Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) farkas26 válasza Silentfrog (#14749) üzenetére


farkas26
tag

Trópus

"A jövő sem a régi"

(#14752) orion1025 válasza orion1025 (#14750) üzenetére


orion1025
őstag

tropicalfish lemaradt....

Mellesleg mit tervezel venni?Kellék vagy növény?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14753) bringasisti válasza Silentfrog (#14749) üzenetére


bringasisti
őstag

ABC-ZOO

BENEFON DELTA--------N8

(#14754) Silentfrog válasza bringasisti (#14753) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Az ABC ZOO nagyon jó áron dolgozik,de megbízható bolt?

(#14752) orion1025 .: Vettem ma egy Tetratec 1200-at de folyik,holnap visszaadják az árát ha nem tudják gariztatni.
Használt de a halas bolt árulta.

[ Szerkesztve ]

(#14755) bringasisti válasza Silentfrog (#14754) üzenetére


bringasisti
őstag

Most vettem egy 20 literes Sera vipan- t meg egy darab szivacsot mert az a bolt amit neked ajánlottam akkora számot mondott hogy nem tudtam megjegyezni. Mivel korrektek voltak 2 hétre rá még vettem egy 10 literes Sera granuar- t. Az ismerősöknél se kaptam volna olcsóbban. Külföldi cég telefonon nem beszél jól a csaj magyarul > email

BENEFON DELTA--------N8

(#14756) Silentfrog válasza bringasisti (#14755) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lehet,hogy akkor inkább maradok a szegedi Trópusnál. Pár ezerrel drágább de amit kinéztem az 4 év garanciát ad és ha úgy alakul sokkal könnyebb az ügyintézés.
A bontatlan halkajánál szinte mindegy honnan veszed,csak az legyen benne amit ráírnak a dobozára! :)

(#14757) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Bruttó 112L-es akváriumomban megadta magát a belső szűrő: Eheim Aquaball 2210 - pontosabban a tápkábele kezd megtörni, csak bizonyos szögben képes működni. Mondjuk van vagy 7-8 éves szóval már lejárt az ideje, szeretnék valami izmosabb, komolyabb cuccot!

Mit tudnátok ajánlani? Akár külső szűrő is szóba jöhet.

Édesvízi vegyes, jellemzően felül sűrű növényzettel (vízikalász)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14758) Kantorpe válasza Motion_Blur (#14757) üzenetére


Kantorpe
tag

Kulso esten egy tetra 800 vagy egy kozepes eheim. Keretfuggoen.
Sok novenynel jo ha nagyobb a liter teljesitmenye es erdemes tulmeretezni a pitlit, igy akar evente eleg takaritani.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14759) Motion_Blur válasza Kantorpe (#14758) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm, 24K-ért találtam Tetra EX 800 Plus-t, ez lesz :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14760) bull84ghia válasza Motion_Blur (#14757) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hol van megtörve a vezeték? Nem javítható?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14761) bringasisti válasza Motion_Blur (#14757) üzenetére


bringasisti
őstag

Este dobok egy képet

BENEFON DELTA--------N8

(#14762) bringasisti válasza Motion_Blur (#14757) üzenetére


bringasisti
őstag

Esetleg egy megoldás?

BENEFON DELTA--------N8

(#14763) mdk01 válasza bringasisti (#14762) üzenetére


mdk01
addikt

Ez a compact C+-nak az elődje? Ennek mi a típusa? Jól néz ki. :)

(#14764) bringasisti válasza mdk01 (#14763) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez egy Power Line 2252 szűrő. A képen látható hogy elhasználódott a kábel és kis műtétre volt szükség. A 2 méteresben használom persze van külső segítség

BENEFON DELTA--------N8

(#14765) coqito


coqito
tag

Valaki Gödöllőn nem tudja, hogy hol tudnék beszerezni Endler Guppyt?

Köszönöm előre is :)

(#14766) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
A nyáron lesz egy csomó szabadidőm és szeretném az akváriumot fejleszteni. Olvastam valahol, hogy egy növényládába szárazföldi növényeket ültetnek és azonnszivagyyúzzák át a vizet. A tervemet egy nagyon kezdetleges paint képbe ábrázoltam:
Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. (egy link is sokat segít mert nemtalálok a neten semmit) Ha valakinek van vízpumpája olcsón eladó szívesen meghallgatom!

Előre is köszi! HTCX715

(#14767) bringasisti válasza HTCX715 (#14766) üzenetére


bringasisti
őstag

Orbitális faszság az ötlet

BENEFON DELTA--------N8

(#14768) mdk01 válasza bringasisti (#14767) üzenetére


mdk01
addikt

Hát ennyire talán nem, de biztos hogy annyival nem jobb mint amennyi idő, energia, pénz rá fog menni. Meg ha van növény ugyanezt ellehet érni.

(#14769) HTCX715 válasza bringasisti (#14767) üzenetére


HTCX715
tag

miért?
mdk01 :nálam lenne egy dekor jellege is meghát olvastam olyat, hogy pl.borostyán felhasználja a nitrátot

[ Szerkesztve ]

(#14770) bringasisti válasza HTCX715 (#14769) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a kérdés mi a célod? A víz tisztítása akkor halott dolog, viszont ha de kor céllal készül akkor más a helyzet. Földet felejtsd el inkább a növényboltban kapható agyag golyó amit szoktak szűrésre használni azok akik nem dobják el az agyuk a szuper szűrőközegtől. Amit láttam egyszer és seggre ültem az a következő: " Háromajtós békebeli szekrény " üvegből, 2 méter magas sziklafal föntről zubog a víz, növények csalamádé csak úgy burjánzott ugrált néhány hupikék levelibéka alul guppik. Szóval meg volt álmodva

BENEFON DELTA--------N8

(#14771) HTCX715 válasza bringasisti (#14770) üzenetére


HTCX715
tag

Nem föld lenne benne hanem apróra zúzott kő!
A tiszataviökocentrumban is van egy pár hasonló akvárium, amikor én olvastram ezt a neten nem érdekelt, de amikor ott láttam, hogy szárazföldi növény halas vízben akkor megtetszett.

[ Szerkesztve ]

(#14772) bringasisti válasza HTCX715 (#14771) üzenetére


bringasisti
őstag

Így pontosítva nagyot lehet alkotni. Arra vigyázz hogy ilyen magasra csak hasonló szűrő nyomja fel a vizet mint fentebb látni, bár ez nagy lenne a kistestvére viszont a 600 L / órás tökéletes. Ha csinálsz egy " szekrényt " írd meg megmondom mire kell vigyázni az üveges melónál

BENEFON DELTA--------N8

(#14773) HTCX715 válasza bringasisti (#14772) üzenetére


HTCX715
tag

A képbe alapból benne van a zúzott kő, monnjuk lerajzolnom nem sikerült. Egy olcsó szivattyút keresek, csak nemtudom milyen legyen. Sajnos most nincs lehetőségem összerakni egy üvegszekrényt pedig jó lenne.

(#14774) HTCX715


HTCX715
tag

Szerintetek ez mennyire jó vízpumpa?
http://www.akvariumplus.hu/webshop/product/xilong-xl-780-vizpumpa-48891
Valaki tud jobbat ilyen árban?

(#14775) bringasisti válasza HTCX715 (#14774) üzenetére


bringasisti
őstag

A márkát nem ismerem, a teljesítménye hát hogy is mondjam! Azt tudni kell hogy a nyomásmagasság 0.9 méter azt jelenti hogy ott már egy csepp víz nem jön ki a csövön

BENEFON DELTA--------N8

(#14776) mdk01 válasza bringasisti (#14775) üzenetére


mdk01
addikt

Én vettem egy kínai pumpát a vízcseréhez 2500,- -ért és 60cm-es emelőmagasság volt megadva....na ez a pumpa nem tudta 55cm-re felemelni a vizet. Így lett a viszonylag olcsó pumpából nagyon drága mert azóta is szekrényben van.
Pumpán nem érdemes spórolni és mindig túl kell bőven méretezni hogy legyen benne tartalék.

(#14777) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Nálatok is előfordult,hogy egy kifejlett életerős hal egyik pillanatról a másikra lebetegedett és nem tudtátok,hogy mi lehet a baja?
Majd egy hét múlva elpusztult?
Nagyon gyanús nekem mostanában a csapvíz minősége,de a tesztek nem mutatnak semmi szokatlant.
Kb éve kezdtem újra komolyabban halazni azóta javult a szűrés,a világítás,mérek nitritet,nitrátot,vízkeménységet,klórt,csak minőségi Sera és fagyasztott eleségekkel etetek,de mégis hullanak a halaim.
Most a kedvenc és a legszebb 13 centis nőstény bíborsügérem került karanténba mert gubbaszt és kedvtelen,és már nem is eszik.
A tünetek minden halnál ugyanazok.:letargia,gubbasztás,fakó szín. /mérgezés lenne??? /
Tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14778) SSJmeszes válasza Silentfrog (#14777) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Vásárhelyi vagy ugye?
Én is, viszont arról én is betudok számolni, hogy nem igen tudunk diszkoszokat jól tartani, hogy ne legyen mindig bajuk ( leginkább bőrbegséges dolgok, elsötétedés ).. Nem beszélve, hogy a Sziámi algázóim is hullanak.
Otocinclus is hulladozik néha néha... ezek nem hiszem, hogy egy év múlva kiöregednének..
És mi is itthon abszolút a csapvízre gondolunk, hogy valami változott azóta.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14779) bringasisti


bringasisti
őstag

Gyerekek nifurpirinol elsó körben aztán meglátjuk

BENEFON DELTA--------N8

(#14780) HTCX715 válasza bringasisti (#14779) üzenetére


HTCX715
tag

bringasisti,mdk01 :Tudnátok ajánlani valami jó vízpumpát lehetőleg olcsón? Nekem elég lenne ha olyan 0,9-1mre felemlené a vizet, de azt biztosan.

(#14781) Silentfrog válasza SSJmeszes (#14778) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen igen Hmvhelyen vagyok.
Egy időben olyan magas nitrát szintet mértem több tesztel,hogy az egészségügyi határérték felett volt.
Bár most amit tesztek kimutatnak ott minden rendben.
De ugyebár itt arzénes a víz,és még ki tudja,hogy milyen nehézfémek lehetnek a csapvízbe.

Az a baj, hogy nem is tudom,hogy mivel kezeljem ezeket a halakat.
Letargia,levertség tünetein kívül ezeken a halakon semmit sem veszek észre.
Nem is kövérek. :(((
Gubbasztanak egy hétig majd elpusztulnak.

(#14782) HTCX715


HTCX715
tag

Most ezt néztem: http://akvatrend.hu/product.php?id_product=4151 Szerintetek? A boltot ismeri valaki?

(#14783) bringasisti válasza HTCX715 (#14780) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos én nem tudok ajánlani terméket mert nekem csak EHEIM szűrőim vannak, bár hosszú távon szerintem ezek a legolcsóbbak

BENEFON DELTA--------N8

(#14784) bringasisti válasza mdk01 (#14776) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen az a gond hogy az emelőmagasságra nem is volna szükségmert ami lefolyik az magától fel is jön a közlekedő edény elv alapján, de mivel a csőben bacil, algák, toldások miatt örvénylik a víz ezt csak szivattyú nyomással lehet leküzdeni ergo az emelőmagasság létszükséglet

BENEFON DELTA--------N8

(#14785) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

A Parakill Turbó is ki offolja a bacikat, a vízből/szűrőből?

( gondolom igen, de azért megkérdeznem )

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14786) bringasisti válasza SSJmeszes (#14785) üzenetére


bringasisti
őstag

Hááááát ??????

BENEFON DELTA--------N8

(#14787) SSJmeszes válasza bringasisti (#14786) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hááát, ezt nem értem miért írod!:D

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14788) bringasisti válasza SSJmeszes (#14787) üzenetére


bringasisti
őstag

Nincs üldözési mániám ezt onnan tudom hogy a pszichiáterem azt mondta hogy meggyógyultam újra közösségbe mehetek, de azért nem igazán értem hogy írok valamit a legjobb tudásom alapján és nem is reagáljátok le hanem inkább probáljátok kerülgetni a valós megoldást
Ha valaki tüdőgyulladást kap és steril zsebkendőbe fúja az orrát nem biztos hogy meg fog gyógyulni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#14789) Silentfrog válasza SSJmeszes (#14785) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen,az is elpusztít minden hasznos bacit is.

(#14790) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

200L akváriumba szeretnék növényeket vásárolni. Eddig műnövényeim vannak, 1 élő, de szeretnék bele picit többet betenni. nagyon tetszenek a "füvek" vagy "mohák" is, nem tudom mi az igazi nevük. illetve mire kell odafigyelni a növények terén?
(halak tekintetében van 1 vitorlás, 2 cápaharcsa, némi neon, 1 gurámi, 2 rák, + pár sallang aminek (még mindig) nem tudom a nevét). Ezekhez milyen növeényeket lehetne betenni?
Élő növényekhez fog-e kelleni levegőztető?

Most így néz ki, de szegényesnek gondolom a növények hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14791) biomassza válasza AndrewTdi (#14790) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia!

Levegőztető nem kell nekik, de a "füveknek" nem ártana masszív világítás meg CO2, ami elég nagy falat a műnövények után, ennek érdemes lenne utána olvasnod, mert jóval több tényezős a téma, mint amire itt egy körben válaszolni lehetne. Vannak kifejezetten igénytelen élő növények, gömbmoha, valiznéria, anubias pl, amik különösebb bűvészkedés nélkül tarthatóak, ha van valamennyi fény.

(#14792) sepsi0 válasza AndrewTdi (#14790) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Először is másik talaj kell és minimum 6-8cm vastagon az akiban. Ha füvet akarsz és van az akiban tornyos csiga, vagy olyan hal ami túrja a talajt (pácélos harcsa pl.) felejtsd el.... saját tapasztalat! Három dobozzal ültettem, persze betelepített akiba utólag, minden reggel a füvek fele a víz tetején volt (kitúrták a talajból az élőlények). Pedig ültető csipesszel ültettem, sőt még talajt is vettem hozzá (égetett agyag). Ha növényezni akarsz kell táptalaj vagy tápgolyó, égetett agyag talajt ajánlok a bacik miatt, kell még fény (nekem házi led van, full erőn már algásodik az akvárium) és CO2 sem árt (30-35 eft). Mohák általában (nem mindegyik) igénytelenek, csak nyírni kell meg néha én kimosom mert felgyűlik benne a mulm. Ja meg amit elfelejtettem.... nem árt valami tápoldat is lehetőleg naponta, ha nem komolyan növényezel akkor elég a heti adagot egyszer adagolni. Én nem ajánlanám a komoly növényezést, idegőrlő és költséges, viszont nagyon szép tud lenni. Válasz olyan növényeket amiknek közepes igényeik vannak (fény, tápanyag), de legyen gyorsan és lassan növő is köztük (káros anyagok megkötése miatt)!
Én tapasztalataim alapján (kb. 1,5 év) ezt ajánlom....

Még annyi, hogy a csigák nagyon hasznosak (pl tornyos) de ha újra kezdeném egy sem lenne az akváriumomban!

[ Szerkesztve ]

(#14793) mdk01 válasza AndrewTdi (#14790) üzenetére


mdk01
addikt

Olvass utána a dolgoknak rendesen és azt a szerencsétlen Anubias barteri-t tedd rendbe, mert az egy nagyon szép növény tud lenni, ha megkapja azt a kevéske tápanyagot és fényt amit igényel. Ha ezt a barteri-t szépen tudod tartani akkor jöhet más növény.

(#14794) Kantorpe válasza AndrewTdi (#14790) üzenetére


Kantorpe
tag

Sok problemad van, rogton ketto, a gurami es a rak. Ezek melett felejtsd el a novenyeket. Tobbit mar felsoroltak. Talaj, tap, co2, feny, csiga... Ha gyepet szeretnel, azt egy ures akvaban keszitsd el, de nagyon darga lesz. Mielott belevagnal, olvad el mi kell hozza. Ha ez megvolt, nem fogsz gyepre vagyni :D

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14795) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Nem fogsz gyepre vágyni

Az irományaitok után nemhogy gyepre, de több élő növényre sem vágyok. :D
Rendbeteszem azt az egyet amit alant a kolléga megnevezett és teszek inkább bele valmai dekort, amitől nem fog ennyire üresnek hatni.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, felvilágosítást, elrettentéseket! :DDD :R

(#14796) Silentfrog válasza AndrewTdi (#14795) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A kép minőségét ne nézd 30 pár ezres Cannon ennyit tud. :B
A lényeg az , hogy ez is egy 200 literes akvárium és nem üres. A fa ami benne van szőlőtőke,egy két nagyobb faág és szépen ki is tölti az ürességet.

[ Szerkesztve ]

(#14797) AndrewTdi válasza Silentfrog (#14796) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nagyonjó. Teccik.

(#14798) sepsi0 válasza AndrewTdi (#14795) üzenetére


sepsi0
őstag

Hát ha füvet elfelejted annyira nem reménytelen lehet növényt tenni az akváriumba. De talaj mindenképpen kell. Amit linkeltem talaj abból egy zsák elég lesz plusz tápgolyók 3000ft táp 5000ft és elvagy kb 2 évig. Homok van most az akiban? Ha igen azt is felhasználhatod. Növényeket olcsón lehet kéz alól szerezni csak tudni kell az eredetét nehogy behúrcolj valamit az akiba. Még a világítás a kérdés... házi barkács ledet kihozól egy 8-10eft ból arra sem lesz gondod egy ideig. Ha ezek megvannak kis szabadidő kell a növények gondozására és élvezheted a növényes akid. Nem reménytelen csak kell egy kis pénz meg türelem de az élőlényeidnek is jobb lenne ha igazi növényeket telepítenél sőt a talaj meg a lebontásban is segítene és szebb lenne.

(#14799) biomassza válasza AndrewTdi (#14797) üzenetére


biomassza
csendes tag

Abban is igaza van a feljebb szólónak, hogy talajcsere kellene a növényeknek - szerintem vastagabb talaj akkor is elkéne, ha nem változtatsz semmit.

A növényeknek megvan az óriási előnyük, hogy felzabálják a nitrátodat, ami nem utolsó szempont. Viszont vannak igényeik :) az anubiasnak pl minimális, de a tiéd jelenleg elég szerencsétlen küllemű. Ha őszinte akarok lenni, nem nagyítottam ki a képet és azt hittem szobai Scindapsus műanyag változatban - ami egy foltos, halvány levelű cucc, ellentétben az A. barterivel :S

[ Szerkesztve ]

(#14800) bringasisti válasza biomassza (#14799) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem akarok ismét vihart kavarni, de minél több a növény annál szarabb a víz! Ezért van hogy a szűrőgyártok mikor megadják a szűrő által kiszolgált akvárium térfogatot két értéket adnak meg

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.