Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) blakey válasza a.t.t.i. (#34850) üzenetére


blakey
titán

Kodi Audio Quick Start Guide
PT=Passtrough

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34852) csipike válasza cof (#34836) üzenetére


csipike
újonc

Köszönöm a segítőkészségedet.
A 31.c leírás szerint már többször próbáltam (/data nélkül és azzal is), de újraintításkor a recovery menünél megáll.
A recovery menü viszont már a 6.0.1 és a dátuma is stimmel. A zöld robot alatt ezt írja.

Supported API: 3
Recovery is listening adb sideload....
Waiting adb sideload command...
E: Cannot load volume /misc!

A 31.d leíráshoz már csináltam kábelt de még nem találtam hozzávaló .img fájlt a neten. Esetleg van-e lehetőség a másikból valahogy kilopni a teljes képet?

üdv
Joci

(#34853) Milka 78


Milka 78
nagyúr

2 kérdésem lenne a nagytudású Urakhoz!
Android 7.1 (TX3 Mini) alatt,hogy tudom az írási jogosultságot megadni a rendszernek,teszem azt torrent appoknál?Flud és TTorrent alatt ugyan tudok a külső hdd-re írni,de csak az ANDROID mappán belül,simán a HDD gyökérbe nem (mint az 5-ös droidon).
A másik,hogy a playről letöltött launchert,hogy tudnám fixálni,hogy azzal induljon?Hiába állítom át a HOME alatt,ha újraindítom a gépet megint a gyári launcherrel indul.

(#34854) darvinya válasza Andie (#34848) üzenetére


darvinya
titán

Samsung vinyóval valami nagyon nem jó, mert mint másik vinyó ilyenkor folyamatosan kell menjen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34855) cof válasza csipike (#34852) üzenetére


cof
veterán

Itt nézz körbe: [link] [link]

KM8P-MHC19J-20170224.165245.V0923.img

USB burning tool: [link]

Ez, KM8P-ota-20170224.165245.V0923.zip 6-os android tuti V0923. 20161228-at már nem találtam 4pda-n.

4pda topik: [link]

De, hogy downgrade működni fog-e azt nem tudom, én egyforma 5.1 verziójú boxokkal játszottam el a rendszer átköltöztetést csicsóka 31c leírása alapján gond nélkül.

A twrp mind a kettőben 6-os? Mert a 7-es androidhoz 7-es van mega-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#34856) cof válasza csipike (#34852) üzenetére


cof
veterán

Lejárt az idő, olvasgattam a 4pda fórumot, ha nem megy fel rá a 6-os próbáld meg valamelyik custom firmwaret. Mod vasily mappába van, egy ottani fórumozó készítette, minden bizonnyal jobb mint a gyáriak.

№_2_KM8P-Vasily_7.1.1_NMF26Q_20170411.zip

De van custom 6-os verzió is, talán sikerül.

Persze twrp-n csinálj backupot ha még nem tetted meg ki tudja...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#34857) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok
Nem teljesen témába vágó, egy mkv-t szeretnék lejátszani egy nas-ról. A film viszont akad. Ilyenkor mi kódolja a filmet? Jól gondolom, hogy mivel a beltéri nem ismeri ezt a formátumot, azt még a nas alakítja? Ez pedig egy öregecske zyxel, lehet hogy nem bírja?

(#34858) szabi__memo válasza Csicsóka (#34771) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szia!
Várható valami újdonság az osmcvel kapcsolatban? Átméretező szkript vagy friss verzió?
Köszi

(#34859) junkpod válasza rolio1 (#34857) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most tényleg barkobazni szeretnél?
Hány hsz-en belül kell kitalálni többi infót?

Box's don't touch!

(#34860) rolio1 válasza junkpod (#34859) üzenetére


rolio1
tag

Igaz, igaz...
VU+ műholdas beltéri Kodival és a saját lejátszójával, CIFS megosztással éri el a Zyxel 310-et. Csak 1080-as mkv-val akad, ezelőtt egy Raspberry ugyanezzel a felállással röccenés nélkül vitt minden filmet.
Bár azt hiszem az RPi NFS-en kapcsolódott...lehet ez a baj?

[ Szerkesztve ]

(#34861) Csicsóka válasza szabi__memo (#34858) üzenetére


Csicsóka
őstag

OSMC hírek.

Készül az rc3, hamarosan image formátumba öntöm.

Újdonságok:

- eMMC-re telepíthető, az LE-hez hasonlóan. Így indításkor sem kell már hozzá SD. Ennek köszönhetően nagyon gyorsan bootol.

- Restore droid funkció. Mivel az OSMC a data partícióra kerül, a system érintetlen marad, ahol a droid lényege lapul. A telepítő elmenti a dtb, boot, recovery-t az OSMC Backup könyvtárába, ezért azt egy progi vissza állítja ha erre szükség lenne. Ezzel a módszerrel pillanatok alatt vissza tér a "szeretett" Android a boxra.

- SD/USB átméretező szkript. Használatával a minimális méretű 2. ext4 partíció mérete kiterjeszthető a boot média teljes szabad helyére.

(#34862) Milka 78 válasza Milka 78 (#34853) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Erre valaki?Este teljesen megvadult a rendszer.MX Player alatt nem tudok törölni semmilyen videófájlt.ES és más fájlkezelő alatt ha törölni,másolni,kivágni akarok akkor egy ilyen kép fogad.Megadtam minden engedélyt,de nem érdekli,fogja magát és mappát nem hajlandó törölni a külső hdd-ről,de van olyan,hogy bevágja a durcát és semmit sem hajlandó csinálni.

(#34863) Polllen válasza Csicsóka (#34861) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem semmi! Köszönet érte!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34864) hunaqua válasza Csicsóka (#34861) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönjük!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#34865) junkpod válasza Milka 78 (#34862) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerinted sokan tudnak itt spanyolul? Nekem fogalmam sincs mit jelent az üzenet. Rakjál fel total commandert, ES felett eljárt az idő...

Box's don't touch!

(#34866) blakey válasza Milka 78 (#34862) üzenetére


blakey
titán

Jogosultságot/engedélyt kér. "Selecionar" és kész, ha nem tudsz spanyolul akkor is osmerős lehet, mert minden nyelven ez az ablak fogad amikor írási engedélyt kér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34867) mexel válasza Milka 78 (#34862) üzenetére


mexel
veterán

Hola señor! Egyébként tényleg miért spanyol?
Tedd fel kipróbálni a romomat, úgyis kellene még tesztelő mert a telepítés nem mindig zökkenőmentes még sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#34868) csipike válasza cof (#34856) üzenetére


csipike
újonc

Ez a "№_2_KM8P-Vasily_7.1.1_NMF26Q_20170411.zip" fájl 6 db .win, 6 db .md5, 3 db .info és 1 db .log kiterjesztésű fájlt tartalmaz. Biztos hogy ez kell nekem ? Nehogy nagyobb kárt csináljak.

A "KM8P-MHC19J-20170224.165245.V0923.img" próbáltam és megnyitja az USB burning tool, de előbb kellene egy teljes mentés.

A twrp-t hogyan kell feltenni ? Egyszerűen cseréljem le a gyári recovery.img-t ?
A 31c leírás alapján dd-vel felrakható a megfelelő verzió a 6 vagy 7 ?

Bocs hogy sokat kérdezek de nem szeretnék téglát csinálni (befejeztem már az építkezést) :) .

(#34869) Ejelhar válasza Csicsóka (#34861) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

nem tom lesz e benne opcionális customizing script vagy ilyesmi, de a lokalizációt is át kell állítani szvsz, mert hibás lehet a magyar karakterek megjelenítése linux alatt (pl. cifs file rendszer mountolása). Szerintem így:
- /etc/locale.gen file-ba a hu_HU.UTF-8 UTF-8 elől kettős kereszt kivesz
- localectl set-locale LANG=hu_HU.UTF-8

(#34870) Milka 78


Milka 78
nagyúr

junkpod : A kép spanyol és máshonnan ollóztam be,pusztán szemléltetés céljából,de a lényeg ugyan az.Engedélyt kér,holott már megadtam neki mindent.Tehát a kérdés,hogy miért kér folyton engedélyt/jogosultságot?
És az MX Player alatt miért nem lehet törölni? :F

mexel : Azt is kipróbálom,bár ez már a 01.25-ös rom,de a hiba maradt a gyárihoz képest.A másik,hogy téglásítottam már kütyüt,ha frixi van önerőből nem tudom megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#34871) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Pár napja elkezdtem szemezni ezekkel a lejátszókkal, lehet születésnapom alkalmából meglepem magam egy ilyennel, de lenne pár kérdésem.
Elsősorban az albérletben használnám, szerintem leginkább Androiddal. Főleg youtube-ot néznék, torrenteznék és 1080p filmeket néznék egy 24"-os full HD Samsung tv-n, 4k-ra valószínűleg soha nem lesz használva. Esetleg játszanék, bár nem tudom, hogy itt hogy van megoldva az irányítás, egér+billentyűzet vagy hogy? És egy max. 10k-s box milyen játékokat tud futtatni élvezhetően? Még annyi kérdésem lenne, hogy internet böngészésre mennyire ajánlottal ezek?

Esetleg ajánlásokat is írhattok, amik megvannak 10-ből és nincs velük probléma, bug.

Bocsi, ha sokat kérdezek, de nemigen használtam még ilyet soha :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#34872) blakey válasza hentes555 (#34871) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34873) mexel válasza Milka 78 (#34870) üzenetére


mexel
veterán

A 01.25-ös rom sokak szerint instabilabb mint a 01.09-es, én azért is nem azt használtam fel. próbáld ki a 09-est hogy ott is lesznek-e ilyen hibák. A TX3-on van reset gomb, ha nem teszel fel típusidegen firmwaret, komoly brick nem lesz belőle, resettel általában viszaállítható, vagy sd-ről.

(#34874) hentes555 válasza blakey (#34872) üzenetére


hentes555
senior tag

Elolvastam kérdés előtt, de nem találtam meg a teljes választ rájuk.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#34875) Csicsóka válasza Ejelhar (#34869) üzenetére


Csicsóka
őstag

Már full magyar az rc1 óta.

(#34876) Ejelhar válasza Ejelhar (#34869) üzenetére


Ejelhar
senior tag

utánlövés:
Nem vagyok megelégedve magammal:-) Ha már scriptről beszélek, akkor az első pont (/etc/locale.gen file-ba a hu_HU.UTF-8 UTF-8 elől kettős kereszt kivesz) így szvsz:
sed -i 's/#hu_HU.UTF-8\ UTF-8/hu_HU.UTF-8\ UTF-8/g' /etc/locale.gen

(#34877) Milka 78 válasza mexel (#34873) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem lehet ez FW független?Volt fent 11-ik havi,12-ik havi de a hiba mindig ugyan az.Ha MX Player alól szeretnék törölni videofájlt akkor kijön egy szöveg,hogy...

"Kérjük válassza ki a gyökér könyvtárban a külső tárolót (pl:usbcard1) és a következő képernyőn adja meg az MX Playernek az írási jogot.
Android 5.0 rendszertől kezdve az Android új biztonsági előirásai miatt a külső tárolón nem lehet törölni vagy átnevezni a fájlokat az alkalmazás írási joga nélkül.
"

Semmilyen boxomon nem láttam még ilyet (droid 5/6),pedig volt egy pár és nem is vágom mit akar,hisz a beállításoknál megadtam a tárhely hozzáférést.

[ Szerkesztve ]

(#34878) Polllen válasza Csicsóka (#34861) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy emmc-re telepítve az sd-s libre is használható marad? Nem célom, de ott van full belakott rendszer, kérdés mennyi visszaállni rá?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34879) Ejelhar válasza Csicsóka (#34875) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hmmm ... pedig nekem biztosan LANG=C volt (RC1), na mindegy, akkor vaklálmának minősítem az alábbi hosz-eimet, megvárom az új verziót és megint nekifutok:-)

[ Szerkesztve ]

(#34880) junkpod válasza Milka 78 (#34870) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok, én feladom itt. Android 7 alatt sokkal szigorúbbak a jogosultság kezelések, egyes esetekben ha akarod sem tudsz csak az alkalmazas saját mappajanak írási jogot adni.
Ez a divat meg, hogy van egy problémám, de nem arról rakok be képet hanem keresek egy hasonlót (ertsd: tök mást) és mindenki a topikban félre van vezetve... Manapság minden második kérdés ilyen képet tartalmaz. :Y
Persze itt mindenki gondolat olvasó.

Box's don't touch!

(#34881) mexel válasza Milka 78 (#34877) üzenetére


mexel
veterán

Telepíteni kell pl a Magiskot és a Magisk Managert és állandó root jogot adni neki. Akkor nem kérdezi majd meg mindig szerintem ( nem biztso, de segíthet, nem próbáltam MXplayerrel).
De ahogy Junkpod írta a droid 7 alatt sok minden változott az elődökhöz képest. ( azért szívok én is és sokan mások is hogy a fene essen bele a megvariált rendszerbe :( )

[ Szerkesztve ]

(#34882) Indiant válasza Csicsóka (#34861) üzenetére


Indiant
addikt

De jó, feltétlen kipróbálom! :C

Milyen esetben van értelme NAS(i)-t venni a boxhoz????

[ Szerkesztve ]

(#34883) darvinya válasza Milka 78 (#34870) üzenetére


darvinya
titán

Mikor feldobja linkelt oldalon lévő képernyő mentésen látható írási hely kiválasztót, akkor tár gyökerét válaszd ki ne mappát.
Utána már nem fogja kérdezni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34884) Milka 78 válasza mexel (#34881) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem és köszönöm! :R Gondolom LE alatt nincs ilyen frixi.

darvinya : Kipróbálom és köszönöm! :R
Ui: Amikor feldobja a képernyőt olyan mintha csak egy példát/fényképet mutatna a probléma megoldásáról.Semmit nem tudok kijelölni.

[ Szerkesztve ]

(#34885) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok! Segítsetek!
Off-ba teszem, mert tuti nem készülék hiba!
Mecool M8S Pro +, friss, ropogós LE 8.90.4, minden szépen beállítva, popcorn bekészítve, nézzük akkor a filmet! El is indul szépen, minden hibátlan, a kép, a hang, DE! Confluence skin alatt hiába nyomok a feliratokra, nem történik semmi! Mintha "inaktív" lenne az a gomb! Átváltok Estuary-ra, és ott működik! :F Mi a túró lehet?! Másodszorra rakom újra, hátha, de a vége ugyan az, nem történik semmi! :W Láttatok már ilyet?
Nem szeretnék másik skin-t, ezt már úgy megszoktuk. :B

(#34886) mexel válasza t.zolka (#34885) üzenetére


mexel
veterán

Esetleg másik, stabil LE?

(#34887) Csicsóka válasza Polllen (#34878) üzenetére


Csicsóka
őstag

Persze! Ha SD-t teszel be akkor először onnan bootol. De ekkor már nem célszerű az LE /storage-t a data-ra költöztetni. Működne úgy is, mind kér rendszer, de elég nagy kavarodás lenne a data-n miatta. LSB (Linux Standard Base) sértés meg kit érdekel. :)

(#34888) blakey válasza t.zolka (#34885) üzenetére


blakey
titán

Igen, ne az alfa állapotú Kodit használd, nagyon sokminden még nem működik így a Felszínekkel is lehetnek gondok. Megoldás, hogy használod az alap felszínt vagy LE verziót váltasz. LE 8.2.3.1 stabil és jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34889) Csicsóka válasza Ejelhar (#34879) üzenetére


Csicsóka
őstag

Háááát, pedig ezt pont neked írtam. :U

(#34890) t.zolka válasza mexel (#34886) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Melyikre gondolsz?

Persze olyan kéne, amiben benne hagyták a filmek alatt a "Nemrég bekerült" fület! Ez is opció! :B

(#34891) darvinya válasza Milka 78 (#34884) üzenetére


darvinya
titán

Példa kép alatt van választó, mint példa képen Cancelar Selecionar(ez spanyolul van).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34892) Patice válasza Csicsóka (#34861) üzenetére


Patice
nagyúr

:R

Nagy király vagy!

Kipróbálnám szívesen, de egy X96 2/16-os példányom van eMMC-re telepített LE-vel.
Ilyen esetben megoldható valahogy a kipróbálás?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34893) Polllen válasza Csicsóka (#34887) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34894) e.vid válasza t.zolka (#34885) üzenetére


e.vid
senior tag

Nálam szintén Mecool M8S Pro+, LE 8.90.4 és Confluence skin a felállás, de szépen hozza a feliratokat.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#34895) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Van a H96 Pro Plus kutyum, LE-vel hasznalom, vettem ezt az usb-s wifit
Fel ismeri, kapcsolodik, speedtest-en kb dupla a sebesseg, de kb 1 perc utan dobja ha nincs hasznalva (kapcsolatoknal irja hogy kapcsolodva, de valojaban nincs net) , szoval ha elinditok 1 filmet az szepen vegigmegy (ha rogton inditok masikat azis szakadas nelkul vegigmegy), de ahogy nincs hasznalva kb 1 perc es nincs net :(
Probaltam tobb port-ba is dugni, de ugyanaz
Van egy masik usb-s stickem (TL-WN822N_V3) azzal nemcsinalja, de persze gyengebb a sebesseg
A router egy RT-N66U
Droidbol indiva, csak a "gyari" wifi vevot ismeri (sem a tplinkest, sem a masik 5Ghz-t nem)
Inkabb egy LE-s beallitasra lennek kivancsi, ha van
Koszi

(#34896) t.zolka válasza e.vid (#34894) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Hmmm... ez érdekes. Gondolom ugyan azt az LE-t töltöttük le, ugyan azzal a .dtb-vel, és mégis. :F

Beelink MINI MXIII II ugyan ezzel a 8.90.4 LE-vel hibátlan. Ezt most nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#34897) Csicsóka válasza Patice (#34892) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem, mert a telepítő formázza a data-t, és a saját boot image-t írja be a /dev/boot-ba, törölve onnan az LE-t.

(#34898) attila157


attila157
tag

Sziasztok
segítségeteket szeretném kérni. Vettem X96-ot de LE telepítettem kártyára be is indul de a táv irányító nem működik. Elolvastam az összefoglalót és hálózaton keresztül a LE-be betudok lépni de az androidba nem.
Hogy tudok belépni hogy szerkeszteni tudjam.
Előre is köszönöm a választ.

(#34899) tobias40 válasza kokopo (#34895) üzenetére


tobias40
veterán

Nem volt jó(vagy elég) a beépített AC-s wifi-je vagy miért cserélted le usb-sre?

(#34900) kokopo válasza tobias40 (#34899) üzenetére


kokopo
aktív tag

a beepitett 5ghz, kiderult hogy 2.4 :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.