Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) havri1 válasza Silentfrog (#14200) üzenetére


havri1
félisten

Nem, de már fel is falták mire hazaértem, csak egy folt maradt belőle.
Amúgy eddig semmi baja sem volt..
Az biztos, kevesebbet kell adnom enni, ezek iszonyat sokat ennének, ha lenne nekik.

havri

(#14202) Silentfrog válasza havri1 (#14201) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A díszállat kereskedésbe alig kapnak enni és mégsem fordulnak fel.
Próbálj kevesebbet adni nekik,és egy koplalónap sem árt nekik.

(#14203) bringasisti válasza bull84ghia (#14199) üzenetére


bringasisti
őstag

A bélelzáródás ma már szerencsére ritka betegség ! Mikor srác voltam a guppikat szárított bolhával etettem mert muter kibaszta a tubit a hűtőből. Rendszeres volt a betegség ! Fajta specifikus kajával megelőzhető ! Minimálisra kell a szárított etetését korlátozni ! Mikor az év végén idejöttem az oldalra volt egy vitám egy régi fórumtársal adalékanyag tekintetében , és már akkor mondtam hogy bélelzáródást bélgyulladást lehet generálni !

BENEFON DELTA--------N8

(#14204) havri1 válasza bringasisti (#14203) üzenetére


havri1
félisten

No, akkor ez a baj. Tegnap szárított szúnyoglárvát kaptak..

havri

(#14205) bringasisti válasza havri1 (#14204) üzenetére


bringasisti
őstag

Száraz kajában csak a Sera Vipan megy nálam és egymás után kétszer soha !!!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#14206) bull84ghia válasza bringasisti (#14203) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én hetente egyszer adok nekik szunyoglárvát, egyéb esetben lemezes haltápot kapnak.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14207) havri1 válasza bull84ghia (#14206) üzenetére


havri1
félisten

Én vegyesen..utóbbi 1-2 hétben pl ivadéktápot adok a nagyoknak is. Víz tiszta marad tőle, és mindegyik hal tud belőle enni szépen.
Ha lemezest adok, akkor a guppik, és a xifók meg a blacmollyk megeszik gyak az összeset, neonoknak nem hullik le semmi..

havri

(#14208) bringasisti válasza bull84ghia (#14206) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha lehetőség van rá fagyasztott !

BENEFON DELTA--------N8

(#14209) bringasisti


bringasisti
őstag

Egyébként a dolog lényege amiről beszélgettünk, hogy a halak bendője nem jeleskedik az enzim termelésben ezért kell odafigyelni

BENEFON DELTA--------N8

(#14210) bull84ghia válasza myk74 (#13739) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi az ötletet.
Elkészült az új világítàs.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14211) myk74 válasza bull84ghia (#14210) üzenetére


myk74
senior tag

Van fény rendesen!Belsejét is megmutatod?

A kis kosárból én kivenném a növény,és egy kicsit kisebb szemű aljzat jobb lenne
szerintem.
Magasra növő növények mehetnének hátra,jobb lenne az összkép!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14212) bull84ghia válasza myk74 (#14211) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez még csak össze vissza van mert várom a hátteret hogy legyen kész.
Azért nem ültetem ki a növényt sem, aljzat meg manado lesz, már az is meg van véve :)
Egyenlőre még csúnya a belseje, a víz ellen is csak egy ásványvizes palack darab védi.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14213) orion1025 válasza myk74 (#14211) üzenetére


orion1025
őstag

Szerintem teljesen rendben van az összkép, pláne ha a bal oldala is tele lenne szórva (gondolom) Sagittariával.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14214) bull84ghia válasza orion1025 (#14213) üzenetére


bull84ghia
őstag

Valiznéria a növény ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14215) orion1025 válasza bull84ghia (#14214) üzenetére


orion1025
őstag

Akkor az hamar be fog oda nőni a látótár közepébe.Ellenben Sagittariával egész pofás lenne, mint előtéri növény, a jobb sarokban meg a Valiznéria megmaradhatna.Tipikus egyszerű, de nagyszerű elrendezés, szeretem az ilyen minimál stílust, mert szerintem elég jót ki lehetne ebből a felállásból hozni egy kis dúsítással.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14216) bull84ghia válasza orion1025 (#14215) üzenetére


bull84ghia
őstag

Teljesen más lesz az összkép. Ez háttérnövény lesz elöl pár gömbmoha és még vadászok valami mutatós előtéri növényt aminek könnyű a tartása.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14217) jegenye77 válasza bull84ghia (#14216) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez háttérnövény és tedd is hátra.Nem való előre :N
orion1025 neked ez a minimal stílus?Mert ez elég messze van tőle szerintem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14218) bull84ghia válasza jegenye77 (#14217) üzenetére


bull84ghia
őstag

Amúgy csak a jobb hátsó sarokban volt de mióta adom a vízhez az adalékot előre jött. Most hogy a fény is a duplájára nőt plusz jövő héten a táptalajt is megkapja kíváncsi vagyok mit fog produkálni :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14219) orion1025 válasza jegenye77 (#14217) üzenetére


orion1025
őstag

Nem konkrétan ez, de szeretem a kevésbé agyonbonyolított kreálmányokat, persze emberi körítésben.Fekete apró aljzattal már teljesen másképpen nézne ki, de itt van élő példának ez.A puritán egyszerűségükkel pofásak.

Részben ezért sem "szeretem" a növényezést, mert bárminek nekiállok, abból sosem elég egy, mert azon nem tudom kiélni a hajlamaim.Most a wabizásnál is ez van, kellett egy puritán faék egyszerűségű tálat is csinálnom, mert ez minimál már mániám lett.Egy fajta növényből is lehet pofás akváriumot is csinálni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14220) jegenye77 válasza orion1025 (#14219) üzenetére


jegenye77
addikt

A fentinél kicsit szebb az elrendezés és az tetszik is. :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14221) orion1025 válasza jegenye77 (#14220) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, de az irányzék nem lenne rossz egy esztétikusabb körítésben, erre szerettem volna kilyukadni a fentiekben is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14222) jegenye77 válasza orion1025 (#14221) üzenetére


jegenye77
addikt

Így már egyetértek ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14223) orion1025 válasza jegenye77 (#14222) üzenetére


orion1025
őstag

Ez volt a kedvenc akvám, sajnos későbbi állapotról nem csináltam képet, akkorra már az Elatine benőtt szinte mindent.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14224) bull84ghia válasza orion1025 (#14223) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szép, itt esőztető helyett mi van?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14225) jegenye77 válasza bull84ghia (#14224) üzenetére


jegenye77
addikt

Úgy nézem valami ehhez hasonló.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14226) mdk01 válasza bull84ghia (#14218) üzenetére


mdk01
addikt

Valiznéria utálja a tápot, azért nincs egy növényes aksiban sem igazán. Kicsit többet adagolok én is már rögtön csavarodik tekeredik a káliumtól.

(#14227) bull84ghia válasza mdk01 (#14226) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem is tápot adagolok hanem easy carbo 1ml/nap és profito 5ml/hét

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14228) mdk01 válasza bull84ghia (#14227) üzenetére


mdk01
addikt

Értem...a profito az mi? :)

(#14229) orion1025 válasza bull84ghia (#14224) üzenetére


orion1025
őstag

Jet kiömlő, házilag hajlítva+lapítva minden csővel együtt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14230) bull84ghia válasza mdk01 (#14228) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez volna az.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14231) orion1025 válasza bull84ghia (#14230) üzenetére


orion1025
őstag

Az is micro, csak kicsit lightosabb összetételű.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14232) bull84ghia válasza orion1025 (#14231) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az a lényeg hogy látszik a hatása.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14233) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Korábban kértétek,hogyha kész lesznek a kaméleon terráriumok,akkor töltsek fel fotót,stb.
Írtam,hogy szeretnék cobogót belerakni,és ehhez áramellátás is kell,ezt viszont egy zárt üvegdobozban nem lehet megoldani.
Aki a terráriumot csinálta,vegyesen használta az üveget és az osb lapot. Utóbbiba beleépített egy gégecsövet,így a kábelt ki tudom vezetni.

A háttérbe épített még virágcserepeket,így a háttérbe is tudok növényeket rakni.
Jelenleg csak összecsaptam,hogy az állatok szokhasák a környezetet,a héten beszerzem hozzá a növényeket.
Legközelebb a végleges állapotról fogok képet feltölteni. :R

(#14234) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Tud valaki olyan oldalt,ahol le van írva a külső szűrők valós,lemért vízmozgatása?
Kerestem,de mindenhol csak a gyári adatot találom leírva. :(((

(#14235) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Kaptam ismerőstől egy pár vízteszt csíkot.
Kipróbáltam,minden ok a sügeres medenencéhez,klór,vízkeménység pont jó nitrit nem kimutatható mennyiségű de a nitrát relativen magas.
Volt egy próbateszt csapvízzel, amivel a vízcserét végzem de meglepődve tapasztaltam,hogy alig kevesebb a nitrát a csapvízben mint az akváriumban,tehát itt a baj.
Mivel sügeres a medence és nincs sok növény benne ezért van valami egyszerű módja a nitrát csökkentésére?
Amiket olvastam,az meglehetősen kételkedve fogadom.
Elfogyott a tesztcsík ,így ami eszembe jutott megoldás az esővíz azt nem tudom ellenőrizni.
Mit tudok csinálni ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

(#14236) mdk01 válasza Silentfrog (#14234) üzenetére


mdk01
addikt

Ilyet nem biztos hogy találsz mert nagyjából a végtelennel egyenlők a lehetőségek.
Ugye egyszer van a szűrő aztán az sem mindegy melyik tálcára mit teszel és abból mennyit, aztán ami még nagyon fontos hogy hol van az a szűrő magasságilag a vízszinthez képest.
Én szerintem mérd le. Fogsz egy nagyobb vödröt pumpa bedug és stopper indít. Ekkor megvan az arány ebből már tudsz viszonyítani nagyjából a többi szűrőre.
...vagy valami ilyesmi.:)

(#14237) orion1025 válasza mdk01 (#14236) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan, ilyet kiszámolni lehetetlen elvi síkon.Nekem például a legjobb megoldás mindig is a kerámiagyűrű, nagyobb lyukú szivacs, majd felülre siporax volt a nyerő, mert ez folytotta le legkevésbé a szűrőt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14238) mdk01 válasza Silentfrog (#14235) üzenetére


mdk01
addikt

Én megmértem anno a csapvizünket itthon mert tudtam hogy ezzel is számolnom kell és 12nk-t mértem , majd megnéztem a honlapon és ott is ennyit írt a vízszolgáltató.
Azt tudod vele csinálni hogy teszel az akváriumba növényeket amik felveszik de ehhez szükségük lesz a foszfátra és káliumra is, és segíteni kell még nekik mikro tápanyaggal hogy hatékonyabb legyen.
Mennyit mértél mert nem biztos hogy érdemes vele foglalkozni a vízcserén kívül....és mennyi a csapvíz?
Amúgy jelenleg én is 50ppm-et mérek a halak miatt nitrátból, ezért azt nem is adagolom, csak a többit.

(#14239) Silentfrog válasza mdk01 (#14236) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ja ja ez stim,
Ott a gond,hogy ismerős adott egy Serafil 900-as szűrőt mert ő vett másikat.
Nem fizetettem még ki,még jó ,hogy ismerős.
Szétkaptam teljesen csőtisztító,ecet fogkefe,minden előkerült tiszta az egész mind ha új lenne.
Összeraktam,beleraktam a gyári szivacsát,kiáztatva kitakarítva. Szűrőanyagot nem akartam addig átrakni az én szűrőimből amig ennek a vízforgatását le nem mértem.
Összeraktam a szűrőt,fürdőszobába be a földre a mosdókagylót felengedtem vízzel bele a szívóág, telement a szűrő vízzel,ugyanebbe a magasságba vödör,majd némi járatás és légtelenítés után stopperrel lemértem a vízmozgatást.
Egy perc alatt 8.5 liter víz jött ki a szűrőből ezt felszorozva egy egy órára 510 liter vízmozgatás,csak szivaccsal és csont tiszta állapotba.
900l/h a gyári adat. :Y

Jó lenne egy olyan szűrőt venni ami nem csak a papíron tudja a nagy vízmozgatást.
A JBL e 900 ról olvastam,hogy pont a felét tudja csak mint ami rá van írva.

Ezért lenne jó egy összefoglaló oldal ahol csak szivaccsal új állapotba lemérnék a vízmozgatást.
Az akvaristán van hasonló összefoglaló,de ott csak egy két ember írja le a valós vízmozgatást.

Van egy régi Fluval 203 külső szűrőm mért 5 wattos fogyasztással 420 liter vizet mozgat egy normál szivaccsal és 1.5 liter siporaxxal /ez annyi,hogy épp össze tudom csak tenni a szűrőanyag kosarat annyira tele van./
És még egy kis perlon vatta is van rajta. 440 liter a gyári adat....

[ Szerkesztve ]

(#14240) Silentfrog válasza mdk01 (#14238) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

50 a nitrát a csapvízben és kb 60-75 lehet amit a teszt mutat.
Tudom,hogy a gyorsan növő növények felhasználják,de a sügeres medencébe mit tegyek amit nem falnak fel?
3 tő echinodorus van a medencébe ezeket nem bántják

[ Szerkesztve ]

(#14241) mdk01 válasza Silentfrog (#14239) üzenetére


mdk01
addikt

Lehet ha cső nélkül méred már 600l/h lenne mert a cső hosszával is csökken a vízszállítás az ellenállása véget. Meg ha új lenne már meg lenne a 700l/h, meg biztos van még egy-két trükk amit a gyártók bevetettek és megkaphassa a 900l/h-t.:)
Ha informatikus vagy és tudsz honlapot csinálni(bár ilyen jellegű ha összekapom még nekem is menne) csinálj egy nemzetközi összehasonlító oldalt ezekből. Videókártyákból is van ilyen, miért ne lehetne ebből is. Biztos lenne pár "csaló" de a nagyja igaz lenne amiből már lehet viszonyítani.

(#14242) mdk01 válasza Silentfrog (#14240) üzenetére


mdk01
addikt

Echenodorus-t nem eszik meg? Szerencsés vagy, sok sügér ahogy olvasom még az anubias-t is megeszi.
Anubiasok, cryptocoryne aponogetifolia mehet még bele meg növeld a mennyiséget és kiveszi.
Amúgy arra vigyázz, hogy a papíros tesztek nem a pontosságukról híresek(finoman fogalmazva) még a csepegtetősekkel is vannak gondok, de azért azok jók szoktak lenni. Nem vmi medencéhez valót kaptál(?), mert egy medencénél lehet mindegy hogy 50 vagy 100ppm-et mérsz nem kell olyan pontosnak lenni, de egy akváriumnál mint tudjuk nagyon nem mindegy hogy 20 vagy 50ppm a nitrát. Amúgy a csapvíznél kicsit sokallom az 50ppm-et.

(#14243) mdk01 válasza mdk01 (#14238) üzenetére


mdk01
addikt

Hülyeséget írtam mert siettem.
Nem 12nk mert az a vízkeménység foka hanem ppm tehát mg/liter
Bocs...

(#14244) Silentfrog válasza mdk01 (#14243) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

]Semmi gond értettem! :)

Nem eszik meg a Echenodorus-t, elsőnek,hogy belekerült a medencébe akkor a friss hajtásokat megcsipkedték,de 2-3 naponta kapnak apróra vágott salátát forrázva és úgy néz ki elég nekik,azóta nem bántják. :)

Szűrő...

Sajnos nem vagyok informatikus,fodrász vagyok így nem igazán tudok honlapot készíteni .

Elég szomorú, hogy trükköznek a gyártók a vízmozgatással. Egy dolog, hogy a kisebb gyártók így akarják eladni a terméküket de a nagyok is? :(((
Volt nemrég egy eladó Serafil 1300-as ami ugyebár 1300l/h vízmozgatást ír. Mielőtt megvettem volna kértem,hogy mérjen már egyet az eladó 900l/h volt teljesen kitisztított állapotban. 400l hátránnyal indít.
Mennyi lesz 1-2-3 hónap múlva? 350? :W

Biztos láttad,hogy az akvaristán van egy szűrő ajánló amibe leírhatja a fórumozó az árat amennyiért vette az ár értéket,előnyöket ,hátrányokat szubjektíven.
Ez nagyon jó,talán ezt lehetett volna kibővíteni egy üres,tiszta állapotú mért vízforgatással. Ez azért egy támpont lenne....

Igazából nem tudom milyen a tesztcsík,ismerős vette,ilyen a doboza,ha ez segít. /nem az én tesztcsíkom van a képen./

[ Szerkesztve ]

(#14245) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Van egy 54 literes akváriumom, amiben állandóan lerágják a növényeimet a halaim (az anubias friss hajtásait, hemiantus cubát, meg a hydrocotyle tripartita friss leveleit). Eddig az ancira, meg a két szíámi algaevőre gyanakodtam, hogy lerágják a növényeket, de néhány napja elajándékoztam őket, és a rágcsálás nem szünt meg. Jelenleg van az akiban:
császárlazac
vörösszemű pontylazac
lángvörös pontylazac
neonhal
zebradánió
ékfoltos razbóra
páncélosharcsa
zebracsiga
meg valamilyen apró szürke csiga, tallán almacsigák lehetnek, nehéz beazonosítani őket, mert nagyon kicsik (régebben volt két nagy almacsigám, de elajándékoztam őket). Szoktam nekik adni minden nap algatablettát is, de azt leginkább a páncélos harcsa fogyasztja. Ezek közül a halak közül melyik rágja meg a növényeket?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#14246) Silentfrog válasza BK87 (#14245) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csak úgy kíváncsiságból....
Mivel,és mennyit etetsz?

(#14247) myk74 válasza Silentfrog (#14246) üzenetére


myk74
senior tag

:DDD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14248) janinitez45


janinitez45
tag

Sziasztok !
Segítségeteket szeretném kérni egy pár dologban . Kaptam egy aksit a mérete 170x55x65 cm .Trópusi társas medence lesz . Neonok,tetrák,xifók,mollik dániók stb lesznek benne . Milyen egyszerűen kezelhető növényeket tegyek bele és hozzá világítást ? . sylviana aqvastar , syilviana grolux fénycső lenne de hány wattos kellene ? Várom válaszotokat ! :R

Tisztelettel :Hernádi János

(#14249) BK87 válasza Silentfrog (#14246) üzenetére


BK87
senior tag

Naponta kétszer szoktam etetni őket, egyszer lemezes táppal másodszor pedig szárított bolhát szoktam nekik adni. Plusz minden nap szoktam dobni nekik két algatablettát is. Próbáltam már salátát is forrázva, meg anélkül is, de nem vettem észre, hogy egy darab is hiányzott volna belőle.

(#14250) Silentfrog válasza BK87 (#14249) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A kérdésem azért lett volna,mert azt hittem,hogy kevés növényi eredetű eleséget adsz nekik.
Nem tudom a salátát ,hogy adtad nekik de én a saláta levelet apróra darabolom kis vízzel együtt be a mikróba rakom 1 percre majd egy óra múlva adom a halaimnak/ Bár azok sügérek/

Egybe a forrázott salátához nálam se nyúlnak,csak ha fel van darabolva.
Így itt nem piszkálják a növényeket.
Próbáld ki így! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.