Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) cekkk válasza #75912448 (#20050) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem ő megkapta, vagy megvette tesztelni. Ugye ők is kiállítok voltak a sóón.
Mindegy ez a készülék jelenleg nem használható rendesen :D :C

(#20052) #75912448 válasza Ed Parker (#20048) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tényleg, pont peak kollégát hagytam ki, ő volt a főkolompos. :D És ahogy ti is, ő is sokat segített, hogy ilyen elégedettek legyünk.

Mikor írtad, hogy az LX55 is porosodik mellette, no az nekem végső löket volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#20053) BBéci válasza cekkk (#20047) üzenetére


BBéci
titán

He, he! :))
Írtam cikket a szobájáról: [link].

Két eset lehetséges. Amit számtalanszor magyarázok például a HDMI kábelekkel kapcsolatban is: jó vetítővel és vászonnal durván látszanak a tévéken alig észrevehető különbségek. A másik, én még nem hasonlítottam össze eléggé aprólékosan, de ezt az előbb is leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20054) Ed Parker válasza #75912448 (#20052) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és ez az igazság,tényleg nem használom,mert elég a htpc,most gondolkodom mire bizniszelem el:D

(#20055) JaniS


JaniS
senior tag

Az A-400-on való felbuzduláskor írtam, hogy reménykedjünk annak nem lesz olyan elcseszett firmware, mint a 300-as szériának. C-300-am van, türelmes ember vagyok, vásárlás előtt már elolvastam mindent róla, tudtam mire számíthatok és nem is volt sürgős az akkori problémák megoldása. Eltelt azóta egy év és vannak olyan gondok, amelyek azóta léteznek és vannak újak, az áldásos firmware "fejlesztésnek" köszönhetően. Összességében azt mondom, hogy a bug-okkal együttélve és 3rd party megoldásokkal (YAMJ, Eversion, saját modding) jól használható. De lassan azért én is megunom és HTPC lesz belőle. Komolyan nem értem popiékat, egy kitűnő, könnyen kezelhető, semmiféle szaktudást nem igénylő média lejátszójuk lehetne, ha vennék a fáradságot, hogy a firmware-re koncentráljanak. De nem... ez az ő bajuk.

(#20056) Ed Parker válasza JaniS (#20055) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem is ez a bajom vele,75 ezerét picit többet várok egy mp-től.

(#20057) #75912448 válasza BBéci (#20053) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pont ezért választottam külön a kérdést vászonra és tévére mikor érdeklődtem a képminőséget illetően.

(#20058) cekkk válasza BBéci (#20053) üzenetére


cekkk
veterán

Igen , nem szarral dobálózik ő sem ott :DDD

Majd elolvasom :D

Azért egy olyan vetítőt elfogadnék :DD :DD

(#20059) BBéci válasza cekkk (#20058) üzenetére


BBéci
titán

Első generációs LED-es gép, azóta sokat fejlődött ez a technológia is. A fényereje csak töksötét falak, padló és mennyezet esetén elegendő. És az 500 Ft/m HDMI sem jó hozzá. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20060) elodman


elodman
aktív tag

Üdv nektek.

érdemes 10-15 e. Ft körüli DVD lejátszót venni?
Van vmi minőségi urgás ársávokban?

Minél több formátum felismerése, usb csatlakozás lenne fontos.
Egy DVD olvasóm már kikészült egy újraírható DVD lejátszásakor. Ezt is elkerülném.

Ez jó lehet ?
samsung e360 dvd player

Kösz ha infot adtok.
Ave.

(#20061) cekkk válasza BBéci (#20059) üzenetére


cekkk
veterán

Jó az hozzá :DDD :DDD :P

(#20062) Mercutio_ válasza #75912448 (#20028) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én lecseréltem a HTPC-t egy Egreat R800-ra, de csak asszony miatt, mert lusta voltam belőni rendesen távirányítóról vezérelhetőre, most viszont úgy érzem hiányzik az a mozgástér amit ad, szóval még karácsony előtt lehet meghirdetem az Egreat-et és gyorsan összerakok egy HTPC-t :B

A win7+dxwebsetup+XBMC-n kívül ha van valami amit még érdemes felrakni/beállítani azt megköszönném, ha valaki leírná, ha ezzel a képminőséget tovább lehet javítani:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20063) dani3l válasza Willie (#20049) üzenetére


dani3l
őstag

Milyen jellegü felvetelek vannak a kazettakon? Ha csaladi vagy valamilyen sajat tartalom, akkor nem szoltam, de en pl most "digitalizalom" apu regi videokazettait, amik tele vannak joo regi filmekkel, megpedig ugy, hogy szepen kikölcsönzöm öket a "viragboltbol".. :) Egy-ket film kivetelevel mindent megtalaltam, igaz a nagyreszük csak avi, de meg mindig böven a vhs minöseg fölött vannak..

Egyebkent nem muszaj hozza merevlemezes dvd iro szerintem, lehet kapni gepbe digitalizalo kartyat, (meg altalaban a tunerkartyakon is van videobemenet, bar nem tudom, ezek milyen minöseget produkalnak), akkor tudod mindjart közvetlenül gepre digitalizalni. Ez a megoldas talan valamivel olcsobb is, mint a külsö dvd iros.

[ Szerkesztve ]

(#20064) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Melyiket vegyem?

- Western Digital WD TV Live Streaming médialejátszó (WDBGXT0000NBK-EESN)

vagy

- Asus O!Play Mini Plus

25 ezer környékén van mind a kettő...

Tudnátok segíteni melyiket válasszam ??? :R

(#20065) BBéci válasza elodman (#20060) üzenetére


BBéci
titán

2012 decemberében DVD-játszót venni??? :Y

Csakis Blu-ray-lejátszót, ha ragaszkodsz az optikai adathordozókhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20066) Willie válasza dani3l (#20063) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszi a választ. :)

Családi felvételeket szeretnék digitalizálni - minél jobb minőségben. Én arra gondoltam, hogy veszek egy LG RCT689H készüléket, de BBéci szerint nem érdemes ilyen készülékbe pénzt fektetni.

Szóval most egyáltalán nem tudom, hogy milyen kütyükkel csináljam meg a nem kevés VHS digitalizálását.
A számítógépes megoldásoknak tudtommal nagyon nagy a rendszerigényük, és nem is dolgoznak olyan jó minőséggel.

(#20067) dh66e válasza Willie (#20066) üzenetére


dh66e
veterán

Tuti van erre topic ott keresgélj először megoldást a digitalizálásra aztán ha megvan akkor lehet róla beszélni célhardver gyanánt.
közben találtam is [link]

[ Szerkesztve ]

(#20068) gulyasa válasza Willie (#20066) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem a számítógépre digitalizálás nem lesz rosszabb, mint a VHS lejátszó - DVD felvevő összeállítás.
Én inkább digitalizálnék egy külön merevlemezre, mint optikai lemezre.
Egyébként maga a digitalizálás ma már nem jelenthet problémát, a VHS felvételek minősége a nem mindegy. Meg ahogy látom, egyelőre lejátszód se nagyon van hozzá (szervizig).
A rendszerigény csak egy dolog - legfeljebb tovább tart, de mint írtad, kevés kazettáról van szó. Csak ezért nem érdemes drága halott technikát (VHS-DVD kombó) venni, a digitalizáló kártya mindenképpen olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#20069) Willie válasza dh66e (#20067) üzenetére


Willie
őstag

Rendben van, átmegyek oda, köszönöm. :)

gulyasa: Köszönöm a válaszodat. :) Elgondolkozok a dolgon, igazad van - tényleg halott technológia, pénzkidobás lenne az a nem kevés 60.000 Forint.

[ Szerkesztve ]

(#20070) dani3l válasza gulyasa (#20068) üzenetére


dani3l
őstag

Van abbol is rohadtdraga, mondjuk ez mar igy ranezesre is minöseginek tünik, de lehet talalni mar parezer forinttol kezdve usb-s cuccokat is, bar azoknak azert szerintem komolyan megkerdöjelezhetö a minösege.. De biztos van közeput is, tul komoly minöseget egyebkent se lehet kihozni szerintem ezekböl, akarmilyen kodolast is hasznal az ember..

(#20071) dh66e válasza dani3l (#20070) üzenetére


dh66e
veterán

Az emlékeidet nem a minőségük miatt tartod meg.,én nem szenvedtem ezzel a témával egyszerűen beadtam egy ezzel foglalkozó cégnek.

(#20072) #75912448 válasza Mercutio_ (#20062) üzenetére


#75912448
törölt tag

madVR video renderer. Erre keress rá, jó sok olvasnivaló van a neten :)

(#20073) gulyasa válasza dani3l (#20070) üzenetére


gulyasa
őstag

Szvsz nem is olyan drága.
Van százezres kategória is.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#20074) robesz26 válasza pusi1981 (#20064) üzenetére


robesz26
tag

Nekem is ez a két befutóm, a keret max eddig ér.
Én sem tudok dönteni :W

(#20075) Gulyopapa válasza dani3l (#20070) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez abszolút nem drága ha a PC többi alkatrészének árait nézed .... nem részletezném ... ja és ez egy célhardver ... szóval nem drága ....

(#20076) robi-k


robi-k
őstag

Egy érdekes HDMI Multi-Channel PCM 5.1 7.1 Surround Audio Decoder. Azoknak lehet érdekes, akik pl. médialejátszó vagy HTPC-n csak HDMI csatlakozóval rendelkeznek, de szeretnének sztereó vagy 5.1/7.1 analóg hangot is kinyerni egy régebbi házimozi erősítő vagy sztereó erősító számára.
Képek a készülék nyákjáról: [link], [link], [link], [link], [link]

(#20077) Patice válasza #75912448 (#20072) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tesztelés előtt állok végre már én is egy Trinity konfiggal.... :))

Legalább már szabin vagyok.

Eddig az új NAS-omat konfigoltam. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20078) robi-k válasza Patice (#20077) üzenetére


robi-k
őstag

Úgy látom, nagyon ragályos kór terjed errefelé: mindenki HTPC-re vált :DD Fel is hívom az orvost és kérek egy oltást, nehogy még én is elkapjam ezt a veszélyes kórt :))

(#20079) Mercutio_ válasza robi-k (#20078) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én csak ha elviszik az Egreat-et :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20080) Ed Parker válasza Patice (#20077) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jo cucc, nem fogsz benne csalódni :)

(#20081) #75912448 válasza robesz26 (#20074) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az újabb chipset és jobb képminőséggel rendelkező WD Live Str.-et választanám.

(#20077) Patice

Hajrá :)

[ Szerkesztve ]

(#20082) kovadika


kovadika
őstag

Tudja valaki azt, hogy ez a lejátszó, a Egreat EG-R6S a sima Blue ray 3D-s isokat is lejátsza? mert leírásban benen van a sima BD iso, meg külön a 3D, az osztott képernyős, de engem érdekelne, hogy a 3D isokat is lejátsza -e?

(#20083) BBéci válasza robi-k (#20078) üzenetére


BBéci
titán

Lassan engem is elér a kór, mert kiakasztott az A-400. Bedugtam a pendrájvot, a firmware frissítéssel, de nem volt hajlandó felismerni. Rátettem egy merevlemezre, popi nevű mappába, azt megnyitotta és üres volt. Passz.
A Bourne harmadánál kénytelen voltam magyar DTS-re váltani, mert az angol Master Audio a hangosabb effekteknél elhallgatott.
Viszont a képminősége brutálisan jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20084) szucsi57


szucsi57
tag

Srácok, ez a Dune lejátszó csupa orosz és magyar teszt győzelmeket ért el. Nem gyanús ez a cég? Lehet, hogy megveszem a 102-őt és aztán becsődöl?

----

Még egyszer megismétlem: az általam először említett test azt mutatta, hogy a kábel két végén bitről-bitre azonos tartalom volt. A teszt olyan volt, hogy ha akár _egyetlen_ bit eltérés lett volna, akkor az a bit a képernyőn felnagyítva, fehér alapon nagy piros kockaként, azaz eltéveszthetetlen módon jelent volna meg.

Tehát, a szebb, jobb, nagyobb megjelenítők alkalmazása teljesen felesleges, mert NINCS különbség, ami miatt szebb, jobb képet kaphatna a néző!

A kivetítők az elképzelhető legpontatlanabb megjelenítők, ezért nem csodálnám, hogy ezek bizony megvariálnák a képet. Hogy másra ne utaljak, a bennük levő égő a működés során folyamatosan változtatja a fény színhőmérsékletét, nem úgy, mint pl. egy LED.

(#20085) Tin válasza szucsi57 (#20084) üzenetére


Tin
veterán

engem dune-ben a csak 1 év gari zavart, meg hogy bizonyos hangformátumokat egyszerűen nem tud.

én spec arra jutottam hogy vagy egy olcsóbb lejátszó (pl. 25-ért wd live streaming), vagy egy 50 feletti kompromisszum-mentes darab.

(#20086) aleister válasza szucsi57 (#20084) üzenetére


aleister
veterán

Sejtettem én, hogy túl van ez az egész misztifikálva.

Én személy szerint az analóg cumókhoz (tápkábel, hangszóró kábelezés, stb) is túlzásnak tartom egy bizonyos összegen túl a ráfordítást. Az ilyen '12 millióért kábelezőkről nem is beszélve.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20087) BBéci válasza szucsi57 (#20084) üzenetére


BBéci
titán

Mi a helyzet a LED-es vetítőkkel?

Jó lenne, ha nem a neten talált tesztekkel hozakodnál elő, hanem a saját tapasztalataiddal, mint sokan mások!
Én csakis arról teszek említést, amit láttam és hallottam.

A bitek azonossága nem jelent egyforma kép- és hangminőséget. Ezzel mindenki tisztában van, aki valaha hasonlított egymáshoz digitális kábeleket.

(#20085) Tin
Melyik hangformátumot "nem tudják" a Dunék?
Olyat mondj, amit a leírásában ígérnek!
Soroljam ismét, sokadszor azokat a Dolby TrueHD és DTS-HD MA hangsávos filmeket, amiket gond nélkül megszólaltatnak, pedig nem kötelességük?
Amikkel gondjuk van, azokat a Popcorn A-400 még annyira sem szereti. 86000 forintért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20088) gulyasa válasza kovadika (#20082) üzenetére


gulyasa
őstag

Az R6S bluray-ből mindenevő.
Lejátssza a BD ISO-kat és a 3D BD ISO-kat is. Mindegy neki, hogy eredeti frame packing 3D-ről van szó, vagy butított HalfSBS/HalfTAB.

Egy furcsa jelenségről lehet beszámolni 3D tekintetében: Ha BD menüvel nyitsz meg egy 3D ISO-t, akkor valamiért csak 2D-ben megy a lejátszás. Lite menü módban semmi probléma a 3D lejátszással.
(Nem biztos, hogy a lejátszó hibája, hiszen "virágbolti" filmváltozatokról van szó és ki tudja, milyen hibát véthettek a "biztonsági mentés" létrehozásakor...)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#20089) HarryDEC válasza rappit4 (#19846) üzenetére


HarryDEC
tag

Végül én is megrendeltem pénteken. A boltból azt az infót kaptam, hogy "hétfőn lesz a kezükben, a pénz beérkezése után postázzák". Akkor, ha ez igaz, kedden délután már próbálgathatom. :C

BBéci: MED1000X3D -t nem is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#20090) Ed Parker válasza aleister (#20086) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Savanyú a szőlő?

(#20091) kovadika válasza gulyasa (#20088) üzenetére


kovadika
őstag

Érdekes. ez a jelenség előfordulhat pc-ről való 3D BD iso-t próbálnék lejátszani? Mert van egy olyan fájlom, amit letöltöttem, 3d bd iso, (avatar), és valamiért nem akarja a 3D-t megjeleníteni, cska sima 2d-ben tudom elindítani. Hogyan lehet ilyet lite menüvel elindítani?

(#20092) robi-k válasza BBéci (#20083) üzenetére


robi-k
őstag

Úgy néz ki, mégis kötelező a Popcorn A400 új FW-jét az USB pendrive gyökerébe tenni, ezt írják a honlapjukon: "Unzip into the root of your USB thumbdrive." A frissítés menete az új FW-vel rendelkező FW behelyezését követően: "Goto Setup->Maintenance->NMT Setup Wizard, and it will pickup the file apps.nmt."
Az A400 legutolsó FW-je december 12-kei.

(#20093) Tin válasza BBéci (#20087) üzenetére


Tin
veterán

pont ezeket a hangformátumokat nem kezeli, és valóban nem is hirdeti, hogy tudja.
ráadásul nem tudom, hogy a 102 végülis tud-e dts hangot analógon kiadni, vagy sem.
és ne az legyen a válasz, hogy minek analóg, amikor a 102 a legkisebb dune, tehát nem feltételezhető, hogy drága hangcuccal használnák.

(#20094) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#20090) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20095) Mercutio_ válasza kovadika (#20091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tud a PC kimenete hdmi 1.4-et?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20096) BBéci válasza robi-k (#20092) üzenetére


BBéci
titán

Mit jelent az a kifejezés, hogy "gyökerébe tenni"?
Azt a 121206-24 frissítést töltöttem le, csomagoltam ki pendrive-ra.

(#20093) Tin
Ki fogom próbálni a DTS analóg sztereóra alakítását.
Nem kell drága cucc ahhoz, hogy digitális formában vezesd ki és használd a hangot. Már a 10-12 éves házimozi receiverek is képesek rá, amiket mostanában 20000 forint körül kínálnak.

Azt is írtam már sokszor, hogy nálam 10 filmből kettőnek a HD hangjával volt problémája a Dune TV lejátszóknak. Azok esetén le kell tiltani a HD-t és kiadja a magot.
És itt visszakanyarodtunk ahhoz, hogy aki olcsó lejátszót vesz, annak miért is kell HD hangformátum?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20097) Ed Parker válasza Mercutio_ (#20095) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Alap lap függő, az újak tudják általában.

(#20098) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy androidos media boxot. Nézegettem az Evolve Solarist és a Ferzon Droid TV-t. Melyiket érdemes megvenni a kettő közül, illetve van valami jobb alternatíva? A Solaris 10K-val olcsóbb, ami nem kevés. Ami még fontos, hogy egér+bill. támogatva legyen, lehessen böngészni és YouTube-ot nézni, meg persze fiimezni.

Köszi előre is!

Hörcsög Powa'

(#20099) Mercutio_ válasza Ed Parker (#20097) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudom, azért kérdeztem az illetőtől, hogy lehet ez a triviális oka van, hogy nem nyomja ki a 3D jelet.

BBéci: Azt jelenti, hogy nem valamilyen alkönyvtárba rakod.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20100) M@trixfan válasza BBéci (#20096) üzenetére


M@trixfan
addikt

Rögtön a főkönyvtárba kell tenni, ami maga betűjel. Az a gyökér, abból erednek az alkönyvtárak.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.