Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) havri1


havri1
félisten

Sórák.
Hol találok leírást hozzá?
Mert most pár hónapig azt hiszem keltetnem kell sórákot :DDD

havri

(#15952) bringasisti válasza havri1 (#15951) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem nincs rá szükséged

BENEFON DELTA--------N8

(#15953) claire78 válasza Silentfrog (#15914) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi a leírást! Még lehet hasznát fogom venni. Kérdés: a nikecellt vagy hungarocellt ha megszáradt a csemperagasztó el kell/lehet távolítani?

(#15954) havri1 válasza bringasisti (#15952) üzenetére


havri1
félisten

Hát, ezt eszik az ivadékok..
Találtam egy leírást, elvileg nem bonyolult, ha tudok szerezni petéket.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15955) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne T5 fénycsőre,egy növényes cső meg egy szép nappali,elég ha megnézem ezeknek a kelvinszámait és az alapján veszek osram csövet például 5öd áron vagy a sera tudja mit csinál és azt kell venni?a sera nem kiemelt csak hogy akvarisztikai fényforrás jobb mint egy hétköznapi vagy tök mindegy?

Mr.Brightside

(#15956) bringasisti válasza havri1 (#15954) üzenetére


bringasisti
őstag

[L:/dl/upc/2014-10/31/318257_p1o02ph21ulruhtp_artemia.jpg](IMG:/dl/upc/2014-10/31/318257_p1o02ph21ulruhtp_artemia.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
Drága és felesleges

BENEFON DELTA--------N8

(#15957) havri1 válasza bringasisti (#15956) üzenetére


havri1
félisten

Hm, jól értem,, hogy
amit linkeltél képet, ez a Sera Artemia mix, egy kész keverék a kishalaknak, ami tartalmaz minden lényeges tápelemet?
Vagy egy egy keltető mix, amivel keltetni tudok sórákot?
Mert ahoz van mindenem. Kapok petét, edény, levegőztető meg van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15958) farkas26 válasza Pocee (#15955) üzenetére


farkas26
tag

Én is osramot használok,sera nagyon drága és szerintem nem tud annyival többet,bár ez csak az én véleményem.

"A jövő sem a régi"

(#15959) jegenye77


jegenye77
addikt

Valakinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
Twinstar Mini - sterilizátor,Aqua Medic Helix Max 5 W - UV sterilizátor
Tényleg olyan hatékonyak,ahogy írják?
Az elsőt szinte minden profi növényesbe látok.Persze azok lehetnek csak reklámok is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15960) Silentfrog válasza claire78 (#15953) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha a nikecellről akarod levenni a megszáradt csemperagasztót akkor az nem fog menni! :N

(#15961) claire78 válasza Silentfrog (#15960) üzenetére


claire78
senior tag

Bizonyára van valami oldószere, vagy le lehet olvasztani, nem? :)

(#15962) Silentfrog válasza claire78 (#15961) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Miért akarod leszedni róla? Magában a csemperagasztó nagyon vékony réteben van a nikecellen és az széttörne szerintem könnyen,ha nem lenne alatta a valami

(#15963) claire78 válasza Silentfrog (#15962) üzenetére


claire78
senior tag

Nem akarom, csak kérdeztem mi a teendő vele. Valahol olvastam, h a hungarocell megszívja magát (?), de gondolom a cikecellel nincs ilyen gond, mert tömörebb anyag.

(#15964) bringasisti válasza jegenye77 (#15959) üzenetére


bringasisti
őstag

Én az UV szűrőt használom rendkívül hasznos. Két dolgot tudni kell; Gyógykezelésnél ki kell kapcsolni mert lebontja a hatóanyagot. Az UV nem haverja a műanyagnak ezért csak márkás készüléket szabad venni mert ha megeszi az UV a készüléket a viz elönti a lakást. Az oxigéngyár szerintem f@szság

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15965) bringasisti válasza havri1 (#15957) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is úgy értem hogy konyhakészen a petéket a sóval keverve csomagolták, csak fél liter vízbe kell rakni és várni. Én az egy literest használtam de mikor 8 000 feltették az árát leálltam vele. Most egy kiló 60 000 kenjék a hajukra majdnem egy éves halkaja költségvetésem ára.

BENEFON DELTA--------N8

(#15966) jegenye77 válasza bringasisti (#15964) üzenetére


jegenye77
addikt

Olyat is olvasok róla, hogy nem jó ha állandóan megy.Kell rákötni egy időzítőt vagy ez is hülyeség?
Lehet meglepném magam vele ha újraindítanám a kis aksimat.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15967) bringasisti válasza jegenye77 (#15966) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha az UV rá gondolsz akkor annak az a lényege hogy mindent megöl. Tehát a paraziták a bacik vírusok algák nem tudnak elszaporodni mer az átfolyó vizet sterilizálja. Viszont a hasznos bacik ami a szűrőben dolgoznak élnek és virulnak. Folyamatosan használom.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15968) biomassza válasza bringasisti (#15964) üzenetére


biomassza
csendes tag

Na igen. Én a szegedi nagy_boltban vettem, de attól függetlenül "márkátlant" - olyan volt. A tömlő csatlakozóját akartam szétszedni takarításkor és a kezemben maradt a fele, volt vagy 3 hónapos a készülék. Aztán jött a vita, a boltban, hogy ez garancia vagy nem - végül találtak hozzá méretben "kerti" piros műa. csatlakozót és kicserélték grátisz, de azt hittem, az epe fakad rám. Meg a boltban is csalódtam, bár a hölgy sosem volt az a barátságos fajta - azóta csak akkor veszek vmit is ha nem ő van ott :D

(#15969) bringasisti válasza biomassza (#15968) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy nem fém házban és porcelán foglalattal gyártják még a márkát sem. Zárt tér van meleg meg az UV.

BENEFON DELTA--------N8

(#15970) Silentfrog válasza biomassza (#15968) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez melyik bolt? Mert akkor oda nem megyek! :)

(#15971) jegenye77 válasza bringasisti (#15967) üzenetére


jegenye77
addikt

Amit linleltem az normális márka?Árban már "normális" :Y

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15972) bringasisti válasza jegenye77 (#15971) üzenetére


bringasisti
őstag


Én csak Eheim márkát használok másról nem tudok véleményt mondani. A teljesítmény kiválasztásánál figyelembe kell venni hogy a bacikat nagyobb átfolyásnál öli le mint a parazitákat.

BENEFON DELTA--------N8

(#15973) bringasisti


bringasisti
őstag

[link]
Próbáld meg

BENEFON DELTA--------N8

(#15974) jegenye77 válasza bringasisti (#15972) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez már fém házas vagy ez is műanyag?
Kis 20 literesemhez keresek.Tetra 400 as külső szűrőm van.9a -os elég nekem?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15975) Silentfrog válasza bringasisti (#15972) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Honnan lehet tudni,hogy kell e ilyen valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#15976) bringasisti válasza jegenye77 (#15974) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez fém házas, de ami a fénnyel érintkezik az nagyrészt műanyag. Arra a méretre az 5 w teljesítmény elég. A lényeg hogy nagyobb medencénél ahol nagy a szivattyú víz forgatása ott kell figyelni mert nagy áramlásnál csak a bacik pusztulnak a parazitáknak több idő kell lassabb vizmozgás

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15977) bringasisti válasza Silentfrog (#15975) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt csak utólag tudni hogy jó lett volna. Kevesebb a betegség

BENEFON DELTA--------N8

(#15978) bringasisti válasza Silentfrog (#15975) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is csak a 2 méteresben használom

BENEFON DELTA--------N8

(#15979) jegenye77 válasza bringasisti (#15977) üzenetére


jegenye77
addikt

És az algát is visszafogja?Nehezebben alakul ki?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15980) bringasisti válasza jegenye77 (#15979) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen mert nem tud szaporodni olyan mértékben

BENEFON DELTA--------N8

(#15981) jegenye77 válasza bringasisti (#15980) üzenetére


jegenye77
addikt

Be kell szerezzek egy ilyet.Ebay -en van pár fajta. Jó lenne tudni melyiket érdemes megvenni.
Eheim kicsit drága nekem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15982) biomassza válasza Silentfrog (#15970) üzenetére


biomassza
csendes tag

Félre ne érts, a bolttal általában nincsen bajom, az egy szem hölggyel nem sikerült eddig érdemben szót értenünk. Trópusról van szó.

(#15983) Silentfrog válasza biomassza (#15982) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az idősebb hölgynek lövése sincs semmiről,szerintem csak besegít. A fiatalabb kissé vastagabb lány az ért a dolgokhoz,de néha hülyének és tök kezdőnek nézi az embert.

Egy hete bementem.
Én.: Szia! Szeretnék egy 250ml-es Purigent.
Ő.: Miért nem aktív szenet viszel?
Én.: Mert szinte egy áru a Sera aktív szén a Seachem Purigen és a szenet max 1 hónap múlva ki kell dobnom,az utóbbi meg regenerálható évekig.
Ő.: Tessék itt egy 100ml-es. Elég az!
Én.: De nem is mondtam, hogy ,mekkora a medencém,és mi van benne! A nagyobbat szeretném /fa van benne és ez színezi a vizet/
Ő.: Van ClearWater is,mekkor a medencéd?
Én.: 300 liter és ez az anyag amit ajánlsz 14 000 forint a purigen meg "csak "7400". Így a purigent szeretném.
Telefon csörög, elmegy a csaj.
Jön egy munkatársa.
Ő.:Szia segíthetek?
Igen. Purigent szeretnék! Ott van a polcon,mutatom neki. Nem, nem jobbra,balra, az az! Nem mellette! :W :O /azért nem találta mert ő Purizsennek ejtette a nevét./

Ő.: Van ClearWater is az is jó! :W
Én,NEIN,purigent akarok! Megtalálta kifizetem,Majd balra el! :DDD :)

Van hasonló történetem Odyseea lámpával is! Az összes lámpa bontott és a csöveket benne összevissza cserélgették.
Megizzadtam mire elvittem a lámpát de ez egy hosszú történet!

(#15984) farkas26 válasza Silentfrog (#15983) üzenetére


farkas26
tag

Nekem is volt szerencsèm az öreghölgyhöz ,de èn növènyt vettem tőle ès kèrdeztem a növèny igènyeit
majdnem azt mondta,hogy vizre meg fènyre van szüksège. :W
Inkàbb a szőkehajuhoz kell menni,mert az otthon is akvarisztikàzik.

"A jövő sem a régi"

(#15985) Silentfrog válasza farkas26 (#15984) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Három nő van? :D

(#15986) bringasisti


bringasisti
őstag

Nem két boltjuk van? Az utcanevet ha esetleg mondanátok mert én nagyon ritkán járok arra.

BENEFON DELTA--------N8

(#15987) jegenye77 válasza bringasisti (#15976) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha 7 vagy 9w-osat veszek az nem baj?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15988) Silentfrog válasza bringasisti (#15986) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valóban kettő boltjuk van. Én a nagyban voltam

(#15989) bringasisti válasza Silentfrog (#15988) üzenetére


bringasisti
őstag

És melyik a nagy és melyik a kicsi?

BENEFON DELTA--------N8

(#15990) bringasisti válasza jegenye77 (#15987) üzenetére


bringasisti
őstag

Tulajdonképp mindnél nagyobb a W annál hatékonyabb, és drágább. Ha kicsi a teljesítmény akkor nagyon le kell lassítani a víz áramlását hogy a bacin kívül a paraziták és az alga is kuka legyen. Eheim megad két értéket azt kell figyelembe venni. Most nézem ami linket megadtam nem nyitja meg nem tudom miért. Fisch Kft oldalán garázdálkodj egy kicsit ők megadják mekkora szűrőhöz hány W-ős lámpa szükséges ha a bacikat támadod és hány W ha a parazitákat meg az algákat. Ugyanis a két utóbbi ellenállobb, ezért vagy több fény vagy lassabb vízoszlop sebességre van szükség

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15991) jegenye77 válasza bringasisti (#15989) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha jól tudom Petőfi S.sgt-on van a nagy és a Vedres utcában a kicsi.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15992) Silentfrog válasza jegenye77 (#15991) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

:K

(#15993) tzimash


tzimash
őstag

3. napja telepítettem az aksit, most mintha fonnyadna az egyik hortenzia néhány levele. Mitől lehet?

(#15994) havri1 válasza tzimash (#15993) üzenetére


havri1
félisten

Rengeteg dolog lehet.
Új növény, vagy régi akváriumból lett átrakva?
Ültetés módja, gyökerek, talaj?
Más élőlény is van az akváriumban? Vízcsere?
Mivel még nincs beállva az akvárium, teljesen mások a kémiai hatások a növényre., mint amiben vélhetően 3 nappal ezelőtt volt.
Nekem is még sárgulnak a levelek az anubiason, és most lesz 2 hetes az akvárium. Talán most kezd stagnálni az állapot, és látok 1-2 új hajtást is.
Kell az idő nekik.

havri

(#15995) tzimash válasza havri1 (#15994) üzenetére


tzimash
őstag

"Szűz" aksi, hal még nincs benne, csak két hortenzia, két gömbmoha, egy adag jávai moha meg egy fodros levelű vízi kalász, a talaj kvarchomok. 96L, csapvízzel töltve, + vízelőkészítő, belső szűrőbe starter baci készítmény (ezt két nappal a feltöltés után tettem bele, nem akartam a klóros vízbe tenni). A gyökereket kicsit visszavágtuk, a tözeggyapotot amennyire lehetett eltávolítottuk. Egyelőre 18W-os daylight neon van felette, kap majd egy ugyanilyet vagy 8000k-s skywhite-ot jövő héten.

(#15996) lutiy válasza Silentfrog (#15983) üzenetére


lutiy
tag

A purigent te mibe teszed bele?
Lehet hozzá kapni valami zsák félét vagy harisnyába?

(#15997) Silentfrog válasza lutiy (#15996) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A párom függöny boltban dolgozik hozott nagyon vékony szövésű fehér anyagot abba lett belevarrva duplán.

(#15998) jegenye77 válasza lutiy (#15996) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet úgy venni,hogy már benne van egy hálóban ha nem akarsz vele szórakozni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15999) lutiy válasza jegenye77 (#15998) üzenetére


lutiy
tag

olyat nem láttam még , esetleg priviben küldenéd hogy hol?

(#16000) jegenye77 válasza lutiy (#15999) üzenetére


jegenye77
addikt

Ment a pü!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.