. Így a gagyi kínai kanócok ki is esnek. Vagy a drága gyári is ugyanolyan?

Joe fiú: usb-ről mp3 vs ipod-ról mp3?

k-feri65 : :DD

[ Szerkesztve ]

(#34206) k-feri65 válasza Osynho (#34205) üzenetére


k-feri65
senior tag

hogy a rákba menne az usb-n analog jel....4 darab kábelen??????? nemááááá

értem én de le sz@..m

(#34207) gabber01 válasza k-feri65 (#34206) üzenetére


gabber01
addikt

iPodnak mióta van szabványos usb kábele? 30 pines csatija van ha jól tudom, vagy az újabb lightning az újakon.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34208) k-feri65 válasza gabber01 (#34207) üzenetére


k-feri65
senior tag

na de a fejen egy négylábu usb aljzat van...amiből kettőn 5 volt fesz jön ki tápként....

értem én de le sz@..m

(#34209) Joe fiú válasza Osynho (#34205) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, ahogy mondod..usb mp3 vs ipod mp3 ugyanaz a szám.

gabber01: A csatolófelület más, de a másik vége szabvány usb kábel..akárhonnan nézzük digitális adatfolyam..kivéve a jack csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#34210) gabber01 válasza Joe fiú (#34209) üzenetére


gabber01
addikt

Jó, én csak azt mondom amit olvastam. De akkor meg mégis hányszor fordítódik a jel digitből analóggá és vissza? És ha digit megy ki, akkor mégis mi a francnak ugat bele az ipod dacja? Mert ugye elmondások szerint különböző dac-os podokkal más a minőség, ergo egyszer biztos hogy átfordítja a pod analóggá majd vissza digitté, ha egyszer digit megy ki, de azt a fejnek megint át kell fordítania analóggá. Akkor már miért nem csak a fej? És mire jó ez az egész? :W

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34211) k-feri65 válasza gabber01 (#34210) üzenetére


k-feri65
senior tag

és ráadásul a kenwood meg csak az mp3-at kezeli usb-n...akkor oda meg hiába próbálnánk a wav-ot megetetni...

értem én de le sz@..m

(#34212) borat26


borat26
aktív tag

Akkor most milyen formátumokat lehet ipodra felrakni és onnan fejegységen keresztül lejátszani? Jobb minőséget lehet elérni ipodról, mint mp3-mal usb-ről?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34213) Joe fiú válasza gabber01 (#34210) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem nincs ennyi konverzió..az ipod csak simán kiküldi a digit jelet amit a fej átdolgoz analóggá és már hallod is.

Holnap kipróbálom, hogy ipodról játssza-e a Kenwood a wavot.

[ Szerkesztve ]

(#34214) k-feri65 válasza borat26 (#34212) üzenetére


k-feri65
senior tag

na ez az,,,mert ha nem játsza le csak az mp3-at,,,(mert miért is játszana le mást)...akkor szerintem ésszerűbb a pendrájv......

értem én de le sz@..m

(#34215) gabber01 válasza Joe fiú (#34213) üzenetére


gabber01
addikt

Aha, és ha csak simán kiküldi akkor miért is van különbség ipod és ipod között??

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34216) Joe fiú válasza gabber01 (#34215) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Azért, mert nem mindegy, hogy mit küld ki a dac..de már a fejem is belefájdult..holnap hallgatózok :DD

(#34217) k-feri65 válasza Joe fiú (#34216) üzenetére


k-feri65
senior tag

a dac?????

értem én de le sz@..m

(#34218) gabber01 válasza Joe fiú (#34216) üzenetére


gabber01
addikt

Hát az biztos hogy nem mindegy hogy mit küld ki a DAC :D ...
Szerintem aludj egyet ;) :))

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34219) PiciPeti válasza gabber01 (#34218) üzenetére


PiciPeti
őstag

Na de ha az Ipod digit jelet küld ki, akkor azt a fejegységnek ugyanúgy dekódolnia kell... Szóval ha Ipodról tud wav-ot, vagy saját formátumot lejátszani, akkor azt tudnia kellene sima pendriveról is. :U

(#34220) gabber01 válasza PiciPeti (#34219) üzenetére


gabber01
addikt

Hát ezt ne nekem mondd! :D
Elolvastad az előzményeket is?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34221) PiciPeti válasza gabber01 (#34220) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hja, félrenyomtam... Általános "kérdésnek" vetettem fel... :D

Elolvastam végig, fingom sincs, hogy működik. :(

(#34222) Osynho


Osynho
addikt

Úgy látom belenyúltam az autóhifi egyik legnagyobb rejtélyébe! :C

(#34223) gabber01 válasza Osynho (#34222) üzenetére


gabber01
addikt

Áh, fenét, másokat is foglalkoztat ez. És nem lenne ez rejtély, ha nem a böszme apple csinálná.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34224) aneda válasza gabber01 (#34223) üzenetére


aneda
aktív tag

Sok embert meg nem annyira foglalkoztat, mert csak siman hasznalja es kesz.
Egyebirant ott lehet a kutya elhantolva, hogy a fejegysegekben mindenkeppen van egy A/D konverzio a hangproci elott???
Gondoljunk bele, a radio adast hogy lehet idokorrozni?
Innen mar egy lepes a gyarto reszerol hogy minden forras analog uton jut a prociba, igy meg is van a magyarazat az iPod/USB kulonbsegre...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#34225) gabber01 válasza aneda (#34224) üzenetére


gabber01
addikt

Már bocs, de nem hiszem hogy ez a megoldás, hogy fogjuk magunkat és igénytelenségbe burkolózunk. Mindenki legyen ostoba user birka? Hát, végülis a gyártóknak ez lenne a jó ugye. Használjuk, örüljünk a fejünknek hogy működik aztán kuss. Csak nem mindegy hogy.
Márpedig én marhára nem akarnám ráköltök egy valag pénzt a fejegységre, hogy az applenek vmi retek megkötése miatt annak a dac-ja beleugatna a hangba, még ha az nem is annyira fostalicska sem.

Egyébként pedig nem magyarázza meg a különbséget. Ráadásul minél többször nyúl bele a jelbe valamilyen elektronika annál több a veszteség/torzítás.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34226) kavics325i válasza gabber01 (#34225) üzenetére


kavics325i
őstag

Ráadásul empéháromról beszélünk ami szóra sem érdemes,nemhogy pénzt áldozni rá

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34227) k-feri65 válasza aneda (#34224) üzenetére


k-feri65
senior tag

De...én még mindig azon agyalok,,,hogy (maradjunk a Kenwood-nál,, mert ugye az usb-ről csak mp3 at játszik)
hogy ha arra rádugom a szifont,,,akkor ugye csak az mp3 as trekkeket játssza le...mert ha a wav-ot is,,akkor azt hogyan?? bár kétlem hogy lejátssza....ha meg csak az mp3 om megy,,akkor meg nem egyszerűbb valóban oda egy pendrájv??

És abban igazad van, hogy van bennük egy A/D is,,mert az auxot is valahogy megeteti a dsp vel a fej,,,

értem én de le sz@..m

(#34228) aneda válasza k-feri65 (#34227) üzenetére


aneda
aktív tag

Szeretnénk azt hinni, hogy a gyártó a lehető legkevesebb D/A és A/d konverzióval akarja megoldani a dolgot hogy a lehető legjobb hangja legyen a fejnek (jó legyen nekünk), de szerintem pont leszarja... :))
Pláne miután 50-60e. Ft-os termékekről beszélünk.

Ez magyarázat lehet az összes, itt a fórumban említésre került tapasztalatra.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#34229) Osynho válasza kavics325i (#34226) üzenetére


Osynho
addikt

Nem, pont hogy nem mp3-ról beszélünk. Ez az egész lényege! :)

(#34230) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Üdv, szeretnék a 4-es golfomba egy mély nyomót, olyan kérdésem lenne, hogy a gyári fejegységre rá lehetne kötni még azt is? Bonyolult a kocsi kábelezése?

(#34231) MunezXBK válasza -secret- (#34230) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Max. aktív ládát, de olyat nem akarsz. :))

(#34232) -secret- válasza MunezXBK (#34231) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kellene akkor egy új fejegység is?

(#34233) MunezXBK válasza -secret- (#34232) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Egy 2 csatornás erősítő + egy passzív láda kellene.

(#34234) -secret- válasza MunezXBK (#34233) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S a kocsinak a bekábelezését meg tudom - hozzá nem értve - itthon csinálni? :D

(#34235) footy válasza aneda (#34224) üzenetére


footy
addikt

Ezt irjak valamelyik oldalon is amit korabban linkeltem. A legtobb fejben az ipod/usb vezerles analog modon van illesztve.

(#34227) k-feri65
Na ezaz, nalam a zenek 99% apple losslessben(alac) van. Ha ramasolom egy pendrivera akkor semelyik fejegyseg nem tudja lejatszani. Ha az ipodot rakotom a fejre, akkor meg az asszony legalapabb fejegysege is "lejatszotta". Pontosabban en meg mindig azt mondom, hogy az ipod jatsza le.

(#34234) -secret-
High/low konverterrel meg tudod oldani. A hasznalhato 6-8ezernel kezdodik.

(#34205) Osynho
Ezt Alpine CDA-117-nel kiprobaltam, meg lehet be is irtam a forumba a tapasztalataimat. Roviden ipodrol sokkal jobb mint usb-rol.

[ Szerkesztve ]

(#34236) kavics325i válasza Osynho (#34229) üzenetére


kavics325i
őstag

hát miről?Ha nem mp3 akkor azt a pod kezeli,ha meg mp3 akkor a fej.ilyen eccerű

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34237) aneda válasza footy (#34235) üzenetére


aneda
aktív tag

Azt teljesen világos hogy az iPod analóg módon van illesztve, de szerintem az összes forrás (CD, USB, rádió, AUX, CD-tár) analóg módon van illesztve a hangprocira a fejegységen belül!
Magyarul a CD-nek, USB-nek külön D/A konveretre van, majd ezt az analóg jelet digitalizálja be a hangproci...
Ahol nincs hangproci, ott nincs miről beszélni, mert helyette már "csak" (hangerő, hangszín, stb) vonalkimenet van.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#34238) gabber01 válasza MunezXBK (#34233) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor már inkább monoblock

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34239) MunezXBK válasza gabber01 (#34238) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen...de az nem annyira olcsó.

(#34240) Osynho válasza footy (#34235) üzenetére


Osynho
addikt

Rendben, köszönöm! Rá fogok keresni minden ezzel kapcsolatos hozzászólásra. :) Nekem csak az a fura, ha analóg a jelátvitel, akkor hogy nem számít a kábel minősége? Mindenki görcsöl a jó rca-n, itt meg egy hajszálvékony kis kínai kanóc megy 1mm2-nyi érintkező felületre. És mégis jó a hang. :U

Van itthon egy ipod nano, kipróbálom. A hang átvitelére jó a hozzá kapott, töltőbe csatlakoztatható kábel?

kavics325i: Pendrive-os mp3-nál jobb minőségű hangról. Amit ipod-ról oldanék meg. És ennek mikéntjéről, működési módjáról.

(#34241) k-feri65 válasza aneda (#34237) üzenetére


k-feri65
senior tag

akkor egyszerűen,,,alac..mp3 wav flac tök mindegy ..ami a fejbe érkezik az egy analog jel....vagyis baxhatom a high-end 3 DAC os fejegységem,,ha egy külső izé már átkonvertálta a dolgokat.....

Maradok az usb-s wav verziónál...mert ott a fejben dől el minden.....

értem én de le sz@..m

(#34242) Osynho válasza k-feri65 (#34241) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, pontosan. A kérdés nálam, hogy a 320-as mp3 pendrive-ról, vagy az alac ipodról a jobb (BT60U).

Az előbb bedobtam egy nano-t és kezeli. Moslék a hangja, de valami gagyi mp3 van rajta, most teszek rá alac-ot. Most nézem, ebben Cirrus Audio ChipCS42L58 van.

(#34243) opeter70


opeter70
senior tag

4-500W (2Ohm) körüli monoblockot keresek és ráakadtam egy ilyen Alpine erősítőre.
Érdeklődnék, hogy találkoztatok-e már hasonlóval.
Konkrétan arra gondolok, hogy mennyire használható az, hogy nincsenek rajta potméterek, hanem minden digitálisan állítható rajta menüből.
Megéri az árát szerintetek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34244) footy


footy
addikt

A kenwood BT53-at hallotta mar valaki? Van meg valami ajanlott kenwood 50-ig BT-vel?
BT-61 valakinek?

(#34240) Osynho
En vettem egy Audioqest Forest kabelt, de lehet hogy csak psziches alapon hallom a kulonbseget :)
A gond az hogy eleve nem a fej hatuljaba dugja az ember ezt a kabelt, hanem mar egy hosszabitoba.

[ Szerkesztve ]

(#34245) borat26 válasza footy (#34244) üzenetére


borat26
aktív tag

Ezek szerint a clarion cserélődik? Joe fiú ajánlotta nekem a Kenwoodokat, hátha ő tud valakit. Nekem is megfordult a fejemben már, hogy azt vegyek.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34246) gabber01 válasza footy (#34244) üzenetére


gabber01
addikt

Mit akarsz cserélni? Ezek a kenwoodok nem aktívok ebben az ársávban.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34247) footy válasza borat26 (#34245) üzenetére


footy
addikt

A Clarion ma visszament az amazonhoz. Az a baj, hogy már akkor is hallottam a zajt amikor valószínűleg nem is volt. A menü is egyre jobban elkezdett irritálni és a rádióvétel is kategórián aluli.

(#34246) gabber01
Nekem jelenleg nem is feltétlenül kell aktív fej, elég a 6 csatornás időkorrekció.
Egyébként a BT53-nál valami kicsivel jobb DSP lehet, mert ilyen vágásokat tud a magashoz:
1, 1.6, 2,5, 4, 5, 6.3, 8, 10, 12,5 kHz

[ Szerkesztve ]

(#34248) borat26 válasza footy (#34247) üzenetére


borat26
aktív tag

Én hétfőn teszem be az autómba a cz703-at, vállalta egy helyik kereskedő, hogy vétel előtt berakhatom, meghallgathatom. Faxa.
Amúgy a Kenwood KDC-BT53U is tudja pendrive-ről a wav-ot? (Szerk: közben rátaláltam, igen!) Mert ha igen, akkor lehet, megelégednék "csak" az időkorrekcióval.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34249) gabber01 válasza footy (#34247) üzenetére


gabber01
addikt

Jobban megnézve tényleg. Nem tudom mit néztem akkor, vagy csak úgy emlékeztem hogy Joe azt mondta nem aktív. Igazából ha van erősítőd édes mindegy.
Így viszont elég best buynak tűnik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34250) Osynho


Osynho
addikt

Nos. Tesztelgettem az ipodot. 4. Generációs Nano. Hááát. Nem tetszett a hangja. :U ALAC-ot (lossless) tettem rá, de mintha tompább, mosottabb lenne a hangja, mint a 320-as mp3-nak pendrive-ról. Ez ugye nem Wolfson DAC van, gondolom (remélem) ezért lehetséges ez. Joe fiú véleménye érdekelne még. :B

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.