Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) szucsi57 válasza Viktor81 (#20935) üzenetére


szucsi57
tag

Egy éves Sony KDL-40HX800 tévénk van, kiváló színekkel és olyan fényerővel, amiről a plazma tulajdonosok csak álmodni szoktak.

Nem állítom, hogy ez a világ legjobb tévéje, de azt igen, hogy nagyfokú éretlenségre vall manapság egy 100-200Hz-es LCD tévét plazmára cserélni. Akkor már inkább CRT-t kell venni, hogy teljes legyen a retro érzés!
:K

(#20952) Ed Parker válasza szucsi57 (#20951) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Álmodban

Az a tv-t néztem a samsungok előtt, egyáltalán nem estem hanyatt a képétől.

Bármikor melléraknám a vt30-at ;)

(#20953) Mezga Aladár válasza cekkk (#20943) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elnézést a wifi stick is N-es

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20954) dani3l válasza robi-k (#20949) üzenetére


dani3l
őstag

Köszi szepen! :R

(#20955) pereces válasza szucsi57 (#20951) üzenetére


pereces
tag

Nocsak a plazma retro lett, a nyolcvanas években sok 7 dallamos plazma karórát láthattál :DDD

(#20956) aleister


aleister
veterán

Nem akarnak a PH fórumon topic ban-t, user ignore-t...vagy akár csak iq teszthez kötött regisztrációt bevezetni a szucsi57 és Gulyopapa szerű életformák kizárása végett? :F

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20957) szucsi57 válasza Viktor81 (#20934) üzenetére


szucsi57
tag

Viktor, nem akarok tovább vitázni, nincs értelme. Amit az LCD és a plazma múltjáról írtál, az alapvető tévedésekre világít rá, hiszen pont fordítva igaz, mint ahogyan írtad.

Azt készséggel elismerem, hogy néhány évvel ezelőtt még versenyben volt egymással a két technika, mert az egyszerűbb készülékeken a mozgás megjelenítés nem volt tökéletes. Mára már ez megváltozott. Pl., ha a mostani tévénken teljesen kikapcsolom a mozgás korrekciót, akkor sem látok semmi olyat, ami zavaró lenne.

Meg kell barátkoznod azzal a gondolattal, hogy a következő TV-d LCD lesz.

(#20958) anonym1s válasza szucsi57 (#20951) üzenetére


anonym1s
őstag

Egy éves Sony KDL-40HX800 tévénk van, kiváló színekkel és olyan fényerővel, amiről a plazma tulajdonosok csak álmodni szoktak. plusz "kondenzcsikokkal" a gyors mozgasoknal, es sotetszurke fekete szinttel.

En a ket utobbi miatt vettem plazmat 2 hete. Persze nem dobtam ki az lcd-t sem, de a plazmanak gyari beallitasokkal is jobb kepe van, mint amit az lcd-bol ki tudtam hozni hosszas babralgatassal.
A plazma kenyesebb es tobbet is fogyaszt valamivel mint az lcd, ez igaz, de vitathatatlanul szebb a kepe, es egy tevenel ez a legfontosabb szerintem.

Ja, a nezesi szog is sokkal jobb a plazman :)

[ Szerkesztve ]

(#20959) szucsi57 válasza pereces (#20955) üzenetére


szucsi57
tag

Nahát, keverjük a szezont és a fazont. Ez az LCD nem az az LCD!

(#20960) Ed Parker válasza aleister (#20956) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Visitok a röhögéstől akkora baromságokat ír. :DDD

(#20961) shenmuedc


shenmuedc
tag

Elég meddő dolog azon vitatkozni hogy kinek minek a képe jön be. Nekem személy szerint elviselhetetlen az lcd-k mesterkélt képe, más meg a plazmáéval van így. Eggyik sem tökéletes, telán lesz egyszer egy technológia ami megközelíti a régi crt szintet. Addig migeni azzal köt kompromisszumot amelyik a kisebbik rosz szerinte.

(#20962) shenmuedc


shenmuedc
tag

Hát ezeken a tabletokon nem lehet rendesen gépelni.

(#20963) tlala válasza JoceeHunt (#20942) üzenetére


tlala
addikt

Nyugi!
Jó vevő, szar médialejátszó! :)
A szobaantenna kevés. Próbáld változtatni a helyét és figyeld a TV-n a jel erősséget/jelminőséget. Ha kevés nálad a jel, mindenképpen megérdemel egy jó antennát, még a szobában is csodát művel, de legjobb kitenni az ablakba egy kis konzollal kívülre, és a kereten át visszafúrni a kábelt - ha nem tudod a tetőre/padlásra tenni. Érzékeny a toldásra, a koax minőségére is a DVB-T.
Többet az idézett topicban tudnak segíteni, én a nyaralóba vettem nyáron, most is ott van. :)

(#20964) Mezga Aladár válasza szucsi57 (#20959) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért nem mész az LCD topikba.
Ott biztos jobban tolerálják, azt a sok ökörséget amit leírtál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20965) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#20960) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem még nem is látott plazmát! :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20966) rappit4


rappit4
őstag

Kicsit elbizonytalanodtam, hogy melyik topik is ez :D Itt a tesztem a Mede8er MED600X3D-ről ! [link]

[ Szerkesztve ]

(#20967) erdoke válasza rappit4 (#20966) üzenetére


erdoke
titán

A Logout szerint nincs ott...

A legjobb aláírás a héten

(#20968) Mezga Aladár válasza rappit4 (#20966) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Annyira gyors vagy, hogy a link még nem létezik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20969) Patice válasza rappit4 (#20966) üzenetére


Patice
Topikgazda

Várnod kell majd míg átnézik a szerkesztőségben, ha főoldalas cikknek szántad (kb. januárban kint lesz :D ), ha személyes bejegyzés, az azonnal kikerülhet talán.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20970) rappit4


rappit4
őstag

Az anyja szentségit :D Nem tudom személyesre állítani utólag? :DDD
Szerk.: Most csináltam egy olyat, hogy letörlésnél rányomtam arra, hogy bloggá csinálás vagy mi a pék :)

[ Szerkesztve ]

(#20971) Rolly válasza anonym1s (#20958) üzenetére


Rolly
veterán

azért a nézési szögnél sok különbség nem lehet a 178°-os ipshez képest a plazma javára ... a fogyasztás 50w <-> 150w között viszont komoly különbség van ipsled és plasma között ... amúgy színben persze hogy jobb a plazma meg talán még sebességre is ...

(#20972) anonym1s válasza Rolly (#20971) üzenetére


anonym1s
őstag

Az IPS latoszoge valoban jobb mint a hagyomanyos lcd-n, de a fekete szint viszont szarabb. Ezt tobb helyen is olvastam mar. Szoval lcd-nel mindig le kell mondani valami olyanrol ami a jo kephez kell, plazmanal meg jelen van mind a negy fontos tulajdonsag ahhoz hogy jo kepet lass. Szep szinek, mely fekete szint, gyors valaszido, jo latoszog.

[ Szerkesztve ]

(#20973) Viktor81 válasza szucsi57 (#20957) üzenetére


Viktor81
senior tag

Igazad van, felesleges vitazni. Eleve nem vagy teljesen korrekt, mert a TV amirol beszelsz azonos meretben kb 500 e, mig egy plazma 250. Alapveto tevedesek ? Nem en talaltam am ki ! Olvass el most egy tesztet nyugodtan az idei plazmakrol, leirjak azok is, akik ebbol elnek, hogy ezek a hibak az LCD-nel bizony a jelenben is leteznek. Abban igazad van, hogy a 800 ezres arsavban mar kozel sem annyira jelentosen, csak az mar 65"-os VT vadaszterulete amivel szemben megint nem all jol a 46"-os csucs PHILIPS, vagy SONY. Nekem LCD-m ? Neeeem. Megveszem akkor az utolso szerias plazmat, amivel kivarom az azt kivalto technologiat. (bar, remelem erre nem kerul sor)
Minden jot !

[ Szerkesztve ]

(#20974) Hoffer válasza Peat;) (#20928) üzenetére


Hoffer
őstag

Szia!

Márkaboltban lett vásárolva! Ezért csak a Panasonic marad, de nem is vennék mást!
Sajnos abban sem vagyok biztos, hogy feliratot hozzá lehet adni evvel a DVD lejátszóval!
Lehet megveszem a BD-es változatot ebből! A 3D-sre pedig szerintem nincs szükségem, ennyit nem akarok költeni, nekem amire kell az az, hogy időnként le tudjak játszani USB-ről .mp4-et!

(#20975) aleister válasza Ed Parker (#20960) üzenetére


aleister
veterán

Az lehet, csak sajna visítás közben az agysejtjeim harakit követnek el. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20976) Viktor81 válasza Rolly (#20971) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Vigyazz, mert ingovanyos talajra tevedtel !
Egy Panasonic 50GT50 most 320e, normal modban 180W fogyasztassal. Egy ilyen kepmegjelenitesi szintet majdnem elero egy SONY 46HX850 400e, 100W fogyasztassal (mozi modban ez 60, de nyilvan ehhez sotet kell, ami a plazma ellenesek mumusa, szoval nem szamolhatunk vele) Nos, a Pananak van 4" meretbeli elonye, ami az araban es fogyasztasaban hatranykent jelentkezik, de nagylelkuek vagyunk, igy eltekintunk tole es csak 80e Ft-nyi kulonbseggel szamolva szerinted mennyi ideig lehet TV-zni, mire kijon az LCD fogyasztasbeli elonye ?

Teszt

Szucsinak:
Kerlek, olvasd el a tesztet ! Azt irjak kimagaslo a TV, megis:
"-Sokak számára zavaró lehet viszont, hogy a fényerőváltozás nem mindig követi elég gyorsan a jelenetváltásokat, ezért néha jól megfigyelhető, ahogyan a tévé világosítja vagy éppen sötétíti a képet.
-15 százalékos fényerő alatt pedig, ahol a színelhajlás a leginkább észrevehető lehetne, az segít a tévének, hogy az általános színtelítettség csökken, ami jótékony módon elfedi a színtorzulást.
-A háttérvilágítás kialakítása jól sikerült a KDL-46HX850 esetében, bár teljesen egyenletes eloszlásról nyilván most sem beszélhetünk. Fekete képpel egy nagyon enyhe clouding figyelhető meg, míg a világosabb képeknél a sarkokban és két oldalt találtunk fényerőcsökkenést.
-Az LCD-tévék esetében az egyik sarkalatos pont mindig a mozgásmegjelenítés, hiszen a technológiából adódóan a pixelek bizonyos mértékű elmosódása elkerülhetetlen.
-A részletesség ugyanis a sötétebb területeken csak addig jó, amíg sötétben tévézünk. Egy éjjeli lámpa halvány fénye esetleg még elmegy, de nappal és jó megvilágítás mellett – Opti Contrast ide vagy oda – rengeteg pixel „megy a levesbe”.

Erthetetlen. Azokon a pontokon verzik el, amikkel eddig erveltel....
Lassan kiderul a turpissag, ha egy LCD-vel elvezheto mozizast akarunk megvalositani, sotet kell, es magasabb fogyasztas (es persze magasabb indulo ar). Valahol mintha ezeket mar olvastam volna...
Tenyleg, a plazma ellen szoktak felroni !
Szanalmas.

[ Szerkesztve ]

(#20977) liszi70 válasza Rolly (#20971) üzenetére


liszi70
nagyúr

Fogalmam sincs, milyen alapon merik az LCD gyártók beírni a specifikációkba a 178°-ot, bárki észreveheti, hogy egy LCD-panel egyre nézhetetlenebbé torzul a betekintési szög változásával. Ellentétben a plazmával, amit tényleg bárhonnan nézhetsz.

(#20978) liszi70 válasza Viktor81 (#20976) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tisztelem a kitartásod! Egyébként szerintem szucsi nem olvas, csak ír.

(#20979) Viktor81 válasza liszi70 (#20978) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Imadom a faszit ! Megdolgoztat. En eddig csak tesztekbol, osszehasonlitasokbol ideztem, O a velemenyet ismetelgeti, ennek ellenere barmit bemasolok, azt mondja, ennek a forditottja igaz es a plazma nyilvanvalo elonyei mara mar az LCD elonyei.... Remelem, aki laikuskent nez be ide, moge lat ennek a kuzdelemnek es akkor mar nem volt felesleges szetoffolni a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#20980) HarryDEC válasza rappit4 (#20966) üzenetére


HarryDEC
tag

És, akkor most hol is van ez?

Korán keltem, hol az arany?

(#20981) szucsi57 válasza Viktor81 (#20979) üzenetére


szucsi57
tag

Szevasz Viktor! Ne csodálkozz, azzal a beírásoddal, amiben egy mondattal elküldted az összes LCD televíziót a csudába, igen nagy hatást gyakoroltál rám. Arra ingerelt, hogy hasonlóan leegyszerűsítő módon fogalmazzak. Ez a téma jóval bonyolultabb, mint ahogyan a neten megjelenik.

Továbbra is azt mondom, hogy hiába vannak általam is elismert kiváló tulajdonságai a plazma tévéknek, maga a technika nem igazán perspektivikus, mert azoknak a pici plazma celláknak a működtetése energia igényes, a színstabilitásuk az intenzitás függvényében nem igazán jó, az egyre nagyobb képernyő méret igények nehezen biztosíthatóak.

Az LCD technika viszont sokat fejlődött az utóbbi években, jó irányba. Korábban volt egy KDL-40W4000-es Sony televízióm, aminek briliáns színei, színkezelése volt, hihetetlen pontos monoszkóp és teszt ábrákkal. A mozgás-megjelenítés azonban távolról sem volt tökéletes. 100Hz-es volt, interpolált képekkel, de ha a mozgás simítást bekapcsoltam, olyan volt a mozgás, mintha egy animációs filmet néztünk volna. Szerencsére a panel kontakt hibás lett, lecseréltük erre a mostanira. Ennek a mozgás megjelenítése tökéletes, de nem HD műsoroknál nem olyan jó a színkezelése, mint az előzőé. A HD üzemmód briliáns, nincsenek még minimális színösszefolyások sem pl. pros és zöld, vagy piros és lila határokon, a színek kalibrációja nagyon jól elvégezhető. Sajnos a kvázi LED technika problémái itt is megjelennek - a sarkok kicsit sötétebbek, de ez csak homogén fehér képernyőnél vehető észre. A dinamikus kontraszt szerintem tökéletesen működik, a dinamikája ennél a készüléknél észrevehetetlen. A képernyő betekintési szögére megadott 178 fok csak ámítás, mert ott még ugyan színes a kép, de erősen fakó, "kimosott" jellegű. Viszont ezeknek a nagy betekintési szögeknek nincs sok értelme, mert házimozizáskor a hangtérnek úgyis a közepét igyekszik elfoglalni az ember.

Ami viszont nagyon fontos: Az LCD technológia nagyon gyoprsan fejlődik. Az optikai képforgatás manapság más okok miatt is intenzíven kutatott terület (adattárolás, nano rendszerek, vékonyrétegek, stb.) és szinte hónapról-hónapra jönnek az új eredmények. A felgyorsult innovációra jellemző, hogy a gyártó cégek emberei már ott vannak az alapkutatást végző csoportokban is és pillanatok alatt lecsapnak mindenre, amiből piaci előnyt remélnek.

Összefoglalva: mindkét versenyzőnek vannak előnyei és hátrányai. Mi világos szobában szeretünk televíziózni és szinte mindig megy a TV, ha otthon vagyunk, akár éjjel 2-ig is. Ezért nekünk az LCD a jobb választás. Megjegyzem, tévézés, filmnézés közben az ember általában nem tesztelgeti a tévéjét, mert a család egykettőre elküldi melegebb éghajlatra.

(#20982) szucsi57 válasza liszi70 (#20978) üzenetére


szucsi57
tag

Liszi70: elnézésedet kérem, mert korábban Neked tulajdonítottam azt a beírást, amit nem Te, hanem Viktor követett el. Bocs, hogy neked estem, ez hiba volt!
:R

(#20983) Rolly válasza Viktor81 (#20976) üzenetére


Rolly
veterán

nekem most az új LG 42LM660-as tv-m kb 50W körül fogyaszt ...

(#20984) zsakaizoltan


zsakaizoltan
tag

hihetetlen vagytok amúgy :)
Aki a több 100 ezres tv-jének a fogyasztását nézi, az meg is érdemli.. mikor megvettem a tvmet (lg 47lm620s) nem azt néztem, mennyit fogyaszt, hanem hogy milyen minőséget produkál..nekem megfelelt, ennyi..
Szép lenne, ha valaki sportkocsit vesz, és azt nézi, mennyi a fogyasztása :)

Örüljön mindenki a saját készülékének szerintem, ha azt kapja tőle, amit vár, nem mindegy, ki mit ír ? :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#20985) access_denied válasza zsakaizoltan (#20984) üzenetére


access_denied
senior tag

Túl sok az off, szétesik - az itt - haszontalan "információktól" - a topik.

De most már ez is off, így azért megkérdezem, hogy a plazmán még megvan a beégés "'funkció"? Ha igen, akkor az a sportkocsi nem 125-ös kerekeken fut? Jöhet válasz privátban.

(#20986) tlala


tlala
addikt

Igen, szeretném én is javasolni, hogy a médialejátszó topicban hanyagoljuk már ezt a hülye LCD témát.
Esetleg egy erre járó moderátor kolléga ki is ganyézhatna, köszönjük.

(#20987) HarryDEC válasza Tin (#20784) üzenetére


HarryDEC
tag

A MED600X3D alján a következő felirat található: "Made in China"

Korán keltem, hol az arany?

(#20988) Rolly


Rolly
veterán

rappit4 tetszjéről tud valaki valamit? merre lelehető fel?

(#20989) rappit4 válasza HarryDEC (#20987) üzenetére


rappit4
őstag

Itt van a tesz a Mede8erről : [link]

(#20990) access_denied válasza rappit4 (#20989) üzenetére


access_denied
senior tag

Üdítő volt ismételten olvasni még egy szubjektív tesztet (főleg azoknak mint én, akik egy ilyen beszerzésén gondolkoznak). Ezúton is köszi a választ a Jukeboxal kapcsolatban.

A 23,976 FPS ha jól tudom, akkor jelenleg még 23,98 (kerekítés), de ezen már dolgoznak. Így a 42 mp körüli ugrás eltolódik (hagy ne számoljam ki hova), de még nem 100%-os a lejátszó.

Wifi kérdése. Ha jól számoltam, akkor a a wifi nélküli + wifi adapter árban megegyezik a wifis változattal. A különbség az, hogy a külön vásárolható wifi adapter az usb-re csatlakozik és a vevőt a kábel miatt lehet pozicionálni, míg a wifist nem, mert annak a hátulján van fixen az antenna. Szubjektíve el lehet dönteni, hogy milyen antennával szeretné használni az ember.

(#20991) h_eduka


h_eduka
tag

hello!

multimédia lejátszót keresek egy 7-8éves Phillips TV-hez Scart csatlakozóval azért, hogy USB-ről tudjunk filmet nézni rajta..
Lehetőleg maximum 20 ezer forint legyen és DivX formátumot játszon le ha lehet és Scart csatlakozója legyen
valami ötlet?

(#20992) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.
Valaki tud nekem a popcorn a210+N wifi adapter+N router sebességi értékeket mondani, fel ill.letöltés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20993) kalmanchris válasza access_denied (#20985) üzenetére


kalmanchris
tag

Én más oldalról világítanám meg. Ha a spotkocsidban is úgy cserélsz olajat, mint a zsigulidban, akkor neked nem való, ugyanis több odafigyelést igényel. Cserébe többet is ad.

(#20994) dh66e válasza h_eduka (#20991) üzenetére


dh66e
veterán

Divx-re bármilyen playa jó jószerivel akár vehetsz aprópénzért a hardveraprón is.

(#20995) HarryDEC válasza rappit4 (#20989) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszönöm. Gratulálok! A megfelelő helyen reagáltam rá :))

Korán keltem, hol az arany?

(#20996) h_eduka válasza dh66e (#20994) üzenetére


h_eduka
tag

konkértat tudnál mutatni ami scart csatis is?

(#20997) daniel2121 válasza szucsi57 (#20981) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szucsi ha Bbéci betéved ide és elolvassa az lcd vs. plazma tv-ékről szóló értekezésedet szerintem bele dől a kardjába már ha van neki, amennyiben nem akkor lehet, hogy kioktat arról a sok ökörségről amikről itt össze-visszairogatsz nem figyelembevéve a tényeket,teszteket.

(#20998) dh66e válasza h_eduka (#20996) üzenetére


dh66e
veterán

Egy scart-rca kábellel csatlakoztatod ha nincs a playán scart.Novatronnon volt,de utána kell nézni a típusra nem emlékszem.

(#20999) Warter válasza Mezga Aladár (#20992) üzenetére


Warter
őstag

Mi értelme lenne egy ilyen tesztnek? A wifi működése ezer dologtól függ, közte a környező eszközök, a távolság, maga a környezet, mint falak és egyéb dolgok.

(#21000) cekkk válasza Warter (#20999) üzenetére


cekkk
veterán

Tegnap leírtam neki, de úgy látszik nem értette meg ;] :P

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.