Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) mdk01 válasza havri1 (#14900) üzenetére


mdk01
addikt

Halas boltban vegyél "Ro" vizet 30,-/literért.

(#14902) bringasisti válasza havri1 (#14900) üzenetére


bringasisti
őstag

Tényleg nem kekeckedek de azokat a halakat amit írtál miért kell lágyított vízben tartani? Az élőhelyükön is csapvíz van!!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#14903) sepsi0 válasza havri1 (#14900) üzenetére


sepsi0
őstag

Én is kávéhoz, teához, főzéshez és szódához vettem... csak mikor a 10000ft-os 6db szűrő elfogyott 2 hónap alatt, kicsit számolgattam és vettem egy nagyobb szűrőt 50eft-ért és a halaknak is van víz. Tényleg lágyítja a vizet (nálunk 28-30 kemény a víz ezt levitte 15-18-ra, főcsatornából kapjuk a vizet kezeletlenül Bicskén), de nem lesz 0-ás a víz.
Először én is csak 0-ás vizet tettem bele, de egy ideje keverem, mert a növények nem szerették a tiszta vizet (halak, garnik nem panaszkodtak, sőt szaporodtak).

(#14901) mdk01
Már ahol lehet kapni! Én 4 helyen kérdeztem, volt ahol azt sem tudták mi az az RO :K

(#14902) bringasisti
Ja igazad lenne, csak sajnos a csapvízben nem csak ásványok vannak (erre találták fel az egészségügyi határértéket ;) ).... az élőhelyükön elvileg tiszta a víz, de ez sem igaz mert ezek tenyésztett halak gondolom boltból és általában ott sima csapvizet kapnak, már ahol én kérdezgettem.

[ Szerkesztve ]

(#14904) havri1


havri1
félisten

Konkrétan nem akartam szenvedni a csapvíz szellőztetésével ma, ezért gondoltam a szűrt vizet.
Érdekes, mert pl a neonoknak semmi bajuk, meg se kottyant nekik a mai incidens.

A xifo, a guppi, molly, meg az algaevő ainomary vagy mi kómázik, no meg szerencsétlen rák..

havri

(#14905) bringasisti válasza sepsi0 (#14903) üzenetére


bringasisti
őstag

Tény hogy az EU s értékeket nem mindenütt tudja a csapvíz! De ne feledjük hogy a lovakat bizonyos emberek arzénos vízzel itatták hogy a szőrűk fényes legyen az eladásnál! Mégis túlélték! A vas rendkívül mérgező mégis tolják és kibírják a halak! És a leglényegesebb hogy azok a halak amiket tartunk az élőhelyükön az állatok a vizükben dagonyáznak és piszkítanak!

BENEFON DELTA--------N8

(#14906) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Ha esetleg valaki pont ilyet keres eladó lenne egy kinőtt Heto lámpa.
Részletek privátba.
Tudom, hogy ez nem az apró,helye de itt hamarabb meglátja akit esetleg érdekel. ... :B

[ Szerkesztve ]

(#14907) bringasisti


bringasisti
őstag

. .

BENEFON DELTA--------N8

(#14908) mdk01 válasza bringasisti (#14907) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi hasznos volt.

Amúgy RO víznél a nullás víz 6,1-6,2 PH-jú(tehát savas), de ennél jobbat nem lehet csinálni. Ahogy romlik a szűrőképesség úgy növekszik a PH.

(#14909) bringasisti válasza mdk01 (#14908) üzenetére


bringasisti
őstag

Használtam garantált minőség. Kicsit kevesebb trisót kell adni mint amit egyébként felvenne és akkor nem lehet baj. A foszforsav nem emlékszem / volt vagy 40 éve / mintha engedélyköteles lett volna, de arra emlékszem hogy nem adták ingyen és csak literes kiszerelés volt. 50 literes műanyag hordó és a kupakjáról leengedtem egy méretes csövet így csak a tiszta vízet szívta le

BENEFON DELTA--------N8

(#14910) havri1


havri1
félisten

Hol érdemes hátteret venni? Weben rendelni, vagy bármelyik halas üzletben?
Nem képet, hanem ilyen belülre rakhatót szeretnék..műfal vagy nem tudom hogy hívják. :U

[ Szerkesztve ]

havri

(#14911) Silentfrog válasza havri1 (#14910) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem egy évig hátteres akváriumom volt. Ha elkezd bármi alga megjelenni a háttéren akkor az levakarhatatlan,és eltüntethetetlen.
Jól gondold meg,hogy szeretnél e olyat! ;)

(#14912) Silentfrog válasza havri1 (#14910) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pl.: [link] vagy itt is van. [link]

Az előbbi 15 ezres vásárlás felett ingyen kiviszi,és ha beregelsz hírlevélre akkor még -3%-ot is elengednek.
Egy nap alatt ideért a megrendelt akvárium lámpám.
Nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel a bolttal.

(#14913) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Én is kétszer meggondolnám ezt a 3D hátterezést.. Én őszintén szólva nem is láttam még olyan 3D s hátterű akit amiben ne lett volna az említett alga, illetve a szép szőrös ecsetalga.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14914) havri1


havri1
félisten

Köszi, nem lesz 3D cucc :)
(Bár baromira tetszenek )

[ Szerkesztve ]

havri

(#14915) Silentfrog válasza havri1 (#14914) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ilyen hátterem volt,utálatos,pedig mennyit dolgoztam vele mire kész lett! :DDD

[link]

(#14916) buci30


buci30
addikt

Sziami harcos hal osszetehető neon halakkal?

Pl 15neon hal s 1vagy ha lesz párba a boltba akkor ketto sziami hal !?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14917) #84221696


#84221696
törölt tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni. :)
Van egy 120L akváriumom. Két hetente cserélem a víz 1/3-át. Nem nyersvizet öntök az akváriumba, hanem 24-48 óráig hagyom állni a csapvizet, mielőtt feltöltöm a medencét. Minden alkalommal opálos lesz a víz az akváriumban, ami nagyjából 5-6 óra alatt elmúlik.
Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#14918) sepsi0 válasza #84221696 (#14917) üzenetére


sepsi0
őstag

(#14919) #84221696 válasza sepsi0 (#14918) üzenetére


#84221696
törölt tag

Köszi a linket, de nem hártya van a víz felszínén, hanem maga a víz válik opálossá, bármilyen óvatosan is töltöm fel az akváriumot. :)

(#14920) sepsi0 válasza #84221696 (#14919) üzenetére


sepsi0
őstag

Ja hát az szerintem a vízben található "ásványok miatt van" én is sima csapvízzel cseréltem most vizet (RO-val szoktam) és nekem is beopálosodott egy ideig a víz, gondolom a vízkeménység miatt, mert amúgy nem szokott ilyet csinálni.

(#14921) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sajnos a fekete aranyhal kinőtte az 54 literes akváriumot, ezért kerti tóba költöztettem. Így új projekt vette kezdetét, a hétvégén megújult az akvárium:

A vasfa miatt még eléggé sárgás a víz, de remélem 1-2 vízcsere után tisztulni fog a víz. A kép minőségéért elnézést kérek, elég sok minden megcsillant rajta. :(

Egy kis segítséget is szeretnék kérni: a növényekhez vettem co2 tablettát (szombaton raktam a vízbe kettőt, legközelebb szerdán tervezem az újabb adagolást), valamint Sera Florena-t. Ezen kívül szükséges még valamivel tápoznom őket? Vagy ez így elegendő? Nem szeretném, ha a szép anubiasok, illetve a két hátsó nagy növény tönkremenne. A világítás lehet, hogy gyenge pont, mert a tetőbe épített világításban még a gyári fénycső van, ami nem tudom mennyire bocsájt ki elegendő fényt nekik.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#14922) mdk01 válasza Zsombe (#14921) üzenetére


mdk01
addikt

Co2 tabletta felejtős sajnos, ne csináld.
Folyamatosan kell tartani egy co2 szintet, vagy ha ezt nem tudod akkor inkább hagyjad mert az ingadozástól bealgásodsz.
Anubias-t rakd lejjebb és be a sarokba különben bepontalgásodik. Olvass után milyen növényeid vannak és annak megfelelően helyezd el őket melyiknek mennyi fény kell.
Easy life profito-t szokták ajánlani, hogy az jó inkább olyat vegyél és co2 tabletta helyett jobban jársz a easy carbo-val. Másra nem hiszem hogy szükséged lesz, csak oda figyelve kell majd adagolni, főleg a profito-t, mert a túl sok táp legalább akkora bajt tud csinálni mint a hiány, ha nem nagyobbat.

(#14923) mdk01 válasza #84221696 (#14917) üzenetére


mdk01
addikt

Állítólag idővel elmúlik csak cserélj vizet hetente 50%-ot, míg el nem múlik utána vissza állhatsz a heti 30%-ra.
Mikor indult az aksi?

(#14924) batai15


batai15
félisten

Sziasztok, az üvegről az fbs ragasztót hogyan tudom eltávolítani?
Kapargatás nem valami szép megoldás.

(#14925) mdk01 válasza batai15 (#14924) üzenetére


mdk01
addikt

Pedig nem igazán van más megoldás, vagy esetleg az hogy vársz 50évet míg elöregszik és szétfoszlik.:)

(#14926) batai15 válasza mdk01 (#14925) üzenetére


batai15
félisten

Lakk benzin esetleg ?
Olvastam valahol, de nem vagyok benne biztos.

(#14927) villamos válasza batai15 (#14926) üzenetére


villamos
őstag

Itt azt írják: benzin, higító...
[link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14928) Silentfrog válasza batai15 (#14926) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem az nem oldja,a van itthon tiszta szesz arra rá sem hederít,próbáltam .
Elméletileg ha megköt vegyszerálló,így hogy mi oldhatja az nem tudom...

(#14929) batai15


batai15
félisten

Ja nekem se jön valami szépen le ...
:( :(

(#14930) buci30


buci30
addikt

Megjött az Eheim 2213 külső szűrő

Sikerült össze raknom :)

Az érdekelne hogy ahol a befele jön az akváriumba a víz az minden képen a víz felet kell legyen vagy nyugodtan alá tehetem mert akkor is nyomja bele csak akkor ugye csendes és nem csobog.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14931) Silentfrog válasza buci30 (#14930) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Úgy érdemes, hogy annyira rakod a víz alá , hogy szépen fodrozza a vizet az áramlás.

(#14932) bringasisti válasza batai15 (#14924) üzenetére


bringasisti
őstag

Az F.BS ragasztó az ragasztó, vagyis nem lehet csak úgy lefújni a felületről. Mivel kétkomponenses térhálósodó ragasztó semmi nem oldja, korlátozottan sav és lugálló. Csak borotva pengével az üveggel majdnem párhuzamossan faragva jön le , de tökéletesen.

BENEFON DELTA--------N8

(#14933) buci30 válasza Silentfrog (#14931) üzenetére


buci30
addikt

:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14934) buci30 válasza Silentfrog (#14931) üzenetére


buci30
addikt

Még egy kérdés:
A szűrő folyamat menjen ugye 24h?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14935) Silentfrog válasza buci30 (#14934) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Természetesen,kikapcsolás tisztításkor,vagy esetleg etetéskor , rövid időre.
2 hétig ne vegyél bele halat és célszerű egy kis hasznos bacikultúrával is megtámogatni az indulást.
Vagy veszel és beleöntöd a vízbe,vagy a szűrő belsejébe vagy egy kis akváriumvizet kérsz valahonnan,esetleg egy kis halkaját dobsz a vízbe.
Mivel van a szűrődbe/ ha azt vetted amit írtál/ biológiai szűrőanyag abba még nincsenek hasznos bacik.

[ Szerkesztve ]

(#14936) #84221696 válasza mdk01 (#14923) üzenetére


#84221696
törölt tag

:R
Köszi, kipróbálom! :)

(#14937) buci30 válasza Silentfrog (#14935) üzenetére


buci30
addikt

:R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14938) mdk01


mdk01
addikt

Két üveglap szétválasztására ki milyen módszert ismer? Damil, penge...stb.?

(#14939) Silentfrog válasza mdk01 (#14938) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nincs összeragasztva akkor én elcsúsztatnám egymáson a kettőt. az egyiket jobbra a a másikat balra.
Bár nem mondtad,hogy miért és hogy vannak egymáson.

[ Szerkesztve ]

(#14940) mdk01 válasza Silentfrog (#14939) üzenetére


mdk01
addikt

2éve össze van ragasztva azt hiszem megkötött már. :) Ráadásul eléggé össze is nyomtam őket nem sok damil fér be közé, de nem tudom hogyan szokták ezt. Vmi vékony recésebb(a damilnál recésebb) vmi kellene amivel húzogatva el lehet vágni, mint ahogy a márványtáblákat szokták leválasztani.
Már gondoltam a bowden-re is de az meg vastag.

[ Szerkesztve ]

(#14941) bringasisti válasza mdk01 (#14940) üzenetére


bringasisti
őstag

Csak a penge. Tizedes acél huzal van ha érdekel

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#14942) Silentfrog válasza mdk01 (#14940) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg dobd ki és vegyél másikat. Lehet,hogy egy nappal hosszabb lesz az életed,ha kihagyod a barkácsolással járó ideget! ;]

(#14943) buci30


buci30
addikt

Tegnap lett kesz az akvárium es ilyen lett ma viz tetején :O
Ez fészek vagy a levegő miatt?

Munovenyek vannak, neon halak es egy sziami harcos.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14944) bringasisti válasza buci30 (#14943) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy a Betta egyedül akar kufircolni ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14945) buci30 válasza bringasisti (#14944) üzenetére


buci30
addikt

Igen annak van ilyen akkor jól tudom.
Mit csináljak? Semmit se ugye majd szét szedi vagy szedjem szét vagy ez nem gáz a bettának ugye?

A netten találhatok olyan gyönyörű Betták azokat hol lehet beszerezni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14946) buci30


buci30
addikt

Ilyen lett az akvárium amúgy :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14947) Silentfrog válasza buci30 (#14945) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha kimostad jól az aljzatot akkor hiába szeded szét. Korai volt a haltelepítés. Az opálos víz normális indításkor.
Most már mindegy. Majd beáll.

(#14948) buci30 válasza Silentfrog (#14947) üzenetére


buci30
addikt

Rendbe :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14949) buci30


buci30
addikt

2 neon halam elhunyt :(((

Az egyik a víz tetején volt nem tudom mi lehetett, a másik meg a szűrőnél.
Az látható ,hogy a szűrő csöve odaszívta és nem tudott eljönni onnan :(
Hát jól indul :((( :(((

Kajából azt vettem észre hogy a Betta meg a neon halak is mintha a azt a kaját ami nem merül el hanem lebeg fent a víz tetején azt nem kell nekik szerintem.
De ami rögtön elindul lefele mint a Sera Vipagran arra rámennek meg a kavicsról lent is feleszik.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14950) Silentfrog válasza buci30 (#14949) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha rajta van a szívó csonkon a védő akkor nem tudja beszívni, egy 440l/órás vízmozgatású szűrő. Elpusztult,majd új szívta oda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.