Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) #75912448 válasza I.T.E.M (#20450) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ne etesd a trollt :DDD

(#20452) Ed Parker válasza I.T.E.M (#20450) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi :B

(#20453) I.T.E.M válasza #75912448 (#20451) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

;] Jóvannaaa.. Gondoltam segítek neki,én már csak ilyen jótét lélek vagyok.. :DD

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20454) dh66e válasza I.T.E.M (#20450) üzenetére


dh66e
veterán

tudja ő azt nagyon is :K

(#20455) szucsi57 válasza TESCO-Zsömle (#20424) üzenetére


szucsi57
tag

De hát ki fog elolvasni 20000 beírást? Ha meg rákeres valamire, hát úgyis megkapja csak azokat, még ha közben 100 beírás a tevék és a marslakók közötti nemiélet problematikáját tárgyalja. :-)

(#20456) BBéci válasza I.T.E.M (#20450) üzenetére


BBéci
titán

A Mogyi nekem jobban ízlik, de csak a vajas és a sós ízű, a sajtos fujj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20457) I.T.E.M válasza BBéci (#20456) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Felháborító.. Szégyelld magad :DDD

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20458) #75912448 válasza Ed Parker (#20452) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nagyon jól jön neked az a link. Ismerkedj kicsit a médialejátszók világával, napjaink egyik vezető gyártójának termékeiről, előfordulhat, hogy kidobod a HTPC-det. :P :D

(#20459) Ed Parker válasza #75912448 (#20458) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy életre kitöröltem mindkettő emlékét :D

Ezért nem tudtam először miről van szó ;]

(#20460) Martin107


Martin107
tag

Figyeljetek már, nekem a NAS funkció fontos a médialejátszónál amit vennék. Azért, hogy csatlakoztassam a lejátszót a helyi hálózathoz, és közvetlenül a PC-ről játszhassam le a tartalmakat FTP használatával vagy hasonló.

Abba segítsetek már, hogy ár-érték arányban pontosan milyet érdemes venni?! (melyik márka, melyik típus)
És hogy mi az ár legalja ezeknek a médiaboxoknak.
Nem szeretnék nagyon drágát.

[ Szerkesztve ]

(#20461) rappit4 válasza Ed Parker (#20448) üzenetére


rappit4
őstag

Az ami miatt utálom a mozit... :DD

(#20462) BBéci válasza Martin107 (#20460) üzenetére


BBéci
titán

Nem próbáltam, viszont legalább fél éve az összes hozzászólást elolvastam és azt szűrtem le, hogy amiket szeretnél, az nem fog hibátlanul menni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20463) liszi70 válasza Martin107 (#20460) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem hálózati lejátszást magas szinten tud a Dune és Popcorn is. (A többiről csak régi és halvány emlékeim vannak.) Szoftveresen inkább a dune-t ajánlom, személyes tapasztalat okán, de ezt majd sokan cáfolják, és ez így van rendjén.
Ha valóban a nas funkció a legfontosabb, akkor a V8 kivételével bármelyik mostani lejátszót választhatod, a két gyártó termékei közül.

(#20464) BBéci válasza liszi70 (#20463) üzenetére


BBéci
titán

BD50-et is magas szinten, teljesen folyamatosan, legkisebb akadás nélkül?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20465) Multibit válasza bsanya (#20437) üzenetére


Multibit
veterán

Fogalmam sincs :) Nekem csak egy mediplayer-rel van tapasztalatom, azzal elégedett vagyok. A HTPC-k rugalmasabbak, mint az mp-k. Ha van kedved és tudásod konfigurálgatni, akkor vágj bele! Gyakorlati tapasztalatokért fordulj a Boxee tulajokhoz!

szerk:
állítólag a Boxee szoftvere már gyárilag úgy van belőve, hogy a kütyü "tettrekész".

[ Szerkesztve ]

(#20466) HarryDEC


HarryDEC
tag

Nálam a mede8er 600 -as hálozaton:
- BD50 -es ISO -t nem játsza le. Rádugott: vinyórol viszi. Lehet beállítási gond is akár...
- Maximum 2x -es beletekerést enged - Rádugott vinyórol: 36x (ez minden filmes file formátumra igaz a próbáltak közül)

Firmware: 1.03 egyenlőre (még nem telt le a 3 nap)

Urak egy BD3D biztosnági mentését, ami könytárszerkezetesen - nem tudom máshogy leírni - lett lemetnve hogy tudnám legegyszerűbben lejátszani ugyanezen lejátszón? File -onként nem olyen egyszerű kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#20467) gulyasa válasza HarryDEC (#20466) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezt a már lassan egy éve kikerült Egreat (szintén 1186 chip-el) úgy oldja meg, hogy BDMV vagy lite menü módban a mappán OK-t nyomva, egyből elkezdi a filmet (mert ugye a BD50-eket semmilyen módon nem tudja menüvel).
Ez az esetek 90-valahány százalékában jól is működik, ha tényleg a legnagyobb M2TS fájl maga a film.

Mondjuk az már más téma, hogy én helytakarékossági okokból a BD50-ekből (mivel menü nélkül az extrákat úgysem lehet lejátszani rendesen) mindig kibányászom a nekem szükséges video és audio sávokat és a feliratozást, majd MKV-ban mentem el. (Sem a video, sem az audio sávok bitrátájához nem nyúlok.)
Természetesen van olyan is, hogy a film több M2TS darabban van. Valójában ezekkel sincs probléma, a kibányászó program (MKVToolnix - tsMuxerGUI) összeillesztés (join) módban már eleve a megadott sorrendben fűzi össze a kimentett sávokat. Mondjuk ehhez előtte kell pár perc keresgélés az M2TS és MPLS fájlokban.
Aztán van olyan is, mint amiket éppen most vásárolgatok a "virágboltban", a Star Wars saga BD50-esei. Magát a filmet két M2TS-ből rakja össze. Van általában 6-7 db 500-600 MB körüli M2TS, a kiválasztott nyelvtől függően a filmek elején a megfelelő nyelvű "távolodó feliratú" filmszakasz játszódik le és utána kapcsolódik a 40 GB körüli M2TS, a film "maradék" része.
Persze a BD25-ösökkel nem érdemes ennyit bajlódni. Azokból max 1-2 GB-ot lehetne csak lefaragni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#20468) Bandikut válasza HarryDEC (#20466) üzenetére


Bandikut
tag

Nálad valami nincs jól beállítva, nekem szintén 1.03 firmmel lejátssza hálózaton a BD50 iso-t és max. 32x sebességgel tekeri is előre.

(#20469) liszi70 válasza BBéci (#20464) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem még a popcorn V8 is lejátszott hálózatról 30-40 gigás fájlokat, most a Dune is, de lehet, hogy igazad van, és ez nem általános. Nekem ezzel kivételesen nem volt gondom.

A V8-at azért nem ajánlom hálózati lejátszónak (sem), mert (röviden) nem az. Hosszabban: ő lejátssza a hálózaton lévő anyagokat, de a V8-ra kötött adattárolók nem elérhetők a hálózat többi tagja számára. Tehát egyirányú hálózati lejátszónak nevezném.

[ Szerkesztve ]

(#20470) cekkk válasza #75912448 (#20439) üzenetére


cekkk
veterán

ezek a képek voltak a a gyári sigma brosúrában, szóval semmi teszt nem volt itt, ezt ter is megtudtad volna írni és ki vágni a képeket onnan ;]

(#20471) #75912448 válasza cekkk (#20470) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hihi, a képekre már nem emlékeztem. Valamit csak néztek rajta a konklúzióból ítélve.

(#20472) HarryDEC válasza Bandikut (#20468) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszi, ez megnyugtató, mármint olyen értelemben, hogy a hardver tudja, csak nálam van valami egyéb hiba. A lejátszóban különösebben nem állítottam el semmit, ami ilyet okozhatna. Egyenlőre nincs NAS a rendszerben, a számítógép vinyóját osztottam meg. Lehetséges, hogy az Isedora kavar be, este kipróbálom plex -el a megosztást, hátha...

(#20467) gulyasa: Köszönöm a kimerítő választ, este megnézem ez a lejátszási lehetőséget. Mintha nem is olyan régen valaki már írt volna valami hasonló mkv -ba "konvertálós" dolgot. Azthiszem ennek kicsit jobban utána kellen olvasnom :Y . Ha elakadok zaklahatlak a kérdésemmel ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#20473) cekkk válasza #75912448 (#20471) üzenetére


cekkk
veterán

Az lehet, de a képek akkor is abból valók, szóval na :DD :DD

(#20474) #75912448 válasza Bandikut (#20468) üzenetére


#75912448
törölt tag

Reggel írta az egyik tester 1.05 firmware-rel kapcsolatban:

Just like to say, ive watch this morning TITANIC 3D blu-ray disk 1 and blu-ray disk 2, without any issues in NFS. 3h full hours without a single issue in video or audio. Astounding sound, dts-hd master audio

(#20475) Bandikut válasza #75912448 (#20474) üzenetére


Bandikut
tag

Igen, az volt a probléma, hogy a Synology NAS-okon nem ment az NFS megosztás. Ezt javították az 1.05 open bétában, így már a 3D ISO-kat is akadás nélkül le tudja játszani (a 2D-hez elég volt a Samba is).

Egyre jobban alakul a Mede8er, már most is nagyon stabil és gyakorlatilag mindent lejátszik. A problémákat folyamatosan oldják meg, példaértékű a supportjuk. Nem bántam meg, hogy nem vártam tovább az új Dunékre.

[ Szerkesztve ]

(#20476) #75912448 válasza Bandikut (#20475) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem semmi ütemben dolgoznak ott a srácok :)

(#20477) Tin válasza #75912448 (#20476) üzenetére


Tin
veterán

hát van min...

azért a kis mede8er is képes néha úgy kifagyni, hogy áramtalanítani kell az újraindításhoz. azt vettem észre, hogy főleg akkor csinálja, amikor külső billentyűzet/egér van rádugva, és ott az alkalmazások (böngészés, youtube) körül, de fagyott már ki simán az usb fájlkezelőjében is.

nem gyakori, és tekintve, hogy 1 hete lehet kapni a lejátszót, nem is gondolnám, hogy probléma lenne.

sajnos a hozzá járó jukebox progi egy szar, nekem még nem sikerült egy rendes jukebox könyvtárat összerakni, a háttérben futó java-s cucc exception-öket dobál, és elég lassú. remélem ezt majd javítják, bár nem vészes a dolog, mert engem a jukebox funkció annyira nem érdekel.

ja, és használat közben eléggé melegszik az alja, de a t-home-os média box jobban melegszik...

(#20478) #75912448 válasza Tin (#20477) üzenetére


#75912448
törölt tag

yaDIS (Dune alatt én is használtam) állítólag megy rajta szépen, itt vannak képek.

(#20479) Tin válasza #75912448 (#20478) üzenetére


Tin
veterán

kipróbáltam, tényleg gyors, csak kivétel nélkül minden filmre azt mondja, hogy "title not found in the database"... már átneveztem a könyvtárakat, fájlokat, mindent, de nem segített...

(#20480) cekkk válasza Tin (#20479) üzenetére


cekkk
veterán

De ha újra keresed, vagy kézzel írod be a programba akkor megtalálja a majd a filmet, ilyen szempontból a yadis egy kalap kaki sajnos :(((

(#20481) Tin válasza cekkk (#20480) üzenetére


Tin
veterán

ja, közben addig próbálkoztam, míg megtalálta, de ez így tényleg egy kaki hogy a filmnévben csak space lehet meg évszám, különben nem talál meg semmit. ráadásul még xml-t sem tud generálni a mede8er-hez.

ha tudna xml-t generálni és felismerne egy tök nyilvánvaló könyvtárnevet (vagy legalább használná az nfo-ban lévő imdb linket), akkor tökéletes lenne.

na mindegy, remélem egyszer majd lesz egy működő verzió a yamj-ból is.

(#20482) #75912448 válasza cekkk (#20480) üzenetére


#75912448
törölt tag

El vagyunk kényeztetve az XBMC felületével. :)

[ Szerkesztve ]

(#20483) cekkk válasza #75912448 (#20482) üzenetére


cekkk
veterán

Piszt, mert a végen le leszel szidva a sok off miatt ;] :P ;)

(#20484) BBéci válasza liszi70 (#20469) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, hogy nem tökéletesen és akadás mentesen. Egyszerűen nem bízom a hálózatos lejátszásban,mert még nem találkoztam hibátlannal, ami egyenértékű lett volna a vezetékessel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20485) cekkk válasza BBéci (#20484) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig hidd el, hogy hibátlanok már a hálózati lejátszás, persze ha normális eszközök vannak a hálózaton.

(#20486) Rolly


Rolly
veterán

én most wifis laptopról Plex Media Serverrel küldtem át 3D filmet a hálózathoz Wifin kapcsolt TV-hez és ment szépen.

videó: 10.5 Mbps
audio: 640 kbps
24p

azt nem tudom, hogy a media server nem kódolja e lejátszás közben ... de gondolom nem.

Wifi N-es és a wifin másolás a router közelében (11-12 MB/s)
- TV 2 méterre a routertől
- Laptop 4 méterre

[ Szerkesztve ]

(#20487) szucsi57 válasza BBéci (#20484) üzenetére


szucsi57
tag

Nem is szólva a rettenetes elektro-szmogról, amit generál a wifi és amitől megbetegszenek az emberek.

Megemlítem, hogy a nyitott számítógépekből kijövő elektromos zaj rettenetesen rontja az otthoni wifi hatékonyságát, működését. Figyeljetek rá!

Akit zavar, hogy ez off, az írja be szürkével, vagy várja ki, míg 70 éves lesz, akkor úgyis mindent szürkében fog látni, míg meg nem műtik. :P (Nem tudom mit jelent ez a zöld ember, de a nyelvnyújtogatása tetszett)

(#20488) Patice válasza cekkk (#20485) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...persze ha normális eszközök vannak a hálózaton."

+1 :)

Nálam is hibátlan a hálózatos lejátszás. Olyan mint a beépített vinyóról. Nincs különbség.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20489) cekkk válasza Patice (#20488) üzenetére


cekkk
veterán

De most ők wifiről vagy lanról beszélnek?

(#20490) M3nyus


M3nyus
aktív tag

No nekem is megérkezett a kis MED600X3D lejátszóm + billentyűzet.
Előző hét pénteken adták fel, de a kedves DPD futárszolgálat elvesztette a csomagot :W, de ezt csak tegnap ismerték be miután a cég akitől rendeltem felhívta őket, mert engem sajnos csak hitegettek hogy holnap, holnap.....

Este teszt. :))

Én vagyok M3nyus!

(#20491) Warter válasza BBéci (#20484) üzenetére


Warter
őstag

Ha 1x arra vetemednél, hogy veszel NAS-t, felajánlom, hogy bekonfigolom neked, hogy utána csak a fejedet kelljen csóválnod, hogy mér vártál ezzel ilyen sokáig. :K

(#20492) liszi70 válasza BBéci (#20484) üzenetére


liszi70
nagyúr

BBéci, te most összekeverted a hálózati lejátszást a vezeték nélkülivel? A vezetékes, LAN-os is hálózati lejátszás, a saját, otthoni hálózatról.

[ Szerkesztve ]

(#20493) gyiku válasza liszi70 (#20492) üzenetére


gyiku
nagyúr

tudatLAN :DDD

hüllő

(#20494) Rolly válasza Warter (#20491) üzenetére


Rolly
veterán

milyen spéci beállításra gondolsz?

(#20495) Warter válasza Rolly (#20494) üzenetére


Warter
őstag

Nem beszéltem semmilyen spéci beállításról, nem tudom, hogy ezt honnan vetted.

(#20496) Rolly válasza Warter (#20495) üzenetére


Rolly
veterán

abból következtettem, hogy beállítod jól ... nekem egy hp microserverem van ...
és hátha van valami jó ötleted rá :)

(#20497) cekkk válasza Rolly (#20496) üzenetére


cekkk
veterán

Miért mi nem megy rajta? :D

Nekem is az van, raksz rá egy openmediavault, vagy egyéb free nas oprendszert, és egyből van egy tökéletes otthoni NASod. :K

(#20498) BBéci válasza Rolly (#20486) üzenetére


BBéci
titán

A példáddal nem sokra megyek. Az a 10,5 Mbps nudli, átlagosan a négyszeresének kell folyamatosan hasítania. Hangban pedig akár 8000 fölöttinek is.
Az említett bitráta nem is lehetett igazi 3D, csak mkv.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20499) zsakaizoltan


zsakaizoltan
tag

Egreat RS6-om van!
Akinek lenne egy kis ideje, az elküldené nekem, milyen beállításokkal használja a készüléket, nagyon nem értek hozzá, és minden segítséget megköszönöm a hozzáértőktől :)
Privátba várom, köszönöm szépen előre is :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#20500) Rolly válasza cekkk (#20497) üzenetére


Rolly
veterán

nekem debian van rajta:
- samba
- nfs
- plex media server

plusz még:
- web
- mysql
- postgres
- svn
- trac

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.