Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) freelanced válasza farkas26 (#14099) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!
Tudtommal nem, mivel mindketto Neocaridina ezért hibrid utódok lennének. Ezek mellé tudtommal Caridina-k mehetnek azok nem keverednek.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14102) orion1025 válasza Silentfrog (#14098) üzenetére


orion1025
őstag

Ledes témában alapból kisebb a kockázata egy algavirágzásnak, de köszönhető a gyártástechnológiának az elkalibrált fényspektrum, ami később vissza tud ütni, mikor gyengül a led, smd, stb. fényereje az elhasználódás miatt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14103) HTCX715


HTCX715
tag

HELP

Sziasztok!
Nagy bajban vagyok ugyanis rohadnak a növényeim az akváriumban, pedig mindent úgy csinálok ahogy a nagykönyvben megvan irva.(na jó co2 nincs, de egy ekkora akváriumba szeritem nem kell.)

Léci segítsetek.
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.HTCX715

[ Szerkesztve ]

(#14104) Silentfrog válasza HTCX715 (#14103) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mekkora a medence,milyen világítás van felette,milyen szűrésed van,milyen halak vannak benne,milyen növények rohadnak?

(#14105) freelanced válasza HTCX715 (#14103) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Hát ami gond lehet:

- Kevés fény
- CO2 hiánya
- Tápanyaghiány
- A talajjal is lehet gond szerintem
- Oxigénhiány :F

Most hirtelen ezek, de majd megerősítik a szakik, ne vedd készpénznek :K

Szerintem jó lenne kicsit több infó az akiról.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14106) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Az akváriumom:
méret:54liter
világítás:vmi különleges fénycső a lényeg 8500k-es
táp:dr.garden hetente 5ml/50liter
halak:5neonhal, 1 morgóharcsa, 1 sepregető garnéla
oxigént külön légpumpával kap(asszem sera air 110)
szűrő:vmi régi, de jól szűr a víz nagyon tiszta de a szűrő szarásig van növényi maradványokkal
növények:már nem emlékszem mert a csávó a latin nevét mondta, de annyit tudok, hpgy erős fényt szereti+ azt mondta, hogy nem árt egykis táp ugyhgogy olyat hoztam amire azt mondta, hogy olyat használnak.(nem hiszem, hogy átvert mert negyon szépek voltak a növényeik és nem is a legdrágább szert adta) amúgy 2 féle növény van benne(az egyiket ajándékba adta mert csak otthon vettem észre, hogy mellé rakott vmit a halaknak, először el sem akartam ültetni, de volt gyökere ugyhogy megpróbáltam. A másik fajta azt még kiültetésnél ketté vettem mert nagyon bokros volt.
co2:nincs
A sok oxigén okozhat gondot?(pl.kioldja a co2-őt)
Egyenlőre kétségbe vagyok esve.

Üdv.HTCX715

(#14107) mdk01 válasza biomassza (#14092) üzenetére


mdk01
addikt

Persze hogy csak az számít, mert azt lehet 2db anubias, 1db crypto mellett tartani kemény vízbe, gyenge világítással.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#14108) farkas26 válasza freelanced (#14101) üzenetére


farkas26
tag

A hibrid utódok pedig már nem szinesek ha jól tudom,pedig úgy szeretnék kék garnit.

"A jövő sem a régi"

(#14109) farkas26 válasza HTCX715 (#14106) üzenetére


farkas26
tag

Esetleg rakj fel egy képet az akiról,úgy hátha jobban tudunk segíteni.

"A jövő sem a régi"

(#14110) HTCX715


HTCX715
tag

vmit elkurt hugom bocsi

[ Szerkesztve ]

(#14111) mdk01 válasza HTCX715 (#14106) üzenetére


mdk01
addikt

"Nagykönyvben megvan írva" közben meg a növények nevét sem tudod. Azt sem tudod milyen szűrőd van amit nem is takarítasz. Ez hanyagságra utal már ne haragudj, ettől jobban kellene figyelni.
Először is, átfutottam azt a garden csodát és hát cseréld le azonnal. Majd még belemélyedek hogy mi ez de engem nem győzött meg már a kelátoltsága sem. Ezen felül tápot naponta kell adagolni nem hetente. Te sem hetente eszel sokat, nemde? A fénycsőből sem kellene 8500K de ez még nem feltételen baj.
Vizet milyen sűrűn cserélsz és mennyit?
Mikor indult az akvárium?
Nitrát teszted van?
Fénycső hány wattos és milyen?
Milyen szűrő?

(#14112) orion1025 válasza HTCX715 (#14106) üzenetére


orion1025
őstag

Az a "különleges" fénycső skywhite, ami alkalmatlan átlagos akváriumi használatra, mert a hegyek fényviszonyait próbálja helyettesíteni.Ha régi a cső, lehet más lett a leadó képessége, ezért is szenvedhetnek a zöldek.

A sok oxigén sem jó, de ennek a jeleit a halakon előbb látnád.Mindenesetre CO2 mellett nappal nincs levegőztetés, éjszaka szokás használni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14113) HTCX715 válasza mdk01 (#14111) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Már bocsi, de nem teljesen értettél meg!
Aszűrő tipusát azért nemtudom mert már régi, de attől függetlenül mivel jól szűr nem cseréltem le.
Mi alapján mondod, hogy nem jó ez a növénytáp?
"Ezen felül tápot naponta kell adagolni nem hetente. Te sem hetente eszel sokat, nemde?"
Nem a halkaját adagolom hetente hanem a növénytápot!
Vizet hetente cserélek(kb.10-15%ot) előtte 2 napig állni hagyom. A szűrőt is takarítom nem is hetente hanem sűrűbben, de ha hétközben már nincs rá időm akkor is minde hétvégén kimosom!(most, hogy rohadnak a növények most koszosodik nagyon, előtte nem volt ennyire)
A világitás naponta olyan 8órát megy és a víz nem algásodik(az fénycső még új)

Üdv.HTCX715

(#14114) HTCX715 válasza orion1025 (#14112) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Nem tudom, hogy milyen fénycsőre gondolsz mert az enyém külön akváriumokhoz van kitalálva. Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van. Ha küldenél róla egy linket megnézném, hogy olyanom van-e.
Szerk:most néztem meg nekem Silvania grolux t8-as a fénycsövem. http://akvatrend.hu/product.php?id_product=845

Üdv.HTCX715

[ Szerkesztve ]

(#14115) Silentfrog válasza HTCX715 (#14114) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez külső vagy belső szűrő amit használsz?
Nincs nagyon telepítve növénnyel a medence?
Tényleg jó lenne egy kép.

(#14116) HTCX715 válasza Silentfrog (#14115) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
A szűrő vmi aquael cucc ami kb.15-20 éves(szivacsot cseréltunk, de már nem most)
Nincs túltelepítve 3 tő növény van benne(2 tőt vettünk, de még kiültetésnél ketté vettük az egyieket)
Képet csak rossz minőségben tudok csinálni.(defy kamera)

Üdv.HTCX715

(#14117) Silentfrog válasza HTCX715 (#14116) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A belső szűrőket hetente ki illik tisztítani,különben nem sokat érsz vele.

54 litert nem nagy meló szétbombázni kitisztítani.

2-3 vödör víz ki ebbe belerakod a halakat és a növényeket.

Az összes vizet kiveszed,kavics kivesz alaposan kimos.
Kavics vissza a növények gyökerén és szárán az elhalt részt levágod majd félig feltöltöd a medencét vízzel,majd a levett vizet a 3 vödörrel visszatöltöd az akváriumba,természetesen csak a tiszta részét a koszosat nem.
Halak,szűrő vissza. / a szűrőben lévő szivacsot egy kis akváriumvízzel kimosod,nem csap alatt,sosem csap alatt/

Hetente 30% vízcsere,hetente szűrő takarítás. bár lövésem sincs milyen fénycső ez de ha valami 24 watt körüli akkor 8-10 világítás kelhet naponta,ha nem éri más fény /pl napfény/
Kaja a halaknak naponta egyszer és csak annyi amit befalnak 5 perc alatt.

Ezt általánosába írtam,mert nem tudom a növényeket,hogy milyenek/bár ahhoz nem is értek/ ,milyen az aljzat és a szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#14118) HTCX715 válasza Silentfrog (#14117) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Köszi a választ, de jelenleg nincs lehetőségem egy teljes akvárium takarításra. Azt nem sejted mitől rohadhatnak a növények? Ez vmi vírus? Visszafordítható? Amugy mivel ujjonan összarakott akvárium nem koszos és vízcserét is mindig csinálok.

(#14119) HTCX715


HTCX715
tag

Szia!
És az nem lehet, hogy csak lebomlik egy szár mert kicsit meggyepálódott beültetéskor a gyökere? Az egyik növényem ami rohad az vmeik hal kettétörte.(a törött mellett van egy új hajtás<ez nálam duplájára nőtt, tehát tud fejlődni> és az nem rohad. És az miért, hogy megvannak rágva a növényeim levelei?(nincs semmi ami növényevő)

Üdv.HTCX715

[ Szerkesztve ]

(#14120) farkas26 válasza HTCX715 (#14119) üzenetére


farkas26
tag

mdk01 kollega nem is a halkajára gondolt,hanem a növénytápra amit naponta kellene adagolni,hidd el ehhez a részhez nagyon ért.
Egy kis segítség hátha van benne számodra hasznos. [link]

Milyen aljzatod van?

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#14121) freelanced válasza farkas26 (#14108) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!
Nem tapasztalatból mondom de Elvileg a hibrid garnélák is lehetnek szépek bár tobb az esély rá hogy "sima" lesz. Viszont ha jol tudom ezek az utódok nemzokeptelenek lesznek.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14122) HTCX715 válasza farkas26 (#14120) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Akkor én néztem el. Ha lesz időm elolvasom a linked.
Ajzatom:aprokavics(mintha bazalt lenne, de már nem emlékszm)+ nagy kavics(elég nagyok, mint 1 neonhal, de ebből nem sok van, de az apró van alul.

(#14123) orion1025 válasza HTCX715 (#14119) üzenetére


orion1025
őstag

A növények levele valószínűleg nem megrágás, hanem hiánytünet.Valószínű tápozás problémád lesz (meg egyéb vízparaméter probléma), na meg lehet emers növényt vettél.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14124) HTCX715 válasza orion1025 (#14123) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Mi az az emers növény? Hogy nézhetném meg, hogy miből van hiány?(indikátorok???)

(#14125) orion1025 válasza HTCX715 (#14124) üzenetére


orion1025
őstag

farkas26 már linkelte neked az ehhez kapcsolódó oldalt.Az emers növény pedig az, amit párás környezetben neveltek, nem pedig víz alatt, ezért annak át kell alakulnia vízi életmódúra.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14126) mdk01 válasza HTCX715 (#14113) üzenetére


mdk01
addikt

Ez így nehezen fog menni.
El sem olvastad a linket.....!

1.Derítsd ki a növények típusát.
2. Mutass fényképet.

Amikről lemaradtak a válaszok pedig:
Mikor indult az akvárium?
Nitrát teszted van?

A növények növénytáppal táplálkoznak, erre gondoltam, hogy naponta kell adagolni.
A növénytápnak az összeállítását meg láttam egy honlapon, onnan tudom, hogy sztem nem jó.
Amúgy mi alapján gondolod hogy megfelelő a tápozásod és hogy minden táp arányban van az akváriumoddal?

[ Szerkesztve ]

(#14127) HTCX715 válasza mdk01 (#14126) üzenetére


HTCX715
tag

[L:/dl/upc/2014-03/24/476102_gyddfmiubyagetkb_2014-03-24_19-35-11_378.jpg](IMG:/dl/upc/2014-03/24/476102_gyddfmiubyagetkb_2014-03-24_19-35-11_378.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Szia!
Az akvárium 1 hónapja indult akkor még volt benne 1 hal+ a berendezések és kb.2hete kerültek bele a halak és a növények (1 hete vettem új fénycsövet)
Nitrát tesztem nincs, hol tudok venni?(gyógyszertár?)
A linket ígérem, hogy elolvasom, de még nem volt rá időm most is tanulok.
Itt egy fénykép (csak az egyik fajta növény a másikról még nemtudtam olyan képet csinálni amin látható bármi is):

[ Szerkesztve ]

(#14128) Silentfrog válasza HTCX715 (#14127) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Teszteket halas boltba lehet venni,sokszor megbontják a dobozt,így nem kell az egészet kifizetni.

(#14129) HTCX715 válasza Silentfrog (#14128) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Nálunk nemhiszem mert elég kicsi a halasbolt. Még élőnövény sem tudtam venni.(azt meg nemondjam, hogy Debrecenben 5neonhalat vettem anyiból amennyiből nálunk 2-őt:(

[ Szerkesztve ]

(#14130) myk74 válasza mdk01 (#14111) üzenetére


myk74
senior tag

Miért nem jó ez a táp:[link]
Én megvédeném.
Nekem nagyon bevált[link],és szerintem nagyon sok embernek.
Én viszont naponta adagolom az 54 literbe!Ez vált be nálam,
Te már használtad?
Jól tudom, te porokból kevered magadnak a tápot?
Sajnos én (és még sokan mások)nem tudom kikeverni magamnak,pedig az lenne a legjobb.
Ezelőtt kipróbáltam párat,de NEKEM ez jön be.
De nincsen két egyforma akvárium!
Kinek a pap ,kinek a papné!
:)

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14131) orion1025 válasza myk74 (#14130) üzenetére


orion1025
őstag

Garden-t én is használtam, igaz wabira, de jól működött.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14132) mdk01 válasza HTCX715 (#14127) üzenetére


mdk01
addikt

Így néz ki a növény?
1 hónap az nagyon kevés idő. A halakat nem szabad indulás után már 2héttel belerakni. Először belekerülnek a növények majd járatod pár hétig az akváriumot a szűrővel, világítással hogy beálljon egy kicsit és utána szabad csak belerakni a halakat. Ha jól értem a növények is még csak 2hete vannak bent, ez pont arra elég hogy ledobálja esetleg a régi leveleit és próbáljon hozzászokni szerencsétlen az új helyéhez.
Nitrát tesztet tudsz venni halasboltban is, 3000,- körül van, de ha cserélsz vizet hetente 30-50%-ot akkor nem feltétlen kell venned, csak ha komolyabban szeretnél növényeket tartani.
Úgy gondolom elég hiányos az alapszintű tudásod is, javaslom hogy olvass jó sokat a témákban, tele van a net információval.

(#14133) mdk01 válasza myk74 (#14130) üzenetére


mdk01
addikt

Én is ezt az oldalt találtam és eléggé eltér az összetétele a szokványostól. Majd még tanulmányozom ha lesz időm, de én biztos kihagyom a használatát. :)

(#14134) farkas26 válasza freelanced (#14121) üzenetére


farkas26
tag

Üdv.

Beszéltem egy garni tenyésztővel és nem szoktak hibrid garnikról beszélni,és ami a kereszteződésből születnek azok is tovább tudnak szaporodni.
És azok nagyja szürkés-barnás-átlátszó garnéla lesz.

"A jövő sem a régi"

(#14135) freelanced válasza farkas26 (#14134) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Akkor bizonyára úgy lesz, mint írtam, ne vedd készpénznek amit mondok, főleg sok-sok olvasás alapján mondom, nincs velük tapasztalatom.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14136) bringasisti válasza farkas26 (#14134) üzenetére


bringasisti
őstag

A színváltozatok és az alfajok utódai szaporodásképesek, csak a ló meg a szamár házasságból fogant gyerkőc nem mert külön faj

BENEFON DELTA--------N8

(#14137) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy az eddigi tapasztalatok szerint melyik Pesti cég árulja a legjobb kész akváriumokat?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14138) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Iwagumi akváriumot létre lehet hozni CO2 nélkül? 2x24 T5 lenne, ADA Amazoniával, Easy Carboval, Eheim 2213-al esetleg táptalajjal. Mindenki mást mond, ma már olyat is mondtak, hogy a növények egyáltalán nem fejlődnének és tiszta alga lenne az egész, most akkor hogy van ez? Elvileg nem alkotna gyepet a parvula CO2 nélkül stb.

Kezdek tanácstalan lenni a sok tanácstól :C

Vagy ha nem iwagumi lenne akkor szimpla növényest érdemes egyáltalán így?

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14139) mdk01 válasza freelanced (#14138) üzenetére


mdk01
addikt

Persze hogy lehet növényest co2 nélkül.
A pervula is megvan nélküle csak nem úgy fejlődik és nem olyan szép.
Amúgy én személy szerint utálom a pervula-t mert ha megnyírom tele lesz mindenhol vele az egész akvárium azzal a pici levelekkel.
Nem fogsz amúgy egyértelmű választ kapni sehol semmire.

(#14140) freelanced válasza mdk01 (#14139) üzenetére


freelanced
addikt

Akkor tudsz esetleg ajánlani valamit helyette ami gyepet alkot?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14141) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Pont 3 hónappal ezelőtt vettem egy pár algázó gébet. Szinte abban a pillanatban beúsztak a szikla háttér mögé.
Egy két napig még láttam a fejüket ,de utána eltűntek.
Elkönyveltem ,hogy annyi nekik,hisz a háttér mögött nagyon kicsi a hely,és teljesen sötét,kaja meg végkép semmi.
Ma a szűrő takarítás közben észre vettem a szűrő alján úszkálni valamit.
Hát nem előkerült az egyik? :)

Most átraktam a növendék nevelő medencébe,szegény teljesen kivan a hónapok óta tartó sötét után a világosságban.

(#14142) orion1025 válasza freelanced (#14140) üzenetére


orion1025
őstag

Ha kicsi növényt akarsz, akkor Elatine vagy HC, ha igénytelenebbet és nagyobbat, akkor Sagittaria vagy Tenellus.

Szimpla növényest is lehet CO2 nélkül nevelgetni (folyékony mannával), hülyeségnek tartom sokak tanácsát, miszerint ne lehetne.Biztosan szűkül a használható fajok száma, de nálam eddig minden elvolt élesztős és folyékony CO2 használat mellett is.Sőt, a Carbo hatása például csak 6 órán át tart, erre nekem rásegített az élesztős, mert míg azzal nem telítődött a víz, addig a carbo ezt megoldotta abban a pár órában.Szóval hülyeség, sőt, rengeteg dolgot meg lehet cáfolni, hogy milyen minimál körülmények között miket nem lehet fellelni az internet sötét bugyraiban.Én sem vittem túlzásba sosem a technikát, mert nem is szeretem túllihegni az egészet, meg a pénztárcám is kímélem, így egy középutat választottam mindig.Teljesen jól el lehet lenni ezen a visszafogott szinten is, szóval ha rám hallgatsz, akkor nyugodtan állj neki a növényezésnek, persze ne egyből a lecsóba csapj bele, mert úgy csak bosszúság lesz a vége.

(Nem mellesleg nővényezésnél semmit nem vettem észre, mikor külső szűrőről egy "alulméretezett" belsőre álltam át.)

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14143) freelanced válasza orion1025 (#14142) üzenetére


freelanced
addikt

Ezekről mi a véleményed?

Micranthemum Sp. Monte Carlo TC
Marsilea Crenata TC

Az általad írtak mindegyike gyepet alkot?

Ezek közül melyik a legkevésbé CO2 függő?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14144) orion1025 válasza freelanced (#14143) üzenetére


orion1025
őstag

A Marsilea eléggé X-akta növény, lutri szerintem.Akkor inkább már Hydro sp. Japan.Na az az igazi minimál low tech növény, megölni nem lehet, és eléggé gyorsan nő.Mindegyik leírt növényt lehet gyepesítésre fogni, nekem az Elatine a kedvencem, de az is megint egy titokzatos növény, mert sokaknál kihal egyik napról a másikra.Ha biztosra akarsz menni, akkor Sagittaria, Tenellus, meg a Hydro.Ezek gyorsan is nőnek, és elég jól lehet teríteni velük.

Ja és ez a három nem igazán igénylik a CO2-t.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14145) freelanced válasza orion1025 (#14144) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Köszönöm szépen. :K Amúgy ha végül nem Iwagumi lesz hanem "sima", akkor milyen növényeket tudnál ajánlani ami jó lehet ezzel a felszereléssel?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14146) orion1025 válasza freelanced (#14145) üzenetére


orion1025
őstag

Ennek az ízlés szab határt, nekem például a hátul és oldalt is beterítő dzsumbuj a kedvencem.Nem mindegy hány liter, mert méretes akváriumhoz előnyösebb gyorsan növő fajokat válogatni, így nem kevés pénzt tudsz spórolni.Elég sok növényt lehet tartani átlagos feltételek között is, egy normális talaj kell, az a kulcs.A CO2 hiánya nyurgulást és kevésbé bokros növényeket eredményez, de ez sem igaz minden esetben, mert én sem tapasztaltam hasonlót.Persze a CO2 nem léte kevesebb tápozást is kíván, ezt is neked kell majd összehangolnod bármilyen növényt is válassz.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14147) freelanced válasza orion1025 (#14146) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, köszönöm Amúgy 54 literes lenne az aksi.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14148) freelanced válasza mdk01 (#14139) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Szerinted ha már úgy is 48W lenne felette akkor nem lenne jobb a 72l? Oda biztos nem sok a 48, nem?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14149) myk74 válasza freelanced (#14148) üzenetére


myk74
senior tag

Szerintem mindenképpen jó döntés lenne!10cm-el magasabb csak és szerintem jobbak az arányai,legalábbis nekem jobban tetszik mint a 30cm magas!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14150) freelanced válasza myk74 (#14149) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Értem. Gondolom karbantartani még nem sokkal rosszabb attól, hogy 10 cm-el magasabb. Viszont akkor remélem, hogy itt már nem gond a 48W.

Végül szerintem Eheim 2213 helyett Atman CF-800-at veszek, 4 év gari, és a 72l-be már kevés lenne a 2213.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.