Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) Silentfrog válasza HTCX715 (#15050) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy nap múlva kiderül! Amikor melegebb vizet kaptak nálam a csigasügérek akkor pont egy nap múlva pusztultak el,de az első pillanattól kezdve látszott, hogy sokkosak.

Ha nálad észhez tért akkor már nem lesz baja. Ha furán viselkedik akkor érdemes jól átlevegőztetni a medencét amiben van.

(#15052) bringasisti válasza HTCX715 (#15050) üzenetére


bringasisti
őstag

Anci mindent kibír nem lessz gond

BENEFON DELTA--------N8

(#15053) bringasisti válasza HTCX715 (#15050) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszer az egyik fűtőtest nem kapcsolt ki! Minden hal megfeküdt de a gibbiceps lazán vette a dolgokat. Kitettem egy vödörbe hogy a kisebb víztömeg fokozatosan de gyorsabban hűljön mint az akvárium adtam egy kis levegőt. Azóta is él mint a mesében

BENEFON DELTA--------N8

(#15054) HTCX715


HTCX715
tag

Köszi mindenkinek!
Szerencsére énis úgy látom, hogy megmarad mert már kergetőzik a többi ancival. Sajnos nekem mindig is rossz élményeim voltak a "kis" ancikkal mert nálam csak a 15 centi plusszos pajzsos harcsa maradt meg, de ez a 3 fiatal már 1/2 éve nálam van és úgy néz ki szeretik a helyüket.

(#15055) jegenye77


jegenye77
addikt

Vasárnap óta benne van a szűrőben a Purigen.
Tényleg megéri az árát!Kristálytiszta lett a víz!Nagyon látványos!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15056) Silentfrog válasza jegenye77 (#15055) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát valóban jó! :K

Regenerálni azt hogy kell?

[ Szerkesztve ]

(#15057) jegenye77 válasza Silentfrog (#15056) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen!
Eddig azt hittem tiszta a víz de most :Y
Annyi,hogy most az aksi üvegén látom azokat az enyhe foltokat amiket eddig észre se vettem :))
Linkbe benne van a regenerálás is.De egy haver hipóval tisztította meg és tökéletes lett.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15058) Silentfrog válasza jegenye77 (#15057) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha beáll az akváriumom és nem kell ennyire sokszor vizet cserélnem akkor biztos veszek én is.
Hányszor lehet regenerálni?

(#15059) jegenye77 válasza Silentfrog (#15058) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt sajnos nem tudom.
De kb fél évente elég.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15060) SSJmeszes válasza Silentfrog (#15058) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Úgy olvastam, hogy valaki már 4 éve használja ugyan azt, és még mindig működik neki..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15061) Silentfrog válasza SSJmeszes (#15060) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

És honnan tudja, hogy még mindig aktív az agyag? Az aktív szenet is lehet évekig használni csak semmi értelme. :P

(#15062) jegenye77 válasza Silentfrog (#15061) üzenetére


jegenye77
addikt

:K Most ahogy látom a vizet, biztos feltűnik ha már nem müxik.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15063) Silentfrog válasza jegenye77 (#15062) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Aktív szenet használtál már? Ha igen azzal nem volt ilyen látványos a víztisztaság?

(#15064) jegenye77 válasza Silentfrog (#15063) üzenetére


jegenye77
addikt

Még nem használtam.
De most tényleg csak pislogok.
Most már értem, hogy csinálnak olyan szuper képeket az aksikról. Persze ott még befolyásolja a profi gép és fotós is és még egyéb dolgok de a víz az gyönyörű lesz tőle az biztos.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15065) biomassza válasza Silentfrog (#15061) üzenetére


biomassza
csendes tag

Barna majd szinte fekete lesz a használattól. Ha sötét színe van, akkor kell regenerálni. Nálam viszont nem tett csodát, semmi látványos különbségről nem tudok beszámolni.

(#15066) Silentfrog válasza biomassza (#15065) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Érdekes, hogy ennyire más a megítélése, hogy jó e vagy sem.

(#15067) jegenye77 válasza Silentfrog (#15066) üzenetére


jegenye77
addikt

Rengeteg pozitív vélemény mellett 1-2 volt aki azt írta, hogy nem vett észre különbséget.
Aztán ott is kiderült, hogy valószínűleg azért mert alapból semmi olyan nem volt az aksiba ami színezhette volna a vizet.
Utána olvasva szinte csak pozitív véleményt találtam.Aktiv-széntől azt írták sokkal jobb. Ezért is mertem megvenni.
Kárt biztos nem tesz az aksiban. Sőt!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15068) SSJmeszes válasza biomassza (#15065) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Mekkora akihoz, mennyit Purit tettél?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15069) biomassza válasza SSJmeszes (#15068) üzenetére


biomassza
csendes tag

100 millis tasak egy 70 literesbe (vagyis a tetratec 700-ba). De félre ne értsétek - nem panaszként mondtam, regenerálás után is visszaraktam, nem csodát vártam tőle. Nem lesz 3 nap alatt szénfekete, de nem is lett nulla a nitrát tőle. (Viszont baromi_büdös regenerálás után)

(#15070) Silentfrog válasza biomassza (#15069) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A leírás szerint 400 literhez való a 100ml.

Te biztos forrásból vetted? Láttam én már kamu siporaxot is. :)

(#15071) jegenye77 válasza Silentfrog (#15070) üzenetére


jegenye77
addikt

Én ezt a 100ml-est tettem a 20 literes kis aksimba :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15072) biomassza válasza Silentfrog (#15070) üzenetére


biomassza
csendes tag

Trópus Szegeden. Aligha kamu.

(#15073) jegenye77 válasza biomassza (#15072) üzenetére


jegenye77
addikt

:Y Legvégső esetben megyek már be oda.
Nem azt mondom,hogy a purigen kamu ott mert biztos nem,csak maga az a bolt! :O
Ha picit is amatőr vagy akkor egy zsák sera-s cucc nélkül nem jössz el az biztos!
És volt,hogy a növényeket összekeverték!Arról meg nem is beszélve,hogy eladtak olyan rákot amit nem is lehetett volna 100literes aksiban halakkal együtt tartani.
Oké,hogy üzlet meg valamiből meg kell élni de ne verjük már át ennyire a tudatlan vásárlókat!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15074) Silentfrog válasza biomassza (#15072) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ott biztos nem árulnak vackot. Onnan vettem egy hónapja az akváriumomat,ingyen áthozták egy másik városba. Korrekt cég. /csak drága :) /

(#15075) biomassza válasza jegenye77 (#15073) üzenetére


biomassza
csendes tag

Hát, nem voltam ott, nem tudom, mi és hogyan zajlott, de: a városban szaktudás szempontjából viszik a pálmát. Rám nem akartak sózni semmit, bár mindig tudtam, mit veszek és miért. Nagy a kínálat, gyakorlatilag ha nem 3 guppi kell, meg olyan növény, amiről az eladó sem tudja, hogy mi, akkor ők jönnek szóba elsőként. Felszerelés is sok van raktáron, ha nem akarsz webshopra várni. Ja, és igen, drágák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15076) Silentfrog válasza jegenye77 (#15073) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lehet, hogy megviseli őket a 300 ezres villanyszámla. /a főnök mondta,hogy havonta ennyi/ :)
A csigasügéreken annyi és olyan fénycső van, hogy én azt mondtam azok nem is csigasügérek olyan színesek voltak.
Értenek hozzá,hogy kell eladni. /mellesleg tényeg Sera-s pólóban vannak / :)

Engem meg az háborít fel, hogy császár sügért csak 1 hím és 2 nősténnyel lehet csak náluk megvenni.
2 ezer a hím 2-2 ezer a nőstény. 6 ezer 3 halért ami nem tropheus és nem discus kissé húzós.

[ Szerkesztve ]

(#15077) SSJmeszes válasza Silentfrog (#15070) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Én 430L hez használok 500ml t!:)):D
Gyári 'adagolástól' nem kell csodát várni. Viszont ahány L az akva és annyi ML purit használsz attól már várhatsz csodát.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15078) Silentfrog válasza SSJmeszes (#15077) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csak erre a biológiai szűrőanyagra költöttél 20 ezret? :Y Elvileg az 2 köbméter vízhez lenne elég.
Ráadásul csak fél évig jó hivatalosan...

(#15079) jegenye77 válasza Silentfrog (#15076) üzenetére


jegenye77
addikt

A főnök nekem is sok mindent mondott :D Főleg,hogy valamennyire ismerem is!Csak az alkalmazottai nem annyira engem :(
A boltjai szépek és igényesek. Sok terráriumot csináltattam náluk mikor még pók-fanatikus voltam.
Aztán picit csalódtam mikor aksizni kezdtem (újra ) ,és haver is ugyan ilyen tapasztalatokkal jött ki a boltból.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15080) Silentfrog válasza jegenye77 (#15079) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az öreg főnökre gondolsz , vagy a testvérekre? /bár tök mindegy :) /

(#15081) SSJmeszes válasza Silentfrog (#15078) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

~13.000ft az a 20!:))
De mint írtam, ha gyárit követem, akkor messze nem értem volna el ezt a víz színtelenségen.
Nem a gyárit kell alapul venni, ha tényleg szép vizet akarsz.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15082) Silentfrog válasza SSJmeszes (#15081) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tényleg annyi,én a 100ml árából számoltam ki a 20 ezret.

Nálad az 500 ml elég volt? Tehát a gyári ajánlás 4-5 szerese?

(#15083) biomassza válasza SSJmeszes (#15077) üzenetére


biomassza
csendes tag

Hát, akkor várom tovább :DDD

(#15084) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,

Neon Tetrahoz hasonló kicsi fényes-színes díszhalat tudnátok ajánlani egy 7,9 literes mini-akváriumba? Úgy tudom azoknak sokkal nagyobb kell. Bár régen tartottam ilyen halakat és nem volt velük gond kicsi akváriumba, csak most jobban akarom csinálni.

(#15085) biomassza válasza superecneB (#15084) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia!

Semmiképpen sem lehurrogni szeretnélek, de alaptézis, hogy minél kisebb egy akvárium, annál kényesebb az egyensúlya, és konkrétan halat én huszon liter alatt nem tartanék. (Arról nem is beszélve, hogy az állatok tartását szabályozó rendelet szerint - ha jól emlékszem - 30 liter a minimum, ahol gerinces állat tartható; ezen lehet vitatkozni, de ez van).

Mindemellett tudomásom szerint a legapróbb színes halak a Boraras fajok (törperazbórák), olyan 1,5-2 cm nagyságrendben.

(#15086) Silentfrog válasza superecneB (#15084) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amint előttem is mondták a 8 liter bruttó akvárium az annyira pici,hogy semmi nem érzi jól magát benne.
2000 forintért adnak huszon pár literes terráriumot ami nem magas hanem az alapterülete nagyobb mint a hagyományos akváriumnak.
Ebbe akár több 5-6 csigasügér is jól elvan.
Szépek,de nem színesek ,csak a szemük kék.

Ők azok.

[ Szerkesztve ]

(#15087) superecneB


superecneB
őstag

Szevasztok,
Nyugodtan lehurroghattok, tanácsért jöttem és ez is tanács. :R
Kis koromban szerettem a halakat és ezt az akváriumot használtam, (előtte volt egy nagy álló akváriumunk is csak ki lett dobva)
Ebben guppykat, xiphokat, neon halakat tarotttunk, különösebben gyerek fejjel nem tűnt úgy hogy bármi bajuk lenne. Később 10 éves korom körül pedig bettat tartottam benne, 1 hímet.
Ezek szerint nem csináltam jól. Akkor inkább hagyom a dolgot, nagyobb akváriumra nincs helyem, csak ide az asztalra szerettem volna egy hangulatos kis akváriumot, de inkább nem kínzok vele élőlényeket, ha nem optimális akkor nem erőltetem, csak lekerült a egy poros polcról aztán gondoltam életet lehelek bele.
Köszi a tippeket srácok!

(#15088) Silentfrog válasza superecneB (#15087) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hidd el így érzi már melyik hal magát 8 literbe. ;] :DDD

(#15089) bull84ghia válasza Silentfrog (#15086) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezek a csigasügerek is megrágják a növényeket?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15090) sepsi0 válasza superecneB (#15087) üzenetére


sepsi0
őstag

Neked nano akvárium kell!
Igaz nem halakkal, hanem pl. Red Cherry garnélákkal. halakkal felejtős de a garnélák is lehetnek olyan szépek. Nekem is vannak most a 300l-ben, most akarok egy kisebbet nekik, igaz 30l alatt semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#15091) Silentfrog válasza bull84ghia (#15089) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem nem, mert Sera Flora lemezest nem eszik meg akármilyen éhesek kiköpik :DDD
A 300 literes sügeres medencémben nem bántották a növényeket.

(#15092) bull84ghia válasza Silentfrog (#15091) üzenetére


bull84ghia
őstag

utána olvasok, kiváncsi vagyok a garnikhoz való viszonyához is

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15093) Silentfrog válasza bull84ghia (#15092) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ezek sügerek,kinyírják a garnikat a fix. A 300 literesbe a hím kb 4-5 centis a 3X akkora zebrasávos sügereket kergette. Mokás volt az a kis hal, hogy kergette a hozzá képest nagy melákot! :D

(#15094) bull84ghia válasza Silentfrog (#15093) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor már nem is olvasok tovább :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15095) biomassza válasza bull84ghia (#15092) üzenetére


biomassza
csendes tag

Valószínűleg zsákmányállat-ragadozó viszonyt építenének ki.

(#15096) bull84ghia válasza biomassza (#15095) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ilyen pici és ilyen harcias, soha nem gondoltam volna :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15097) Silentfrog válasza bull84ghia (#15094) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egymással nagyon jól megvannak,jól tűrik a zsúfoltságot,de más halakat nem nagyon tűrnek meg maguk mellett.
Kivéve az algázó gébet,legalábbis nálam azok a csigaházak alatt laknak.

(#15098) superecneB válasza sepsi0 (#15090) üzenetére


superecneB
őstag

Jópofák ezek a red cherry garnélák, de kicsit távolinak érzem magamtól.
Egy hasonló kis 4-5 halas kis szösszenetre gondoltam mint ez:
[link]
Érdekes hogy sok sok évig használtam ezt az akváriumot 5-6 hallal és igazándiból nem tűnt fel hogy esetleg nem éreznék jól magukat a halak. Nem voltak betegek, nem haltak meg sorra stb.
Aztán mivel kis gyerek voltam egy idő múlva ráuntam, a halakat elajándékoztuk és leeresztettük. Most került újra elő.

(#15099) biomassza


biomassza
csendes tag

Hát. A hamis neonhal beéri kisebb hellyel, de semmiképpen sem ennyire kicsivel. A rendes neonoknak meglepően nagy akvárium kell (70-80 liter) mert szeretnek úszni.

(#15100) superecneB válasza biomassza (#15099) üzenetére


superecneB
őstag

Nincs ezzel gond, nem ezért írtam. Nem fogom erőltetni a dolgot, csak meglepődtem :)
Érdekes hogy 10 gallont írnak 1 db ilyen kis neonhalnak az közel 38 liter, ha nem brit gallonra gondol a szakirodalom. Soknak tűnik ez elsőre, de gondolom ez olyasmi minthogy van olyan kutya aminek baromi nagy a mozgásigénye, ha azt is megadnám m2-ben lehet lazán kijönne 2000 m2 ideális esetre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.