Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) opeter70 válasza Harsonás (#34550) üzenetére


opeter70
senior tag

Azt kéne tudni, hogy méheket is ad-e hozzá, vagy azokat külön kell megvenni. :DD

(#34552) tomic


tomic
addikt

Beállítottam mindent amit írtál. De ez a sub ez nem akar büffenni. kilőttem minden segéd szűrőt a fejben. belőttem pozíció,hangszóró méret,távolságot stb. A vágást a subnál 80hz-re raktam.
Nem tudom mi lehet a gubanc.
A ládát úgy kötöttem be,hogy az erősítőtől két két szál megy. Tehát a 3.kimenet pozitivját a sub pozitívjához a negatívot ugyan így. A 4 kimenetet ugyan így. Gondolom ez jó így?
Annyit még megkérdezek,hogy esetleg a két RCA van rosz helyre kötve?
Az erősítőn a LINE INPUT CH1 és CH2-be jönnek bele a fejtől. A fejnél a két középsőre vannak kötve.
Mi lehet a hiba?

(#34553) Osynho válasza tomic (#34552) üzenetére


Osynho
addikt

A fejen nem kell kilőni a szűrőket, pont hogy ott kell beállítani! :D Lehet nem írtam egyértelműen. Szóval: vagy a fejen, vagy az erősítőn végzed a vágást. Mivel a fej viszonylag "okos" és az van kéznél, érdemes rábízni a dolgot. Az erősítőn kapcsold ki őket, a vágási frekvenciákat meg tedd maxra, biztos ami tuti.

"A ládát úgy kötöttem be,hogy az erősítőtől két két szál megy. Tehát a 3.kimenet pozitivját a sub pozitívjához a negatívot ugyan így."

Ezt nem teljesen értem. Hidalva kötötted a mélyet? Az erősítőn fel van tüntetve elvileg.

Ott van ni:

"Annyit még megkérdezek,hogy esetleg a két RCA van rosz helyre kötve?"

Hát a fej sub rca kimenetétől az erősítő azon bemenetére kell kötni, ahol a sub van. :) Talán ez evidens. :)

"A fejnél a két középsőre vannak kötve."

Azon is ott a felirat, hogy micsoda. Front, rear, vagy sub. Meg nem mondom fejből, hogy melyik az.

[ Szerkesztve ]

(#34554) tomic válasza Osynho (#34553) üzenetére


tomic
addikt

Nem igazán tudom mi az a hidalva.
A két első hangszóró az rá van kötve az erősítő CH1,CH2 kimenetére. A subot a CH3,CH4 re kötöttem.
Ez a baj? Hová kell akkor a subot kössem ha esetleg nem így kellene?

(#34555) gabber01 válasza Osynho (#34553) üzenetére


gabber01
addikt

Mit számít ha az erőn is be van vágás állítva?... Max sokra nem megy az ember ha annál magasabb vágási frekit akar beállítani a fejen, de amúgy...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34556) Osynho válasza gabber01 (#34555) üzenetére


Osynho
addikt

Semmit, mert, ha full-ra állítja, nem nyúl hozzá. :)

tomic:A subot a CH3 + oldalára és a CH4 - oldalára kössed. Ahogy a képen is látszik. Most nem így van?

(#34557) tomic válasza Osynho (#34556) üzenetére


tomic
addikt

Nem. A CH3, és a CH4 , mindkét pozitív és mindkét negatív be van kötve.

Basszus! Most eset le! :W Ott a képen a fehér vonal a + ill a - hoz.

[ Szerkesztve ]

(#34558) opeter70 válasza tomic (#34557) üzenetére


opeter70
senior tag

Direkt leírtam neked tegnap. :)

"A maradék két csatornára hídban. Általában "Bridge" vagy "Bridged" jelöléssel van ellátva az a 2 csatlakozó, amelyekre rá kell kötni, értelemszerűen polaritáshelyesen."

(#34559) tomic válasza opeter70 (#34558) üzenetére


tomic
addikt

Most vissza olvasva fel is fogtam. :B
Annyi a mentségem,ha egyáltalán van,hogy a felszerelt erősítőm ezen oldala alig látszik a csomagtartóból.

(#34560) tomic


tomic
addikt

Bekötöttem helyesen. Legalább is ezt. De ez így sem büfög. :O
Most már csak arra tudok gondolni,hogy a fejnél van a 2 RCA rosszul bekötve. De persze nincs itthon a kivevő két kis lemezkém. Kerestem képet róla de nem találok a neten. Akinek Kenwood 60 vagy 61 van és ki tudja venni egy pillanatra a fejet az megnézné nekem melyikre kel kössem a 2 RCA-t? Megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#34561) PiciPeti válasza tomic (#34560) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem inkább vidd el egy szerelőhöz...

Nem bántásból, de ha valamit elkötsz, az többe fog kerülni. :(
Reméljük, hogy az összekötött csatornák nem tettek kárt az erősítőben. :U

(#34562) tomic válasza PiciPeti (#34561) üzenetére


tomic
addikt

A szerelő tőlem nagyon messze van akihez el is vinném. Itt nem szeretném elvinni mert az nagyon sokba kerülne. Holnap megnézem a fejnél mi van elkötve. Aztán max ha megyek haza megnézetem otthon valakivel.

(#34563) gabber01 válasza tomic (#34562) üzenetére


gabber01
addikt

Csinálj képeket hogy mit, hogyan, hova kötöttél, egy képet a fejnél a keresztváltó beállításokról, linkeld be ide a képeket és meglássuk ;)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34564) tomic válasza gabber01 (#34563) üzenetére


tomic
addikt

Oké. Holnap ez lesz az első. Előre is köszönöm. :R

(#34565) Osynho válasza tomic (#34564) üzenetére


Osynho
addikt

Nem szerettem volna kiszedni az enyémet, mert egyedi módon van betéve, így szopás lenne visszaszerelni újból. :) Viszont találtam egy google nevű dolgot, ami elég hamar a segítségemre volt. Ebbe botlottam. A 63. oldalon egy kép felfedi az rca-k titkát. ;)

(#34566) tomic válasza Osynho (#34565) üzenetére


tomic
addikt

Köszike! :R
Akkor ez a hiba. A sub nem jó helyre van kötve. Nekem a két rca a két középsőre van kötve.
Viszont így felmerül egy kérdés. Az R vagy az L oldalra kell bekötni a két kábelt?

(#34567) Osynho válasza tomic (#34566) üzenetére


Osynho
addikt

Dehát a fejen is írja, hogy sub. Hogy lehetett máshova tenni? Még jó, hogy nem égett la az autód eddig. :D

"Az R vagy az L oldalra kell bekötni a két kábelt?"

Ezt nem értem. A subnak 1 pár rca kell. Tehát egy piros és egy fehér (R és L). A fejegység hátulján, a 3 pár közül az alsó kettő a sub kimenet. Oda kell bekötni az rca kábel piros és fehér csatlakozóját. :D Hasonlóan kell eljárnod az első szett esetében is, csak ott a középső 2 csatlakozást illik használni.

[ Szerkesztve ]

(#34568) tomic válasza Osynho (#34567) üzenetére


tomic
addikt

Volt segítségem. Ő mondta. Én meg elhittem.
Na most lehet én nem értek valamit. Akkor összesen hány rca kell egy sub és két első hangfalpár bekötéséhez? Nem elég a 2 rca? Kell még 2 pár? Komolyan nem értem most már.

[ Szerkesztve ]

(#34569) Osynho válasza tomic (#34568) üzenetére


Osynho
addikt

A két első hangfalpár egy komponens szett akar lenni, ami az erősítő 2 csatornáján van? Ez esetben nekik kelleni fog 1db rca kábel, ami dupla, mivel sztereó jelátvitelre hivatott, mind a 2 végén 2 dugóval rendelkezik. Piros és fehér színnel kódolva. A sub esetében szintén ilyen kábelt kell alkalmazni, így összességében elmondhatjuk, hogy 2db rca kábel kell a művelet sikeres befejezéséhez.

"Az R vagy az L oldalra kell bekötni a két kábelt?"

Ezt a kérdésedet most sem értem. Minden rca kábelednek van R és L oldala. Tehát nem R VAGY L oldalra kell kötni, hanem R ÉS L oldalra. De ezt már olyan szinten kezded bonyolítani, hogy ennyi idő alatt a rák ellenszere meglett volna. :U

[ Szerkesztve ]

(#34570) tomic válasza Osynho (#34569) üzenetére


tomic
addikt

Igen. Akkor vennem kell még egy ilyen dupla kábel szettet.
És akkor ugye úgy nézne ki a bekötés,hogy a fej Front output két csatijára rákötöm a kábelt és az belemegy az erősítő CH1 CH2 csatiba. A Sub a fejen adott ugye most már,és ez belemegy CH3,CH4-be.

Eszemben sincs bonyolítani,csak egyszerűen nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#34571) Osynho válasza tomic (#34570) üzenetére


Osynho
addikt

Most is van 2 db rca kábeled, hiszen szólt a motyó. Vagy nem jól értelmezem? :U

Ilyenből kell 2db.

A bekötést jól írod egyébként. Reméljük a hídba kötés is meglesz. :D

"Eszemben sincs bonyolítani,csak egyszerűen nem értek hozzá."

Mind a fejegységhez, mint az erősítőhöz létezik elég részletes manual. Ezen kívül a google kidob ezer képet, leírást róluk. Sőt, magukon az eszközökön is ott a rajz, hogy mit hova kell dugni. És ugye itt ez a fórum is, ahol igyekszünk segíteni. :) Mondjuk lehet, hogy az előtt kellett volna kérdezni, mielőtt nekiláttál. :U :B

[ Szerkesztve ]

(#34572) tomic válasza Osynho (#34571) üzenetére


tomic
addikt

Van. Egy darab ilyenem.
Akkor kell még egy.

Kísérletező típus vagyok. Belevágok mindenbe és lesz ami lesz. ;)

(#34573) Osynho válasza tomic (#34572) üzenetére


Osynho
addikt

Félve kérdezem meg: egy ilyennel hogy volt megoldva a sub és az első szett együttes bekötése? :F :DDD

(#34574) tomic válasza Osynho (#34573) üzenetére


tomic
addikt

Vazze! Szerinted tudom? De van egy sejtésem,hogy azért nem akart szólni ez a nyavalyás. :B
Rendelek még egy ilyen kábelt. A hétvégén nem lesz meg ,tehát megszabadulsz tőlem erre a hétvégére és nem fárasztalak tovább. ;)
Mindenesetre köszönöm a segítséget és a türelmed.

(#34575) kicsiapici válasza borat26 (#34050) üzenetére


kicsiapici
újonc

Üdv!

Az autómban lévő CD lejátszó érdekesen működik. Mindegy, hogy audio, vagy mp3 formátumban írom a lemezre a zenéket, a következő a helyzet:
- a lemez ~15%-áig minden oké a lejátszásnál
- ~15% - ~30% között 1, esetleg 2 alkalommal egy rövid ugrás hallható
- ~30% - ~60% között egyre szaporodnak az ugrások, a vérnyomásommal együtt :DD
- ~60% - ~80% között folyamatos az ugrálás, de ekkor már a számok beolvasása sem megy egyszerűen
- a lemez ~80%-a után gyakorlatilag már be sem olvassa a lejátszó a zenéket.

Kipróbáltam több féle lemezzel, használttal, vadi újjal, simával, újraírhatóval. Mindnél ugyanaz a helyzet, az első pár szám teljesen jó és ahogy léptetek tovább úgy fokozódnak a fenti jelenségek.

A lejátszót az autóval együtt kaptam, valószínűleg sokat nem volt használva, mert az előlap tökéletes karc- és kopásmentes állapotban van. Tehát azt kizárnám, hogy kismillió üzemóra van benne.

Gondoltam rá, hogy veszek tisztító CD-t (van ilyen, ugye?), szerintetek érdemes, vagy esetleg valakinek volt már ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

(#34576) opeter70 válasza tomic (#34574) üzenetére


opeter70
senior tag

Akkor jól félrevezettél minket. :)

Ezt szintén megbeszéltük korábban. Ezt írtam neked: "Ha külön RCA kábelt vittél hátra a fej szub kimenetéről, akkor a fejen állítsd be a vágást.
Ha csak 1 RCA kábelt vittél hátra és Y-al osztottad el, akkor csak az erősítőn tudod megtenni ugyanezt.
"

Erre ezt válaszoltad:
"2 RCA kábel megy hátra az erősítőhöz. Akkor a fejen nézem meg."

:W

Attól, hogy 2 vége van, az még 1 kábel. :)

(#34577) tomic válasza opeter70 (#34576) üzenetére


tomic
addikt

Nem volt szándékos. Mondtam ,hogy nem értek hozzá. De azt hiszem a hsz-ekből világossá vált.
A kábelem nem úgy néz ki mint amit linkelt Osynho. Ez két külön szál. Ezért értettem félre. Na de lényeg,hogy tisztáztuk.

(#34578) opeter70 válasza tomic (#34577) üzenetére


opeter70
senior tag

Semmi probléma. :)

Csak mi végig azt feltételeztük, hogy 2 pár RCA kábeled van.
A lényeg, hogy tisztázódott. :)
Azért csak óvatosan! Nehogy leégess valamit!
Ha meglesz a második kábel, akkor inkább fotókkal, vagy pontos leírással dokumentáld, hogy mit hova kötnél és inkább kérdezz rá itt a biztonság kedvéért, hogy jó-e úgy.

(#34579) tomic válasza opeter70 (#34578) üzenetére


tomic
addikt

Hogyne ! Hogy megint lecsesszetek!? :O
Írok mindenképp. Még a végén felgyújtom ezt az autóm is. :U Mondjuk ezen van bizti.

(#34580) krisztian7


krisztian7
tag

Az miért lehet, hogy egy nemrégiben vásárolt alpine fejegységen a a power antenna kék kábel és a remote kék-fehér kábel össze van kötve? Erősítőt szeretnék bekötni a remote szálra, nem értem így a dolgot. AZ úgy jó, ha a power antenna szálat kikötöm, leszigetelőszalagozom és csak a remote szálat használom az erősítőhöz.

(#34581) krisztian7


krisztian7
tag

Illetve nincs valakinek esetleg 60A körüli üvegbiztosítéka Gödöllő környékén (+30km) (esetleg Duna pláza, 5-6 körül megyek arra)? Ideiglenesen Agu biztosítékkal szerettem volna beszerelni,de sikeresen eltörtem és így még kipróbálni se tudom, hogy miként sikerült beszerelni :( vagy ötlet, hogy ideiglenesen hogy oldhatom meg? :O

[ Szerkesztve ]

(#34582) k-feri65 válasza kicsiapici (#34575) üzenetére


k-feri65
senior tag

Én inkább kipucoltatnám a mechanikát és persze a lencsét is...ezek a tisztító ck-kb arra jók, hogy ha zsemlemorzsa van az olvasófejen azt lelöki,,,de a párától beleévült homályt nem tudja megtisztítani...

értem én de le sz@..m

(#34583) tomic


tomic
addikt

A távirányítónak van valami kódja amit be kell ütni ,hogy működjön? (mint a tv-nél)
Mert az enyém még az új elem behelyezése után sem csinál semmit.

(#34584) krisztian7 válasza krisztian7 (#34581) üzenetére


krisztian7
tag

Kipróbáltam, működik :)) Még mindig várok, hátha esetleg van valakinek a közelben üvegbiztosítéka :)

(#34585) kicsiapici válasza k-feri65 (#34582) üzenetére


kicsiapici
újonc

Köszi szépen, akkor keresek valaki hozzáértőt!

(#34586) tomic


tomic
addikt

Úgy látom nagyon lefáradtatok a bekötési mizériámtól és már nem segítetek a távirányító problémámban. :(

(#34587) Rivaul válasza tomic (#34586) üzenetére


Rivaul
addikt

Nincs a távoknak kódjuk. legalábbis a tudomásom szerint. Magának a távnak sincs értelme ha csak nem egy kis buszban vagy. (soha nem használtam a sajátomat sem). Kiveszed az elem alól a fóliát amit gyárilag beletettek s használható is. Arra figyelj hogy sok ilyen táv csak szemből érzékel elég szűk tartományban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#34588) k-feri65 válasza Rivaul (#34587) üzenetére


k-feri65
senior tag

Én pl mindig távot használok...miért ne lenne értelme?...

értem én de le sz@..m

(#34589) Rivaul válasza k-feri65 (#34588) üzenetére


Rivaul
addikt

Táv és táv közt is van különbség. kormányra erősített vagy valódi távirányító? Én a valódira írtam...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#34590) k-feri65 válasza Rivaul (#34589) üzenetére


k-feri65
senior tag

Nekem épp mindekettő van..de a valódit jobban szeretem...

Egyébként..nem szeretek versenyekkel példaképezni,,mert jön a duma, hogy nagyképüek vagyunk...De ott szokott lenni 20-30 autó ..és szinte mindenkinek bent van a távirányító...pedig akik oda járnak nem ma kezdték,,és azért egy icipici időt már eltöltöttek az autóban hifizéssel...no meg nem tapperoljuk össze egymás fejegységét... vagy lehet csak mi vagyunk kicsit kényesek arra, hogy hogyan néz ki még 5-6 év után is a készülékünk???

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#34591) PiciPeti válasza k-feri65 (#34590) üzenetére


PiciPeti
őstag

:K

De pl nekem a Sony-nál csak az infrás távval lehet belépni a menübe, és a legtöbb funkciót azzal lehet elérni. :U
A vezetékes távirányítója meg istencsászár. :C

(#34592) k-feri65 válasza PiciPeti (#34591) üzenetére


k-feri65
senior tag

uuuuu volt egy sony xru800-am anno..ilyen távja volt,,,csak ahhoz a gumírozottat adták..olyan gumis gombjai.. fogása volt,,,,

értem én de le sz@..m

(#34593) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

nem tudja esetleg valaki, hogy malac passatnál az első ajtókba a gyári helyre mekkora hangszórót lehet rakni? 16,5-ös komponens szettet szeretnék, de nem vagyok benne biztos, hogy elfér.

(#34594) aneda válasza audi100td (#34593) üzenetére


aneda
aktív tag

Elfér!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#34595) audi100td válasza aneda (#34594) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi és ár/érték arányban mi az amit már érdemes lenne megvenni? Pl. MX 165 PLUS, vagy van esetleg jobb vétel a kategóriában?

(#34596) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok!

Renault Thaliába akarok első szettet venni és fejegységet, már ki néztem hogy mik legyenek.
Szerintetek jó szettet veszek előre?
Szett: Kicx STC 6.2
Fej: JVC KD X250BT
Erősítő nélkül használnám, de később akarok venni csak az első szetthez.

(#34597) opeter70 válasza Ricsex60 (#34596) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem fog beférni a 16-os elsőszett. 13-ast keress, de azokból is a legtöbbhöz kelleni fog kiemelőgyűrű.

(#34598) Ricsex60 válasza opeter70 (#34597) üzenetére


Ricsex60
csendes tag

Ez nagy csalódás :( Milyen fajtát tudnál ajánlani 16.000Ft-ig mennék el.

(#34599) MunezXBK válasza Ricsex60 (#34598) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hertz DSK 13.3? Kicsit több csak, 18k.

(#34600) Ricsex60 válasza MunezXBK (#34599) üzenetére


Ricsex60
csendes tag

Az még belefér. Melyik üzletbe nézted?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.