Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) sepsi0 válasza havri1 (#15299) üzenetére


sepsi0
őstag

Voltak mellettük mollyk és xifok akik ugye még a saját szaporulatukat is szeretik megenni, de nem bírták az iramot, pedig ritkítottak rendesen. Komolyan ezek a guppyk nem csinálnak mást csak esznek és "szaporodnak", ha újra születnék guppy akarnék lenni :DD
Ha tudom hogy ez lesz soha nem szereztem volna be őket. Pedig nagyon szelídek és aranyos halak.

(#15300) Silentfrog

Nálam is rengeteg tornyos van, ezért nem lett "fű" az aksiban. Mikor vettem az aksit hozta az eladó egy vödörben a homokot. Egy hétig szedtem belőle a csigákat, mert sajnáltam őket. Most már csigaevő csigán gondolkodom de ahhoz el kéne mennem a GA-ba.
Szerencsére azért hasznos élőlények....

[ Szerkesztve ]

(#15302) farkas26


farkas26
tag

Ezért van csak 1db endler guppim a társa öngyilkos lett,kiugrott száradni egy kicsit. :(

"A jövő sem a régi"

(#15303) bringasisti válasza sepsi0 (#15298) üzenetére


bringasisti
őstag

Guppit csak úgy szabad tartani, hogy van mellette egy két ragadozó sügér mert ha a szaporzlatot nem szedik össze sec perc belterjes lessz a csapat

BENEFON DELTA--------N8

(#15304) sepsi0 válasza bringasisti (#15303) üzenetére


sepsi0
őstag

A minőséggel eddig nem láttam bajt, hímek két helyről is származtak, 6+10db. Igazából a mennyiség a gond. De nem baj valahogy "megszabadulok tőlük, remélem átveszi valaki és nem kell olyat tennem (WC) amit én sem akarok.... Kell a garniknak a hely. Tényleg az ancik ugye nem bántják a garnélákat? Nem vettem még észre csak szeretnék egy olyan helyet ahol zavartalanul lehetnek és lenne pár kisebb anci az aksiban velük.

(#15305) biomassza válasza sepsi0 (#15304) üzenetére


biomassza
csendes tag

Persze, jól megvannak együtt.

(#15306) akos3 válasza sepsi0 (#15301) üzenetére


akos3
addikt

Nekem mikor régebben volt guppi akkor folyton megették a szaporulatot. Már-már azért kezdtem imádkozni, hogy hagyjanak már nekem is néhányat :D

Nálam egy fekete vitorlás van, akit érdekel elviheti, kinőtte az akimat.. :B

(#15307) havri1


havri1
félisten

Ezeket szereztem ma, be tudja valaki azonosítani őket?
Az eladó annyira értett hozzá, mint én. VIZINÖVÉNYEK :DDD

Az utolsó talán Anubias, árán is érezhető volt :(

havri

(#15308) akos3 válasza havri1 (#15307) üzenetére


akos3
addikt

Nem teljesen egyértelmű nekem
2. kép: Cabomba aquatica (vagy Ceratophyllum demersum)
3. kép: talán Elodea canadensis (de nagyon hasonló az Egeria densa vagy a Apalanthe granatensis is)
4. kép: Anubias gracilis

(#15309) havri1 válasza akos3 (#15308) üzenetére


havri1
félisten

És most ilyen, de nem tudom még, hogyan kellene őket elrendeznem, elég kevés a fény ahogy elnézem..

havri

(#15310) havri1


havri1
félisten

3. kép: talán Elodea canadensis (de nagyon hasonló az Egeria densa vagy a Apalanthe granatensis is)

Ez nagyon nagyon hosszú lett, szerinted, ha félbevágom, tovább fog nőni hosszirányba, vagy megáll a növésben? Gondoltam megfelezem, és még egy tövet csinálnék belőle a másik oldalra..

havri

(#15311) akos3 válasza havri1 (#15310) üzenetére


akos3
addikt

igen meg lehet próbálni legyökereztetni a levágottat :)
Fotó alapján nem tűnik sötétnek, de majd úgy is jelzi az akvárium ha valami nem okés :) :/

(#15312) akos3 válasza havri1 (#15310) üzenetére


akos3
addikt

Talán Anubias heterophylla az első kép de ez nem biztos. Viszont, ha ennyi anubiasod van akkor nem is baj, hogy nem erős a világítást, hisz ezek a gyenge fénynél érzik jól magukat. Mondjuk a többi meg az erős fényt kedveli, úgy hogy feltehetőleg valamelyikük kiesik...

Am hány lityós az aksid? :)

(#15313) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Van egy S.O.S gondom:
Nagyoln elszaporodott mostanában az ecsetalga ezért szeretném kérdezni, hogy a növényeimről, hogy tudom maradéktalanul eltüntetni?(valisneria, marsilea hirsuta, sagittaria subulata) A hipozást ismerem, már csináltam is anubias barterin, de ezek mégiscsak érzékenyebb növények gyengébb levelekkel. Szerintetek, hogy csinálhatnám meg biztonságosan? Ha hipos víz milyen aránnyal? Léci segítsetek mert van egy félig szétrobbantott akváriumom amit úgy ellepett az alga, hogy szinte gyepet képez a köveken benőve a növényeimet. Ami azért fura mert 3/4-e a növényeknek nembirta a kiképzést ami viszont maradt szebben néz ki mint ahogy elhoztam a GA-tól tehát kicsattan.(semmi gond emers szaporítással próbálkozom: )

Előre is köszi!HTCX715

(#15314) akos3 válasza HTCX715 (#15313) üzenetére


akos3
addikt

olvastam valahol hogy a borostyánból olyan anyagok áznak ki amik megölhetik az ecsetalgát.
Amúgy meg vannak algaevő halak :)

(#15315) HTCX715 válasza akos3 (#15314) üzenetére


HTCX715
tag

Háát nemtudom.
1.Van borostyán az élőgépes szűrésben és ráadásul úgytudom ha belefacsarom a levét akkor ártok a halaknak.
2.több algaevő halam van mint "sima". Ezért bízok abban, hogy ha kiirtom mindet teljes vízcsere nélkül hiába akar előjönni megeszik a halak/garnélák.most veszem észre lelkes újonc lettem:)

[ Szerkesztve ]

(#15316) akos3 válasza HTCX715 (#15315) üzenetére


akos3
addikt

hát igen a borostyános "kúránál" én bizti kivenném a biztonság kedvéért a halakat...

(#15317) HTCX715 válasza akos3 (#15316) üzenetére


HTCX715
tag

Egyenlőre szeretik egymást a halak a borostyánnal,de semmit nem ér pedig hamarabb volt mint az alga.

[ Szerkesztve ]

(#15318) myk74 válasza HTCX715 (#15313) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem egy dolog ölte meg az ecsetalgát!Az áramlást nagyon visszevettem szinte alig látni hogy mozognak a növények.Eleinte míg nem volt sok liqui carbo-val kezeltem és lecsipkedtem pl a fáról de nem akart múlni és akkor variáltam meg az áramlást.Azóta nincsen ecset algám.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#15319) akos3 válasza myk74 (#15318) üzenetére


akos3
addikt

Ezzel csak az a baj, h nekem egybe van a szűrő (ami áramoltat) és a levegőztető. Ha lejjebb veszem akkor a szűrés és a levegő is kisebb lesz..

(#15320) turbulencia8 válasza HTCX715 (#15317) üzenetére


turbulencia8
őstag

Én egyszer szaladtam bele ecsetalgába, és csak vegyszeresen tudtam rendet rakni: Happy-Life Evolution Algin-Regular oldattal. Érdekes módon még a garnéláim is túlélték a kb. másfél hónapos kezelést.

(#15321) HTCX715 válasza myk74 (#15318) üzenetére


HTCX715
tag

Nekem szinte alig van áramlás mert harisnya van a szűrőkön(garnélák) és még a levegőztető is egy külső balkon ládában van a kövek mélyén elrejtve. tehát annyi az áramlás amit a szűrők(3) a szívással keltenek.
turbulencia8:
Egyszer már kipusztítottam egykis változtatással(véletlen: ), de ujra előjött sajnos. Amúgy neked a balkonládás szűrés mellet nincs semmi algád? Mert kb. 2 hónapja raktam össze én is egy hasonló rendszert a tiedhez és utánna jött elő az alga. Nem értem, pedig a növények nőnek mint a gomba, mind belül mind kívül.

(#15322) turbulencia8 válasza HTCX715 (#15321) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nálam a medencecsere előtt barna algák voltak csupán, és azok is csak tűnnek el az akvapóniával Továbbra is nagyon alacsony a nitrátszintem, és hogy ez télen-nyáron így maradjon, hamarosan kap a futóka is egy 14 W-os növényes fénycsövet.
Úgy látszik a betelepített növényeid valami szerencsétlen spórát vittek a rendszerbe. Amúgy ha kell, tudok adni az Algin-Regular lötyiből, mert a 250 ml-ből fél decit sem használtam el (talán két éve vettem).

[ Szerkesztve ]

(#15323) HTCX715 válasza turbulencia8 (#15322) üzenetére


HTCX715
tag

Szerintem a valisneriaval hurcolhattam be mert a többi növény ami most bekerült zselés volt.(pedig a GA tól vettem és alaposan meg is tisztítottam:( Azt hogy hogyan tovább nemtudom mert már az aktívszenet is kipróbáltam és nem akart sgíteni. Most megpróbálom lefertőtleníteni a növényeim és ha sikerül akkor nagyon fogok örülni mert ha nem lenne ennyi pénzem az akváriumba már lehet hogy üres lenne, pedig majdnem 8 éve csinálom és nincs annál jobb érzés mint hulla fáradtan iskolaután enni adni a halaknak és figyelni ahogy marakodna.(elkanyarodram)

(#15324) turbulencia8 válasza HTCX715 (#15321) üzenetére


turbulencia8
őstag

Most nézem: az aktív hatóanyaga szalicilsav, valószínűleg ezért élték túl a garnéláim (nem rézionos oldat). A hipóval kiégetnéd a növényeket, mert az aktív oxigén alapú fertőtlenítés.

[ Szerkesztve ]

(#15325) havri1 válasza akos3 (#15312) üzenetére


havri1
félisten

54 vagy mennyi :DDD
Szar ez a világítás, 11w, de középen.
Akkor lehet szétültetem úgy, hogy a fénykedvelőeket középre, a 2 Anubiast meg a szélére.
Ritkulni fog az biztos, most arra várok, melyik marad meg, melyik irányba haladjon a történet tovább.
Tervezem egy 300l körüli akksi beszerzését, kompletten.
Állvány (szekrény), akksi, világítás, és külső szűrő, de még halvány f..gom sincs hol vásároljak. Egy helyen venném, vagy webáruház, de akksit kiszállítani... :F

havri

(#15326) myk74


myk74
senior tag

Én akkor sem írtanám az ecsetet vegyszerrel,(persze anubiasra néha én is használok cloroxot)szerintem felesleges.A kiváltó okot kell megszüntetni.Nekem is kb 2-3 hét kellett mire észlelhető volt a változás .Persze sokadik próbálkozás után tapasztaltam ki hogy melyik beállítás a legjobb.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#15327) turbulencia8 válasza havri1 (#15325) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az akvarista.hu-n van egy csomó eladó szett.

(#15328) havri1 válasza turbulencia8 (#15327) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, de én ott nem találom hol vannak eladók :F

megvan

[ Szerkesztve ]

havri

(#15329) HTCX715 válasza turbulencia8 (#15324) üzenetére


HTCX715
tag

&myk74:
Találtam itthon neomagnolt szerintetek mien híg oldattal lehetne fertőtleníteni a növényeimet?(külön akváriumban lennének a növények, úgy hogy csak e levelük lenne belemártva párpercre)

(#15330) havri1 válasza HTCX715 (#15329) üzenetére


havri1
félisten

Neomagnol!

Gyógyszertárban kapható, klór alapú fertőtlenitő, kis mennyiségben halak és növények számára se káros, Sőt gyógyszer.

"

De kezdjük az elején tudnivalók terén.:

-A neomagnol mindenféle baktériumot,válogatás nélkül elpusztít,tehát a lebontó baktériumokat is.

(-Ahogy a többi halgyógyszer is-Ezért csak kis mennyiségben alkalmazandó/alkalmazható az akváriumban.)

-Hatását 3 nap alatt elveszti, tehát pótolni kell.- Ahogy a többi halgyógyszert is-.

-A legtöbb parazitás és bakteriális betegségnél is hatékonyan használható.

-Adagolás: 100liter vízhez 1 tabletta.

-Infuzoriummal 1 nap alatt végez.

Kép

-A víz zavarosságát (opálosodás) is megoldja.

-Gátolja az algák, moszatok, és penészgombák szaporodását.

-4-5Liter vízhez 3-4 tablettával fertőtleníthetjük:

Gyökerek

kövek

tárgyak

talaj

-Növényt is lehet vele fertőtleníteni.:5 liter vízhez 1-2 tabletta.1óránál tovább a növény ne legyen ebben a vízben.

-Sokan (akik használnak Neomagnolt halak esetében) bármilyen fellépő betegségnél használják 100liter/1tabletta arányban a megfelelő gyógyszer mellett.

(Volt, akinél 2nap alatt meggyógyította a darakóros halát.)

-100L/1tabletta arányt a halak jól viselik. A csigák viszont kis mennyiséget sem tolerálják.

-Nagyon súlyos betegség esetén a maximum adag:100L/2db,viszont a kényesebb halakat, és harcsákat ilyenkor ki kell vennünk az akváriumból.

-A Neomagnolos kezelés adagait be kell tartani és csak indokolt esetben szabad használni.

-A kezelés során, és utána pár napig az etetéssel csak óvatosan, hisz a lebontóbaktériumainknak behúzza a féket a Neomagnol.

-A Neomagnol, ugyan úgy, mint a jódmentes konyhasó, akvaristák körében vitatott dolog. Neves akvaristák érvelnek mellette vagy ellene. Mindenki saját felelősségre alkalmazza ezt a szert.

"

havri

(#15331) havri1 válasza havri1 (#15330) üzenetére


havri1
félisten

Azt mondjuk hozzáteszem, egyszer alkalmaztam, mindent kiölt az aksiból, az összes baktériumot. 2x egymás után 50% vízcsere szigorúan.
Kb felért egy komplett újraindítással.

havri

(#15332) HTCX715 válasza havri1 (#15331) üzenetére


HTCX715
tag

Nagyon szépen köszönöm ez rengeteget segített! (le is mentettem hátha kell még: (

Ezek alapján holnap beleteszem a növényeim gyökerestül mindenestül 5 liter vízbe amihez teszek egy tabletát és egy órát állni hagyom. Ha kivettem őket a vízből leöblítem a csap allatt és mehetnek vissza? Vagy valameddig a karanténba legyenek?

(#15333) Silentfrog válasza HTCX715 (#15332) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha mód van rá akkor változtass a vízmozgáson, ez az átok algafaj szereti az erős egy irányú vízmozgást.
A régi medencémbe fél év után jelent meg, pedig a vizem a heti rendszeres vízcsere előtti órákban is tökéletes volt a tesztek szerint.
Nálam csak ott volt ahol a külső szűrő nyomó ágából a vízsodrás visszafordult a medencébe.

Az algázó géb és a sziámi algaevő biztos megeszi,nálam szépen "legelték " befele.
Mivel az okot nem tudtam megszüntetni algaevő halakat vettem,de ha nagy mennyiségű az ecsetalga medencébe akkor 1-2 halacska nem fog elboldogulni vele!

Az 1 rész hipó és a 2 rész vízbe mártott vízinövény 10 másodperc alatt is károsodik ha erős ha gyenge levelű a növény. Nálam az összes kipurcant a kezelés után. A hipó nem megfelelő anyag,akármit is írnak,és kipróbáltam
Az alga egyből eltűnik róla de a növény sem bírja ki,egy két hét alatt az össze levele elhalt,és hiába az erős gyökérzet,nem jött új hatás.

[ Szerkesztve ]

(#15334) akos3 válasza Silentfrog (#15333) üzenetére


akos3
addikt

sziámi algaevő tényelg megnő akiban 15 centire? :Y

(#15335) Garold válasza akos3 (#15334) üzenetére


Garold
senior tag

Nálam most 180l-es akváriumban kb 10-12 cm, úgyhogy valószínűleg igen. ;)

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15336) akos3 válasza Garold (#15335) üzenetére


akos3
addikt

hát akkor ilyen halam se lesz :D

(#15337) Silentfrog válasza akos3 (#15334) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az algázó géb kb 6 centis volt,de abból kell vagy 10 egy 100 literes akváriumba,és nem is szeret egyedül lenni.

(#15338) Garold válasza akos3 (#15336) üzenetére


Garold
senior tag

Elvileg a halak nem növik ki az akvárium méretét, és én nagyon szeretem őket.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15339) HTCX715 válasza Silentfrog (#15333) üzenetére


HTCX715
tag

Én valószínűleg behurcoltam mert se erős sodrásom se túl sok méraganyagom nincs.(3 belsőszűrő és egy "élőgépes" szűrő mellett már a növények számára sincs elegendő táp nemhogy az algának) Mondjuk most gondolkozom, hohy lecseréltem a lámpám egy újra lehet az szólt közbe.(erős lenne a fény?) A hipozástól én is féltem ezért nem csináltam mondjuk anubiason bevált , de ezek fircingesebb növények.

(#15340) mdk01 válasza HTCX715 (#15339) üzenetére


mdk01
addikt

Algát nem lehet behurcolni, az ott van mindenhol és azt várja mikor lesz olyan körülmény hogy kifejlődhessen.
A világítástól simán lehetséges, mert a hirtelen körülmény változásra is lehet ilyen reakció.

[ Szerkesztve ]

(#15341) Silentfrog válasza HTCX715 (#15339) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem ledes lámpát raktál föl? Hideg fehér színhőmérsékletűt?

(#15342) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem halazni, úgyhogy örülök, h találtam egy ilyen förumot is. :)
Fogok jönni és kérdezni sokat. :)

Szép estét!

(#15343) Silentfrog válasza claire78 (#15342) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Isten hozott a klubba! ;)

(#15344) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nemrég "véglegesítettem" az akvapóniám világításait is, a szobai futóka kapott egy egész diszkrét, 13W-os képmegvilágítót, sima T5-ös fénycsővel, ami 6:30-tól 21:30-ig működik, és a tápvizes szivattyúval együtt kapcsolja le az időzítő. Továbbá lecseréltem az akvárium fénycsöveit is, mert kb. 9000 órát működtek, és kissé elhasználódtak. Pedig Sera volt mindkettő (korábban rosszul emlékeztem), szóval a fentiek alapján nem éri meg drága fénycsöveket venni. Most a legolcsóbb Diversa Opti Natural + Plant kombót (2x18W) tettem a tetőbe. Jelenleg napi 12 órára állítottam be az akváriumi világítást (a bordó növény miatt), így ezek a fénycsövek három helyett csak két évet fognak tervszerűen üzemelni. Jelenlegi helyzet: a halak és a garnélák egészségesek, a szobai futóka jól érzi magát a hidrokultúrában, a nitrátszint továbbra is minimális, a korábbi algáim gyakorlatilag elfogytak, az anubias-ok ismét burjánzani kezdtek, és úgy fest, hogy az új bordó növénykék is nagyon jól bírják. :))

(#15345) claire78 válasza Silentfrog (#15343) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm! :)

Akkor megkezdem. :)
Az akvarium egy Tetra Aquqaart 60 literes szett. Jelenleg 7 Guppy, 4 páncélos harcsa, 2 Anci, 4 Zebradánió, 1 hím Betta és 2 csigaevő csiga van benne.
JBL Bioflora CO2 is beüzemeltem már.
Több mint egy hónapja megy már az akvarium. (Részletekbe nem megyek bele, volt kalandor bőven) :)

Mostani kérdésem: a CO2 diffúzora szerintem hibás, beüzemeléskor szép apró bubik voltak, de most csak egy helyen jön kifelé a gáz, és ott láthatóan van egy repedés. Már tisztítottam is, helyzet ua.

Rendeltem egy kerámia porlasztót, hülyeség egy porlasztóra rakni a CO2-t és a levegőt?

[ Szerkesztve ]

(#15346) turbulencia8 válasza claire78 (#15345) üzenetére


turbulencia8
őstag

A guppi+betta elég merész párosítás. Ha a diffúzor nem polipropilén, akkor szerintem a repedésre rakj egy kevés sziloplaszt ragasztót (ecetes fajtát), hogy a maradék ép részen buborékoltasson. A levegős kerámiaporlasztó nagyobb térfogatáramhoz való.

(#15347) claire78 válasza turbulencia8 (#15346) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, rájöttem. :) Azér van már csak 7 Guppy. :( De csak a sárgákat bántotta eddig.
Majd ha esetleg elfogytak, akkor majd vmi Betta-barátibb halakat veszek. :)

Kerámia diffúzor. JBL Taifun. Gondolkoztam, h mivel kéne eltömni, de nem mertem ragasztóval (pl. pillanatragasztó).
Akkor ezt majd kipróbálom. Köszi! :)

Szóval azt mondod, h a CO2-t nem porlasztaná úgy szét a kerámia porlasztó. Jövőhéten fogom megkapni, akkor tudom majd kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#15348) biomassza válasza claire78 (#15345) üzenetére


biomassza
csendes tag

Egy porlasztón a levegővel végképp nem jó megoldás - sokan eleve ellenzik a kettő párhuzamban működtetését, mivel a kétféle gáz gyakorlatilag versengésben van egymással a vízbe oldódásért. Ha mindenképp porlasztasz levegőt is, akkor - szerintem - minél messzebb legyen egymástól a két porlasztó, és a levegős közelébe kevésbé CO2 igényes növények közül válassz.

(#15349) claire78 válasza biomassza (#15348) üzenetére


claire78
senior tag

Legjobb megoldás az lenne, ha éjszakára CO2-t le- levegőt bekapcsolni, nappal meg fordítva? Megoldható végülis egyszerűen.
A két porlasztót az akvárium két végében van, szóval az OK. :)

Más: a jövőhéten tervezek részleges vízcserét, aljzat-, üvegtisztítást stb.
A szűrő, fűtőszál is elég koszos, azt is tervezem kivenni, megtisztítani.
Az aksiban lévő kövön is barna lerakódásokat van. Szerintem azt is megsikálom.
Kérdés, hogy mivel, és hogy mennyire? Úgy értem nem okozok kárt vele (hasznos baktériumok)?
Van a szűrőben egy durvább szűrő, ha jól tudom biológia szűrő. Azt kell-e tisztítani?

Köszönöm a segítségeteket! :R :)

(#15350) Silentfrog válasza claire78 (#15349) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Minden ami a szűrőben van az biológiai szűrő is egyben, hisz mindenre rátelepednek a hasznos baktériumok, egy egyikre több a másikra kevesebb számban. A szivacsban is megtelepednek, és ezért nem szabad a tisztításkor csapvízzel takarítani csak szigorúan akvárium vízzel.
Természetesen kitakaríthatod a szivacsa szűrőt, ki is kell rendszeresen.
A durvább szivacs az pont nem biológiai szűrést végez elsősorban hanem a nagyobb szennyeződéseket fogja meg. Így nem tömődnek el olyan könnyen a finomabb szivacsok , a biológiai, kémiai szűrőanyagok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.