Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) coqito válasza bringasisti (#14800) üzenetére


coqito
tag

Növény esetén miért lenne szarabb a víz (minőségére gondolsz gondolom)?

Ezt kifejtenéd?

(#14802) biomassza válasza coqito (#14801) üzenetére


biomassza
csendes tag

Erre én is kíváncsi vagyok :)

(#14803) bringasisti


bringasisti
őstag

Mikor egy problémát vizsgálok mindig sarkítva nézem. Első vari: Apró szemű homok belső szűrő a talajra ül, növény egy szál se. Avíz szabadon áramlik a teljes medencében, a halacska elpottyantja a vasárnapi ebédet az anci farkával addig pofozza mig a vízáramlat a szűrőbe szívja. Mivel akkurátus az akvarista hetente tisztítja a szivacsot, innentől a Csatornázási Művek a játékos. Másik vari: Elöl pázsit hátul erdő: halacskánk ismét elpottyantja az ebédet, de mivel a sok csalamádé miatt a víz nem áramlik rendesen a kula a susnyákosba esik az anci nem játszik tehát még jövőre is ott fog penészedni. Mivel a vízben nem él számottevő nittrifíkáló baci az csak felülethez tapadva megfelelő körülmények közt szaporodik el /szűrőszivacs / szar lesz a víz. Persze kicsit eltúlozva

BENEFON DELTA--------N8

(#14804) biomassza válasza bringasisti (#14803) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem kell hogy a potty helyén menjen a nitrifikáció :). De az igaz, hogy egy álomvilág aquascape-be esztétikailag nem nagyon illik az ilyesmi, vagyis kellően erős szűrő illik, hogy a dzsungelen is átfújjon. Meg a kevesebb hal. Meg a pofozó anci is kitiltva, mert túr :D
Viszont a vízkémia stabilabb. De az algák nagyobb gond. De állandóan tápozni, nyírni, tutujgatni kell. De kell a fény. De még több kell. De kell a CO2. De kell az idő meg pénz.

Kinek mi. Én szeretem a növényeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#14805) bringasisti válasza biomassza (#14804) üzenetére


bringasisti
őstag

Szó se róla szépek a növények, csak azt akartam mondani és szerencsére nem értettétek félre hogy a két irányzat közt választani kell, és a fejlesztéseket eszerint kell megejteni. Növényezni ahol vannak halak, vagy halazni ahol vannak növények

BENEFON DELTA--------N8

(#14806) farkas26 válasza bringasisti (#14805) üzenetére


farkas26
tag

Szerintem a kettő irányzat között meglehet találni az egyensúlyt bár elég nehéz.

"A jövő sem a régi"

(#14807) bringasisti válasza farkas26 (#14806) üzenetére


bringasisti
őstag

Jogos

BENEFON DELTA--------N8

(#14808) SSJmeszes válasza bringasisti (#14807) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Erről az egészről tudnék meséli..
A lényeg, a lényeg. Meg kell válogatni milyen növényt tesz az ember egy halas akiba.
Pl rotala rotundi., limnophila hippuridoides, tehát a sűrű növényzetet diszkoszos akiba pl nem nagyon ajánlanám!:DD ellenben, cryptocoryne, echinodorus, vallisneria, anubias, stb. egész nyugodtan.
De neon, vörösorrú és egyéb hallal mehet a növényes, de módjával etetni, és jó szűréssel. Bár a jó szűrés mindenhol feltétel, de növényesben ha szépet akarsz erős szűrőt/ket kell venni.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14809) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Egy Atman 3338 használok egy 200 lityisbe. Az elég lehet?
Az aki jobb oldalán fúj legyező véggel a hozzám közel eső oldalán fent és a jobb belső oldalon alul szív. Ez így jó lehet?

Gondolkodtam még azon is, hogy nem legyezővel kéne fujatni, hanem egy kb 30 centis csövön amin 3 centinként lyukak vannak( ami valszeg csobogónak van kitalálva), függőlegesen az aki falához rögzítve és az aki hosszú faléval párhuzamosan nyomná a vizet. Így valamennyire nagyobb lenne az áramlás, de félek hogy az meg a halaknak lenne kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#14810) Silentfrog válasza AndrewTdi (#14809) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha van megfelelő biológiai szűrőanyagod akkor teljesen jó az a szűrő.
Nekem úgy van rakva,hogy a szívó rész a bal hátsó sarokba a nyomó ág pedig mellette és az első frontüveg fele nyomja a vizet srégen a medence jobb oldala fele hosszába.
Szerintem ezzel a megoldással nagyobb áramlást érsz el mint az esőztetővel.

[ Szerkesztve ]

(#14811) bringasisti válasza SSJmeszes (#14808) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván ez egy költői túlzás volt részemről a figyelemfelkeltés okán. Ezért írtam hogy a szűrőgyártók kétféle adatot adnak meg és azt e szempontok szerint kell mérlegelni

BENEFON DELTA--------N8

(#14812) mdk01


mdk01
addikt

Korábban írtam, hogy a HM-et nyírás után, vagy helyett egy kicsit megnyomkodom próbaként ahogy a videón is van.
Nekem úgy néz ki bevált, mert szépen besűrűsödött és szép szőnyeget alkot, szóval tudom ajánlani a módszert aki ilyet szeretne.

(#14813) farkas26


farkas26
tag

Még az előző témához,hogy növényes vagy halas aki legyen,szerintem egyszerű de mégis szép(nem az enyém)

"A jövő sem a régi"

(#14814) bringasisti válasza farkas26 (#14813) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel nem a Tied ezért merészebben fogalmazok. Hol van itt a hal? Ha megnézed a növényes medencéket ami elérhető akkor látni hogy SSJmeszes akváriumát leszámítva kevésbé igényes fajok vannak tartva. Ugyanis amit fentebb leírtam bár szándékosan kicsit eltúloztam ezeknél a medencéknél még további gond hogy szívlapáttal megy be a vas meg a co2 meg olyan vastag a talaj hogyha bebaszik valami azt onnan ki nem írtod soha!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#14815) bringasisti válasza farkas26 (#14813) üzenetére


bringasisti
őstag

Még mielőtt rám írna valaki egy igényes növényes medence ugyanolyan érték mint igényes halas medence

BENEFON DELTA--------N8

(#14816) SSJmeszes válasza bringasisti (#14814) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:))

Már sajnos én sem tartok diszkoszt a növényesben.. kezdett kicsit sok lenni a mulm..:-/
Nagyon sok beszorul a sürű növények közé, és ha oda valami hal ( sziámi, black molly, ) megmozgatta, akkor szó szerint okádta kifele a levelek körül a mulmot, amit botrányos volt, és egyre jobban jött mindenféle alga.

Egy biztos. Ha diszkosz, akkor nem ilyen növényeket kell használni, hanem amit visszább írtam.
Viszont mióta nincs diszkosz, visszább vettem az etetést, és ennek hatására, kevesebb a mulm is, az apraja hal meg szinte minden nap kap, vagy szárazat, vagy egy kis fagyit, vagy mind kettőt, hogy legalább jó kondiban legyenek. Apró hallal simán mehet növényes.

Ami miatt mégis a növényes mellett maradtam jelenleg, az az, hogy már elég sok pénzt beleöltem, hogy visszalépjek. Diszkoszos kicsit költség/idő hatékonyabb lett volna, de most ez maradt. Pedig elég nehéz döntés volt számomra lemondanom róluk, mert szinte hozzám nőttek..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14817) bringasisti válasza SSJmeszes (#14816) üzenetére


bringasisti
őstag

V3gre valaki egyet ért velem ! Ami a diszkozt illeti azt nagyon régen a Bohó Gyulánáll láttam tolta úgy rendesen. Kocka medence kb 300 L. Egy pár + egy hosszúkás virágcserép

BENEFON DELTA--------N8

(#14818) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Lenne 2 kérdésem:
-Új világítást szeretnék az akváriumom fölé lehetőleg ledből. Az akvárium 30centi magas és én efölé kb.20 centivel tervezem a világítást. Olyan világítást szeretnék ami melett egy fényigényes növény is jól érzi magát. És a lényeg szerintetek hány lumenes legyen?
-2- Mennyit ér egy 60x30x30-as eheim zsír új, dobozos akvárium hozzá való használt múanyag tetővel(enyhén moddolt)? Egy t8-as 15w-os csövet tud befogadni. Adok hozzá egy növényes csövet(8500k) és egy sima csövet(?k) és esetleg egy kis hűtést is. Egybe kb. mennyit ér?
Előre is köszi!

(#14819) Silentfrog válasza HTCX715 (#14818) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem van egy csigasügeres kicsi akváriumom amit leddel világítok és van egy 200 literes amit egy időbe csak és kizárólagosan ledes fényforrással.
Nem bírtam az algával.
Vettem a 200 literes fölé a ledes fényforrás mellé egy 36 wattos kompakt fénycsöves fényforrást ami napjában 4-5 órát világított és megszűnt az alga.
Ismerősöm egy 300 literes szintén sügeres akváriumot világít rgb+hideg fehér fényű ledszalaggal és nála is nagyon gyorsan előkerült a zöld alga. /nálunk nincs is gond a sziklás,köves tereptárgyak még jól is néznek ki/

Hogy a kérdésre is válaszoljak.: 20-60 lumen fényerő kell egy akváriumba ,tehát ha növényeidnek fényigénye van akkor gondolom a 60-hoz közli szám kell hogy legyen.
Fontos a növényeknek a színhőmérséklet 6000k célszerű, tehát hideg fehér fény.
Ha ledszalaggal és nem kész ledes akvárium fölé való fényforrással akarsz világítani akkor kell a hideg fehér mellé egy kis kék ledszalag és egy csipetnyi piros is.

(#14820) mdk01 válasza Silentfrog (#14819) üzenetére


mdk01
addikt

" 20-60 lumen fényerő kell egy akváriumba"

per liter ugye. :)

(#14821) Silentfrog válasza mdk01 (#14820) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hoppsz! Lemaradt! :B

Valóban 20-60 lumen / liter.

(#14822) HTCX715 válasza Silentfrog (#14821) üzenetére


HTCX715
tag

Köszi!
Szerinted az úgy jó ha: -25centi/ 15 3528-as kék dekor led(~150lumen)
-25centi/ 15 3528-as piros dekor led(~150lumen)
-2méter/ 120 5630-as hideg fehér led(~2400lumen)

Ez összesen ~2700 lumen/54 liter=50lumen/liter (lehet, hogy nem számít, de 40 liter víz van az akvariumban tehát:
~2700lumen/40 liter=67,5 lumen/liter)
Ehez milyen trafót illik?
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#14823) mdk01 válasza HTCX715 (#14822) üzenetére


mdk01
addikt

Egyenáramú led trafó a stabil 12V miatt.
Számold ki hány Watt kell a ledeknek majd per 12V és meglesz az amper. Ez a minimum ami kell de érdemes ezt az ampert felszorozni 1,5-tel hogy legyen tartaléka a trafónak ne menjen mindig maximuma körül és úgy tovább bírja.

Tehát ha 54W/12V=4,5A*1,5= 6,75Amper körüli trafó kell.

(#14824) HTCX715 válasza mdk01 (#14823) üzenetére


HTCX715
tag

Szerintem 60w/5 amperes trafó lesz, mert inkább 5050-es szalagot használok mert úgyis visszább kell vennem a fényerőből.

(#14825) HTCX715 válasza HTCX715 (#14824) üzenetére


HTCX715
tag

Az egész ledes projekt lefújva ugyanis szereztem egy lámpát amibe 4 db t5-ös cső megy. Hol a legolcsóbbak a fénycsövek? Mind a négy 6500k-s legyen?

(#14826) bringasisti válasza HTCX715 (#14825) üzenetére


bringasisti
őstag

Én Philips Aquarelle csövet használok 10 000 K

BENEFON DELTA--------N8

(#14827) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Kinőttem a 200 literes medencét,meg is untam a háttért,így ma végre elkezdtem építeni egy új jóval nagyobb akváriumot.
Bár ezt pont a meszelés idejére időzítettem elég jó lehaladtam vele.
Így néz ki most.:

(#14828) Motion_Blur válasza Silentfrog (#14827) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép! Mik a paraméterek?

Erről a világításról dobnál egy linket? Tetszik! ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14829) Silentfrog válasza Motion_Blur (#14828) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

300 literes, sügérek kerülnek bele,most még a 200 literesbe vannak,holnap költöznek át, a képen még teljesen szárazon van a szőlőgyökerek.
Sajnos a lámpa már nem beszerezhető , bezárt a bolt pár hónapja, Heto márkájú,5000 forint volt fénycsövestől,39 wattos kompakt izzó való bele.

Valszeg nem ez lesz a medence fölött,kevéske ekkor akvárium fölé tartósan.

[ Szerkesztve ]

(#14830) SSJmeszes válasza Silentfrog (#14827) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem akarok nagyon beleszólni, de szerintem bal és jobb hátsósarokban a fa nekem nem passzol oda..
A jobb oldalit inkább rákötném úgy a közelebbi nagy fára, hogy belógjon kicsit jobb oldalra.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14831) Silentfrog válasza SSJmeszes (#14830) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Teljesen jó meglátás,a bal oldalon vasfa van és nem is lesz benne az akváriumba,nem illik bele :)
Ennek a helyére megy még egy ágas bogas gyökér olyan red moor fa szerű ami mögé akarom a külső szűrő ki-be folyó ágait eldugni.

A jobb oldalit kivegyem szerinted vagy rakjak valami mást?
Több mázsa szőlő ázik kint még az udvaron! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14832) HTCX715 válasza Silentfrog (#14831) üzenetére


HTCX715
tag

Mocskos jól néz ki amikor ilyen sok fa van egy akváriumban. Az ancijaim is biztos szeretnék: )

(#14833) Silentfrog válasza HTCX715 (#14832) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ne tudd meg,hogy nálam a 10 centis ancik mekkorát kaksiznak tőle. :DDD
Még elég friss a fa és van rajta ilyen nyálkás trutyi is , azt meg a moszatevő márna kedvenc kajája.
Bár most megmostam a fát miután miután kivettem a régi akváriumból.

[ Szerkesztve ]

(#14834) HTCX715 válasza Silentfrog (#14833) üzenetére


HTCX715
tag

Nekem 3 pici ancim van, de amióta betettem egy darab szőlőtőkét azóta elölvannak és rágcsálják(nagy örömömre : )

(#14835) biomassza válasza HTCX715 (#14834) üzenetére


biomassza
csendes tag

Amíg picik még nem szégyellősek annyira :)

(#14836) jegenye77


jegenye77
addikt

A múltkori garni-hullás óta semmi baj nem volt a kis 20 literesembe.
Most viszont megint ugyan azt látom mint akkor, hogy az összes garni és a neon-ok is a víz tetején vannak.
Kevés lehet az oxigén a vízben? Vagy miért mennek a garnik is fel?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14837) Silentfrog válasza jegenye77 (#14836) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nincs nagyon meleg nálad?

(#14838) jegenye77 válasza Silentfrog (#14837) üzenetére


jegenye77
addikt

25c-ra van állítva a fűtés és este hallom néha még be is kapcsol. Szal nincs meleg.
Most csináltam gyorsan egy vízcserét.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14839) SSJmeszes válasza jegenye77 (#14836) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Szűrésed milyen?
Mikor takarítottad ki?

Egyébként nálam is volt egy ilyen helyzet egyszer... az összes gyönyörű nagy amanóm elpuszult, és nem tudtam okát miért.. Előző nap vízcsere volt, és másnap napközben kapom a hívást az itthoniaktól, hogy nagy baj van az akival. kb 15db gyönyörű szép nagy amano, és + néhány apró hal, és azok is mint a víztetjén pipáltak, és még a diszkoszok kapkodtak csórok a levegő után. Ajnálottam egy vízcserét, de miközben húzták lefele a vizet javult a helyzet, mert csobogott a víz, így több lett gondolom az oxigén.

Érdekes dolog ez egyébként, mert előtte is így használtam sokáig az akit, és most is így használom, és azóta nem volt ilyen baj. Igazából nem tudom mi válthatta ezt ki még most sem, de érdekes egy dolog.
Én oxigén hiányra gondolnék, de nem merem kijelenteni, mert mondom semmi sem változott, csak egyik napról a másikra történt mindez.. Ha jól emlékszem, mér rá is mértem NO2 re, de 0 volt az eredmény.

Az volt a nagy szerencsém, hogy itthon volt valaki, mert ha nem lehet, hogy élő halat nem találtam volna már benne..:-/

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14840) jegenye77 válasza SSJmeszes (#14839) üzenetére


jegenye77
addikt

Külső szűrőt használok tetra 400-ast.
3 napja volt vízcsere.3-4 naponta szoktam kb 5-8 litert cserélni.
A múltkor a nagytakarítás után volt a baj közvetlen.Akkor a csövek és a szűrő is volt takarítva de most csak sima vízcsere történt.
Most,hogy vizet cseréltem mintha minden oké lenne.Lehet tényleg az oxigénhiány volt a baj.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14841) turbulencia8 válasza jegenye77 (#14838) üzenetére


turbulencia8
őstag

Attol meg nappal siman tulmelegszik, erdemes lenne fole rakni egy kis szamitogepes ventilatort (nem nehez hozza 5 V-os tapot illeszteni), az nagyon hatekonyan hut meg 38 fokos hosegben is. Fogyasztasa pedig csak 1-2 W, es hangtalan szinte.

(#14842) SSJmeszes válasza turbulencia8 (#14841) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Csak van tán a háztartásban egy hőmérő/lázmérő vagy bármi amivel tud mérni vízhőfokot.
Azért azt nem annyira nehéz észrevenni, ha túl meleg van benne.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14843) jegenye77


jegenye77
addikt

Biztos nem az a baj!
Nem melegszik túl! Írtam, hogy még a fűtés is bekapcsol. Amúgy sincs most hőség, 19 fok van kint.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14844) Silentfrog válasza jegenye77 (#14843) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem került bele valami ami megváltoztatja a vizet? Nekem amikor vasfa volt a vízbe és színezte a vizet az a sügereimnek nem tetszett ,nagyon kapkodták a levegőt.

(#14845) jegenye77 válasza Silentfrog (#14844) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem nem. Minden a szokásos módon történt a takarításnál is. De el is telt azóta pár nap.
Az oxigén hiány nem lehet?
Most úgy állítottam a kiömlőt, hogy jobban mozgassa a vízfelszínt. Hátha nem fordul elő újra.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14846) Silentfrog válasza jegenye77 (#14845) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha 25 fokos a vized akkor nem lehet oxigén hiány szerintem ha fodrozódik a vízfelszín

(#14847) bringasisti válasza Silentfrog (#14846) üzenetére


bringasisti
őstag

32 fok alatt nincs oxigénhiany

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#14848) Silentfrog válasza bringasisti (#14847) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor meg pláne... :)

(#14849) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Alakulok,már csak egy háttér meg a ki-befolyó elrejtése és kész is vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#14850) jegenye77 válasza bringasisti (#14847) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor mi lehet a probléma?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.