Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) rooney8 válasza MCs88 (#46944) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem az volt a baj, hogy a tv távirányítónak az IR kódjai tárolva voltak benne (valószínűleg egy másik boxnak a távja ugyanezeket az IR kódokat tartalmazta), így nem CEC-en keresztül kommunikált, hanem közvetlenül a box vette az IR jelet. persze nálam is össze-vissza voltak a gombok és a funkciók. végül úgy oldottam meg, hogy - bár ment OOB a gyári táv - de legyártottam hozzá a map fájlt, így a többi előre definiált IR kódot nem töltötte be, így nem vette a tv távjának a jelét sem, csak CEC-en.
itt van a leírás.

(#46952) csubyy válasza -szabi- (#46950) üzenetére


csubyy
tag

Talán a jövő héten megjön és akkor okosabbak leszünk.

(#46953) SunMount3r válasza SunMount3r (#46866) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hmmm? S905x-es valami esetleg (ebben még mindig jobban bíznék)?

(#46954) -szabi- válasza csubyy (#46952) üzenetére


-szabi-
őstag

Kissé csodálkozom, dual-wifi, gigalan, s912 proci és nincs elkapkodva!?

(#46955) Beni2360 válasza -szabi- (#46954) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem 1.5 éve van már dual-wifi, gigalan, s912 proci boxom 3/16 GB-s

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46956) -szabi- válasza Beni2360 (#46955) üzenetére


-szabi-
őstag

Kicsit korábban jött volna akkor én sem a TX3-at választom.

(#46957) SunMount3r válasza -szabi- (#46956) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi ez, az Alfawise Z1? Mert olyan "jó"?

(#46958) Stewe Dragon válasza -szabi- (#46925) üzenetére


Stewe Dragon
csendes tag

Szia! Androidos boxon ezt hogyan tudom megcsinálni? Sajnos nekem sem indul a HBO go.... Köszönöm

(#46959) csubyy válasza -szabi- (#46954) üzenetére


csubyy
tag

Egy ismerősnek lesz, persze csak akkor, ha használható lesz CE alatt. Amúgy nekem napi használatban van egy BB2, egy K1Plus és egy MECOOL M8S PRO Plus, mind jól működik CE-el.

(#46960) blakey válasza -szabi- (#46950) üzenetére


blakey
titán

Vorke Z6 Plust rendeltem, remélem jövőhét elején/közepén megjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46961) -szabi- válasza SunMount3r (#46957) üzenetére


-szabi-
őstag

Fentebb ajánlották, mivel most igen kedvező az ára.
Valóban ennyiért ilyen paraméterekkel nem találni másikat.
Viszont tapasztalat eddig nem sok van.

(#46958) Stewe Dragon
Elbeszélünk egymás mellett én a távirányítóról mondtam. :)

(#46959) csubyy
Agyalok rajta, de ....., most vettem Tanix TX3-at és a kérdés kell még egy!?
Illetve a távirányító hiánya CE alatt, mivel m8s II-t sem tudtam megcsinálni, más által készítettet használtam.

(#46960) blakey
Hiába elég sokféle box van, erről most olvasok először. :)
Tetszik, hogy van rajta óra, de ez TX3-n is tetszett.

Jah még egy szösszenet TX3 témában.
Képtelen folyamatosan játszani 4k@30Hz videót.
Miközben m8s II simán viszi.
Szóval elég gyengécske hiába írják, hogy ezt még tudja.

üdv
szabi

(#46962) zavatar válasza xtend (#46947) üzenetére


zavatar
csendes tag

Köszi a tippet. Gyanakodom én is a tápegységre. Másik tápegység kipróbálása tekintetében az a gondom, hogy a készüléken lévő tápcsati aljazat nem USB hanem kis kerek DC dugó. Van a készüléken két USB aljzat de azt nem tudom, hogy ezen keresztül is megtáplálható -e készülék. Tartók tőle, hogy nem. :( 2A-es teló töltő fejem az van, de olyan kábelem nincs ami usb-DC dugó. Valami ilyesmi kellene nekem...

(#46963) Black&White válasza blakey (#46960) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem még a Z1 van, 17.02-es rendelés, de nagyon elégedett vagyok vele.
Kapott főverzió frissítést (tudom, az Android itt nem annyira lényeges) és a support is rendben volt.
Valószínű az X2- is tőlük fog jönni, ha aktuális lesz.

(#46964) kenand válasza files32 (#46924) üzenetére


kenand
veterán

Én nem látok /.kodi/cdm mappát. (rejtetteket bekapcsoltam)
Storage alatt van ./kodi mappa de annak nálam nincs cdm mappája....

(#46965) Csicsóka válasza kenand (#46964) üzenetére


Csicsóka
őstag

Kell lennie, nélküle eddig sem működött volna.

CoreELEC-t95m:~ # ls -a .kodi/
. .. addons cdm media system temp userdata
CoreELEC-t95m:~ # ls -a .kodi/cdm/
.
..
EDEF8BA9-79D6-4ACE-A3C8-27DCD51D21ED.challenge
EDEF8BA9-79D6-4ACE-A3C8-27DCD51D21ED.init
EDEF8BA9-79D6-4ACE-A3C8-27DCD51D21ED.response
libwidevinecdm.so
widevine

Esetleg hozd létre, és másold bele a libwidevinecdm.so-t

mkdir .kodi/cdm

[ Szerkesztve ]

(#46966) kenand válasza Csicsóka (#46965) üzenetére


kenand
veterán

megpróbálom létrehozni.

Létrehoztem, bemásoltam, újra indítottam, de HBO go plug in telepítésénél továbbra is 2.0.8 input stream adaptive hiszti van és nem rakja fel a plugint, a 2.0.8-at hiányolja

[ Szerkesztve ]

(#46967) Csicsóka válasza kenand (#46966) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez érdekes, hisz nálam egyik vason sem volt soha 2.0.8, és még is megy gond nélkül. Nézd meg nálad mi van, mert a packages-ben benne van, minden korábban települt addon.

Itt ez van:

CoreELEC-t95m:~ # ls .kodi/addons/packages/
game.controller.default-1.0.6.zip
game.controller.default-1.0.8.zip
inputstream.adaptive-2.2.27.0.zip
inputstream.adaptive-2.3.3.0.zip
inputstream.adaptive-2.3.6.0.zip
....

Lehet nem ártana törölni a .kodi/addons/inputstream.adaptive és a .kodi/userdata/addon_data/inputstream.adaptive könyvtárakat, majd megint neki futni az egésznek.
Esetleg a kodi/addons/packages/-ből is lehet alacsonyabb verziószámút, telepítés zip-ből metódussal feltenni.

(#46968) blakey válasza -szabi- (#46961) üzenetére


blakey
titán

Elvileg ez is egy Tanix, ha minden igaz alapból menni fog a táv CE alatt, az óra fő szempont volt, mert nekem is bejön. :) Szeretem ha mutatja a lejátszási időt. Lehet, hogy ez lesz az utolsó Amlogic box amit kipróbálok, hacsak az új SoC-ok nem lesznek támogatottak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46969) darvinya


darvinya
titán

Tudja valaki hol kapcsolható ki az automatikus kikapcsolást?
Mint kép alján látható felirat is mutat.
Android-on jön elő.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46970) files32 válasza darvinya (#46969) üzenetére


files32
tag

Android alatt: Beállítások-Rendszer. Időzített ki-/bekapcsolás

(#46971) darvinya válasza files32 (#46970) üzenetére


darvinya
titán

Nincs ilyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46972) mexel válasza darvinya (#46971) üzenetére


mexel
veterán

Fura androidod lehet, azon semmi sem működik :D

(#46973) darvinya válasza mexel (#46972) üzenetére


darvinya
titán

Hát elég érdekes. :D
Már utolsó lehetőségként kérdeztem, hol lehet ilyen menü, mert már mindent felturtam érte a rendszert.
Kb. 6 óra után jön elő, mikor nincs csatorna váltás, stb.
Valójában nem lenne rossz, csak app-ot fagyasztodik és következő indításkor szenvedés mire újraindítható az app.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46974) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ha jól értelmezem az összefoglalót, akkor van lehetőség a CE belső fájlrendszerét is elérni PC-ről.
Az advancedsettings fájl így érdemes létrehozni, vagy hogyha a kártya a Win-hez van csatlakoztatva. Egyáltalán látható ez a fájlrendszer a Winen? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46975) ekrisztian válasza darvinya (#46973) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Akkor nem az app beállításai közt van?

(#46976) vargalex válasza Dolphine (#46974) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A .storage (ahová az advancedsettings.xml file-t is létre kell hozni) egy ext4 partíció. Ezt alapból nem látja a windows, de third party alkalmazással sem bíznám inkább rá...
Szóval, SSH-n, vagy esetleg samba-n keresztül érdemes elérni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#46977) Dolphine válasza vargalex (#46976) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor szerintem marad az utóbbi majd, hogyha végre megérkezik a box és a microSD.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46978) Agostino válasza ztsoft (#46867) üzenetére


Agostino
addikt

hello

nem voltam gépközelben a hétvégén. a helyzet az, hogy fogalmam sincsen mivel lehet ezeket a videókat megvagdosni, de [itt] a link, az egész csak valami 1 GB szóval nem vészes. nekem ettől teljesen lehalt a player.

#46968 - blakey: megy a távja ce alatt, semmit sem piszkáltam rajta. teljesen out of the box szinte az egész, egyedül a kijelzővel kellett minimálisan matatnom, hogy ne csak boot legyen rajta, de ha én meg tudtam ugrani, akkor kb. bárki más is : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46979) vargalex válasza Dolphine (#46977) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A storage partíciót egyébként is az első induláskor méretezi át az LE/CE, illetve akkor kerülnek oda a default file-ok. Alapban az egy 32 MB-os partíció, rajta egy .please_resize_me file-val (ebből tudja az LE/CE, hogy első indítás, így át kell méretezni).

Alex

(#46980) darvinya válasza ekrisztian (#46975) üzenetére


darvinya
titán

Ezt nem app csinálja, hanem rendszer.
Ha nem indítok el semmilyen app-ot, akkor is lesz automatikus leállítás kb. 6 óra múlva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46981) kmarci25 válasza Dolphine (#46974) üzenetére


kmarci25
veterán

SMB megosztáson pl. win alól eléred a CE fájlrendszerét, a korábban (LE alatt) rejtett mappákat is, így nem kell ezzel mókolni. Ha kiveszed a kártyát, és azt próbálod win alól elérni, az tényleg nem szerencsés, ahogy vargalex is írta.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#46982) ztsoft válasza kenand (#46966) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Igaz, nekem a Youtube hisztizett a verziószám miatt, de hátha megoldja Neked is. Telepíteni kellett az InputStream Helper-t, így már nem számított, hogy más volt a verziószám. Ezt pedig a Youtube beállításaiból tudod telepíteni, MPEG-DASH->InputStream Helper telepítése (alul).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46983) sticky35 válasza ztsoft (#46982) üzenetére


sticky35
tag

Nekem is hasonló problémám van:

CE 8.98.4.2, telepítve van az Inputstream adaptive, de mégsincs widevine, HBO GO nem indítja el a lejátszást:

11:24:20.936 T:2982138672 NOTICE: Creating InputStream
11:24:20.961 T:2982138672 ERROR: GetDirectory - Error getting /usr/lib/kodi/addons/inputstream.adaptive/
11:24:21.466 T:2982138672 ERROR: AddOnLog: InputStream Adaptive: Unable to load widevine shared library (/storage/.kodi/cdm/widevine/libwidevinecdm.so)
11:24:21.466 T:2982138672 ERROR: AddOnLog: InputStream Adaptive: OpenDRMSystem failed
11:24:21.468 T:2982138672 ERROR: CVideoPlayer::OpenInputStream - error opening

CoreELEC:/usr/lib/kodi/addons # ls -l /usr/lib/kodi/addons/
total 0
drwxr-sr-x 2 root root 116 Oct 29 22:40 peripheral.joystick
CoreELEC:/usr/lib/kodi/addons #


CoreELEC:/usr/lib/kodi/addons # ls -l ~/.kodi/cdm/widevine/
total 1
drwxr-xr-x 2 root root 1024 Nov 19 10:08 68747470733A2F2F6C69632E64726D746F6461792E636F6D
CoreELEC:/usr/lib/kodi/addons #

Újrainstalláltam az Inputstream adaptive-ot, feltettem másik verziót, futtattam nmacleod.com scriptet, de nem segített, nincs meg a widevine lib.

Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a probléma?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46984) kenand válasza ztsoft (#46982) üzenetére


kenand
veterán

Kössz megpróbálom.

(#46985) blakey válasza sticky35 (#46983) üzenetére


blakey
titán

11:24:21.466 T:2982138672 ERROR: AddOnLog: InputStream Adaptive: Unable to load widevine shared library (/storage/.kodi/cdm/widevine/libwidevinecdm.so), libwidevinecdm.so-t kell bemásolnod /storage/.kodi/cdm mappába.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46986) Dolphine válasza kmarci25 (#46981) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is vargalex. :R
Amikor aktuális lesz, így fogok tenni! :K
Az SMB megosztás a legszimpatikusabb számomra.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#46987) ztsoft válasza Agostino (#46978) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Leszedtem a videót. Nos, LE 8.2.2.3 alatt nézhetetlen, diavetítés, ráadásul 6 - 7 másodpercenként megáll a kép és a hang 1 másodpercre. A CE 11.16.-ai Nightly-val sem jobb a helyzet. Érdekes, a megállásokkor a CPU felugrik a 30 %-ról 44 %-ra, látszólag a cache nem fogy el, de az előtöltés felirat mindig megjelenik.

Nem is értem, mert a jellyfish 400 Mb/s-es 4K demó akadás nélkül megy, így a hálózati sebesség nem lehet akadály, ráadásul ez a videó csak 4764 Kb/s-es.

Lehet a videó kódolásával nem kerek valami. Semmi nem indokolja a megállásokat, sem a CPU terhelése, sem a hálózati sebesség, sem a RAM fogyasztás. Sajnos az öreg laptopom sem birkózik már meg ezzel a kódolással (100 %-os CPU terhelés), így még ott sem tudom megnézni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46988) mexel válasza Dolphine (#46974) üzenetére


mexel
veterán

Nem kell annyira leírni a ringyózt :D , azért mindenre van ott is megoldás még komolyabb dolgokhoz is, nem csak linux létezik ilyesmire :DDD
( tény hogy sok minden ott egyszerűbb droid és LE/CE mókoláshoz) de egyszerű feladatokhoz mindegy mit használ az emberfia. pl ilyen .storage és más eléréshez-másolgatáshoz ott a WinSCP és egyszerűen elérhető a rendszer, írható ami kell stb.
Szerintem ez a legegyszerűbb és legátláthatóbb módszer Win felhasználók számára. ( akinek több kell meg úgyis kénytelen más eszközökhöz is nyúlni - sok más eszköz is van win alatt is, én a legegyszerűbbet próbálom javasolni win usereknek)
A Winscp egy párhuzamos ssh támogatással igen jól hasznmálható sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#46989) sticky35 válasza blakey (#46985) üzenetére


sticky35
tag

Köszönöm!

Míg kerestem honnan is tegyem fel a widevine.so-t elindítottam a Netflix adddon telepítést ami automatikusan kiszedte a ChromeOS image-ből az aktuálisat és automatikusan be is másolt mindent a megfelelő helyre, működik minden szépen.:)

(#46990) kenand


kenand
veterán

Rájöttem azért nincs CDM mappám, mivel a korábban működő script (HBO Go pluginnál írák)
nem fut le rendesen CoreElec alatt

curl -Ls http://nmacleod.com/public/libreelec/getwidevine.sh | bash

(#46991) Agostino válasza ztsoft (#46987) üzenetére


Agostino
addikt

szia

köszi a szemrevételezést : ) egyébként a [720] esetén sem sokkal jobb a helyzet, az is akad és nézhetetlen. de mondjuk tényleg minimális utánajárással találtam másik, hagyományosabb változatú forrást, azt kacagva viszi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46992) vargalex válasza kenand (#46990) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De, lefut a script rendesen, hiszen annyira módosították, hogy ezt kiírja (konzolra) és kilép:

"*** THIS SCRIPT IS OBSOLETE ***
Any guide recommending the use of this script is out of date.
The widevine library should now be installed (and updated) by
script.module.inpustreamhelper.
script.module.inputstreamhelper will be installed automatically as a dependency
when installing video addons (Netflix etc.) from a suitable repository.
Contact the video add-on author if the video add-on does not support
script.module.inputstreamhelper."

Alex

(#46993) vargalex válasza ztsoft (#46987) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem a High 4:4:4 Predictive@L4.2 profile és a 16 reference frames okozza. Itt olvasható a dekódolás hátrányainál, hogy éppen hasonló problémákat okoz...

Alex

(#46994) kmarci25 válasza vargalex (#46992) üzenetére


kmarci25
veterán

Erről az inputstreamhelper addon-tól már kérdeztem anno, csak nem jött válasz... Mit is csinál ez tulajdonképpen? Illetve tudom ellenőrizni, hogy megcsinálta-e, amit meg kellett? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#46995) vargalex válasza kmarci25 (#46994) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én még soha nem használtam, de a forrását elnézve platformtól és operációs rendszertől függően megpróbálja letölteni és a megfelelő helyre másolni pl. a drm lejátszáshoz szükséges binárisokat. ARM esetében pl. ChromeOS recovery image-t tölt le, csomagolja ki és másolja ki belőle a libwidevinecdm.so-t.

Alex

(#46996) kenand válasza vargalex (#46992) üzenetére


kenand
veterán

Akkor miért nem hoz létre cdm könyvtárat és miért nem telpíti:

(#46997) kmarci25 válasza vargalex (#46995) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is ezt gondoltam, de mikor telepítettem, akkor úgy láttam, hogy semmi sem változott... :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#46998) vargalex válasza kenand (#46996) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy írtam (idéztem), a scriptet a készítője elavultnak nyilvánította, úgy módosította, hogy csak kiírja ezt az információt, de nem csinál semmi egyebet. Az, hogy az HBO Go plugin készítője nem frissíti a leírását, az már az ő sara...

Alex

(#46999) vargalex válasza kmarci25 (#46997) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Maga a helper nem is csinál semmit... Ahogy a README.md-ben található példánál látható, a DRM védett tartalmat lejátszó addonnak kellene őt play előtt használnia...

Alex

(#47000) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek Windows 7 drivere ehhez :[link]
Megnézném, hogy mégis hány Mb lehet, mert szerintem inkább 10, mint 1000... Ment is a dispute!

Csak egy maradhat!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.