Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) dethroner válasza dugesz77 (#35600) üzenetére


dethroner
veterán

Az megvan, be is írom az ip-t (bár nem fix, de azt majd holnap beállítom), beírom a megosztott mappa nevét, de akkor is kér még felhasználónevet és jelszót. Ezeket honnan szerezzek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#35602) dgyuri0123 válasza blakey (#35583) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

10 bites a panel is. Láthatóan jobb úgy a color banding és mélyebb a szinvilág.
A parancssort bárhová beírhatom?

És köszi!

"csak a zene van"

(#35603) dugesz77 válasza dethroner (#35601) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem Ejelhar leírása (ezúton is köszönöm ezt a copy-paste megoldást :R ) tökéletesen megoldotta a jelszavas problémákat. De itt van -szabi- (neki is köszönjük :R ) leírása is hátha ezzel előrébb jutsz.

[ Szerkesztve ]

(#35604) dethroner válasza dugesz77 (#35603) üzenetére


dethroner
veterán

Beírtam a pc rendszergazda fiók nevét+jelszavát és úgy tűnik ez elég volt neki. Most a megosztott mappában csinál valamit. Talán most már jó lesz. :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#35605) Joshi válasza dgyuri0123 (#35602) üzenetére


Joshi
titán

Hiába 10bit-es a panel ha HDMI-n csak 8bit-es jelet fogad.

(#35606) DoItYourself válasza dethroner (#35601) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt írtad létrehoztad a felhasználót a Windows-ban. Amit ott beállítottál (név, jelszó), azt kell a Kodiban beírni.
Ha az összefoglaló alapján csináltad, akkor a név: kodiuser, jelszó: kodipassword.

Windows SMB megosztás - részletesen lásd 34b. pont.
2017 őszétől tiltva van a névtelen bejelentkezés a Windows-okba, ezért létre kell hozni egy felhasználót a Windows-ban:
[Windows] gomb, cmd (jobbgomb fölötte, futtatás rendszergazdaként), gépeld be a parancssorba: net user kodiuser kodipassword /add. A Kodiban ezt a felhasználónevet és jelszót kell megadni a Windows megosztások betallózása után.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#35607) dethroner válasza DoItYourself (#35606) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig nem volt jelszó a pc fiókon. Jól elvoltam nélküle, most már úgy tűnik használni kell.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#35608) blakey válasza dgyuri0123 (#35602) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem érted a 10 bit lényegét ebben az esetben, a filmek többsége amit nézel, az 8 bites, ezt a 10 bit csak enyhén javítja, ha te drasztikus változást látsz akkor ott más a gond.
8 bit esetén a legvilágosabb (fehér) és legsötétebb közötti átmenetek 256 egységből állnak, RGB esetén ez 3X8 azaz 24 bit, 10 bit esetén 1024 egységből (30bit), ha a film amit nézel 8 bites, azaz 256 egység, abből nem lesz drasztikusan jobb 1024 esetén hiszen a sz@rból kell építkezni, egy picit jobb lesz, de a mértéke nem olyan, mint amilyennek leírod.

Azt kell végigcsinálni amit írtam, az is szerepel, hogy hova.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35609) junkpod válasza blakey (#35586) üzenetére


junkpod
nagyúr

A LibreElec 64bites hol található?

Box's don't touch!

(#35610) kgymac válasza dethroner (#35607) üzenetére


kgymac
őstag

Ezért kellene olvasgatni. Az M$ egy frissítéssel megszüntette a jelszó nélküli megosztást. Rendszergazda meg pláne nem jó ehhez. Ha visszaolvasol, valaki eléggé pórul járt, mert legyalulták a megosztott tartalmakat, bár bem részlezte, hogy mit szúrt el a tűzfalon.

(#35611) ttt válasza blakey (#35586) üzenetére


ttt
senior tag

Még tegnap este rápróbáltam, de gyorsan elhajtott, gondolom ezért:

"<requires>
<import addon="os.libreelec.tv" version="8.2"/>
<import addon="xbmc.python" version="2.1.0"/>"

Majd du. megnézem az OSMC gyári appot, hátha felülírva legalább települ. Azért várok még 1-2-x100 függőséget, mert na. :D

ui: Na meg eléggé UK-ra van kihegyezve és semmi más nyelv, de ez a legkevesebb :K

[ Szerkesztve ]

(#35612) blakey válasza junkpod (#35609) üzenetére


blakey
titán

A linken amit küldtem a gyökérbe lépve ott lesz. Egyébként minden LE8 megjelenés után készített egy 64 bites változatot. [link]

#35611) ttt
Hátha átírva szeretni fogja.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35613) dgyuri0123 válasza blakey (#35608) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értem a lényeget hidd el. Plazmán is láttam a 8-10 bit között különbséget és oleden is látom. Nem mondtam hogy eget verő a változás, de a sávosodáson javít és a színek is valamelyest mélyebbek. Nem bebeszélem magamnak, ez sok éves tapasztalat. Med600-on volt 10 bites kimenet és a Dune-n is. Ha 10 bitre állítottam a HDMI kimenetet, bizony láttam különbséget. :K

(#35605) Joshi: Panasonic plazma évekkel ezelőtt is kezelte a 10 bitet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35614) blakey válasza dgyuri0123 (#35613) üzenetére


blakey
titán

Akkor hajrá, előtted a feladat, én nagyon régóta 10 bitet használok de nem azért amiért te azt áűllítod, hogy sokkal jobb, sz@rból nem lesz sokkal jobb csak némileg lesz jobb. Nekem ilyen:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35615) dgyuri0123 válasza blakey (#35614) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már harmadszor mondom, hogy nálam is csak némileg javít, nem eget verően, de látok különbséget és ez nekem elég ahhoz, hogy ha van 10 bit, akkor azt használjam. :) De köszi.

Megpróbálom az ssh-t, bár fogalmam nincs mi az, de majd utánaolvasok... :B

"csak a zene van"

(#35616) blakey válasza dgyuri0123 (#35615) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tudod mi az ssh és nem is fogod érteni akkor jobban jársz ha az újabb Leia verziót teszed fel, pontosabban még várni kell vele, mert az új Kodi nightly hibás, nálam egy fejlesztői van amiben még régebbi Kodi szerepel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35617) djnice válasza blakey (#35616) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudja feltenni, mert az óva intett Eminent-et vette meg.

(#35618) Joshi válasza blakey (#35614) üzenetére


Joshi
titán

Hiába állítod 10bitre ha a tévé csak 8bit-et fogad, ráadásul a te tévéd panelje még csak nem is 10bit-es. De dgyuri0123 FHD oled tévéje se kezeli a 10bit-et hiába 10bit-es a panel. Ezzel elveszítitek a natív képmegjelenítést amibe állítólag jó az LE.

[ Szerkesztve ]

(#35619) blakey válasza Joshi (#35618) üzenetére


blakey
titán

10 bitet is fogad a tv-m és már 6-7 éve a tv-k még a 12 bitet is fogadják. Nagyon kevered egy másik 10 bittel.
Amúgy most nagyon mellé lőttél, mert kb. 10 éve 10 biten használom a lejátszóimat és akkor nem is voltak a mostaninak nevezett 4K 10 bites panelek. :) Nézz utána a dolgoknak, elég sok topikban (Dune, Blu-ray) mások is megerősítették, hogy a 10 bitre állított színtér némi javulást eredményez.

(#35617) djnice
Akkor marad az ssh, ha egyáltalán működni fog.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35620) Joshi válasza blakey (#35619) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudok másik 10bit-ről. Link. Egy 8bit-es kijelző sehogy nem fog tudni megjeleníteni 10bit-et az biztos.

(#35621) blakey válasza Joshi (#35620) üzenetére


blakey
titán

Mondom, hogy kevered. HDR 10 bitről írsz és mi nem arról hanem a színtérről ami évek óta benne van a Blu-ray lejátszókban, médialejátszókban, szerintem a Mede8eredben is benne van. 10 éve használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35622) RedCat válasza dgyuri0123 (#35615) üzenetére


RedCat
senior tag

A legutóbbi vagy egyel előtti hozzászólásomba leírtam, hogyan kell, sőt a LE topicot is belinkeltem hozzá. Az alapján boldogulnod kell(ene). Ha nem érted, akkor ne is kezd hozzá :)

(#35623) junkpod válasza Joshi (#35618) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudom hihetetlen, de egyetértek veled:)
A mai tv-k többsége legfeljebb fogadó elektronika szinten kezeli a 10bites szinleirast, de panel szinten legtöbbjüknek még a 8 bit sem megy.

Box's don't touch!

(#35624) blakey válasza junkpod (#35623) üzenetére


blakey
titán

A 10 bitre állítás jó hatással van az átmeneteknél, (Dune topik) Ettől függetlenül nem kell használni hiszen gyakorlatilag az összes film 8 bites de a lejátszón való 10 (30) bites beállítás némileg finomít az átmeneteken.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35625) Joshi válasza blakey (#35621) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is volt Mede8er 600-am és tudom hogy ott 12bit is volt, de hidd el hogy a tévé akkor sem fogja neked megjeleníteni. Talán aki jobban ért a témához az elmagyarázza nektek hogy esetleg mitől tűnik jobbnak.

ui: a linkben pedig a 8, 10, 12bit a színtérre vonatkozik nem a HDR-hez. A HDR-nek a feltétele a min 10bit-es színkezelés.

[ Szerkesztve ]

(#35626) Mankó


Mankó
veterán

Egy Beelink MxIII-at cserélnék egy 4k-t, hdr-t tudó modellre. A jelenlegit legnagyobb megelégedéssel használom, Nandra telepített LE-vel, de a közeljövőben 4k tv csere lesz és szeretném kihasználni a 4k-s tartalmakat is.
Filmeket Gigabites hálózaton lógó NAS-ról játszom le, szerintem nem lesz az szűk keresztmetszet 4k filmek esetén sem.

Olyan megbízható lejátszóra lenne szükségem, mint a Beelink, csak 4k, hdr tudással.

Az ötleteket, tapasztalatok előre is köszi.

(#35627) TCr válasza Mankó (#35626) üzenetére


TCr
veterán

Mini M8S II (S905X).
Nálam is Beelink MiniMXIII-at váltott, ugyan az miatt, mint a Te esetedben.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35628) blakey válasza Joshi (#35625) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, hogy mi a szitu és tudom, látom is, ez a szakmám. djnice belinkelt egy 10bites vs 8bites átmenetet, ezt a 8 bites panaleden is látod, mondom, nem a HDR 10 bitról van szó, mert a mai 10 bites panelek azok HDR 10 bitesek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35629) Charx válasza Mankó (#35626) üzenetére


Charx
senior tag

Csak a 4K HDR nasról való lejátszáshoz a playeren is kellene a gigabites lan csati, mert 100-on beszaggat a többségük.

(#35630) Joshi válasza blakey (#35628) üzenetére


Joshi
titán

Én nem tudom hogy milyen video az, de szinte kizárt hogy egyszerre lejátszható lenne 8 és 10bit-es videó. Külön-külön igen.

(#35631) blakey válasza Joshi (#35630) üzenetére


blakey
titán

Sajnos kevered a dolgokat, nem HDR 10 bites panelról van szó és nem a HDR 10 bitről, ezért nem érted. 10 bites színtér ami már 10 évvel ezelőtt is létezett és a megjelenítők ezt kezelni is tudták, nem kellett a BT2020 és a HDR 10 sem, REC709 mellett is működik a 444 10 bit. Te a 4.2.0 10 bitről írsz folyamatosan ami nem működik csak olyan forrás esetén. Nézd meg az Anime 10 bites videókat, sehol sem a HDR 10 bitről szól és azok azért lettek 10 bitesek, hogy a rajzfilmes átmenetek szebbek legyenek. Semmilyen más oka nem volt, köze nincs a HDR-hez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35632) dugesz77 válasza Mankó (#35626) üzenetére


dugesz77
őstag

Mivel árat nem írtál szerintem erre jelenleg a (4k +gigabit) a Mecool KI Pro a legalkalmasabb. Stabil, jó kis box.

[ Szerkesztve ]

(#35633) Mankó válasza dugesz77 (#35632) üzenetére


Mankó
veterán

Ár minél olcsóbban :DDD de igen kell a 4k és a Gigabit opció.

Ezzel a Mecool KI Pro boxxal van valakinek tapasztalata? Kodi, LE támogatás van rá?

(#35634) Mankó válasza TCr (#35627) üzenetére


Mankó
veterán

A 100 Mbites Lan nem lett kicsi a 4k filmekhez?

(#35635) TCr válasza Mankó (#35634) üzenetére


TCr
veterán

A nem remux-ok átlag bitsűrűsége 40-50 Mbps (sok remux-é is!), ezekhez bőven elegendő a 100-as háló.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35636) divan válasza Mankó (#35633) üzenetére


divan
senior tag

Persze, van. Tapasztalat is, támogatás is.

(#35637) Charx válasza TCr (#35635) üzenetére


Charx
senior tag

Persze, nem is az átlag bitsűrűséggel van a baj, hanem amikor 1 jelenetnél felugrik és durván elkezd szaggatni vagy pufferel, ha ez valakit nem zavar, akkor elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#35638) Joshi válasza blakey (#35631) üzenetére


Joshi
titán

Távol álljon tőlem hogy vitatkozzak veled, de nincs más bit csak egy, de az RGB alapján. Lehet hogy te arra gondolsz.

8bit-es panel

10bit-es panel

(#35639) Mankó válasza TCr (#35635) üzenetére


Mankó
veterán

Ez így van, és iso esetén? A remux-okban más a hangsáv, talán annyiban különböznek a sima mkv-től, ugye?
Hdr is megy az M8s II-n?

Most néztem Ali-n 40$-ok, az még mindig jobban hangzik, mint a Mecool 8x $-ja.

Charx: én is ettől félek.

Szerk.:
Mecool K1 Pro lejátszó ellen másik verzió? 30 alatt jó lenne megúszni, de meggyőzhető vagyok észérvekkel.

[ Szerkesztve ]

(#35640) dgyuri0123 válasza RedCat (#35622) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gyakorlatilag sík hülye vagyok a parancssoros vezérléshez, vagy minek nevezzem. :B Sajnálom, hogy nem lesz 10 bitem...

"csak a zene van"

(#35641) blakey válasza Joshi (#35638) üzenetére


blakey
titán

444 10 bit nem egyenlő a 420 10 bittel, te az utóbbit hozod fel állandóan, de nem arról van szó.
Az általad nevezett valódi 10 bites panel az amelyik tudja kezelni a 4:2:0 10 bitet és ehhez hozzátartozik a BT2020, HDR, stb. A 444 10 bit BT709 és nincs HDR.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35642) TCr válasza Mankó (#35639) üzenetére


TCr
veterán

Nem, a remux az érintetlen képet jelenti. (Sok esetben mellette hagyják a HD hangokat is, de ez mellékes.)
Csak a HDR miatt cseréltem, tökéletesen kezeli.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35643) blakey válasza dgyuri0123 (#35640) üzenetére


blakey
titán

Leírtam neked, hogy pontosan mit kéne csinálnod, tulajdonképpen csak sorba kéne megadnod a parancsokat és máris lesz 444 10 bited, automatikusan látrehozza a fájlt, beleírja és indítja. Én sem értek hozzá, elég ha tudod hogyan kell belépbi ssh-n a gépbe, LE esetén:
ssh root@ipcim de itt egy videó.

Egyébként ha normális Amlogic boxot vettél volna akkor semmit nem kéne beírnod, ott van a menüben a megfelelő menüpont ahol kijelölöd.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35644) junkpod válasza blakey (#35624) üzenetére


junkpod
nagyúr

gonoszság ON
A dűne topik mióta hiteles információ forrás?
gonoszság OFF

Box's don't touch!

(#35645) Joshi válasza blakey (#35641) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen le van írva hogy a 8bit-es panel Color Depth-et jelent. Akkor most milyen másik 10bit van? Az elektronika lehet hogy fogadja ezeket a jeleket, de a panel nem tudja érdemben megjeleníteni. Szinte biztos hogy visszakonvertál.

(#35646) dugesz77 válasza TCr (#35635) üzenetére


dugesz77
őstag

Az lehet de nagyon sokunk benyalta a 100-as hálóval 4k alatt (elég mondjuk itt a topikban az ugreen vagy az asix szavakra rákeresni). Matematikailag elég de a valóságban sokszor kevés. Ha meg a gigabites adapter árát hozzáadod a 905X-es box árához(+ ügye az sohasem lesz valóságos gigabit , mert az usb2 port sebessége lekorlátoz) akkor már nincs messze az 905D ára amiben ott a tuner is .

(#35647) blakey válasza Joshi (#35645) üzenetére


blakey
titán

Nézd már meg a táblázatot és ne itt offoljunk, te a 420 10 bitről írkálsz, én meg a 444 10 bitről, értsd meg, hogy a kettő nem ugyanaz, ahogy a fotótechnikában ismert HDR sem ugyanaz, mint a videótechnikában megjelent HDR. A BT709-es panelek is lehetnek 10 bitesek de a HDR és a BT2020 megjelenésével valamint a panelek ehhez igazításával a valódi 10 bites panelek az utóbbak lettek.
Te érted, hogy az átmenet finomságáról írok és nem a színtartomány kiterjesztéséről? Nem lesz több szín BT709 esetén hiszen az fix de az átmenetek szebbek lesznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35648) blakey válasza junkpod (#35644) üzenetére


blakey
titán

Miből gondolod, hogy ez a topik hitelesebb?
Nem tudom neked milyen egyéb médialejátszóid voltak, de én túl vagyok a 30-adikon is és eddig mindegyiken segített pl. a 444 (YCbCr) 10 bit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35649) Joke21 válasza blakey (#35647) üzenetére


Joke21
aktív tag

Na én elvesztettem a fonalat, épp ezért egy kérdésem lenne: ki lehet akkor ezekbők a készülékekből hozni a 4:2:0 10 bitet, azaz a valódi HDR10 -t?

[ Szerkesztve ]

(#35650) Joshi válasza blakey (#35647) üzenetére


Joshi
titán

Oké még nálam van a Mecool box, mit állítsak be hogy meg tudjam nézni a hálóban lévő WD650-es tévémmel? Kíváncsi vagyok hogy jobb lesz a színátmenet vagy semmi változás nem lesz. Valami videót is linkelhetnél amit te konkrétan jobbnak látsz. A Mecoolon a 8.2.3.1 LE van. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.