Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) Norbi14 válasza orbano (#34886) üzenetére


Norbi14
senior tag

Na akkor szigetelem az ajtókat, meglátom hogy az mennyit javít a hangon, Aztán akkor max a tetőt szigetelem ha látom értelmét. Csak találjak erősítőt olcsón, meg Element 6 első szettet és boldog leszek :DDD

Akkor STP silver vagy Sinus live ADM? Valakinek van tapasztalata mindkettővel?

[ Szerkesztve ]

(#34902) Ereshkigal válasza Osynho (#34900) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Csak erősítőre gondoltam (20-) 30k körül.

(#34903) footy válasza Norbi14 (#34901) üzenetére


footy
addikt

Igen, mire vagy kivancsi?

(#34904) Harsonás válasza Ereshkigal (#34902) üzenetére


Harsonás
tag

Ennyi pénzből én egy monoblokkot vennék, vagyis egy egycsatornás erősítőt, ha csak a mélyládához kell. És az is a 30 felé vagy felette. Újonnan a 20-30eft semmire nem elég. Ha nincs elég pénz el kell kezdeni használtban gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#34905) Norbi14 válasza footy (#34903) üzenetére


Norbi14
senior tag

Melyikkel könnyebb dolgozni? Az adm van olyan minőségű mint az stp?

(#34906) footy válasza Norbi14 (#34905) üzenetére


footy
addikt

Szerintem az STP Silver kicsivel jobb, mert ha nem annyira meleg akkor is flexibilis marad. Az ADM sem rossz, de ahhoz tényleg muszáj a hőlégfúvó. Az STP annyival több még hogy van rajta egy hőtükrös réteg, bár ennek a hasznát szerintem akkor lehetne érezni, hogyha az egész autó ki lenne tömve vele.
Hangban nem hiszem hogy lehetne különbséget hallani a kettő között. Mindkettő jól ragad, de arra figyelj hogy 20 fok felett csináld a szigetelést és a felület por és zsírmentes legyen. A hőlégfúvó pedig erősen ajánlott.

(#34907) Ereshkigal válasza Harsonás (#34904) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jbl gx-a3001?

(#34908) Harsonás válasza Ereshkigal (#34907) üzenetére


Harsonás
tag

Vagy akár ez is. Ennél az összegnél nagy különbségek nem lesznek.

(#34909) k-feri65 válasza Ereshkigal (#34907) üzenetére


k-feri65
senior tag

nézz egy magnar rx 44 et..

értem én de le sz@..m

(#34910) imi314 válasza k-feri65 (#34909) üzenetére


imi314
senior tag

Nekem épp eladó :D

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#34911) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Köszi a tippeket! :R

(#34912) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Szeretnék új fejegységet vásárolni, a régi Kenwood-om csak a CD-t viszi, most már kombináltat szeretnék. Kikötések: legyen benne USB és mechanika is, na meg az 1 pár RCA, és Bluetooth se hátrány. A felső határ 35e Ft, tudtok ebben az árkategóriában ajánlani? Szeretnék Kenwood-nál maradni, nagyon meg vagyok a hangzásukkal és minőségükkel elégedve (az elsőt sajnos kilopták anno a kocsimból). A BT csak opció, nem baj ha nincs benne a lényeg hogy kombinált fej legyen. Persze ajánlhattok JVC-t, Pájót, Alpine-t is, hátha van ott ami nagyon tuti.

Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#34913) CsTancs1230


CsTancs1230
csendes tag

Sziasztok! az lenne a kérdésem hogy a fejegységre,amiról 17w rms jön le, hány wattos hangszórót lehet rákötni? amit még elbir a fej?60-70 -80w rms???

(#34914) Osynho válasza CsTancs1230 (#34913) üzenetére


Osynho
addikt

Nincs ilyen megkötés. Inkább az érzékenységet érdemes figyelni.

(#34915) orbano válasza CsTancs1230 (#34913) üzenetére


orbano
félisten

fordítva. a hangszórónak kell elbírnia az erősítőt. azért hívják a hangszóró terhelhetőségének. ez olyan volt mint ha azt kérdeztnéd, hogy egy 600 lóerős autóra miylen terhelhetőségű gumit lehet rákötni, amit még elbír a motor :) a 17 wattos "erősítő" meghajtja a 900000 watt terhelhetőségű hangszórót is, pont ugyanúgy fog szólni, mint a 17 watt terhelhetőségű, azonos érzékenységű hangszóró.

A vér nem válik VAZZE!™

(#34916) CsTancs1230 válasza orbano (#34915) üzenetére


CsTancs1230
csendes tag

elől 45/200wblau van 92dB .hátul 1 mac nyomo,de a kalaptartoba is akarok de akkor milyet?Vagyaz ajtoba 1másikat, nagyobbat?Ezt meg hátra a kalaptartóba?Vagy hogy?(az erő2csatis)csak...

(#34917) CsTancs1230 válasza CsTancs1230 (#34916) üzenetére


CsTancs1230
csendes tag

orbano.úgy tudom ha túl kevés az erősitő tönkreteheti a nagyobb terhelhetőségű hangszórót!?És a érzékenységen mit kell nézni mi a jó vagy kevésbé jó?

(#34918) Harsonás válasza CsTancs1230 (#34917) üzenetére


Harsonás
tag

A kalaptartóba minek akarsz hangszórót? Felesleges. Egy normális komponens szettet rakj az első ajtóba kiszigetelve, és az erősítőn maradjon a láda, ha nem tudsz vagy akarsz sokat költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#34919) Harsonás válasza CsTancs1230 (#34917) üzenetére


Harsonás
tag

A túl "gyenge" erősítő nem fogja tönkretenni a nagyobb terhelhetőségű hangszórót. Érzékenységben főleg ha fejről lesz hajtva. 90db vagy felett nézelődnék. Nekem is [ez] van és nagy megelégedéssel használom.

(#34920) Joe fiú válasza Harsonás (#34919) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pedig de...a fejegység is azért teszi tönkre a hangszórót, mert harmatos a teljesítménye..és a süketfülű felhasználó nem veszi észre, hogy hiába loudneseli, hiába tekeri tovább a hangerőt, erősítőteljesítmény hiányában már csak a szép kis kockajelet küldi a hangszórónak a szinusz helyett :) kisebb terhelhetőségű hangszórót lehet hajtani nagyobb teljesítményű erősítőt, egészségesebb ez a felállás mint fordítva.

(#34921) Harsonás válasza Joe fiú (#34920) üzenetére


Harsonás
tag

De a nagyobb teljesítményű erősítővel is tönkre tudja tenni a hangszórót, ha feltekeri maxra a hangerőt, persze ha jó erősítője van akkor hamarabb eléri a hangerőhatárt ami mellett a hangminőség még változatlan. Ebben egyet értek.

[ Szerkesztve ]

(#34922) Joe fiú válasza Harsonás (#34921) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez azért nem egészen így működik..nagyobb erősítővel a hangszóró mechanikai tűrőképességét (xmech) tudja elérni, de ha normálisan be van állítva a rendszer akkor az esélytelen, cserébe sokkal nagyobb tartalék van az erőben, jobb a dinamika, jobban ki van szolgálva a hangszóró, etc. Én például ha teljesen kivezérlem a fejegységet, akkor sem küldöm halálba a hangszórókat, mert jól be vannak állítva az erősítők.

(#34923) Harsonás válasza Joe fiú (#34922) üzenetére


Harsonás
tag

Mondjuk nálam is így lett beállítva az erősítő. Én úgy értettem, hogyha az erősítőt is maxra raknád meg a fejegységet is maxra akkor azért esélyes hogy tönkremehet a hangszóró :)

(#34924) Joe fiú válasza Harsonás (#34923) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Úgy persze..de mivel soha nem rakunk maxra semmit..így ez a szempont totál lényegtelen.

(#34925) Harsonás válasza Joe fiú (#34924) üzenetére


Harsonás
tag

Én csak elméleti síkon gondoltam. De az általad irottak az irányelvek.

(#34926) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok,
Vételeztem egy autót ami megérdemel egy normális fejegységet.

Nehezítő körülmény hogy a media marktba venném meg mert előző cégemtől kaptam 60k media utalványt... így lenne rá keret.

SONY MEX-BT4100U Szerintetek?

Igazából nekem nem kell hogy nagyon bivaly legyen, telefonnal össze tudjam hangolni, usbt tudjon... nem akarok rá erősítőt egyenlőre, max az autó gyári hangfalait cserélem, de ez se biztos.

Ahogy néztem máshol se sokkal olcsóbbb csak 10% a Media árrése... :)

Köszi szépen.

(#34927) orbano válasza #16741888 (#34926) üzenetére


orbano
félisten

gyári hifihez, pláne ha nem is akarsz nagyon hozzányúlni teljesen mindegy mit veszel. nézzen ki szépen, illeszkedjen a műszerfalba és tudja a szolgáltatásokat amikre szükséged van :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34928) orbano válasza CsTancs1230 (#34917) üzenetére


orbano
félisten

nem a gyengeségen van a lényeg, hanem hogy túlterheled-e. ha annyira túlterheled és lényegében négyszögjelet ad le az erősítő, akkor bármilyen hangszórót tönkre tudsz tenni terhelhetőségtől függően. azért szokás túlméretezni az erősítőt (pont fordítva, mint ahogy elképzelted), hogy véletlenül se kelljen maxra tekerned. pl. egy 50 watt terhelhetőségű hangszóróhoz vehetsz egy 100 wattos erősítőt, amit fele gainen hajthatsz. a pillanatnyi, 50 watt feletti teljesítménycsúcsokat úgyis elbíja, mert a maximális (pillanatnyi) terhelhetőség sokkal magasabb a névlegesnél.
de ezekkel minőségi alkatrészek és normál felhasználás esetén a kutya sem foglalkozik, inkább ahogy mások is mondják az érzékenység számít. neked meg pláne, mert egy magas (90db feletti) érzékenységű hangszórónál sanszosabb, hogy nem akarod csutkára tekerni a hangerőt. egy 83db-es hangszórót valószínűleg hamar kinyírnál fejegységről, legyen az akármiylen strapabíró is :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#34929) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Szeretnek majd egy kis srgitseget kerni egyenlore meg csak tervezem a kocsiba a rendszert.
Van 4 magassugarzom, 4 melykozep es 2 melysugarzom. Jelenleg a gyari hangszorok vannak de ezeket is szeretnem majd kicserelni. Fejegysegbol a Blaupunkt toronto 420 bt lesz megveve ez fix.
Kerdesem hogy kell e ehhez a rendszerhez kulon erosito? A kocsiban volt az elozo tulaj altal beepitett melylada de szerintem o csak a ladat kototte erositore, a kabelezest meghagyta csak az erositot meg a ladat szedte ki.
Kesobb szeretnek majd egy melyladat es ahhoz kulon erositot, de az erdekelne csak a hangszorokhoz azukseges e? Nem uvoltetni szeretnem csak normal napi hasznalatban hallgatni :)
Koszi elore is!

(#34930) orbano válasza F_Gergely (#34929) üzenetére


orbano
félisten

napi hasznalatra minek mindenbol ketto? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#34931) F_Gergely válasza orbano (#34930) üzenetére


F_Gergely
őstag

Gyarilag 10 hangszoros az autom, elso ket ajtoban oldalankent van egy mely egy melykozep es egy csipogo, hatul egy egy melykozep es egy csipogo.
De lehet elol ugy van hogy egy mely es egy kozep igazabol fogalmam sincs...

(#34932) ubi91


ubi91
tag

Sziasztok!

Kicx STC 6.2 16 centis hangszóró szettel van valakinek tapasztalata? Jól szól, érdemes megvenni? Sok helyen dícsérik a márkát :)

Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy mekkora különbség van ha 2 pár RCA megy a fejegységről az erősítőre, vagy ha 1 pár jön Y elosztóval? Megfelelő lesz a minőség így is? A fejemen csak 1 pár van. 4 csatornás erősítőre lesz kötve.

(#34933) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Szerintetek a szobai subwoofer hangszórót érdemes az autóba használni?Van valami külömbség az autós subwoofer és a szobai subwoofer hangszóró között?

(#34934) Harsonás válasza sony25 (#34933) üzenetére


Harsonás
tag

Ha passzív akkor lehet értelme, de összképileg nem hiszem hogy praktikus lenne.

(#34935) orbano válasza F_Gergely (#34931) üzenetére


orbano
félisten

nem az érdekel, hogy milyen gyárilag, mert nyilván a sok új autót vásárló marhát azzal hülyítik, hogy hány hangszórós a rendszer, hanem az, hogy miért kell bele mindenből kettő? :F

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#34936) orbano válasza sony25 (#34933) üzenetére


orbano
félisten

a különbséget ugye csak elírtad? :) alapvetően nincs amúgy, ki kell próbálni (persze, ahogy mondják, csak ha passzív, a 220 voltról etetett szobai erősítőt problémás 12V egyenáramra kötni :D)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34937) F_Gergely válasza orbano (#34935) üzenetére


F_Gergely
őstag

Minden ajtóban egy féle hangszóróból csak egy van. Mélynyomóból meg gondolom azért van kettő mert egyrészt igy szimmetrikus, másrészt ez csak egy sima hangszóró tehát nem egyenértékű egy mélyládával amiből elég csak egy. Én kocsiban nem is láttam még olyan gyári hangszóró szetett ahol csak egy mélynyomó lett volna valahol valamelyik ajtóban, mindenhol páros szokott lenni.

(#34938) orbano válasza F_Gergely (#34937) üzenetére


orbano
félisten

a mélyláda része nem érdekel, csak azt nem értem _miért_ kell minden ajtóba hangszóró. otthon sem rakok minden sarokba két hangfalat, ezért is érdekelne, hogy milyen oknál fogva gondolod, hogy ennyire szükség van. vagy csak ennyi, hogy gyárilag is ennyi volt, akkor betömködöd a lukakat hangszórókkal? csak azért kérdezem, mert itt elég sok ember rendelkezik elég nívós, drága hifikkel, és nincsen csak oldalanként 1-1 magassugárzójuk és egy mélyközepük. lehet mi nem tudunk valamit, amit Te, azért kérdeztem, kicsit kekeckedve :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#34939) opeter70


opeter70
senior tag

Úgy tűnik ez rendszeresen visszatérő kérdéskör, hogy "tegyek-e házimozit az autómba", vagy "tegyek-e házimozi subot az autómba".
Ezzel csak az a probléma, hogy amire a kérdezők gondolnak, azok a néhány tízezer ft-ért kapható (tévesen házimozinak csúfolt) egybeszettek (vagy ahogy a házimozis topicban nevezik, "bögreszettek"), amiknek csapnivaló a hangminősége.
Kövezzetek meg érte, vagy tartsatok túl igényesnek, de a házimozi az én olvasatomban valahol itt kezdődik, és a házimozi sub pedig itt. És ez még csak a belépőszint.
És itt most nem a márka, vagy a típus a lényeges, hanem a fizikai méretek.
Ugye ilyet senkinek sem jutna eszébe berakni az autóba? :D
Már csak azért sem, mert be sem férnének a méteres álló hangfalak és a 10-15 kg-os erősítő. :)
A többire meg akár kár is szót vesztegetni, mert ugyanazért a pár tízezer ft-ért nagyságrendekkel jobb hangminőséget lehet elérni autóba való hangszórókkal és erősítőkkel.

Ugyanez a helyzet a subokkal is. A házimozi belépő szintje kb a fent linkelt subnál kezdődik, az alatt én nem beszélnék minőségi hangzásról. Ennyi pénzből viszont már igencsak minőségi mélyszekciót lehet összerakni autós komponensekből.

Végül ezeknek az eszközöknek autóban való meghajtására igen komoly minőségű és teljesítményű 220V-os inverterre lenne szükség, ami tovább növeli a költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#34940) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

egy 20 éves gyári nokia hangszórót szeretnék lecserélni ilyenre
ajánlanátok ezt a típust nekem? Vagy tudnátok mondani esetleg hasonló árban, amit ti jobbnak tartotok?
sokkal jobban járnék egy ilyennel? 30W különbség van a terhelhetőségben, nem tudom, hogy ez mennyit számítana nekem... illetve még egy ilyet ajánlottak nekem 15-ért, de használtan. Mi a véleményetek? Ja igen egy gyári erősítő hajtja most a cuccot, de lehet, hogy később lecserélem egy rendes erősítőre.

(#34941) Osynho válasza dreizwanzig (#34940) üzenetére


Osynho
addikt

Gondolom a kalaptartóba tervezed tenni, így egyiket se ajánlott megvenni. :)

(#34942) dreizwanzig válasza Osynho (#34941) üzenetére


dreizwanzig
tag

igen. miért nem ajánlott? akkor mit ajánlanál helyette?

(#34943) Osynho válasza dreizwanzig (#34942) üzenetére


Osynho
addikt

Első hozzászólás. A hátsó hangszórók összerondítják a hangképet, főleg, ha 2-2 más típusú. Amit ezekre költenél, azt tedd bele a hifi egyéb komponenseibe és sokkal jobb eredményt fogsz kapni. Pl vegyél most egy rendes erősítőt. Elől milyen hangszóró van?

(#34944) dreizwanzig válasza Osynho (#34943) üzenetére


dreizwanzig
tag

ilyen és ilyen

(#34945) dreizwanzig válasza Osynho (#34943) üzenetére


dreizwanzig
tag

tegyük fel, engem nem érdekel a színpadkép kialakítása és mégis szeretnék ilyen oválokat berakni hátra. mi a válaszotok a kérdésre? :D

(#34946) MunezXBK válasza dreizwanzig (#34945) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább utald át nekem az oválokra szánt lóvét, több értelme van.

(#34947) Osynho válasza dreizwanzig (#34945) üzenetére


Osynho
addikt

Már most van 2 pár az autóban? Mi az karácsonyfa, hogy így fel van díszítve? :D

Ajánlani nem tudok ovált, nem ismerem őket, mivel igyekszem távol tartani magam ettől a kategóriától. :) Teljesen értelmetlen szerintem. Persze azt veszel, amit szeretnél.

(#34948) dreizwanzig válasza MunezXBK (#34946) üzenetére


dreizwanzig
tag

akkor minek van értelme? van egy 10 hangszórós gyári hifim, egy becker 4769 fejegységgel és egy gyári erősítővel és szeretném, ha kicsit jobban szólna. A lábnál lévő hangszórókat lecseréltem JBL gt6-5-re, az ajtóban lévőt pedig JBL gt6-4-re. Hátul a kalaptartóban pedig van egy csipogó meg egy közép, ez váltanám ki egy ovállal. Azért is cseréltem le a hangszórókat, mert van amelyiknek már lyukas volt a membránja, vmelyik pedig recsegett, torzított. Én úgy gondolom, hogy ezzel nagy hibát nem követtem el, hogy lecseréltem az ezer éves szarokat valami normálisra. De lehet, hogy így van, majd kijavítotok.

(#34949) Osynho válasza dreizwanzig (#34948) üzenetére


Osynho
addikt

A 3 pár hangszóró árából bőven kijött volna egy rendes komponens szett. Még maradt is volna pénzed.Ez szolgáltatná a legjobb hangot. Ha van rca kimenet azon a fejen, akkor egy használt erősítővel meghajtva ezt a szettet már kellemes lenne a hifi.

(#34950) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,
Előre is elnézést azért amit prezentálni fogok, sejtem hogy hozzáértő körökben kissé kuszán hat majd a dolog.
Tehát van nekem egy hobbi autóm, egy 14 éves japán csoda, amibe már egy ideje probálkozom, valami normálisnak ható "zenével".
A jelenlegi felállás a következő,
Elől a gyári helyén az "A" oszlopban két csipogó.
Az első ajtókban illetve a kalaptartóban 1-1 pár Infinity reference 6532i.
Hátul a csomagtartóban egy egyedi készítésű láda, Reflex láda.
A fejegység egy Alpine CDA-9853R. Nem mai darab, de szerintem ez ég most is elég jónak számít.
És végül az erősítő egy Infinity Reference 5350a.

Valamiért az istennek nem tudom úgy beállítani a hangzást ahogy azt én szeretném. A hangszórókból jövő mély vagy kopogós, vagy erőtlen. Illetve, mintha az egésznek kicsit doboz hangja lenne.
Ahogy olvasgattam az jött le, hogy a coaxok helyett szerencsésebb lenne componens hangszórókat használni.
Mivel a JBL, illetve Infinity márkába tartozó cikkekhez aprópénzért jutok hozzá, azért továbbra is ezekben gondolkoznék.
Első körben arra gondoltam, hogy a jelenlegi hangszórókat cserélném ilyenekre. Kappa 60.11cs.

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy van e egyáltalán értelme variálnom, vagy hagyjam a picsába.
Esetlegesen az, hogy a jelenlegi két pár coaxot cserélném a fentiekre az értelmes megoldás lehetne e?
Illetve, hogy mennyire hülye ötlet, hogy az első ajtókba, illetve a kalaptartóba is hangszórók kerüljenek?
Minden más meglátást szívesen várok, és előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.