Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15851) havri1 válasza Silentfrog (#15850) üzenetére


havri1
félisten

Fasza, akkor ezeket elhozom, van még 2 yellow is neki, és karácsony körül firefish. Most születtek.

Köszi ☺

[ Szerkesztve ]

havri

(#15852) Silentfrog válasza havri1 (#15851) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Olvass azért utána! :K

(#15853) havri1 válasza Silentfrog (#15852) üzenetére


havri1
félisten

Melanochromis cyaneorhabdos maingano (Bowers & Stauffer 1997)

A kelet-afrikai Malawi-tóból akváriumainkba került halacska nevét származási helyéről (egy folyóról Likoma- szigeténél), Mainganoról kapta. Endemikus faj, lelőhelyén kívül másutt nem található meg. A köves, sziklás görgetegzónában él, 3-15 méteres mélységig. 1996-ban került Európába, majd rövid idő alatt hazánkba is bekerült.

Rovarlárvákkal, planktonnal és kisebb rákokkal táplálkozik. A mbuna sügérek közzé és a közepes méretű Melanochromis-okhoz tartozik.

Kifejlett kori testméretük: a hím 10, a nőstény 8 cm. A nemek színezete teljesen megegyező, világoskék alapon, sötétebb kék vagy fekete hosszanti csíkok láthatók. Az úszók színe a farok úszókkal együtt sötétkék, a hát és a has alatti úszók, világoskékkel szegettek. Az ikrafolt mindkét nem esetében előfordulhat.

Melanochromis cyaneorhabdos maingano testfelépítése nagyon hasonló a Melanochromis johannii-ra. Az ivadékok színe már a kiúszáskor megegyezik a szülők színével.

Tartásukhoz minimum 200 literes, vagy ennél nagyobb medence javasolt, ahol sok, kövekből épített búvóhelyre van szükség. Több hím együtt tartása esetén állandóan rivalizálnak. Ez rossz hatással van az ikrázásra, lehet, hogy az ikrázás teljesen el is marad. Állandó reviert tartó hal, ami kb.0,5 négyzetméter. Ide csalogatja a beikrásodott nőstényt, mely elhalványodott színeivel jelzi az ikrázásra való hajlandóságát.

Az ikrarakás a már megszokott módon megy végbe; a hím és a nőstény állat egymás után körbe-körbe úszik. Minden fordulatnál a nőstény ikrákat bocsát ki, amit azonnal a szájába vesz. Az előtte úszó hím spermiumot enged a vízbe, a nőstény azáltal, hogy a hím farok alatti úszóján lévő, ún. ikrafoltot is be akarja kapni, a vízben lévő spermát is bekapja. Így már a nőstény szájában lévő ikrát megtermékenyíti.

Az ikrázás befejeztével a nőstény félre vonul és megkezdi a szájköltést. Az inkubációs idő 20 napig tart, 26 °C. vízhőmérséklet mellett. Ha nagyobb számú ivadék felnevelése a célunk, úgy a 18. napon vegyük ki a nőstényt a többi hal közül. Az ivadékokat köpessük ki, egy előre elkészített, a tartó akvárium vizével azonos minőségű és hőmérsékletű vízzel feltöltött, nevelő akváriumba. A nőstény állatot ezután visszatehetjük eredeti helyére.

Az elúszó ivadékok könnyen fogyasztják frissen keltetett sórák (artemia salina) lárváit, de a Cyclops nauplius-lárvái is megfelelőek a táplálásukra. Szívesen fogyasztják a grindal-t (Enchitraeus bukholzi) is. Nevelésük során kerülni kell a zsúfoltságot. Elengedhetetlenül fontos a heti egyszeri kétharmados vízcsere és a nevelőmedence erőteljes szűrése.

Fejlődésük megfelelő táplálás és jó tartási körülmények mellett gyors. Már hathónaposan ikrázhatnak. A nőstények az első pár próbálkozás sikertelensége után megbízhatóan forgatnak. Eleinte az ivadékok száma 6-8 darab, de később elérheti a 30-40 darabot is.

Ez idő tájt sajnos csak két kereskedésben kaphatóak, de remélhetőleg a közeli jövőben jobban elterjed, amit kellemes természete mellett, szép színezete is indokoltá tesz.

Szöveg és fotó: Fodor László (egoist)

Forrás: [link]

Ez így tetszik :)

havri

(#15854) Silentfrog válasza havri1 (#15853) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha megveszed,majd véleményezed saját tapasztalatból! :)

(#15855) bringasisti válasza havri1 (#15853) üzenetére


bringasisti
őstag

Orbitális faszság

BENEFON DELTA--------N8

(#15856) havri1 válasza bringasisti (#15855) üzenetére


havri1
félisten

A szerzőnek írd, ne nekem.

havri

(#15857) mufi válasza bringasisti (#15855) üzenetére


mufi
senior tag

Na, miert kell igy beszelni meg ebben a forumban is...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15858) havri1


havri1
félisten

Szereztem 5 db ilyen követ. Szerintetek beletehetem e az akksiba, ha igen, kell e valamivel fertőtleníteni, ha igen, mivel?
Kifőzni nem tudom, mert nagyok. Esetleg 60 fokos víznben tudom áztatni, annyi a távhő melegvize itt. Esetleg fottalok vizet, és egy vödörben áztatom.

Kerti tóban voltak éveken át, utóbbi 4 évben a a tó megszünése miatt hevertek az ég alatt.
Most nagynyomásúval kicsapattam a koszt belőle, de biztosan van még benne cucc.


[link]


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#15859) bringasisti válasza havri1 (#15856) üzenetére


bringasisti
őstag

Láttam hogy egy szerzőt idéztél és tudom kit idéztél. Sajnálom hogy Neked más jött le mint ami a szándékom volt. Legközelebb körültekintőbb leszek.

BENEFON DELTA--------N8

(#15860) havri1 válasza bringasisti (#15859) üzenetére


havri1
félisten

Részemről semmi gond, csak azt hittem rám irányult :)
Én régen sügereztem, akkor sem így, ilyen fokon. Volt pár, elvoltak, meghaltak.
Most már körültekintőbben szeretném, hogy évekig éljenek, jó körülmények között.
Ezért próbálok minden infót összeszedni, amit csak lehet.

Melyik része volt f@szség szerintd? Tartás, nevelés, ívás?

havri

(#15861) bull84ghia válasza havri1 (#15834) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mekkora ez az akvárium? Szép nagyon :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15862) havri1 válasza bull84ghia (#15861) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, bár ez itt még elég minimal :) 240L
Most pakolgatom majd bele a kimosott, átfőzött köveket, és kap még 1 vasfát is.

havri

(#15863) mufi válasza havri1 (#15858) üzenetére


mufi
senior tag

Én ezt kifőzés nélkül nem tenném bele az aksiba...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15864) bull84ghia válasza havri1 (#15862) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én most akarom lecserélni az 54 literesemet egy nagyobbra.
De sajnos nincs túl nagy helyem így egy 116 literest néztem ki magamnak.
Igaz használt de szép háttér van bent és nem is drága.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15865) havri1 válasza mufi (#15863) üzenetére


havri1
félisten

Egy jó órán keresztül főztem őket, és atmostam megegyszer, majd atsikakltam koromkefevel.
Szükséges még valami mielőtt berakom?

Bull84ghia: milyen halakat szeretnél?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15866) bull84ghia válasza havri1 (#15865) üzenetére


bull84ghia
őstag

Amik vannak jelenleg is:razbóra,vfejü pontylazac,páncélos,garnéla

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15867) havri1 válasza bull84ghia (#15866) üzenetére


havri1
félisten

Szépen be lehet rendezni, milyen méretei vannak az akksinak? Milyen szűrő lesz benne?

havri

(#15868) bull84ghia válasza havri1 (#15867) üzenetére


bull84ghia
őstag

80x40x30 és egy eheim2211-el fogom kezdeni.
Most a jelenlegi 54l már szépen beállt, a növények is cseperednek, ezt szeretném tovább vinni.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15869) havri1 válasza bull84ghia (#15868) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is pont beállt az 54literes, amikor átköltöztettem a növényeket a nagyba. Ott pont már hajtotta az új leveleket.
Hát, sok levél eldobta magát..Remélem túléli a kis Anubias, még van 3 levele.

Más: sügeres olx-es eladó nem jelentkezett tegnap délelőtt óta..Lehet nem is baj, holnap elhozok 10 kis halacskát az újpesti tenyésztőtől, és lehet december környékén hozok még hozzá 6-8 yellow-ot (vagy tőle vagy mástól), mert most csak 2 lesz. És esetleg a firefishekből.

3x7 példány / fajból még jó lehet vajon?
Így a 20 lélektani határt épphogy átlépném, viszont 3 faj lenne az akksiban.
Yellow, Maingano, és Firefish

[ Szerkesztve ]

havri

(#15870) havri1 válasza havri1 (#15869) üzenetére


havri1
félisten

Letelt az 5 perc, nem tudom szerkeszteni.

Ilyen lett most, végül beleraktam a köveket. A bal oldali kerámia kisházat ki akarom még majd venni, de most bennefelejtettem.
Még pár követ kapok havertól, és kb ennyi egyelőre amit össze tudtam hozni. Nem igazán tetszik, és félek, a sügerek a növényeket ki fogják tépni, tehát nagy valószínűséggel növnymentes akksim lesz.
Szikla darabokból fel tudnék az akvárium hátuljában építeni "falat", de félek leomlik, és összetöri az akksit.
Hülyeség összeragasztani csemperagasztóval pl a köveket?
Vagy hagyjam így, azztán majd kialakul?
Bízom a növényekben, hátha megmaradnak, megerősödnek a gyökerek annyira, hoyg ne tudják kirángatni, kiforgatni a kavicsból.

[link]

Ja, természetesen a kishalak mennek át faterhoz az 56 lityisbe, nem lesznek keverve a sügerekkel :DDD
Csak a kis harcsám marad, az aymonieri, meg a 2 algaevő márna

[ Szerkesztve ]

havri

(#15871) bull84ghia válasza havri1 (#15870) üzenetére


bull84ghia
őstag

Azt a nagy fát hol vetted?
Szépek a növényeid is, gondolom tápozod őket!?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15872) havri1 válasza bull84ghia (#15871) üzenetére


havri1
félisten

Az 2db vasfa, csak próbáltam összeilleszteni, mintha egybe lennének. Az illesztésre mohát terveztem, de alábhagyott a lelkesedésem, miután kiderült, a gömboha lassan "terjeszkedik".
Jó lenne, ha lenne még 1 belőle, és akkor a bal szélére is tudnék tenni egyet, de ennyi van..Itt vettem Szentendrén a kisállat kereskedésbe, rendelésre hozta, 1400ft/db volt.
Az az igazság, nem tápoztam eddig, de most, az új akksiba tettem sima növénytápsót, amit a helyi halasboltban volt..Hogy ér e valamit, passz. De gyanítom, ameddig nincs beállva az akvárium, minden tápanyag jól jöhet.

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#15873) bringasisti válasza havri1 (#15860) üzenetére


bringasisti
őstag

Kilencvenes évek legelején láttam egy filmet ahol a bennszülött gyerekek egy botra felszúrtak egy csomó Tropheus - t és mutogatták a hosszasan vergődő halakat a filmeseknek. Ekkor kiszámoltuk hogy a fiuk 35-40 ezerért vacsoráztak fejenként ( 91) ben. Vagyis közel se olyan problémás halak ezek mint ahogyan le van írva. Rendkívül szívósak betegségre nem érzékenyek a leírt medence méret fele is megfelelö. A követ a sütőben a legegyszerűbb kezelni

BENEFON DELTA--------N8

(#15874) bull84ghia válasza havri1 (#15872) üzenetére


bull84ghia
őstag

Azt hittem 1 db az egész. Hetente cserélsz x% vizet vagy 2 hetente?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15875) mufi válasza havri1 (#15872) üzenetére


mufi
senior tag

Az utolso kepen, a bal oldalon levo noveny nagyon szep, hogy csinaltad, hogy ilyen bokros legyen? :F

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15876) biomassza válasza havri1 (#15870) üzenetére


biomassza
csendes tag

Én ragasztani tereptárgyakat szilóval szoktam - úgy tuti nem borul a halak nyakába, nem töri össze az üveget semmi, és átalakításhoz szét is szedhető ha nagyon muszáj.

Gyökerek és halak: sok szerencsét :) nem tudom a beszerzendők milyen aktivitással túrnak. Nekem van egy sima algaevőhöz képest jóó nagyra nőtt hímem - örök versenyben van egy vízikehellyel. Következményképpen csóró növény csupasz gyökerei teljesen uralják azt a sarkát az akváriumnak, ahol a halam tanyázni szokott. Egyelőre döntetlen a harc.

(#15877) havri1 válasza bringasisti (#15873) üzenetére


havri1
félisten

Bull84ghia: Most volt 1 hetes a víz a nagyban, eddig 2x10%-ot cseréltem, de kb ez is marad, ha az élőlényeknek is megfelelő.
Kis akksiban heti 20% volt a nyerő (56l)

(#15875) mufi : Az a növény úgy nő, mint a bolondgomba! 3x méretre hízott kb 2 hónap alatt..sok fény, ennyit vettem észre.

(#15876) biomassza: Köszi, a szilo jó 5let :) Növényeket meg meglátjuk meddig birják. H akitúrják, elöször megpróbálom súlyozni, ha az sem segít, jön a tálcás szűnyoghálós próba. Ha letépik a leveleik, lerágják, akkor átteszem az 56 lityisbe őket, és fater élvezheti tovább. Én meg kövezek..sziklázok..:)

[ Szerkesztve ]

havri

(#15878) mufi válasza havri1 (#15877) üzenetére


mufi
senior tag

Mennyi W/l? Amúgy a növény vízalatti volt amikor vetted, vagy levegőn tartott?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15879) havri1 válasza mufi (#15878) üzenetére


havri1
félisten

A kis akksin egy gyárittető volt, vagyis van, abban egy 16w-os lampatest van. Inkább úgy mondanám, sokat világított. Reggel 6 körül be, este 9-10 körül ki, minden nap.
Mindjárt visszakeresek, amikor vettem, itt azonosította be fórumtárs, hátha megvan a növény neve.
Víz alatti, rendes kis gyökeres kosárban volt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15880) Garold


Garold
senior tag

Megmutatom akkor én is az akváriumom. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15881) turbulencia8 válasza Garold (#15880) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szep nagyon! Irhatnal kicsit a gepeszetrol es a karbantartasrol is! :)

(#15882) Garold válasza turbulencia8 (#15881) üzenetére


Garold
senior tag

A technika:
Akvárium: br. 180L, egyedi méretre lett gyártva
Szűrő: Hydor Ext. Professional Filter 250
Világítás: 2x36 W kompact fénycső 4000K és 6500K
Néha élesztős Co2
JBL táptalaj, 20 kg tört bazalt

Karbantartás:
heti ~40l vízcsere ha van rá időm (ha nincs akkor 2 hetente), 2-3 hetente rendezem, nyírom a növényeket.
Alga sajnos van, ecset és zöld is, harcolok vele egyenlőre döntetlen az állás.
Tropicalfish micro, macro tápot kapnak a növények.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15883) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!
Külső szűrő vásárlásán gondolkozom, szívesen fogadok tanácsokat, tapasztalatokat.
Az akvárium egy gyári 60L-es Tetra. "Kertészkedni" szeretnék majd, szóval nem baj, ha van tartalék.
Ezt néztem ki. Lenne majd hozzá Lily bemenő, kifolyó is.
Olyan kellene amibe házilag is tudok szivacsot, töltetet cserélni és nem kell a gyárit megvenni.

Egyébként most így néz ki (ha már más is töltött fel képet :) ), de ezt szeretném kicsit "kertesíteni".

[ Szerkesztve ]

(#15884) Silentfrog válasza claire78 (#15883) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mennyi a keret a szűrőre? Új vs használt?

(#15885) mufi válasza claire78 (#15883) üzenetére


mufi
senior tag

Ekkora aksira co2? :F :B :N

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15886) claire78 válasza Silentfrog (#15884) üzenetére


claire78
senior tag

Lehet használt is, ha jó állapotú.
Keretet a józan ész szabja nálam. :) A linkkelt szűrő környéke.

(#15887) claire78 válasza mufi (#15885) üzenetére


claire78
senior tag

Nem értelek, nano akváriumhoz is léteznek diffúzorok. Szerintem nem a méret határozza meg, hanem a növények mennyisége. Említettem, hogy szeretném még fejleszteni, és eddig is jó ötletnek tűnt: a növények iszonyat gyorsan fejlődnek és "okádják" (már elnézést :B ) magukból az oxigént.

(#15888) Silentfrog válasza claire78 (#15886) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg ugyanannyiért jobb? /nagyobb tartály,nagyobb vízforgatás,ingyen posta/ [link]

(#15889) claire78 válasza Silentfrog (#15888) üzenetére


claire78
senior tag

:C :R

(#15890) havri1


havri1
félisten

(#15891) claire78 válasza Silentfrog (#15888) üzenetére


claire78
senior tag

Egyébként Tetra szűrőkről mik a tapasztalatok?
A gyártó termékeivel én személy szerint elégedett vagyok.

(#15892) havri1 válasza claire78 (#15891) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 1 hete üzemel, profi cucc. Összeszerelés, kialakítás, minőség, halk, teljesítménye elegendő nekem.

havri

(#15893) claire78 válasza havri1 (#15892) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor gondolom nekem is elég lenne a teljesítménye (60L) :)

(#15894) Silentfrog válasza claire78 (#15891) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem is az van,Tetratex 1200. Használtan vettem az összes tömítést kicseréltem benne mert ahol lehetett ott folyt.
Azóta tökéletes. /600 forintból megvan az összes tömítés,jó sok van benne! /

.: Én nem vennék olyan vízmelegítőt. Ezer pár százzal olcsóbb mint az Atman 300wattosa és arra helyi 3 év ragi van.

[ Szerkesztve ]

(#15895) havri1 válasza Silentfrog (#15894) üzenetére


havri1
félisten

Persze, ha kapható atman helyben, annak jó :D
Én nem láttam, csak weben. 4400 volt a legolcsóbb amit kéz a kézben láttam.
Amúgy 50w wan most bnne, 26 fokon tartja, néha megy csak. fűtés nélkül 24.5 fokos a víz.

Megérkeztek a Mainganok, meg a 2 Yellow, baromi jó fejek :DDD

havri

(#15896) Silentfrog válasza havri1 (#15895) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ja igen írtad, hogy levegős volt a szűrőd? Az megszűnt?

(#15897) havri1 válasza Silentfrog (#15896) üzenetére


havri1
félisten

Igen, semmi bubi nincs.

havri

(#15898) Silentfrog válasza havri1 (#15897) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor csak levegős volt ,de kidolgozta a szűrőből! :P

(#15899) biomassza válasza claire78 (#15891) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia!

Épp ma vettem meg a második ex 1200-amat, arról még nincs tapasztalatom, de az előző, meg egy ex 700 eddig hibátlanul ment. Nem volt annyira halk egyik sem, mint pár helyen írják, hogy rá kelljen tenni a kezemet, hogy érezzem, megy, de nem is traktor. Emellett van egy eheim 2215, azzal sem volt semmi bajom eddig. Külső szűrőkben ennyi a tapasztalatom - kicsit egysíkú, de igyekeztem nem hulladékot venni :DDD

(#15900) Silentfrog válasza biomassza (#15899) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Érdekes, hogy eltérő a tapasztalat a hanggal kapcsolatban. Én nem hallom a hangját,vagyis egy csöpp hangja,mély búgó hang. Nem tudom, hogy ennél egyáltalán van e halkabb külső szűrő.
Mennyiért vetted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.