Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) Garold válasza farkas26 (#15500) üzenetére


Garold
senior tag

Nekem is nyitott volt, amíg tönkre nem ment a világításom, ami ugyanolyan mint a tied.
Ebbe nem sok mindent fogsz tudni beletákolni. :N

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15502) farkas26 válasza Garold (#15501) üzenetére


farkas26
tag

Olvastam róla tán ezt bele lehet tákolni,bár sok infó nincsróla,hogy sikerült-e.
[link]
[link]

"A jövő sem a régi"

(#15503) opr


opr
veterán

Ha valakinek Budapesten van felesleges Guppy-ja (lefialt, nem tudja hova rakni stb), és szeretne megszabadulni tőle, írjon rám plz, max 50 db erejéig szivesen átveszem őket. :B :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15504) bringasisti


bringasisti
őstag

Az eBay mennyi idő alatt szállítja le a megrendelt cumot?

BENEFON DELTA--------N8

(#15505) Silentfrog válasza farkas26 (#15500) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy ötlet

Ledszalag. 1200 forint egy adapter és veszel hozzá fél méter 5050-es hidegfehér szalagot. 1100 az ára ha jól emlékszek.
Beleragasztod a foncsorba, öntapadós.

Ha Szegeden jársz itt vehetsz ezen az árakon,itt a bolt/bár itt még nem látszik/

[link]

(#15506) Silentfrog válasza bringasisti (#15504) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

1-6 hétig. Attól függ mit veszel,és mikor akad egy kis hely a konténerbe amivel hozzák!

(#15507) bringasisti válasza Silentfrog (#15506) üzenetére


bringasisti
őstag

:Y

BENEFON DELTA--------N8

(#15508) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Nem akar senki ilyen "kis görcsöket" apró pénzért? :D 4 darab van eladó.

(#15509) farkas26 válasza Silentfrog (#15505) üzenetére


farkas26
tag

Köszi :R

"A jövő sem a régi"

(#15510) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Kb egy hete raktam össze az első akváriumom, eddig minden rendben ment, beletettem a talajt egy sziklát, fűtést, szűrő csövezését. 3 napja beletettem egy fodros vizikalászt, amit az eladó adott, eddig egy ismerősömnél éldegélt(kb 1 hónap). Mivel ő is szétszedte az akváriumát kitette egy vödörbe ahol egy hétig pangott egymagába.
Ma arra jöttem haza, hogy az üvegen megjelent az alga apró pontokban illetve a háttéren is látszik. Most így utólag megnéztem a növényt is, az is algás egy kicsit. A világítás eddig nem ment, csak a növény behelyezése után napi 8 órát. Van benne egy SUN GLO T8 20W 60 cm-es cső és egy Landlite 18W "CoolWhite" cső. Nem tudom milyen idősek, hozzá járt.

Még most szedjen inkább szét és kezdjem előröl, vagy van rá megoldás?
Előre is köszi!

(#15511) turbulencia8 válasza flegga92 (#15510) üzenetére


turbulencia8
őstag

Inditaskor a szuro meg nem tudja bontani rendesen az ammoniat es a nitritet, ezert algasodik. Mekkora a kulso szurod?

(#15512) mdk01 válasza flegga92 (#15510) üzenetére


mdk01
addikt

Nem írtál akvárium méretet, meg igazából semmi egyebet sem.
A pont szerű alga meg lehet pontalga, nem sok gond van vele az üvegen, mert egy plasztik kártyával letudod kaparni szépen.

[ Szerkesztve ]

(#15513) flegga92 válasza mdk01 (#15512) üzenetére


flegga92
senior tag

112 L-es 80x35 alapterületű. Tetratec EX700 as külső szűrővel.

(#15514) biomassza válasza flegga92 (#15513) üzenetére


biomassza
csendes tag

Ha néhány pötty alga miatt mindig szétkapod elölről kezdeni, sosem lesz akvárium belőle. Az üvegről simán lekaparható, sziklát ki tudod kapni lepucolni. A háttered kissé bonyolultabb persze. A szűrőhöz nem tudom, használtál-e starter kultúrát, de mindenképp idő míg beáll. Ha halaid is lesznek, akkor meg a nitrát fog gyűlni két vízcsere között, ez egy ilyen móka. Idő kitapasztalni, hogy meddig világíts, annyi növénynek mennyi táp kell, hogy ne legyen sok sem, mennyit etess, milyen gyakran és milyen térfogatban cserélj vizet, stb. Ez a szép benne :) Mindenki kicsit másképp csinálja, de nincs 2 egyforma igényű akvárium sem.

Úgy vettem ki, hogy a cucc használt - egy kérdést talán megér a csövek életkora. Nem gigászi a világításod, ha régiek, talán ki kéne cserélni őket a közeljövőben. (A "nem gigászi" kifejezésbe ne láss kritikát - pár tő vízikehely kedvéért nehogy betegyél 4 t5ös fénycsövet, hűtéssel 3 havi spórolás árán :) )

Jó halazást kívánok, szép hobbiba fogtál!

[ Szerkesztve ]

(#15515) flegga92 válasza biomassza (#15514) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen, használt cucc. Csövek viszonylag jó állapotúak, nem túl merevek, előtte kipucoltam. Nem tettem bele vízelőkészítőt, de lehet veszek bele. Bár 3 hét múlva tervezem a halakat beletenni, akkor lesz több időm ezzel foglalkozni. Nem tervezek túl sok növényt bele, azokat is inkább az "igénytelenebb" fajtákból. Milyen csőre érdemes kicserélni? Így üresen a hidegfehér csővel nagyon szépen néz ki, egy minimalista berendezésű szobában van, mintha odateremtették volna.

(#15516) mdk01 válasza flegga92 (#15515) üzenetére


mdk01
addikt

Vizet cserélsz rendesen ugye?

(#15517) flegga92 válasza mdk01 (#15516) üzenetére


flegga92
senior tag

Eddig még nem cseréltem. De nem is rémlik, hogy olvastam volna valahol, hogy új akvárium indításánál is kell. Milyen időközönként kell ilyenkor? Ugyan úgy hetente?

(#15518) mdk01 válasza flegga92 (#15517) üzenetére


mdk01
addikt

Ez változó.
A "nagyok" úgy szokták hogy 2 naponta az első héten, a másodikon már kicsit elnyújtva azt hiszem 3-4 naponta és szépen ráállni egy hónap alatt a hetire. Ezek a vízcserék persze közel nullás , szénszűrőn keresztül elengedett lágy vízzel történnek, tehát elvileg nincs semmi benne ami hazavágná a már kifejlődött kultúrát.
Én mint átlag halandó azt mondom, hogy most az elején heti kettőt csinálhatsz, de egyet mindenképpen, különben bajban leszel és nyugodtan mehet a 30-50% pihentett vízzel, ha már nincsen lágy vized, legalább a klór menjen el belőle.

(#15519) biomassza válasza flegga92 (#15515) üzenetére


biomassza
csendes tag

Csövek alatt a fénycsöveket értettem :)

(#15520) flegga92 válasza mdk01 (#15518) üzenetére


flegga92
senior tag

Sajnos csak csapvíz van, akkor mindenképp megcsinálom a cserét.

biomassza :
Upsz ezt benéztem :DDD Nem tudom milyen korúak, de úgy érzem, hogy jobban járok ha lecserélem.

(#15521) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Tud valaki olyan webáruházat, ahol árulnak T8-as 30 wattos 6500k-s fénycsövet?

Az összes helyi boltot végigjártam,de mindenhol csak 840-es van.

(#15522) biomassza válasza Silentfrog (#15521) üzenetére


biomassza
csendes tag

Esetleg a vilagitas.eu ? Nem tudom, van-e, de onnan szoktam fénycsövet venni.

(#15523) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Akváriumot szeretnék, sajnos nincs sok helyem hozzá, a problémám az, hogy lehetőség szerint sügéreket tartanék. Yelow, meggyhasú és társai, esetleg 2-3db csigasügér alulra. Mi a véleményetek erről a cuccról?

80x35x40cm méretű (112L) akvárium bútorral, gyári műanyag tetővel, beépített világítással (2x18W), hátterezve (beépített szűrőházzal), 6mm-es üvegből.
A bútor ABS vízzáró élfóliázással készült, erős kivitelű!

Ezt a méretet még valahogy be tudnám szorítani. Még esetleg amire gondoltam, az egy cube akvárium, 50x50x50-es méretben, bár az még előnytelenebb halak szempontjából szerintem.
Mit gondoltok az említett halakból azért lehetne tartani ebben pár darabot vagy felejtős?

(#15524) Silentfrog válasza Eagl3 (#15523) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mivel ez az akvárium hátterezett így 90 liternél nem lehet több a nettó űrtartalma.
Csigasügéreknek tökéletes rengeteg elfér benne,jól bírják a zsúfoltságot.

Egy pár meggyhasú sügér még megfér benne de ezzel ki is fújt,ennél több sügér nem érzi jól magát ilyen kicsi medencébe.
Csigasügér 20 -30 is megvan ekkora helyen.

Az 50X50X50 -es méretű meg nem sügérnek való! :N

[ Szerkesztve ]

(#15525) Eagl3 válasza Silentfrog (#15524) üzenetére


Eagl3
veterán

Sajnos éreztem, hogy ez lesz a válasz :D
Kicsit tanácstalan vagyok, mert mindenképp ragaszkodnék az említett sügérekhez, mondjuk a Malawi taviakhoz. Mekkora a legkisebb méret, amiben már azért elvannak?

(#15526) bringasisti válasza Eagl3 (#15525) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem igazán értem a történetet. Amit felsoroltál az nem Malawi hanem 3 különböző élőhely. Szerintem ami Neked kell az a Tanganyika

BENEFON DELTA--------N8

(#15527) havri1


havri1
félisten

Kis, újszülött guppiknak naponta hányszor érdemes enni adni?

havri

(#15528) bringasisti válasza havri1 (#15527) üzenetére


bringasisti
őstag

Legalább háromszor

BENEFON DELTA--------N8

(#15529) havri1 válasza bringasisti (#15528) üzenetére


havri1
félisten

köszi, így teszek innentől.

havri

(#15530) Silentfrog válasza havri1 (#15529) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha keveset adsz nekik akkor folyamatosan esznek a kis piszkok! :DDD

(#15531) Silentfrog válasza Eagl3 (#15525) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az aranysügér nem egy agresszív hal nálam is van vagy 8. Bár néha hülyét kapok tőlük az ide oda úszkálásukkal.
Akvárium egyik végéből a másikig majd fel le és vissza majd fel le,több órán át.
Esküszöm, hogy a legtöbb a elme roggyant hal a yellow-ok között van. :DDD Legalább 3 helyről vettem őket,és tuti nem testvérek,de ezek mind ugyanazt csinálják.

Tehát a helyigény.:Én nekik 200 literben gondolnám a minimumot, 10--15 számra. /de akkor már ne legyen más max pár család csigasügér/ Inkább legyen hosszabb a medence,tehát a magassága lehet kevesebb a hossz javára.
Pl.: 120X40X40 .

.

(#15532) havri1


havri1
félisten

Helló!

Szeretnék egy jó külső szűrőt venni, lehetőleg használtan, jó áron.
10-15k körül szánnék rá.
Jelenleg 56 literes akksiba kellene, de később nem ártana, ha nagyobba is tudnám használni (200l körnéyke).
Nincs valakinek esetleg eladó?

akvarista.hu -n nézelődök, de nagyon sok van, sok fajta, nem tudom melyik lenne best buy.

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#15533) bringasisti válasza havri1 (#15532) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy átlagos felhasználó min 3 szor szűrje meg a vízet óránként. Külső szűrő csak olyant ajánlok aminél lent megy be, és fent jön ki. Fontos a szivattyú nyomómagassága nagy legyen. Ha csinálsz egy 200 ast a kicsire akkor is szükség lesz / karantén, kórház / tehát ne gondolkozz öszvér megoldáson mert az semmire se jó

BENEFON DELTA--------N8

(#15534) havri1 válasza bringasisti (#15533) üzenetére


havri1
félisten

Tehát ha 200l az akksi, akkor 600l/h a teljesíténye minimum?
A lent megy be fent ki, nem vágom :DDD

havri

(#15535) Silentfrog válasza havri1 (#15532) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy 200 literes akváriumba ilyen kaliberű szűrő szükséges.
Kisebb akváriumba a nyomó ágon lehet zárni,Úgy nem kavarja szét az akváriumot,és kevesebb áramot is fogyaszt.
Minimum / optimális

Eheim 2215 Eheim 2217

Tetra ex 800-Tetra ex 1200

Atman cf-800 Atman Cf-1000

Jbl e 700-JBl e 900

Sera -Hidor-t nem ajánlom. / ha érdekel leírom miért/

[ Szerkesztve ]

(#15536) bringasisti válasza havri1 (#15534) üzenetére


bringasisti
őstag

Én kizárólag Eheim Classic szűrőcsaládot használom mert ahol a víz felül megy be és ki ott nem tudod szabadon megválasztani miből mennyit hogyan

BENEFON DELTA--------N8

(#15537) Garold válasza Silentfrog (#15535) üzenetére


Garold
senior tag

Engem érdekelne hogy mi a baj Hydorral. :F
Én megélégedettséggel használom.

A Sera az tényleg sz.r.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15538) Silentfrog válasza Garold (#15537) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem még sosem volt de több helyen olvastam, hogy hangos,minimum dupláját fogyasztja mint egy másik minőségi szűrő,gyorsan visszaesik a vizmozgatás.
Ellenben olcsó! ;)

(#15539) mdk01 válasza havri1 (#15534) üzenetére


mdk01
addikt

Tehát ha 200l az akksi, akkor 600l/h a teljesíténye minimum?

Ne így értsd. Az én 250literesembe egy 2000l/h-s forgatja a vizet fullon és azt mondom elég, de még éppen hogy.
Igaz 1,4m nyomja fel a vizet és úgy érzésre jó ha 1000l/h-val forog a víz többel biztos nem. Neked is ilyen környékén kellene nézelődnöd, olyan 1500l/h legalább.

(#15540) Silentfrog válasza mdk01 (#15539) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A jelenlegi 56 literebe vissza tudja úgy fogni a vízforgatást , hogy ne legyen sok például egy Eheim Prof. 3e 2074? Komolyan kérdezem, mert nem tudom. :B
Meg azért egy ilyen szűrő nem olcsó.

(#15541) Garold válasza Silentfrog (#15538) üzenetére


Garold
senior tag

Összerakásra, minőségileg én elégedett vagyok, hangosnak meg nem mondanám. Egy elismert üzlet vezetője ajánlotta nekem, eredetileg tetrát akartam venni. Mondta hogy hibás hydort még nem vittek vissza hozzá, viszont a tetrából vannak hibás szériák, tapasztalata alapján sajnos egyre több.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15542) Silentfrog válasza Garold (#15541) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem lehet, hogy azért van több hibás mert sokkal többet adnak,adtak el belőlük?

(#15543) bringasisti válasza Silentfrog (#15542) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem minden terméknek azonos a haszonkulcsa, tehát amin többet fog az a fasza termék

BENEFON DELTA--------N8

(#15544) Silentfrog válasza bringasisti (#15543) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A kereskedőnek lehet, de a vevőnek nem biztos!

(#15545) Garold válasza Silentfrog (#15542) üzenetére


Garold
senior tag

Az is lehet hogy csak egyszerűen matek! :-)

Bringasisti: amikor a hydort vettem nagyon le volt akciózva (a többi bolt árához képest is :-) ), akkor ennek volt a jobb ár/érték aránya

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15546) havri1


havri1
félisten

Köszönöm az infókat srácok!
Akkor lehet ebbe veszek egy belevalót, és később veszek komplett aksit új szűrővel.

Eheim 2215 Eheim 2217

Tetra ex 800-Tetra ex 1200

Atman cf-800 Atman Cf-1000

Jbl e 700-JBl e 900

Keresgélek ilyeneket, köszi!

havri

(#15547) havri1 válasza Silentfrog (#15535) üzenetére


havri1
félisten

Eheim 2213 ára:16000.-Ft(nincs egy éves még garanciás!)

Mindegyik kifogástalan állapotban,minden tartozékkal és toltettel!

Ez kicsi lenne nekem? Igaz 16k, de ahogy nézem, minden megvan hozzá, egyből üzembe lehetne állítani, sé még garis.

havri

(#15548) bringasisti válasza havri1 (#15547) üzenetére


bringasisti
őstag

Eheim garinak nincs jelentősége nem Trabant. 17 a novicsento mit adnak használtan?

BENEFON DELTA--------N8

(#15549) havri1 válasza bringasisti (#15548) üzenetére


havri1
félisten

10k használtan:

szívóágon: 1db 12/16-os duplacsap, kb 1m-es 12/16-os eheim gumicső + kb 25cm-es szívócső + kosár
nyomóágon: kb. 80cm-es eheim gumicső + kb. 12cm-es esőztető
Nem szivárog, nem ereszt, a rotor kb. 1 éve lett cserélve, töltet: 1db kék szivacs + ista quartzite glass,
-tapadókorongok és kengyelek nélkül
Ára: 10000-

havri

(#15550) bringasisti válasza havri1 (#15547) üzenetére


bringasisti
őstag

100 literesben használom 60 db 4 cm halacska

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.