Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) orbano válasza Assdak (#34950) üzenetére


orbano
félisten

tehát:
mindent kiszed, helyette:
kappa komponens szett jó
plusz hozzá valami kétcsatornás erősítő, ami illik hozzá
ajtót kibitumenez, mélyközép alá kiemelőgyűrűt (vagy jobb esetben ajtópanelt) rak. ezt érdemes lenne egy szakértővel megcisnáltatni. enélkül mélyed soha az életben nem lesz az akusztikai rövidzár miatt. kivéve ha valami nagyon szerencsés felépítésű ajtód van, de a leírtak alapján nincs. pláne nem öreg japán kocsiban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#34952) Assdak válasza orbano (#34951) üzenetére


Assdak
őstag

Tehát a hátsó pár kuka. A láda marad? Az erősítő ennyire gáz, hogy mindenképp cserés?

(#34953) orbano válasza Assdak (#34952) üzenetére


orbano
félisten

ja nem, azt nem is néztem. maradhat, ha ttetszeni fog a hangja. ez a mélyládára is igaz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#34954) footy válasza opeter70 (#34939) üzenetére


footy
addikt

Szerintem ezt nem is kell offba tenni. A hazimozi sub meg ha valami normalisabb es nem ilyen bohoctanfolyam mint amit altalaban a kerdezok be akarnak kendacsolni, nem autoba valo. Mar csak azert sem mert az autohifi hangszorok szelesebb homersekleti tartomanyban es paratartalom mellett tudnak mukodni.

(#34955) Assdak válasza orbano (#34953) üzenetére


Assdak
őstag

Tehát akkor összegezve.
Az első pár helyett a Kappa, csipogók helyett szintén ami a setben van. A hátsó pár hangszórót lekötni, az erősítő, láda marad?
Ajtópanelt nem biztos hogy első körben csináltatnék, tehát először megpróbálnám a kiemelő keretet. Ez amúgy megegyezik a beépítő kerettel? =) Elnézést ha hülye a kérdés, és köszi a gyors válaszokat!

(#34956) orbano válasza Assdak (#34955) üzenetére


orbano
félisten

igen, a lényeg, hogy egy MDF karika legyen az ajtólemez és a hangszóró között, szépen, légmentesen. az ajtó pedig kibitumenezve, hogy szintén (kvázi) légmentes legyen. mint egy otthoni hangfal. innentől kezd el mélyeket kiadni a hangszóró, ahelyett, hogy csak keverné maga körül a levegőt. a különbség drasztikus lesz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#34957) F_Gergely válasza orbano (#34938) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem tudom nekem valahogy az evidens, hogy minden ajtoban van hangszoro.
Azt nem allitom hogy ez igy jo, vagy hangtechnikailag megfelelo, de ez pl kicsit olyan mint a hazimozi. Minek raksz 5 hangszorot, ha eleg ketto is? Valahogy nekem az jon be ha minden utasnal van hangszoro, foleg ha kombi autorol beszelunk es nem egy ketajtos kisautorol. :)

(#34958) Osynho válasza F_Gergely (#34957) üzenetére


Osynho
addikt

Pont nem olyan, mint a házimozi. Ott 5.1 hangsáv van eleve, az szól 5.1 hangfalon. Zenét otthon is sztereóban hallgatok. A kocsiban is sztereót hallgatunk, amihez 2, vagy 2.1 hangfal kell.

Amit a 100 hangszóróra költesz, annyiból kijön 1 pár rendes. Mi a jobb, teleszórni az autót gyenge hangú hangszórókkal, csak hogy ne legyen luk, ezzel lesz egy összevisszaság, vagy venni rendes cuccot, ami szól is valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#34959) F_Gergely válasza Osynho (#34958) üzenetére


F_Gergely
őstag

En megelegszem a kozepes minoseggel (Mac Audio lesz ) de eddig en meg egy embert nem lattam akinek lett volna 2 db hangszoro a kocsiban. Nekem az evidens hogy minden ajtoban van hangsugarzo. Es minden utas oldalan van hangszoro nem csak az elol utazoknak.
Makacs vagyok, de mondom eddig meg egy emberrel sem talalkoztam akinek csak 2 hangszoro lett volna a kocsijaban.

[ Szerkesztve ]

(#34960) Harsonás válasza F_Gergely (#34959) üzenetére


Harsonás
tag

Akkor majd összefuthatunk. Nekem is kettő van. Elől egy komponens szett hátul meg egy mélyláda. És egy négycsatornás erősítő.

(#34961) F_Gergely válasza Harsonás (#34960) üzenetére


F_Gergely
őstag

Az igen :) es milyen kocsid van? Ha megkerdezhetem :) tenyleg erdekel.
Egyebkent pont az jutott eszembe hogy pl Bose hifi van egy kocsiban ott is raknak be 10 hangszorot also hangon, en eddig egy audiban meg egy bmw-ben hallgattam de nekem tetszett :)

(#34962) Harsonás válasza F_Gergely (#34961) üzenetére


Harsonás
tag

Egy 2006-os Mazda 3-asom van. ferdehátú.

(#34963) Osynho válasza F_Gergely (#34959) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor meg nem hallottál jo hifit. :-D Az ide iró forumtagok legtöbbjének szintén 1 par hangszoroja van (esetleg hozza sub). Nekem is ez a felállás. Persze te azt teszel az autódba, amit szeretnél, csak ugy látszik, döntöttél es semmilyen tanácsot nem fogadsz el. Viszont akkor kar kerdezni. Itt senki se fog egy rakat hangszórót javasolni. :-)

(#34964) orbano válasza F_Gergely (#34959) üzenetére


orbano
félisten

akkor rossz helyre jöttél, mert itt mindenkinek ilyen felállása van :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#34965) shteer válasza orbano (#34964) üzenetére


shteer
titán

jah, hátul nincs is ajtó :D

..szerintem jónak tűnik

(#34966) Osynho válasza shteer (#34965) üzenetére


Osynho
addikt

Ebbe milyen jó cuccot lehetne tenni. :D A MM sal/mnc részlege beférne. XD

(#34967) Norbi14 válasza F_Gergely (#34959) üzenetére


Norbi14
senior tag

Csak hallgass meg egy rendes rendszert, egyből utálni fogod ezt a sok hangszórós dolgot... :)

(#34968) kavics325i válasza F_Gergely (#34959) üzenetére


kavics325i
őstag

Ha sokat jársz Diszkókba és szereted a dögös TÁNCTÉRI hangzást akkor tehetsz mindenhová hsz-t. Arra ügyelj,hogy lehetőleg egyfajta komponensek kerüljenek mindenhová. Amennyiben a koncertes filling van meg ott előtted vannak az okosok és onnan nyomják. Tehát egyértelmű akkor a többiek álltal vélt felállás jöhet csak szóba. Szóval nehéz ügy ez,mert neked kell,hogy megfeleljen,de azt akarod,hogy mások döntsék el,hogy hogyan....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34969) F_Gergely válasza kavics325i (#34968) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igazából az én kérdésem inkább arra irányult, hogy egy adott fejegységhez mennyi hangszóró köthető rá, és mikortól kellene erősítőt is bevinni a rendszerbe :B

(#34970) Harsonás válasza F_Gergely (#34969) üzenetére


Harsonás
tag

Adott esetben 4 "hangszóró" (a komponens szettet én most egy hangszórónak vettem) köthető egy fejegységre. Mélyládát semmiféleképp ne köss rá. Az más kérdés, hogy ha szeretnél jobb hangminőséget akkor feltétlen ajánlott az erősítő, mivel a fejegység végfoka nagyon gyenge és a minősége sem nem durranás.

[ Szerkesztve ]

(#34971) opeter70 válasza F_Gergely (#34969) üzenetére


opeter70
senior tag

Hogy függ össze a hangszórók darabszáma a fejegység vs erősítő kérdéssel?
Az erősítő (nagyon leegyszerűsítve) erősít, ezért is ez a neve.
Különben "hangszóródarabszámnövelő" lenne a neve. :D

(#34972) orbano válasza Harsonás (#34970) üzenetére


orbano
félisten

egy hangszórónak venni a komponenes szettet? hogy? ennyi erővel akárhány köthető az erősítőre, legfeljebb nagyon halkan fog szólni :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#34973) orbano válasza F_Gergely (#34969) üzenetére


orbano
félisten

erősítőt nem KELL bevinni a rendszerbe. nem arra való, hogy hangosabban szóljon, hanem hogy SZEBBEN :)
sportautóba sem a végsebesség miatt rakják az erős motort, hanem a gyorsulás miatt ;)

éééés igen, megint egy autós hasonlat! :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#34974) Harsonás válasza orbano (#34972) üzenetére


Harsonás
tag

Abból indultam ki hogy ha a koaxiális hangszóró 1 db nak számít akkor a "2" utas komponens szettet is vehetjük annak.

(#34975) orbano válasza Harsonás (#34974) üzenetére


orbano
félisten

igen a koaxiális hangszóró annak számít. de kettőt adnak belőle a szettben ahogy a komponensből is :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#34976) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Köszönöm a válaszokat, kezdek okosodni tőletek :)) :R

(#34977) Assdak


Assdak
őstag

Egy ilyen bitumenezés nagyságrendileg milyen árban szokott menni?

(#34978) Harsonás válasza orbano (#34975) üzenetére


Harsonás
tag

Igaz nem írtam le érthetően. Mivel írtam hogy szett. Akkor hogy hívjuk ha csak a komponens szett egyik mélyközép és magassugárzójáról beszélünk?

(#34979) orbano válasza Harsonás (#34978) üzenetére


orbano
félisten

sehogy :) vagyis hát így: komponens szett egyik mélyközép- és magassugárzója (és hangváltója) :DDD

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#34980) Harsonás válasza orbano (#34979) üzenetére


Harsonás
tag

:C Azt hittem van rövidebb neve is.

(#34981) footy válasza opeter70 (#34971) üzenetére


footy
addikt

hangszóródarabszámnövelő :DDD

(#34982) karesz86


karesz86
tag

Blaupunkt Velocity VPA 11500 ha valaki tud egy ilyen erősítőt akkor meg venném köszönöm. :R

(#34983) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Ajtókra szeretnék valami rezgéscsillapítót felrakni. Tudtok ajánlani vmi helyet, ahol jó áron lehet normális minőségűt kapni? (budapest előnyben)

[ Szerkesztve ]

(#34984) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Fejegységet szeretnék venni Skoda Fabia típusú autómba. Jelenleg egy Pioneer fejegység van bent, ami tudja rádiót plusz audió cd lejátszását. Ezt szeretném leváltani. Konkrét elképzelésem nincs. Olvasgatva hsz-at pioneer és alpine márkákat ajánlatok. Max 30 ezer Ft értékben gondoltam. Jelenleg csak egy fejegységet szeretnék venni. Maximum kalaptartóba 2 db hangszórót.
Úgy igazából usb, mp3 lejátszása lenne a fő cél ( ezt nem nehéz teljesíteni ) :D ezen kívül, még ha beleférne az árba jó lenne a Bluetooth.

köszi a segítséget

(#34985) Harsonás válasza Cabaye89 (#34984) üzenetére


Harsonás
tag

Parancsolj. Mondjuk ez mehanika nélküli, ha nem kell cd lejátszás. De ebben az árkategóriában nincs sok különbség hangminőség terén. Ezek után pedig nyugodtan keresgess, ne nekünk kelljen helyetted :)

Itt van egy Alpine is.

De a kalaptartóba szánt hangszóró árát hasznosabban is elköltheted, mondjuk egy ajtószigeteléssel, vagy ha gyári szett van elől akkor egy komponens szett-re való cserével.

[ Szerkesztve ]

(#34986) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

kérdésem lenne -mivel sokan javasolták, hogy másabbul szólnának a hangszóróim az autóban, ha nem gyári lenne a fejegységem- 25eFt-os plafonig milyen új fejet ajánlanátok ami teljesíti azokat, hogy:

-piros legyen a háttérvilágítása
-mp3 legyen
-össz vissz egy első szettet (gyári csipogó, nem gyári 10cm hangszóró pár) és egy hátsó ovál párt kellene működtetnie simán közvetlnül

+még esetleg, ha nem álom, akkor a gyári műszerfali kijelzőt is működtesse (persze ez nem feltétel, mert gondolom ez az árkategória nem arra van specializálódva)

jaj igen és + még esetleg egy álomszerű távirányító (amit lehet, hogy soha a büsadfas életbe nem használnék)

VAGY

keresgélhetek erre a célra tök nyugodtan aprókban pl 15-20e Ft os garanciális fejegységeket, erre a célra azok is megteszik?

A fő lényeg, az hogy kiváltsam az audio cd formátumot, mp3-ra és esetleg legyen rajta usb ajzat, és ha már egy picit is jobban (és ez alatt nem a "hangosságot" értem, hanem a "tisztaságot" piciny dinamikai változást) szól, akkor már megérte számomra

továbbá féljek-e attól, hogy a gyári patentul bennelévő cucc után, ez nyeszeregni nyöszörögni fog egy beépítőkerettel beépítve... mivel a gyári rádió 2dines, ezek pedig általában 1 dines dolgok

ezt ezt ezt nézegettem, de láttam, hogy újonnan is van pl 25 ig bezárólag ezekhez hasonló fej.

előre is köszönöm a segítséget, és bocsesz a hosszú hozzászólásért

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#34987) orbano válasza zsolt19900 (#34986) üzenetére


orbano
félisten

a linkelt piok tökéletesen megfelelnek szvsz arra, amire szeretnéd használni :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#34988) PiciPeti válasza zsolt19900 (#34986) üzenetére


PiciPeti
őstag

2300UB-m volt nekem is, egész jó minőségű, átlátható a menüje is.

Viszont annak nem sok értelmét látom, hogy kicseréled a gyári fejet, amin audio cd-t hallgattál, egy olyanra, ami szebben szól, de azon meg mp3-at akarsz hallgatni. :F

Ez olyan 2 lépést előre, egyet hátra feeling nekem. Ebben a felállásban lehet nem is lesz sokkal jobb.
Főleg dinamika, és tisztaság terén... :U

(#34989) CsTancs1230


CsTancs1230
csendes tag

üdv!pioneer mvh 160ui -ról véleményetek ilyet akarok venni.mechanika nélküli,meguntam a cd ugrálást a sz@r utakon.4rca kimenet van a fejen melyikre kellene kötni a 2 csatis erőt ,ami 1 mélyet hajt.

(#34990) footy válasza CsTancs1230 (#34989) üzenetére


footy
addikt

A SUB kimenetre. Lehet hogy kulon aktivalni kell, de a fejegyseg kezelesi konyveben le van irva minden.

(#34991) gabber01 válasza F_Gergely (#34959) üzenetére


gabber01
addikt

Csak egy kérdés: a sajátod, vagy a haverjaid sok hangszórós autójában mennyire jó zenét hallgatni? Órákon keresztül is élmény, vagy már fél óra után is zavaró, fáj a fülednek, vagy csak nem tudod mi a bajod, de azt kéred hogy vegyék le a hangerőt?
A gyári sokhangszórós rendszerekről pedig már jó párszor kifejtettük itt a véleményünket. Legtöbb esetben csak marketing értéke van, az átlagembernek pedig még meg is felel, aki nem hallott még normális rendszert (mint például te sem). Igaz, hogy a gyári hifi felárának töredékéből jobb minőséget lehet összehozni "házilag".
Persze a felső kategóriás autók csúcs hifi rendszerei valóban minőségiek lehetnek időnként, de azokra meg szintén igaz, hogy a valós értékük sokszorosát kérik el értük.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34992) Osynho válasza PiciPeti (#34988) üzenetére


Osynho
addikt

Most komolyan: az általa leírt hangszórókkal, egy ilyen kategóriájú fejegység használatával te meg tudnál különböztetni egy rendesen, flac-ból tömörített 320-as mp3-at egy audio cd-től, úgy, hogy megy az autó? :D

Más: ipod felhasználókhoz lenne kérdésem. Ti benne hagyjátok a kocsiban? Miután leállt az autó, meddig van ébren a cucc? Az alvó módot bekapcsoltam, de nem tudom ez mit jelent. Mennyire gáz a hideg, rázkódás a hdd miatt? Mondjuk zsebben hordva még többet kap, szóval gondolom a kesztyűtartót bírnia kellene. :) Mostanában 2x fagyott meg, nem tudom, hogy ez a felhasználás módja miatt van-e. :F

(#34993) footy válasza Osynho (#34992) üzenetére


footy
addikt

Szerintem a fagypont alatti tartos homerseklet nem tesz jot az ipodnak. Egy bizonyos homerseklet alatt (5fok?)be sem kapcsol az ipod. En szar aksival vettem amugy es a hideg megadta neki a kegyelemsdofest, amikor pedig kicsereltem az aksit, utana mar nem volt hideg, szoval a kovetkezo tel lesz a donto.
A razkodas szerintem kocsiban nem veszes, bar en a vinyot is kicsereltem CF kartyara es igy minden sokkal gyorsabb.

(#34994) Osynho válasza footy (#34993) üzenetére


Osynho
addikt

A folyamatos töltés se túl előnyös, feltételezem.

Igen, a lassúságot tapasztalom, nem azonnali a reakció a számok léptetése, tekerés közben. Mennyibe kerül egy CF kártya? A 32-es nekem kicsi lenne. :/

(#34995) orbano válasza PiciPeti (#34988) üzenetére


orbano
félisten

mp3-mal is jobb lesz az a fejegység. a gyári többet ront rajta szvsz mint az mp3 tömörítése

A vér nem válik VAZZE!™

(#34996) CsTancs1230 válasza footy (#34990) üzenetére


CsTancs1230
csendes tag

köszi!

(#34997) footy válasza Osynho (#34994) üzenetére


footy
addikt

En 32-est rendeltem az Amazonrol.
Az egyetlen dolog a masolas ahol kicsit lassabb mint a vinyo, de nem szamottevo. Egyebkent miota bennt van a CF, a leptetes ugyanolyan gyors mintha pendrive-on leptetnek MP3-at, igy mar nincs az a 2-3s seek time.

[ Szerkesztve ]

(#34998) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Lehet, hogy hülyeséget csináltam, majd ti megmondjátok :D Szóval a kocsimban az ajtóban van egy kb 8cm-es középsugárzó, 20 éves nokia cucc. Gondoltam lecserélem és hát kiderült, hogy ezt esztétikusan elég nehéz lesz kivitelezni, mert nagyon kevés hely van a kárpit mögött, gyártottam hozzá tartót, stb. Mindegy, a lényeg, hogy nem tudtam más hangszórót berakni mint egy Hertz DCX 87.3. Beraktam az egyik oldalra, halgatgattam, tekergettem a balanszot jobbra-balra, nem igazán hallottam különbséget, sőt talán még a gyári jobban is tetszett, de lehet, hogy csak szar az ízlésem, na mindegy, szóval a lényeg, hogy semmi lényeges különbséget nem tapasztalok a régi és az új között. Tényleg lehet ez, hogy az ezer éves nokia és a zsír új hertz között nem hallok különbséget?

Most egy gyári blaupunkt erősítő van a kocsiban, de tervezem lecserélni valami jóra (ígérem előbb kikérem a véleményemet tőletek :D) Kérdés az, hogy megtartsam-e a Hertzet? Mert annak 30W a terhelhetősége, a gyárinak meg sztem kb 15. Szóval ha ilyen terveim vannak, megtartsam-e hangszórót, vagy hagyjam benne a gyárit, mert az igazából nem oszt nem szoroz? Azért kérdezem, mert elég szívás berakni a hertzet és ha nincs értelme, akkor nem szívnék vele, mivel ahhoz, hogy gyáriasan nézzen ki, szét kell barmolni egy gyári hangszórót, arról levágni a rácsot, custom felfogatást csináltatni a hertzhez és berakni, egyszóval bajos.....
(a többi hangszóró egy pár JBL GT6-5 a lábál és egy JBL GT6-69 a kalaptartóban, meg egy csipogó az ajtóban és egy BMW e36-ról van szó, ha esetleg ez számít).

kicsit hosszú lett, sorry

[ Szerkesztve ]

(#34999) Osynho válasza dreizwanzig (#34998) üzenetére


Osynho
addikt

Inkább azt mondd meg, hogy minek ennyi zajkeltő az autóba? Van egy koax az ajtóban, egy ovál a kalaptartóban, egy magas sugárzó elől és most ezek mellé te betennél még egy koaxot? :D Mégis miért? Vagy mi a célod? Egyáltalán ezek hogy és hova vannak bekötve?

(#35000) zsolt19900


zsolt19900
őstag

köszönöm szépen a válaszokat

az mp3asság elérése azért is cél, hogy pöppet nagyon ledegradálhassam a cd mennyiséget az autóban

továbbá most is tartok attól, hogy (gondolom nem lehet) ugyan olyan passzentosan senki sem fogja nekem betenni utólag a 2din helyére beépítőkerettel az 1 dines rádiót

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.