Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) turbulencia8 válasza bringasisti (#14847) üzenetére


turbulencia8
őstag

A csigák hamarabb kezdenek pusztulni, nem kell hozzá 32 °C.

(#14852) bringasisti válasza turbulencia8 (#14851) üzenetére


bringasisti
őstag

Ki beszél itt csigáról ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14853) bringasisti válasza jegenye77 (#14850) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor először jelentkezett a gond megírtam hogy betegek a halak. Mint akkor is említettem rákot még csak fényképen láttam, de a tünetekből szerintem egyértelmű hogy másodlagos parazíták időnként elszabadúlnak és az okoz oxigénhiányt. Ha megbillen a PH vagy megcsúszik a víz a halak immunrendszere nem képes kordába tartani őket és Te a következményt látod. Nyilván segít ha a szűrő kifolyó kis hurkát csinál a vízben ahogy alulról felfelé köpi a vízet mert ha jól érzi magát a hal akkor a parazita visszaszotul

BENEFON DELTA--------N8

(#14854) mdk01 válasza jegenye77 (#14850) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen vizet cserélsz?
?nk

(#14855) turbulencia8 válasza bringasisti (#14852) üzenetére


turbulencia8
őstag

Melegben a csigák a gyenge láncszemek egy akváriumban. Ha azok kidöglenek, hirtelen iszonyatosan megdobják a nitrit- és ammóniaszintet, ami durva garnéla és halpusztuláshoz vezethet - főleg kicsi akváriumnál.

(#14856) jegenye77 válasza mdk01 (#14854) üzenetére


jegenye77
addikt

Előkeszitett vizet. Easy start, easy life-al.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14857) mdk01 válasza jegenye77 (#14856) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen keménységűt?

(#14858) jegenye77 válasza mdk01 (#14857) üzenetére


jegenye77
addikt

Az jó kérdés mert nem szoktam mérni.
De nem is volt baj eddig soha csak a múltkor meg most.De most sikerült a gyors vízcserével megelőzni a nagyobb bajt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14859) HTCX715


HTCX715
tag

Van egy problémám:
Azt mondták nekem a családban, hogy a sima nem elektronikus féncsővel hamar kidöglenek a t5-ös fénycsöveim. Ráakarnak beszélni egy elektronikusra, de nekem már van armatúrám amibe csak csövet kell venni. Szerintetek?

(#14860) bringasisti válasza HTCX715 (#14859) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha jól értem véletlenül fénycsövet írtál fojtó helyett. Én hagyományos fojtót használok és tökéletes! Viszont vannak csövek amik csak elektronikus fojtóval mennek 4500 Ft darabja és nem tudnak semmit. Kenjék a hajukra!!! Én maradok a már többször megírt márkámnál 1800 Ft ért

BENEFON DELTA--------N8

(#14861) HTCX715 válasza bringasisti (#14860) üzenetére


HTCX715
tag

Valszeg maradok a hagyományosnál, de ha mégse még egy kérdés:
-A legolcsóbb elektronikus előtét létezik, hogy több kárt csinál mint hasznot?

(#14862) bringasisti válasza HTCX715 (#14861) üzenetére


bringasisti
őstag

A fénycső nem szereti ha a szünetben kiugrasz a konyhába egy sörért! Azt szereti ha reggel bekapcsolod és megy estig. Az elektronikus fojtónak az előbbi esetben van jelentősége, meg ha ki be kapcsolásnál fényerőt szabályozni akarod. Meglévő rendszert cserélni pénzkidobás! Nekem egyszer elszállt egy elektronikus fojtón, lebaszta az órát mint vak a poharat. Ha pénteken elutazom és vasárnap este jövök meg az összes halam elszáll, tehát nem kockáztatok

BENEFON DELTA--------N8

(#14863) farkas26


farkas26
tag

Silentfrog Vásrhelyen is enyhe sárgás viz jön ki a csapból?

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#14864) Silentfrog válasza farkas26 (#14863) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem, ez a 10 kiló szőlőgyökér miatt ilyen ami még engedi a színét. Itt szép tiszta arzénos víz folyik a csapból! :DDD

(#14865) farkas26 válasza Silentfrog (#14864) üzenetére


farkas26
tag

Nálunk meg mostanában enyhén sárgás.

"A jövő sem a régi"

(#14866) Silentfrog válasza farkas26 (#14865) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Aktív szenet neki! :)

Itt fúrt kutak vannak itt a színével és a szagával sosem volt gond. Viszont az arzén és a nitrát elég magas. :(((

(#14867) farkas26 válasza Silentfrog (#14866) üzenetére


farkas26
tag

Az lesz,nálunk se volt ilyen csak mostanában.

"A jövő sem a régi"

(#14868) Silentfrog válasza farkas26 (#14867) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tesom vett vízszűrőt,és a filter csere előtt kipróbálta kólával. Bele öntötte és szinte teljesen tiszta vizet öntött ki a kancsóból.
Tehát ez ilyen nem rossz megoldás.

Valami ilyesmi volt.:

Ja igen te itt a közelbe laksz. Képzeld a Trópusból rendeltem akváriumot és ingyen elhozták a 300 litereset,és ráadásul az üvegesnek csak 10-es üvege volt így abból kaptam,8-as helyett,ugyanazon az áron. Nagyon korrekt kis bolt ez! :K

[ Szerkesztve ]

(#14869) buci30


buci30
addikt

Van egy 35l-es akváriumom persze ami adtak hozza gyari belső szurot az eleg kaka :(

Milyen külső szurot javasoltok hozza ami nem a csillagos ég árba van? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14870) Silentfrog válasza buci30 (#14869) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Eheim 2211-et többször láttam az OLX-en és a Vaterán 3500 forintért normális állapotban.
Esetleg Tetratec ex 400 is jó választás lehet.
Mennyi a keret? Új vagy használt?

[ Szerkesztve ]

(#14871) buci30 válasza Silentfrog (#14870) üzenetére


buci30
addikt

Inkabb uj!
Keret attol függ :)
Munövények lesznek elsőre de kb 10-15korul gondolkodtam külső szűrőbe ha van.

Halak meg süger kesz szerintem....

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14872) Silentfrog válasza buci30 (#14871) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Biztos szeretnél műnövényeket? :N

Később sem lesz nagyobb akváriumod? Mert ha nem, és elvagy csapok nélkül akkor egy ilyen jó lehet.
10 ezer körül nemigen van új ami ér pénzt szerintem ez az.:
[link]

Ez fapados megoldás,csapok sem járnak hozzá,de nem létszükség meg lehet oldani az nélkül is.
Viszont egy liter biológiai szűrőanyag szükséges lesz hozzá ,mert azt nem adnak.

Sügér alatt a csiga sügeret értetted ugye? Nem tudok semmi más sügeret amit 30 literben lehetne tartani.

[ Szerkesztve ]

(#14873) buci30 válasza Silentfrog (#14872) üzenetére


buci30
addikt

EHEIM Classic - EHEIM Classic 150 (2211) gyári biológiai töltettel + dupla csapokkal 23490ft

EHEIM Classic - EHEIM Classic 250 (2213) gyári biológiai töltettel + dupla csapokkal 21850ft

EHEIM Classic - EHEIM Classic 250 (2213) szivacs töltettel + dupla csapokkal 19890ft

Igy akkor a 2213 épp h dragabb igy akkor gondolom az ugye?
A szivacs töltet nem tudom mi a különbség h szivacs vagy biológiai töltet?
Csapok mire is fontosak?
Ezt a biológia töltettet mikor kell cserélni stb?
Vagy mi hogy van a külső szuronel? :F
A vizet igy mennyi időnként kell cserélni ?

Szerk: ebbe onnan ahonnan Te linkeltel van biológiai töltettet es 15980ft
Igaz nincsenek csapok!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14874) Silentfrog válasza buci30 (#14873) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát.:
A csap azért jó mert ha elzárod akkor ott helyben szét tudod szedni a szűrőt és nem folyik a víz.
Ha nincs csapod akkor az egész szűrőt csövekkel együtt kell kivenni az akváriumból és mindent viszel,pl a kádba és ott szeded szét.
Nagyon jó találmány a csap de én azért linkeltem azt amin nincs mert azt írtad,hogy 15 a keret max.
El lehet lenni csapok nélkül is volt nekem is úgy szűrőm.

Szerintem keress rá a you tube-on,hogy lásd pontosan.

Vízcsere.: Heti egy alakom 20-30%.

Szűrőanyag.: A szivacsok leginkább a koszt szűrik ki ezért az mechanikai szűrést végzi.
A biológiai szűrő anyag a vízben lévő halakra káros anyagokat amit halak anyagcseréjéből és az etetés miatt a vízbe kerül segít biológiailag lebontani.
Ezek baktériumok.
A szivacsban is meg tudnak telepedni,de vannak kifejezetten erre kitalált anyagok,pl a kerámiagyűrűk amik a porózus anyaguk miatt a hasznos baktériumokból sokkal többet tudnak munkára fogni.
Ilyen anyag a az olcsóbbak közül a kimért Sera Siporax vagy a Matrix Trop / 2000 forint körül van literje ezeknek,a te akváriumodba egy liter elég./
A külső szűrőt akkor kell tisztítani ha jelentősen visszaesik a vízforgatása ami akár fél év is lehet.

Egy kis olvasnivaló

(#14875) Silentfrog válasza buci30 (#14873) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg egy ilyen?

Elméletileg bontatlan,új.
[link]

(#14876) havri1


havri1
félisten

Hali!

Ilyen víztisztítóm van, szerintetek ebből mehet az akváriumba vízcsere alkalmával a víz?

Az ovális BWT Longlife Mg2+ szűrőbetétek eltávolítják a vízből a vízkőért felelős sókat, az íz- és illatrontó anyagokat (pld. a klórt), a legtöbb nehézfémet (pld. ólom). Továbbá magnéziumot is adagolnak a megszűrendő vízhez, ezért kiváló ízélmény mellett hatékony védelem nyújtanak a kávégépének, teafőzőjének a vízkővel szemben is. . A magnézium nemcsak pozitív élettani hatásai miatt javítja a csapvíz állapotát, hanem kiváló ízélményt is biztosít.

[ Szerkesztve ]

havri

(#14877) biomassza válasza Silentfrog (#14875) üzenetére


biomassza
csendes tag

Benéztem, bocs :D

[ Szerkesztve ]

(#14878) bringasisti válasza havri1 (#14876) üzenetére


bringasisti
őstag

Gazdag ember vagy

BENEFON DELTA--------N8

(#14879) havri1 válasza bringasisti (#14878) üzenetére


havri1
félisten

Miért is?
16ft/liter, és kell hetente 20. (ami nálam 2-3 hetente esedékes)

[ Szerkesztve ]

havri

(#14880) buci30 válasza Silentfrog (#14874) üzenetére


buci30
addikt

Koszonom a valaszt!

Akkor ez megfelel nekem s ebbe benne van a biológiai töltet is:
EHEIM Classic - EHEIM Classic 250 (2213) gyári biológiai töltettel + dupla csapokkal 21850ft
Vagy amit linkeltem ez régebbi lattom de ez is eleg lenne nekem akkor?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14881) havri1


havri1
félisten

Lecseréltem 12 litert ezzel, de valami nem jó, sokkolta a halakat. AZ összes guppi meg xifo vagy a fenéken lapul, vagy a sarokban fent a tetején.
Valami van benne, ami nekik nem jó..na, csaerélek csapvízre akkor most 50%-ot, remélem kibírják.

havri

(#14882) Silentfrog válasza buci30 (#14880) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg ez is jó lehet, [link] ,nekem ilyen van a nagy testvére. Itt 18 az ára és ingyen van a posta. 1 liter Sera Siporaxot ha veszel akkor is kijössz 20 alatt.

Esetleg az akvakeresz.hu van az akvarista.hu-n is megkérdezheted mit ajánlanak 20 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

(#14883) buci30 válasza Silentfrog (#14882) üzenetére


buci30
addikt

:R
Megrendeltem ezt :) ebbe van töltet is csapok is ez marad :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14884) farkas26 válasza buci30 (#14873) üzenetére


farkas26
tag

Látom most kezded itt egy kis segítség : [link]
Itt találsz ebookot azokat olvasd el először.
[link]

:)

"A jövő sem a régi"

(#14885) farkas26 válasza havri1 (#14881) üzenetére


farkas26
tag

Csak tisztán ezzel a vízzel cseréltél,vagy keverted?

"A jövő sem a régi"

(#14886) farkas26 válasza Silentfrog (#14868) üzenetére


farkas26
tag

Majd utána nézek ennek.

A trópusba én is szeretek járni,szerintem nekünk a környékben a legjobb bolt. :K

"A jövő sem a régi"

(#14887) Silentfrog válasza buci30 (#14883) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Max annyi lesz a gond,hogy nagy lesz az áramlás,de a kimenő oldali csapon zárhatsz el belőle.
Ha koszolódik a szűrő akkor meg majd kinyitod teljesen. Nem árt neki ez a módszer,de majd meglátod! :)

(#14888) havri1 válasza farkas26 (#14885) üzenetére


havri1
félisten

54 lteres az akksi, és 12 litert tettem ebből bele.
De most 80%-ot cseréltem csapvízre, mert kb agyhalott lett az összes guppi meg xifo ill molly. Sajna a rák nem bírta, ő feladta..:(

havri

(#14889) biomassza válasza buci30 (#14883) üzenetére


biomassza
csendes tag

Jó kis szűrő az. Ha sokáig akarod használni, a tömítést időnként kend át szilikonzsírral; a csapokra, kis fém karmokra, vödörből ki-/bemenő csövekre ügyelj - ott szeret törni leginkább. Ja, és ne ejtsd el :D. Sok sikert, szép hobbi ez!

(#14890) buci30 válasza farkas26 (#14884) üzenetére


buci30
addikt

Köszönöm!
Többieknek is THX! :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14891) farkas26 válasza havri1 (#14888) üzenetére


farkas26
tag

Nem okozhatta az egészet a +magnézium?

"A jövő sem a régi"

(#14892) havri1 válasza farkas26 (#14891) üzenetére


havri1
félisten

Valami nagyon bekavart. Szegények sokkos állapotban még mindig, pedig már "friss" vízben úszkálnak. Félek reggelig lesz még 1-2 elhullás.
Nem értek a halakhoz ennyire, nem tudom melyiknek jó a lágy, melyiknek a kemény víz, stb. Mg-t pl egyáltalán nem tudom jó e a halaknak.

havri

(#14893) sepsi0 válasza havri1 (#14892) üzenetére


sepsi0
őstag

Új volt a betét amivel szűrted a cserevizet?

(#14894) havri1 válasza sepsi0 (#14893) üzenetére


havri1
félisten

12 liter ment át rajta eddig, erre jött az akvárium 12 lityije.

havri

(#14895) bringasisti válasza havri1 (#14892) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem olvassátok amit írok az a gond! Korábban írtam hogy mivel sok halat tartok egy bolti méretre 2 liter jut, brutális vízcserét csinálok. És ekkor írtam hogy alacsony vízállás esetén vagy ha az árvíz a trágyadombot belemossa a víznyerő kutakba valamit tesznek a vízbe hogy a szart kicsapassák, ez nem párolog ki a vízből és tipikus mérgezési tünetet okoz és kiüti a halat!!! A csodaszűrőben is valószínűleg ez van. Nem az a gond hogy a rák megdöglött a gond hogy pénzt kérnek érte és mérgezik azt aki megveszi!

BENEFON DELTA--------N8

(#14896) havri1 válasza bringasisti (#14895) üzenetére


havri1
félisten

Akkor te nehogy igyál ilyet!

havri

(#14897) bringasisti válasza havri1 (#14896) üzenetére


bringasisti
őstag

Odafigyelek a részletekre! Csak egészséges élelmiszert fogyasztok!

BENEFON DELTA--------N8

(#14898) sepsi0 válasza havri1 (#14894) üzenetére


sepsi0
őstag

Csak azért, mert az első pár kancsó ugye nem jó a gyártó szerint sem.... ha 12l átment elvileg nem gond. Szerintem jobban jársz a desztillált vízzel (5l 150-200ft) én is próbáltam a kancsós vízszűrőt (Laica, meg még 3 fajtát), mára már csak tea tárolásra használom a kancsókat... Drága és semmire sem való! Ha tényleg vizet akarsz szűrni akkor az min. 30-50eft! Nekem is ilyen van és a tesztek alapján tényleg deszt víz, ha nem használod a visszasózót.

(#14899) jegenye77 válasza bringasisti (#14897) üzenetére


jegenye77
addikt

:C Helyes!
A vizet én is meghagyom a halaknak ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14900) havri1 válasza sepsi0 (#14898) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, veszek sima desztillált vizet, és keverem kiszellőztetett csapvízzel.
1 éve használom ezt amúgy kb, tea, víz, kávé, igazából csak annyit vettem észre, hogy nem vízkővesednek az edények.
A jobb szűrők baromi drágák nekem..

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.