Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) havri1 válasza Silentfrog (#15600) üzenetére


havri1
félisten

Na, feladod a leckét! A lámpás hírdetést most láttam csak.
A lámpa tetszik, csak én inkáb tetős megoldást nézegettem (eddig).

TetraTec EX 1200 szűrő -t néztem, ebben az árkategóriában most "mindegy", pár e ide oda, megoldom. :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#15602) Silentfrog válasza havri1 (#15601) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hétfőn,van lehetőség arra hogy megkérdezd. Balról lent van egy olyan menüpont, hogy "segíthetünk"?
Ha Online akkor egyből tudod kérdezni,mit adnak a szűrőhöz! Írsz nekik és egyből válaszolnak!

(#15603) havri1 válasza Silentfrog (#15602) üzenetére


havri1
félisten

Ó,már írtam nekik, köszi :)

havri

(#15604) lutiy


lutiy
tag

Rúdfűtőt szeretnék venni akváriumba és nem tudom milyen márkát válasszak!
Melyiket ajánljátok:tetratec , jbl vagy hydor?

(#15605) Silentfrog válasza lutiy (#15604) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

-

[ Szerkesztve ]

(#15606) mdk01 válasza lutiy (#15604) üzenetére


mdk01
addikt

Ezek közül sztem teljesen mindegy.

(#15607) havri1


havri1
félisten

Az 56 lityis akksival most a következő a helyzet:

Amióta kivettem a ClenWater betétet, és megszüntettem a levegőztetést, meg megritkítottam a növényeket, szépen beállt.
Viszont nem tudom mi miatt, folyamatosan apró szemcsék úszkálnak a vízben. Olyan, minth alisztet szórtam volna bele, közelről nézve látszik.
A belső szűrőt ugyanúgy hetente a vízcserekor tisztítom, a leszívott vízben nyomkodom ki a szivacsot.
Ennek van köze hozzá, vagy a napi 3x ivadéktáp adagoláshoz a kis guppik miatt?
Nagyon keveset kapnak, szinte azonnal elfogy, de kb 3-4 hete vannak meg, amióta ez a változás történt.
Szűrőre gyanakszom, mert amúgy tiszta a víz, nem büdös, nem opálos stb.

Ha megveszem a tetra 1200 szűrőt a nagyhoz, és ameddig nem lesz me a nagy medence, berakhatom a kicsibe is ezt a szűrőt? Le tudom csökkenteni ennyire a teljesítményét?

havri

(#15608) Silentfrog válasza havri1 (#15607) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha 1/3 részt elzárod nyomó ágona a csapot akkor kb 500L/h lesz a vízforgatás.
Nekem volt 20 literesbe valós 440l/óra és ha ügyesen van beállítva akkor nem forgatja a halakat.
Ha azt a szűrőt veszed akkor ahhoz adnak perlon vattát. Az megfogja az apró úszkáló szennyeződést.

(#15609) havri1 válasza Silentfrog (#15608) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, akkor ha az árban benne van a szívó és nyomóág kellék, akkor meg is rendelem, és kipróbálom a kis akksival :)

Nézegetem az állványokat, mert asszony húzza a száját az IKEA-s szekrény miatt, amire terveztem az akksit. :) Na meg lehet nem is lenne jó, hisz nem 240l vízhez tervezték gondolom..
Ezt néztem most, szerinted jó lehet ez nekem a 120x40x60 akksihoz?
Tudom, leírásban az szerepel, de hát gyakorlatban lehetnek buktatók.
Jó lenne, ha a külső szűrőt valamelyik fakkba be tudnám tenni, ne foglaljon pluszba helyet.

BUDGET akvárium szekrény 120x40x60cm DIVERSA-ÍVELT

havri

(#15610) Silentfrog válasza havri1 (#15609) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos ebbe nem tudok segíteni,én nem szeretem a bútorlapból készült dolgokat.
Ha mód van rá fából készített szekrényeket veszek.
én az akvárium alá fa komodot vettem, nem az IKEA-s fajtát! :)

Ha mindenképp vennem kellene olyat vennék aminek van ajtaja és mögé lehet rakni a szűrőt. Ha elrakod akkor érdemes úgy, hogy ne is látszódjon.

(#15611) turbulencia8 válasza Silentfrog (#15610) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nagyon vicces, az akvaponias medencembol 2 honap alatt eltunt a nitrat, ugy kellett komposzt lotyivel kulon potolni. A szobai futoka kivett minden nitrogent. Az tuti, hogy nitratcsokkentes miatt nem kell tobbet vizet cserelnem, de a mutragyazas is uj dolog. A kaliumpotlasra bananhejjat tettem viragladaba, hogy helyben komposztalodjon, es valoszinuleg novelnem kellene a halallomanyt is. A medence vilagitasat visszavettem 8 orara, a viz kristalytiszta, a halak jol vannak.

(#15612) mdk01 válasza turbulencia8 (#15611) üzenetére


mdk01
addikt

A látszólagos kristálytiszta víz semmit nem jelent, a halakkal meg gondolom nem beszéltél. Ne haragudj, de egy természetes folyamatot nem lehet pár növénnyel és banánnal pótolni.
Egyébként minden tiszteletem a próbálkozásoddal, de nem értek vele teljesen egyet. :R

(#15613) mufi


mufi
senior tag

Eheim substrat pro-t es a keramiagyuruket meddig lehet hasznalni kulso motoros szuroben?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15614) Silentfrog válasza mufi (#15613) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Végtelenségig.

(#15615) mufi válasza Silentfrog (#15614) üzenetére


mufi
senior tag

Akkor gondolom érdemes befektetni valami jobb minőségű motyóba...nézegetem a netem a fórumokon a szép aksikat, de ezek mind kémiai akváriumok és ez nekem nem jön be...ha minden jól megy, nemsokára kapok egy 150 literes aksit, amit naturnak mondható körülmények között szeretnék tartani, tehát co2, tép meg ilyenek nélkül, max egy kis virágföld az aljazatba de semmi több...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15616) Silentfrog válasza mufi (#15615) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bár nekem sügeres medencém van de a kémiai akváriumról és a virágföldes alzatról még sosem hallottam! :DDD

(#15617) havri1


havri1
félisten

Megrendeltem az új akksit illetve a kellékeket.
Tetőben IP67 szabvány van, akkor ez most hogy is van?
Az IP67 a vízállóság szabvány nem? T8 csövek meg a foglalat?

havri

(#15618) havri1


havri1
félisten

240l akksiba mekkora fűtést érdemes venni?
24 fok van általában a szobában, télen, nyáron.

havri

(#15619) mufi válasza Silentfrog (#15616) üzenetére


mufi
senior tag

Kémiai aksi az az aksi amit teleb*szarintasz vizkondicionálóval, co2-vel, makro/mikro elemekkel stb...
Érdekes, pedig a virágföldes aljazat egy jól bevált dolog arról nem is beszélve hogy sokkal olcsóbb mint más megoldások namost, egy idő után azzzal is szarozni kell, pl néhány ml hidrogént fecskendezni az aljazatba...
Erre mondtam azt, hogy nem akarok kémiai aksit...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15620) Silentfrog válasza havri1 (#15618) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

1 watt/ liter szokott lenni a szabály,de mivel nálad állandóan 24 fok van így elég kisebb is.
Viszont ha Atmant veszel akkor a 50 wattos egy árú majdcsak nem mint egy 200 as így vehetsz 200 wattosat is.
[link]

3 év gari. Szerintem tökéletes,ezen az áron! :)

(#15619) mufi .: Jah, hogy így érted a kémiait.

A virágföldes aljzatról nem hallottam még. A vízmozgás nem kavarja fel? Nem oldódik ki belőle olyan anyag aminek nem kellene? Tele van növényi részekkel,ennek a bomlása,rothadása, a víz alatt nem káros?

[ Szerkesztve ]

(#15621) havri1 válasza Silentfrog (#15620) üzenetére


havri1
félisten

Tökéletes, ezt néztem ki pont :D

[link]

Nem teljesen ua, de itt csak ezt találtam. Bár auchanban is Atmanok vannak, meglesem majd ott mennyi.

TetraTec EX 1200 szűrő
32 940 Ft

Akváriumi fedél világítással 120x40cm, FEKETE
27 420 Ft

Akváriumi dekoráció - sötét szikla, 19 x 7 cm
1 312 Ft

Akvárium dekoráció - üreges farönk
2 684 Ft

Akvárium dekoráció - SZIKLA EMELVÉNNYEL 15 cm
1 647 Ft

BUDGET akvárium szekrény 120x40x60cm DIVERSA-ÍVELT - Szín : BEECH (bükk)
23 790 Ft

(-3% kupon, THX!)

linkelt Atman 300W szűrő (lehet kisebb lesz, még nem adtam le erre a megrendelést.

240 literes akvárium, 120x40x50/8 cm 21900 ft

Sajnos az akksi és a fűtő aquaDepo-ból lesz, mert az ABC zoo Magyarországra nem szállít ekkora akksit.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15622) mufi válasza Silentfrog (#15620) üzenetére


mufi
senior tag

Nem. Arra megy még természetesen egy 5-10 cm réteg kavics. Nem lesz a halaknak semmi baja...én általában 1:10 arányban használtam, tehát 100 liter vízre 10kg virágföld. :)

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15623) Silentfrog válasza havri1 (#15621) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jó sok forintot vesz el most! De hát azért van! :C :P

(#15622) mufi.: Gondolom akkor nem is sügereid lesznek! Azok szétdúrnák! :D

(#15624) mufi válasza Silentfrog (#15623) üzenetére


mufi
senior tag

Jelenleg csak guppikat tartok bár egy fertőzés majdnem mindet elvitte...most kapok majd egy nagyobb aksit és nem tudom mi lesz benne...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15625) havri1 válasza Silentfrog (#15623) üzenetére


havri1
félisten

Igen, nem olcsó, de ideális esetben örökös.

havri

(#15626) bringasisti válasza mufi (#15624) üzenetére


bringasisti
őstag

bár egy fertőzés majdnem mindet elvitte.
Nem gondolod a virágföld esetleg a ludas?

BENEFON DELTA--------N8

(#15627) mufi válasza bringasisti (#15626) üzenetére


mufi
senior tag

Nem, hanem olyan medencéből vettem guppikat ahol volt döglött hal...és ilyet nem szoktam...mind kicsavarodtak, eldeformálódtak a guppik mint vmi púpos franc...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15628) havri1


havri1
félisten

Ez gyorsan ment, szerdára itt a csomag.
Azt mondták 4 hét bakker 😂

havri

(#15629) biomassza válasza havri1 (#15625) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem szándékom hírbe hozni bárkit, egyszerűen csak nem néztem vissza, hogy honnan veszed a cuccot. Azt akartam mondani, hogy arra ügyelj, hogy az újabb széria legyen a tetratec ex 1200 - itt-ott van elfekvő a régiből, azt illene nem ennyiért adni :)

(#15630) havri1 válasza biomassza (#15629) üzenetére


havri1
félisten

[link]

Ez a rendelt szűrő. Nem értek hozzá, nem tudom ez milyen, de gyanítom a régi :)
Miben különbözik az új?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15631) mdk01 válasza mufi (#15627) üzenetére


mdk01
addikt

Ez közel sem egyértelmű hogy a döglött hal miatt volt illetve a deformálódás sem.

(#15632) mufi válasza mdk01 (#15631) üzenetére


mufi
senior tag

De. Mindig egy adott üzletből vásároltam és érdekes módon, mindig azután kezdtek elpusztulni a halak....most utoljára meg katasztrófa volt...elkövettem azt a hibát, hogy a karanténban nem emeltem meg a víz hőmérsékletét így esetleg előbb jött volna elő a baj...először csak olyanok voltak a guppik mint akit a fejüknél/hasuknál kipréseltek volna, majd lassan kipuposodtak és kampec...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15633) havri1 válasza mufi (#15632) üzenetére


havri1
félisten

Nőstény guppi?
Nekem fialás után csinálják a nagyok.
Allitolag tultenyeszet miatt.

havri

(#15634) mufi válasza havri1 (#15633) üzenetére


mufi
senior tag

Kortól nemtől független volt a jelenség... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15635) turbulencia8 válasza mdk01 (#15612) üzenetére


turbulencia8
őstag

A kristálytiszta vizet nem csak szemrevételezés, hanem főként a mért értékek alapján gondoltam: nitrát alig pár mg, nitrit nincs, ammónia nincs, pH 6,8, GH 6°, stb. Az alapvető mutatók alapján egészen kiváló a vízminőség érhető el akvapóniával. Korábban néhány régebbi anubias levél kezdett lyukasodni, és az összes növekedése megtorpant, ami lehetett kálium, vagy foszfor hiány miatt. A banánhéj elsősorban a káliumot, a komposztlé pedig a többit remekül pótolta, ismét nőnek a vízinövények is.

(#15636) biomassza válasza havri1 (#15630) üzenetére


biomassza
csendes tag

Valóban a régebbi, de lehet, hogy az ár is ennek megfelelő és ez esetben tekintsd tárgytalannak a korábbi marhaságomat :D

Amúgy a különbség kb. másfél watt mínusz és állítólag 100 l / perc plusz az új javára. Kicsit hatékonyabb az biztos, de ezekre a paraméterekre mérget nem vennék.

Szerk: az új széria "tetratec ex plus" jelöléssel fut.

[ Szerkesztve ]

(#15637) bringasisti válasza mufi (#15632) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem valaki azt mondta hogy a karanténban a vízhőfok emelés nem a legkorszerűbb eljárás

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15638) havri1 válasza biomassza (#15636) üzenetére


havri1
félisten

Igen, van olyan is ott, az 38e volt kb.
Nem baj, jó lesz ez remélem, köszi az infót!

havri

(#15639) Silentfrog válasza biomassza (#15636) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A konfigurált áramfelvétele kisebb, a réginek 21 watt az újnak 19.5 watt viszont a konfigurált az csak 15,5.

Az, hogy mint jelent a konfigurált áramfelvétel azt eddig még sehol sem találtam meg írásos formába! :)

(#15640) bringasisti válasza Silentfrog (#15639) üzenetére


bringasisti
őstag

L / óra és az emelőmagasság számit. Kit érdekel mit fogyaszt 20 Ft / hó

BENEFON DELTA--------N8

(#15641) Silentfrog válasza bringasisti (#15640) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor az hogy lehet, hogy a kisebb emelőmagasság mellé az újabb széria több vizet mozgat? Vagy a kettő a fontos egyszerre és nem függ össze a kettő adat?

[ Szerkesztve ]

(#15642) bringasisti válasza Silentfrog (#15641) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez egy kurva nagy porhintés !!!!! Emlékez vissza nemrég pont mi beszéltük meg mikor a 4 Db Eheim szűrő tetejét beraktam meg két eltérő üzemmódra tervezett szívónyílást.

BENEFON DELTA--------N8

(#15643) havri1


havri1
félisten

Most hívott egy ember az AquaDepo-ból, most áll neki ragasztani az akksimat. 2-3 napot kivárnak, hogy biztosan rendesen kiszáradjon, és személyesen ő hozza ki. Nagyon korrektek, teljesen meglepődtem.
Szlovák üzlet meg holnapi nappal ígérte a bútort, és a szűrőt, meg a tető szállítását.
Már kíváncsi vagyok, izgulok :)

havri

(#15644) Silentfrog válasza havri1 (#15643) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ismerős az érzés, én is nagyon tudom várni , hogy megjöjjön valami! :D

(#15645) havri1 válasza Silentfrog (#15644) üzenetére


havri1
félisten

Nem baj, ha holnap megjön a bútor meg a szűrő, elpöcsölök vele hétfőig :DDD
Kell nekem szerinted még bio betét vagy mi? A szűrőbe, vagy egyelőre elég ami benne van?
Lassan kezdem utolérni magam a kérdésekkel..

havri

(#15646) Silentfrog válasza havri1 (#15645) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igazság szerint kellene jobb biológiai szűrőanyag. Ha egyből nem raksz bele akkor ráérsz,egy- másfél hónapig, mert jó lenne, ha szét sem szednéd a szűrőt ez idő alatt tehát úgy nehéz belerakni ha nem szeded szét.
2-3 hétig csak vizet raksz a medencébe élőlények nélkül járatod a szűrőt és dobsz a vízbe pár naponta egy kis halkaját.

Ha van akváriumod akkor annak a koszos szűrő szivacsát érdemes belemosni az új medencébe.

A régi akváriumból veszel ki vizet abba kimosod a szivacsot majd beleöntöd az új akváriumba a vizet.
Így gyorsabban be tud indulni a biológiai szűrésed!

[ Szerkesztve ]

(#15647) havri1 válasza Silentfrog (#15646) üzenetére


havri1
félisten

Valami ilyesmire gondoltam én is, csak inkább úgy, hogy a mostani 56 lityis akksiból teszek bele vizet.
Szűrőt ha belemosom, az káosz, hihetetlen dzsuuuva jön ki belőle :D
Hetente 1-2x cserélek vizet ebbe, az 1 vödör, indításhoz talán elég, nem?
Várok a biológiai betéttel, először induljon be.
3 hétig tervezem üresen járatni, mielőtt belaknák a halak.

Ezzel a kaja beadással mit érek el? A baktériumok elszaporodását?

havri

(#15648) Silentfrog válasza havri1 (#15647) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

240 literbe egy vödör akváriumvízzel nem sokat érsz,persze jobb mint a semmi.
Ez a szűrő pillanatok alatt összeszedi a koszt az akváriumból amit a szivacsból kinyomkodtál.

Nem egészen betét, hanem biológiai szűrőanyag. Egy anyag amiben elszaporodnak a hasznos bacik.

[ Szerkesztve ]

(#15649) bringasisti válasza havri1 (#15647) üzenetére


bringasisti
őstag

Szűrőt ha belemosom, az káosz, hihetetlen dzsuuuva jön ki belőle Igen pont ez kell neked hogy elindúljon az akvárium

BENEFON DELTA--------N8

(#15650) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Van valahol egy táblázat,hogy mennyinek kell lenni a normális tápanyagszintnek az akváriumban,nemrég volt nagytakarítás nagy vízcsere és az új növények alsó öreg levelei lesárgulnak majd leesnek.vasat foszfátot tudok mérni,többit egyelőre nem,de van itthon kálium,vas,foszfor amit tudok adagolni külön külön illetve van greenaqua micro macro is.ja pht is tudok mérni de nem gondolnám,hogy az lenne a ludas,valaki segít nekem?
Milyen paramétereket adjak meg nektek hogy tudjatok mondani valamit?
egyébként a GA-s adagoláson sem tudok elmenni...

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.