Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) MunezXBK válasza zalman90 (#34700) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mid nincs? Remote szál mindig van az RCA kábelen. Ha mégis hiányzik, húzol be egyet azt cső.

(#34702) zalman90 válasza MunezXBK (#34701) üzenetére


zalman90
őstag

hú , hát én úgy gondoltam 1 külön szálat kell húzni , de akkor az rca ról fog jelet kapni h. bekapcsoljon ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34703) footy válasza MunezXBK (#34701) üzenetére


footy
addikt

Jobb kabeleken nincs remote szal, mert jobb ha inkabb az arammal viszed, hogy az RCA ne szedje ossze a zajt.

(#34702) zalman90
Huzz egy kulon szalat azon az oldalon ahol az aramkabel megy.

(#34704) zalman90 válasza footy (#34703) üzenetére


zalman90
őstag

már csak az nem tiszta honnan kell őt húzni :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34705) opeter70 válasza zalman90 (#34702) üzenetére


opeter70
senior tag

Az RCA-nak ehhez semmi köze.
A fejegységről kapja a bekapcsoló jelet, általában a kék színű vezetékről.
A gyártók csak kényelmi és prakatikussági szempontból gyártják egybe az RCA-val, hogy ne kelljen egy külön szálat behúzni.

(#34706) MunezXBK válasza zalman90 (#34704) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fej, elektromos antenna vezeték?

(#34707) footy válasza zalman90 (#34704) üzenetére


footy
addikt

Keresd meg a fej leirasat es nezd meg hogy van-e remote szal gyarilag, ha nincs akkor az elektromos antenna csatlakozojara is kotheted. (Bar ez utobbi zajos lehet)

(#34708) zalman90 válasza footy (#34707) üzenetére


zalman90
őstag

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34709) MunezXBK válasza zalman90 (#34708) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ott van, Blue-automatic antenna. :D

[ Szerkesztve ]

(#34710) zalman90 válasza MunezXBK (#34709) üzenetére


zalman90
őstag

még nem csináltam ilyet..., de most már világos hogy a kékről kell egyet az erősítőhöz hátra húzni

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34711) Mitre


Mitre
csendes tag

Sziasztok! Nincs valakinek eladó 4 csatornás erősítője ami nem m.n.c. meg sal. hanem valami minőségibb? Fontos lenne a felül, alul áteresztő szűrő és hogy hidalható is legyen. (mélynyomó és szett hajtáshoz lenne). Mert az enyém tönkre ment és ha nem sikerül megjavítani aktuális lenne. Előre is köszi

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#34712) sinya85 válasza Mitre (#34711) üzenetére


sinya85
senior tag

Ez pont neked való :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#34713) zalman90


zalman90
őstag

hifi boltban mindenképpen kell vennem jó drágán tápkábelt erősítőhoz ?

220v os 1.5 réz vezeték nem jó , mint ami a falban is van ? csak mert az is bír bőven áramerősséget és az áll rendelkezésre bőven

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34714) Osynho válasza zalman90 (#34713) üzenetére


Osynho
addikt

Nem, az nem jó, mert az autóhifiben sokkal több "amper" van.

(#34715) zalman90 válasza Osynho (#34714) üzenetére


zalman90
őstag

elfelejtettem leírni a legfontosabbat , 200w os erősítő , 20A es biztosítékkal

itt a városba (zalaegerszeg) az autóhifis voltban csak 10mm2 es tápkábelt kapni , és sokallom érte az 500ftot méterenként , nincs rá valami más megoldás amivel tudom helyettesíteni ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34716) Osynho válasza zalman90 (#34715) üzenetére


Osynho
addikt

500ft nagyon olcsó. Sajnos ezek ennyibe kerülnek. Helyettesítheted hegesztőkábellel, de az se olcsóbb.

(#34717) imi314 válasza Osynho (#34716) üzenetére


imi314
senior tag

Én 50centért vettem méterét :DD

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#34718) zalman90 válasza Osynho (#34716) üzenetére


zalman90
őstag

kisebb erősítőknek is mindenki 10mm2 es vezetéket húz be ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34719) PiciPeti válasza zalman90 (#34718) üzenetére


PiciPeti
őstag

20A-hez elég lesz... ;)

(#34720) Osynho válasza zalman90 (#34718) üzenetére


Osynho
addikt

Nem hiszem hogy sokkal olcsóbb egy vékonyabb kábel. De nézz használtan, ha sokallod az árat. Túl vastag nincs. :D

imi314: Jó, rá lehet futni tuti bizniszekre. De boltban nem adják fillérekért, sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#34721) gabber01 válasza Osynho (#34720) üzenetére


gabber01
addikt

Há' dehogynem! Vastagabb kábel jóval drágább. Kivéve, ha szar...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34722) shteer válasza Mitre (#34711) üzenetére


shteer
titán

Nekem is van, aproban megtalalod.

Valami minosegibb :)

..szerintem jónak tűnik

(#34723) zalman90 válasza Osynho (#34716) üzenetére


zalman90
őstag

Végül ma 5.000 ft ért vettem egy szettet...

5m +1m tápkábel , 5m rca + remote , talán 5m hangszóró kábel de ez nem kellett , 2 biztosíték , biztosíték ház , egy rakat saru meg gumi a végūkre , és egy kisdarab gégecső ami re nem jöttem rá mihez kel

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34724) shteer válasza zalman90 (#34723) üzenetére


shteer
titán

gegecsovet a motorterben szoktak alkalmazni, megvedi a tapkabelt serulestol, hotol

..szerintem jónak tűnik

(#34725) kavics325i válasza sinya85 (#34712) üzenetére


kavics325i
őstag

Jól beáraztad

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34726) zalman90


zalman90
őstag

a mély hang vágást hány hz re érdemes állítani ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34727) Osynho válasza zalman90 (#34726) üzenetére


Osynho
addikt

Autó, rendszerfüggő. Próbálgasd.

(#34728) k-feri65 válasza Moddingfan (#48) üzenetére


k-feri65
senior tag

he??? nemáááá..

a dinamikának mi köze az oválhoz?? vagy kérdezhetem fordítva is...

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#34729) Mitre válasza zalman90 (#34726) üzenetére


Mitre
csendes tag

A mély tetejét vagy az alját akarod vágin?

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#34730) kavics325i válasza k-feri65 (#34728) üzenetére


kavics325i
őstag

Tán unatkozol?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34731) k-feri65 válasza kavics325i (#34730) üzenetére


k-feri65
senior tag

me...mé???

értem én de le sz@..m

(#34732) sinya85 válasza kavics325i (#34725) üzenetére


sinya85
senior tag

Alkuképes, fogalmam sincs mennyit érhet. :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#34733) footy válasza k-feri65 (#34731) üzenetére


footy
addikt

8 éves hsz-re reagáltál ;)
Egyébként hétvégén beraktam a PVI164-eket. Tényleg nagyon mélyre lemennek :K

(#34734) k-feri65 válasza footy (#34733) üzenetére


k-feri65
senior tag

hehe..na ezt hogy csináltam.... :W

értem én de le sz@..m

(#34735) runner 125 válasza shteer (#34697) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönet mindenkinek!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34736) zalman90 válasza Mitre (#34729) üzenetére


zalman90
őstag

nemtudom :F

azthiszem 40 és 250hz között lehet állítani

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34737) szesa


szesa
senior tag

Sziasztok!

2 hete még nem volt ilyen gondom, de az erölködőm most megadta magát csak a protect világít. Kimértem 12V ok,de bekapcsoláskor lemegy 5V-ra.
Kicsit soknak tűnt ekkora fesz.esés es direktbe rákötöttem az aksira (a negatívot is) amitől azonnal életre is kelt. Csak azt nem értem, hogy korábban miért volt elég neki ha az ülés rögzítésre kötöttem a minuszt es nem az akksira? Mi történhetett? Valahol megszakadt volna a test?
Talalkoztatok mar hasonló esettel?

Kösz

[ Szerkesztve ]

-

(#34738) szesa


szesa
senior tag

Mégegy ha már itt vagyok, a rádión generátorzaj van, ha mp3 vagy cd megy akkor nincs de ha rádió megy akkor hallható fordulatszám függő pattogás.
Mit érdemes végignéznem/keresnem? Lehet köze van ez imént irt problémához is?

-

(#34739) Mitre válasza zalman90 (#34736) üzenetére


Mitre
csendes tag

Ha első szettet akarsz vágni hogy milyen mélyre menyen le akkor azt 40-50 hz kb. ha mélynyomóról beszélünk akkor 60 és 80 hz között van az igazság. Nekem pl elég mélyre lemegy az első szett tehát én a mélynyomót már nem engedem 60 hz fölé.

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#34740) zalman90 válasza Mitre (#34739) üzenetére


zalman90
őstag

mélynyomóról van szó

(#34738) szesa: én be kötöttem egy zajszűrőt a fejegység és az akksi közé , az megoldotta nálam a generátorzajt

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#34741) Mitre válasza szesa (#34738) üzenetére


Mitre
csendes tag

RCA kábelt igazgassad szerintem minél messzebb a tápkábeltől legyen elhelyezve. Ha találkozna akkor is csak egyszer keresztezzék egymást. Szerintem... Biztos turkáltál a kábelek között és azért lett generátorzaj

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#34742) Mitre válasza zalman90 (#34740) üzenetére


Mitre
csendes tag

Na akkor kb 70 hz re állítsd!

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#34743) Something_ válasza Mitre (#34741) üzenetére


Something_
őstag

En meg mindig nem tudtam elmenni hifit allitani es generator zajt megszuntetni :-(
2 hetig 0 generatorzaj volt, aztan egyszer csak megerkezett :S

Mas:
Kollegamnak 3 hete nem jott meg az RS2. Belefutottunk ebbe a sracba.. DJ Szicso - Carstyling

(#34744) gabber01 válasza Something_ (#34743) üzenetére


gabber01
addikt

Az ilyen kis szaroknak a középkorban simán levágták a kezét...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34745) PiciPeti válasza Something_ (#34743) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ilyen ügyekben egy rendőrségi feljelentés kilátásba helyezése csodákra képes. Ha mégsem, akkor nemes egyszerűséggel el kell menni a címére, és nagyon megverni.... :U

(#34746) ssj81 válasza Something_ (#34743) üzenetére


ssj81
aktív tag

Én egy Impact ládát vásároltam volna tőle a múlt héten,szerencsére megtaláltam róla a figyelmeztetést!

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#34747) k-feri65 válasza PiciPeti (#34745) üzenetére


k-feri65
senior tag

én a második megoldás melett voksolnék..mert volt ilyen feljelentéses dolgom,,de a rendörség meg a többi szarik az egészre...Tettem feljelentést majd megtaláltam a saját dolgomat amit az"ember" ellopott..Hívtam a rendőrt, hogy heló itt a dolog amimet ellopták itt van bent egy udvaron,,Erre ő..várjam meg mindjárt jön..kb 3 óra múlva megérkeztek...Mondom akkor most bemegyünk elhozzuk...hát ez nem úgy van,,ezt most le kell foglalni mert ez bizonyíték....na ez kb 4 éve volt azóta sem kaptam egy papírt sem a dolgomról,,,se azt hogy az emberrel mi van.....Egyszerűbb lett volna bemennem és elhoznom a dolgomat aztán hagyni a francba az egészet..Talán a lopós csávót megvárni és egy-két fejfájós ütést mérni rá......

Ja és ezek után csodálkoznak egyesek, hogy utálom a cigányokat....

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#34748) opeter70 válasza k-feri65 (#34747) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem pont idevágó történet, de hasonló és tanulságos.
Én sem bízok a rendőrségben, de volt egy máig is hihetetlen és egyben bosszantó történetem:
Anno amikor még a VIII. kerületben laktam, egyik éjszaka (valószínűleg nem fehér emberek) kipakolták a kocsim csomagtartóját. 2 db erősítőm bánta. A mélyládát otthagyták, mert gondolom túl nehéz volt és lusták voltak cipelni.
Megtettem a feljelentést, leírtam az erősítők típusát de a rendőr is mondta, hogy ne számítsak túl sok jóra.
Kb 2 hónap után jött a meglepetés:
Csörög a telefon, "Jó, napot kívánok, XY vagyok a rendőrségtől, elfogtunk egy illetőt, akinél házkutatás során találtunk ilyen és ilyen típusú erősítőket... Kérem jöjjön be, és azonosítsa őket"
Csakhogy volt egy kis bökkenő: Bemondásra nem adták ide, be kellett volna diktálnom a gyáriszámokat, ami természetesen nem volt felírva sehova. Így esélyem sem volt visszakapni a cuccaimat.

Jelentkezzen az, akinek használtan vett erősítői vannak az autóban és otthon fel vannak írva a gyári számok ilyen esetre! :D
Én azóta felírom mindet. :)

(#34749) k-feri65 válasza opeter70 (#34748) üzenetére


k-feri65
senior tag

Na még ehhez akkor,bár ez sem idevág csak kicsit:

Volt egy markolóm,,lánctalpas és kilopták belőle az aksit...na ez még nem is nagy dolog ,,de amibe betették ugyan azon a telepen álló Ifá-ba azzal rabolták (rángatták) el az egyik auchan elötti bankautómatát...

Behívtak mint tanu mert ugye miért ne,,és mondtam igen ellopták az akksim...kérdezték milyen volt...hát mondom nem tudom talán,,varta,,de télleg nem emlékeztem,,mert már volt vagy 2 éves...erre megmutatták hogy az-e ami a lefoglalt lopott Ifá-ban volt,,hát akkor ránéztem és beugrott, hogy hopp perion....de mivel én vartára emlékeztem basszam meg.......azóta is náluk van az akkksim...

értem én de le sz@..m

(#34750) gabber01


gabber01
addikt

Mi ebből a tanulság: Mindenki lopjon magának amit akar. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.