Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) Csicsóka válasza szabi__memo (#34447) üzenetére


Csicsóka
őstag

Most készül az rc2.img várd meg. Kisebbre vettem az img méretet, mert erősen szórnak a 2 gigás SD-k. Más is volt ebben a cipőben.
Ez már biztosan felfér. Ebben az eddig felmerült hibák is javítva vannak. Hamarosan feltöltöm.

(#34452) szabi__memo válasza Csicsóka (#34451) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi! :R

(#34453) blakey válasza djnice (#34435) üzenetére


blakey
titán

FYI: MrMC 3.5.0-ban belekerült a Yadif2X meg a half is. tvOS-sen, máshol nem néztem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34454) szabi__memo válasza blakey (#34453) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erről van szó 100-500 letöltéssel 3,4* mellett
:F

(#34455) mexel válasza headhunter (#34446) üzenetére


mexel
veterán

Nálam ezek semelyik boxon nem nagyon mennek akadásmentesen teljesen. Ez normális?

(#34456) blakey válasza szabi__memo (#34454) üzenetére


blakey
titán

Igen de nem Androidon, lövésem sincs, hogy ott mire képes, tvOS-sen a legjobb és mindent visz, nem foglalkozom a pontszámokkal, saját magam tesztelem, de nem ide való téma, nem Amlogicra fejlesztet hanem Apple TV-re, elsősorban.

(#34455) mexel
A h264 10 bit nem egy szokványos, sztenderd kódolás. Nem csak az Amlogic hanem sok más lejátszó is elvérzik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34457) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Elkészült az rc2 változat az OSMC-ből.

Az rc1 tesztelésekor felszínre került problémák mind javításra kerültek.
Az image méretét 1.7 GB-ra csökkentettem, így biztos hogy felmegy 2 gigás SD-re.
Ez még mindig nem kész változat, több megoldandó van még hátra, pld. rootfs átméretezése a teljes szabad helyre, eMMC-re telepítő szkript írása.

SSH-n elélhető.
user: osmc
passwd: oscm

sudo van.

SMB-n a /home/osmc könytárt megosztja, jelszó: osmc

OSMC_Amlogic_S905_rc2.img

[ Szerkesztve ]

(#34458) Keef_Lee válasza Csicsóka (#34457) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szuper! :R
Mivel ubuntun és pl. raspbianon van ZRAM, így itt nem lehetne megoldani? Mert állítólag be lehet úgy konfigurálni, hogy még 10 lappal is hasít a chrome az rpin, pedig az gyengébb vas.

(#34459) mexel válasza blakey (#34456) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! A 720p-s videók S905D-n mennek, az 1080-asok döcögnek. S905W-n is kb ugyanaz a helyzet, ott egy-két 720p is döcög.

(#34460) djnice válasza blakey (#34453) üzenetére


djnice
veterán

Akkor ideje vennem egyet, most egy Zidoo X8-at teszteltem újra, de nem győzött meg.

(#34461) ttt válasza Csicsóka (#34457) üzenetére


ttt
senior tag

Próbáltam 2 és 64 gigás kártyán is, fel is megy, ellenben a boot partíciót nem tudja felcsatolni windows alá, pedig fat; így nem tudok dtb-t cserélni :(((
Bootba bele is fagy.

(Viszont nem tudom egyértelműen az image hibájának írni, mert most valami nem kerek a hálózatomban - annyira szeretem a Win10 napi meglepetéseit, hogy csak na! :)) )

[ Szerkesztve ]

(#34462) szabi__memo válasza ttt (#34461) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam sem

(#34463) ttt válasza szabi__memo (#34462) üzenetére


ttt
senior tag

Azért nem tudom egyértelműen az rc2-nek tulajdonítani, mert - egy eldaszás miatt - újraírtam az rc1-t és az se megy. Már két órája szívok azzal - nem tudom miért :S

(#34464) darvinya


darvinya
titán

Azt nem.értem 10bit-es filmek, csak HDR+ filmeknél van haszna, összes többinél 8bit-es is lefedi színteret.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34465) szabi__memo válasza ttt (#34463) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én meg nem tudok vele most foglalkozni, volt 3 percem kiírni és megnézni, szóval egyelőre nem tudom mi a gond.
Sajnos nekem már csak holnapra marad

(#34466) ttt válasza szabi__memo (#34465) üzenetére


ttt
senior tag

Azt hiszem nekem is, már nincs rá több időm.

De Csicsókának köszönet! :R

(#34467) mayday00 válasza junkpod (#34440) üzenetére


mayday00
őstag

Nem jövök rá, hogy melyik lehet.. :O Szerinted melyik lehet? Vagy lehet a keymap editoral ezt nem lehet beállítani? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#34468) Timyyy


Timyyy
őstag

Üdv!
Ez a boxom, pár hete van meg, de már kezdődnek a gondok. YT hd videók lejátszásával alapból nincs gond, de ha élő közvetítést néznék rajta, akkor ilyen 360p-s a felbontás max, mintha jó pár évtizedet visszarepültem volna az időben... nézhetetlen, feliratok nem olvashatók a videón. Már a 2. élő közvetítést nézném yt-n, de ilyen minőségben nem lehet, pixelharc az egész.
Mi ennek az oka és orvosolható egyáltalán?
Betöltöm ugyanazt a streamet gépen, a servustv honlapján pl, és a boxon is böngészőben, az asztali gépen van HD gomb a videón, a boxon nincs. Így is nézhetetlen, nem csak yt-n...
Ez volt az egyik oka annak hogy boxot vettem, mert sok jégkorong meccs csak online nézhető, erre nem vagyok beljebb, görnyedhetek így is a gép előtt. :W :W :W

(#34469) Csicsóka válasza ttt (#34461) üzenetére


Csicsóka
őstag

Valóban! Dózeres gépbe dugva, nem látja a 128 MB-os OSMC_BOOT címkéjű partíciót. :W :W
Hogy utálom én a dózert!! :Y :(((
Az image hibátlan, ellenőriztem, letöltöttem, kiírtam, OK.
Na majd ezt még meg kell csinálni. :((

Itt van pedig L Mint alatt.

(#34470) blakey válasza darvinya (#34464) üzenetére


blakey
titán

Ha nem érted akkor kérdezed? 10 bitnek van haszna ugyanis az átmenetek (verlauf) szebbek, 12 bitnek már nincs különösebb haszna. Ha lehet akkor a lejátszókat 444 10 bitre állítom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34471) darvinya válasza blakey (#34470) üzenetére


darvinya
titán

Ez akkor állja meg, ha megjelenítő képes erre, s ilyen készülék nem túl sok van tulajdonba még.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34472) headhunter válasza blakey (#34449) üzenetére


headhunter
addikt

Japán anime rip készítők vannak rákattanva a Hi10P-re. (x265 10bit miért nem jó nekik... :U )

"TV Box"-ok közül akkor maradt kettő vagy egy mini pc a lejátszásra. (1080p)

"...You need a Apple TV 4K, NVIDIA Shield or Intel I series machine that has a decent CPU package to do 1080p Anime CPU software decoding and playback..."

(#34473) blakey válasza darvinya (#34471) üzenetére


blakey
titán

Kb.5-6 éve a legtöbb készülék képes a 1080p 10 bitre de még a 12 bitre is. Simán megjeleníti, nagyon sok tv-vel volt dolgom. Mielőtt tovább boncolgatnád, nem ugyanaz mint a 10 bites panelekkel ellátott mai tv-k, az egy másik dolog. Ezek az animék már 6 évvel ezelőtt is így készültek, ha jól emlékszem, a DVD-lejátszók is tudták a Deep Colourt, a Blu-ray lejátszók meg főleg, azaz a 24/30/36 bitet, azaz a 8/10/12-et, 444 és 422-n

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34474) junkpod válasza mayday00 (#34467) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én letöröltem már a keymap editort, kézzel beirom inkább a keyboard.xml fájlt. Egyszerűbb ha hordozni vagy frissiteni kell.

Blakey: őszintén meg lennék lepve ha az OLED tv-n kívül bármelyik kommersz tv képes lenne 10-12 bites szín mélységét teljes terjedelemben megjeleníteni, legfeljebb egy ügyes dirhering segíthet rajtuk, de tuti nincs ennyi állapota egy pixelnek...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#34475) blakey válasza junkpod (#34474) üzenetére


blakey
titán

Látom te is kevered, meglepődhetsz, enyém kezeli a 12 bitet is és még csak nem is 4K és 3 éves modell, mint írtam semmi köze ahhoz amit manapság 10 bites panelnek nevezünk. A színmélyég kezelése évek óta benne van a Blu-ray lejátszókban, Deep Colour néven, kb. 5-6 éve a tv-k tudják ezt és kezelik is, szépek az átmenetek, stb. A Dune-n is használtam a 444 10 bitet, a 12-nek nem láttam előnyét. Irány a blu-ray, Házimozi topik és lehet olvasgatni a témában, meg fogsz lepődni.
A mostani LE alatt is beállítható és műküdik, erősítőm kiírja, hogy 10 bit, TV-m megjeleníti és jó is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34476) darvinya válasza blakey (#34473) üzenetére


darvinya
titán

5 év stimmel, de én sem veszek 5 évente Tv-t, s így átlag sem.
Csak azért vetem fel, mint álprobléma, mert betévedő user az látja ez nem, az döcög, végén oda biggyesztve 10bit-esre gondoltak.
Miközben neki nincs megjelenítője hozzá, s ezzel nem is kellene ezzel foglalkozzon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#34477) blakey válasza darvinya (#34476) üzenetére


blakey
titán

Azt írtad, hogy nincs haszna, értelme, én meg azt, hogy igen, van és leírtam, hogy mi. Ha valaki kipróbálja és van kép akkor működik, ha nincs akkor pár másodperc után visszaáll a régi beállításra. Olyan TV-n ami nem tudja a 10 bites megjelenítést ott semmilyen haszna nincs hiszen nem látnál semmit. A legtöbb film még mindig 420 8 bites, de akkor is a 10 bites beállítás az átmeneteket szebben kezeli.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34478) divan válasza blakey (#34475) üzenetére


divan
senior tag

És LE alatt ezt hol állítod?

(#34479) Timyyy válasza Timyyy (#34468) üzenetére


Timyyy
őstag

Ja rosszul fogalmaztam, youtube-n az élő közvetítéseket be sem tölti, hibaüzenettel visszadobja.... és ha böngészőből nyitom meg weboldalon keresztül mondjuk az osztrák tv oldalát és ott nézem a live videót, akkor meg max 360p-ben tudom nézni, a feliratok olvashatatlanok, a kép meg vicc...

(#34480) blakey válasza divan (#34478) üzenetére


blakey
titán

A legújabb Devel verzókba van benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34481) DJGABI válasza ttt (#34461) üzenetére


DJGABI
addikt

sajátgép -> jobb gomb -> kezelés -> lemezkezelőben kézzel adj neki egy betűjelet. legalábbis rc1 alatt úgy működött

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#34482) divan válasza blakey (#34480) üzenetére


divan
senior tag

Megnézem, köszi. :R

(#34483) mexel válasza Timyyy (#34479) üzenetére


mexel
veterán

Most hogy írtad az élő videót megnéztem. Sajnos nálam sem megy boxon az alap Youtube-al. Még jó hogy már becsomagoltam, összeállítottam kb 8-10 romot a 905W-khez, éppen akartam tesztelőket kérni. Amikor kezdtem cseréltem a Youtube-okat, de most úgy döntöttem marad az alap, és majd mindenki azt tesz fel Youtube-ból amit akar mert több is van belőlük.
Vagy így lehet kipróbálni a romokat, vagy nekiállok és mindet szétszedem, de ebben nem vagyok biztos :(
Egy frissítés a play-ről talán megoldja, kipróbálom.

(#34484) ERPY


ERPY
őstag

Adamg devel cuccait próbálta már valaki?

(#34485) Tommee válasza Csicsóka (#34469) üzenetére


Tommee
aktív tag

Android alatt -akinek fennt van- lehet a dtb-t a helyére tenni.
Nálam TX3 minin az rc2 sorban csak szomorú smiley-kat dobál, nem indul el.
Rc1-es az ment,de az interlace-es videók akadtak ahogyan bármi más rendszeren is.

(#34486) divan válasza mexel (#34483) üzenetére


divan
senior tag

Most a droid alatti Youtube a gond, vagy az LE alatti?

(#34487) mexel válasza divan (#34486) üzenetére


mexel
veterán

Droid alatti. Több boxon megnéztem és a gyárilag telepített droidon a Live alatt lévő videók nem mennek.
Én telepíteni szoktam 2 féle youtube-ot: az egyik az Android TV-s xoutube, abból azt a verziót ami csak távirányítóval működik, de az jó mert mindig full képerbyőre teszi és mindig a legjobb felbontást állítja be.
A másik Youtube pedig az OGyoutube, mert ezt be lehet állítani milyen felbontáson iduljanak a videók, és ez kezelhető egérrel tökéletesen.
kipróbáltam, ezekkel mennek az élő videók, de ezekben alapból nincs olyan hogy "élő" ,csak ha rákeresünk.
Most vagy minden romot szétszedek, újra telepítek és felteszem ezeket Youtubokat, vagy hagyom úgy ahogy vannak, a gyári Youtubbal. Ha újból megcsinálom az minimum egy napos meló lesz :(

(#34488) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy X96 Minit (1G/8G S905W).
Meg tudnátok mondani, hogy melyik LE-t tudnám rá telepíteni és melyik Device Tree szükséges hozzá.

A 8.2-es LE-k közül nem sikerült addig eljutnom, hogy elinduljon az LE, a 8.0-knál pedig nem működik a távirányító.

Nagyon kezdő vagyok ebben, eddig egy Asus Oplay-t használtam, azzal ugye nem voltak ilyen kérdések...
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Csak egy maradhat!!

(#34489) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Kicsit most OFF leszek, mert a hálózatos Topic-ban nem kaptam rá választ, itt meg eléggé gyakoriak ezek a kütyük az S905X és a 4K videók miatt.

Szóval, ilyesmi USB-s Gigabit hálózati adaptert keresek. Nem Amlogic Box-hoz, hanem egy Win7-es notihoz. A lényeg az, hogy az Ethernet-en kívül még legyen rajta egy pár plusz USB port is és, hogy ezek együtt is működőképesek legyenek. Ezek közül vett már valaki? Van valami bevált típus, ami jó minőségű? Lehet akár hazai webshop-ból is, nem baj, ha kicsit drágább, csak jó minőségű és megbízható legyen. Az még jobb lenne, ha aktív USB HUB-ja lenne, tehát, ha lenne külön saját tápegysége is, de eddig ilyet nem találtam (de ha nincs olyan, hát nincs).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34490) kenand válasza ERPY (#34484) üzenetére


kenand
veterán

Igen picit olvass vissza, Blakey többször írta, hogy Tanix mini egészen használható lett a devel változattal. Ha régebbi megjelenítőd van a színteret 444/8 bitre kell állítani (újra kell indítani a boxot) akkor norm színek lesznek. (ha 10-bites is norm néz ki nálad hagyhatod azon)

(#34491) sugarforce válasza SunMount3r (#34489) üzenetére


sugarforce
őstag

Azért nem kaptál rá választ ott, mert leírtuk többször is, hogy akár om3-as optikára is cserélheted a laptopodban a hálózati csatolót, attól a routered-re dugott usb-s hdd a router cpujának limitációi miatt nem fog gyorsabban tekerni a rákötött usb-s hdd, legyen az akár usb 3.0. Azt is leírtuk, hogy mivel próbálkozhatsz, hogy kicsit gyorsabb legyen, csak emiatt teljesen felesleges usb- lan kártyát vásárolni, a helyzet nem lesz jobb. Megértem, hogy szerinted ennél többre lenne képes a router usb-re írás-olvasás terén, de sajnos nem így van. Persze vannak kivételek, de az nem ez az árkategória.
Amúgy nem találkoztam mostanában külső tápos ethernetes usb hubbal, viszont itt van kettő is, amikből kényszerűségből használnunk kellett pár tucattal. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#34492) ttt válasza DJGABI (#34481) üzenetére


ttt
senior tag

Ok. De nálam az rc1-el nincs ilyen probléma. Illetve most is kap betűjelet az elkészült partíció, de belemenni már nem tudok.
De mindegy, majd linux alól, csak az asztalimban meg vacakszik az sd kártyaolvasó :(

(#34493) SunMount3r válasza sugarforce (#34491) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azzal kezdtem a probléma leírását, hogy akad az 54Mbit/s-es video stream a notim-ról. Tehát mindenképpen ott kell keresni a bibit. Amúgy nemsokára 1000-es net lesz nálunk, úgyhogy amúgy is jól jön majd az upgrade, meg ettől függetlenül is. Ma majd tesztelem a router és a Box közötti stream-et, ha úgy menni fog az a videó, akkor egyértelmű hol a hiba. De ezt majd a másik Topic-ban.

(#34494) dugynok


dugynok
senior tag

Na, tegnap beléptem a LE-s tàborba :) Egy X96mini 2/16-os boxra tettem fel. Nem volt nehéz, tényleg max 10 perc az egész. Nincs extra rendszerem, nem nézek extra kódolàsú filmeket, a W-s prociknàl levő hw gyorsítàsi gond (mkv) nincs, nem kockàsodnak a filmek. Amit észrevettem, hogy kb. -10 fokkal hűvösebb a box terhelés alatt és terhelés nélkül is. Ez nàlam sokat szàmít, mert a tv hàtàra ragasztom a boxot és az is melegítí plusszba. A LE beàllítàsokat először nem talàltam conluence skin alatt, aztàn meglett a programok menüben :)

[ Szerkesztve ]

(#34495) kenand válasza Mcleod (#34488) üzenetére


kenand
veterán

8.2.x és 8.90.3-ig használd a 8.2.x-ből a dtb-t
https://sx05.eu/s905/8.2/device_trees/S905X/
gxl_p212_1g.dtb

A x96 mini-nek megfelelő remote.conf-ot is tedd a SD kártya FAT partíciójára.
(keress rá itt, vagy vedd ki az Androidból)

8.90.4-eshez más dtb kell, de ott mókolni kell a távval inkább, csak 8.90.3-ig használd.
8.90.3 telepítése után tiltsd le a automata frissítést mert feltolja a 8.90.4-et, és nem megy majd a táv (Más dtb is kell ahhoz)

(#34489) SunMount3r
Ez van nekem, megy rendesen, de lehet Orico még jobb

[ Szerkesztve ]

(#34496) blac válasza Csicsóka (#34457) üzenetére


blac
tag

Szia!
Nekem nem sikerül a mc telepítés.
login as: osmc
osmc@192.168.1.131's password:
Linux osmc 3.14.29 #150 SMP PREEMPT Tue Dec 26 16:55:23 MSK 2017 aarch64

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
Last login: Mon Feb 26 10:45:09 2018 from 192.168.1.128
osmc@osmc:~$ apt-get update
Reading package lists... Done
W: chmod 0700 of directory /var/lib/apt/lists/partial failed - SetupAPTPartialDirectory (1: Operation not permitted)
E: Could not open lock file /var/lib/apt/lists/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock directory /var/lib/apt/lists/
W: Problem unlinking the file /var/cache/apt/pkgcache.bin - RemoveCaches (13: Permission denied)
W: Problem unlinking the file /var/cache/apt/srcpkgcache.bin - RemoveCaches (13: Permission denied)
osmc@osmc:~$ apt-get install mc
E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?
osmc@osmc:~$

Mecool M8s Pro plus-on teszteltem, Mint alatt én is látom, de bemásolni a dtb-t nem engedi

Üdv:blac

(#34497) sugarforce válasza blac (#34496) üzenetére


sugarforce
őstag

Sudo és így jogosultság hiányában már az update sem futott le.
sudo apt-get update
sudo apt-get install mc

[ Szerkesztve ]

(#34498) blac válasza sugarforce (#34497) üzenetére


blac
tag

Köszi, így sikerült.
Üdv:blac

(#34499) mexel


mexel
veterán

Tesztelőket keresek S905W DualSystemhez!
Elsősorban X96mini, W95 és TX3 mini tulajokat. 1/8GB-os boxok tulaja is érdekelne mert olyanon nem tudtam tesztelni, azt találomra készítettem :)
A 2/16-os tulajok is jöhetnek véleményformálásra, azok tesztelt romok. Priviben írjon akit érdekel. Amit csinálni kellene: a dualsystemes romot TWRP-vel feltelepíteni és kipróbálni. Elvileg android alatt a videólejátszási és Youtube hibák kijavítva ( fullhd, 4k, live megy) és a videólejátszási problémák kiküszöbölve, megfelelő lejátszók feltelepítve. AFR kapcsolható és működik ( de arra ott a LE inkább)
Libreelecből a Kszaq féle 8.2.3.1 stabil van fent, azon is megcsinálva minden amivel kb jelenleg a legjobban használható a 905W. ( nálam minden videó jól működik, a mecerásak is )
Olyanok jelentkezzenek aki ha elszúrnak valamit a boxukon vissza is tudják állítani :) Nem nehéz telepíteni, nagyon részletes leírás van a telepítésről, de ha valaki soha nem csinált ilyet az csak akkor álljon neki ha biztosan több boxon is működik már. ( eddig kb 10 boxon teszteltem de sajnos az a tapasztalat hogy mindnkinél minden máshogy működik :) )
Akit érdekel írjon privit, annak küldök linket a leírásról és a romok elérhetőségéről, ha érthető a leírás és működik a próba akkor elérhető lesz. (Így is az csak kicsit keresni kell még)

(#34500) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Mini M8S II-höz töltöttem le új remoteconf állományt innen, de hiába csinálom végig a leírásban írtakat, csak ezt kapom eredményként, és a távirányító továbbra sem működik.

# ir-keytable -a /storage/.config/rc_maps.cfg -s rc0
table from /etc/rc_keymaps or /usr/lib/udev/rc_keymaps

Más is jelzett ilyen hibát, ott friss dtb-t javasoltak, de ez sem oldotta meg a problémát :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.