Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) havri1 válasza Silentfrog (#15900) üzenetére


havri1
félisten

Nálam is egy egyenletes, búgó, morgó hang van csak, teljesen halk szerintem.
De lehet a drágábbak még halkabbak is.

havri

(#15902) bringasisti válasza Silentfrog (#15900) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem azonos típusnál is van eltérés sőt van amelyik vagy berezonál vagy sem. Esetleg zörög aztán egy idő után elhalkul

BENEFON DELTA--------N8

(#15903) biomassza válasza Silentfrog (#15900) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem egyenletes nálam sem. Van hogy takarítás után az istennek sem akar normális hangja lenni (ritka azért), mintha nem tudna a levegőtől szabadulni, vagy kavitálna vagy a bánat tudja. Szétszedés összerakás meg szokta oldani. Az Eheimnél ilyesmit nem tapasztaltam.
20ért vettem :)

(#15904) Silentfrog válasza biomassza (#15903) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Gondolom akkor használt.

#15902) bringasisti Amikor a rotort takarítom utána nekem is sokkal hangosabb majd egyre halkabb lesz,hogy belepi a biofilm réteg

[ Szerkesztve ]

(#15905) biomassza válasza Silentfrog (#15904) üzenetére


biomassza
csendes tag

Használt, persze. A szerelékei újak. Meg az általam jórészt fel nem használt gyári töltet.

(#15906) bringasisti válasza Silentfrog (#15904) üzenetére


bringasisti
őstag

Bár tudod én nagy Eheim párti vagyok de sajnos az a gond hogyha berezonál a forgórész akkor a tetején a borítás felerősíti a hangot mint egy dob amit püfölnek.

BENEFON DELTA--------N8

(#15907) Silentfrog válasza bringasisti (#15906) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ami nekem jó lenne Eheim szűrő az egy tehén ára! :DDD

(#15905) biomassza Hol találtál rá?

[ Szerkesztve ]

(#15908) biomassza válasza Silentfrog (#15907) üzenetére


biomassza
csendes tag

Bármilyen furcsa legyen, az akvarista.hu-n :D

(#15909) Silentfrog válasza biomassza (#15908) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csak mert látom , hogy szegedi vagy és nem láttam Csongrád megyében Tetratec hirdetést...

(#15910) biomassza válasza Silentfrog (#15909) üzenetére


biomassza
csendes tag

(#15911) Silentfrog válasza biomassza (#15910) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

És tényleg! :DDD

(#15912) biomassza válasza Silentfrog (#15911) üzenetére


biomassza
csendes tag

Ja és valaki más hirdetett két ex 700-at is :)

(#15913) havri1


havri1
félisten

Hátteret, vagy nagyobb dekorációt csinált már valaki magának?
Olvastam már leírást is, hogy hungarocell táblából is lehet, stbstb.
Belevágnék, de kellene több infó.

Akitől tegnap hoztam a maingano - kat, neki a nagy akksiban gyönyörű háttér volt, ő maga csinálta, de nem hungarocellből, mert állítólag az ha megszívja magát, megdagad, csúnya lesz.

Valakinek tapasztalat?

Milyen alapanyagokból, bevonat, ragasztó, festék?

havri

(#15914) Silentfrog válasza havri1 (#15913) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

El kell döntened, hogy milyen vastag szikla hatású hátteret szeretnél. / Én 6 centi vastag nikecellt használtam/
Értelem szerűen minél vastagabb annál több helyet foglal el a medencéből.

Első lépés.
Kb megrajzolod a nikecellre , hogy milyen alakú sziklákat szeretnél.

Utána késsel vagy bármi éles eszközzel kidarabolod a minták között az anyagot,így egy domborúnak tűnő sziklamintás felületet kapsz

Gyertya láng,hőlégfújóval megolvasztgatod a felületet,én próbáltam egész mély amorf mintákat készíteni mert a csemperagasztó amivel majd bevonod nagyon sok mélyedést betöm.

Kültéri flexibilis csemperagasztót keversz oxid festékkel olyan színt választasz amilyet akarsz /okker,barna,fekete,pirosat, bizosat árulnak/
A maximális mennyiséget célszerű használni a csemperagasztó,oxidfesték keverésénél.
Ha jól emlékszek 1 rész oxidfesték 10 rész csemperagasztó.

A színezett csemperagasztót vastagon felhordod a felületre. 2 rétegbe ,a rétegek között 2 nap száradási idővel.

Felhordás után sötétebb oxidfestékes csemperagasztó keverékével a mélyedéseket amit kivéstél újabb réteget hordhatsz fel így erősítheted a mélységérzetet .

Ha kész vagy akkor 2-3 nap száradás. Majd beleteheted a medencébe.
Mivel én annó öreg karcos medencébe tettem így nam sajnáltam így fbs-es beleragasztottam a hátfalhoz a kész hátteret.
Mivel ez az fbs nem tüntethető el az üvegről nyom nélkül,ezért neked más rögzítési módot ajánlok,hisz új a medencéd, kár lenne összab@axni.

Ilyesmi lett a végeredmény,az akvárium a legelső medencém volt,így mai szemmel nézve már nagyon nem tetszik! :D


Itt láthatod, hogy a kiégetett részek szinte teljesen eltömődtek,alig látszanak, pedig 1 centis mélyedések voltk kb.

Video.

[ Szerkesztve ]

(#15915) havri1 válasza Silentfrog (#15914) üzenetére


havri1
félisten

Big thx ismét!

Halas medencébe egyből mehet bele? Nem kell kiáztatni stb?
Nem szeretném beeragasztani, és valahogy úgy kéne megoldani, hogy ne is karcolja össze az üveget.
2 részből kell csinálnom, mert a merevítő miatt egybe nem fér be.

Köszi a leírást, marha profi!

havri

(#15916) Silentfrog válasza havri1 (#15915) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha megszáradt akkor elméletileg nem oldódik ki belőle semmi,de a behelyezést érdemes szűrőtakarításra ütemezni,és veszel e szűrőbe egy kis aktív szenet.
Én két alkalommal csináltam,aktív szén menet a szűrőbe és a beragasztás és a száradás után esetleg egy két napig ázhat,majd mehet bele a hal,vízcsere után a felvett aksivízzel.

Ami fontos az a csemperagasztó. Kültéri fagyálló kell,mindenki a flexit írja , hogy az a jó én sima kültérivel készítettem, egy évig volt víz alatt és nem repedt meg sehol.
Ami nem jó a csemperagasztó helyett az a fehércement!!!

Sok helyen ajánlják a csemperagasztó alternatívájának,de nem bírja a vizet,lehet, hogy nem kötött meg nálam egy hét alatt az volt a baj,de se nem olcsóbb se nem jobb így ne használd ha csinálsz ilyen hátteret.

A műgyanta bevonat meg szükségtelen.

[ Szerkesztve ]

(#15917) PHenis válasza havri1 (#15890) üzenetére


PHenis
senior tag

Helló,
nekem hasonló kínai fűtőm van és 3 éve kifogástalan. Én is valahonnan az ebay-ről rendeltem.

Amúgy sziasztok, most találam rá, hogy van akváriumos fórum is a ph-n :)

(#15918) havri1 válasza PHenis (#15917) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, még meggondolom, lehet rendelek atmant, ha mégis a poszter mellett döntök. ( egy webaruhazban van a 300 atman fűtő, és a nekem tetsző poszter).

Varialok még, mert nekem csak 40cm mély az Akksi, ha abból elvesz még a háttér is, kevés marad.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15919) havri1


havri1
félisten

A külső szűrőt, ha vadi új, át szoktátok mosni a tartalmat? Szivacs, kerámia stb?
Pl az aktív szén tiszta fekete poros volt :D
Én csak átöblögettem, de lehet nem eléggé. Lehet ezért opálos még a víz ha kesresztbe nézek át az akváriumon?
Vagy mert még nem állt be a szűrés?
Nem vagyok türelmetlen, csak hát na :DDD

havri

(#15920) biomassza válasza havri1 (#15919) üzenetére


biomassza
csendes tag

Át szoktam mosni alaposan. Bár a gyári cuccból leginkább a szivacs egy részét használom, meg a tálcák alá biolabdát párat. Aktív szenet volt hogy tettem be, kezelés után, azt is alaposan átmosva de bidesztvízzel, hogy ne ott veszítsem el mindjárt a kötő felületet. Elég sok matrix trop szűrőanyagot használok - na az olyan, mint az aljzatkavics, nem győzöd eleget mosni, mielőtt betennéd :D

(#15921) havri1 válasza biomassza (#15920) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, akkor átmosom a szűrőt.

havri

(#15922) havri1


havri1
félisten

Nem babráltam, csak kivettem az aktív szén zacsikat, meg a tetején lévő perlon vattát kimostam, teljesen fekete lett a széntől.
Remélem nem öltem ki a már esetlegesen kialakult barktériumokat :U

havri

(#15923) jegenye77 válasza havri1 (#15913) üzenetére


jegenye77
addikt

Régen én is alkottam egy ilyet :B
Akkor még külső szűrőről nem is hallottam.A belsőt akartam eltűntetni és ezért kezdtem bele.


[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15924) biomassza válasza havri1 (#15922) üzenetére


biomassza
csendes tag

A szén meg a perlon úgysem arra vannak, hogy a biológiai szűrést végezzék :)

(#15925) havri1 válasza biomassza (#15924) üzenetére


havri1
félisten

Tuti az cseszett be.
Most, hogy megmozgattam, azaz újra feltoltottem és elindult, olyan zavaros lett a víz, mint a dög 😬

havri

(#15926) biomassza válasza havri1 (#15925) üzenetére


biomassza
csendes tag

Majd letisztul az :)

(#15927) havri1 válasza jegenye77 (#15923) üzenetére


havri1
félisten

Irigyellek benneteket, akiknek ilyen türelmük, és kézügyességük van. Le a kalappal!

Biomassza : ha nem, lecserelem a vizet 😂

[ Szerkesztve ]

havri

(#15928) Silentfrog válasza havri1 (#15918) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vagy megcsinálod a háttért és a medence mögé rakod! ;)

(#15929) Silentfrog válasza jegenye77 (#15923) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam még soha az életben nem volt ilyen szép egyenletes az aljzat. 0-30 centis buckák vannak mindenhol! :)

(#15930) jegenye77 válasza Silentfrog (#15929) üzenetére


jegenye77
addikt

30cm-es?
Bocs de nem értem :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15931) bringasisti válasza jegenye77 (#15930) üzenetére


bringasisti
őstag

Sügéreket tart

BENEFON DELTA--------N8

(#15932) jegenye77 válasza bringasisti (#15931) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem nem volt soha ezért nem tudom.Feldúrják?
Amúgy ez egy régi aksi.Már nincs meg.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15933) havri1 válasza jegenye77 (#15932) üzenetére


havri1
félisten

Fel bizony 😂

havri

(#15934) Silentfrog válasza jegenye77 (#15932) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen átrendezik aljzatot egy fél nap alatt akár. A 8-10 centis sima alzatból csinálnak 0-30 centis aljzatot. A sivatagban nincs ekkora homok buckák mint nálam. :)

.: Ne aggódj a Yellow nem ás! :) Legalábbis nálam a 8 aranysügér sosem bántotta az aljzatot .

[ Szerkesztve ]

(#15935) havri1 válasza Silentfrog (#15934) üzenetére


havri1
félisten

Egyelőre tényleg semmi, de picik még :)
Maingano-k kb 5 cmesek, forma1-est játszanak kb amikor észreveszik, hogy lesi őket valaki :DDD
A 2 Yellow meg gyönyörűen megkopasztotta azt a randa növényt, amit nem is tudom miért ültettem be.
Most van belőle 4 üres tő :DDD
9 neon benne maradt az akksiban, nem tudtam elkapni őket. 2 lehetőséget látok:
Vagy elkapom idővel, vagy más kapja el. De lehet összeszoknak :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#15936) Silentfrog válasza havri1 (#15935) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ajánlom a Sera Flora lemezest /vagy bármit ami növényi alapú/ és a salátát aprítva forrázva. Így nem eszik meg nálam a növényeket. Csak kihúzzák gyökerestől. :P ;]

Nem te akartál rot-rot ot? /vörös zebrasügért/

Tegnap egy szegedi boltba láttam fekete sárga foltosokat. Soha nem láttam még foltos vörös zebrasügért.
Édes volt csak kicsi. Nálam eledel lett volna belőle.

[ Szerkesztve ]

(#15937) havri1 válasza Silentfrog (#15936) üzenetére


havri1
félisten

Akartam én sokmindent már :))
Most a porcelán tetszett meg, abból már vannak pár napos ifjoncok, talán karácsonyra még tudok berakni párat. 3 faj lesz egyelőre, aztán ha kialakulnak majd a párok, akkor csereberélek majd. Fajonként 2-3 kialakult team jó lenne, és akkor lehetne vegyesen sok fajta :)

Növényeket valószíná kiszedem idővel, mert nem fogják bírni. Ha nem a halak, akkor kihalnak maguktól. Nekem nincs szerencsém, még a leg igénytelenebb Anubias is sárgul.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15938) Silentfrog válasza havri1 (#15937) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam is van porcelánsügér. Aranyosak de csak etetéskor látom őket,elvannak az egyik szőllő gyökér alatt.
kb 8 centisek. Párban vannak. Nem félősök,csak szeretnek bújkálni.

Én a nagyon vegyes medencét szeretem,sok, nem agresszív színes halakkal.
Van egy pár veterán amit nem adnék oda semmi pénzért,ők nem illenek a csapatba,de maradnak. /bíborsügér,zebrasávos sügér/

(#15939) havri1 válasza Silentfrog (#15938) üzenetére


havri1
félisten

Porcelénért holnap mehetnék, van 50 darab, kiszedi nekem, ő most nem akar vele foglalkozni.
Nem tudom hozzak e..picik, meg mi a fenét csinálok annyival?
Talált egy kifejlettet elbújva, már csak egy pár kéne neki :)

havri

(#15940) Silentfrog válasza havri1 (#15939) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Állítólag nagyon agresszívek ha ivadékok vannak, viszont a porcelánsügér csapat összetartó, több generáció vigyáz a kicsikre
Nálam még ők nem szaporodtak,így nem tudom,hogy így van e.

Félsz, hogy megeszik őket azért nem hozod el? 50 egyértelműen sok neked! :)

(#15941) havri1 válasza Silentfrog (#15940) üzenetére


havri1
félisten

Még a nagy aksiba vannak nála, a szülők vigyáznak a picikre.
Nem tűntek agresszívnak, de ez csak lehet a látszat is :)
Hozzám a nagyba egyértelmű nem, eleség lenne az fix. Max ivadékhlóba, és ha elérik azt a méretet, amivel be merném tenni őket a többihez, akkor válogatnék, a maradékot meg elajándékoznám, levinném a halasba, vagy nem tudom :D
Van egy 56L aksi, a régi, igaz asszony megöl, de valahogy kibulizahtom még. Piciknek úgyis kell valami, ha később lesznek.

havri

(#15942) claire78


claire78
senior tag

Szerintetek Tetra EX 600 Plus vagy 800 Plus egy 60L-es akksiba, amiben szeretnék "kertészkedni"?
A fogyasztás is szempont lehet és ha a 600-as is bőven elég akkor azt választanám.

(#15943) biomassza válasza claire78 (#15942) üzenetére


biomassza
csendes tag

Hihetetlen sok paraméter befolyásolhatja a dolgot. Ha növényes akváriumot akarsz, nyilván erős áramlás kell, hogy szépre söpörjön mindent. A perlon sem kihagyható, mert ne legyen semmi apró törmelék, úgy szép. Ha nem tömöd meg a 600ast, és ügyesen "célzol" a ki- és befolyóval, elég lehet - de akkor sűrűn takarítsd, ne hagyd a csövet koszolódni, gyakran cseréld a perlont stb.
Ugyanakkor valahogy a szűrőtérfogatra mindig rájön az ember, hogy lehetne nagyobb, hogy mondjuk még beleraknám azt félmarék siporaxot, a tasak purigent, a másik tasak purigent stb. Ha rám hallgatsz, az a 3 watt a teljesítményben nem akkora eltérés, hogy megérje a kisebbet venni.
(Saját példa: az egyik akváriumom olyan 70 liter körüli. Nem "növényes", de eléggé sok a növény benne. Eddig egy tetra 700-as szűrte. Keveselltem, ment bele egy powerhead is. Azt is keveselltem. Most egy 1200es szűri, és azt mondom, így már meg vagyok vele elégedve. Hozzáteszem, a régi szériás ex 700, ami a 800 plus elődje, és a gyári érték szerint 700 litert forgat óránként, ténylegesen olyan 400 körül teljesített, olykor alulról, ha megérett a takarításra. Pedig nem raktam "púposra", perlont is csak elvétve tettem bele, és nem rettenet magasra kellett felnyomnia a vizet. A 800 plus meg 800 minus, mert 790 litert írnak gyárilag - szerintem abból jó ha 450 a tényleges...)

(#15944) Silentfrog válasza biomassza (#15943) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ráadásul a két szűrő egy árban van ami írt. Ezért is írtam a nagyobbat. 3 watt plusz fogyasztás éves szinten is semmi! :)

(#15945) claire78 válasza biomassza (#15943) üzenetére


claire78
senior tag

Ok, meggyőztetek! :) :R
Köszönöm!

(#15946) Alcatraz13


Alcatraz13
tag

Na, most látom elérkezettnek az időt, hogy újraindítsam az akváriumom, és halválasztásban kérek segítséget:

Olyan halat keresek, ami viszonylag könnyen beszerezhető (Pécs v. Bp); régebben inkább rajhalaim voltak (guppi, neon, stb.), de most inkább olyat szeretnék ami egyedül v. max. 3-4 fős csoportokban tartható.

Az akvárium sima, alap téglatest alakú, 70 literes. Semmi más felszerelés nincs (vagyis van, de mind eléggé viseletes, ezért újat veszek mindenből)

Remélem tudtok segíteni :)

"SIGNATURE"

(#15947) tzimash


tzimash
őstag

Tegnap végre installáltam életem első akváriumát :)
96L, CristalProfi i80 (i100-at akartam, de nem kaptam.) 100W-os fűtő, egyelőre 1x18W-os daylight neon, de jövő héten érkezik még egy ilyen. Ma került bele még egy gömbmoha, meg egy tő fodros vízikalász a bujkáló elé jobb oldalra, és a világítás zsinórját is eligazgattam azóta :B
Csapvízzel feltöltve, + 20ml vízelőkészítő.
Pár kérdésem van:
- Mivel csak két rekeszes belső szűrőt kaptam, nem pedig három rekeszest érdemes az egyiket pl. lávakővel feltöltenem némi biológiai szűrés miatt? Már leskelődöm külső szűrő után, de kb milyeneket nézzek, egy Tetratec EX700 szintű megfelelő lenne, a fenti belső szűrő mellé?
- Jövő hét kedden érkeznének az első lakók (2 anci), vagy jobb ha várok még pár napot?
- Addig van valami teendőm, vízcsere vagy ilyesmi?
- Van valamilyen szembeötlő hiba a képen? :)

[ Szerkesztve ]

(#15948) Silentfrog válasza tzimash (#15947) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szembeötlő hiba? A vízmelegítő a medence közepén van és még srégen is áll! :) :P ;]

Ha veszel egy Tetratec 700-at akkor egy 96 literes medencét elbírja magától is és nem kell a belső,csak a helyet foglalja.

Ha akarsz biológiai szűrőanyagot akkor szerintem ilyennel nem tévedhetsz nagyot. [link] occó,jó! :)

Ha tegnap lett víz a medencébe ekkor ne pár napot várj hanem pár hetet. 10 napot mindenképp a vízfeltöltés kezdetétől számolva. Ha ez időn belül raksz élőlény a vízbe akkor csak nekik és magadnak okozol fejfájást,nagy eséllyel.

Ez idő alatt mire kezd beállni az akváriumod olvass minél többet akvarisztikai témában.
/mit mennyit etess,miért kell vizet cserélni,mennyit világíts, stb/
Az alapokban mindenki egyetért,a mélyebb témában már nem de az téged nem is érint egyenlőre!

Szűrő járjon dobj egy két szem halkaját és várj. Ha van ismerősöd aki halazik akkor egy kis akváriumvizet ha hozol tőle gyorsabban beindul a biológiai szűrésed.

[ Szerkesztve ]

(#15949) tzimash válasza Silentfrog (#15948) üzenetére


tzimash
őstag

Nekem se tetszik középen :) ha jobb oldalra átraknám okozna valami problémát?
Ha már egyszer megvan a belső, akkor ott is marad. Ártani nem árt szerintem.
A pár napot úgy értettem, hogy jövő hét keddtől számítva, amikor már 6. napja megy az aksi :)
Ha teszek a szűrőbe filterstart löttyöt akkor is bekkeljem ki a 10 napot?
2 algaevőnél több hal is jöhet elsőre? Pl 8 plattira gondoltam még v néhány molly esetleg.

(#15950) claire78 válasza tzimash (#15949) üzenetére


claire78
senior tag

Első akváriumom nekem is és én is használtam baktériumos löttyöt, de véleményem szerint minél tovább vár az ember, annál nagyobb az esélye, hogy az első élőlények megmaradnak. Tudom nehéz várni, nekem sem sikerült. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.