Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34824) L4CI2 válasza Skillet (#34801) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Szia
"akkor ez a kis ragacsos szivacs az, ami átvezeti a hőt a "bordára"
Az még véletlen sem "ragacsos szivacs" :)) thermal pad vagy esetleg hővezető lap és igen ez felel a hőátadásért.

"többi csippen nem kellene legyen, azok nem melegszenek?"
De melegszik a memória és a és a tárhely is csak nem olyan mértékben szóval marathat így borda nélkül.

"csavart kicsavartam a bordából, akkor inkább ne rakjam vissza?"
Az a csavar sajnos elég rossz helyen van előfordulhat hogy nem tud teljesen felfeküdni miatta a hővezető lap ha nem rázod vagy dobálod a BOX-ot szerintem kihagyható , de ha sokat mozgatod nemárt rögzíteni a fém hűtőt.

"és a procit pasztázzam meg, rakjam rá a szivacsot, utána azt is pasztázzam meg, és úgy pattintsam össze a kütyüt?"
Megpróbálhatod hogy az ARM CPU-ra és a bordának nem mondható fém lapra teszel egy kis pasztát. Kicsit segíteni fog a hőelvezetésben ha nem viszed túlzásba (ha túl sokat teszel fel rosszabb lehet a hőátadás).
Amúgy minek akarod moddolni kikapcsol túlmelegedés miatt vagy mi a gond?

Én például kivágtam az alját az x96-nak és megfelelő hóvezető bordaragasztóval felragasztatom egy bordát meg kapott egy RP-SAM anya csatlakozót a wifi antennának csak úgy fan-ból :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.