Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) ztsoft válasza stigma (#43245) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nincs annak a fájlnak (CoreELEC-S912.arm-9.0-nightly-20180825-relkai.img.gz) semmi baja (Linux alatt), 143 MB, kicsomagolva 549 MB, dél óta fut a box-on.

A srácnak lesz még egy kis munkája vele, mert első indítás után már frissíteni akarta magát a CE 8.95.0-ra, így szépen vissza is léptünk volna. Kézire állítottam a frissítést, így csak szól, hogy van újabb verzió. Még nincs saját frissítési rendszere, talán hétfőre lesz.

A másik hiba, hogy a CoreELEC tárolót nem lehet megnyitni, telepíteni belőle, mivel az ellenőrző összeg az sha256-ra mutat, a Github-on meg csak md5 van, így 404-es hibára fut.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43252) junkpod válasza dugesz77 (#43249) üzenetére


junkpod
nagyúr

Melyik nem stabil? Ilyen gondok régen sem voltak jellemzőek, a mai xElec verziók pedig már szinte csak nüanszokban különböznek.

Box's don't touch!

(#43253) stigma válasza ztsoft (#43251) üzenetére


stigma
addikt

:R

Nekem most nemrég 30 perce az általad irt 5xxmb-ot szedett le, de ha a tartalmát meg akartam nézni total commanderben hibát dobott hogy sérült a fájl. Többször ia keszedtem, mindig ezt dobta. A .tar kiterjesztéssel tökéletesen frissített és üzemel nálam is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43254) ztsoft válasza stigma (#43253) üzenetére


ztsoft
őstag

Én mielőtt elküldtem a hozzászólást, újra letöltöttem az oldalról, majd ki is csomagoltam (felülírva az előzőt, méretre tökéletesen megegyeznek). Ma 9 óra körül töltöttem le az előzőt, amit ki is írtam az SD kártyára, el is indult egyből.

(#43255) dugesz77

Nekem is onnan van, tökéletes, mint ahogy írtam is.

Esetleg meg lehetne próbálni a böngészőben úgy letölteni, hogy "Mentés másként". Mert lehet az oldal hiányossága, meg a gz tömörítés galibát okoz Windows alatt (a böngészők a gz tömörítést használják az adatok tömörítésére, de kell hozzá a jól beállított szerver oldal is).

Még egy ok, hogy miért nem kell Windows-t használni. ;]

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43255) dugesz77 válasza junkpod (#43252) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam az innen leszedett CoreELEC-S912.arm-9.0-nightly-20180825-relkai.img.gz nem sikerül kicsomagolni win alatt, hibát dob rá a winrar.

Az AlexElec-el nincs gondom ,most az a fő rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#43256) e90lci válasza darvinya (#43247) üzenetére


e90lci
senior tag

Vagy libre vagy Coreelec!Azt kérdeztem volna,hogy van e valakinek tapasztalata ezzel a box-al.Van itthon s802,s812,s905 Libreelec fut minden boxon.1/8GB is elég lenne csak Gigás portja legyen.Android nem fontos.S912 es box kellene max 30000Ft többet nem akarok érte adni.

[ Szerkesztve ]

(#43257) Dr.NX válasza Beni2360 (#43248) üzenetére


Dr.NX
addikt

Valamelyik Direct Mail szállítás áfamentes, ugyanúgy mint a Gearbestes Priority Line.

Elfogadom a sütiket.

(#43258) e90lci válasza Beni2360 (#43248) üzenetére


e90lci
senior tag

Van Mo-is 2/16-os ez is elég lenne.Tapasztalat?Jó vagy nem?Esetleg tudsz ajánlani 1-et?Libreelec vagy Coreelec lenne rajta SD-kártyáról futna.Gigás portja legyen,4K,max 30000Ft.

(#43259) ztsoft válasza dugesz77 (#43255) üzenetére


ztsoft
őstag

A Winrar ismeri egyáltalán a gz tömörítési formátumot (nincs Windows-om, így nem tudhatom)?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43260) Csicsóka válasza ztsoft (#43259) üzenetére


Csicsóka
őstag

Etcher kicsomagolás nélkül is megoldja a problémát, Linux, dózer, és Mac alatt is. Olyan 1xerű hogy elrontani sem lehet. Az említett CE.gz-vel sem volt gondja.

(#43261) dugesz77 válasza ztsoft (#43259) üzenetére


dugesz77
őstag

Eddig sohasem volt vele gondom. CE és LE is .gz fájl volt azokat tökéletesen kicsomagolja.
Mindjárt felrakok egy 7zip-et azzal hátha megy.

Csicsóka: vagy teszek egy próbát a etcher-el :R

[ Szerkesztve ]

(#43262) blakey válasza e90lci (#43258) üzenetére


blakey
titán

Az nem Mo-n van, ezzel jobban jársz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43263) e90lci válasza blakey (#43262) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi!Igazad van EU raktárban van.Benéztem. :B Ezer hála és köszönet. :R :R :R :R :R Meg is rendelek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#43264) Met


Met
nagyúr

Hogy lehet kikapcsolni hogy ha rányomok egy könyvtárra akkor ne az abban lévő első videót kezdje el eljátszani?
Rányomok egy sorozat könyvtárára és elkezdi lejátszani az első évad első részét, pedig van season 01 és season 02 könyvtár.
Most este beállítottam az órát és hogy magyar legyen a felület de utána nem emlékszem hogy mit állítottam még el.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43265) Dr.NX válasza Csicsóka (#43239) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nekifutottam újra, most sikerült az NFS szerver! Gondolom Linux-naívként elbénáztam valamit először, gyaníthatóan a fájlszerkesztéseknél, szóval user error, sorry.
A lényeg hogy működik, köszi! :R
Egyébként két nap múlva akciós napok lesznek az Alin, szóval egy Ugreen USB 3.0 - Gigabit LAN adaptert be fogok húzni olcsóért.

Elfogadom a sütiket.

(#43266) Beni2360 válasza e90lci (#43263) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor meg van a válasz. Most kerültem vissza a géphez.
Nekem is ilyen van csak 3 GB rammal.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43267) Keef_Lee válasza dugesz77 (#43255) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Jól látom, hogy ez az AlexElec osmc kernelen fut?

(#43268) dugesz77 válasza Keef_Lee (#43267) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen az.

(#43269) junkpod válasza dugesz77 (#43255) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ő, izé... Egy hibás telepítő fajlnak mi köze van a telepített xElec futási stabilitasahoz? Szerintem semmi.

Box's don't touch!

(#43270) ztsoft válasza Csicsóka (#43260) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm a linket, de nekem ez is tökéletesen megfelel, persze, ez is megoldja kicsomagolás nélkül is (LibreELEC USB-SD Creator).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43271) dugesz77 válasza junkpod (#43269) üzenetére


dugesz77
őstag

Nem véletlen volt elválasztva a mondandóm. A gondom azzal volt,hogy a nightly verziót nem tudtam felírni ahogy eddig(közben Etcher megírta a kártyát hiba nélkül). De nem csak nekem volt ezzel gondom hanem
(#43245) stigma is írta,hogy nála sem jó.
Egyébként megemlítettem külön gondolatmenetben,hogy viszont az AlexELEC most nálam hibátlanul fut,nincs vele problémám.
Lehet nem volt egyértelmű akkor, az én hibám.

[ Szerkesztve ]

(#43272) joddye


joddye
csendes tag

Sziasztok!

Gondom akadt egy TX3 pro LE telepítéssel.
6.0.1 droid, s905x.

Akármelyik módszert próbálom: fogpiszkáló, update-zip, reboot to le, terminal mindenhogy csak a gyári android recoverybe dob az LE helyett.

Próbáltam SD kártyával és pendriveal is. A lemezképet próbáltam rufussal és LE usb creatorral is.

Valakinek ötlete? :F Egyelőre direktbe nem szeretném NAND-ra tenni.

(#43273) dugesz77 válasza joddye (#43272) üzenetére


dugesz77
őstag

A jó .dtb fájl másolás/átnevezés is megvolt?

(#43274) BullZeye


BullZeye
veterán

File Systemet mivel tudom írhatóvá tenni, hogy tudjak telepíteni Hyperiont?

CoreElec 8.95.0, ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#43275) Csicsóka válasza Dr.NX (#43265) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sokan használunk itt ilyen vagy hasonló adaptereket. Korábban foglalkoztunk vele bőven, jól mennek 300 Mbit/s felett tud mind.

(#43276) Csicsóka válasza ztsoft (#43270) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem is Neked szólt ez főleg. Te dd-vel is megoldod bármikor. Főleg a kezdők járnak jól vele, mert mindenféle tömörítést ismer, és akár Armbian image-t is egy menetben, kibontás nélkül SD-re ír.

(#43277) joddye válasza dugesz77 (#43273) üzenetére


joddye
csendes tag

Igen, bár nem kezd el eleve bootolni LE-be így szerintem nem is használja a fájlokat.

(#43278) Csicsóka válasza BullZeye (#43274) üzenetére


Csicsóka
őstag

Semmivel, mert beágyazott rendszer. Az egész rootfs csak olvasható, írni a /storage alá lehet.
Hagyományos csomagkezelő nincs. A legújabb CE alá van Entware, opkg csomagkezelővel, oda korlátozott számban telepíthetőek csomagok.

(#43279) darvinya válasza joddye (#43272) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan dtb.img használsz, mert nem írtam mennyi RAM-os gépre mit akarsz felrakni.

CE-vel könnyebb dolgod lenne, mert ebben van külön mappa dtb -re, és csak azt kell átrakni/átírni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#43280) joddye válasza darvinya (#43279) üzenetére


joddye
csendes tag

gxl_p212_1g -t használom (megfelelően átnevezve.

Most rápróbáltam a CE-re. Ez megakadt az amlogic logónál. Nos ez valamelyest jó hír, mert legalább már nem recoverybe dob.

(#43281) BullZeye válasza Csicsóka (#43278) üzenetére


BullZeye
veterán

Az szép, neten viszont nem találom, hogy CE-re hogy lehet Hyperion servicet telepíteni máshogy...

(#43282) Csicsóka válasza BullZeye (#43281) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sajnos ez van, az Entware pedig főleg NAS, és router "okosítására" lett kitalálva, ezért nem oldható meg minden alatta.

(#43283) ztsoft válasza BullZeye (#43281) üzenetére


ztsoft
őstag

A CE tárolóban a szolgáltatások alatt lévő Hyperion, Hyperion.NG nem jó?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43284) BullZeye válasza ztsoft (#43283) üzenetére


BullZeye
veterán

Az csak kiegészítő, de nem a service maga, nem? Legalábbis én nem tudok vele mit kezdeni, semmi beállítás nincs hozzá.

(#43285) joddye válasza joddye (#43280) üzenetére


joddye
csendes tag

Sztornó, CE bootol, csak elfelejtettem átnevezni a dtb-t.

(#43286) ztsoft válasza BullZeye (#43284) üzenetére


ztsoft
őstag

Az egyik képen ([link]) azt láttam, hogy a számítógépen keresztül lehet beállítani.

Nincs ilyen TV-m, így csak találgatok.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43287) BullZeye válasza ztsoft (#43286) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ez a config fájl készítő, ez meg is van, csak kéne a hyperion service ami kezd valamit ezzel a fájllal.
OpenElec és LibreElechez gyárilag van benne telepítő (ebben a configurátorban) sshn keresztül, ez a része nem működik, mert read only a file system.

(#43288) ztsoft válasza BullZeye (#43287) üzenetére


ztsoft
őstag

LibreElechez gyárilag van benne telepítő

Azt nem tudom, hogy minden platformon ugyan úgy csak olvasható-e a gyökér fájlrendszer LE alatt, de ha így van, akkor valamilyen beállítási gond lesz, mivel a telepített kiegészítők könyvtára írható (/storage/.kodi/addons/).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43289) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Azt hiszem rászánnám magamat egy X96 lejátszóra. Igyekeztem átolvasni a számomra szükséges infókat, de a végén azért a hozzáértőktől kérnék egy kis jóváhagyást. :B

Alább felsorolnám az igényeimet, kérlek titeket, ha valamit nem tud a kis eszköz, vagy figyelnem kell rá, hogy melyik eszközt vegyem pontosan, akkor szóljatok bele a vásárlásba! :R

-Full HD film nézés (3D iso is) LAN-on NFS-sel
-Filmes Jukebox
-Youtube átküldés telefonról irányítva
-DLNA
-Harmony Logitech távval kezelés (mindent ezzel irányítok, olvastam hogy ezzel vannak gondok :/ )

Rendszer:
-Full HD 3D TV
-Full HD 3D Projektor
-Marantz házimozi erősítő (HDMI mindenen)
-Zyxel NAS

MED800 X3D-t váltanék.

Ezekhez elég nekem az 1GB RAM-os, 8 GB tárhelyes, vagy kell a duplája?
Esetleg ha valaki képben van a jelenlegi árakkal, és linkelne, azt megköszönném.
S905X verziójú kell nekem ,ugye?

Előre is köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#43290) Benoe77 válasza BullZeye (#43284) üzenetére


Benoe77
őstag

Az a service maga, weben keresztül lehet utána konfigolni. Viszont nem működik jól, ha bekapcsolod, akad a film. Állítólag már meg van a hiba, dolgoznak rajta.

(#43291) peterk válasza BullZeye (#43281) üzenetére


peterk
senior tag

A kodi fórumon van egy topic, hogy hogyan lehet openelec alá betenni a hyperiont. Ha jól láttam van x64 arm build is valamelyik postban, nem is kell lefordítani. Ha az nem jó, akkor fordítani kell egyet. A leírást adaptálhatod coreelecre. Nem kell a root filesystembe írni semmit. Nem tudom entware alól milyen gcc támogatás elérhető, úgyhogy ha fordítani kell, talán egyszerűbb egy normál ubuntu boxon cross fordítani armra.

(De beteheted a root filesystembe is. A rootfs egy squashfs image - tömörített filerendszer-image -, amit ki tudsz csomagolni, belerakni azokat a fájlokat amiket szeretnél, majd visszacsomagolni. És csak berakod system.img-ként a helyére. A hyperionhoz mindenesetre nincs ilyesmire szükség ahogy beleolvastam a fenti topicba.)

(A hyperiont egyébként nem próbáltam, nem tudom mennyire stabil, stb. Csak az infót osztom meg, tapasztalatom nincs.)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#43292) ztsoft válasza z123456789 (#43289) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha fontos a Full HD 3D, akkor ez nem lesz a Te eszközöd. Jelenleg csak felezett 3D van (Half-SBS, Half-OU), a 3D-s Blu-ray csak 2D-ben megy, még felezetten sem működik (saját tapasztalat, 3D TV-n).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43293) peterk válasza BullZeye (#43287) üzenetére


peterk
senior tag

Ignoráld az előző postomat. Ez lesz a legegyszerűbb neked, ez amlogic arm-ra fordított hyperion service addonként:

https://github.com/CoreELEC/addons/tree/master/9.0/Amlogic/arm/service.hyperion

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#43294) z123456789 válasza ztsoft (#43292) üzenetére


z123456789
addikt

Hm.
Végül is nem fontos a 3D, max a tudat, hogy ha az eszközeim képesek lennének rá, akkor legyen már rá lehetőség. :/ De 2012 óta max ha 10x néztem 3D-t. Fel tudnám adni a dolgot.
Hardveresen vagy szoftveresen nem képes rá egyébként? Ha szoftveresen akkor várható, hogy ez javítva lesz?

[ Szerkesztve ]

(#43295) ztsoft válasza z123456789 (#43294) üzenetére


ztsoft
őstag

Idézet az összefoglalóból, "Az Amlogic S9xx chipek a 3D ISO-k és 3D MVC MKV-k lejátszását csak half top-bottom módban támogatja". Ez állítólag működik Android alatt, de nekem nem jött össze. Van ígéret rá, hogy ez lesz majd CE alatt is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43296) z123456789 válasza ztsoft (#43295) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, jó, ez felett elsiklottam. :/
Köszi. Akkor lehet a MED mellett kipróbálom, és meglátom, mennyire válik be. :R

(#43297) Csicsóka válasza ztsoft (#43288) üzenetére


Csicsóka
őstag

minden platformon ugyan úgy csak olvasható-e a gyökér fájlrendszer LE alatt

Kivétel nélkül csak olvasható. Vagy is a hivatalos verziókban igen. Az ext4-ben persze nem. Ott azt csinálsz amit csak akarsz. :)

(#43298) Csicsóka válasza peterk (#43291) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én sem használtam soha sem a hyperiont, csak általánosságokban írtam hogy nem lehet megoldani.

De beteheted a root filesystembe is

Vagy két évvel ezelőtt még OE alatt csak ez a módszer létezett, sokat fúrtuk akkor, mert még Kszaq sem csinálta a szuper cuccait. A későbbi ext4 rendszerű LE/CE változatokon az ilyesféle módosítások már egyszerűen megoldhatók lennének.

Szerk.

Látom már írtál megoldást, ez biztos működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#43299) DoItYourself válasza ztsoft (#43292) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem úgy rémlik, hogy a 3D iso régi LE-el működött, nem csak 2D-ben. Teszek egy próbát, ha végre megjön az új boxom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#43300) ztsoft válasza Csicsóka (#43297) üzenetére


ztsoft
őstag

Persze, nem az ext4-es verziókra gondoltam, hanem a hivatalos verziókra. :)

(#43299) DoItYourself

Sajnos én nem tudom kipróbálni, az S912-re nincs régebbi verzió.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.