Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) turbulencia8 válasza Silentfrog (#15400) üzenetére


turbulencia8
őstag

Köszi szépen, utánaolvasok! :R

(#15402) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Nagyon lealgásodott az akvárium, vettem már júliusban két fiatalabb ancit bele, mozgolódtak, bújkáltak. De az egyik pár nap után eltűnt, a másik a szűrő háta mögött vegetált, de 1 hét után ő is feladta, látható helyen, őt kiszedtem hálóval. A növények is barnulnak elfele. Milyen algaevőt kellene vennem ami kicsit szívósabb? Vagy inkább ezeket a kis rákféléket kéne venni, azok az aljzatot is takarítanák. Melyek az ellenálló fajták amit ti is gondoztok?
Köszi ;)

(#15403) Silentfrog válasza Jamby18 (#15402) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tényleg nem bántásból mondom de ne vegyél semmi halat.

Az alga és a halak pusztulása is rossz vízminőségre utal. Bármit veszel el fog pusztulni.
Bár nem írtad, milyen akváriumod van,de először jobb lenne rendbe rakni a dolgokat az akváriumba,és csak utána venni bele élőlényt.
Ha leírod, hogy milyen akváriumod,szűrésed világításod és növényeid vannak akkor könnyebben tudunk segíteni! :K

(#15404) farkas26 válasza Jamby18 (#15402) üzenetére


farkas26
tag

És egy fénykép is sokat segítene.

"A jövő sem a régi"

(#15405) Jamby18


Jamby18
senior tag

Nos, hát igen ez az akvárium így nézett ki mikor be lett rendezve [link]
Csak megint az elhanyagolás, suli, munkahely, vártam hogy beálljon, de idegesített hogy ez a két pici anci is kidöglött belőle nem hogy a halak azok még nem voltak benne. 0-ról lett újrakezdve és nem használtam semmiféle vegyszert, világítás 10-19:30 sokan írnak itt 12 órát annyit nem mertem, de most 14-19h ig állítottam át

[ Szerkesztve ]

(#15406) farkas26 válasza Jamby18 (#15405) üzenetére


farkas26
tag

Úgy nézem nagy a baj.
Víz csere milyen rendszeresen van?

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#15407) Jamby18 válasza farkas26 (#15406) üzenetére


Jamby18
senior tag

2-3 hetente, szűrő az folyamatosan, el se dugul. Viszont amire gondoltam, hogy a tápgolyó nyomatja ennyire az algásodást a sok vas miatt, de a növények meg szinte semmit nem csinálnak tőle csak vegetálnak, fény van pedig, mától ez a 14-19h hátha jobb neki. Jobb alsó sarokban fekete-piros apró kavics van, azért másabb a képen, persze barna alga az egész ugyan úgy. Persze tudom lehet megint szét kell borítani sz egészet és újra kezdeni, meg 2 hét után halat és valamilyen algaevőt beletenni nem csak várni hogy lealgásodjon az egész, de nem volt semmi szabad időm energiám foglalkozni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#15408) Silentfrog válasza Jamby18 (#15407) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha jól nézem ez kb 54 literes akvárium lehet. A fényből ítélve gyári tető lehet felette ami 11 wattos szokott lenni.
Ha ez így van akkor az 5 órányi megvilágítási idő nagyon kevés. Ha 10 órát világítsz naponta akkor kevesebb mint 200 forintot fogyaszt a fénycső havonta
A vízcserét ha módod van rá akkor hetente végezd, 30%-ban. /bár írtad, hogy nincs energiád,de sajnos ez elkerülhetetlen. /

[ Szerkesztve ]

(#15409) Jamby18 válasza Silentfrog (#15408) üzenetére


Jamby18
senior tag

ilyenem van [link] 39L-es az akksi.

(#15410) farkas26 válasza Jamby18 (#15407) üzenetére


farkas26
tag

A szűrőt milyen vízben takarítod?

"A jövő sem a régi"

(#15411) turbulencia8 válasza Jamby18 (#15407) üzenetére


turbulencia8
őstag

Hal, vagy más állat (vagy CO2 adagoló) nélkül nem lesz elég szén-dioxid a vízben, anélkül pedig bajos a fotoszintézis, csak elrohadnak a növényeid. Továbbá az a szűrő nitrifikációhoz nagyon kicsi. Ha lesz időd az újraindításra, javaslom a hidrokultúrás virágláda telepítését, ami olcsó külső szűrő, és kiváló biológiai tisztító. Nálunk a konyhai 60 literes akvapónia továbbra is remekül működik a durva halsűrűség ellenére - algásodás nélkül.

Silentfrog: az akvarista.hu alapján elég macerásnak tűnik a ledszalagos világítás, ez a cikk mennyire adekvát?

[ Szerkesztve ]

(#15412) Jamby18 válasza farkas26 (#15410) üzenetére


Jamby18
senior tag

sima csapvíz :B

turbulencia8 Az az igazság, hogy én sosem szerettem az ilyen bonyolult megoldásokat, vettem JBL tápgolyót az miért nem elég? Én egy sima guppis, anubiasos akváriumot rendeztem be, ehhez is kellene ilyen komoly berendezés?

[ Szerkesztve ]

(#15413) mdk01 válasza Jamby18 (#15412) üzenetére


mdk01
addikt

Az akvarizálás maga egy bonyolult megoldás, utána olvasás tanulás nélkül nem megy. Sokat kell olvasni mire ráérzel mit mikor hogyan kell csinálni mert sokan vagyunk sokféle tapasztalatokkal, ami egyik sem az igazi a te akváriumodra mert mindne aksi más és sok tanácsból és utána olvasásból, neked kell rájönni a problémára.
Nagy vonalakban viszont biztosan tudunk segíteni.
A világításod biztosan gyenge, és a szűrés sem az igazi. Ezen túl tápozol ami megint csak lehet sok a fényhez képest. Én azt mondom a túltápozás, vagy a nem megfelelő arányú tápozás legalább annyira ártalmas mintha semmi táp sem lenne használva.
Az anci egyébként nagyon szívós, csak nagyon nem szereti ha változik a víz paraméter.
Szerintem olvass sokat, és írd le mit hogyan szoktál csinálni vagy nem csinálni.
Ha nincs időd erre a hobbira akkor inkább ne csináld, mert a növények még hagyján,de az állatokkal nem próbálkozz.

(#15414) Jamby18 válasza mdk01 (#15413) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nézd én kb. 10 éve serás tanácsadó füzetekből meg [link], [link] ebből a két könyv elolvasásából üzemeltettem egy 5 literes akváriumot, Aquael micro szűrővel, 10 wattos nem automata fűtővel, kompakt fénycsővel, jávai moha, vizikalász, guppik és neonhalak... az valahogy mindig üzemelt. Csak hát kicsi volt nehéz volt takarítani is. Aztán szerettem volna nagyobbat és lett ez a 39 literes, de azóta nem működik semmi, pedig ugye mindenhol le van írva nagyobb akváriumot könnyebb takarítani.. :F
Nah és amit akartam mondani, hogy ezekben a könyvekben semmi CO meg hasonló komoly berendezések, nem voltak még is üzemelt minden, legalább is amit kezdő akváriumot tartóknak javasolnak. Meg ugye szerintem mindenkivel előfordult, hogy kicsit felpörgött benne a hobbi, néha elhanyagolódott.
Most keresgettem, látom van serás co tabletta arról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#15415) turbulencia8 válasza Jamby18 (#15414) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem egyszerűen kis fényigényű növényeket kellene telepítened, javaslom az anubias-t, jávai mohát stb, ezeknek szinte elég a sima fénycső is. Hamarosan ismét ritkítok, ha vársz egy hónapot, szívesen adok anubias-t. Ha levegőztetsz, akkor fölösleges bármilyen CO2 tabletta, mert nagyon gyorsan "kiszellőzne" az is. Indításkor, amíg nem telepítesz halakat, hetente tölts a medencébe némi szénsavas ásványvizet, az már elég lesz a növényeknek. A virágláda meg pont azért javasolt, mert az ember viszonylag hamar megunja a pancsolást. Én nemrég új medencét üzemeltem be, de a korábbi kb. négy éves vizet (20%-ban felhígítva persze) töltöttem át úgy ahogy volt, durván felkavarodva. A virágláda iszonyat gyorsan rendbe szedte a vízminőséget, minimalizálta az algákat, és a hobbimnak megfelelően azóta sem cserélgetek vizet.

(#15416) bringasisti válasza Jamby18 (#15414) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy túl sok könyvet olvasol. Ezeket a könyveket azért írják hogy vásárolj és vásárolj! Én néhány éven kesesztül csináltam úgy hogy a levegőn, levegős szűrésen és a világításon kivül csak a vízcsere volt az összes lehetőség

BENEFON DELTA--------N8

(#15417) mdk01 válasza bringasisti (#15416) üzenetére


mdk01
addikt

Az a gond hogy túl sok könyvet olvasol.

Ez egy nagyon nagy *****, ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Pont a Te korosztályod úgy gondolom az aki hülyére olvasta a Horn-Zsilinszky könyveket és azért tart ott ahol. Nem mondom hogy az az etalon mert eltelt már pár évtized, de maga olvasás nélkül hogyan tanulja meg?
Részben igazad van, de hogy arra rájöjjön amit Te mondani szeretnél ahhoz sokat kell olvasni és utána kérdezni.

MÓD: Viszont te lehet a Sera-s füzetekre gondoltál, akkor elnézést, de akkor pontosabban fogalmazz. Abban igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

(#15418) bringasisti válasza mdk01 (#15417) üzenetére


bringasisti
őstag

Privátba írom

BENEFON DELTA--------N8

(#15419) havri1


havri1
félisten

Helló!

Elkezdtek sárgulni az anubiasok levelei. MItől lehet?
Nem változott semmi az akváriumban..

havri

(#15420) turbulencia8 válasza havri1 (#15419) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kepet tudsz felrakni?

(#15421) havri1 válasza turbulencia8 (#15420) üzenetére


havri1
félisten


[link]


[link]

Világítás reggel 6-tól 20h-ig megy, 56 literes az akksi, 2 hetente kb 20% csapvíz csere van.
Belső szűrő, azt is 2 hetente vízcserekor tisztítom.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15422) akos3 válasza havri1 (#15421) üzenetére


akos3
addikt

Lehet, h egyszerűen sok neki a fény. Mert a többi egészségesnek tűnik, azok nyilván sokkal fényigényesebbek.

(#15423) havri1 válasza akos3 (#15422) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, kicsit csökkentem a világítás mennyiségét.

havri

(#15424) akos3


akos3
addikt

Nekem is lenne egy kérdésem. Tudom, hogy folytonos téma, de most engem is érint, olvasgattam azt azt. Ecsetalgáról lenne szó. Kb 4 hete tisztítottam ki fullosan, az algás növényi részeket megprobáltam a lehető legjobban eltávolítani. Most még is kezdeneke megjelennei a növények végén...Olvastam több mótszert is, de nem tudom mi a leghatékonyabb.
Vagdossam csak simán le ? Csak hát akkor elfogynak a növények :D
Világítás talán rendben van, mert szépen fejlődnek a növények, egészségesek. van plusz tápom, de sose adok...Kéne? (gondolom akkor az algát is etetném vele, nem? )
Itt írnak egy fehérítős mócert..Az bejövős? Vagy a rezezés?

(#15425) mdk01 válasza havri1 (#15423) üzenetére


mdk01
addikt

Beírják, hogy csökkenteni kellene a fényt és te csökkented? Meg is érdemled, már bocs.....
Fogadjunk utána sem olvastál neten hogy mitől lehetséges ez, mert kapásból tudnék 3 olyan oldalt ahol ezek le vannak írva és nem a fény okozza.

(#15426) havri1 válasza mdk01 (#15425) üzenetére


havri1
félisten

Nem értek hozzá, azért kérdeztem.
Csökkentem, és meglátjuk javul e vagy sem.

havri

(#15427) turbulencia8 válasza havri1 (#15423) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem sem a fény a baj, az anubias tudtommal nagyon jól alkalmazkodik különböző fényviszonyokhoz (igaz a felső képen lévő - szerintem - anubias giletti-t nem ismerem, nekem csak barteri félék vannak). Viszont elég rendesen megpakoltad növénnyel a medencét, és mellé levegőztetsz - ha jól látom. Így képtelen fotoszintézisre az a sok növény. Nálam az anubias barteriknek a természetes (hal)trágyás mellé elég volt JBL Kugeln agyaggolyó és (sok-sok éve) a levegőztetés kikapcsolása, hogy legyen megfelelő mennyiségű CO2. Amint a rizómák rendesen legyökereztek, nagyon megindult az összes, nagyon sokat ajándékoztam már el. Szerintem első körben kapcsold ki a levegőztetést. A gyökereztetés hogy áll? Arról tudsz képet felrakni? Ja, és milyen szűrőt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#15428) havri1 válasza turbulencia8 (#15427) üzenetére


havri1
félisten

Levegővel kapcsolatban lehet ám valami!
Kb 4-5 napja amikor vizet cseréltem, akkor bekapcsoltam a bubikat is.
Máris kikapcsolom.
Mit értesz a gyökereztetés alatt?
Nem szedném most szét ha nem baj, nagyon nehéz volt az ültetés.
Kb 3-4 cm kavicsba vannak a növények.
Egy sima belső alap szűrő, csak sűrű szivaccsal.
Mindjárt keresek képet róla.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15429) turbulencia8 válasza havri1 (#15428) üzenetére


turbulencia8
őstag

Csak tövükről akartam érdeklődni, hogy le tudod-e fotózni (nem kell, sőt nem is szabad kiszedni). Annyi kavics elég kell legyen, már csak valami biológiai szűrőt kéne beüzemelned. Valamennyi kerámiagolyót tudsz pakolni a szivacs mellé? Nálam amúgy van még fölösleges biológiai töltet, ha kell, tudok adni.

[ Szerkesztve ]

(#15430) havri1 válasza turbulencia8 (#15429) üzenetére


havri1
félisten

A szűrő alatt ami le van esve kis tasak, ez egy víztisztító betét, valami kis golyócskák vannak benne, amik kémiailag szűrnek valamit..nem tudom részleteibe.
CleanWater névre hallgat.

Biológiai szűrő csak külső szűrésben megoldható, nem?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#15431) turbulencia8 válasza havri1 (#15430) üzenetére


turbulencia8
őstag

A nitrifikáció belső szűrővel is megoldható, csak sok helyet foglal. Az a Szat Clearwater-es tasak egy nitrátmegkötő műgyanta, azt szoktad gondolom kb. havonta tömény konyhasóval regenerálni. De akkor is kéne mellé olyan biológiai tisztító, ami a nitritet és az ammóniát egyáltalán nitráttá bontja. Nálad ilyen nincs, ez a szivacs szinte csak mechanikus szűrésre elég. Az akvarista-hu-n nézz valami használt külső, vagy belső szűrőt. Én a 4 rekeszes Eheim Ecco-t ott vettem sok éve töredék áron. Egyszer cseréltem benne kerámiatengelyt, és máig azt használom.
Vagy ha van időd barkácsolni, és nem akarsz a későbbiekben pancsolni, olcsóbban kijössz, ha építesz egy hidrokultúrás virágládát :) . Utóbbi a nitrifikációt és a denitrifikációt is megoldja, és ha a meglévő szivattyúra kötöd a virágláda esőztetőjét, akkor tényleg csupán pár ezer forintból meg van oldva a profi szűrésed.

[ Szerkesztve ]

(#15432) claire78


claire78
senior tag

Korábban írtam már, van egy Tetra Aquaart 60L akvárium szettem. Szeretnék benne világítást fejleszteni, milyen lehetőségeim vannak? A benne levő fénycső 515mm (teljes hossz. 530mm). Csak ugyanilyen csövet találtam, nagyobb teljesítményűt csak 549mm méretben.
Szembesült már valaki ezzel a problémával? :)
Valahogy át kéne alakítanom?

(#15433) turbulencia8 válasza claire78 (#15432) üzenetére


turbulencia8
őstag

Igen, en szembesultem. Amit a hidrokulturas viraglada fole rendeltem kepmegvilagitot, abban is ilyen 13 W-os, 517 mm-es rovid fenycsovel szembesultem. Nehez lesz fejlesztened, mert ebben a meretben meg csak novenyes fenycso sincs. Gondolkoztam is, hogy nagy nehezen be tudnam zsufolni az 549 mm-es csovet, de ahhoz a T5 elotetet is cserelnem kellett volna 24 W-osra, amihez mar nem volt energiam.Szerencsere a szobai futoka sima 4200K-s natur fenycsovel is jol elvan, ezert feladtam a barkacsolasi tervet.

(#15434) mdk01 válasza havri1 (#15430) üzenetére


mdk01
addikt

Vedd ki a clean water-t mert éhen halnak a növények.

(#15435) Silentfrog válasza farkas26 (#15410) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Olvasom, hogy új akváriumot tervezel. Mi lett a régivel? Vagy kettő lesz? :)

(#15436) farkas26 válasza Silentfrog (#15435) üzenetére


farkas26
tag

A régi marad 2tő lesz,szeretnék egy normális nano akváriumot,most is van egy9l-es de kicsinek találom,szeretnék jobb életet biztosítani a garniknak :)

"A jövő sem a régi"

(#15437) havri1


havri1
félisten

Kivettem azt a Clean Watert, és cseréltem 50% vizet, mert ma reggelre az egészségesnek tűnő legnagyobb levelét eldobta az anubias. Egyszerűen a szára mintha összeesett volna, és elszakadt. Barna lett a szára.
(több apró hajtás is így járt a tövénél).
Most a sárgulókat kivágtam, és reménykedem.
Lehet odavert egy tápszer is, úgyhogy most csak szűz víz, és fény, minden kémiai cucc nélkül.
Köszi a tanácsokat!

havri

(#15438) Silentfrog válasza farkas26 (#15436) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor új lámpa és szűrő is lesz gondolom!

(#15439) farkas26 válasza Silentfrog (#15438) üzenetére


farkas26
tag

Hát nem ártana,de csak használtan veszem a dolgokat kivéve az akit,azt a trópusban csináltatom majd.
Csak kellene megfelelő szűrő aminek alacsony a fogyasztása,és persze nem túl drága. :)

"A jövő sem a régi"

(#15440) Silentfrog válasza farkas26 (#15439) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Barom jó akváriumot láttam a Trópusba. Egybe van kiöntve az egész,nincs ragasztás benne. 5900 ft volt legutóbb az ára. 32 liter [link]

A 20 literes egy ezressel olcsóbb. Nagyon szépen meg van csinálva! :K

Ez növényes ,garnérás lenne?

(#15441) farkas26 válasza Silentfrog (#15440) üzenetére


farkas26
tag

Jól néz ki,igen növényes garnisat szeretnék összehozni,de csak majd októberben lesz belőle valami,mert még költözés előtt állok,és nem akarom 2xszer összerakni. Csak szeretném előre megtervezni az egészet.
Még majd a nagyobb aki költözését is meg kell oldanom valahogy.

"A jövő sem a régi"

(#15442) Silentfrog válasza farkas26 (#15441) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A szűrőre mennyit szántál? Újban vagy használtban gondolkozol?

(#15443) farkas26 válasza Silentfrog (#15442) üzenetére


farkas26
tag

Használtban max 10k. de nem baj hogyha kevesebb :))

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#15444) Silentfrog válasza farkas26 (#15443) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ezt láttad? [link]

Még marad pénzed egy kis Eheim subtrat pro ra vagy egy kis ADA bio rio-ra! :)

(#15445) farkas26 válasza Silentfrog (#15444) üzenetére


farkas26
tag

Most már igen egész jó áron van. :)

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#15446) Silentfrog válasza farkas26 (#15445) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én ajánlom ez a szűrőt nekem a nagy testvére van. 400 forint a fejtömítés itt a Kutasi úton a hidraulika tömítésekkel foglalkozó boltba.

A csőadaptereken 10 forintos tömítés van.
Ha nincs eltörve a szűrő és működik akkor nagyon jó vétel ennyiért.
Ja igen a fogyasztás ha a nyomó ágon visszafogod a vízáramot akkor jelenősen csökken.

(#15447) farkas26 válasza Silentfrog (#15446) üzenetére


farkas26
tag

Értem, köszi. :R
Csak még próblok közelebb is nézni,mert csak jó lenne személyesen is megnézni a szűrőt.

"A jövő sem a régi"

(#15448) Silentfrog válasza farkas26 (#15447) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Itt nálunk van egy bent van a halas boltba de szerintem ennyit nem ér.
Ez az.
[link]

(#15449) farkas26 válasza Silentfrog (#15448) üzenetére


farkas26
tag

Szerintem se ér annyit,meg serát nem akarok.

"A jövő sem a régi"

(#15450) claire78 válasza turbulencia8 (#15433) üzenetére


claire78
senior tag

Hát ez remek. :(
A fénycsövet még én is megtudnám oldani, de valószínű az előtétet is kellene cserélni. Az meg elég eldugott helyen van, nem is tudom hogy kéne szétszedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.