Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) orion1025 válasza Silentfrog (#14541) üzenetére


orion1025
őstag

Alapból nem is veszek noname márkákat, nálam a legalja a Kanlux.Az ominózus kép formájában linkelt spot pedig már évek óta kapcsolgatva van, megy huzamosabb ideig, de még így is fényerőben lenyom 2db hasonló kaliberű SMD-s verziót.

Ami olcsó, az nem véletlenül az.Ezekben a nagyobb gyártók által kipotyogtatott gyengébb minőségű elemek vannak felhasználva, a ledszalag pedig a totális legalja, abban csak a selejtek vannak.Így nem mindegy a márka sem, lehet leddel növényezni, de csak kis vízoszlopnál meg szárazon, de még így sem a gagyi márkákkal.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14552) Silentfrog válasza orion1025 (#14551) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

[link] Ebből vettem egy fórumtárstól egy rakással az akvárium fölé kiegészítő fényforrásnak.
Hiba volt,ezek döglöttek be pár hónap után szinte mind
Én olcsón vettem de jelenleg is árulják még 3600 forintért darabját.
Gondolom szidják ezt a magyar céget aki forgalmazza! :)

(#14553) orion1025 válasza Silentfrog (#14552) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan ez az egyik olyan gyártó, ami selejtből dolgozik.Nem jutott eszembe tegnap a neve, arra emlékeztem, hogy sötét színű a doboza.

Mellesleg nálunk 2000Ft alatt már kapható.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14554) Silentfrog válasza orion1025 (#14553) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amit megér az az ingyen vagy még annál is olcsóbb! :)

(#14555) orion1025 válasza Silentfrog (#14554) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan fogalmaztál.A névtelen dolgok már csak ilyenek, a nagyáruházi márkák a másik kedvenceim, mint például a Landlite.Az ipari hulladék fogalmát meríti ki, és mégis árulhatják üzletekben...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14556) jegenye77


jegenye77
addikt

Két és fél hétig szabin voltam és rábíztam egy ismerősre az aksimat.
Ez fogadott mikor visszaértem :

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14557) Silentfrog válasza orion1025 (#14555) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam a Landlite 5 vagy 6 éve világít folyamatosan az udvaron! 1 wattos irányfény! :)

(#14558) Silentfrog válasza orion1025 (#14555) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam a Landlite 5 vagy 6 éve világít folyamatosan az udvaron! 1 wattos irányfény! :)

20 nap alatt mit tudott vele csinálni, hogy így néz ki? Túletetett?
A szűrés fix,a fény fix akkor csak a túletetés maradt,vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#14559) SSJmeszes válasza Silentfrog (#14558) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Vagy elmaradt vízcsere.. Akár nem megfelelő arányban, ha lágy vizezik jegenye.
Vagy túltápozás vagy hiány. Egy ekkora akiban nem kell nagy tudomány felborítani valamit, ami ilyenhez vezet.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14560) jegenye77


jegenye77
addikt

Túletetés és vízcsere abszolút hiánya az megvolt :((
És nem is ez lett a legnagyobb baj!
Kitakarítottam az egészet tegnap este.Reggelre kicsit furcsák voltak a garnik mert fele annyira se voltak aktívak.Mintha nem mozogtak volna csak éppen.
Délután melóból hazaérve kb a fele meg is döglött de még a szívóharcsák is éppen hogy csak mozogtak!
Előkészített vizet használtam és természetesen nem használtam semmilyen tisztítószert.
Nem tudom mit sikerült belevinnem :(

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14561) SSJmeszes válasza jegenye77 (#14560) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Simán beüthetett az, hogy két és fél hét alatt nem volt vízcsere, és hirtelen megváltozott a víz minden tulajdonsága ami csak van. Elvégre nem volt vízcsere.. + erre még rájöhetett az is, hogy a vízben könnyen lehet, hogy felgyülemlett annyi nitrit vagy ammónia amiben talán életben voltak még, de egyébként is már lehet gyengélkedtek tőle..

Tehát az, hogy nem volt vízcsere talán ez volt a legnagyobb hiba. Mert ha túl eteti is, de legalább a víz lett volna cserélve, talán nincs baj belőle. Vagy ennek a fordítottja.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14562) Silentfrog válasza jegenye77 (#14560) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem porcióztad ki a kaját amivel etettek? Tudom macerás ,de az sem jobb,hogy a nagy gonddal ápolt nano-d úgy néz ki mint egy kerti tó.

(#14563) jegenye77


jegenye77
addikt

Csak mutattam,hogy mennyit adjon.
Pedig megérkezett az üveg ki-befolyóm is:

Végre minden megvan erre... :(((

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14564) bringasisti válasza jegenye77 (#14563) üzenetére


bringasisti
őstag

Szabira mész miért kell etetni ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14565) mdk01 válasza bringasisti (#14564) üzenetére


mdk01
addikt

Hát azért az nem volt kevés időszak. :)

(#14566) bringasisti válasza mdk01 (#14565) üzenetére


bringasisti
őstag

Másfél évig az ország másik felében laktam és akkor már megvolt mind a 11 medence. Havonta egyszer négy napig etettem. Első nap alig ettek aztán zabáltak, negyedik nap vízcsere és elutaztam hogy 1 hónap múlva megint gondját viseljem a halaknak! 1 Db nem pusztult el igaz nem is szaporodtak és a kicsik sem nőttek meg! Egy akvarista ha muszáj feleségét kölcsönadja de az akváriumot soha

BENEFON DELTA--------N8

(#14567) jegenye77 válasza bringasisti (#14564) üzenetére


jegenye77
addikt

Mindegy már. Ebből is tanultam.
Remélem helyre tudom hozni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14568) Silentfrog válasza jegenye77 (#14567) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A múltkorit is rendbe hoztad nem? :) /amikor feljött valami növény az aljzatról/

(#14569) jegenye77 válasza Silentfrog (#14568) üzenetére


jegenye77
addikt

Újra csináltam az egészet :)

bringasisti
Nem párolgott el túl sok víz addig?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14570) bringasisti válasza jegenye77 (#14567) üzenetére


bringasisti
őstag

Abból kell kiindúlni hogy egy szájköltő hal ha 2 hétig forgat nem eszik, és utána néhány nap múlva képes ismét paráználkodni. A kígyó vagy a krokodil esetét nem említem.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#14571) bringasisti válasza jegenye77 (#14569) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem

BENEFON DELTA--------N8

(#14572) orion1025 válasza Silentfrog (#14557) üzenetére


orion1025
őstag

Akkoriban még lehet tudtak valamit...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14573) Silentfrog válasza bringasisti (#14570) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem legutóbb a Haplochromis aeneocolor napra pontosan 1 hónapig forgatott,és egy pillanatra sem engedte, köpte ki a kicsiket a Pseudotropheus elongatus meg még tovább, 5 hétig nem evett semmit.
Nem akartam kiköptetni vele a természetre akartam bízni a dolgot de annyira lefogyott,hogy féltem,hogy beadja a kulcsot.
Bár a nőstény szájköltők mielőtt elkezdenek ikrásodni durván felhíznak,legalább is nálam. Van miből leadni! :)

(#14572) orion1025

Az Optonica és a V-tac ledekről van valami tapasztalatod? Az elsőből vettem már kettőt,az utóbbiból most akarok egy párat venni.

[ Szerkesztve ]

(#14574) bringasisti válasza Silentfrog (#14573) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért írtam 2 hetet mert van amelyik tovább nyomja de lazán kajál úgy hogy teszi a dolgát

BENEFON DELTA--------N8

(#14575) biomassza


biomassza
csendes tag

Akasztós szűrő hol tud eldugulni? Látszólag kutya baja, ha nincs rajta a beszívó cső a rotor pörög, megy veszettül. Szűrőtöltet nem dzsuvás, nem is rég megy az egész. Összerakva vízhozama nulla. Egyszerűen nem értem.
Valami ötlet?

(#14576) bringasisti válasza biomassza (#14575) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerelve nem akad a forgorész ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14577) biomassza válasza bringasisti (#14576) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem tudom, miben akadna. Valamelyest jön a víz, bele meg nem látok :( arra tudok gondolni, hogy a kerámiatengely szorul a gumikupakban esetleg, de az okát sem értem, meg frusztrálóan hozzáférhetetlen is.

(#14578) bringasisti válasza biomassza (#14577) üzenetére


bringasisti
őstag

Esetleg megforog a lapát a mágnesen ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14579) biomassza válasza bringasisti (#14578) üzenetére


biomassza
csendes tag

Mondasz valamit, bár a kettő együtt járhat, mert ha a teteje nincs rajta, akkor fröcsköli a vizet derekasan :S

(#14580) orion1025 válasza Silentfrog (#14573) üzenetére


orion1025
őstag

Ezek a nevek gyanítom európai gyártók illetve forgalmazók.Minden kis név, vagy a nagyokkal hyártat, vagy tőlük veszik meg a "selejtet".Az Osram, Ledon, GE Light a nagyok, ők amit a gyártás során kidobálnak, az megy a noname cuccokba.Biztosan ennek is van valami szortírozási menete, és van az ultra gagyi minőségű led is, ami még ugyan használható, de csak a kicsi gyártók veszik meg.

Mint említettem már, itthon kapható nevek közül nálam a Kanlux a legalja, mást többet nem is veszek,Árban elfogadható, ellenben minőségben is hozza azt, amit el lehet tőle várni.Például egy GE Light kétszer olyan drága, nem is véletlenül, de ott minőségben a maximumot kapod.Ettől függetlenül nem vennék sosem, ezért választom a középutat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14581) jegenye77


jegenye77
addikt

Nagytakarítás után :

Carbo mellé adagolok most már algexit et is.
És úgy nézem nincs több garni pusztulás.
Mi okozhatta, hogy majdnem a fele elpusztult nem tudom!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14582) bull84ghia válasza jegenye77 (#14581) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én a rossz vízminőségre tippelnék. Ha tényleg el lett hanyagolva. Ha jól tudom akkor a garnélák érzékenyek a vízre.

Nálam is kihalt majdnem az egész akváriu: neonok, algaevő a labeo éppen karanténban. Csak a páncélos harcsák és a törperák maradt meg. Semmi nem történt csak kicseréltem az aljzatot manado-ra. Látva a sok pusztulást ismét leengedtem a vizet és átmostam az egész aljzatot alaposan és újraindítottam az akváriumot.
Most ismét várakozás lesz hogy megint kellemetlen szaga lesz-e a víznek vagy sem. Ha igen akkor nincs több ötletem.

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14583) orion1025 válasza jegenye77 (#14581) üzenetére


orion1025
őstag

Ilyen kicsi akváriumban hamar fel tudnak halmozódni "finomságok".Amíg voltak garnéláim, konkrétan már azzal majdnem sikerült megölnöm őket párszor, hogy nagy lett a CO2 bevitel élesztős megoldással is.Ilyenkor konkrétan pörögtek-forogtak, meg be voltak lassulva.Viszont volt egy oylan is, amikor idővel eltűntek szépen lassan, és takarításkor került elő öt darab a hatból a külső szűrő vödörjéből.Ott megközelítőleg egy hónapot aquaparkoztak, és még azt sem mondanám, hogy rossz húsban kerültek elő, azon meg még én is meglepődtem, hogy mind túlélte azt a kis kalandot.

Gyanítom a vízcserék borítottak fel mindent, mert a huzamosabb ideig történő elhanyagolást a növények sem szeretik, két hét után már rajtuk is látszódnak az első jelek, ami általában levél tekeredés szokott lenni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14584) jegenye77 válasza orion1025 (#14583) üzenetére


jegenye77
addikt

Most a külső szűrőben nekem is volt vagy 20 db amit számoltam + sok apró.Kis aksimba volt vagy 50 garni.
Lehet azok pusztultak el,hogy visszatettem az aksiba őket.Nem bírják a magasabban lévő vizet :U
Na jó nem viccelődök velük mert sajnálom őket.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14585) bringasisti válasza jegenye77 (#14584) üzenetére


bringasisti
őstag

Többször felmerült hogy vízcserénél veszteségek voltak. Egy ízben mikor ajánlottam a feles vízcserét és halpusztulás lett a vége még kicsit furán jött vissza hogy rossz ötletet adtam. A rákhoz nem értek de nem hiszem hogy nagy lenne a hal és a rák közt a különbség. Tehát ha vízcserénél veszteségek vannak szerintem két okra vezethető vissza : vagy nem szakszerűen végrehajtott vízcsere vagy betegek a halak rákok. Magyarországon a halak a kereskedelembe 3 helyről származnak : hazai gyártás, környező országok ( sose tudtam megérteni hogy a Szlovákok a valuta átváltást figyelembe véve hogy tudnak ide olyan halat eladni amit mi is szaporítunk ) és repülővel másik földtészről. A két utóbbi eset mégse döglik meg pedig ott van vízcsere ! Bocsi a méret

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#14586) jegenye77 válasza bringasisti (#14585) üzenetére


jegenye77
addikt

Halat, garnit mostanában nem vettem bele. Amúgy Németországban vásárolok mivel itt melózok.
Víz cserét meg ugyan úgy csináltam mint eddig. Máskor nem volt baj.
Kicsit hihetetlen de haver pont ma írta, hogy ugyan így járt. Kb 70 garni pusztult el takarítás után. Ő tapasztaltabb mint én de nem tudott konkrét magyarázatot adni mi lehetett a probléma.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14587) Jamby18


Jamby18
senior tag

Na írtam ugye ide korábban erről a filmszerű képződményről. Valahogy nem jön nekem össze ez a fás dekoráció. Írta még valaki, hogy sok a szerves anyag valószínű azért jelenik meg :(( Most észrevettem, hogy ilyen fehér színű talán "penész" is megjelent.
Azt reméltem majd a szűrőn majd szépen kialakul az élőbevonat, és beáll a víz. Hal még most sincs benne!
Pedig boltból vettem a fát, azt mondta áztassam, sós vízbe, majd forró vízbe tegyem és hagyjam állni. Bár azóta ugye már egy év is eltelt mióta beleraktam. Mikor legutóbb kitakarítottam ugye az akváriumot, és kivettem a fát, folyó víz alatt leöblítettem majd visszaraktam.
Pedig én már régi könyvből olvastam, hogy házi szőlőtőkét javasolt házilag, hogy semmi macera, max. egy picit megszínezi az akvárium vizét, és milyen jó. Nekem mindig csak tönkreteszi és úgy szeretnék ilyen dekorációt, nem csak követ meg növényeket, nekem úgy túl "fehér" az akvárium.
Csináltam most pár képet

[ Szerkesztve ]

(#14588) mdk01 válasza Jamby18 (#14587) üzenetére


mdk01
addikt

Vhol leírtad már az akváriumod paramétereit?
A műnövényeket kikapnám, az helyett még pár "igénytelen" növény is jobb,szebb és hasznosabb.

(#14589) Jamby18 válasza mdk01 (#14588) üzenetére


Jamby18
senior tag

szél.:48
magasság 33
oldal 23cm

Bordó szín miatt tettem bele műnövényt. Szeretem ha valami "szép" és nem kell sokat foglalkozni vele ;] Annyira sosem bonyolódtam bele az egészbe, hogy komoly CO, meg tápoldatozásba kezdjek. :B

Bár most nézegetem, lehet veszek bele láva követ és kiveszem a fát inkább, azt írja abból nem oldódik ki semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14590) Jamby18


Jamby18
senior tag

Mint a 14581 jegenye77 hsz.-ba van képen fűszerű növények csak komoly tápoldattól néznek ki így? Vannak esetleg ugyanilyen "igénytelenebb növények? Fodros vizikalászt ismerem, látom mindenhol amit igénytelennek mondanak.

(#14591) orion1025 válasza Jamby18 (#14590) üzenetére


orion1025
őstag

Sagittaria subulata.Igénytelen, egyszerű és nagyszerű.Tápozni sem kötelező, de nyilván meghálálja ha adsz neki.

A fán pedig penész van minden bizonnyal, igaz két hét alatt el szokott róla kopni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14592) Jamby18 válasza orion1025 (#14591) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi ;) 1,3k körül árulják is. Megvettem ma a láva követ, 3 kilós volt a legkisebb, zuhany alatt átmostam, de nagyon nagy az akváriumba. Délután majd darabolnom kell valahogy, kalapács nem csinál vele semmit :P

(#14593) bull84ghia válasza Jamby18 (#14592) üzenetére


bull84ghia
őstag

Sok sikert. Nagyon kemény :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14594) orion1025 válasza Jamby18 (#14592) üzenetére


orion1025
őstag

Kertészettől rendelj, ne akvarizálós oldalakról.Ott 400Ft alatt megkapod, igaz nem olyan nagyok, de sok apró tő van mindegyikben.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14595) Jamby18


Jamby18
senior tag

Egy vonalba ütöttük kalapáccsal és úgy sikerült végül megrepeszteni. :) lecseréltem a víz felét, most várom hogy tisztuljon.

[ Szerkesztve ]

(#14596) mdk01 válasza Jamby18 (#14589) üzenetére


mdk01
addikt

A semmi foglalkozás és a CO2 között nagy a távolság és az akvaristák nagyon nagy része itt található. Neked nem biztos hogy ez a legjobb hobbi.

(#14597) orion1025 válasza Jamby18 (#14595) üzenetére


orion1025
őstag

A flex+kővágó+hidegvágó is hatásos módszer, mert azzal valamennyire lehet szabályozni a kövek törését.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14598) biomassza


biomassza
csendes tag

Gratulálok a szorgos kínaiaknak, akiknek az uv lámpa csatlakozójához nem sikerült uv álló műanyagot választani. Grr

(#14599) mdk01 válasza biomassza (#14598) üzenetére


mdk01
addikt

Pfff..... :U

(#14600) bringasisti válasza biomassza (#14598) üzenetére


bringasisti
őstag

EHEIM a tuti

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.