Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) mexel válasza DroiDMester (#47902) üzenetére


mexel
veterán

Kipróbáltam a 4K videót. ezeket valóban viszi szépen a Magicsee 4 is. Viszont van olyan 4K 60 fps videó is nálam amit a Magicsee alig visz, a 905W meg simán. ( a tulajdonságuk szerint ez mind 60 fps )
Szóval ez érdekes dolog. Minden mást amit a 905W-k nem visznek, a magicsee nagyon. At biztos hogy nem teljes értékű, vagy lassú a ram benne vagy fene tudja.
Mindenesetre az új romm-al jól használható már.
Írjon akit érdekel a dual hozzá.

(#47952) mexel válasza mexel (#47951) üzenetére


mexel
veterán

Kimaradt egy "se" és úgy mást jelentene :) Tehát:

* Minden mást amit a 905W-k nem visznek, a magicsee se nagyon.

(#47953) Dolphine válasza blakey (#47945) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Ebben még kezdő vagyok, mármint az SSH-ban. :F
Akkor itt csak annyi a dolgom, hogy elindítom a PuTTy-t, majd beírom ezt a sort, amit írtál és kész is? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#47954) kuthim válasza Beni2360 (#47950) üzenetére


kuthim
tag

Nekem nem ment el a táv a frissítés után. Mecool KI pro. A tar filet kell a .update folderbe másolni.

(#47955) Patice


Patice
nagyúr

Új játékos érkezik a piacra: WeTek Air (régi SoC-kal, S905D lesz valószínűleg). Forrás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47956) junkpod válasza Patice (#47955) üzenetére


junkpod
nagyúr

100as ethernet, az nem 905D-re utal.

Box's don't touch!

(#47957) Patice válasza junkpod (#47956) üzenetére


Patice
nagyúr

Valóban. CNX is csak feltételezi, hogy S905D a TV tuner miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47958) mexel


mexel
veterán

Mecool KII pro-ban is 100-as háló van a 905D mellett.

[ Szerkesztve ]

(#47959) blakey válasza Beni2360 (#47950) üzenetére


blakey
titán

Elvileg igen, de ssh-n újra engedélyezheted, még nem próbáltam ki, Vorke-n alapból megy a táv.
Elég a .tar.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47960) kulup


kulup
tag

Friss 8.95.5-re nem lehet skineket telepíteni. Van valami trükk ? Confluence kellene, esetleg zip-ből próbáljam ?

(#47961) blakey válasza kulup (#47960) üzenetére


blakey
titán

Frissítsd 8.95.6-ra és menni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47962) Bozso68


Bozso68
senior tag

Hirtelenjében 2db használt 3gb/32gb Beelink Ultimate GT1 került a családba. Az egyik piros, a másik sárga emblémás.
Mindkettőt beüzemeltem, jól működnek.
Mi a különbség köztük, más generáció?

(#47963) DoItYourself válasza Bozso68 (#47962) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt a kérdést te tudnád a legjobban megválaszolni. :) De ha jól működnek, annyira nem is érdekes.

(#47956) junkpod: az S905D-ben is integrált 100 Mbit-es ethernet vezérlő van, ahogy az S905X-ben, a külső gigabites vezérlő egy plusz opció, nem minden gyártó teszi rá. Igazság szerint nagy hirtelen csak a K1 Pro tuneres box ugrik be, amit gigabites ethernettel szereltek, ill. talán a Vero 4K+, de utóbbi inkább csak találgatás.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#47964) blakey válasza Bozso68 (#47962) üzenetére


blakey
titán

Nézd meg őket tüzetesebben, lehet, hogy az egyik "fake" vagy DDR3 vs. DDR4 vagy csak simán másik dobozba került. Mindenképp érdemes megnézni, hogy a CE mit lát belőlük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47965) mexel


mexel
veterán

Na úgy néz ki a magicsee dual-ban ( és másban is akkor majd) működik a CE frissítés is automatikusan :) Nem cseszi el az Androidot sem. A Device-tree-t nem frissíti egyedül, ezt manuálisan kell megtenni úgy néz ki. Erre kell még valami megoldást találnom és akkor jó lehet. Legalábbis remélem.

[ Szerkesztve ]

(#47966) Armagedown


Armagedown
őstag

Találtam olcsón egy X96 Mini TV boxot, amiben Amlogic S905W soc van.
Armbianal mire képes, átlag böngészésre elég-e a teljesítménye?
A Half Life 2 szintű játékok elfutnának rajta Wine-al?
Vagy csak médialejátszónak jó egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47967) hzx0 válasza blakey (#47945) üzenetére


hzx0
aktív tag

Működik a távirányító aktiválás Mecool m8s+. Most frissítettem.

(#47968) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Eddig egy Beelink MiniMXIII 1000Mbit-es lejátszót használtam egy "buta" tv-vel, és mini hifivel. Azóta a tv-t lecseréltem egy Samsung okostvre, a mini hifit pedig egy nagyobb 5.1-es rendszerre. Jelenleg a TV lejátszóján játszok le 4K tartalmat, ami nem a legjobb: Hálózat esetén max. 100Mbitre képes, DTS-t nem játszik le, stb...

Az lenne a kérdésem, hogyha a MiniMXIII-t lecserélném egy Ultimate GT1-re előrébb lennék? Ami fontos, rendes DTS hang, 4k / HDR tartalmak gigabites hálózaton keresztüli lejátszása... Amitől még tartok, hogyha jelenleg a TV-t HDMI-vel összekötöm a Beelinkkel, akkor a házimozi erősítőt hogyan kössem össze a Beelinkel? Optikai kábel megoldás lehet, de a HDMI nem jobb minőségű? Mert abból nincs több rajta... Vagy ha a TV és Erősítő össze van kötve ADR-es HDMI kábellel, akkor ebben az esetben is átviszi a hangot?

(#47969) ORCA58 válasza ORCA58 (#47652) üzenetére


ORCA58
addikt

Közben okosabb lettem a Minx Neo U9-H hardvere nem támogatja a H264 10bit 60fps kódolást, azért akadozott az a kettő 4K-s demó.
A Killa 1080p is H264-es gonolom azárt van azzal is baja.
Az összes többi 4K 60fps demó pl. amit DroiDMester linkelt [link] tökéletes. Ezek H265 -ösök.

[ Szerkesztve ]

(#47970) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

4K HDR lejátszót keresek (LG Oledhez), amin mindenféle tartalom menne (sima SD sorozatoktól a BR 4K ISO-ig minden).
A cél az lenne, hogy Gbit LAN-on keresztül tudjak a NAS/torrent letöltőként használt miniPC-hez csatlakozva filmeket lejátszani.
Nem szeretnék mókolni, telepítgetni, van olyan lejátszó, ami korrekt kép/hang (Oled TV + TV saját hangszórói) mellett a fentieket tudják?
Nem kell, hogy okos legyen (a TV mindent tud, ami ilyen jellegű igény, de ISO-t pl nem kezel), nem kell semmilyen egyéb tulajdonság (pl torrent kliens meg egyebek), csak hálózatról (nem médiakiszolgálóról, hanem mappákból tallózva). Ezt tudják ezek az Androidos lejátszók?

Most ezt találtam hirtelen, nem rossz áron lenne: H96 Pro+

Előre is köszönöm a véleményt.
Korábban javasolták az X92-t, de azt is ahogy láttam mókolni kellene, meg távirányító hekkelés, ezt nem szeretném.

Van olyan lejátszó ami out of the box használható és korrekt kép+hangminőséget produkál?

;) - The Power of the Light Side

(#47971) DoItYourself válasza Stehe (#47968) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Inkább egy X92, a GT1-ből belefuthatsz hamis ramos példányba.
Ha az erősítőd tudja dekódolni a hd hangokat és továbbítani a 4K/HDR-t, akkor a kábelezés: box - hdmi - erősítő - hdmi - tv.
Ha nem tudja, akkor: box - hdmi - tv - hdmi arc - erősítő, vagy a hangot viheted optikán is, akár a boxból is, különbség nem lesz.

(#47970) Anonymus23: ezek a noname boxok csak CE-el alkalmasak arra amit szeretnél, ez már mókolás, az időigénye kb. 5 perc + olvasgatás előtte 2-3 óra. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#47972) mexel válasza Anonymus23 (#47970) üzenetére


mexel
veterán

Androiddal nem lesz olyan lejátszó szerintem, mindenképpen CoreElec kell majd rá. A távot viszont hozzá kell majd adni jó eséllyel. A CE-t be is kell állítanod majd értelemszerűen. Arra tv-re más megoldás nem nagyon lesz.Eleve a képminőség is érezhetően jobb a CE alatt mint a droid alatt.

(#47973) sziku69 válasza mexel (#47972) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez a távirányító hozzáadás engem is érdekelne.
Most jön majd egy alfawise Z1. Olvastam itt a fórumon, hogy elvileg a libreelec-nél működik a táv rendesen.
Szóval ha a coreelec-nél maradnék, hogy kell hozzáadni a távot, hogy a BT- s táv menjen?

(#47974) Stehe válasza DoItYourself (#47971) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi!

Erről az erősítőről lenne szó. Akkor a helyes bekötés, hogy a boxot összekötöm az erősítővel hdmi-n, majd az erősítőt is összekötöm a tv-vel hdmi-vel? Így át fog jutni a kép is?

X92-t megnézem, ez nagy váltás lenne a MiniMXIII-hoz képest? Elvileg a 4k-t viszi az is, bár a tesztelése még hátravan... Hasonlót keresnék én is, mint Anonymus23 említett, de nekem befelér a mókolás is! :-)

(#47975) Pelican válasza Stehe (#47974) üzenetére


Pelican
őstag

Igen, úgy kell bekötni és át fog jutni a kép is.
A MiniMXIII S905-ös, azon nincs HDR, másban nem lesz túl nagy változás.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#47976) DoItYourself válasza Stehe (#47974) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, át fog jutni. Nem vagyok erősítő guru, de ezt írják a linkeden: "A beépített HDMI funkció a legmodernebb HDR (Dolby Vision Compatible, Hybrid Log-Gamma), 4K/60p és 4K upscaling."

A Mini MX III S905 procis, tudja a 4K-t, de nem tudja a HDR-t.

Hopp, ez a csőrös megelőzött, mindegy most már nem törlöm ki. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#47977) Stehe válasza DoItYourself (#47976) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Első körben akkor szerintem marad a MinimxIII, meglátom mennyire hiányzik majd a HDR. Elvileg akkor DTS / DTS-MA hangokkal sem lesz baj!

Illetve jelenleg 2 HDMI kábelem van: Egy átlagos, és egy nagyon jó minőségű... Szerintetek van különbség, hogy melyiket hova kötöm, vagy ebben az esetben a rendszer úgyis a rosszabb minőségi szintjén viselkedik?

(#47978) Anonymus23 válasza DoItYourself (#47971) üzenetére


Anonymus23
veterán

+ (#47972) mexel

Köszönöm szépen! Végül is nem akkora dolog, csak ha lehetett volna, akkor el szerettem volna kerülni.
Akkor már csak egy kérdés, az én felhasználásomra elég a 2/16 GB-os verzió? Ebből látok alin ~53 USD-ért, vagy akkor már inkább az itt befutónak számító X92 ~57 USD-ért, vagy most látok akciósan olaszból szállítva a H96 Pro+ 3/32-est 69 USD-ért (~20k).

Ti melyiket vennétek? CE szempontjából van jelentősége?
A H96-osnak egy picivel jobban tetszik a távirányítója :DDD
:R

;) - The Power of the Light Side

(#47979) Beni2360 válasza kuthim (#47954) üzenetére


Beni2360
félisten

(#47959) blakey válasza neked is-
Köszönöm megpróbáljuk.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47980) Beni2360 válasza blakey (#47959) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne meg lett a frissítés a táv halott.
Mit kell csinálnom az ssh-ban? :R
Itt az egész sort vagy csak a feketét kell beírnom? sosem értem a színes dolgokat. :U

Mi a belépés admin és a jelszó?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47981) DoItYourself válasza Stehe (#47977) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A virágboltos 4K remuxok nagy része hdr-es, sötét lesz a kép S905-ön, ez hamar ki fog derülni.
A jobbfajta kábelt kösd a tévé és a box közé, de elvileg nincs köztük különbség, a jelátvitel digitális.

(#47978) Anonymus23: vedd azt amelyik tetszik, vagy gyorsabban ideér áfa nélkül, CE-nek nincs szüksége 3 GB memóriára, még a 2 is bőven sok.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#47982) blakey válasza Beni2360 (#47980) üzenetére


blakey
titán

Itt leírtam.

(#47981) DoItYourself
Ha még sötét lenne, inkább mosott, fakó színek lesznek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47983) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#47978) üzenetére


Anonymus23
veterán

Vagy esetleg egy Vorke Z6 Plus?
Ennek a távirányítója megy alapból CE alatt DroidMester infója alapján...

Az ára is nagyon baráti, EUs szállítással 63 USD (3/32-es verzió), erről mi a vélemény?
:R

;) - The Power of the Light Side

(#47984) Agostino válasza Anonymus23 (#47983) üzenetére


Agostino
addikt

mint end user mondom, nekem vorke z6 plus van és teljesen elégedett vagyok vele. távirányító teljesen oké rajta ce + kodi alatt, kijelzőt is segítettek itt a kollégák kalibrálni. jó kis cucc, teljesen belaktam.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#47985) blakey válasza Anonymus23 (#47983) üzenetére


blakey
titán

erről mi a vélemény? - használd a keresőt és akkor találsz véleményeket, nem vicc, de tényleg volt erről is szó és nem is olyan régen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47986) Beni2360 válasza blakey (#47982) üzenetére


Beni2360
félisten

felhasználó: root
jelszó: coreelec , ezt kapom

Access denied
Wifin is lehet csinálni? :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47987) blakey válasza Beni2360 (#47986) üzenetére


blakey
titán

Nem értem, hol kapod, mire? Valamit rosszul csinálsz.
Hogyan lépsz be ssh-n?
Bármin lehet csinálni, tabletről is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47988) Anonymus23 válasza blakey (#47985) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hidd el rákerestem, de egy ~48k hsz-el rendelkező topikban volt akkor 17 hsz ahol ez így benne volt, így inkább kérdeztem, de mondjuk ebből a 17-ből az jön le, hogy jó a cuccos, szóval megrendelem, az ára is baráti jelenleg.

(#47984) Agostino

Köszönöm, szerintem is megfelelő lesz részemre :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#47989) blakey válasza Anonymus23 (#47988) üzenetére


blakey
titán

Akkor segítek, 1 oldal. És igen, ennyi infónk van, ez nem elég? Miért kell ugyanattól az embertől egy megerősítés ha ott le van írva?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47990) kmarci25 válasza Beni2360 (#47986) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha még nagyon anno LE-ről frissítetted CE-re, akkor lehet a jelszó libreelec. De kétlem, hogy ez lenne a baj.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#47991) odrif válasza Beni2360 (#47986) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Puttyban katt a Connetciton-->Data fülre.
Ott az Auto-login Username-nek add meg hogy root.

20 éve a Prohardveren

(#47992) Beni2360 válasza blakey (#47987) üzenetére


Beni2360
félisten

Putty- elmentett mocool betőltése-felugrik fekete ablak és ott
felhasználó: root
jelszó: coreelec és ez után jön, hogy nem jó.

(#47993) Pelican - friss telepítés volt, de azt is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47993) Pelican válasza Beni2360 (#47992) üzenetére


Pelican
őstag

kmarci javaslatát is próbáld meg!

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#47994) bala6120 válasza Anonymus23 (#47983) üzenetére


bala6120
senior tag

+1 Szerintem is tökéletes, ráadásul jól is néz ki :)

(#47995) Beni2360 válasza Pelican (#47993) üzenetére


Beni2360
félisten

Megvan a hiba , az elmentett ip cím közben változott. 14-re. :U

De nem változik a távval semmi.
beírtam: > /storage/.config/rc_maps.cfg

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47996) Anonymus23 válasza bala6120 (#47994) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R
Megrendeltem, most a Geekbuyingon akciózzák az EU-s raktáras médialejátszókat, kuponnal Lengyelből 60,99USD (Innen volt cucc+szállítás-kupon a legolcsóbb) . Ennyit meg kellene érnie!

;) - The Power of the Light Side

(#47997) Agostino válasza blakey (#47989) üzenetére


Agostino
addikt

egyébként ha már pár ember vett ilyet és összességében különösebb gondok nem merültek fel, nem lenne értelme megfontolni, hogy ha más nem, akkor a c kategóriások közé berakni a nyitóhsz-be? vagy kellene tesztelni ezzel-azzal, hogy oda elférjen?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#47998) blakey válasza Agostino (#47997) üzenetére


blakey
titán

1 éve a piacon van, most kifutnak ezek és aztán kb. ennyi. Tavaly is ajánlott lehetett volna, csak mások voltak az igények meg az S912 nem volt tökéletes LE-vel, CE-vel lett használható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47999) korcsi válasza Beni2360 (#47995) üzenetére


korcsi
veterán

Az egész sort be kell írni (másolni) a színessel együtt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#48000) Beni2360 válasza korcsi (#47999) üzenetére


Beni2360
félisten

Úgy is beírtam és 3.- ra sikerült neki valamit aktiválni. :R :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.