Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) Silentfrog válasza havri1 (#15800) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van ahol le van írva, hogy mennyit lehet.
Nem a csap állását kell nézni,hanem a vízátfolyást. /bár ahol le van írva/talán valamelyik Eheim szűrőnél láttam ott a csap állását írták/

[ Szerkesztve ]

(#15802) havri1 válasza Silentfrog (#15801) üzenetére


havri1
félisten

Tehát akkor nem tesz jót neki.
Eléggé forgatja a vizet maxon, most próbálgatom a csövet ide oda rakosgatni, hátha jobb.
Halak bírják a nagy vizáramalást? Sügerek

havri

(#15803) Silentfrog válasza havri1 (#15802) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Félreértettél,a gyártó szerint is lehet csökkenteni a nyomó ágon az áramlást. Csak a százalékos arányára nem emlékszek.
Tehát lehet,nem károsítja a szűrőt.
Utána nézek,hátha meglelem a leírást.

(#15804) havri1 válasza Silentfrog (#15803) üzenetére


havri1
félisten

Nem, értettelek, csak abból gondoltam, hogy ha van határ, hogy mennyit lehet, akkor valószínűleg azért, mert nem tesz jót neki ☺
Annyira nem kell keresni, háromnegyed alá nem zárom, ennyi már elég, hogy ne kavarja.
Köszi azért!

[ Szerkesztve ]

havri

(#15805) Silentfrog válasza havri1 (#15804) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha kicsit zársz akkor nem lehet gond! Majd ha koszolódik a szűrő kinyitod. ;)

(#15806) myk74 válasza havri1 (#15804) üzenetére


myk74
senior tag

Nálam ha nagyon le van fojtva a szűrő akkor zörög rotor.Tehát addig nem szabad lefojtani hanem kicsit feljebb kell tekerni.Tegyél be egy lillyt az jobban szétteríti a vizet,nem kell annyira fojtani.Nekem a lillym az egy gyerek locsolónak feje :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#15807) havri1


havri1
félisten

Köszi mindkettőtöknek!

Ezt ha teljesen elzárom, kattan egyet, de csendben van. Mintha küresjáratba tenné magát, vagy passz.
Kicsit zártam rajta, az érzés kedvéért.

Más:

akvarista.hu-ról vásárolt már valaki? Borzalom az az oldal, vagy csak nekem nagyok az igényeim?
- Lassú
Ömlesztve vannak a hirdetések. Azon kívül, hogy a kategóriák megvannak, azon belül káosz. Valaki ott beszélget, valaki hirdet, vicc. Mindezt telefonszám és email nélkül.
- Privát üzenetről nem jön értesítés

3 napja lesem az eladó válaszát, hoyg mikor meheznék a halakért. Jó áron adja, simán átvenném az összeset. Olvasta, válaszolt, h megvannak még, írtam neki, adjon telefonszámot. Olvasta, de semmi reagálás.
Kezdek már bepöccenni.
A vége az lesz, elmegyek egy kereskedésbe, és 4x áron veszek nagykereskedésből származó külföldi halat. Amitől óckodom, mivel sok rosszat hallottam az import halakról.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15808) Silentfrog válasza havri1 (#15807) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amióta új az oldal azóta nem látogatom.
Nyugodtan letörölhették volna az összes hozzászólást és kezdték volna elölről.Mivel a régi hozzászólásokban több a //)(%@_* mint az értelmes szöveg ezért hasznavehetetlen az egész.
Ők tudják...
Hiába a sok reklám ha nincs látogató,fórumozó

(#15809) tzimash válasza havri1 (#15807) üzenetére


tzimash
őstag

Pocsék az a fórum... sajnos.

1-3mm kvarchomok jó aljzatnak, kell még valami más is?

(#15810) mdk01 válasza Pikkolo^^ (#15794) üzenetére


mdk01
addikt

Én az ilyennel azt csináltam hogy leszedtem azt a réteg kavicsot és befőttes(vagy akármilyen) üvegbe majd ment rá a 60fokos víz. 30 perc majd megy vissza az aksiba. Ahogy visszarakod már látszik hogy pirosodik és egy két nap és eltűnik. Legalábbis nekem eltűnt de van Reticulatus-om.
A tárgyakról ilyen módszerrel pillanatok alatt el lehet tüntetni, a növényeknél kell kíméletesen bánni velük, de ott is megnyerhető a csata, ha az ember vissza veszi a tápozást, az etetést és cseréli szépen a vizet hetente. Ezek nálam mindig beváltak ha kicsit elhanyagoltam apukám 54literesét.

(#15811) mdk01 válasza havri1 (#15774) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt a két réteget a sügérek szerintem hamar egy réteggé fogják tenni. :)
...még akkor is ha az a 0,5mm esetleg 0,5cm.
Biztos sügéreket akarsz? Az eddigi elképzelésedet eléggé keresztbe teszik.

[ Szerkesztve ]

(#15812) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Meg tudjátok mondani, hogy mit adhatok a pár napos ivadék anciknak? /közönséges algaevő harcsa/
Mit esznek ezek a kis sz@rosok? :DDD

(#15813) mdk01 válasza Silentfrog (#15812) üzenetére


mdk01
addikt

Találnak maguknak :)
Én sem adok nekik külön semmit, mégis folyton felnőnek :).
Esetleg etethetsz lemeze kajával abból biztosan megtalálnak valamennyit.

(#15814) Silentfrog válasza mdk01 (#15813) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A sügeres medencéből mentettem ki őket mielőtt szétúsztak volna és eledel lett volna belőlük.
Egy tök szűz üres 10 literes medencébe kerültek. Raktam egy kis vasfát nekik a nagyból.
A lemezestől tartok, hogy elszennyezi a vizet.

(#15815) mdk01 válasza Silentfrog (#15814) üzenetére


mdk01
addikt

Kirakhatod az ablakba is az aksit had zöld algásodjon be.

(#15816) mdk01 válasza Silentfrog (#15814) üzenetére


mdk01
addikt

Meg forrázhatsz le valami zöldség félét amit eltudnak nyammogni, aztán kiveszed a maradékot, majd 2 nap múlva megint valami és megint kivenni....vagy valami ilyesmi, de túlélik az biztos. :)

(#15817) Silentfrog válasza mdk01 (#15816) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van egy kis sütőtöktök itthon. Képen láttam, hogy megeszik. Megpróbálok adni nekik,hátha ízlik nekik. :)

(#15818) havri1 válasza mdk01 (#15811) üzenetére


havri1
félisten

Természetesen a méret nem stimmel. Zacsin volt ez írva, de se a homokra, se a kavicsra nem igaz.
Olyan 1-2mm apró szemű kavics a teteje. Van még belőle a kis akksiban, azt még rá fgom a végén szórni.
Eleinte egyszerű halakat szerettem volna, úgy is volt valóban tervezve, de gyakorlatban az akksi nayon nagy, túl aprók a halaim hozzá.
Sügerek felé húzok is, régen is volt, akkor se sokáig, most belevágnék újra.
Az akksi még nincs berendezve, 2 vasfám van, 3 díszem (műkő) és egy valag szőlőtőke, amit most szárítok.
Növényeknek nem adok túl sokat, az átköltöztetést is megérezték, eldobáltak pár levelet, szóval azt is lehet valószínűleg újrakezdenem.

Persze a sügers csávó nem jelentkezik..

havri

(#15819) Pikkolo^^ válasza mdk01 (#15810) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én a kukázást választottam.

BP-n tudtok mondani boltot ahol ecsetalga evő hal kapható?

(#15820) mdk01 válasza Pikkolo^^ (#15819) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen kukázást?

(#15821) havri1 válasza mdk01 (#15820) üzenetére


havri1
félisten

Gondolom kidobta a "fertőzőtt" kavicsot.

havri

(#15822) Pikkolo^^ válasza havri1 (#15821) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Pontosan.

(#15823) havri1


havri1
félisten

Vettem pár nagyobb gömbmohát.
Szerintetek ha szétbontom, lapítva, akkor azt szét tudom teríteni 1-2 dekorkőre? Megmarad?
Be kéne futtatni vele az egyik vasfát, megy egy kerámia bújót.

havri

(#15824) mdk01 válasza havri1 (#15823) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem nem maradt lapos hosszú távon.
A másik meg hogy annyira lassan növekszik hogy megőszülsz mire az valamit "befut". :)
Akkor inkább valami egyéb mohát válassz ami gyorsan nő.

(#15825) havri1 válasza mdk01 (#15824) üzenetére


havri1
félisten

Ettől tartottam 😠
Sajnos azokban az üzletekben, ahol eddig megfordultam, ez az egyetlen moha volt nagy ritkán kapható.
Most sok bújót kéne kialakitanom, ez a következő projekt.

Sugereknel tényleg nem lehet keverni, hogy nagyobbak közé veszek később kisebbeket? Tehát csak egyszerre, egy korú / méretű marad csak meg egymás mellett?

havri

(#15826) Silentfrog válasza havri1 (#15825) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon gondold meg,hogy milyen sügeret veszel.
1.: Ne nőjön meg 10-12 centisnél nagyobbra. /mivel relatíve kicsi a medencéd. /
2.:Zebrasávos,Sajica sügereket se akarj,mert folyamatosan szaporodnak és ilyenkor a hímek bulldogok,ha benyúlsz hozzájuk hatalmasat tud harapni a 10-15 centis hím,nem kíméli a többi halat sem.
3.: Kék fekete csíkos halat /Elongatus,Demasoni / csak min. 10-es csapatba érdemes venni, mert ha csak két hím van a medencébe kinyírják egymást,és bármelyik halba "belekötnek" :DDD

Ajánlom a császársügéreket.
Gyönyörűek!

Pl:

Vagy

Vagy

Vagy

Esetleg ha szereted a buckákat amit a halak ásnak akkor őt ajánlom! :)
Nekem is vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#15827) havri1 válasza Silentfrog (#15826) üzenetére


havri1
félisten

Rot-rot, meg valamilyen yellow?
Azok vannak itt a kereskedésbe.
Nagyra nőnek? 1k/db, olyan 4-5cm lehetnek kb.
A császár sügér nem tetszik. Színei gyönyörűek, de a formája fura. A keskenyebb, laposabb testű jobban tetszik.

Na meg a zebrasávos!
Ha csak abból van a medencében, iváskor egymást is szétkapják?
Köszi a sok infót 😊

[ Szerkesztve ]

havri

(#15828) myk74 válasza myk74 (#15806) üzenetére


myk74
senior tag

Itt a maszek lilyről kép:
[link]
Most alakítottam át az akit,így még kicsit sivár!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#15829) Silentfrog válasza havri1 (#15827) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Yellow /aranysügér / nagyon békés a sügérek között. Simán vehetsz belőlük 240 literbe akár 10-et is.
Ha lehet 3-4 hím és a 6-7 nőstény arányba. kerüld a nem fajtatiszta egyedeket.
Az aranysügér erős sárga színű esetleg fakó majdnem fehér. Csík,folt, nincs bennük,egyszínűek. Sok az összeívott nem fajtatiszta egyed,ezeket ne vedd meg ,nem is szépek ha felnőnek.
Nálam a domináns hím kb 12 centis,a nőstények kb 6-7.

A vörös zebrasügér /rot-rot/ nősténye van nálam hím nélkül. Relatíve békés,szeret ásni. A növényeket szeretik megtépázni,letépi, de a leveleket,de nem eszi meg,csak duhajkodik!

Hidd el,zebrasávosokat NEM akarsz!! A legelső sügeresemben is voltak,itt egy video amikor még kicsik voltak,ez az első szaporulat. Nézd meg ,hogy ver oda a yellownak. Ennél sokkal agresszívek felnőtt korukba.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15830) havri1 válasza Silentfrog (#15829) üzenetére


havri1
félisten

Köszi ismét a sok infót!
Úgy látom, nekem a Yellow sügér lesz az egyik befutó :)
Nagyon tetszik, viszont még van egy ilyesmi, ami gyakorlatilag ugyanígy néz ki, csak kék. Olyan is volt a kereskedésbe, egy medencében voltak. Nevét nem tudom, ha ma nyitva van, lemegyek, megnézem.
Örülnék, ha ez a 2 faj lenne benne, mert szépek :)
Még azt kellene letisztázni, hogy összesen akkor ezekből a méretű halakból mennyit vegyek a 240L-be? 10 összesen?
lehet 20 is még? Bár az már sok beruházás nekem most..
Ha csak 10, akkor lesz 10 Yellow.
Van egy Aymoneri, és 2 db algaevő (aminek nem tudom a pontos nevét, ennyit mondtak, fonal algaevő hal) . Hasonlít az Aymoneri-re, csak a szája más fajta.
Szóval ezeket kinyírják a sügerek, vagy maradhatnak a medencében?
(kb 4 cm-esek)
Videó marha jó, megnéztem a többit is, leleményes kis halak ezek hallod :DDD
:R

(#15828) myk74 : Nagyon szép az akváriumod!

[ Szerkesztve ]

havri

(#15831) Silentfrog válasza havri1 (#15830) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az Aymoneri moszatevő márna elég bolond hal,algaevő,rengeteg barna algát megeszik,nagyra nő.
Egy 10 centis nálam is van őt nem kell félteni a sügérektől,vehetsz belőle ha szeretnél.

A másik így néz ki?

Vagy így?

Az első nem ajánlott neked az a törpe szívóharcsa a második a sziámi orányos márma. Az előbbi 4 az utobbi 15 centire nő.
Orányos márna nekem is volt,de kiugrott a medencéből. :(((

(#15832) havri1 válasza Silentfrog (#15831) üzenetére


havri1
félisten

Második :)
Baromi fürgét, és hihetetlen módon zabálják az üvegen az algát.
Aymoneri már 1 éves kb, de a kis medencében nem nőtt szinte semmit se. Viszont hálásan pucolta az algát.
2 volt, de az albinót kinyiffantotta. Addig kergette, ameddig feladta szegénykém. Nagyon agresszív hal ahogy észrevettem. 100l / 1 db, ahogy olvastam, a területvédés miatt.

Arra még tudnál válaszolni, hogy összesen hány db sügeret érdemes szted vennem?
Maradok a 10-13cm max méret mellett, tehát erre kéne bekalibrálni. Nyílván lesznek elhullások is, de ezzel nem számolnék egyelőre.
Kicsit félek a vasfa miatt lágyított víztől, mindenhol azt olvasom, hogy a neonokon kívül semmi nem szereti a lágy vizet, a sügerek meg különösképpen nem.
Lehet csinálok 1 hét után egy 40%-os vízcserét. (Hétfőn lesz 1 hete, hogy benne a víz az akksiban. 12l bejártott vizet kapot már a kicsiből, meg a kis szűrő szivacsát belemostam a nagy akksiba).

havri

(#15833) Silentfrog válasza havri1 (#15832) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam a 300 literbe van kb 20,de most adtam el belőlük, 25- volt még legalább 10-et szeretnék.
20 darab max 10 centire növő hal szerintem mehet bele.

Ismerősnél szintén egy 300 literesbe van 40 egyed és a vértestű sügérek 15 centisek lehetnek.

A rot rot úgy tudom, hogy kereszteződhet az aranysügérrel.

Érdekes, hogy a vasfa és a szőllőtőke állítólag lágyítja a vizet,nálam csak az van a medencébe de a tesztek szerint nem csökkent a vízkeménység csak egy picikét,még akkor sem amikor frissen belekerültek a medencébe akkor sem.
Pedig 3 naponta tea színű volt kezdetben. Még most is színez,de más nem annyira mint kezdetbe.

(#15834) havri1


havri1
félisten

Fél órája próbálom lefotózni ezt az algaevőt, de olyan fürge, képtelenség lekapni :DDD

[link]

Most ilyen az akksi, pár guppi meg pár neon benne van már:

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#15835) Silentfrog válasza havri1 (#15834) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha a farok úszójában végig vagy majdnem végig van a fekete csík akkor az a biztos , hogy sziámi algaevő. :K

Mennyiért vennéd az aranysügéreket?

(#15836) havri1 válasza Silentfrog (#15835) üzenetére


havri1
félisten

980-ért volt kiírva, gyanítom nem ad engedményt 10 db-nál :(
Olyan 3-5 cmesek voltak kb, szép élénk egyszínűek.
Meg mondom, volt ott ugyanolyan, csak kékben is.
Ilyen kis méretben már az aranysügereknél meg lehet állapítani melyik a hím, nőstény?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15837) Silentfrog válasza havri1 (#15836) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nézd ezt!
[link]

Ha 20-at viszel biztos enged az árból.
20X250=5000ft
20X980= 19600ft.

Nagyon nem mindegy! 980ft irreálisan magas ár az aranysügérért. Legtöbb helyen/boltba/ a 4 centis körülieket 500 forint körül adják

Egyébként a linklet képen egy domináns hím van.
Kis korukban nehéz megkülönböztetni a nemeket,talán amelyiknek nincs fekete szín az úszójukban az a nőstény.
Legalábbis amikor én vettem a nőstények egyszínű sárgák voltak,és most is azok.

A természetben van kékes szürkés változat és ráadásul az élőhelyén az a gyakoribb,én még nem láttam képen sem, hogy milyen is a nem sárga színű yellow :)

Képet nem csináltál róluk a kereskedésbe??

A delfinsügér mögött szerintem nőstények vannak.

Ő meg biztos hím.:

[ Szerkesztve ]

(#15838) havri1 válasza Silentfrog (#15837) üzenetére


havri1
félisten

Ú, ez nagyon király! Nincs közel, de ha ennyiért meg lehetne venni őket, simán megéri!
Köszi!
Nem csináltam képet, és most neten keresgélve, lehet nem is sima aranysügér volt, hanem yellow citromsügér.
De az összes sügér 980-1100 között volt beárazva sajna itt a kereskedésbe.

havri

(#15839) Silentfrog válasza havri1 (#15838) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szentendrén laksz?

(#15840) havri1 válasza Silentfrog (#15839) üzenetére


havri1
félisten

Igen, 19ker még belefér

havri

(#15841) Silentfrog válasza havri1 (#15840) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Írj neki mailt, hogy mit mennyiért ad. ;)

(#15842) havri1 válasza Silentfrog (#15841) üzenetére


havri1
félisten

Írtam neki, egyelőre semmi, de remélem ő válaszolni fog, nem úgy mint az akvarista.hu-s eladó :U

havri

(#15843) Silentfrog válasza havri1 (#15842) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem válaszolni fog,hisz ő ahogy elnézem ezzel üzletel. :P

(#15844) mufi


mufi
senior tag

Gyömyörűek a delfinsügerek. Csak ezt a színezetet elég nehéz elérni mind a megvilágítás mint az etetés terén...de nagyon szépek, nagyon tetszenek az ilyen kék színű halak. Kék guppija nincs valakinek? ;]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15845) Silentfrog válasza mufi (#15844) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pát napja voltam a fővárosi tropicariumba, voltak delfin sügérek,fémhalogén lámpával volt világítva a medence,de ott nagyon satnya színük volt.

(#15846) havri1 válasza Silentfrog (#15845) üzenetére


havri1
félisten

Maingano gáz nekem? 6db 3cm-es van a közelben, most kaptam levélben. 1800ft.

Ez az a kék csíkos, amit írtál, hogy nem kéne?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15847) claire78 válasza mufi (#15844) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem van, kicsit lestrapáltak a Betta mellett. :D
Oda is adnám ingyen a kettőt, de többe kerül az utazás.
Arculatváltást szeretnék úgyis.

Más: használt külső szűrőt érdemes venni? Hol érdemes szétnézni?

(#15848) mufi válasza claire78 (#15847) üzenetére


mufi
senior tag

Merre vagy? Lehet eltudok menni érte, de azért feltehetnél pár képet :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15849) biomassza válasza claire78 (#15847) üzenetére


biomassza
csendes tag

Mondanám, hogy az akvarista.hu-n de olyan szinten elbarmolták a fórummotort, hogy nem látod, mikor írnak neked. Vagyis én leginkább ott kinézem, aztán olx-en megkeresem, mert jó eséllyel ott is fent van. Csak aki az akvaristán meg meri hirdetni, az kicsit kevésbé jellemző, hogy repedt, leharcolt, összegányolt cuccot akar rád sózni. A régi fórumon kifejezetten jó árban lehetett ilyesmit szerezni.

(#15850) Silentfrog válasza havri1 (#15846) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem ,így csíkos! :DDD
Ezek is mentek tőlem, hiába saját nevelés,már 3 centisen sem bírtak magukkal! :DDD

Az Elongatusok és a Demasonik bolond halak! Van ezekből vagy 100 féle. Nagyobb csapatba kell tartani őket.

Nekem még sosem volt Maingano-m így ezt nem tudom. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.