Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) gulyasa válasza JoceeHunt (#20250) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem itt olvasd el a véleményeket róla: http://www.alcordigital.hu/termek/alcor_hd_2800_digitalis_vevo

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#20252) dh66e válasza JoceeHunt (#20250) üzenetére


dh66e
veterán

Esetleg egy nagyon jó alternatíva a wayteq hd95cx ezt újonnan megkapod annyiért,nekem nagyon bejött a kezelhetősége pár napig nyüstöltem.

(#20253) vieri2000 válasza JoceeHunt (#20250) üzenetére


vieri2000
tag

Tavaly vettem anyósnak. Nagyon bevált. :)

(#20254) Chrys_ válasza BBéci (#20226) üzenetére


Chrys_
addikt

Igen.

És úgy néz ki, hogy ezzel a FW-rel azt is elrontották, ami eddig ment. Egyetlen 3D-s filmet sem játszik le rendesen. Elindulnak, de rögtön akadva játsza le őket, hang sincs. Pedig eddig több filmet is néztem már vele.

Grat nekik...

(#20255) Egon


Egon
nagyúr

Erre valaki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20256) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Nya,közben sikerült szereznem egy zsír új Dlink Boxee Box-ot. 30e Ft ért. (2 év garral)

Felkúszott rá a legfrissebb firmware és megcsináltam a boxee+ hack-et is rajta. :DD

Minden megy rajta, van DTS-HD MA és Dolby TrueHD is. :C

Nagyon okos kis szerkezet ez a boxee box.. :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20257) szucsinka válasza Egon (#20223) üzenetére


szucsinka
őstag

Vedd amelyik olcsobb mindkettö fostalicska :K (nekem wd streamingom van a távja kib@szott jó)

(#20258) M@trixfan válasza I.T.E.M (#20256) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hoppá! Meg is nézem milyen ez a Boxee+ hack. Van ventilátor a Boxee-ban?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#20259) I.T.E.M válasza M@trixfan (#20258) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Van,de szerintem nem nagyon megy benne... Pedig most már ugye este van és ilyenkor amúgy is jobban meglehetne hallani,ha az ott bent duruzsolna. ;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20260) Brandys


Brandys
tag

Bocs, az előbbit nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#20261) I.T.E.M válasza M@trixfan (#20258) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

This project is an attempt at returning some of the missing features and opening up a development path for creating new features and fixing existing annoyances.

Root access telnet support (password is "secret")
FTP server
Music icon added to the main screen and menu
Fan Art on movie details page
Fan Art on tv show overview page
3D Movie overlay icon
Music / Concert overlay icon
Extra view mode for movies (small posters)
Mark all TV Show episodes watched or unwatched with one button
Custom browser home page
More music visualisers (+ customisable)
Updated busybox, and added git, nano and sqlite3 tools
Improved buffering for Full HD videos
Tweaked MTU if you're using a VPN/PPP connection
Rewritten subtitle system (BierDopje, OpenSubtitles, Subtitulos, SubsWiki, Addic7ed)
Special BoxeeHack settings menu
Reboot option
No more forced updates
Check for new versions

;]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20262) Egon válasza szucsinka (#20257) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, fostalicskát inkább nem veszek.. Esetleg valami alternatíva, ami nem fostalicska? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20263) dani3l válasza Egon (#20262) üzenetére


dani3l
őstag

Nyugodtan veheted idezöjelben szerintem.. Ha fontos a jukebox akkor en a WD-t vennem, egyebkent is olcsobb kb egy tizessel + 1 ev gari + optikai hangkimenet + 1 usb (mar ha ezek fontosak). Mellesleg nekem a Dune van, de ha veletlenül azt mernem ajanlani, csak megint flame lenne a vege.. :U
Imho vedd amelyik szimpatikusabb, egyikkel sem fogsz rosszul jarni, az altalad felsoroltakhoz tökeletesen jo mind a kettö (kiveve a jukebox ugye, arra jobb a wd).

[ Szerkesztve ]

(#20264) Egon válasza dani3l (#20263) üzenetére


Egon
nagyúr

Árgép szerint csak 5K-val olcsóbb a WD, és a Jukebox-on kívül csak a plusz gari, ami nekem számít (ez utóbbi fel sem tűnt, köszi).
Arra lennék kíváncsi, hogy a Dune tud-e többet olyasmiben, ami miatt megérné választani: képminőség, stabilitás, kezelhetőség, esetleg netes tartalmak jobb támogatása - ez utóbbit elfelejtettem megemlíteni. Ha már itt tartunk: a Dune Youtube-támogatása milyennek mondható? WD TV-nél mintha panaszkodtak volna (bár lehet hogy wi-fis adatátvitel miatti akadásokra emlékszem).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20265) rappit4 válasza #75912448 (#20238) üzenetére


rappit4
őstag

Na valami ilyesmit kerestem amikor nem tudtam eldönteni, melyik lejátszót válasszam. Esetleg még a jukebox lehetne egy szempont. :C

(#20266) szucsinka válasza Egon (#20264) üzenetére


szucsinka
őstag

semmi rosszat nem tapasztaltam a yutube-al filmeket szoktam róla nézni a WD-vel és meg se reccen..igaz kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#20267) dh66e válasza dani3l (#20263) üzenetére


dh66e
veterán

Nyugodtan ajánld a Dunet is meg a WD- t is.Nálam elég szélsőséges a képlet egy WD gen2 és egy Dune smart B1 dolgozik mindkettővel meg vagyok elégedve akármennyire is más kategória a kettő. :)

(#20268) BBéci válasza Warter (#20244) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20269) korcsi


korcsi
veterán

Hálózati lejátszót keresnék, egyetlen szükséges pont, hogy legyen rajta kompozit kimenet (crt tv-re) kell kötni egyenlöre. wd tv live megfelelne, de nem nagyon kapható már, valami hasonlóra lenne szükségem.

Elöre is köszönöm.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20270) rappit4 válasza BBéci (#20218) üzenetére


rappit4
őstag

Azt nem értem, hogy merte kiadni a popcorn az a-400at egy félkész fw-vel 90k-ért... Tisztára mint a mai játékok.

(#20271) I.T.E.M válasza rappit4 (#20270) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ez a divat. :U Elsők akartak lenni a piacon,erre hibát hibára halmoznak. :W
Persze a Sigma sara is a dolog,ha nincs bugmentes,vagy legalább is egy stabil SDK akkor kalap kabát. Abból nem lehet normális firmware-t sem csiholni.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20272) access_denied


access_denied
senior tag

Aki Mede8er lejátszón gondolkozik, azoknak néhány hasznos olvasmány:

[link]
post #21

[link]
(főleg a firmware visszajelzések érdekesek)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20273) Peak válasza rappit4 (#20270) üzenetére


Peak
addikt

Ebben egyetértünk, hogy fiaskó, viszont a játékokban annyira nem. :)

Battlefield 3 a király! :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20274) rappit4 válasza Peak (#20273) üzenetére


rappit4
őstag

Bf3 a kedvenc játékom mégis azt mondom, hogy várhattak volna egy évet és inkább fejlesszék, de a zsidó ea nyomatta, hogy adják már ki mert kell a pénz...

(#20275) Gulyopapa válasza rappit4 (#20274) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nincs azzal semmi baj.
Legjobb online game ever ... nekem
A COD széria a nyomába sem ér,. pedig az is megvan.

(#20276) Peak


Peak
addikt

Én sem tudom mi hibát találhatunk benne jelen pillanatban.
A DLC-k fergetegesek, a Frostbyte engine több, mint zseniális, a hangulat lenyűgöző... csak a feleségem nem birja az anyázásomat, ha játszom. :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20277) JoceeHunt válasza dh66e (#20252) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt hiszem a Wayteq mellett maradok, nagyon köszi az ötletet!!!!

vieri2000
gulyasa
Köszönöm nektek is!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#20278) Chrys_ válasza Peak (#20276) üzenetére


Chrys_
addikt

Német barátnőm megtanult magyarul velősen káromkodni, miközben én BF3-mal játszottam :)

(#20279) rappit4 válasza Peak (#20276) üzenetére


rappit4
őstag

Most már tényleg kifogástalan, de kezdetekben olyan bugos volt a multi...

(#20280) korcsi válasza korcsi (#20269) üzenetére


korcsi
veterán

Sziasztok!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy hálózatos lejátszóknál beállítható felirat mappa, tehát, hogy ne csak a videó fájl mellett keresse, hanem még egy adott elérési úton?

Válaszokat elöre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20281) bl4ze


bl4ze
veterán

van már bármi hír így Dune környékén, hogy mikor várható új firmware a TV 101-re ?
robi-k szerint várható majd, és az talán megoldja a hang gebaszt ciccegés stb...

.:. bl4ze .:.

(#20282) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Úgy nézem a jelenlegi kínálat alapján én a Dune Smart D1 felé hajlanék, de lenne pár kérdésem:

1.) Ebbe ha jól értem bele tudok szerelni egy 3,5"-os sata merevlemezt?
2.) Ha van class10-es SD kártyám, akkor azt a készülék bővítésére, vagy rendszermemóriájának növelésére tudom használni? Tehát tudok vele valami pluszt elérni?

A jövőbeni Dune-k gondolom még legalább fél év mire megjelennek, kiforrnak, de van olyan, aki esetleg most szeretne vásárolni, de akkor inkább már vár a későbbi modellekre?

Köszönöm

(#20283) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

A Wayteq HD-95CX DVB-T az egyben olvassa a mindig TV kártyákat?
Mihez kell akkor például a Wayteq Conax CAM kártyaolvasó?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#20284) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok alakult az itthoni informatikai rendszer :) és a htpc-met szeretném eladni s helyette egy multimédia lejátszót szeretnék beüzemelni.

Ami fontos lenne vele kapcsolatban
- wifis kellene (lehetőleg n-es :) )
- ha van rajta 2,5-es vinyóhoz sata + táp csatlakozó az külön jó lenne, bár van átalakítóm usb-re
- full hd-t vinnie kellene. Jelenleg a tv nem fullhd-s, de hamarosan az lesz rajta így jó lenne ha tudná mindenből a fullhd-t :), de 3d egyenlőre nem szükséges :) csak jó ha van :)

(#20285) Trava válasza JoceeHunt (#20283) üzenetére


Trava
tag

A Wayteq 95 olvassa a kártyát.
A CAM modul tv-be való.

[ Szerkesztve ]

(#20286) rappit4 válasza Rolly (#20284) üzenetére


rappit4
őstag

A Te szempontjaidnak nagyon sok játékos megfelel, HD hang kell?

(#20287) Rolly válasza rappit4 (#20286) üzenetére


Rolly
veterán

hd hangot kéne tudnia de vagy optikain vagy digitális csatin vagy 3 jacken (ezeket tudja fogadni a hangfal rendszerem (ha HDMI-n tudja az + mert később jól jöhet )

(#20288) Warter válasza Rolly (#20287) üzenetére


Warter
őstag

HD hang csak HDMI-n jön ki, szóval értékeld át a dolgokat. :)

(#20289) Rolly válasza Warter (#20288) üzenetére


Rolly
veterán

akkor tudja :) miért az optikai kimeneten milyen hang jön ... tényleg nem értek én ezekhez a masinákhoz :)

(#20290) Gulyopapa válasza Rolly (#20289) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem HD :DD
Sima DD5.1, DTS, jól mondom ? :)

(#20291) Warter válasza Gulyopapa (#20290) üzenetére


Warter
őstag

:K

(#20292) bsanya válasza Rolly (#20284) üzenetére


bsanya
aktív tag

Miért adod el a htpc-t? (milyen és mennyiért adod?)

Xiaomi Mi 11i

(#20293) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Androidos médialejátszót/tv box -ot keresek. Ami nekem fontos, hogy HDMI port legyen rajta, wifi is, és a 720p filmeket mindenféle gond nélkül vigye. Az ára pedig max 20-25ezer legyen. Lehessen távirányítani valahogy :) Ha 4.0 -ás android van rajta az nem hátrány de nem feltétlenül fontos.

Valakinek van ilyesmije és tudna ajánlani valamit? Abban is segítsetek pls, hogy hol lehetne beszerezni az adott játékost :)

Thx!

(#20294) dani3l válasza oba (#20293) üzenetére


dani3l
őstag

Egreat R6S pl, mondjuk azt nem tudom, melyik a legutolso android ami van ra, majd akinek van, megmondja..
Itt egy PH!TV-s "cikk" rola, itt meg egy user review.

[ Szerkesztve ]

(#20295) Rolly válasza bsanya (#20292) üzenetére


Rolly
veterán

mert sok a kb 1 perces bebootolás és tényleg csak film nézésre használjuk :( ... ilyenem van [link] árat még nem találtam ki hozzá :)

(#20296) rappit4 válasza Rolly (#20289) üzenetére


rappit4
őstag

Ha nem fontos a HD hang akkor tudom ajánlani a Dune TV-101/2-t.(Ők nem tudnak 3D-t, elvileg majd jövőre jön a 3D-s Dune) Ha kell a HD hang és a 3D akkor viszont a Mede8er MED600X3D vagy MED1000X3D. Majd az okosabbak ajánlanak még. Gondolom XBMC-t használtál HTPC-n, amin van Jukebox. Ha az is fontos lenne akkor mindenképp a Mede8er.

[ Szerkesztve ]

(#20297) oba válasza dani3l (#20294) üzenetére


oba
addikt

köszi szépen! elég érdekesnek tűnik, még olvasgatok róla egy kicsit

esetleg ha másnak van valami egyéb androidos cucc amit ajánlana akkor hajrá :)

(#20298) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

http://www.edigital.hu/Multimedia_lejatszo/Evolve_Infinity_Twincorder_medialejatszo-p336287.html
Erről valakinek tapasztalat? Elsősorban a 3D filmek játszása, és a HD hangok továbbítása érdekelne. Az érdekelne pontosan hogy ezek a képességei probléma mentesek-e. :U

(#20299) rappit4 válasza kiscarlos77 (#20298) üzenetére


rappit4
őstag

Még nem hallottam róla. Itt egy teszt : [link]

(#20300) Rolly válasza rappit4 (#20296) üzenetére


Rolly
veterán

ez a MED600X3D-as elég jónak néz ki, de előtte még el kéne adnom a mostani Arctic MC-001-BD-es gépemet, s ahogy nézem most 150.000+ újonnan ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.