Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) claire78 válasza Silentfrog (#15350) üzenetére


claire78
senior tag

Találtam egy videót, nekem pont ez a szettem van:
[link]

Én arról a szűrőről beszéltem ami a "zöld" színű előtt van, a videón fehér színű. Hogy azt kell-e, illetve hogyan?
Ha az akváriumba nyomkodom ki az összes trutyi belekerül.

"A durvább szivacs az pont nem biológiai szűrést végez elsősorban hanem a nagyobb szennyeződéseket fogja meg." Ez logikus is amit írsz, csak ez a szűrő pont a kimeneti oldal utolsó tagja.

A szűrő aljában lévő "golyócskákat" is kitakaríthatom?
Számomra nem egyértelmű ez a takarítás..lehet több kárt teszek, mint hasznot..

(#15352) biomassza válasza claire78 (#15351) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem teljesen egyértelmű a képről, de nem filtervatta az véletlen? Mert ez esetben az nem igazán a biológiai szűrés miatt van ott, hanem az utolsó lépcsőként a legapróbb kis biszbaszokat is kiszűrni, hogy minél szebb kristálytiszta legyen a víz. Viszont koszolódik, nehéz takarítani, és érdemes sűrűn cserélni.

Lehet, hogy félreértettem valamit abban, amit írtál, de a szűrőt NEM az akváriumba takarítjuk bele, hanem az onnan leszívott vízzel. Aztán a trutyi irány a wcbe. Az egésznek az a lényege, hogy a szűrőn megtapadó bacikat ne nyírja ki a vezetékes víz klórja. De nyilván a takarításhoz használ vizet már nem rakjuk vissza a medencébe. Ugyanezen módon a golyók v. kerámia is takarítható a szűrő alján - sőt kell is.

(#15353) claire78 válasza biomassza (#15352) üzenetére


claire78
senior tag

A valóságban az egy fekete nagyobb "lyukú" szivacsszerű anyag.
A zöld színű szűrő inkább olyan szintetikus vattaszerű. Egy durvább és egy finomabb oldallal. Azt szeretném egyébként helyettesíteni valami szivaccsal. ( A gyári szűrőbetét nem olcsó)

Aha, így már egyértelmű a takarítás. Köszönöm. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#15354) biomassza válasza claire78 (#15353) üzenetére


biomassza
csendes tag

Igen, a betétcsere sokba kerül - nem tudom, milyen az anatómiája a szűrőnek belül, de szerintem tm30-as szivacstáblából alakra faragva tökéletesen helyettesíthető.

(#15355) claire78 válasza biomassza (#15354) üzenetére


claire78
senior tag

Az általad TM30-as anyaghoz nagyon hasonlót rendeltem:
[link]

Semmi extra nincs a szűrőbetétben, bejövő oldalon durvább vattaszerű anyag, kimenőn pedig finomabb.
Kettő közt pedig aktívszén darabok. De van sima változat is.

Csomagoláshoz használt fekete színű szivacsok mennyire lehetnének jók ilyen környezetben egyébként?

(#15356) biomassza válasza claire78 (#15355) üzenetére


biomassza
csendes tag

Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint amit írtam. Bármilyen szivacs befogható, amiből nem oldódik ki semmi. (nem koszos stb.) Csomagolásból származót alaposan mosd ki, és szerintem mehet.

(#15357) turbulencia8 válasza claire78 (#15355) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez biológiai tisztításhoz (mármint a nitrifikációhoz) nekem kevésnek tűnik. Tudsz ammóniát, vagy nitritet mérni?

(Amúgy én mindent csapvízzel mostam ki eddig (vegyszer nélkül persze), az akváriumvizet nem pazaroltam ilyenre. A csapvíz klórtartalmának nagyon kicsi a fertőtlenítő képessége, inkább csak a szaga zavaró. Ahogy én tanultam, az eljárás a következő: a közmű szolgáltató mér egy bioburden-t, majd az alapján számolja ki a vízbe buborékolandó klórgáz mennyiségét, ami feloldódva Cl2 + H2O = HCl + HOCl, azaz 50%-ban hipoklórossavat hoz létre, és utóbbi fertőtlenít hatékonyan. Mármint az aktív oxigén, és nem a klór.)

(#15358) bringasisti válasza turbulencia8 (#15357) üzenetére


bringasisti
őstag

A képletet gyönyörűen levezetted, de az a baj hogy néhány fórumtársunk hala nem ismerte eme tudást és egy negyobb vízcsere alkalmával fedobta a pacskert

BENEFON DELTA--------N8

(#15359) turbulencia8 válasza bringasisti (#15358) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem mondtam, hogy akváriumba is raknék híg sósavas vizet szellőztetés nélkül, de azért - szerintem - szűrőbetétet csapvízzel is lehet mosni alkalmanként.

(#15360) mdk01


mdk01
addikt

Azért tegyük hozzá azt is hogy egy egészségesen áramló víz, normális talajjal is képes létre hozni olyan kultúrát a talajban ami nagyban hozzá segít a nitrifikációhoz. Van erről egy cikk is hogy a talaj milyen rétegében milyen nitrifikálás folyik, ezért sem nagyon érdemes hetente felkavarni az egész talajt.
Bonyolultabb ez annál mint, hogy jól lehessen végezni lakáson belül, de törekedni kell rá.

(#15361) mufi válasza SSJmeszes (#15225) üzenetére


mufi
senior tag

Fuu de szép! Mivel szűröd a vizet és mivel/ mennyi világítás van?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15362) opr


opr
veterán

Lenne két kérdésem az itteni profikhoz, hátha alapon. :)

1) Van egy blumodular 01 ferplast nevű/márkájú belső szűrőm. A probléma: rohadt hangos. :(
Olyan hangja van, mintha a szomszéd utcában vernék a betont szerteszéjjel. a probléma oka: szorul, illetve kotyog benne a lapát. (oldala szorul, és előre-hátra mozog)

Aki esetleg nem ismerné a cuccot: ilyen nagyon moduláris bizbasz, gyakorlatilag egy nagy legó a cucc.
A kérdésem: van/volt-e valakinek ilyen problémája, tudtok-e rá valami megoldást, azon kívül, hogy vegyek másik szűrőt. (Ha nincs más, az lesz, csak most nem állok úgy anyagilag)

2) Van egy relative nagy akvárium, 60*50*60-as, kb 35cm magas vízzel. Ebben van egy ~4 éves teknős.
A probléma: annak ellenére, hogy a szűrő megy, brutál fokozatra kapcsolva (imádja a teknős tolatni magát a vízzel, egész nap ezzel játszik :DDD). A probléma az, hogy pár nap után valami hihetetlen büdös lesz a víz, ahogy telehugyozza szegény. Tisztának tiszta, arról a szűrő tesz, illetve ha nagy dolga van, akkor meg a háló, de a pisiszag brutális. Jelenleg a szűrőben a gyárilag adott szivacs van.
Van erre valami megoldás? Használjak mást a szűrőben, vagy valami szagtalanító vagy valami?
Jelenleg hetente cserélem a vizet, ami egy ekkora akváriumnál már nem annyira triviális, jó lenne valahogy megoldani a dolgot.

Előre is köszönöm! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15363) biomassza válasza opr (#15362) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia!

1.) Nem ismerem a konkrét szűrőt, de lehet, hogy megérett a rotorcserére v kukára, ha nincs lehetőség cserealkatrészt találni (ill. ha az ürege is kimaródott). A másik eshetőség, hogy sokszor a tengely gumikupakban végződik, amit könnyű elhagyni tisztításkor. Annak a hiánya is tud ilyet okozni, azt könnyebb orvosolni.

2.) Értetlenül állok a jelenség előtt, mert nekem is volt tekim, de ilyet nem tapasztaltam. Viszont léteznek szűrőbe helyezhető nitrogénkötő gyanták, jellemzően aranyárban (pl Purigen). Ezeket viszont regenerálni kell, drágák, macera van velük. Esetleg sima aktív szén is segíthet, én azzal próbálkoznék első körben.

(#15364) opr válasza biomassza (#15363) üzenetére


opr
veterán

Pont ez a fura, hogy maga a tengely is, meg a ürege is teljesen épnek tűnik. Kicsit olyan, mintha nem ebbe való lenne, pedig de. A végén gumikupak van, de az rendesen rajta van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15365) sepsi0 válasza opr (#15364) üzenetére


sepsi0
őstag

Kerámia tengelyes? Ha igen cserélni kell a tengelyt, azért kotyog, mert elkopott a tengely, vagy a rotor.

(#15366) opr válasza sepsi0 (#15365) üzenetére


opr
veterán

Ok, de mitől? Összesen ment vagy 60 órát eddig sokat mondok. :F
Segít valamit, ha lefotózom a cuccot szét-és összeszerelt állapotban?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15367) havri1 válasza opr (#15366) üzenetére


havri1
félisten

Csak ötlet..
Nekem volt hasonló, amikor vizet cseréltem, és levegőbe került félig a szűrő. Ekkor került bele levegő, és nem tudta rendesen kidolgozni magából. Következő indítánál olyan hangja volt, mintha kalapáccsal ütögettem volna a falat.
Fogtam, megráztam a vízben, kidolgozta a levegőt, és hangtalan lett.

havri

(#15368) opr válasza havri1 (#15367) üzenetére


opr
veterán

Hmmmm... Lehet levegős a rendszer, mert legutóbb megszorult, úgyhogy levegőben pöccintettem be, aztán tettem víz alá. Ez jó ötlet, megnézem, hátha. Köszi! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15369) sepsi0 válasza opr (#15368) üzenetére


sepsi0
őstag

Az alap, hogy az ilyen szűrőket vízbe süllyesztve használjuk!
Azért nem merült fel bennem ez a lehetőség.... Ha levegőt kapnak, hangosak és gyorsan kopnak. Viszont egy jó rotor hamar kidolgozza a levegőt. Dugd be a vízbe, indítsd el és mozgasd, rázogasd a víz alatt amíg el nem múlik a hangja...

(#15370) opr válasza sepsi0 (#15369) üzenetére


opr
veterán

Nyilván vízben volt, csak megszorult, és valahogy el kellett indítani. :)
Most megcsináltam amit mondtatok, víz alatt megrázogattam/forgattam, tényleg jó sok levegő jött ki belőle, valamivel halkabb is lett, köszönöm! Sajnos még mindig elég durva hangja van, de emellett már talán fogok tudni aludni. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15371) sepsi0


sepsi0
őstag

Viszont én is kérdeznék....
Holnap állunk neki újraindítani az akváriumot (300L).
Rendeltem pár növény ami nem steril (nem zselés) az aksiba.

Mayaca fluviatilis
Ludwigia repens "diamond red"
Ludwigia arcuata
Alternanthera roseafolia
Eleocharis parvula

(GA)
Tropica Egeria densa
Tropica Cabomba caroliniana (ezek sterilek)

Mivel, hogyan szoktátok őket "fertőtleníteni", hogy ne jöjjenek velük nem kívánatos élő/élősködő lények?
A fehérítős fürdő elvileg nem jó, mert kis levelű növények. Neomagnolt nem próbáltam, nem tudom elég jó, nem bántja a növényeket.
Olvastam a szódás fürdetésről is, de nem tudom elég hatásos-e.
Lényeg, hogy csigákat is ki akarom zárni az új aksiból. A tornyos csigáim már lassan az ajzat harmadát kitették a ritkítás előtt. Pedig max a sóskából ettek amit a halaknak és RC-nek adtam. Egy ideje Sera tápokat kapnak a halak és nem nagyon marad semmi a kajából...

Várom az ötleteket a fertőtlenítésre :R

(#15372) turbulencia8 válasza sepsi0 (#15371) üzenetére


turbulencia8
őstag

A novenyeket en anno siman csapvizzel mostam le, a csigak kerdeset pedig kizarolag csigaevo csigakkal tudtam hatekonyan kezelni meg sok eve. Viszont inditashoz bevalasztottal egy csomo nagy fenyigenyu novenyt, pl. a bordoknal az akvakerteszek min. 1 W/liter fenyforrast ajanlanak, ami sokszorosa egy sugeres medence fenyigenyenek. Ha kozben tenyleg beepitettel ennyi fenycsovet, akkor viszont az indulaskor termeszetes ammoniadusulas durva algasodast fog okozni meg akkor is ha rendes akvakertesz modra tulmeretezted a biologiai tisztitast. Remeljuk azert nem lesz tul sok problema!

(#15373) sepsi0 válasza turbulencia8 (#15372) üzenetére


sepsi0
őstag

2x1 méter SMD5630 hidegfehér
2x1 méter SMD3528 kék
2x1 méter SMD3528 piros

Ez van most a 300L aksi felett és most tervezem bővíteni egy 1m-es SMD7020 hidegfehér ledcsikkal.
Barna alga van, de már kezd eltűnni. A neten olvastam, hogy az Old Boy desztillált víz szilikát tartalma miatt előjöhet. Na én vagy 3 hónapig ezzel oldottam meg a vízcseréket :O .
Igaz pont akkor álltam át ledre, remélem nem ezért van az alga. Van Co2 rendszer is (tűzoltó 5kg palack).
Gondolom elvileg elégnek kéne lenni a világításnak. Bubizni szoktak a növények...
A sok csigától és a maradék algától szeretnék megszabadulni ami főként a hátfalon van (szikla 3d).
Na meg átszeretnénk alakítani a növényzetet, mert úgy jobban tetszene...
Amúgy a szűrés az külső 1500l/h...

Ja és megy bele Easy Life Profito és most kap új Jbl tápgolyókat a Jbl Manado (új 25l) aljzat. Lesz mág egy homok sáv/folyó is az aksiba, most is van benne végig az elejébe...

Na és ezután jön a virágláda.... :P :R

[ Szerkesztve ]

(#15374) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az alábbi képen látható köveken lévő valami alga? [link]

[ Szerkesztve ]

(#15375) opr


opr
veterán

Rá kellett jönnöm, hogy az én teknősöm nem egy csúcsragadozó.
Gondoltam, kap élőhalat, mert az jó. Beraktam mellé kb 20-30db guppit.
Első óra: a teknős néz, és figyel.
Második óra: bedugta a vízbe a lábát.
Kb 10-15 perc múlva: bement a vízbe.
Kb 5 perc múlva: Közel ment egy halhoz.

Eredmény: hal megijedt -> megfordult, és asap jelleggel elúszott -> ettől a teknős úgy megijedt, hogy:
a) amilyen gyorsan csak tudott, hátra arc
b) félig kimenekült a vízből
c) közben pedig behugyozott

:DDD

Szóval, a kérdés: csináljak valamit a szituval, vagy majd megoldódik?

extra-info: 4 évesen lett örökbefogadva, szegénynek kb 2 hete volt alkalma életében először úszni egyáltalán, addig egy nagyon kicsi akváriumban volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15376) claire78 válasza Pikkolo^^ (#15374) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem ecsetalgának tűnik, de majd kijavítanak a profik ha nem az. :)

(#15377) biomassza válasza Pikkolo^^ (#15374) üzenetére


biomassza
csendes tag

Ha színben szürke (nem igazán tudom, mennyire színhelyes a kép), akkor ecsetalga, főleg ha sodrás erős, akkor szokott megjelenni: szürke, bolyhos jellegű, mintha szőrme lenne, ha sok van. Ha zöldes, akkor inkább nézném kezdődő szakállalgának - egy pontból indul, ott tapad, majd elágazik, és zöldes vatta jelleget tud ölteni.

(#15378) biomassza válasza opr (#15375) üzenetére


biomassza
csendes tag

Előbb-utóbb megeszi szerintem, csak nem feltétlen volt szerencsés ennyit egyszerre (halaknak nem ideális környezet siralomháznak :D ). Saját teknősöm is volt, hogy bespájzolt; lakótársamnak a teknősei meg annak idején aranyhalat kaptak. Na az a hal a tekikaján duplára nőtt, és nem ették meg. Már éppen megszervezték, hogy hova tudják a halat elpasszolni, amikor a teknősök ezt nyilván megneszelve levágták az addig hizlalt jószágot.

(#15379) claire78 válasza biomassza (#15377) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor jól tippeltem. :) Sajnos nekem is kezd megjelenni, és érdekelne hogyan lehetne eltüntetni. amúgy tudom rókamárna a legjobb, de 60 literes akváriumom van és az kicsi lenne neki. Ráadásul több kellene belőle. Másik megoldás a süncsiga, de van két csigaevőm, nem biztos hogy összebarátkoznának. :)

(#15380) Pikkolo^^ válasza biomassza (#15377) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kép színhelyes, tehát sötétszürke vagy pedig fekete a színe de mivel nem sűrű ezért nem lehet egyértelműen megmondani. Most utánaolvastam és nagyon nehéz kiírtani, jelenleg csak a köveken van, de korábban a növényeken volt. Korábban úgy "sikerült" kiírtani, hogy vettem algaölőt ami minden növényt és algaölőt is kinyirt.

(#15381) mdk01 válasza Pikkolo^^ (#15374) üzenetére


mdk01
addikt

Ecset vagy staghorn.
Vízcsere sűrűbben, vagy jobb szűrés.

(#15382) biomassza válasza claire78 (#15379) üzenetére


biomassza
csendes tag

Oto-k (törpe szívóharcsa, Otocinclus affinis) sokféle algák lelegelnek, meg az algázó gébek is - de mindkettő szeret "átszokni" a tápra, és algát onnantól főleg csak "desszertnek". Ha ecsetalgád van, akkor a gyakori vízcsere, mulmozás, és a túletetés kerülése mellett sokszor az áramlási irányok beállítása is segíthet, mert az ecset ott nő főleg, ahol nagy a sodrás...

Szerk: ja, és a rókamárna hasonlít ugyan a sziámi algaevőhöz, de nem eszik algát. 60 literre persze baromi nagyra is nő, de ne is akarj venni, mert pont erre a célra nem lesz alkalmas :)

[ Szerkesztve ]

(#15383) claire78 válasza biomassza (#15382) üzenetére


claire78
senior tag

Nem rókamárna, hanem repülő róka (sziámi algaevő). :) Összekevertem..de tudtam, h valami róka. :)
Sajnos, nálam elég nagy az áramlás a szűrő gyári kialakítása miatt, arra nincs ötletem. Vízcsere eddig minden héten volt 20%-os. Algázó géb lehet jö választás? Holnap megyek pont halas boltba. :)
Valamilyen rák esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#15384) Silentfrog válasza claire78 (#15383) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem voltak algázó gébjeim. Ha rászoknak a száraz tápokra akkor egy gramm algát sem esznek meg.
Nálam két nőstény volt és egy 20 literes csigasügeres medencével nem bírtak. Mivel növendék halak voltak benne így sűrűn volt etetés és nagyon hamar leszoktak az alga evésről,csak a Sera lemezes tápokat lesték! :DDD
Elég félénkek.

(#15385) claire78 válasza Silentfrog (#15384) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor kezdek kétségbe esni.. :) Tudom az okot kéne megszüntetni, de ez az ecset elég makacs állat.. :)

(#15386) Silentfrog válasza claire78 (#15385) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam is kezd lenni,újra.
Erős az áramlásom.
Két külső szűrő megy,de ha nem szűrök kettővel akkor kevés a vízmozgás és mulmosodik az aljzat.
Mivel sok fa van az akváriumba így volt, hogy 2 naponta cseréltem 150 liter vizet mert színezte a medencét a fa.Mostanában már elég hetente. 40-50% Viszont a két szűrőbe 20 liter szűrőanyag van 5 liter minőségi biológiai szűrőanyag.
Tehát nálam a vízcsere és jó szűrés megvan. És mégis jön elő az ecset alga.

(#15387) claire78 válasza Silentfrog (#15386) üzenetére


claire78
senior tag

No de akkor mi lehet a megoldás? :) Azt olvastam, hogy a CO2 szint növelésével megszüntethető. Az is megy már 2 hete, bár a diffúzoromat sikerült eltörni, szóval a beoldás nem a legjobb most. Ma veszek azt is, illetve egy drop-checkert.
Amano garnéla jó lehet még az algákra, ecsetalgára?

(#15388) jegenye77 válasza claire78 (#15387) üzenetére


jegenye77
addikt

Úgy tudom elég hatékonyak az amano-k.
Viszont ahogy szokták mondani, az okot amiért algásodik azt azért meg kell szüntetni!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15389) claire78 válasza jegenye77 (#15388) üzenetére


claire78
senior tag

Bízom benne, hogy még több növény telepítésével, a CO2 rendszer tökéletesítésével és két darab Amano beszerzésével meg tudom állítani az amúgy még csak jelentkező ecsetalgát.
Sajnos az áramlással nem tudok mit kezdeni a szűrő gyári kialakítása miatt. Külső szűrőt szeretnék, csak szerintem az esőztetőjét nem tudnám a gyári tetőre "felfabrikálni".

(#15390) biomassza válasza claire78 (#15389) üzenetére


biomassza
csendes tag

A gyári tetőn valószínűleg kénytelen leszel alakítani kicsit, de nem megoldhatatlan az - lehet esztétikusan is kivitelezni. Gondolom, a világításon amúgy is kellett v kelleni fog mókolni, ha növényes akváriumod van - nem nagyon láttam még olyan gyári megoldást, ami alapból erre megfelelt volna. Próbálj mérni nitrátot, esetleg tegyél valami terelőt a szűrőre (?). Szerintem 2db amano csodát nem fog tenni. Főleg ha van egyéb ennivaló is, mert a fene egye meg, ezek az algák nyilván kevésbé ízletesek a tápoknál.

(#15391) jegenye77 válasza claire78 (#15389) üzenetére


jegenye77
addikt

Ne kettőt rakj bele! 60 literesbe mehet nyugodtan több is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15392) claire78 válasza jegenye77 (#15391) üzenetére


claire78
senior tag

Értem én, csak sajna így is benne lesz egy húszasba a mai látogatás szerintem.. :)

(#15393) turbulencia8 válasza claire78 (#15389) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem eddig egyszer volt ecsetalga túlszaporodás, amit a szalicilsavas Evolution Happy-Life Algin-Regular pár hónap alatt megoldott, és azóta sem jelentkezett a probléma. Pedig nem lassítottam sehol az áramlást, mert az anubias-ok gyökerei nálam úgyis túl könnyen alakítanak ki lappangó részeket. Szerintem CO2-t csak akkor növelj, ha a fénymennyiséget is növeled, különben nem lesz haszna a dolognak. Anno egyébként az amano-im is simán túlélték szalicilsavas a kezelést (a többségük már elmúlt 5 éves is), egy 60 literes medencébe én kb. 5 db-ot raknék belőlük, úgy már egész hatékonyan átkapirgálnának mindent. Esőztetővel amúgy a CO2 trágyázásod hatékonysága jelentősen romlana.

Látom mások is írták, hogy amano-ból többet telepíts. :)

[ Szerkesztve ]

(#15394) mdk01 válasza claire78 (#15387) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, meg ugyan olyan könnyen elő is jön co2 miatt, ha ingadozik és ha nem jó kezekben van.
Olvass még a témában.
Üdv.

(#15395) emcsihaj válasza sepsi0 (#15301) üzenetére


emcsihaj
újonc

Szia!
Én szívesen cserélnék egy marék maláj tornyosra csigaevő csigát.

(#15396) turbulencia8 válasza sepsi0 (#15373) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amúgy te milyen tetőt vettél az akváriumra, hogy belezsúfolható ennyi fénycső? Ez valami felfüggesztett armatúra?

(#15397) Silentfrog válasza turbulencia8 (#15396) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Led szalagok amit írt,nem csövek.

(#15398) sepsi0 válasza turbulencia8 (#15396) üzenetére


sepsi0
őstag

(#15395) emcsihaj
Viheted a héten mindet ami van. Írok melyik nap lesz aktuális, mert az oviból kaptunk egy kis nátha szerűséget és jegeltük az akvárium átalakítást, nehogy a barátainknak is baja legyen. Nem kérek cserébe semmit. Bicskén vagyok.

(#15396) turbulencia8

Egyedi megoldás :) .
Az akvárium teteje egy fa keret ami 100cm-re rövidíti. Erre raktam egy teherautó hátfalat ami aluból van 100*35cm. Erre vannak ráragasztva a led szalagok. Holnap csinálok képet és felrakom.

(#15399) turbulencia8 válasza sepsi0 (#15398) üzenetére


turbulencia8
őstag

Köszi szépen, kíváncsian várom! :) Én is gondolkoztam kiegészítésként vízálló led-csíkokon, de egyelőre féltem a hőterheléstől a műanyag tetőt.

[ Szerkesztve ]

(#15400) Silentfrog válasza turbulencia8 (#15399) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A vízálló ledszalagot felejtsd gyorsan megöregszik a szilikon ami rajta van be mattul és lefogja a fényt.
Nekem kék színű 60 ledes 5050-es ledszalag van a víztől kb 6-7 centire és semmi baja.
Ez 16 watt méterenként és annyira nem melegszik fel, hogy bármi baja legyen a tetődnek tőle. a fénycső sokkal jobban melegíti a tetőt mint a ez a fajta ledszalag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.