Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) BBéci válasza M@trixfan (#20100) üzenetére


BBéci
titán

Köszi mindkettőtöknek!
Mindjárt kipróbálom, ugyanis eddig popi mappában volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20102) hunaqua


hunaqua
addikt

Új Custom cuccok Egreat 1186-ra.

http://www.mediafire.com/rtd1186#7zo5edl4zm888

(bocsi,ha volt már,most nem olvastam vissza)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#20103) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Urak!

Olvasom a topikot és egy játékos vásárlásán gondolkodom.

Az A400 tetszik,de ezek a durva hibák nagyon elriasztanak a vásárlástól.

Elmondanám nekem mire kellene: NAS-ról (Synology DS112) Külső HDD-ről (WD Mybook Essential) főleg sorozatokat (mkv,avi,stb) felirattal és 2D-s BD-ISO-kat TrueHD és DTS HD MA hanggal szeretnék lejátszani.

Szerintetek a Dune HD TV-301 erre alkalmas lenne ? Az ára megfelel és amennyiben nem muszáj akkor nem költenék el 84-88 e Ft-ot egy A400-ra. Főleg,hogy a firmware egyelőre egy kalap ....

Ahogy olvasgatom a Dune azért elég jól supportált és elég fejlett már most is.

Illetve,ahogy olvasgatom a Dune és a Popcorn lejátszóknak van a legjobb képük is?!

Válaszokat előre is megköszönöm.

:R :R

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20104) kovadika válasza Mercutio_ (#20095) üzenetére


kovadika
őstag

Csak dvi-hdmi átalakítóval használom, valószínűleg akkor amiatt nem megy. Viszont külső merevlemezről lejátszva usb-vel mennie kell? Vagy azzal sem fog.

(#20105) Tin válasza BBéci (#20096) üzenetére


Tin
veterán

a 102 a dune legkisebb modellje, 35e ft az ára. viszont, nem mindenevő, nem tudja a 2 csúcshangot kezelni. ahogy olvastam, ezt még a 301-es sem tudja, közel 50e ft-ért.

kipróbáltam a mede8er 600-at, mindennel megetettem, quicktime, killa sample, canon fényképezőből kijött nyers fullhd klip, 3d blu ray iso, flac, ape, mindent megevett. és mindenféle beállítás nélkül mindent kiad az analógon. nem olvastam, kipróbáltam, saját szememmel láttam.

ráadásul tud mindent, amit a dune-k.

ezek után miért is ne venne az ember realtek chipes lejátszót, ha többet tud, mint a sigma?

vagy, miért ne venne sigmás wd tv live streaming-et 25-ért, ami ugyanazt tudja/nem tudja mint a drágább dune?

[ Szerkesztve ]

(#20106) #75912448 válasza I.T.E.M (#20103) üzenetére


#75912448
törölt tag

...2D-s BD-ISO-kat TrueHD és DTS HD MA hanggal szeretnék lejátszani....

Sajnos a 301 sem képes rá, ugyanúgy hibázik, ahogy az összes 864x utáni Sigma. A Dune és a Popcorn is ígér új SDK-t a lejátszókhoz, ami orvosolhatja az ilyen irányú hibákat.

(#20105) Tin

Senki nem mondta ebben a topikban, hogy ne vegyél, vegyetek mede8er lejátszót, sőt, inkább ajánlani szoktuk.

[ Szerkesztve ]

(#20107) Tin válasza #75912448 (#20106) üzenetére


Tin
veterán

tudom. de ezeket látva a dune-t kellene kevésbé ajánlani. aki megveszi, csalódik, mede8er-el meg nem. pedig ennek sem tökéletes a menüje, de egyszerűen nem tudok igazán belekötni semmibe. mondom ezt úgy, h 2 napja kapható, és fw frissítés nélküli készüléket néztem.

ehhez képest gáz, hogy a dune-nél várni kell alapfunkciókra.

(#20108) I.T.E.M válasza #75912448 (#20106) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Köszönöm! :R Közben kutakodtam a dune oldalán és technikailag összehasonlítottam több modellt is és ott is írták,hogy nem mennek a Lossless BD formátumok. :U

Olvasom tovább a topikot,szerencsére itt minden tulaj leírja a pro és kontra tapasztalatait is a saját készülékeikről.

Köszönöm még 1x.. :))

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#20109) Chrys_ válasza BBéci (#20083) üzenetére


Chrys_
addikt

Teszteled még az A-400-t?
Nekem a FW-frissítés online kifogástalanul lefutott, eddig mindkettő esetben (az A-300-zal USB-stick-kel is minden O.K. volt). A hangsáv-váltásnál tényleg sokat kell várni, de nekem a teljes Bourne-széria alatt rendben volt az audio (angol hang, magyar felirat; BD50).
Viszont valami nem jó a készülék képével: talán úgy 5 percenként a kép "szétesik" (másodperc törtrészéig valami színes csíkos ábra van), majd rögtön megjavul. És ezt nem csak lejátszás közben vettem észre, hanem a menüben is!
Mindenképpen jobbnak találom az A-300-nál, de a hibák mellett néhány feature-t is integrálhatnának, kezdve azzal, hogy egy BD50-nél melyik felirat-index éppen melyik nyelvet takarja. És van még még pár dolog..

Ezt a képhibát a legutóbbi (kb. 1 héttel ezelőtti) FW-nél vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#20110) Ed Parker válasza Chrys_ (#20109) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ez 85ezertért picit gáz.

(#20111) elodman válasza BBéci (#20065) üzenetére


elodman
aktív tag

Haho BBéci és többiek.

Optikai adathordozók, miért, mi van még a piacon?
VHS-t hanyagolnám mindenesetre.

Akkor is Blu-rayt javasoltok, ha

- nem tervezek vásárolni Full hd / hd - tv-t?
- inkább a régebbi filmek érdekelnek, melyeket gondolom nem adnak ki Bluray-en.
- inkább letöltögetném a filmeket mint megvenném - no és főleg magyarul, szinkronnal.

Van-e vmi javasolnadó DVD lejátszó - sok PCs video formátumot ismer, usb-s, DVD-RW-s, stb?

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20113) elodman válasza #46372352 (#20112) üzenetére


elodman
aktív tag

mert még nem hallottam róluk. :)

most böngészem mi mindent tudnak ezek.

DVD(RW) formátumos anyagot USB-re pakolva tudnak csak lejátszani, v. úgy se?

Van esetleg javasolt modell?

(#20114) rappit4 válasza HarryDEC (#20089) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem már szombaton itt voltak a futárok csak nem voltam itthon :D

(#20115) rappit4 válasza Tin (#20105) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem egyedül a MED600X3D ütötte meg a mércét. Tud Jukeboxot az új chipben ki tudták javítani a 23,976 fps hibát. Viszi a 3D isokat, mi kell még? :D

(#20116) JaniS válasza BBéci (#20101) üzenetére


JaniS
senior tag

Ha még teszteled az A-400-at, szabadna tőled kérnem valamit? Korábban elmélkedtem ebben a topikban, hogy az A/C-300 nem pixelhelyesen jeleníti meg a full HD anyagot. Akkori hozzászólásaim és a tesztek linkjei itt voltak:

[link 1]
[link 2]
[link 3]

Kíváncsi vagyok a 400-asnál javították-e a hibát és ez megmarad a 300-as széria egyedi feature-ének... :W

JaniS

(#20117) BÁ Nutrition válasza robi-k (#20076) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ilyet magyarországon is kapni?

ill.: szeretnék 1-2 napon belül rendelni egy médialejátszót, hogy esetleg karácsonyig megjöjjön :)
asus o'play sorozat tetszetős, a Denon AVR1705ös erősítőmnek viszont nincs hdmi bemente, ezért olyan megoldás érdekel ahol szét lehet választani a képet és a hangot.
ill külső vinyót is keresek, a heti hardverpiaci cikkben volt toshiba 1 terás merevlemez tetszetős áron asszem 23ért
jó vételnek számít?
de a médialejátszó nyilván jobb kérdés ebben a topicban

válaszokat előre is köszönöm ha lesznek :R
:B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#20118) aleister válasza Ed Parker (#20090) üzenetére


aleister
veterán

Sokkal inkább sajnálom, mint irigylem azt az embert, aki 12 milliót költ pár méter kábelre, mert vagy értelmi fogyatékos vagy sznob.

De ha szerinted ezt értelmes a mai világban, akkor írogass bátran továbbra is ilyen okosságokat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20119) bsanya


bsanya
aktív tag

Eljutottam a végső döntés előtti szakaszba :DD
Maradt 3 versenyző:
- Dune HD TV102
- Mede8er 600X3D
- használtan egy Popcorn Hour C200

A 3D továbbra sem érdekel, minél jobb kép/hang, ezek szerint, hogy rangsorolnátok a fenti hármat?

Xiaomi Mi 11i

(#20120) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok!

Lehet nem pont ide illő téma...de mégis lejátszóról szól.

Adott nekem egy Popcorn A-300. Az egyetlen problémám vele hogy bele tettem egy 2 terrás WD Green vinyót és nem látja a masina. A vinyó megy, pörög, de a menüben nem elérhető a tárhely. Kipróbáltam egy WD RE3-al, az ment rendesen, egy WD Green 1,5 terrással azzal is ment frankón. Mi lehet a gond? Minden vinyó tökéletesen megy gépben jelenleg is.A 2 terrás Green 2012 augusztusi, a többi 2011-es illetve 10-es vinyó...nem hinném hogy ez lényeges lenne. M

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#20121) erdoke válasza HolyFire (#20120) üzenetére


erdoke
titán

A Terra nagybetűs, a tera- előtag egy t-vel írandó. Válassz, mit szeretnél mondani. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#20122) Ed Parker válasza aleister (#20118) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

"Sokkal inkább sajnálom, mint irigylem azt az embert, aki 12 milliót költ pár méter kábelre, mert vagy értelmi fogyatékos vagy sznob."

Vagy csak lehet, hogy igényes.
Attól mert nem tudsz valamit megfizetni, ne sajnáld le azokat, akik viszont megtudják.
Festményekre, bélyegre, régi pénzre es még sorolhatnám mennyi mindenre adnak ennél a töredék összegnél sokkal többet.

Az hogy mi normális mindenki maga döntse el, én sem tudnék erre ennyit áldozni, de ettől még nem nézem hülyének azokat, akik egy csúcs rendszert építettek maguknak.

(#20123) erdoke válasza erdoke (#20121) üzenetére


erdoke
titán

Izé, egy r-rel. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#20124) Mercutio_ válasza kovadika (#20104) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi köze hozzá, hogy hol van az anyag amit lejátszik, ha maga a kimenet nem tudja, akkor bármivel etetheted nem fog kimenni a megfelelő jel.

BÁ Nutrition: 25-ért kapsz 2TB WD green vinyót, inkább olyat keress amibe berakhatsz ilyen vinyókat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20125) BBéci válasza Tin (#20107) üzenetére


BBéci
titán

Értsd már meg, hogy a Dune TV lejátszóknak nem alapfunkciója, nem kötelessége a HD hangformátumok kiadása. Ennek ellenére az általam próbált 10 filmből 8-nak a hangjával semmi probléma nem volt. Ezzel csak elismerést érdemelhetnek ki, nem szidalmazást.

(#20109) Chrys_
Igen, még tesztelem az A-400-at, éppen most másolom üres pendrive-ra a frissítést.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20126) #75912448 válasza bsanya (#20119) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem egyszerű kérdés, azt hiszem ha jó állapotú és korrekt áron beszerezhető, akkor a C200-at választanám.

(#20127) Patice válasza I.T.E.M (#20103) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a HD-hangokkal kapcsolatos hiba nem zavar akkor erre a feladatra akár a 101-es is elég. A HD hangokból a mag is elég lehet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20128) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#20124) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

épp az előbb írták hogy nem olvassa vmelyik lejátszó

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#20129) aleister válasza Ed Parker (#20122) üzenetére


aleister
veterán

Van az igényességnek is egy ésszerű határa, és a 12 milla pár drótért már túlmutat szvsz ezen.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20130) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#20128) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott szerintem más gond lehet, logikai partíció, vagy nincs betűjele, de ilyennek megvétel előtt úgyis utánaolvas az ember.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20131) BBéci válasza aleister (#20129) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismered a részleteket, ezért teljesen felesleges véleményt mondanod!
Abban a rendszerben igenis van létjogosultsága az ultra high-end kategóriás kábeleknek, mert egyértelműen, tisztán és világosan jobb lett tőlük a hangzás, mint azt megelőzően volt a szintén nagyon drága vezetékekkel.
Azt sem tudhattad, most elmesélem, hogy a 12 M a listaár, aminél lényegesen olcsóbban is hozzá lehet jutni, ezt történt a konkrét esetben is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20133) Tin válasza BBéci (#20125) üzenetére


Tin
veterán

te meg értsd már végre meg, hogy azt próbálom elmondani, hogy ha idetéved egy a témában nem naprakész tudással rendelkező valaki (mint pl. én pár hete), akkor egyértelműen az jön le neki, hogy dune lejátszót vegyen, ha elég a 102 akkor azt, ha kell egy kicsit "komolyabb", akkor meg vegyen 301-et.

ehhez képest a 102 lehet hogy a dts-t sem tudja analógon kiadni (még nem tisztáztuk, pedig ez alapkövetelmény), de sem a 35e-s, sem az 50e-s modell nem tudja kezelni. a hd hangokat pedig egyik sem.

én csak amellett kardoskodom, hogy egy kicsit egyenrangúbban kellene tájékoztatni a népet és ajánlgatni a lejátszókat, mert nyilván senki sem örülne neki, ha kiadna ekkora összeget egy lejátszóra, ami aztán egy bd iso-t sem tud hd hanggal lejátszani.

és most ne gyere azzal, hogy úgyis csak hiperszuper hifin jön ki a különbség, mert nincs jelentősége. tudja, vagy nem tudja, erről van szó. az számomra nem elfogadható, hogy majd fél év múlva tudni fogja az új sdk-ra épülő fél év alatt kifejlesztett bugmentes firmware-rel.

(#20135) #75912448 válasza Tin (#20133) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van az AVForumon egy használt A-210, épp az imént olvastam a hirdetést. Igaz kissé fura a szövege :DD

Eladó: ...Egy Popcorn Hour A-210-es médialejátszó, 2010.márciusban vásárolt, ami jó állapotban van, csak nincs meg a teteje...

(#20136) dani3l válasza Tin (#20133) üzenetére


dani3l
őstag

Mar nem azert, de aki ideteved es a 30-50 ezres kategoriaban keresgel lejatszot, azt szerinted hol erdeklik a hd hangok?

Csak olvasgattam eddig, nem szoltam bele, mert nem az en dolgom, de mar kicsit unalmas, hogy vannak akik folyamatosan ezen sirnak.. Komolyan erdekelne, ezek közül az emberek közül hanynak van többmillios, vagy akar csak nehanyszazezres hangrendszere otthon, amin van letjogosultsaga a hd hangnak, mert szerintem a nagytöbbsegnel meg a dts core is böven sok..

Nem rosszindulatbol irom, de komolyan nem tudom megerteni, mi ertelme van ennek az egesznek, mert szerintem semmi, max jol hangzik, hogy le tudja jatszani valamelyik a dts-hd-t, de ertelme a legtöbb esetben nincs.. Nekem sincs olyan rendszerem, amihez kene, le is sz.rtam vasarlasnal, mert nem szempont, es megvettem a Dune 102-t. Amihez kell, ahhoz tökeletes, es nem nagyon erdekel, hogy nem tud valamit, amit egyaltalan nem hasznalok.

(#20137) BBéci válasza Tin (#20133) üzenetére


BBéci
titán

Megáll az eszem, hihetetlen, hogy még mindig nem értjük meg egymást.. Leírom újra, lassan, érthetően.

A Dune TV lejátszóknak nem kell tudnia DTS-HD MA és Dolby TrueHD formátumokat bitstream formában kiadnia! A leírásukban nem szerepel ez a képesség, ezzel mindenki tisztában van, aki elolvasta a támogatott audio kodekek listáját.
Fél év múlva sem kell tudnia, mert ezeket nem HD hangformátumok lejátszására készítették, nem arra ajánlják. Mi sem, itt a topikban.
Honnan veszi bárki, hogy a Dune TV sorozat lejátszói le tudják játszani a HD hangokat? Senki nem mondta, nem ígérte.
Ennek ellenére 10-ből nyolcat lejátszanak. Mi ez, ha nem elismerésre méltó plusz szolgáltatás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20138) Ed Parker válasza aleister (#20129) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ismétlem, neked nem ér meg annyit, akinek meg csúcs rendszere van, ott igenis van jelentősége.
Itt tudsz nézelődni, ha mégis vennél:)

(#20139) #75912448 válasza BBéci (#20137) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezzel annyiban vitatkozhatna egy vásárló, hogy ha a Dune nem szeretné kiadni magából a HD hangokat, akkor már az audio menüben sem szerepelne ez a képesség. Enne kellenére szerepel, ott található a HD Audio bitstreaming, bárki számára beállítható. Ekkor a felhasználó jogosan kajabál, hogy ha ott van, mé'nem megyen. :)

Ráadásul a forgalmazók sem segítik őket, többségüknél ott szerepel a leírásban a HD hang támogatás.

Dune.ru
lejátszó.hu
dune-hd.hu

És mi is valljuk be őszintén: A Dune szeretné ha menne, de képtelenek megoldani, mert bambák. Ha nem szeretnék, akkor rég kivették volna az összes Dune menüjéből. Pl Popi v8 is SMP867x, büszkén hirdetik a honlapjukon, leírásban a HD-képességet. Tudjuk mennyire...

[ Szerkesztve ]

(#20140) rappit4 válasza dani3l (#20136) üzenetére


rappit4
őstag

Azért nem árt egy kicsit előre is gondolkodni, mert ha mondjuk 4 év múlva meg beszerez az ember egy HD-s erősítőt akkor meg az lesz a baja, hogy miért nem vett 4 éve olyan lejátszót.

(#20141) Tin válasza BBéci (#20137) üzenetére


Tin
veterán

hátha így érthetőbb leszek...

korábban sokáig egy cyberhome ch-635 lejátszóm volt. 2.5 év után makkant meg 1-2 motorja, de gariban megjavították, elment még 3 évet gond nélkül. isteni volt a hangja, mivel nem volt hd tv-m, tökéletes volt számomra, újraírható lemezekkel etettem. csakhát, az idő eljárt felette.

1 éve vettem egy egreat r6c lejátszót. kicsi, tud csomó mindent, vacak távirányító, nehézkes kezelés, pendrive-ozgatni kell, de végülis szinte mindent elvisz. 3 hónap után már nem bírt elég áramot adni a rákötött vinyóra, pár perc lejátszás után. a soha ki nem húzott betáp csatlakozója kontaktos lett, ha megmozdult a polc, újraindult a készülék. a távirányítója friss elemekkel is csak 2 méterről érzékelt, ráadásul minden gombja ugyanakkora volt. de oké, legalább olcsó volt, cserébe vacak is.

most, gondoltam 2 eset van: vagy veszek egy kényelmesebb lejátszót mint az egreat 20-30 körül, vagy egy hosszabb távra valót 2x annyiért. a 25 ezres wd live streamingről 1 vagy 2 embert adott csak tanácsot, pedig kb annyit tud, mint az 50 ezres dune. oké, finomságokban biztos nem, de lényegében igen. a dune 102-nél nem derült ki, hogy a szerencsétlen dts hangot képes-e analóg sztereón kiadni, pedig az már 35e. az 50e-s 301-ről nem is beszélve. ráadásul ezekre 1, azaz egy év gari van.

lehet, hogy a vájtfülűeknek az 50e forintos lejátszó olcsó, de nem mindenki néz és hallgat filmet többmilliós cuccon, és ez a topik sem a "high-end médialejátszók" topikja: sokkal sokkal többen vannak a sima lapostévés-olcsóhifis uzerek, akik esetleg nem akarnak szívni meg szenvedni a moddolgatással, csak kivennék a cuccot a dobozból, és használnák.

remélem így érthető voltam, és ha másra nem, arra jó volt ez a kis eszmecsere, hogy az őstopikosok kicsit széleskörűbb tájékoztatást adjanak az idetévedőknek.

(#20142) BBéci válasza #75912448 (#20139) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy én vagyok tök hülye, de semelyik hivatalos oldalon nem láttam azt, hogy DTS-HS MA bitstream.
Te láttad valahol?

(#20141) Tin
Nem ajánlgattam horrordrága lejátszókat, ezzel miért vádolsz?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20143) Mercutio_ válasza dani3l (#20136) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé...lehet rosszul emlékszem, de mintha a házimozi erősítős topicban annó pont arról írtak volna, hogy már egy fapados erősítőn is egyértelműen hallható a különbség a DTS core és a trueHD között, akkor eszerint hülyeséget írtak? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20144) Ed Parker válasza Mercutio_ (#20143) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Belinkelnéd ki írt ilyet?

(#20145) aleister válasza BBéci (#20131) üzenetére


aleister
veterán

Valóban nem, de a végeredményt igen.
De hagyjuk az egészet! Nyilvánvalóan nem fogjuk egymást meggyőzni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20146) #75912448 válasza BBéci (#20142) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pl orosz Dune oldalon oldalon:

Audio kodek:

Аудиокодеки: AC3 (Dolby Digital), DTS, MPEG, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, EAC3 (Dolby Digital Plus), Dolby True HD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, FLAC, многоканальный FLAC, Ogg/Vorbis; поддержка высококачественного аудио (вплоть до 192 кГц / 24-бит)

Audio formátum:

Аудиоформаты: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC

HD audio támogatás: (akar 7.1 csatorna)

Поддержка HD аудио: по «цифре» (вплоть до 7.1 каналов) и декодирование в «аналог» (до 2.0 каналов). Поддерживаемые звуковые дорожки в форматах Dolby TrueHD и DTS HD MA (Bluray, TS, MKV), многоканальный PCM (Blu-ray, TS, MKV) по «цифре» (вплоть до 7.1 channels), декодирование в «аналог» (до 2.0 каналов) для аудиотреков FLAC (MKV, внешние дорожки)

Szerintem ez több, mint félrevezető, de a legbeszédesebb a Dune saját menüje, melyben beállíthatod a HD audio bitstream-et.

A magyar honlap pedig úgy írja: támogatott audio formátumok, köztük a HD hangok.

[ Szerkesztve ]

(#20147) BBéci válasza aleister (#20145) üzenetére


BBéci
titán

Nem is akartalak meggyőzni. Csupán azt kérem, ne tegyél megalapozatlan, elhamarkodott és sértő kijelentéseket!

(#20146) regger
Legyen az vigasz, hogy 10-ből 8 film HD hangját remekül le tudják játszani.
Pár napja a TV-303D leírását böngésztem, abban sincs HD hangformátum támogatás.
Innen szoktam informálódni. Mindenkinek ezt ajánlom!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20148) #75912448 válasza BBéci (#20147) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hülyeség erről elmélkedni, egyszerűen ki kellett volna vegyék a menüből. Amíg szerepel benne a bitstream, addig minden vásárló jogosan várja el, hogy működjön. Lehet, hogy én látom rosszul, de én kivettem volna a menüből.

(#20149) BBéci válasza Mercutio_ (#20143) üzenetére


BBéci
titán

Pont a ellenkezőjét írjuk folyamatosan.
Pár napja arról folyt a vita, hogy minimum 1,5 M Ft kell a HD hangokat élvezhető minőségben megszólaltató rendszerre, vagy kevesebb is elegendő? Szerintem kábelek nélkül a feléből (új árakat tekintve) össze lehet állítani.

(#20148) regger
Nem kellett volna kivenni, mert a filmek 80 százalékának hangját kiadják. Akkor hogyan élvezném a Gladiator, Inception, Expendables 2, The Dark Knight Rises, Hard To Kill, A New Day, stb. filmjeimet?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20150) Mercutio_ válasza Ed Parker (#20144) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hadd ne keresgéljek, és mint írtam "úgy rémlik", de határozottan emlékszem, hogy ez volt a lényege az összehasonlításnak. Különben mi értelme lenne azt a méretes sávszélességet elpazarolni a DTS core-on felüli részre? :U

BBéci: Azért egy internetes portál egyik fóruma minden csak nem referenciapont :DDD ahogy ugyanezen portál másik fóruma se lesz az :D Egy bizonyos szint alatt az átlagemberek is hallják a különbségeket, efölött 1000 emberből 1, innentől a közelmillás és afölötti hangrendszereknek is kb. ennyi embernél van létjogosultsága nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.