Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) Silentfrog válasza janinitez45 (#14248) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Növényekben nem tudok segíteni,de vannak akik igen, azok biztos el fogják mondani.
Viszont ha jól számolom, amit kaptál az 600 liter ahhoz a minimum világítás is elég húzós wattba.
Kevés fénnyel beérő növényekkel betelepítve is szükséges a 200 wattnyi fénycső ami 0.3 watt/ liternek felel meg.
Illetve 12 000 lumen kell a medencéd fölé
Ez az abszolút minimum.
Szűrésed mi lesz benne?

(#14252) janinitez45 válasza Silentfrog (#14251) üzenetére


janinitez45
tag

Köszönöm válaszod ! Szűrés külsőt szeretnék 20 000 ft-ig . Ha van ilyen árban ? :R

[ Szerkesztve ]

(#14253) Silentfrog válasza janinitez45 (#14252) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

600 literesbe kell már szűrés. ;)

Nagyon kevés a 20k sajnos egy ekkora medencéhez,még ha használtat veszel akkor is.
Esetleg egy Tetra Tetratec EX 1200, vagy egy Atman cf 1200 amivel esetleg érdemes elkezdeni,de ezeket is 200 literes akváriumokba szokták rakni. /33 ezer körül vannak újonnan/ Az ajánlás szerint minimum 3x kellene megforgatni a vizet óránként a szűrőnek minimálisan. tehát nálad 1800 litert kellene a szűrőnek megmozgatni óránként amit egy szűrő sem tud 20 ezerért. És még a szűrőanyag mennyiségéről ,minőségéről nem is beszéltünk.
Drága móka egy 600 literes akváriumot kiépíteni úgy ,hogy jó is legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#14254) jegenye77


jegenye77
addikt

Ezek a fehér "izék" milyen csúszkálók lehetnek? :F
Pár napja jelent meg egy-két darab belőlük.Az üvegre vannak tapadva és elég gyorsan csúszkálnak.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14255) mdk01 válasza jegenye77 (#14254) üzenetére


mdk01
addikt

Az a hosszú fehér? Hány centi?

[ Szerkesztve ]

(#14256) jegenye77 válasza mdk01 (#14255) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen. Kb 4cm lapos fehér.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14257) myk74 válasza jegenye77 (#14254) üzenetére


myk74
senior tag

Egy komplett kép is jöhetne az akiról!
Valami új növény,vagy élő eleség nem került be mostanában?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14258) Kantorpe válasza janinitez45 (#14252) üzenetére


Kantorpe
tag

Szerintem hozza se kezdj. Egy ekkora akvarium inditasa, belekerul 250k huf koruli osszegbe. Ha ezt nem akarod belerakni, add el a nagy akvat es kerits egy kisebbet. Egyebkent minden forint amit beleteszel siman kidobott penz lesz ha megprobalod kitalalni azt amit nemlehet.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14259) bringasisti válasza Kantorpe (#14258) üzenetére


bringasisti
őstag

250 K azért kicsit sokk és sok

BENEFON DELTA--------N8

(#14260) Silentfrog válasza Kantorpe (#14258) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy biztos egy ekkora medencénél majdcsak nem az akvárium ára a legolcsóbb tétel. :)

(#14261) jegenye77 válasza myk74 (#14257) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem volt semmi ilyesmi.
De jobban megnézve van jó-pár ilyen fehér "izé" csak egész kicsik.
Mi lehet ez?Valami féreg?
A héten csinálok képet!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14262) mdk01 válasza jegenye77 (#14256) üzenetére


mdk01
addikt

Hát a fene tudja....kérdezd meg máshol is aztán majd írd meg mi lett a végeredmény.

(#14263) myk74 válasza jegenye77 (#14261) üzenetére


myk74
senior tag

Ilyen?

[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14264) Silentfrog válasza myk74 (#14263) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hagy tanuljak. Ez micsoda?

(#14265) myk74


myk74
senior tag

Nekem ő volt a kedvenc idegenem:

hydra

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14266) myk74 válasza Silentfrog (#14264) üzenetére


myk74
senior tag

[link]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14267) Silentfrog válasza myk74 (#14266) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

És az ilyen kis puhatestűeket nem eszik meg a halak?

(#14268) myk74 válasza Silentfrog (#14267) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem egyszer volt pár darab planáriám,az akkori kolibri csapat szétkapta őket! :C
Mondjuk a kis garnikat is szerették! :O

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14269) jegenye77 válasza myk74 (#14263) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen ez az!
Nem tetszenek. Nen szeretném ha túlságosan elszaporodnának.
Valahogy ki kellene irtani őket.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14270) havri1


havri1
félisten

Hali!

Garnéla vedlik?
Vagy meghalt, és azt látom..?
Színtelen, de mintha egész teste ott lenne..

havri

(#14271) Pocee válasza havri1 (#14270) üzenetére


Pocee
senior tag

jaja vedlenek és úgy is néz ki a vedlés megközelítőleg mint egy élő :)

Mr.Brightside

(#14272) havri1 válasza Pocee (#14271) üzenetére


havri1
félisten

Hm..ez már teljesen színtelen, de a "bajsza" is rajta van..nekem ez gyanús, hogy inkább elpusztult..:(

havri

(#14273) jegenye77 válasza havri1 (#14272) üzenetére


jegenye77
addikt

Vedlik. És az teljesen színtelen amit ledob.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14274) havri1 válasza jegenye77 (#14273) üzenetére


havri1
félisten

Megtaláltam, él :D
Köszi az infókat!

havri

(#14275) janinitez45 válasza Silentfrog (#14253) üzenetére


janinitez45
tag

Szia !

Ezt néztem ki 30 000 ft-ért Atman at-3338 ajánlott aksi 300-700 literig . :C Jó lesz ?

(#14276) Silentfrog válasza janinitez45 (#14275) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mindig az alsó számot érdemes nézni. ami 300 literhez ajánlott , mert a gyártók trükköznek az adatokkal.
Alsó hangon jó lesz,de meglehet,hogy kell még egy ilyen később,tehát úgy készülj,hogy nem biztos,hogy elég lesz ez a 600 literes medencéhez.
Ha nem tiszta a víz,ha algásodsz ,ha magas a nitrit szint akkor gyanúzni kell a gyenge szűrésre /is/

Ha veszel akkor nézd meg a garit,sőt kérdezz rá ,mert sok helyen csak 3 évet adnak rá ugyanannyi pénzért mint a 4 éves garanciásat

(#14277) bringasisti válasza janinitez45 (#14275) üzenetére


bringasisti
őstag

2 Db is kevés

BENEFON DELTA--------N8

(#14278) Kantorpe válasza janinitez45 (#14275) üzenetére


Kantorpe
tag

Ha szurest akarsz rendeset, akkor csak a szuro ami a medencehez megfelelonek mondhato az 100k.
Amint irtam, ha rendesen megakarod csinalni, akkor az 250k korul lesz...

Termeszetesen lehet szarozni, meg ujrafeltalalni, de az nem lesz siker... ;]

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14279) janinitez45


janinitez45
tag

Sziasztok !

Használ valaki világításnak :kompakt fénycsővet ? Vagy jobb a T8-neon ? :R

(#14280) janinitez45 válasza Kantorpe (#14278) üzenetére


janinitez45
tag

Szia !
Aszem igazad van a dolgokkal kapcsolatban . Egyenlőre 1800 L/h szűrő lesz 600 L/h belső és 1200 L/h külső lesz benne . :R

(#14281) bringasisti válasza janinitez45 (#14279) üzenetére


bringasisti
őstag

A kompakt cső szar

BENEFON DELTA--------N8

(#14282) janinitez45 válasza bringasisti (#14281) üzenetére


janinitez45
tag

És a fém halogén +növényes cső ? :R

(#14283) bull84ghia válasza bringasisti (#14281) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én mióta kicseréltem a neon-t egy ilyenre azóta kevesebb az alga és a növények levelein megjelentek abró levegő buborékok is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14284) bringasisti válasza janinitez45 (#14282) üzenetére


bringasisti
őstag

Meg kell nézni halas boltban Neked milyen színhőmérséklet tetszik. Én a Philips TL-D18W AQUA RELLE csövet használom. A kompakt cső drága rövid az élettartama és nincs színhőmérséklet kínálata. A neon előnye a led világítással szemben hogy ha változik az izlésed másfajta csövet veszel. Csak a hagyományos trafós fojtót szabad használni az elektronikus meggondolandó! Fém halogén esetén leesik a villanyóra a falról!

BENEFON DELTA--------N8

(#14285) jegenye77 válasza bringasisti (#14284) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezekben a nem kompakt csövekben melyik a legkisebb?
Most ilyenből van kettő a kis 20 literesen de nekem nem tetszik a fénye.Gondolkozom,hogy lecserélném nem ilyen izzós lámpára hanem csövesre.
Esetleg kompakt csövesben lenne kisebb ami jó lenne nekem a kis aksira?Picit szélesebb az nem baj mert tartót megoldom csak nem ismerem milyenek vannak és mi lenne a legjobb a mostani helyett.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14286) jegenye77


jegenye77
addikt

Közben ezt találtam.Ezzel előrébb lennék?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14287) orion1025 válasza janinitez45 (#14279) üzenetére


orion1025
őstag

A sima kompakt nem ad akkora fényerőt, de elmegy kategória, ellenben a power kompakt már durvább és jobb is.Igaz hátránya a komolyabb hőtermelés, a sima kompaktot kézzel meg tudod fogni, azt viszont nem, mert elég meleg.Tehát zárt akváriumnál hátrány lehet, sima kompaktból viszont több izzót kellene használnod.

jegenye77:

Szerintem neked COB led kellene.Elég szép fényük van, nem mellesleg akvarisztikában is jól teljesítenek ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14288) Silentfrog válasza orion1025 (#14287) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Hosszas keresgetés után tegnap cseréltem le az utolsó Ilyen ledes fényforrásomat ilyenekre

Gyönyörű fényük van alig várom ,hogy lekapcsolhassam a kompakt fénycsöves nappali akváriumlámpát.
COB ledesek.

(#14289) orion1025 válasza Silentfrog (#14288) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, egy kicsit más világ.Lassan, de biztosan kezdenek feltörni a ledes cuccok, és ez minden szempontból jó.Csak sajnos a megszokott piac még jó ideig el fogja nyomni ezt a termékpalettát a megszokott dolgok miatt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14290) Silentfrog válasza orion1025 (#14289) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy baj van csak a ledes világítások sokkal drágábbak mint a fénycsöves társaik.
Én tuti nem fogok kiadni 40 ezret egy normális/nak tűnő/ ledes lámpáért.

(#14291) bringasisti válasza jegenye77 (#14286) üzenetére


bringasisti
őstag

Kérdés lehet e kapni csere izzót és mibe fáj, mert így egyben főleg ha nem tudod cserélni kicsit gáz! Valahol meg kell nézni a fénycső szinét mert nem mindegyik 8 000 K égő egyforma színű fényt ad

BENEFON DELTA--------N8

(#14292) jegenye77 válasza bringasisti (#14291) üzenetére


jegenye77
addikt

Van! 3 fehér és 1 kék csővel.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14293) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Lehet van aki még emlékszik rám én voltam a rohadó növényes fazon.
Most hálaistennek már úgytünik, hogy abba maradt a veszély(kopp-kopp).
Fejlesztettem az akváriumomat, de kéne valaki aki ért hozzá és megmondja jól csináltam-e
1.Jelenleg 2 belső szűrő van bent összesen 600l/h taljasítménnyel.(kb.50-55l víz van az akváriumban)
2. 2 hete vettem új 8500k fénycsövet, de már a két végén villog. Ez normális?
3.Milyen tablettát ajánlotok amit a növények tövéhez kell ledugni?
Ja és egy gondom van: Nemtudok redcherry garnélát beszerezni Karcagon. Tehát ha van valakinek feleslegben jelképes összegért átvállalnák pár darabot(kicsi és színhibás is jöhet)

Előre is köszönöm!
Üdv.HTCX715

[ Szerkesztve ]

(#14294) Silentfrog válasza HTCX715 (#14293) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem echinodorusok vannak ami kifejezetten szeretik a gyökértápokat.
Próbáltam JBL 7 + 13 gyökértáp golyókat ezek nem sokat csináltak de a SERA FLOREPLUS-tól nagyon megindultak az új hajtások.
A Panzi aquaplantot meg ha nem dugod elég mélyen a talajba akkor csak beszennyezi a vizet,nálam ennek sem volt semmi hatása a növényekre.

Nálam is vibrál a kompakt fénycső egy kicsit,de nem a végénél hanem az egész.

(#14295) HTCX715 válasza Silentfrog (#14294) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Nemtudsz véletlen egy webshopot ami olcsón le is hoza?
Más: A növényeim még levelének fonákján ugye buborékok jelennek meg.(ezt tudom, hogy normális!), de mivel nincsenek túl jó bőrben ezért aki megnézte aztmondta poénosan, hogy biztos még mindig rohad es ez ch4 ami a bomlás mellékterméke. Ez lehet?

(#14296) Silentfrog válasza HTCX715 (#14295) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én ha csak egy apró dolgot akarok,akkor megkérdezem,hogy hajlandók e postakész borítékba elküldeni a kinézett árút /380 forint és ajánlva jön / előre utalás után.
Több mindent vettem már így,de ez boltfüggő.

Sajnos rothadó,rohadó dolgokban nem vagyok otthon,nálam még sosem volt semmi bomló dolog a vízben. /lekopogom/ :DDD
Ha növényednek valamelyik levele ronda nyugodtan visszavághatod,inkább legyen egy levele mint több ami rohad.

(#14297) myk74 válasza HTCX715 (#14295) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem ez szokott segíteni:

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14298) orion1025 válasza HTCX715 (#14293) üzenetére


orion1025
őstag

A több szűrés sosem árt, de azt is okosan kell elhelyezni.

A tablettás táp önmagában nem sokat ér, az leginkább táptalaj utánpótlásra jó, igaz ennek sem sok értelme van, táptalajt is érdemes 1-2 év között teljesen cserélni.Táptalajt meg csak apró szemű aljzathoz lehet használni, mert hamar elillannak a tápanyagok, ami nem mellesleg algáéknak kedvez.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14299) HTCX715


HTCX715
tag

Köszönöm mindenkinek!
Azért vagyok bizonytalan mert a rohadás mellett sokat nőtt a növényem.
Egyenlőre akkor megpróbálok beszerezni valami értelmes tápot és azt adagolom a dr.garden mellett.

Üdv.HTCX715

(#14300) Pikkolo^^ válasza myk74 (#14297) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kép szerint nekem vas, kálium és nitrogén hiányosak a növények.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.