Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) Silentfrog válasza ivana (#14050) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha az 1400 litereset megtudják merevítésekkel , fém keret nélkül csinálni akkor csak megbírják a 400 literest is valahogy. Szerintem nagyon elrondítja a fémkeret az összhatást.

Csongrád megyében keresnék olyan személyt aki vállal akvárium készítést,de nem nagyon találtam eddig.

Azért Horn Péter amikor írta a könyveit azok a 70-es években voltak,azóta sokat fejlődött az anyagok minősége/ragasztó,technika/

[ Szerkesztve ]

(#14052) bringasisti válasza ivana (#14050) üzenetére


bringasisti
őstag

Horn biologus volt

BENEFON DELTA--------N8

(#14053) myk74 válasza ivana (#14050) üzenetére


myk74
senior tag

[link]

[link]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14054) bringasisti válasza myk74 (#14053) üzenetére


bringasisti
őstag

Az Ég szerelmére álljunk meg pillanatra ! Ragasztott már itt valaki medencét rajtam kívül.........)?

BENEFON DELTA--------N8

(#14055) ivana válasza bringasisti (#14054) üzenetére


ivana
Ármester

40l-est csináltam 4mm-es üvegből, a gyári 50l-esek is abból szoktak lenni. A 100l-esek általában 6mm-esből, szerintem a 400-hoz kevés a 6mm csak ragasztva.

(#14056) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

40x30x35 (Sz-Mé-Ma) akváriumot mivel érdemes megvilágítani? Én első nekifutásra egy felcsíptethető lámpára gondolok, amiben energiatakarékos izzó van. Pár garnéla lakna benne, némi növényzettel.

(#14057) Silentfrog válasza aclandiae (#14056) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem egy ilyennel jobban járnál. [link] Alkudozz egy kicsit! ;)
32 wattos fénycső nem kell egy netto 40 literes medencéhez. :N

[ Szerkesztve ]

(#14058) myk74 válasza bringasisti (#14054) üzenetére


myk74
senior tag

Régen 40x30x30as akit,de rámentem a biztonságra és 5mm üvegből lett megcsinálva.Dög nehéz volt :DDD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14059) bringasisti válasza myk74 (#14058) üzenetére


bringasisti
őstag

A kis alapterületű medencék és a giga medence építése között a különbség hogy az utóbbi méreténél fogva az állvány milyenségére is érzékeny, ugyanis ha a súly miatt megcsavarodik az lerendezi a vékony üveget!

BENEFON DELTA--------N8

(#14060) mdk01 válasza ivana (#14050) üzenetére


mdk01
addikt

Az a baj azzal(főleg e téren) hogy őskövület. Persze sok okasság van benne, és sok emberre ráférne, de mára igencsak megváltoztak a dolgok.

(#14061) mdk01 válasza Silentfrog (#14043) üzenetére


mdk01
addikt

Ennek az anyaga vhol ~35k körül van 10mm-es üvegből és még össze kell ragasztani. 8mm-esből meglehet úszni ~30k körül sztem, de azt 2helyen megkellene merevíteni keresztbe.

[ Szerkesztve ]

(#14062) Silentfrog válasza mdk01 (#14061) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A munkadíj és a ragasztó 3 ezer összesen csak az üveg a drága az egyedi méret miatt.
Ha begerjedek kimegyek buszmegálló üveget gyűjteni! :DDD

(#14063) mdk01 válasza Silentfrog (#14062) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt ki mondta? :)
2-2500,- egy tubbus normális akvárium ragasztó. Ezen felül van még a munkadíj a ragasztásért ami 10k körül lehet.
Buszmegálló üveg nem jó, mert az edzett.:)

[ Szerkesztve ]

(#14064) Silentfrog válasza mdk01 (#14063) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kértem egy ár ajánlatot egy üvegestől és ott a részletes leírásban láttam az árakat. 300 literes medencére 33 ezer volt az üvegár 3 ezer munkadíj+ a ragasztó.

Meglehet,hogy az üvegárat erős felárral számította,így kevesebb volt a munkadíj. A vaterán a 400-as medencét adják 25 ezerért,csak az nekem nagyon messze van,és a méret sem jó.

Hiába magas az akvárium a sügérek nem használják a felső 1/3 ot,ott hal csak etetéskor van.
Ezért gondoltam a 200X40X50-es méretre.

Nemrég találtam fehérpettyes bábasügeret ,a leírás szerint a felső és középső részben tartózkodnak,de nálam nem akarnak a középső résznél feljebb jönni.
Olyan vegyes sügéres már medencém,hogy az már nemzetközinek számít! :)

(#14065) aclandiae válasza Silentfrog (#14057) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nem szeretnék lámpát kompletten, amúgy is csak egyet árul.
Régen az 1W/l megoldással kellett számolni, így akkor 40-es izzó elég lenne, bár annak a fényét kevésnek találom. Itt találtam 3év garanciával 1k körül kompaktokat.

(#14066) Silentfrog válasza aclandiae (#14065) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem manapság inkább lumen/literrel érdemes számolni.
20-60 lumen / litert írnak megfelelőnek.

(#14067) mdk01 válasza Silentfrog (#14064) üzenetére


mdk01
addikt

Igen ott akkor az üveget számolták vastagon. Egy normálisan összerakott akváriumot nem lehet 3000,- megcsinálni. Ezt úgy értem hogy odafigyelve a ragasztás minőségére, szépen megvágva a felesleges sziló, meg kihúzva a belső élek. Ez időbe kerül az idő meg pénz.

(#14068) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Az átlátszó ragasztás miben hátrány a feketéhez képest? Gondolom hamarabb lesz "koszos" és nehezebb emiatt karbantartani?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14069) SSJmeszes válasza freelanced (#14068) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Meg sokkal szebb is az átlátszó ragasztó szerintem.
De ez csak az én véleményem.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14070) mdk01 válasza freelanced (#14068) üzenetére


mdk01
addikt

Ennyi amit írtál.
Meg az aki akváriumot ragaszt és nem mondják neki hogy milyen színű legyen, előszeretettel használja a feketét mert ha hibás(levegős) a ragasztás kevésbé látszik.

(#14071) nrgia


nrgia
őstag

Sziasztok! Egy kis problémám van... mágneses algaeltávolítóval pucoltam az aksit amikor is a talajhoz közel felkaptam egy pár homok szemet ami maradandó karcolatokat hagyott az üvegben... mint ha üveg vágóval húznátok egy csíkot . Kérdésem : ezt el lehet valami trükkel tüntetni vagy egyszerűen így jártam ?

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#14072) orion1025 válasza nrgia (#14071) üzenetére


orion1025
őstag

Nem sok mindent lehet tenni, esetleg egy polírozás meg megoldást jelenthet, de az is csak a hajszál karcok ellen sikeres.

Más:

Ha érdekel valakit egy kevés Hydro SP japan és Staurogyne repens (esetleg még pár szál Parvulát ki tudok kapálni), az dobjon egy privátot.Pénzt nem kérek érte a posta árán kívül.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14073) nrgia


nrgia
őstag

Sajna ez nem hajszál karc...ha az lenne nem csinálnék belőle problémát...de azért köszi...utánna nézek a polirnak de szvsz nem nagyon kivitelezhető egy homorú falu aksin.

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#14074) Silentfrog válasza nrgia (#14073) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az akvárium polirozás literje 100 liter felett 10 ft/l,de az tényleg nem tudja a nagyobb karcokat eltávolítani.

(#14075) freelanced válasza mdk01 (#14070) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Amúgy hol érdemes csináltatni nem tudtok valami jó helyet? Vagy készen venni? Mert a Pesti üzletekben (Aquadepo, Akvariumplus) fekete ragasztást láttam, viszont a helyi állatkereskedésben átlátszóval ragasztják. Amúgy elkerülhető hogy az átlátszó csúnya legyen? Tehát takarítható? Vagy előbb-utóbb mindenképp az lesz?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14076) Silentfrog válasza freelanced (#14075) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem egy kicsit algás a szilikon belülről,a sarokba nem fér hozzá az algaevő halak,kaparni meg már nem szeretném semmivel ezt az ezer éves medencét.
Ha szabvány méretű medencét akarsz és nincs üveged akkor olcsóbb megvenni a késze. /most szeretnék nagyobbat én is és ezt vettem észre.
A 54 litereset 3700 forintért adják,bár a 72 literes sem drága 5900 ft és ennek a hossza ugyanúgy 60 cm. és ez már 6-os üvegből van.

[ Szerkesztve ]

(#14077) orion1025 válasza freelanced (#14075) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem mindig csak átlátszó ragasztású akváim voltak, eddig csak egynél volt pici légbuborék.Az átlátszót viszont hanyagabbul kezelik, ezért nincs normálisan letakarítva a felesleges ragasztó elég sok esetben.Egy zseblámpával felülről megvilágítva az éleket elég nagy eséllyel megtalálnál minden hibát, amiért reklamálhatsz még időben, na meg egy kétes ragasztás miatt lehet lakást is úsztatni.

A takaríthatósága sem speciális, én fogkefével szoktak pucolni a sarkokat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14078) mdk01 válasza freelanced (#14075) üzenetére


mdk01
addikt

Egy idő után bealgásodik. Erősebb fénynél mint nálam is, pontalgás lesz amit nem lehet letakarítani róla. A vízcserénél kb. a feléig van leengedve a víz és eddig halványabb az alga gondolom mert mikor levegőn van elpusztul egy része.
Én úgy is majd átrendezem ekkor kikapok belőle mindent és újra húzom a két első sarkot. Egyébként olyan 1évig szokott szép lenni utána szépen fokozatosan elkezd bealgásodni, már ahogy megfigyeltem. Amúgy nem zavaró egyáltalán tehát nem kell katasztrófaként felfogni és még így algásan is sokkal szebb mint egy fekete ragasztás.

(#14079) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Láttam ma pár halat ami tetszik de nem tudtam megnézni a nevüket mert zárva volt a bolt.

Nem túl jó a kép de talán valaki felismeri a fajt.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14080) Silentfrog válasza bull84ghia (#14079) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy pár biztos,hogy Türkiz aranysügér,a foltos szerintem Leopárdsügér

[ Szerkesztve ]

(#14081) bull84ghia válasza Silentfrog (#14080) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor valószínű hogy mindegyik valami sügér lehet.
A legszebb az volt aminek a hasán volt egy lila folt.
Kár hogy nagy medence kell nekik.
Van olyan sügér ami 60l-ben is elvan?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14082) freelanced válasza bull84ghia (#14081) üzenetére


freelanced
addikt

Törpesügér :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14083) Silentfrog válasza bull84ghia (#14081) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A mi neked tetszett az meg talán meggyhasú sügér lehetett
Ilyen volt?

60 literbe a csigasügérek nagyon jól elvannak akár 20 is.

(#14084) bull84ghia válasza Silentfrog (#14083) üzenetére


bull84ghia
őstag

Igen ez volt az.

Szép a csigasügér is kár hogy nem színesebb.
Azon gondolkodom hogy elajándékozom a jelenlegi halaimat és sügereket fogok tartani.
Bár nem tudom a törperákommal milyen viszonyban lennének. :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14085) Silentfrog válasza bull84ghia (#14084) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Rák mellé sügéreket? :)

(#14086) bringasisti válasza bull84ghia (#14084) üzenetére


bringasisti
őstag

"Azon gondolkodom hogy elajándékozom a jelenlegi halaimat és sügereket fogok tartani." Üdv a HALASOK táborában

BENEFON DELTA--------N8

(#14087) bull84ghia válasza Silentfrog (#14085) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem volna jó ötlet? :)

Bringasisti: csak a sügerek számítanak halnak? :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14088) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

A GA-s Eheim szűrőkre mennyi garancia van?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14089) bringasisti válasza bull84ghia (#14087) üzenetére


bringasisti
őstag

Rangot ad

BENEFON DELTA--------N8

(#14090) bull84ghia válasza bringasisti (#14089) üzenetére


bull84ghia
őstag

Értem ;)
Nagyon szépek az biztos de én növényeket is szeretnék bőven de olvastam hogy bizonyos fajok szeretik rágni a növényzetet.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14091) orion1025 válasza bull84ghia (#14090) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, szoktak rágni, de vaskosabb levelű növényekkel ki lehet védeni ezt is nagy eséllyel.Az már más kérdés, hogy korlátozott lesz a növényválasztás a víz paraméterei miatt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14092) biomassza válasza bringasisti (#14089) üzenetére


biomassza
csendes tag

Akkor én lefokozódtam :DDD 10 éve voltak sügerek, most inkább rák, növény meg "közlegényhal". Tényleg csak a sügér számít?

(#14093) bringasisti


bringasisti
őstag

Való igaz csak a kemény lúgos vizet elviselő zöld bírja a sügéres medencét, viszont kárpótol hogy a halak tartásához kell egy kis fifika ezért aktív részese az akvarista a történetnek

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#14094) bull84ghia válasza orion1025 (#14091) üzenetére


bull84ghia
őstag

Értem.
Akkor ezt a sügér kérdést még átgondolom.
Most költöttem egy rakás pénzt az akváriumra(talaj,háttér,világítás,tápanyagok) nem szeretnék a halválasztás terén csöcsre futni :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14095) bringasisti válasza biomassza (#14092) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha egyszer már sügéreztél megvan a remény hogy újra megtaláld a helyes utat. ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#14096) Silentfrog válasza bull84ghia (#14094) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem kár szétdúrni a most rendbe rakott medencét, a 60 literben meg egyébként se tudsz sok sügért tartani,ha meg olyan növényed van amit szeretnek, akkor meg fogják rágni.
Nálam kapnak elég sok "zöldet",de amikor vettem egy pár tő Echinodorus-t akkor a friss hatásokat csak megcsócsálták.
Szeretnek ásni is nálam most új apró szemű az aljzat és ez nagyon tetszik nekik, hatalmas gödröket ásnak. :)

(#14097) bull84ghia válasza Silentfrog (#14096) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mindenképpen szét lesz túrva mert az egész aljzatot kicserélem mert bármit csinálok nem szűnik meg az alga.
Most kapni fog rendes aljzatot manado vagy ada, világítás 15w helyett lesz 36w, szűrőbe siporax kerül.
Ha eek után sem lesz változás akkor több ötletem nincs :(

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14098) Silentfrog válasza bull84ghia (#14097) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lekopogom nálam csak kezdetben volt egy kis barna alga a talajon,kevés volt a 1000 lumenes led világítás.
Most hozzá lett rakva egy 36 wattos kompakt fénycsöves és ezzel világítok 6-8 órát.
Olvastam,hogy valakinél ablak mellett se algásodik a medence valaki meg bármit csinál algás.
Milyen algád van?

(#14099) farkas26


farkas26
tag

Akinek van tapasztalata garni terén,tartható e egy akváriumban Kék színű Neocaridina és red cherry garnéla,mert nem szeretném,hogy kereszteződjenek.

"A jövő sem a régi"

(#14100) myk74 válasza farkas26 (#14099) üzenetére


myk74
senior tag

[link]

Mind kettő neocaridina,simán fog menni a buli! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.