Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) k-feri65 válasza orbano (#34846) üzenetére


k-feri65
senior tag

Az RSII és a P9 között pedig óriási volt a különbség

hát hogy oriási...hmmmm...

értem én de le sz@..m

(#34852) orbano válasza Fluo (#34850) üzenetére


orbano
félisten

tényleg egy kétcsatis erősítőd van. hát így a p9 nem a legjobb választás. valaki mondjon valamit erre, nem akarok én okoskodni :)

kferi: érezhetően természetesebb hangja van, még a sz*r beállításaim mellett is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34853) Fluo válasza orbano (#34849) üzenetére


Fluo
csendes tag

Aktív módon nem tudom bekötni :( Mindegy, egyenlőre jó lesz a passzív mód a hangváltóval.

A "mogami ultra pure" az megegyezik a MOGAMI 3082 kábellel, vagy az csak a "pure" változat? Nagy különbség lehet?

[ Szerkesztve ]

(#34854) k-feri65 válasza Fluo (#34853) üzenetére


k-feri65
senior tag

nekem is 6 csatornám van...és aktív...

Viktor...értem én mit mondasz,,de nem oriási:))))) jobb jobb..aláírom,,,de én még senki autójában nem hallottam jól beállítva...

értem én de le sz@..m

(#34855) Fluo válasza k-feri65 (#34854) üzenetére


Fluo
csendes tag

Minek az a sok... :) Meg nehezebb is bekötni :K :K :K

(#34856) k-feri65 válasza Fluo (#34855) üzenetére


k-feri65
senior tag

hány hangszóród van?? 5...akkor meg....

értem én de le sz@..m

(#34857) Fluo válasza k-feri65 (#34856) üzenetére


Fluo
csendes tag

Viccnek szántam...:)

(#34858) k-feri65 válasza Fluo (#34857) üzenetére


k-feri65
senior tag

jo tudom én...a szettet rákötöd a négycsatisra a subot meg a kétcsatisra oszt csókolom a váltókat meg rakd el valahova a szekrénybe...kábelekre meg ha már betudod rendesen állítani akkor költs szerintem,,,,de nem akarok a zsebedben turkálni...

értem én de le sz@..m

(#34859) Fluo válasza k-feri65 (#34858) üzenetére


Fluo
csendes tag

;)

(#34860) sbanditster


sbanditster
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki eladó Kicx pro 6020-at? Használt is érdekelne, jó állapotban!

Köszi, ha tud valaki segíteni!

Üdv,
Jani

(#34861) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Öcsikém akar venni ótóba mélynyomót+erőlködőt (nem hallgat rám, hogy a kocsi nem erre való, inkább költene stúdió hangfalakra a szobába :P ). Ezt a kettőt nézte ki:
- RXV-1200 + Ren550 (Renegade)
- GT5-1204BR + GT5-A402E (JBL)
A kettő közül melyiket ajánlanátok?

(#34862) nagyzoli19


nagyzoli19
csendes tag

Sziasztok!

VW Golf Plus-ba szeretnék egy 1 dines fejegységet. Minden klappol, mert van hozzáillő keret. Amin viszont meglepődtem, hogy a boltban azt mondták nem lehet bekötni úgy, hogy a gyújtáskapcsoló vezérelje a fejegység ki és bekapcsolását, tehát nekem kell mindig kézzel bekapcsolni és kikapcsolni. Valami Can Bus Rendszerre hivatkozott. Lehetséges ez szerintetek? Tudna valaki tanácsot adni ezzel kapcsolatban?
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#34863) footy válasza nagyzoli19 (#34862) üzenetére


footy
addikt

Van ra ket modszer:
1. Olcso, de kicsit gany: kapcsolt 12-t hozol a szivargyujtorol vagy a klimavezerlorol.Nincs dimmer-, sebesseg-, kezifek- es hatramenetjel
2. Draga. CAN Bus adapter, van mindegyik jel.

(#34864) nagyzoli19 válasza footy (#34863) üzenetére


nagyzoli19
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#34865) Norbi14


Norbi14
senior tag

Na végre jó az idő és megvan a pénz is a szigetelésre :)
Sinus Live ADM -re gondoltam meg STP -re, szeretném minél olcsóbban megúszni persze. Nem csak az ajtókat szeretném rezgéscsillapítani hanem egyéb helyeket is amit lehet. Az autó ültetve van, és a kemény futómű miatt egyre több minden nyikorog az utastérben. Hova érdemes még tenni hogy esetleg kicsit növekedjen a komfort érzet? :)

más: Hertz DSK 165 szettem van, de sajnos a csipogók nincsenek meg. Tudok hozzá venni másikat amit könnyen rá tudok kötni? Fejegységről(ALpine 9812) hajtom, hangváltóim sincsenek meg sajnos, illetve talán ami a magasakhoz volt.

(#34866) orbano válasza Norbi14 (#34865) üzenetére


orbano
félisten

a nyikorgások nem fognak megszűnni ettől soha. egyébként a tetőt érdemes leginkább, az csökkenti a menetzajt elég jól. utána a padlólemez. de én inkább rendes hifire költenék, az jól elnyomja a menetzajt, a zörgéseket és nagyban növeli a komfortérzetet. true story.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#34867) Norbi14 válasza orbano (#34866) üzenetére


Norbi14
senior tag

Tehát akkor csak az ajtókat érdemes megcsinálnom?
Hertz dsk165 helyett esetleg vegyek mást vagy egy olcsó erősítő? 20-30e a keret.
Most van alpine 9812, hertz dsk165 magasak nélkül. Új hangszóró kábel is megvan azt majd ha szigetelek akkor teszem be.

(#34868) k-feri65 válasza Norbi14 (#34867) üzenetére


k-feri65
senior tag

Én is Orbano kolega véleményét osztom,,ha csak nem hangnyomásversenyre mész akkor elég az ajtókat szigetelni amikben a hangszórók vannak....egyébként sok autóban (nem tudom neked milyen van?) olyan egyszerű helyekről jön a menetzaj mint például gázpedál bowden, kábelek tüzfalon átvezetésnél...tükör háromszög kárpit alatt nincs elég szivacs.. váltó kulissza gumiharang....

én ezekkel kezdeném....

A nyikorgásokra meg wd40 meg szilikon:)))

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#34869) orbano válasza Norbi14 (#34867) üzenetére


orbano
félisten

egyy fokkal jobb szett és valami elfogadható erősítő hozzá lenne a legjobb. ha már úgyis kell új magas, inkább add el a kickeket. 10 ezerért már lehet kukázni szép hangú erősítőt és 20 körül kijön egy hozzá passzoló kvalitású szett, csak türelem kell és sok aprónézegetés :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34870) footy válasza Norbi14 (#34867) üzenetére


footy
addikt

Szerintem meg erdemes a kerekjarati iveket szigetelni. Nem tudom milyen az autod kialakitasa, de altalaban lehet ragasztani a kerekjarati ivre bitumenlapot es ahhoz nem is kell nagyon megbontani az autot. A kuszob es a kerekjarati ivek talalkozasanal pedig zartcellas szivacsot szoktak betomkodni (vagy zacskozott szivacsot) a gyartok. Ez az eljaras a futomu/gumizajt csokkenti.Ezen kivul hasznos meg az alvazvedelem.

(#34871) dseres


dseres
tag

Ajánlották nekem itt pár hozzászólással korábban a Mosconi, Steg erősítőket.
Láttam is az interneten 1 pár Mosconi 200.2-es erősítőt. Azt írta a hirdetésben az illető, hogy az egyik hajtotta meg a bal oldalát, a másik a jobb oldalát.

Mi értelme van két 2 csatornás erősítőt használni egy 4-es helyett? Megéri a többletkiadásokat az a javulás, amit ezzel el lehet érni?

(#34872) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#34861) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Erre valaki?

RXV-1200 + Ren550 (Renegade) vs. GT5-1204BR + GT5-A402E (JBL)

Az utóbbi megéri-e a felárat, esetleg más ajánlott ebben az ársávban?

(#34873) shteer válasza dseres (#34871) üzenetére


shteer
titán

én is 2 csatist használok külön a magasra/kickre - az ok nálam egyszerű: nem találtam még olcsón 4 csatis steg-et ami szépésjó

..szerintem jónak tűnik

(#34874) footy válasza dseres (#34871) üzenetére


footy
addikt

Allitolag kisebb/nincs oldalankenti athallas.

(#34872) Ereshkigal
Melyladat csak ugy vesz az ember, hogy kiprobalja az ember az autoban. Az ilyen noname-k mint a renegade alapbol felejtosek.

[ Szerkesztve ]

(#34875) Ereshkigal válasza footy (#34874) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi. Akkor a Renegade felejtős. Ahol nézelődött, ott autóban kipróbálni nem tudja.

(#34876) Osynho válasza Ereshkigal (#34875) üzenetére


Osynho
addikt

Ezek újak? Használt nem játszik?

(#34877) dseres válasza footy (#34874) üzenetére


dseres
tag

Ez olyan jelenségnek tűnik, amit csak a vájtfülűek hallanak.
Engem nem fenyeget. :U

(#34878) Norbi14 válasza k-feri65 (#34868) üzenetére


Norbi14
senior tag

Köszi akkor ezekkel kezdek valamit! Amúgy 3ajtós Punto 2 a gép.

Orbano: Udimension element 6 valamiért szimpatikus, jókat olvastam róla. Remélem tudok vadászni 20 alatt... Erősítőknél meg fogalmam nincs egyáltalán mit keressek, milyen márkát 9-11 körül.

footy: Kerékjárati ívre én is gondoltam, meg tűzfalra hogy azokat szigetelném hátha valamivel jobb lesz.

(#34879) Joe fiú válasza Norbi14 (#34878) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Element jó választás..olcsóban valami Alpine/ Macrom erősítőt érdemes bogarászni.

(#34880) orbano válasza Norbi14 (#34878) üzenetére


orbano
félisten

element az nagyon jó

A vér nem válik VAZZE!™

(#34881) orbano válasza orbano (#34880) üzenetére


orbano
félisten

kferi: Az-X dragsterének nem tudod mi volt a típusa. az szerintem jól passzolna az elementhez és megfizethető áron hozzá lehet jutni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#34882) k-feri65 válasza orbano (#34881) üzenetére


k-feri65
senior tag

annál egy 3552 53 egynehányos... alpine jobb hangu...Hallgatam őket egymás után de nem győzött meg a drag...

a vaterán láttam macromot..én azt venném...

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#34883) Norbi14 válasza k-feri65 (#34882) üzenetére


Norbi14
senior tag

Van egy macrom 42.15 7.000 ft erre gondoltál? :)

(#34884) k-feri65 válasza Norbi14 (#34883) üzenetére


k-feri65
senior tag

én a 44.07 re gondoltam...de ha már úgyis az ember elindul a lejtőn,,,jól jöhet ez a kicsi is késöbbre, akár aktívhoz magassugárzót hajtani

értem én de le sz@..m

(#34885) footy válasza dseres (#34877) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom, en meg nem teszteltem.

(#34878) Norbi14
A tuzfallal az a baj, hogyha azt le akarod szigetelni akkor ki kell szedni a muszerfalat, az pedig k**vanagy melo. En a Fabiamnal megcsinaltattam, de nem hozott annyit amennyit vartam.

(#34886) orbano válasza Norbi14 (#34878) üzenetére


orbano
félisten

abszolút nem éri meg a melót. és ha már kasztni, mindenképpen a tetőlemezzel kell kezdeni. hiába a kerékjárati ív van közel a futóműhöz, a fém kasztninál az az egy méter nem távolság, jól vezeti a hangot, és a tető a legnagyobb összefüggő, rezgésre képes felület. a kerékjárati ív sokkal merevebb, nem tud akkora zajt leadni. ráadásul a tetőkárpitot könnyebb leszedni mint bármi mást megbontani. de igazából még az is fölösleges, egy jó hifi elnyomja a menetzajt. ha meg komolyzenét akarsz hallgatni vezetés közben és a részletekre figyelni, akkor lexust kell venni :) egy akármilyen "dzsunka" autóból nem lesz luxusszedán csendességű kocsi soha.

A vér nem válik VAZZE!™

(#34887) opeter70


opeter70
senior tag

Egy elég alap kérdésem lenne, de bevallom nem tudom biztosan a választ:
Az átlagos elő szettek 2 utas passzív váltója hol és mit vág?
A magasakat alul vágja, ez tiszta sor.
De a mélyközepeket hol vágja? Csak alul, csak felül, vagy alul-felül is?

Norbi14: A Macromokat én is nagyon ajánlom.
Nekem egy viharvert ütött-kopott 42.05 hajtja ez első szettet. Már jópár erősítő érkezett a leváltására 0-25.000 ft árkategóriában, de mindegyiket körbehu... izé... körberöhögte hangminőség terén. Főleg a középtartománya zseniális. Mélyben nem túl acélos, tehát sub hajtására nem ajánlom, de első szettekhez tökéletes.

k-feri65: Bennem is bújkál a kisördög, hogy megvegyem mellé azt a 42.15-öt a magasak hajtására. :)

(#34888) MunezXBK válasza footy (#34885) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Audi kell, az dupla tűzfalas. :))

(#34889) Ereshkigal válasza Osynho (#34876) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sajna nem. Első cucca lesz, és újat akar. Mondjuk megértem.

(#34890) k-feri65 válasza opeter70 (#34887) üzenetére


k-feri65
senior tag

van olyan váltó ami az alját is megvágja a kicknek meg a tetejét is....de a nagy általánosság, hogy csak a tetejét vágja le...

értem én de le sz@..m

(#34891) footy válasza MunezXBK (#34888) üzenetére


footy
addikt

Kicsit banom, hogy nem A4 avantot vettem a leon helyett. Bar lehet legkozelebb az lesz. Egyebkent ugy emlekszem a passatban is dupla tuzfal van.

(#34892) Black&White


Black&White
addikt

Sziasztok!

Kicseréltük a fejegységet egy JVC X70BT-re, viszont ha a Sub/RCA-ra kötjük az erősítőt (2 csatornás MacA+Iceblock), akkor nem szól a láda.
Ha a Rear kimenetre dugom, akkor szól, de szerintem nem úgy, ahogy kellene.
Ilyenkor hol kéne körülnézni?
Az előző Becker fejessel minden rendben volt.
Van valami ötletetek?
Köszi előre is! :R

(#34893) Osynho válasza Ereshkigal (#34889) üzenetére


Osynho
addikt

Én nem értem meg, de ezt mindenki maga dönti el. :DDD Viszont akkor többet kell kiadni a rendes hangért. :)

A két cucc közül inkább a jbl (bár tényleg nem ártana meghallgatni), viszont az erősítő lepkefing egy subhoz.

[ Szerkesztve ]

(#34894) MunezXBK válasza footy (#34891) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, nagyjából ugyanaz a 2.

(#34895) orbano válasza footy (#34874) üzenetére


orbano
félisten

ha nincs amúgy rendes hifi az autóban, akkor tökmindegy :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34896) footy válasza Black&White (#34892) üzenetére


footy
addikt

Dugd az RCA-t a Sub kimenetre es kapcsold be a fejegyseg menujeben a SUB-ot.

(#34895) orbano
Persze az alap, de kerdes hogy akkor is mennyire lehet hallani. Lehet kiprobalom valamelyik hetvegen ha lesz 1 unalmas oram.

[ Szerkesztve ]

(#34897) Black&White válasza footy (#34896) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi, ezt próbáltuk de semmi...

(#34898) kavics325i válasza Ereshkigal (#34889) üzenetére


kavics325i
őstag

Azt a JBL erősítőt nem szabad megvenni

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34899) Ereshkigal válasza kavics325i (#34898) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
Árban 30k körül akkor tudnál/tudnátok valamit ajánlani?

(#34900) Osynho válasza Ereshkigal (#34899) üzenetére


Osynho
addikt

Újan, 30ért nem találsz jó erősítő + sub párost.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.