Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) tpower válasza gabor0012 (#20898) üzenetére


tpower
tag

a brand gépnek meg van az az előnye, hogy bekapcsolod és megy. azok arra lettek tervezve, hogy nagyon sokáig tegyék a dolgukat beton stabilan. viszont ha van egy kartondoboznyi cuccod innen onnan az már mindjárt
sokkal érdekesebb mert te tudod eldöntetni mit mibe pakolsz. az hogy ez mennyire sikerül csak rajtad múlik. biztos bele fogsz futni sok érdekes dologba. régen mikor még nem mindenkinek volt nete nem volt más csak a próbálgatás, mert nem minden alaplapra volt rászitázva a beállítási lehetőségek, de mindent akkor sem biztos hogy megmutattak. aztán még akkor is bele lehetett futni a mégsem működnek együtt effektbe. a 486-os lapok többsége volt pláne úgy feliratozva, hogy a kézikönyvbe több oldalnyi beállítás ugye nem fér rá egy alaplapra. na és akkor még a bios, de majd úgyis rákapsz az ízére :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#20902) gabor0012


gabor0012
tag

hát annyira nem szállnék el vele max rakok bele videókarit ha integrált van benne. nem tudom még

[ Szerkesztve ]

(#20903) gabor0012


gabor0012
tag

viszont átgondoltam a helyzetet alap p4 eket vennék inkább 5-10 ezerért bövitem picit és eladom :) :)

(#20904) tpower válasza bacsis (#20900) üzenetére


tpower
tag

párszor téptem a hajam a tápok miatt. a csati megegyezik, de a bekötés nem. tag vett egy "pc"-hez tápot hazamegy rádugja és kapáltak az alaplapnak.... na ezt sosem értettem meg, hogy ha már a csati szabványos akkor a bekötés miért nem???? :W

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#20905) gabor0012


gabor0012
tag

hát nekem is van egy dtk gépbe microatx táp.

(#20906) zoknipóc válasza tpower (#20904) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

Ez egy marha jó kérdés látod.
Lehet érdeke a gyártónak az, hogy ha elszáll a táp akkor vegyen lapot is.

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#20907) spista222 válasza tpower (#20904) üzenetére


spista222
addikt

Lehet hogy azért hogy még véletlen se lehessen bele extra gagyi tápot rakni:).
Vagy ha véletlen tönkremegy és a garancia is lejárt akkor vegyél egy új gépet.

(#20908) bacsis válasza gabor0012 (#20903) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor inkább e üzletelni akarsz sé nem új hobbit keresni ;)

(#20909) fsb1000 válasza tpower (#20901) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nálam legalább annyi brand gép hibásodott meg, mint "összerakott" PC. Arányaiban
Peszre 4-8 évnyi üzemidő tekintetében.

A hibás brand gép egyértelmű csere, (addigra úgy is elavult, amúgy is fejleszteni akartunk stb). Szervereknél egy egyszerű RAM csere is gondot okozhat, a nem szabványos táp+lap leginkább a kukát célozza.
Amit ki lehet menteni belőle az a HDD,ODD.

(#20910) zotyesz66 válasza fsb1000 (#20909) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én évek óta csak HP házakat használok itthon. Ezek tök szabványosak, igen jól szellőzbek, micro ATX-esek és a táp is szabványos, jó minőségű. Szóval az, hogy nem szabványos, nem mindig igaz. Egyedül a LED-eknél és kapcsolóknál kellett trükközni egy kicsit.

(#20911) gabor0012 válasza zotyesz66 (#20910) üzenetére


gabor0012
tag

én hp dx2000 et akarok venni elég jó az alaplapja is

[ Szerkesztve ]

(#20912) gabor0012


gabor0012
tag

d230 at tudok szerezni 5000 ért is az is elég jó gép és gyári

(#20913) Armagedown


Armagedown
őstag

Szerintetek ha ezt le tudom alkudni 10ezer körülre, érdemes megvegyem ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20914) tpower válasza fsb1000 (#20909) üzenetére


tpower
tag

nem azt mondtam hogy a brand örökké megy és sosem romlik el, hanem azt eleve így lett tervezve, hogy adott konfigot "lekpod" a polcról és megy. stabil meg minden. nem egy kis sorozatban összerakatott téma ami vagy jó vagy nem.

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#20915) zoknipóc válasza Armagedown (#20913) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

10k-t mindenképp megér.
Én 20-25ért adom a hasonlókat.

De ez már nem igazán retro.

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#20916) Armagedown válasza zoknipóc (#20915) üzenetére


Armagedown
őstag

10 éves laptop , szerintem már elég régi ahhoz hogy retronak lehessen nevezni :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20917) tpower válasza Armagedown (#20916) üzenetére


tpower
tag

szerintem ebben a kategóriában is inkább a 386-p1-ig retro utána meg inkább csak régi/elavult. de ez csak az én véleményem :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#20918) frescho válasza tpower (#20917) üzenetére


frescho
addikt

386 retro? Akkor ez mi? :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#20919) gabor0012 válasza frescho (#20918) üzenetére


gabor0012
tag

az már trágyadomb kategória. egy 286 os még elmegy irógépnek xd de ez már annak se

(#20920) tpower válasza frescho (#20918) üzenetére


tpower
tag

evidens hogy az is retro, de ha-n elég ritkán futsz ekkora kincsbe bele :D
ismerősnek is van egy retro cucca abban ha jól rémlik csak 8085 van, de meglesem. próbálok képeket is csinálni ha arra járok. és az is hordozható csak legyen hozzá izom rendesen :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#20921) Armagedown válasza frescho (#20918) üzenetére


Armagedown
őstag

egy hasonló Toshiba laptopot láttam a bolhapiacon, nem tudom sajnos hogy mi a neve

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20922) zoknipóc válasza Armagedown (#20916) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

2003-ba volt 3GHz? Később rémlik.

Retro szerintem a P3 -ig terjedő korszak.
Nosztalgikus retro p1-ig.

P4-es gépet sokan használnak még, nincs az annyira elavulva.

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#20923) bacsis válasza gabor0012 (#20919) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ilyen kijelentésekért ebben a totyikban végleges BAN jár ;]

(#20924) snake1977 válasza frescho (#20918) üzenetére


snake1977
őstag

Ilyet sem látni tucatszám, és működőt szerintem még kevesebbet. Gratulálok. :))
Pár év híján egyidős velem... :DD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20925) frescho válasza gabor0012 (#20919) üzenetére


frescho
addikt

Tudod ez a topic is olyan, mint ahol a kínai negyeden túl következik a klubváros. Alul vannak a Játékos Halak. Hétszáz már a középosztály, ott a Kés vagy bevételi társaság. A felsőbb ezrek klubjában tagnak lenni olyan, mint a lordság. Szövetségünk a Hűséges Almák néven is közismert.

Maga, kedves idegen, melyik társadalmi réteg tagja?

https://frescho.hu

(#20926) fsb1000 válasza frescho (#20918) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez tényleg egy gyűjtői darab.

Persze kevesen lehetnek errefelé, akik a magyarországi első szériák birtokosai lehettek ZX81 vagy Commodor gépek tekintetében. Amiga... Enterprise.... kinek ismerősek ezek a nevek?
Egyébként 1968-ban holdraszálltak és az akkori űreszközökben a mai szemmel nézve nevetséges erőforrású komputerek dolgoztak. Talán még szöveget se szerkesztenénk rajta.

(#20927) bacsis válasza fsb1000 (#20926) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nézőpont kérdése, ez a nevettséges erőforrás....
azért "fejben számolásban" masszívan lenyomna :D azok meg nem arra votlak hogy crysis3-at futtassanak ;)
Mikor sulis voltam, tanultam SMD beültetést iylen gépen amit fel lehetett programozni.. azt a gépet egy Intel 8080-as processzor vezérelte... azaz bőven még az IBM PC előtti CPU-ról volt szó... asszem 2MHz-es volt.. fel lett programozva, utána úgy kezdte el szórni az SMD-ket a tekercsről, hoyg a beültető fejet alig láttad, össze vissza cikázott, másodpercenként több százat képes votl beültetni... és egy 2MHz-es CPU-ról beszélünk :K félelmetesen gyors volt :)

(#20928) fsb1000 válasza bacsis (#20927) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mondjuk úgy.... ironikusan írtam.

P4-eket próbálunk retrónak minősíteni, mikor azok még szép számmal üzemelnek otthoni és vállalti környezetben is. 8-10 éves gépekről beszélünk.
***

Egyébként egyszerű lenne a dolga annak aki igazán jó P4-eket akar beszerezni és kivárni míg be- vagy le-retrosodnak. Nem kell mást tenni mint a 2002-2004 éveben íródott kiváló PH!-s cikkeket elolvasni (s478). Alaplap és CPU tunig ügyben. Akkoriban még kiváló volt a színvonal.

Szóval onnan lehet kiválogatni mely alaplapokkal és CPU-kkal érdemes eljátszogatni.
Egy-egy jobb alaplapot még ma is 12K-ért hirdetgetnek.

Emléxem, mikor az első Albatron lapot sikerült beszereznem mekkora csoda volt. 1200-as FSB. Persze később kiderült, hogy más csúcs lapokkal jobb eredmények érhetőek el, de ez akkoriban csodaszámba ment. Az első 2,4-es Northwoodokat is én kölcsönöztem a teszthez. Akkoriban még jól mentek a dolgok tálcáról lehetett válogatni. Nagy szórás nem volt, de akadt egy-egy igazán jó darab.

(#20929) plömplöm válasza frescho (#20918) üzenetére


plömplöm
őstag

van itt mellettem egy toshiba t1000. kéne írjak róla egy ilyen bemutatót :U

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#20930) gabor0012 válasza frescho (#20925) üzenetére


gabor0012
tag

ezt nem értem. szerintem nem kell ahhoz gazdagnak lenni hogy leratyizhassam azt az ösnintendot xd

(#20931) Murphistic válasza gabor0012 (#20930) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Az, hogy valami régi még nem jelenti azt, hogy olcsó is. Ha olcsón el is adja a tulajdonos, lehet a szállítási költségek kicsit megugranak. (Igen, megint youtube link következik)
Például itt van ez az új korában negyedmillió dolláros merevlemez: [link]
A volt tulajdonos lehet ingyen megvált tőle csak legyen aki elvigye :D .
Halkan jegyzem meg, hogy szerintem frescho nem a pénztárcádra utalt, miután letrágyadomboztál egy régi hordozható gépet egy retró gépes topikban.

(#20929) plömplöm: Én szívesen olvasnám a bemutatódat (könnyen beszélek, ha nem nekem kell dolgozni :) )

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#20932) frescho válasza gabor0012 (#20930) üzenetére


frescho
addikt

Ki beszelt itt gazdagsagrol? Kis segitseg: [link]

fsb1000: Van olyasmi is. C64, A500, Enterprise... ZX81-et szeretnek, de sehol sem talalok.

plömplöm: Kivancsian varom :)

https://frescho.hu

(#20933) snake1977


snake1977
őstag

FSB1000: Nekem még itt fityeg a szekrényben egy A500-as, csak nincs tápom egerem, meg lemezem, zx128 volt az első igazi computerem..:))

Frescho: az Amiga egerét lehet valamivel helyettesíteni a mai világ "modern" dolgaiból? Illetve jól emlékszem, hogy a floppyja nem eszi a pc-s 1,44"-es diskeket?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20934) fsb1000 válasza frescho (#20932) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezek már hardverközeli élmények.

(#20935) bacsis válasza Murphistic (#20931) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem ennél van sokkal nagyobb korongom is, 2,5MB-os, és a 70-es évekbe' használták :D
asszem már mutattam a képet, de aki még nem látta volna:

Közel 80 kilós votl a cucc :D szétbontottuk, 2 korongot megmentettem :))

(#20936) gabor0012 válasza bacsis (#20935) üzenetére


gabor0012
tag

hát ha gyüjtenék is gépet ilyen kacatot már nem vállalnék be ez kb nem való semmire. első gépembe is már 2 gb os hdd volt kb 13 éve. régi örökölt bakelitlemezeimen több zene van mint erre férne. eléggé beteg az akinek ilyen lomok kellenek már nem ezezér vagy azér. ha nagyon beteges gyüjtő lennék akkor se mennék xt alá.

[ Szerkesztve ]

(#20937) frescho válasza snake1977 (#20933) üzenetére


frescho
addikt

Egyszer lattam valami PIC-es illesztot, ami normal USB billentyut es egeret illesztett 1200-hoz. A sima sorosportos egerek elvileg mennek vele, de csak driverrel, tehat jatekokban nem, csak WB alatt. En sima 1.44-el etettem, de a formatuma mas, igy PC-vel nem lehet irni, olvasni. Harom megoldast talaltam. Vagy soros porton masolod at a cuccokat (en ezt tettem), vagy ujabb ROM-mal olvassa a 720-as FDD lemezeket WB alol, vagy merevlemezt raksz a gepbe, amit linux alol lehet irni olvasni. Ebbol az elsot leirtam a blogomban.

https://frescho.hu

(#20938) Murphistic válasza bacsis (#20935) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Bakker, ez se semmi. :C Én nem emlékeztem erre a képre, úgyhogy külön köszönöm!

Egyébként honnan származott a "kicsike"? OTP, pártszékház? :D

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#20939) pw12345 válasza tpower (#20901) üzenetére


pw12345
aktív tag

Én nem tapasztaltam a brand gépekkel kapcsolatban azt a marha hosszú élettartamot.
A HPk, Compaq-ok, IBM-ek sorra döglöttek, most is van pár lapom alkatrészbányának,
a házaikba meg egyéb konfigok lettek telepítve, már, amelyik háza alkalmas volt ilyenre.
Dellről nem tudok mit írni.

Nekem bejön az XT laptop, kvarcjáték :DD Párszor majdnem szereztem is XT, 286, 386 laptopot, de mivel mind dög volt :(
nem kísérleteztem velük, pedig nagyon szépek voltak (illetve bitang rondák, de pont az bennük a szép :) )

Nemrég szerváltam porfogónak Z80 (elvileg 8080 klón) CPUt :)

Nálam PI-ig, C128-ig, Amigáig tart a retro.

586 infókért köszönet a válaszadóknak :R

(#20940) snake1977 válasza frescho (#20937) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi az infót, akkor egyenlőre inkább keresek eredeti egeret hozzá.
Sajnos ha jól emlékszem 1.2-es kick start van rajta, vagy 1.3-as, még vagy 2-3éve próbáltam ki.
A merevlemezes téma érdekes lenne, de gondolom nem csupán egy kábel kell hozzá hogy működjön?
Ismerősömnek van A500-hoz hozzácsatolható hdd-je, ami egyben ram bővitésre is szolgál, de ugy rémlik mikor azt szétszedtük és megtömtük rammal, ott volt nem is kevés elektronika. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20941) Turulbir


Turulbir
tag

Brand gépek: A Compaq-okat gyűjtöm. Elképesztően masszívak, és rengeteg érdekes és trükkös megoldás van bennük (pl. a Deskpro miditower-ről, ami álló és fekvő házként is használható, lepattintható az előlapi Compaq felirat, ugyanis kétfélét is gyártottak hozzá (vízszinteset és függőlegeset); a Deskpro EN SSF-ből pedig csavarozás nélkül kijön még az alaplap is; az alaplapokon mikrokapcsolóval resetelhető BIOS; gépházak egy milliméter vastag acéllemezből stb.) , kár, hogy a HP olyan csúnyán felfalta és lezüllesztette őket.

Retro: Ilyen célra socket7-et tartok, most 2+1 konfig van összerakva, a K6-III+ lesz a harmadik.
Kevésbé retro: socket370 és 462. 4 konfig (ebből a 462-es mindennapi használatban) + két és fél Compaq.

8 és 16 bit: Egy TVC 64k-m van, Amiga beszerzését tervezem.

Ha már szóba került: valaki nem tudna egy képet feltenni egy ép beépített TVC joy-ról? Az enyémet teljesen összetörte az előző, vagy az előtti gazdája és nincsenek meg a darabjai, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mit kéne reprodukálnom.

(#20942) zoknipóc válasza pw12345 (#20939) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

Azért vedd számításba azt is, hogy ezek valóban 10 éves technikák, előfordul a hiba.
Tapétázás céljából gyűjtöm az alaplapokat, amit kapok annak 20%-a csak brand lap.
Nálam a statisztika ezt mutatja.

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#20943) frescho válasza Turulbir (#20941) üzenetére


frescho
addikt

A Compaq-ot en is szerettem. Itt talalsz kepekt az oldal jobb oldalan:

[link]

Vagy magara a mechanicara vagy kivancsi?

https://frescho.hu

(#20944) Turulbir válasza frescho (#20943) üzenetére


Turulbir
tag

Igen, a beépített joy mechanikája érdekelne. Konkrétan annyira össze van törve, hogy függőlegesen tartva körbe lehet forgatni (ha az ember eltalálja a pozíciót, akkor működik, de két-három mozdulattól elfordul). És sajnos a darabjai nincsenek meg, hogy kitaláljam, hogy hogy volt.

(#20945) gabor0012 válasza Turulbir (#20941) üzenetére


gabor0012
tag

pontosan milyen gépeid vannak? irhatnál pár dolgot rolluk. nekem holnap küldenek hp d230 at másodlagos gépnek fogom tartani viszonylag elég fürge 2.4 ghz proci van benne 512 mb ram 40 gb hdd tehát videókarit kell szerviroznom egy jobb féle agpset meg egy monitort lehetőség szerint lcd-t mert kevesebbet fogyaszt meg kissebb helyen elfér stb. ez annyira nem is retro gép de szerintem kiválló másodgép vállik majd belőlle.

van valakinek tapasztalata az eféle gépekrő?

[ Szerkesztve ]

(#20946) gabor0012


gabor0012
tag

ilyen hp d230 ban dx2000 ben mennyi tuning lehetőség van lehet pár 100 mhz et huzni a cpu-n? nem mintha azért venném meg hogy rögtön gyilkoljam csak kérdem. egyébként tényleg rohadt jó kis netgép lehet belőlle. sőt pár játék is elfutkározik rajta megfelelő agpkártyával persze nem ezek a mai gépgyilkos játékok.

[ Szerkesztve ]

(#20947) zoknipóc válasza gabor0012 (#20945) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

Az alábbi kiépítésbe youtube-t nem fogsz nézni 360p-nél jobb minőségbe.

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#20948) gabor0012 válasza zoknipóc (#20947) üzenetére


gabor0012
tag

tudom mert integrált kártyája van. na és? azért irtam hogy szervirozok majd hozzá egy jó kis kártyát. meg aztán ez retro topik nem hinném hogy az ilyen amiga kacatok jobban teljesitenének nem értem miért pont ebbe kötsz bele :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#20949) gabor0012


gabor0012
tag

jó cucc lesz ez szerintem. max hdd-t teszek még bele legalább egy 80 ast és lesz 120 gb om. a videókari feltehetően egy 6600gt 256 mb os geforce lesz hogy teljes legyen a gép :)) :)) igy akár gamergép is lehet persze mint mondtam nem a mai gépgyilkos játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#20950) tpower válasza gabor0012 (#20946) üzenetére


tpower
tag

brand gépeknél tuning? létezik, de nem jellemző. brand cuccok a stabilitásra mentek és nem arra hogy még 2 kategóriával feljebb toljad a gépet ingyé :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.