Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) Yayoh válasza mdk01 (#15150) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Kis igényű növényes akváriumot , inkább ilyen sziklás mohás dolgot pár halal. :)

(#15152) havri1


havri1
félisten

Helló!

Vettem 2db növényt, mert tetszett, és elkezdem telepíteni, a műk helyett.
Jók ezek így egyelőre? A nagy levelesnek akkora bazi nagy gyökere van, hogy nem tudtam teljesen elrejteni a kavics alá. Mit kéne vele tenni?
A másik, a hosszú, apró levelesnek meg egy darab gyökere nem volt..Azt csak betemettem.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#15153) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

A nagy gyökerest vedd, ki és vágd vissza a gyökerét annyira, hogy le tudd ültetni. ( de azért hagyjál neki valamennyit! )

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15154) havri1 válasza SSJmeszes (#15153) üzenetére


havri1
félisten

Az elég sok gyökeret jelent ám, nem lesz baja? Gondoltam erre, de nem mertem, nehogy megmakkanjon:(

havri

(#15155) SSJmeszes válasza havri1 (#15154) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Sok növényt ültettem már így el. Nem lesz baja hidd el. Csak mondom ne tőbe vágd, hanem hagyj annyit amivel eltudod ültetni.. Egyébként meg, ha jól érzi magát a növény, azzal sem lenne nagy gondod, ha tőbe vágnád el..;-)

Egyébkét meg hány cm talajod van? Elég kevésnek tűnik 2-3cm?

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15156) havri1 válasza SSJmeszes (#15155) üzenetére


havri1
félisten

Kevés igen, teszek még rá.
1 zacsit vettem anno, mivel nem akartam növénnyel bajlódni. 2 cm kb mindenhol, a növényekhez toltam többet tőbe.
Elég, ha veszek még rá kavicsot, és elszórom ennek a tetejére?

Milyen növények ezek szerinted? Nem tudta a srác a nevét, csak beugró volt a boltban :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#15157) SSJmeszes válasza havri1 (#15156) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Persze, hogy jó, ha rászórod a tetejére. Viszont, ha a régi talaj nagyon koszos, kicsit porszívózd át, hogy ne legyen a kettő közt sok mulm vagy bármi. Ezt majd te látod, milyen állapotban van az akid. És akkor tisztára a tisztábbat.

Hát a növények:

1, Egeria densa (nem tudom mekkora az aki, de ezzel a növénnyel benézted, mert nagyon nagyra tud nőni)
2, nem tudom, de itthon is volt ilyen növény egyik akiban, és az egy idő után szerette hullajtani az alsó leveleit, az lehet annak volt köszönhető, hogy nem kapott elég fényt az alja. De az is low tech es akiban volt, tehát nem hiszem hogy lesz bajod vele, ha van egy kis fényed.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15158) havri1 válasza SSJmeszes (#15157) üzenetére


havri1
félisten

Köszi.
Kicsi az akvárium, 64 vagy 54literes. Majd ritkítom :D

havri

(#15159) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy nevelő, vagy karantén akváriumom, ami így néz ki.
Nos életemben nem volt ilyen akváriumom, de gondolom a rácsnál beszívja a vizet, ahová a szivattyút tettem ott nyomom vissza az akváriumba a már megszűrt vizet. Gondolom az első rekeszbe kerámia gyűrű, utána meg biológiai szűrőanyag kell, és szivacs. Na most az a problémám, hogy a szivattyú az pont belefér a rekeszbe, ez nem lesz gond? Javaslatokat szívesen veszem.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#15160) bringasisti válasza bajtokarpi (#15159) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt a tipusú szűrőkamrás megoldást gyerekkoromban használtuk mikor még nem volt motoros szűrő és levegővel kergettük a vizet

BENEFON DELTA--------N8

(#15161) bringasisti válasza bajtokarpi (#15159) üzenetére


bringasisti
őstag

Ennek a megoldásnak hatalmas hátránya a tisztítás! Mikor veszed ki a koszos szűrőközeget bármi legyen az, a szar egyik fele a halakhoz másik fele a szőnyegre folyik

BENEFON DELTA--------N8

(#15162) bajtokarpi válasza bringasisti (#15161) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm válaszodat. Na most ez nem egy nagy akvárium 30x30x35-ös. Az akvárium méretéhez képest ez a hátsó "szűrőtartály" szerintem több, mint elég. Ezt nem kell hetente tisztítani, de szerintem még havonta sem.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#15163) Silentfrog válasza bajtokarpi (#15162) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Annyira pici ez az akvárium. Nem lenne jobb megoldás kivenni ezt a szűrőcsodát és egy egyszerű belső szűrőt tenni bele?
Ha ha koszolódik elég érdekesen fog kinézni az akvárium / Mind ha egy üveg mögé rakott nyilvános wc lenne :DDD /
Ráadásul leírta bringasisti , hogy tisztítani is nehéz.

(#15164) myk74 válasza bajtokarpi (#15159) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem volt ilyen akváriumom.Szűrő tisztítását baromi egyszerüen megoldottam.2 nagyobb tapadó koronggal lezártam a 2 nyílást, a szűrőközegeket(nekem szivacs és valami zeolit féleség volt) egy kancsóba átpakoltam ,víz leszív onnan,és nem volt több vízcsepp a padlón mint egy belső szűrő takaritásánál.Bár nekem fekete plexi lap takarta a trutyi látványát.Nekem kisebb motor volt benne ,nem feszült benne egyáltalán.Gondolom nem egészséges ha passzos a motor a rekeszbe.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#15165) bajtokarpi válasza myk74 (#15164) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszi, valóban én is hasonlóképpen gondoltam a takarítást. Nekem is van plexi, ami eltakarja a szűrőközeget, és így nem lesz wc fílingje :-).

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#15166) Silentfrog válasza bringasisti (#15160) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Küldtem privát üzenetet,a segítségedet kérném ivadékhal ügybe, ma köptettem ki egy rakás Astatotilapia aeneocolort! ;)

(#15167) bringasisti válasza Silentfrog (#15166) üzenetére


bringasisti
őstag

Voot válasz

BENEFON DELTA--------N8

(#15168) Silentfrog válasza bringasisti (#15167) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Köszi, sokat segítettél! :R

(#15169) havri1


havri1
félisten

Hogy a fenébe tegyeb az akvárium mögé a posztert, hogy a poszter és az üveglap közé ne kússzon be a víz?
Van egy pereme a tetőnek, az és az üveg közé csúsztatom be, de gyakorlatilag egyből folyik közé a víz, és undorító látvány szemből.
Próbáltam már leragasztani a tetejét, 1 napig bírja, és máris közötte a víz.
Viszont ha nincs bent a poszter, sose folyik a víz, tehát nem értem.
:Y :F

havri

(#15170) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nem kell valakinek ingyen 8 to, ugy kb. fel szatyornyi kulonfele anubias? Hely: Bp. Zuglo vasutallomas. Erd.: privatban, hetfonel tovabb nem akarom tartogatni. Udv

(#15171) bringasisti válasza havri1 (#15169) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom milyen posztert használsz, de az üvegposztert azt úgy rakják fel hogy mosogatószeres vízzel nedvesítik az üveget, ráhelyezik a posztert és egy rugalmas műanyag lapocska élével a levegőt kivasalják bentről kifelé simítással /bankkártya/

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15172) havri1 válasza bringasisti (#15171) üzenetére


havri1
félisten

Műanyag, szóval biztosan állja a vizet.
Akkor ez lesz a megoldás, holnap megpróbálom, köszi.

havri

(#15173) turbulencia8 válasza havri1 (#15172) üzenetére


turbulencia8
őstag

Rakd egy picit lentebb a posztert, hogy a kondenzviz ne arra csopogjon, hanem vissza a medencebe.

(#15174) bajtokarpi válasza bringasisti (#15160) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Pontosan el tudnád magyarázni, hogy ez a levegős módszer, hogy működik, és mik kellenek hozzá? Nem láttam még ilyen megoldású szűrést.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#15175) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Amúgy a növényeim "elkeltek". Megosztom a ritkítás okát: akvapóniává alakítottam az akváriumot, az eddigi kevéske algáktól is örökre elbúcsúzok (pedig nem szoktam vizet cserélni). Az esti kép nem a legjobb, a falon van két függőleges neon a futóka fényellátására.

Ha lesz időm, majd írok blogot erről, iszonyat jól szórakoztam a mini gépészettel.

(#15176) Silentfrog válasza turbulencia8 (#15175) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Gondolom megizzadsz mire kivarázsolod onnan a külső szűrőt tisztításkor! :DDD

(#15177) bringasisti válasza bajtokarpi (#15174) üzenetére


bringasisti
őstag


Mikor még nem volt motoros szűrés akkor levegővel szűrtünk. Most már csak kis ivadék medencében és a nagykerek használják. A képen látható elven működik, egy perforált cscsövet beleteszel a rekeszbe és körbeöntöd zúzalékkal szivaccsal. Ha nagy a terhelése a medencének akkor olyan mennyíségű levegőt kell használni aminek az előállítása / korábban beraktam egy kompresszor képet / drágább mint egy motoros szűrő. Lakásban elviselhetetlenül hangos

BENEFON DELTA--------N8

(#15178) turbulencia8 válasza Silentfrog (#15176) üzenetére


turbulencia8
őstag

A kanape konnyen elhuzhato, egyszeru hangszigeteles/csillapitas miatt raktam a sarokba a szurot, kb. negy havonta nyulok hozza mostansag.

(#15179) bajtokarpi válasza bringasisti (#15177) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm a segítségedet!!! Így már világos. Megcsináltam különben a szivattyús megoldással, de az egyik nem volt képes keresztül mozgatni a szűrőközegen a vizet, a másikkal meg az a bibi, hogy szerintem túl erős, mert a szűrőrekeszek kb. 30%-ából kiszívja a vizet (itt mondjuk látni, hogy milyen szépen beszívja az akváriumból a vizet, ami gyönyörűen keresztülhalad a szűrőközegen).

Köszi

battletag: bossi#2666

(#15180) opr


opr
veterán

Tud valaki a XI.kerületben Móricz, Kosztolányi környékén értelmes árakkal operáló kisállatboltot? :)

Érkezett a házhoz vészhelyzeti jelleggel egy 4 éves ékszerteknős, és szegény perpill elég mostoha körülmények között él (50l akvárium, egy kilépő, a vízhőmérsékletet analóg módon szabályozzuk, stb).

A lényeg, hogy szeretnék neki élhetőbb körülményeket teremteni, lehetőleg még ma, mert holnap maló miatt nem akarom így hagyni egész napra szegényt.
Szóval, teknőscuccokat is forgalmazó (vitamincsepp, vízmelegítő, víztisztító, kavics, esetleg valami gaz, élelemnek alkalmas élőhal, stb) boltot keresnék, ami nyitva is van vasárnap.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15181) bringasisti válasza opr (#15180) üzenetére


bringasisti
őstag

Hengermalom Budafoki sarok, de az árak az egekben!

BENEFON DELTA--------N8

(#15182) bringasisti válasza bringasisti (#15181) üzenetére


bringasisti
őstag

Este 8 ig tuti de lehet hogy 22 ig

BENEFON DELTA--------N8

(#15183) havri1 válasza bringasisti (#15171) üzenetére


havri1
félisten

Na, ma nekiálltam, ilyen lett:

Dropbox link

[ Szerkesztve ]

havri

(#15184) bringasisti válasza havri1 (#15183) üzenetére


bringasisti
őstag

Szép lett. Ott vetted?

BENEFON DELTA--------N8

(#15185) havri1 válasza bringasisti (#15184) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, hol? :DDD
Nem én voltam abban a boltban.

havri

(#15186) bringasisti válasza havri1 (#15185) üzenetére


bringasisti
őstag

Fáradt vagyok + vizet cserélek

BENEFON DELTA--------N8

(#15187) havri1 válasza bringasisti (#15186) üzenetére


havri1
félisten

Az hálás..Én is nemrég estem túl rajta.

havri

(#15188) opr válasza bringasisti (#15181) üzenetére


opr
veterán

Igen, a Fressnapf-ot ismerem sajnos, pont ezért céloznék a kisebb boltokra, csak azok valahogy se google, se sehol nem lehet rendesen megtalálni őket :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15189) bringasisti válasza opr (#15188) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott a közelben volt a Kosztolányin a Zsilinszky boltja amit a Pasa csinált de már nincs. A nagykerek mindenkit bekebeleztek. Esetleg a Böszörményi közepe?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15190) SSJmeszes válasza havri1 (#15183) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Szép lett.:))
Látom az ültetés is sikerült végül.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15191) havri1 válasza SSJmeszes (#15190) üzenetére


havri1
félisten

Köszi! Csak próbálkozom, csak kisül belőle valami.
Igazából nem mertem megvagdosni a gyökerét, mert borzasztó törékenynek tűnik.
Vettem még egy zsák kavicsot, és most jó vastagon van mindenhol :DDD

Guppik persze lefialtak megint, gyerekek meg kihalászták őket, így van megint pár hétig egy szép haló a vízben..

Ha a növények kihúznak 1 hónapot, akkor veszek még, és likvidálom a műnövényeket, sokkal szebb így az akvárium élővel ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#15192) mdk01 válasza havri1 (#15191) üzenetére


mdk01
addikt

Ha a növények kihúznak 1 hónapot, akkor veszek még, és likvidálom a műnövényeket, sokkal szebb így az akvárium élővel ;]

Ha kitanulod melyiknek mire van szüksége akkor megfognak maradni.

(#15193) havri1 válasza mdk01 (#15192) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, nem tudom honnan tunuljam ki.
Fény minden mennyiségben gondolom. Ahol vettem, ott azt mondták, nem kell tápszer, ők vegyszermentesen tartanak mindent, állot víz, sűrű csere kis akváriumban.
De tápszer csak kéne nekik valami, itt is olvastam..

havri

(#15194) mdk01 válasza havri1 (#15193) üzenetére


mdk01
addikt

Úgy tudod kitanulni, hogy elkezdesz olvasni. Elolvasol mindent amit a neten találsz ezzel kapcsolataban akkor jól össze zavarodsz, hogy ez milyen bonyolult meg hogy hol ezt mondják hol azt. Ez után nem adod fel és tovább olvasol esetenként akár ugyanazt többször is majd kérdezel és elkezded gyakorolni a növényeiden.
Ezek után tovább olvasol, megint kérdezel és csinálod tovább míg a végén tök profi leszel. :)
Ennyi a trükkje semmi több. :)

Táp az kell de az egész akváriumot egy egységként kell kezelni mert minden mindennel összefügg(fény,hal, növény mennyiség, víz minőség stb.)és inncs két egyforma akvárium, tehát nem igazán lehet okosat mondani e téren csak nagyjából tud mindenki segíteni és az hogy neked mi lesz jó azt neked kell kitapasztalni.

(#15195) turbulencia8 válasza mdk01 (#15194) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem a szennyvíztisztítás alapjainál kellene kezdenie az olvasást, a nitrifikácó és a denitrifikáció fogalmával, ahol rájönne, hogy az átlag akvaristának miért fontos a vízcsere (külső szűrő és biológiai töltet ellenére). Szerencsémre gépészkaron ezeket tanították.

(#15196) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Baj van fogynak a neonhalaim!
1.probléma: állandóan bemásznak a belső szürőm mögé!!!(átmatricázott eheim pickup 2008) A szürő tappancsal van fent a falon, de se az ancik se a géb se a redek nem mennek mögé pedig beférnének. A redek miatt egy női harisnya van ráhúzva és emikatt mégjobban beszorulnak. Egyedül kijönni nemtudnak az erős tappancs miatt leszedni nehéz mert félek, hogy eltörik az üveg. Ha még időben észre veszem őket és kiszedem akkor is maradandóan károsodnak elferdül a gerincük furán úsznak. A úsznak akkor sokszor csak a kavicsig. Ma kettőt szedtem ki!!!!!
2.probléma: eleinte visszaengedtem a kiszedetteket ezért nem vagyok benne biztos, hogy minden furán úszót a szúrő mögül vettem ki.(most egy furán úszót láttam ment a "karanténba")
3.probléma: Ma találtam egy kis neon halat(fiú) aminek fekete a körvonala, sovány, nem eszik, és valószínűleg a többiek összecsipkették mert elég szar állapotba van! Ment a karanténba 3.-ként!!!!!!
4.probléma: A medencét amit karanténnak hívok nem igazán karantén mert egy zebra morgó harcsának lett felállítva amit nemsoká elajándékozok ezért nincs aljzata, világítása, szűrése csak 2 anubias van benne és attól félek, hogy ha elpusztulnak a neonok akkor megeszi őket a harcsa.
Egyenlőre tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek ugyanis valószínűleg egy fiatal ancim is eltűnt nemrég mert nemtalálom(a testét se, DE amikor eltűnt akkor még volt egy elég testtes morgó harcsa az akváriumban aki lehet, hogy besegített eltűntetni)
Egyenlőre kétségbe vagyok esve MINDEN segítségnek örülök!! HTCX715

(#15197) farkas26 válasza HTCX715 (#15196) üzenetére


farkas26
tag

Küldj képet a szűrő elhelyezéséről,és a karanténban lévő neonokról.

"A jövő sem a régi"

(#15198) mdk01 válasza turbulencia8 (#15195) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, ezekkel együtt gondoltam, mert így komplett a dolog. Sokrétű tudást igényel ha vki tudatosan akar növényezni/akvarizálni nem pedig úgy hogy "mert azt mondták".

(#15199) havri1 válasza HTCX715 (#15196) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is néha előfordul, hogy 1-1 neon bemászik a szivacs és az üveg közé, és ott elhal..
Szvsz ez valami betegség, nem véletlen bújik el :(

Köszi a tanácsokat a növényekkel. Egyelőre nem dinpolmázni szeretnék, csak tartani őket :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#15200) turbulencia8 válasza HTCX715 (#15196) üzenetére


turbulencia8
őstag

A belso szuro alkalmas arra, hogy tapadokorong helyett egy lehasznalt uvegsurolo magnesparral rogzitsd valamelyik oldalfalhoz?
Amugy a sima neonhal nem hosszu eletu, a voros neon sokkal tovabb el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.