Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) daniel2121 válasza Ed Parker (#20599) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát azért nem hinném hogy egy 8TB bérelése felhőben néhány gomb lenne.

(#20602) Ed Parker válasza daniel2121 (#20601) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Évi 20-30$? Sok? :U

8TB-nyi fontos és pótolhatatlan adatod van?

[ Szerkesztve ]

(#20603) daniel2121 válasza Ed Parker (#20602) üzenetére


daniel2121
senior tag

Annyi nem, de én többről hallottam, majd utána nézek.

[ Szerkesztve ]

(#20604) Ed Parker válasza daniel2121 (#20603) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Havi 7$ és korlátlan tárhely.

(#20605) redbiro válasza Ed Parker (#20599) üzenetére


redbiro
őstag

egyet kell értsek az előttem szólókkal, sokat vacilláltam de végül dobtam a raidet, csak 2 single disk van, egyiken a fontos adatok, másikra torrentezem.
a fontos adatok a felhőbe vannak szinkronizálva, én a crashplan-t használom.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#20606) Rolly válasza kovadika (#20595) üzenetére


Rolly
veterán

hívd fel őket, hogy a tv-ddel nem kompatibilis és nem tudsz lejátszani filmet rajta. És élsz a 8 napos elállási jogoddal (vagy mivel) vissza kell küldeni a cuccot és 30 napon belül a kereskedő köteles visszautalni a pénzt ... Valszeg az előző tulaj is így küldte vissza azért volt már bontott...

(#20607) KisApám


KisApám
addikt

Úgymond "baba" 3D lejátszására alkalmas lejátszót keresek 50 000 Ft-ig.

Egreat, Dune, Mede8er?

Olvastam ezt is azt is róluk.
És tudom, hogy vannak itt tapasztalt felhasználók,
kiknek nem a saját lejátszójuk felé hajlik a kezük.

Melyiket válasszam? Ó mondd, Te mit választanál???

:R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#20608) rappit4 válasza KisApám (#20607) üzenetére


rappit4
őstag

Dunének jövőre jön a 3D-s modellje. Mede8er vs Egreat egyértelmű a Mede8er

(#20609) Ed Parker válasza redbiro (#20605) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pontosan és ott aztán nem rabolnak ki és nem omlik össze a cucc.
Sztem az évi 50$ korlátlan tárhellyel vállalható, hogy biztonságba tudjam az adataimat.

Ez egy jo oldal.

(#20610) KisApám válasza rappit4 (#20608) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#20611) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Én most rendeltem az Ebayon Egreat Plus Pro 3D 1080p 1186DD Wifi H.264 HD Android Media Player R6S US Plug 18.000Ft -ért, gondolom azért ez megéri az árát :K :U :F

(#20612) gulyasa válasza HoReSz1975 (#20611) üzenetére


gulyasa
őstag

Az US plug-hoz kértél az eladótól EU átalakítót, vagy eleve EU szabvány hálózati adaptert?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#20613) liszi70 válasza dh66e (#20600) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Látom a szmájlikat nem tudod értelmezni ezért segítek a hajlongó szmájli a hála kifejezése.Tök jó örülök hogy szappanoperává alakul a NAS, bár úgy látom hogy eszed ágában sincs venni így amolyan chat szobává lépett elő a fórum,megérteném ha nem lenne topicja de így..."

1. Én már rég lepattantam a NAS témáról, mások görgetik tovább az ügyet, ez tökéletes igazolása annak amit mondtam, hogy a téma többeket érdekel, ráadásul a hálózati adattárolás és megosztás, érintőlegesen témába vág.

2. Tökéletesen tudom értelmezni a smile jeleket, más kérdés, hogy tudatosan nem használom. Rájöhettél volna a szövegből, hogy pontosan a cinikus hálálkodásodra válaszoltam.

3. Az, hogy te mit értékelsz szappanoperának az itt szóba kerülő témák között, eléggé irreleváns. A témát nem is én vetettem fel, már ment egy ideje a NAS-téma, mire én kérdeztem. Az első és utolsó hozzászólásomig kevesebb mint 3 óra telt el egyébként, mi ebben a "szappanopera"? Ami előtte és utána íródott, az már nem az én saram. Sok embert érdekelt, hozzászóltak, információkat kaptak, vagy csak szívesen elmondták a használati tapasztalataikat egy (nem győzöm hangsúlyozni) érintőlegesen témába vágó dologról. Nem értelek, mit kell ezen ennyit rugózni??? Milyen halaszthatatlan, fontos médialejátszós témát szakítottam félbe vagy hátráltattam ezzel a kérdésfelvetéssel??? És majdnem mindig offtopic-ban voltak az írások.

4. Abban is tévedsz, hogy "eszem ágában sincs venni" NAS-t. Nem véletlenül kérdeztem rá, nézegettem is őket, választottam is egy nem túl drága HP mikroszervert, hiszen tudom, hogy sokan használják a NAS-t, nyilván nem véletlenül. Csak ahogy merültem bele a témába, egyre több kérdés és kétely merült fel bennem, ezért kérdeztem rá. A válaszokból is kiderült számomra, hogy az én használati céljaimhoz nincs szükségem rá, az igaz, de a kérdésem valós volt.

[ Szerkesztve ]

(#20614) cekkk


cekkk
veterán

Akkor én is hozzá tennék :DDD

NAS vs Felhő ;]

Miért is van otthon értelme RAIDnek, mondjuk a családi fotók videók és ilyen olyan értékes adatok miatt. Villám ellen egy jó belső védelem (elosztó relék) jó megoldás, bár azt nem tudom, hogy ha közvetlenül abba a házba csap be az áram akkor mennyit nyújtanak, a legegyszerűbb ilyenkor kihúzni a dolgokat. ;]

A másik dolog a internet sebessége, már mint a feltöltési, sok helyen adsl van, sőt az ország legnagyobb részén, persze most ne vegyük a beton dzsungeleket ide ahol van digi meg upc(bár ők sem remekelnek a feltöltési sebesség területén), így eléggé kín egy 1080as videó feltöltése vagy egy normálisabb fényképezővel csinált képek elküldése. Nem egy gyors. Persze én is most digis részen lakok és imádom, de kertes részen, vagy a város sok területén ilyen gyors net nem áll rendelkezésre. Persze amíg csak pár száz megát küldünk el nem gond, de amint nagyobb fájlok mennek halál 50 órája indul ;] Na meg persze ha otthon nem tárolom mire újra letölteném az is szép kis idő lenne.

Nem nem bízok bennük, ezek a kis cégek többsége start up cég, nagy befektetőkkel kis áron kínálva a szolgáltatást. Ez nem fenntartható, ők realizálni akarják majd a befektetett pénzüket, és 6 dollárért havonta a korlátlan tárhely, minden csak nem gazdaságos. Nézzük meg a google mennyiért kínál, ez már hihetőbb. A másik, hogy ezek a kis cégek elfognak tűnni, pont ezért , mert ez a modell jelen pillanatban nem fenntartható. Közben megnéztem egy tera a amazonnál 320 font/év.

Egyébként szerintem semmi garancia nincs arra, hogy ezeket a kisebb cégek, majd x hónap/év múlva eltűnnek egy szó nélkül, és akkor az adatok oda is vannak.

De egyébként ahányan vagyunk annyi szokás, egyik sem biztos, hogy jobb a másiknál, mindenki csinálja úgy ahogy neki jól esik :R

(#20615) Ed Parker válasza cekkk (#20614) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a Google elég vicces árakkal dolgozik:)
Eléggé lehúzó.
Erre semmi bizonyíték nincs hogy eltűnnének pár év múlva, honnan veszed?

A fotók es fontos adatok feltöltése sztem nem olyan sok idő, nyilván nem bd50-et kell felhőben tárolni:)
Nekem kb 5-600Gb-nyi adatok van, azt 5M feltöltéssel fellövöm egy nap alatt, azt elérni meg hamar eltudom.
Jelenleg en is nason tárolok mindent, de megfordult a bennem a felhőre váltás.

(#20616) cekkk válasza Ed Parker (#20615) üzenetére


cekkk
veterán

Miért arra van, hogy megmaradnak? Ezek a start up cégek 2-3 évet élnek, és ha nem termelnek küldik őket a süllyesztőbe. ;)

De nézd meg az olyan cégeket ahol évek óta működnek, ott a dropbox 500 giga 1 évre 499 dollár.
Egy szervertermet üzemeltetni profi szerverekkel, és nem ilyen össze kókányolt valamikre gondolok, és profi szakértőkkel, normális kimenő bemenő hálózattal nem olcsó, ezt a 6 dolláros korlátlan helyekkel nem tudják kitermelni. Nem gazdaságos. Szerinted a googli amazon, nem tudná ennyiért adni,nekik nem számítana a veszteség, de még sem adják :K a bevitt eszközök ára hatalmas, azt is ki kell termelni és az emberek bérét, ami nyugaton többszöröse az itthoninak.

5M micsoda ;] :F :F

[ Szerkesztve ]

(#20617) Ed Parker válasza cekkk (#20616) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

1-2 évvel ezelőtt szinte nem is volt ismert a felhő alapú tárolás, ma már rengeteg cég kínál ilyet.
Nagy a verseny az árakkal.

500$ 500Gb-ért pofátlanul sok.
Ezek gondolom üzleti fiókok, azért is kerülnek ennyibe.
A lényeg hogy majd ők is fogják olcsóbban adni, jövőre, mert a kis cégek elviszik a hasznot es a kuncsaftot.

Az 5M a feltöltési sebességem, Mbps

(#20618) need


need
addikt

na akkor most mi legyen vegyek Nas-t vagy ne...? :F

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#20619) cekkk válasza Ed Parker (#20617) üzenetére


cekkk
veterán

Hogy ne lett volna ismeretes 1-2 évvel ezelőtt? :D
A dropbox is 2008ban indult ami már 4éve, és látod még sem olcsón kínálja :) A google és a többi meg még régebben ;] :P
Hát ha azzal a sebességgel te feltöltesz 500-600 gigát egy nap alatt megemelem a kalapom ;) ;) ;]

Nem fogja elvinni hidd el, az, hogy az informatika nem olcsó dolog, elellene felejteni ezt :P

(#20620) bogabi válasza Egon (#20597) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát ebben nagyon nem értek egyet, már csak mint szakmailag érintett sem. Nagyon sok olyan ember jött/jön hozzám, akinek bekrepált a vinyója, és a pótolhatatlan családi képek/videók pont azon a vinyón voltak (ez csak egy kiragadott példa...). Pont az ilyen adatvesztések ellen van nagyon is létjogosultsága a RAID-neki otthon is! Nem kell mindig azon agyalni, hogy vajon el lett-e mentve máshová is a kéréses adat, vagy hogy melyik verziója van mentve, stb. A RAID otthoni környezetben is sokszor életmentő tud lenni.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#20621) Ed Parker válasza cekkk (#20619) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pár évvel ezelőtt még nem nyomták annyira ezt a felhő dolgot ;]
Ezt most futott fel 1-2 éve, tudom hogy volt előtte is, csak éppen kevesen ismerték.

Na jo, picit több mint egy nap :D

(#20622) cekkk válasza Ed Parker (#20621) üzenetére


cekkk
veterán

Ugyan úgy nyomták attól, hogy téged nem érdekelt ;]
Hidd el :DDD
És azt is, hidd el, hogy havi 6 dollárért adni korlátlan tárhelyet nem nyereséges üzlet, ezáltal nem is fog sokáig életben maradni, amint pénzt kell termelni vagy emelnek, vagy eltűnik :K :DDD

(#20623) Integra


Integra
titán

kérdés azokhoz, akiknek dune max van otthon.
amikor a hdd is bent van a lejátszóban, és kikapcsolom a lejátszot, sosem állítja le magát a ventillátor... miért?! ha nincsen bent a hdd, akkor be sem kapcsolja. gondolom, mert érzi, hogy nincsen hdd benne. de ha bent van a hdd és leállítom a készüléket, legalább 2 perc után kapcsolja már le, de nem teszi, folyamatosan pörög... és a ventillátor a beállításban auto-ra van állítva. vagyis ki kellene kapcsolnia magát szerintem. vagy van valami hőmérséklet szenzor benne? de ha lenne is, fél óra múlva is teker nálam veszettül...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20625) nyurga82 válasza dh66e (#20522) üzenetére


nyurga82
tag

Majdhogynem a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#20626) cekkk válasza Integra (#20623) üzenetére


cekkk
veterán

Mert nem teljes kikapcsolásra van állítva, hanem olyanra, hogy a torrent is tudjon olyankor is futni a háttérben, szóval a beállításokban kellene keresgélned, hogy teljesen kikapcsolja magát.

(#20627) Integra válasza cekkk (#20626) üzenetére


Integra
titán

ahhaaaa... akkor off-ra kell tegyem. kicsit félreértelmezhetőek helyenként az opciók. thx :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20628) cekkk válasza Integra (#20627) üzenetére


cekkk
veterán

Előfordul ez :DD :DD

Pontosat én sem tudtam mondani, mert már nekem nincs meg a dune, de a lényeg, hogy megtalálod úgy is :))

[ Szerkesztve ]

(#20629) HarryDEC válasza gulyasa (#20467) üzenetére


HarryDEC
tag

Szia!
Ha a lejátszóra - med600x3d - közvetlenül rádugott eszközről futtatom a könyvtárszerkezetes BD-t , akkor rákérdez - ahogy nálad - hogy tallózni akarom-e vagy lejátszani. Hálózaton keresztül ezt eddig még nem sikerült elérnem, csak tallózni tudom. Négy szerver programot próbáltam ki, amiket a számítógépen futtattam: serviio, ISedora, NeroMediaHome, Plex. A két utóbbinál sikerült elérnem - a lejátszó beállításai és a betallózott tartalmak változatlanok voltak - hogy 2x -esnél gyorsabban bele tudjak tekerni a filmekbe. Sajnos kevés időm van vele foglalkozni így karácsony tájékán. Inkább élvezem a filmeket vele :DD

Korán keltem, hol az arany?

(#20630) Warter válasza HarryDEC (#20629) üzenetére


Warter
őstag

Én csak azt nem értem, hogy mi a fenének használsz média szerver szoftver, miért nem jó a sima SMB elérés?

(#20631) Peat;) válasza HarryDEC (#20629) üzenetére


Peat;)
veterán

Med600x3d igényli hogy az iso ki legyen bontva(daemon toolsal pl)? Vagy magát a bd isot is lekezeli és nem kell tökölni ha pl külső hdd-ról lenne használva?

(#20632) #75912448 válasza Peat;) (#20631) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem igényli, kezeli az ISO-t.

(#20633) xTc


xTc
aktív tag

Erre [link] valaki ?

(#20634) cekkk válasza xTc (#20577) üzenetére


cekkk
veterán

A dlna miért? Nem jó a wines megosztás. sokkal jobban használható. :B

(#20635) xTc válasza cekkk (#20634) üzenetére


xTc
aktív tag

Későbbiekben NAS-ról szeretném tolni a stream-et, illetve telefonról is szeretném használni, ill. vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#20636) rappit4


rappit4
őstag

Vettem egy 500gb-os WD Elements külső vinyót. Meg is csináltam a Jukeboxot a Mede8er-hez :) Nagyon egyszerű a YAMJ használata és gyors is. Film leírás és cím magyar, az értékelést az IMDB-ről szedi, pont ahogy akartam :))

(#20637) cekkk válasza xTc (#20635) üzenetére


cekkk
veterán

Ez még mindig nem volt válasz ;)
A DNLA pl nem tudja a külső feliratokat, azokat bele kell muxolnod, ezért is nem ajánlom.
De van sok hátránya még amit nem ecsetelek, majd ha valaki akarja leírja . SMB a legjobb megoldás most szerintem a hálózati lejátszásra.
Illetve te mit szeretnél telefonról használni? Azt értem, hogy irányítani a lejátszót már ha erre gondoltál. :U

(#20638) cekkk válasza Ed Parker (#20615) üzenetére


cekkk
veterán

Trollkodom most neked egy kicsit ;]
Most kipróbáltam(számolgatni nem volt kedvem, ez meg amúgy is kellett), itt akkora a letöltési sebességem, mint nálad a feltöltés, letöltettem egy 8 gigás állomány 4 óra alatt jött le, ami azt jelenti, hogy egy nap alatt 48 gigát tudnál feltölteni közel 10-12 nap alatt menne fel neked az az 500 giga, szóval akkor ? ;] :P :P

(#20639) xTc válasza cekkk (#20637) üzenetére


xTc
aktív tag

Hmm. Elgondolkodtatott amit mondtál. Igazából nem teljesen értem a DLNA protokoll működési elvét, de hogy nem lehet külső feliratokat kezelni, elgondolkodtatott. Tehát marad az általad javasolt SMB. Ehhez már csak egy normális NAS kell, de ez egy másik történet. Zenéket, képeket szeretnék telefonról DLNA-t használva a tv-re varázsolni.

(#20640) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Hogy az utóbbi pár oldalnyi off után szakmaibbra tereljük a topikot:
Milyen médialejátszót tudtok ajánlani, amin van RCA/komponens, DVB-T és RJ45? Esetleg CI slot? S még ma vagy holnap reggel meg tudom venni Bp-en? :B

Kösz!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20641) gyiku válasza KisApám (#20607) üzenetére


gyiku
nagyúr

milyen tv-hez keresel lejatszot?

hüllő

(#20642) Mezga Aladár válasza .mf (#20640) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mindenkivel előfordul! :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#20643) Ed Parker válasza cekkk (#20638) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

pontosabban 54giga az,de tény picit több idő kell hozzá:D

nekem 50/5 a net sebességem,lefele gyorsan megkapnék mindent,csak egyszer fel kell dobni :DDD

(#20644) cekkk válasza xTc (#20639) üzenetére


cekkk
veterán

:Y
Erre miért nem a média lejátszót használod? Vagy a telefonon van hdmi kimenet és azon keresztül akarsz filmezni és zenét hallgatni? :F

ED
Persze feltételezve, hogy mindig kitudod használni a max sáv szélességet és egyszer sem szakad meg ;]

[ Szerkesztve ]

(#20645) BBéci válasza .mf (#20640) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, nem vagyok eléggé képben, de nem ismerek olyan médialejátszót, ami teljesítené az elvárásaidat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20646) #75912448 válasza .mf (#20640) üzenetére


#75912448
törölt tag

CI slot kivételével minden megtalálható rajta, és edigital-ban kapható: EVOLVE Infinity TwinCorder HD A legmodernebb Realtek chip hajtja, de csak úgy hirtelenjében nem venném meg. nem tudom, hogy teljesít a gyakorlatban, maga a hardver nem lenne rossz. Olvass utána, esetleg teszteket, keress felhasználói véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#20647) xTc válasza cekkk (#20644) üzenetére


xTc
aktív tag

A zenére abszolút jogos amit írtál. A képeknél pedig azt szeretném, hogy ami képeket készítettem a telefonommal szükség esetén csak wifi-n csatlakozom a hálózatomra a telefonnal, és már tudom is a média lejátszón keresztül nézegetni a képeket a tv-n. Olvasgattam a témában és valóban igazad van az SMB-vel kapcsolatban. Másik kérdésem HDI Dune TV-102-ről mi a véleményed?

(#20648) BBéci válasza xTc (#20647) üzenetére


BBéci
titán

Cekkk még nem próbálta ki a kis Dunét, én két hete használom és szeretem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20649) Peat;) válasza #75912448 (#20632) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, különösen a gyors választ, így nem kellett kutakodni.

Az utolsó pár száz hozzászólás között művészet megtalálni azt ami valóban magáról a médialejátszókról szól.

(#20650) .mf válasza #75912448 (#20646) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, közben a közelben lévő boltok kínálatát böngészve én is megtaláltam, de végül arra jutottam, hogy az a tv a szüleimnél, amire kötve lenne, már sztem nem húzza sokáig, s ha le lesz cserélve, akkor már az alsó-középkategóriás lcd-tv-kben is van már olyan szintű médialejátszó, hogy ez feleslegessé válik. Úgyhogy akkor most találhatok valami mást ki :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.