Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) footy válasza borat26 (#34044) üzenetére


footy
addikt

Úgy néz ki lesz. :)

Addig is itt egy kis unboxing:

(#34052) k-feri65 válasza footy (#34051) üzenetére


k-feri65
senior tag

hohoooo...gratula...ez egy jó vétel...érdekes milyen kicsi dobozban árulják..nekem még valami bőröndben volt.....

értem én de le sz@..m

(#34053) -v- válasza footy (#33725) üzenetére


-v-
addikt

Na, bekerült már a CZ702? :) Tetszik? Nekem is az van :K

(#34054) k-feri65 válasza -v- (#34053) üzenetére


k-feri65
senior tag

irj már róla pár sort,,,mert anno engem is érdekelt volna,,,de aztán nem az lett...

értem én de le sz@..m

(#34055) borat26 válasza k-feri65 (#34054) üzenetére


borat26
aktív tag

Igen, igen, én is várnék egy kis ízelítőt. Már nem nagyon kapbató a 702, így ha jól vélekednek a tulajok róla, jöhet a kocsimba az utódja, a 703.

k-feri65: te mit vettél helyette?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34056) -v- válasza k-feri65 (#34054) üzenetére


-v-
addikt

Hátöö mondjuk én nem igazán értek a témához :B Őszintén szólva még azt is elfejeltettem, milyen magas lett most berakva hozzá :D a mélyközép meg Kozák Andrisnak valami régi cucca, azt is elfelejtettem milyen :C de azt mondta ő versenyzett is ezzel, szóval valami nem rossz cucc. Ja igen az erölködőmet se tudom milyen :DDD Philips, de valami nem tudom milyen (jó) bele van, ezt is mondta de annyira engem ezek nem érdekelnek, elfelejtem :B Nekem a lényeg, hogy prímán szól a rendszer, legalábbis az én fülemnek tökéletes. Az alapzaj egy picit magas, ennyi csak a bajom, bár annyira nem zavar. De jól szól, szép is amúgy ez a fej, a menüje kaotikus nekem picit, de már megszoktam.

(#34057) k-feri65 válasza borat26 (#34055) üzenetére


k-feri65
senior tag

Pio 80 prs-t

raktam fel egy pár idegelő teknikai trekkeket...ha valakinek van kedve fázist meg időkorrt pontosítani...
itten-e

értem én de le sz@..m

(#34058) k-feri65 válasza -v- (#34056) üzenetére


k-feri65
senior tag

na sokkal okosabbak nem lettünk,,,de lagalább tudjuk, hogy zajos....

értem én de le sz@..m

(#34059) MunezXBK válasza k-feri65 (#34057) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt köszönöm széken! :R

(#34060) kavics325i válasza k-feri65 (#34057) üzenetére


kavics325i
őstag

Azt mondják, hogy rosszul választottál. A Klárihoz képest mosott vagy ványatt vagy fátyolos a hangja vagy mi

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34061) k-feri65 válasza kavics325i (#34060) üzenetére


k-feri65
senior tag

akkor így jártam...de ma összeraktam a fátyolos szaromat...és hát,,,inkább nem mondok semmit,,,saját lovam nem illik dicsérni....

értem én de le sz@..m

(#34062) k-feri65 válasza k-feri65 (#34061) üzenetére


k-feri65
senior tag

Van olyan mért adat, hogy jel-zaj viszony....pio 105 dB....clári 94 dB....valszeg ettől fátyolos....

értem én de le sz@..m

(#34063) borat26


borat26
aktív tag

Asszem megvárom footy kolléga hozzászólását, aki tán kicsit szakmaibb véleményt biztosít a klári fejről. Így kicsit nehézkes dönteni.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34064) Something_


Something_
őstag

Hi!

Tud valaki best buy kábelszett/kombót összeállítani Toyota Corollába (3 ajtós)? (jó sokat lehet spórolni ha használt szettet talál az ember, mintha újonnan válogatná össze)

Eddig ilyen a konfig:
- Pioneer RS II
- Pioneer GM-X904
- Audio System MX 165
- Audio System XIon 12

Egy erősítőről lenne hajtva egyelőre a láda és az első szett.

(#34065) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Végre elkészült nagyjából a rendszerem első része, most lett kész a kábelezés is :) Azért nem gondoltam volna, hogy ennyi meló lesz vele, eddig 5-6- teljes napom van benn és ez csak az első szett. (Az igaz, hogy mindent magam készítettem, mert sokkal jobb úgy látni és hallani a végeredményt. Ezért is próbáltam esztétikusan megoldani, ami ugye több idő.)

Most ilyen a rendszer:

JVC KD-X70BT

Audio System Xion 165

Audio System Xion 70.4

Sokáig erő nélkül ment a szett, akkor mintha kopogósabb mélyek lettek volna, így bekötve viszont sokkal teltebb hangok jönnek elő :) Szóval jó volt az ajánlás köszi mindenkinek. Nekem tetszik nagyon, bár még nincs sok összehasonlítási alapom, ezért majd keresek valaki szakit meghallózni. És akkor jöhet lassan a sub... :)

(#34066) gabber01 válasza drunkyboy (#34065) üzenetére


gabber01
addikt

Esetleg valami beszámolót, képeket, ilyesmit rakhatnál fel valahova az építésről, meg hogy mégis hogyan néz ki. ;)

HGabor89: meg van már, hogy milyen erő lesz a subnak? Mert ez elég kevés lesz hozzá.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34067) gabber01 válasza k-feri65 (#34057) üzenetére


gabber01
addikt

Ömmm...ezeket kipróbálnám, de konkrétan 2 "zenefájlt" találtam ezek között, a többi duma, elmondja hogy melyik track mire irányul. Vagy maga a duma a teszt? I'm so confused... :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34068) k-feri65 válasza gabber01 (#34067) üzenetére


k-feri65
senior tag

ezeket épp nem a zene miatt tettem fel...hallgasd meg fejhallgatón (teljes sáv egy hangszóró,,vagyis kettő, mert sztereo) aztán vidd ki a kocsiba....a remegő hangokkal nagyon jól lehet időkorrt állítani..(vagy épp nem) itt ha késik valami akkor dől a hang..nincs fázis stb..

a zene az meg olyan... ha még sosem hallottad, akkor úgysem tudod hogyan kéne szólnia...

értem én de le sz@..m

(#34069) gabber01 válasza k-feri65 (#34068) üzenetére


gabber01
addikt

Ezeket még nem hallottam, de akkor maga a beszéd a lényeg, amit különböző módokon alakítottak ki és a cél hogy minél tisztábban szólaljanak meg?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34070) k-feri65 válasza gabber01 (#34069) üzenetére


k-feri65
senior tag

így van,,mert ha csúszik az időkorr akkor ott már szar a hang...vagy ha lassú az erősítő akkor oda rövidebb időkorrt.kell állítani....subhoz is nagyon jó....

szerintem....

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#34071) gabber01 válasza k-feri65 (#34070) üzenetére


gabber01
addikt

Kiprószálom :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34072) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit elgondolkodtam az elmúlt napokban, hogy mit is szeretnék kezdeni mélynyomó szinten. Ugye adott egy DLD 500+ és egy Monacor Carpower 4/400, amiről hajtom a ládát hídban. A nyomó késése, pontatlansága ugye általatok már elmondott elégtelen erősítő teljesítménynek tudható be(már ha ez tényleg így van).
Ezt a ládát szeretném lecserélni, de ugye kéne egy mono block erősítő is. Először vegyek inkább egy mono erőt, majd cseréljem le a déeldét? Vagy Vegyek egy jobb nyomót és később egy mono erősítőt?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34073) PiciPeti válasza borat26 (#34072) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha minőség felé akarsz lépni, akkor a déeldé mindenképp cserés. Minőség terén szerintem zárt láda a nyerő... Ha hangnyomás is kell, akkor kelleni fog erősítő is, zárt 30-ashoz legalább 500W RMS.

Én előbb ládát vennék, meghallgatnám milyen azzal az erővel, ha kevés, akkor jöhet az erősítő is. Szerintem kelleni fog. :U

(#34074) gabber01 válasza k-feri65 (#34070) üzenetére


gabber01
addikt

Hát most vagy szar a fülem, vagy nem tudom pontosan, hogy hogyan kéne szólnia, mert még nem hallottam ezeket, vagy eddig is elég jól be volt lőve a rendszerem, de mindegyik track jól szól szerintem. :D Nem tapasztalok semmi különleges devianciát.

Jah, amúgy ha jól sejtem ezek a trackek a HDEND test CD-ről vannak.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34075) MunezXBK válasza gabber01 (#34074) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A címe is az, nem? :D

(#34076) gabber01 válasza MunezXBK (#34075) üzenetére


gabber01
addikt

Jó, de a fene tudta hogy van ilyen nevű CD is. :D

Amúgy meg csak azért, mert utána néztem és kíváncsi lettem a többi trackre is. Van még jópár.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34077) borat26 válasza PiciPeti (#34073) üzenetére


borat26
aktív tag

Joe fiú JL Audio zárt ládáján gondolkodom, csak ha egyszerre sajna nem megy minden. Tervezem, hogy veszek egy Clarion cz703e-t, az már eleve hatvan pénz. Ez az első lépés.
Sajna meghallgatásra nincs lehetőség, én Pécs mellett lakom. Itt kicsit szegényes a kínálat, csak szerencsével lehet összehozni egy vásárlás előtti hallgatózást.
Így vakon pedig nem igazán vennék semmit.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34078) kigoi


kigoi
senior tag

Szevasztok,most készül a napokban a rendszerem,mármint a beépítés. Nézegettük a fejegységet de egy csomó mindent nem találtunk benne hogy merre van.
Az útmutatója nem olyan részletes alap dolgok vannak csak leírva.
A fej alpine cde-178bt,aki tud a menüjéről valami leírást adni (lehet angol is) az jó lenne.

Még valami,a hátoldalán van két barnás sárga vezeték,remo01-remo02 ha jól emlékszem ami rá van írva.
Elvileg akkor ez is egy remote szál,(plusz iso-n is 1 vékony remote) de miért van ennyi?
Arra gondoltunk hogy ezekkel le lehet kapcsolni az erősítőket ha nem szükséges valamelyik,de ezt sem találtuk a menüben.
Erről van szó itt a képen bal szélen.
[link]

(#34079) gabber01 válasza kigoi (#34078) üzenetére


gabber01
addikt

Ha megy az angol akkor ebben tuti minden benne van. Ha ezt néztétek akkor sry, de ha ebben nincs benne amit kerestek, akkor jó eséllyel nem is tudja.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34080) Harsonás


Harsonás
tag

Milyen véleménnyel vagytok egy alpine Sbg1244Br mélynyomóról? Első ládának megéri megvenni? Egy mazda 3-as autóba kellene ferdehátú.

(#34081) kigoi válasza gabber01 (#34079) üzenetére


kigoi
senior tag

Köszi,na ez már életképesebb leírás nem olyan mint a gyári füzete még ha ez a 175é is.
Egyébként biztos hogy tudja amiket nem találtunk azokat is hisz talán a 178volt a 2013as csúcsmodellje ha jól rémlik,alpine oldalán is le van írva a tudása,a gond hogy elég bonyolult a menüje és elég sokáig tart majd végig nézni leírás nélkül mi hol van benne.

(#34082) kavics325i válasza Harsonás (#34080) üzenetére


kavics325i
őstag

Ha jó áron van akkor IGEN!!!

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34083) Harsonás válasza kavics325i (#34082) üzenetére


Harsonás
tag

Nem tudom mi a jó ár 25eFt kérnek érte. Természetesen használt.

[ Szerkesztve ]

(#34084) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Melyikek azok az Alpine CDE-1.. fejek, amik usb-evel szereltek és van benne időkorrekció?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34085) gabber01 válasza kigoi (#34081) üzenetére


gabber01
addikt

Nem, ez a 178bt-nek és a 175-nek a használatija. Gondolom elég hasonló a kettőnek a használata, de a különbségeket jelzik közben.
Az én 9855-ösöm használatija is több típusra vonatkozik egyszerre.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34086) ubi91


ubi91
tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem autómban lecserélni a jelenlegi rendszert.

Adott egy Opel Vectra A, Sony CDX S-22 fejegységgel, körben gyári hangszórókkal. (elöl 16 cm, hátul 13 cm, műszerfal tetején csipogók.)

Már megvan egy Sony CDX-474UM fejegység, tervezek még mellé egy Blaupunkt GTB-8A aktív mélyládát, első körben a gyári hangszórókkal.

Ezek mellé milyen hangszórót tudnátok ajánlani 10e ft-ig? amit kinéztem: Mac Audio Mobil Street ebből raknék előre egy párt, a magassugárzó ha nagyon rosszul szólna a gyári, azt is cserélem később.

Jó vétel lenne? nem szeretnék csilliós rendszert hangnyomás versenyre, a cél az, hogy a gyáritól szebben, normálisan hallgatható módon szóljon.

egyéb ajánlásokat is szívesen veszek! :K

üdv. :R

(#34087) Osynho válasza ubi91 (#34086) üzenetére


Osynho
addikt

1. hozzászólás. Aztán jöhetnek az újabb kérdések. ;] ;)

(#34088) MunezXBK válasza ubi91 (#34086) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez így feleslegesen elszórt pénznek tűnik. :N

(#34089) kavics325i válasza Harsonás (#34083) üzenetére


kavics325i
őstag

Én olyan 20e köré kalibrálnám be,de hát ez ízlés pénztárca és eladó függvénye.15-20 között lehet a reális ára,bár pontos típust írtál,de rá nem kerestem a specs-re.Az Alpine fun-ok lehet jobban képben vannak mint szerény személyem.

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34090) ubi91 válasza MunezXBK (#34088) üzenetére


ubi91
tag

Miért lenne az? :B nem kívánom az autóm értéket költeni erre :) haverom autójában egy Sencor mélynyomó van "létezőlegolcsóbb" sal 2 utas hangszórókkal, az nálam kimeríti a elfogadhatóan szól szintet.

elolvastam az első hsz-t, meg egy csomó hifis oldalt, de nem lettem tőle okosabb. mégis egy belépő szintű rendszert mennyiből lehet kihozni? 40-50 ezernél többet nem kívánok rákölteni. a 20 éves recsegő hangszóróktól bármi jobb lehet, akkor meg már legyen valami mély is :)

(#34091) Osynho válasza ubi91 (#34090) üzenetére


Osynho
addikt

Tényleg pénzkidobás.

"elolvastam az első hsz-t, meg egy csomó hifis oldalt, de nem lettem tőle okosabb"

Pedig szerintem sok minden benne van. Pl, hogy hátra nincs értelme hangszórót tenni, vagy hogy érdemes erősítőről hajtani minden hangszórót.

Használt cuccok:

- komponens szett 15e
- 4 csatornás erősítő 20e
- sub 15e
+ kábelezés

"a 20 éves recsegő hangszóróktól bármi jobb lehet, akkor meg már legyen valami mély is"

De miért ne legyen abszolút értelemben is jó, ha már nekiállsz?

[ Szerkesztve ]

(#34092) MunezXBK válasza ubi91 (#34090) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az adott összeg ésszerű elköltésére gondoltam.

(#34093) k-feri65 válasza gabber01 (#34074) üzenetére


k-feri65
senior tag

ha jó akkor jól van belőve....de azért hallgasd meg fejhallgatón is...ugyan az? ha igen akkor okés a rendszered...

értem én de le sz@..m

(#34094) gabber01 válasza k-feri65 (#34093) üzenetére


gabber01
addikt

Fejhallgatóval kezdtem, ahogy mondtad. Sennheiser füles (HD202), szóval ehhez képest viszonyítottam. Szerintem ugyanaz, persze a subtól eltekintve, az egy "kicsit" több basst ad mint egy füles. Front alignmentnél a dobütések is a helyükön voltak, szóval szerintem korrekt.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34095) borat26 válasza footy (#34051) üzenetére


borat26
aktív tag

Szia!

Hogy állsz a klári teszttel?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34096) footy válasza footy (#34051) üzenetére


footy
addikt

Egy kis beszámoló a CZ702-ről. Sajnos az időm nem sokat engedett tesztelni és a tesztet megrövidítette az is, hogy az egyik MB Quart hangszórót akárhogy próbáltam életre kelteni nem sikerült. :(
Viszont a CZ702-t sikerült. Szombaton bedobtam erő nélkül és nagyon kellemesen meglepődtem, mert mélyebbre megy vele a szett(Eton Pow172) még a fej végfokáról is,de az igazi arcát erőről mutatja meg.(ESX VE 350.2). Először meglepődtem mikor az erőt ráakasztva mocskosul nagy alapzaj jelent meg, már láttam is lelki szemeim előtt hogy kereshetek új fejet, de egy kis játék a gain-nel csodákra volt képes. A zaj 98%-ban megszűnt, már csak a trackek között hallani minimálisan. (csak álló helyzetben). Érdekes lett volna kipróbálni más kábelekkel (és játszani még az erő impedancia potijával), de erre sajnos most nem volt lehetőség.
A térérzet nagyon jó még időkorrekció nélkül is, a színpad viszonylag mély, az énekes jól behatárolható.
A hang (EQ-nélkül is) picit színezettnek tűnt, de jó hallgatni, nem tolakodó, viszont nem is olyan száraz/naturális és visszafogott mint mondjuk a CDA-117-es alpine.
A végére pedig néhány negatívum, ahogy az egyik fórumtárs is írta, a menü eléggé kaotikus. Nyílván megszokható, de nem érzik olyan átgondoltnak mint egy alpine és a JVC-knél megszokott kis finomságok(forrás kikapcsolása) is hiányoznak. Megvan minden fontos dolog, de az elején tényleg keresgetni kell.
Összességében szerintem egy versenyre lehet hogy kicsit kevés lenne, mert nincs DSP-ben annyi opció mint pl.: a 80PRS-ében(pl oldalankénti vágás), de otthoni felhasználóknak, akik egy jó hangú készüléket keresnek átlagos DSP-vel, jó választás. Ilyen áron igazából nem is tudok konkurenciát.

(#34097) borat26 válasza footy (#34096) üzenetére


borat26
aktív tag

Nos nem lettem sokkal nyugodtabb, így vásárlás előtt. Ez a zaj dolog már másodszor köszön vissza ezzel a fejjel kapcsolatban. Lehet megérné rádobni egy 10k-t és venni inkább egy Alpine CDE-187BT-t?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#34098) -v- válasza footy (#34096) üzenetére


-v-
addikt

Kicsit színvonalasabb beszánoló, mint az enyém :DDD
Na segíts pls, ha alapzajt akarok csökkenteni, akkor mit hol találok ebben a kaotikus menüben meg az erölködőn amit nyomogatnom kell :))

(#34099) k-feri65 válasza -v- (#34098) üzenetére


k-feri65
senior tag

erősítőn a gaint állítsd arra az értékre ami a clári rca kimeneti feszültsége.....talán 5volt???? akkor eltűnik a zaj.....(meg a dinamika is)

értem én de le sz@..m

(#34100) Something_ válasza gabber01 (#34066) üzenetére


Something_
őstag

Nekem a GM-X904 gyári fejjel, rainbow első szettel és egy gagyesz mac audio ládával teljesen vállalhatóan szólt.
Szerintem itt is jó lesz, míg nem akar valamit fejleszteni. Egyedül az első szettől tartok, hogy jó lesz-e.

Kábelszett még mindig nincs :-)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.