Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Yutani válasza Peter789 (#20428) üzenetére


Yutani
nagyúr

A SiS330 valóban a GPU kódneve. Erre épült a Xabre 80/200/400/600. Nekem is van egy Xabre 400 kártyám a DFI-től. Egy kondit ki kellett rajta cserélnem már, de jól működik egyébként. Teljesítményét ebben a Matrox Parheliáról szóló cikkemben láthatod.

A Xabre 400 250/250 MHz-en működik és 128 bites memória interfésze van. A 200 és 600 csak órajelben tér el, de a Xabre 80 már csak 64 bites rammal van szerelve az alacsonyabb órajelek mellett. Info

#tarcsad

(#20452) Peter789 válasza Yutani (#20451) üzenetére


Peter789
senior tag

thx, remek referencia lesz a saját tesztjeimhez... kíváncsi vagyok, hogy az SDRAM-os Palomino-hoz képest még mennyit hoz fel rajta a DDR-es Barton...

valamelyik 2.x everest-el néztem a sávszélt és az mondja 32 bitesnek mindkét kártyát telepítés után... mi a legújabb verzió, ami még 98SE-vel elindul? vagy még milyen programokkal érdemes ilyen paramétereket vadászni, ami megy 98SE alatt is?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20453) bacsis válasza Peter789 (#20452) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Win98SE alatt a legújabb Aida64 is elindul, de még Win95 alatt is ha felrakod a legalább 5.0-s Explorert :)

(#20454) Ádyka válasza Yutani (#20451) üzenetére


Ádyka
őstag

Tök jó, amikor belinkelgetitek ide a régi retróval kapcsolatos logoutos cikkeiteket. Valahogy mindíg újra elolvasom őket. Nem véletlenül volt majdnem mind címlapos annó. :))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#20455) Peter789 válasza bacsis (#20453) üzenetére


Peter789
senior tag

thx, az aida nem jutott eszembe... új everest nem indult el, sisoft sandra-ból is csak a régebbiek... no majd próbálgatom hogy mi mindenről tud értelmes infókat adni...

én is imádom ezeket a régi írásokat. még papíron is, van jópár régi chip és pcworld évfolyamom a 2000 előtti évekből, néha ha rámjön akkor azokat lapozgatom és olvasgatom a cikkeket... :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20456) Yutani válasza Peter789 (#20455) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az a poén az egészben, hogy visszaolvasva mennyire egyszerűnek, kézenfekvőnek érződik minden a régi cuccokkal kapcsolatban, valójában pedig anno ugyanúgy megküzdöttünk azokkal is, mint most az aktuális hardverekkel. :)

#tarcsad

(#20457) DBob


DBob
őstag

Na uraim.
Lassan a végére érek. Megint felkerült pár okosság ide.

Már csak egy nagy durranás van hátra, holnap azt is lefotózom a terv szerint :)

(#20458) pw12345 válasza DBob (#20457) üzenetére


pw12345
aktív tag

UP!
Nagyon bitang cuccok, főleg a dream chipes kártya a kis RAM bővítőkéjével :))
Kár, hogy egy pakkban vannak, így nekem elég horror áron fog elmenni szerintem:(
Gondolom nem bontod meg, nem mocskolnám össze a vaterát.

(#20459) DarthSun válasza DBob (#20457) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vannak benne ütős retro darabok :C

(#20460) DBob válasza pw12345 (#20458) üzenetére


DBob
őstag

Nem tervezem megbontani. Eladni, és nem árulni szeretném. Annyira "horror" összegért véleményem szerint nem fog elmenni, jó ha 4-5khufot eléri majd.

(#20461) DBob válasza DarthSun (#20459) üzenetére


DBob
őstag

Még az milyen ütős, amit most fotóztam le.... :Y

(#20462) DarthSun válasza DBob (#20461) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor linkeld már be, kíváncsian várom!

(#20463) DBob válasza DarthSun (#20462) üzenetére


DBob
őstag

Ez lenne az.

(#20464) DarthSun válasza DBob (#20463) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó kis cucc, állapota is szép. Bár engem a retro HDD kollekció jobban érdekelne, majd meglátom mennyire megy fel az ára.Végülis hasonló kollekció van a retro gépeimben, de a tartalék viszonylag kevés.

(#20465) DBob válasza DarthSun (#20464) üzenetére


DBob
őstag

Merevlemezek közül az érdekesebbek már nincsenek meg. Azokat könnyű volt tovább adni.

JBOD-t rá lehetne küldeni ezekre, ha lenne valaki kellően elvetemült, és megfelelő vezérlő hozzá. :))

(#20466) DarthSun válasza DBob (#20465) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

JBOD- ban menne Win alatt is? Bár DOS alatt is jól lehetne használni sztem.

(#20467) Yutani válasza DarthSun (#20464) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha már retro HDD, ezek érdekelnek valakit? :F

#tarcsad

(#20468) DBob válasza DarthSun (#20466) üzenetére


DBob
őstag

JBOD-ban elsősorban Win alatt menne szerintem. Hogy ez tényleg kivitelezhető legyen, kéne jó pár PCI -> IDE kártya, amire fel lehetne ezeket fűzni. SCSI-t némileg könnyebb lenne. És hogy az egész egy nagy JBOD legyen, lehet célszerűbb valami linuxot elővenni ahol némileg könnyebb meló lenne ez (képzelem én), mint bármi más alól. És hálózatról stresszelni :P

(#20469) DarthSun válasza Yutani (#20467) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem láttam már, csak a személyes átvétel lenne a gond ( meg az előzőnél is ).Talán áprilisban megyek legközelebb Pestre :DDD

(#20470) DarthSun válasza DBob (#20468) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem én kevertem, úgy gondoltam hogy a CD- rackben levő médiakra gondoltál, bár optikai cuccokat még nem láttam kötetbe fűzve.

(#20471) Epic79 válasza DBob (#20468) üzenetére


Epic79
tag

Szia! Mennyiért válnál meg a pioneer cucctól?

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#20472) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Most én is szerváltam valami ős régi hatalmas külső SCSI cd írót, meg valami DAT meghajtós cuccost is, majd jól lefotózom nektek :))

(#20473) FinalCaleb


FinalCaleb
tag

Kezembe került pár döglött 3dfx kari. Jelenleg 2 van amitől biztosan megválnék:
Megrázó képekkel! :D

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#20474) Fenyő válasza FinalCaleb (#20473) üzenetére


Fenyő
őstag

Tényleg jól elbántak szegényekkel (R.I.P), apropó pont most kaptam egy 12 megás V2-őt, ami a 4 megányi frame buffer memóriájából csak 2-őt lát (tehát összesen 10-et, a 8 mega textúrával), és ennek megfelelően tipikus memóriahibára utaló artifactokat (leginkább pöttyöz, csíkoz, de a geometria ép, tehát a valószínűleg gpuk jók) produkál 3d-ben. Kérdésem meg tudná vki mondani melyik 2 memória blokk lehet a frame buffer (a 8 megás kártyák felépítéséből adódóan valószínűleg a kártya elülső felén lesznek) ?
Lehet memóriadonációval orvosolható lenne a kártya.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20475) Peter789 válasza FinalCaleb (#20473) üzenetére


Peter789
senior tag

hmmm... milyen memóriák vannak rajtuk, 100 vagy 110MHz-es? tervezek elkövetni egy olyat, hogy pl virge-re a gyári 60-70MHz-es EDO-k helyére átforrasztok ilyen nagyobb sebességűt, hogy kiderüljön hogy tuninggal még mire lenne képes egy ilyen 3D-lassító csipp :)

----------------------------------------------------------------------------

és megtörtént a csoda, az angol ebay-en sikerült fognom egy AT3D szépséget :)

ráadásul full dobozos nullkilométeres példány :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20476) Fenyő válasza Peter789 (#20475) üzenetére


Fenyő
őstag

Gratula szép darab, hó jól nézem, 100 Mhz-es (25ns) ramok vannak rajta, a 110-esek 22ns-ak, mondjuk 1-4db-ot lehet majd én is elbotolnék belőle a fenti művelethez...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20477) benedekco válasza Peter789 (#20475) üzenetére


benedekco
addikt

Egy ilyen mit tud? Olyan mint a Virge volt? DirectX 5? Vagy még nincs meg az a szint?
Nekem az ilyenek kimaradtak... volt egy avance logic 2mb-os szimpla 2d-s vga-m a következő meg már a mellérakott voodoo2-es volt. Virge-öt is egy barátomnál láttam, de ő se használta sokat, csak kb egy hétig. Pár játékot láttam rajta, de a textúra átlátszóságot sem tudta.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#20478) FinalCaleb válasza Fenyő (#20474) üzenetére


FinalCaleb
tag

Nem tudom ki bontotta meg ezeket a karikat és mivel, de én is max csak donornak ajánlom őket. A soj ram chipeket ramdacot, táp ic-t roncsolás nélkül le tudom szedni róluk. A többi ic-t viszont otthon már nem.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#20479) Peter789 válasza FinalCaleb (#20478) üzenetére


Peter789
senior tag

a RAM érdekelne... ha a virge úgy megtáltosodna, hogy a 100MHz sem elég neki, akkor majd vadászok tovább... :) bontok hozzá pár foglalatot is rossz kártyákról, azokba teszem a csippeket és akkor lehet cserélgetni könnyen - bár nemtom a foglalat a magasabb órajelnél nem kavarhat e be...

(#20476) Fenyő

kellene túrni egy lábkiosztást ezekre a RAM-okra, és megpróbálni összezárni pár adatbit sávot - hátha az akkor kialakuló szemetelés alapján jobban be lehet azonosítani hogy ki kicsoda... meg nagyító alatt tekergesd meg kicsit a kártyát, hátha szimplán csak felrepedt valamelyik memória forrasztása vagy a gpu-k lábai itt ott

(#20477) benedekco

még a gyári doksija is elérhető, amiben áradoznak a fantasztikus 3D képességeiről, de azért hozzáteszik, hogy a 3dfx-el együtt fejlesztett dedikált portra külső gyorsító is felfűzhető, ezáltal még tovább lehen növelni az elképesztő tudástát... :)

a gyakorlati "képességeiről" (ha egyáltalán lehet képességeknek nevezni :) ) itt van egy jó írás és youtube videót is találtam... ami jól működik hw és sw oldalról is, annak max a sebességében lehet némi izgalmat találni, de ez olyan buta hogy itt a helye a gyűjteményemben :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20480) bacsis válasza Peter789 (#20479) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Milyen progival lehet felvenni a "monitor képét"? hogy ne a képerőnyőt kamerázzam, jó volna valami megoldás :U
akosf hagyott itt nálam egy avermedia hardveres kártyát, de ezen csak HDMI bemenet van, persze van méghozzá Dsub-HDMI átalakító de nekem nem sikerült működésre bírnom, egyedül az S-video kimenetét tudtam még felvenni de annak olyan minősége volt, hogy jobban jártam, ha a telefon kamerájával vettem fel a képernyőn lévő eseményeket :DDD

(#20481) FinalCaleb válasza Peter789 (#20479) üzenetére


FinalCaleb
tag

Remélem az ic-k egy része még menthető róla. Akinek kell róla ram jelentkezzen, aztán igazságosan elosztjuk.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#20482) Peter789 válasza bacsis (#20480) üzenetére


Peter789
senior tag

mi a pontos típusa? van többféle ilyen kártyájuk is... lehet nem tud VGA-t, csak DVI/HDMI-t...

én egy ilyen kártyával szemezek nagyon, de az ára erősen túlzás csak játék célra... :U ez tud VGA-t, komponenst, HDMI-t, DVI-t is 1080p-ig...

szoftveresen felvenni a fraps-al lehet pl, de egyrészt nem tudom milyen kártyákkal jön ki, másrészt bika gép kell alá hogy ne akadjon rettentően felvétel közben... a frame buffer-ből visszalopja a képeket, szóval elvileg minden renderelt hiba is megjelenik annak rendje és módja szerint

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20483) Peter789 válasza FinalCaleb (#20481) üzenetére


Peter789
senior tag

van 2 db 12 megás voodoo2 kártyám is, az egyiken ráadásul 110MHz-es csippek vannak - gondoltam rá, hogy lekapom róla a 4 megát és foglalatot forrasztok a helyükre - így lenne egyszerre 8 és 12 megás kártyám is, plussz 4 mega 110MHz-es RAM-om amit másban is használhatnék, de sajnos túl közel vannak egymáshoz az IC-k, nem férnének egymás mellé a SOJ foglalatok :O

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20484) Fenyő válasza Peter789 (#20479) üzenetére


Fenyő
őstag

Nincs látható forrasztási hiba a ramoknál (itt még nem spóroltak az ónnal), szóval valószínűleg 1-4 chip döglött be, viszont az a gond, hogy azt a 2 mega frame buffert nem látja, így nem is használja (kis felbontás és alacsony részletesség mellett pedig alig vagy nincs is artifact, és leginkább komplett textúrák feltöltésénél egységesen jelentkezik, tehát valószínűleg amikor kifogy a bufferből, nem pedig véletlenszerűen), szóval hiába zárogatnék össze adatbiteket, legegyszerűbbnek most az tűnik, ha blokkonként végighaladva egy csipet leszedve, lehetne ellenőrizni, hogy jó helyen járok-e...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20485) bacsis válasza Peter789 (#20482) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fuhh pontos típusát nem tudom ahhoz elő kéne túrnom :B ehhez nagyon hasonlít csak azon 2db HDMI van... a HDMI-Dsub átalakító az külön van, nem a kártya tartozéka :B
azt vágom hogy fraps tud felvenni, néha használtam is, de csak tudtommal 3D alatt műxik és jahh masszívan feleződik az FPS-ek száma :DDD

(#20486) benedekco válasza Peter789 (#20479) üzenetére


benedekco
addikt

Ez a vidi gyomorforgató volt... Ezt a teljesítményt még a maga korában sem viseltem könnyen. Nálam a Virge volt a minimum(de magamnak nem kellett volna az sem, pénzt nem adtam volna érte az tuti), azt is 3d-s lassító kártyának hívtuk. Egy sima software rendered alatt dupla felbontást tudott a 3d ellen ugyanazzal az fps számmal. Pl Jedi Knight 400*300-ban nyomtuk 3d-vel, de 800*600-al software renderedben.
Ez most sok volt. Írhattad volna, hogy 18+os, vagy hogy gyenge idegzetűek ne nézzék meg.

;]

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#20487) Rive válasza Fenyő (#20484) üzenetére


Rive
veterán

Nincs látható forrasztási hiba a ramoknál...

Voodoo kártyákon tipikusan nem a ramoknál lakik a forrhiba, hanem a nagy chipek lábainál.
Valamint szoktak le/eltörni klf. ellenálláslétrák, ellenállások.
Néha- néha még vezetékszakadás, de ez már ritka.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20488) Peter789 válasza Fenyő (#20484) üzenetére


Peter789
senior tag

a csippek egyesével piszkálásával is azt érnéd el, hogy ki tudnád zárni a jókat > ami marad, azok között lesz a problémás... bár elképzelni se nagyon tudom, hogy mitől tudna belül megsérülni egy RAM chip - ezek a típusok még csak feszültségre se voltak nagyon kiélezve - ha tuningoltad és nem bírta, akkor egyszerűen csak hibázott, de ahhoz hogy fizikai elváltozás is keletkezzen benne, ahhoz sokkal sokkal több kellene. továbbra is inkább valami nyákszintű problémára tudok tippelni. ha még nem tetted, akkor menj végig minden RAM lábon forrasztópákával - hátha csak nem látod a mikrorepedést

(#20485) bacsis

akkor első körben valami DVI/HDMI forrással kellene tesztelni, hogy egyáltalán mit is tud. illetve annak is utána kell nézni, hogy képes e bármilyen módban normál 60Hz-et fogadni - láttam olyan típust, amelyik minden felbontásban max 60Hz interlaced-et evett > csak TV forrással lehet meghajtani, abból is csak a butábbal. de ha tudja a normál 60Hz-et, akkor kell még hozzá egy aktív VGA>HDMI konverter és működhet a dolog...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20489) Peter789 válasza Rive (#20487) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem is van egy AT25+rush kártyám, ami erősen döglött - az indítások 49%-ban sípolva blokkolja a gépet, a másik 49%-ban kép nélkül elkezd bútolni a vas, a fennmaradó 1-2%-ban pedig ad képet, de az is rángatózik, de az első újraindításnál megint jön a %, hogy egyáltalán ad e képet. ráadásul asszem eddig képét csak az asztali P5QC lapomban láttam, arra meg aligha húzok win98-at teszteléshez :D

a rángatózásból én RAMDAC-ra tippelnék, de sajnos az már bele van integrálva az AT25-be. már sokszor átnéztem tüzetesen, de semmiféle törés/sérülés nem látszik sehol. azért majd lehet végigjárom egy pákával, hátha valami mikrorepedés lesz itt is...

(#20486) benedekco

ez az igazi retro, amikor még a gyártók ennyire gyerekcipőben jártak :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20490) Rive válasza Peter789 (#20489) üzenetére


Rive
veterán

Sokat dobált, gyötrött előéletű kártyáknál a kvarc belseje szok'.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20491) Peter789 válasza Rive (#20490) üzenetére


Peter789
senior tag

hmmm, köszi a tippet... egy SMD tokos "MMD143AK" feliratú kvarc van a nyákon. feltételezem ez ugyanazt a 14.318MHz-et takarhatja, mint ami a legtöbb vidkártyán megtalálható. keresek egy donort és lecserélem, hátha...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20492) Fenyő válasza Rive (#20487) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen ezeket végignézem mind, letört kondi/smd/ellenállás, szakadt vezeték nincs rajta. Nagy chipek lábainál előfordulhat forrasztási hiba, szabad szemmel ez már nemigen látható, de nincsenek rajta különösebben kócos lábak, ill. egy volt az egyik sarkánál, azt helyretettem, de hiába...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20493) pw12345 válasza DBob (#20460) üzenetére


pw12345
aktív tag

Azt kötve hiszem, eléggé elborultak az árak az utóbbi 3 hónapban a vaterán. 4-5-ért most elviszem.

(#20494) Peter789 válasza Peter789 (#20491) üzenetére


Peter789
senior tag

sajnos nem nyert, egy döglött abit siluro MX400-ról raktam át a 14.3F1L feliratú SMD kvarcot, de azzal se mozdítja füle botját sem... :( talán majd még 1 kvarcot kipróbálok, hátha... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20495) Fenyő válasza Fenyő (#20474) üzenetére


Fenyő
őstag

Közben kinyomoztam, hogy BE végű chipek a TMU-k és CK végű a frame buffer, tehát a lenti ramok (alul-felül) a frame buffer ramok, a textúra ramok pedig fent a nyákon szintén alul/felul a tőlük balra levű tmu-hoz tartoznak, a 8 megások esetében csak felül (2 mb) vannak ramok, tehát így kezeli blokkonként a ramokat...
Mondjuk a CK chipen nem igazán látszik forrasztási hiba (persze egy kis újramelegítés megfelelő eszközzel biztos nem ártana neki), ahogy a hozzá tartozó ramokon meg végképp nem, de miért ne lehetne vmelyik ram chip rossz, vannak/voltak dög Edo ramjaim, azokon is pont ilyen chipek vannak és azokon se látszik forrasztási hiba.
És a végére egy kis adalék a témához...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20496) tpower


tpower
tag

valaki próbálta már ezt?

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#20497) Rive válasza Peter789 (#20494) üzenetére


Rive
veterán

:(

Csak egy ötlet volt... Nálam már elég sok kártyánál bevállt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20498) Rive válasza Fenyő (#20495) üzenetére


Rive
veterán

Modulok esetében szabadon lógnak a (védelem nélküli) lábak, nagyon érzékeny. Egy videokártyán sokkal kevésbé. Nem nagyon találkoztam még olyan esettel, hogy ténylegesen memóriahiba lett volan efféle mögött (bár nem kizárható).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20499) bacsis válasza Peter789 (#20488) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

asszem február elején mikor lesz pár nap pihim, előveszem újra a cuccost :K :R valahogy beröffencsük, azt akkó' lehetne profi videjókat csinálni :C

(#20500) DarthSun válasza tpower (#20496) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az egyik featurában olvasom hogy megoldja az 512MB RAM limitet, valóban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.