Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) orion1025 válasza havri1 (#14650) üzenetére


orion1025
őstag

Miféle rák?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14652) havri1 válasza orion1025 (#14651) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan nem tudo, ttörpe garnéla talán. Viszont drasztikusabb vizcserekor pár db mindig elhal. (Nem tudom mennyi van, 4-5 kb)
Nincs csak csapvizem, azt szoktam 3-4 órán át levegővel nyomtatni a klor miatt, de úgy látszik néha kevés.

[ Szerkesztve ]

havri

(#14653) Jamby18


Jamby18
senior tag

Én pont az előbb nézelődtem google-n a képek-nél vízinövények után keresgélve, és egy cikket dobott ki nem is lényeg, de ott írta, hogy vízcserénél 1:1 arányban ioncserélt vizet és pihentetett csapvizet használ, persze utána jöttek felsorolva a Sera szerek amit még hozzáad. De ezek szerint akkor bolti literes ioncserélt vizet meg csapvizet is lehet használni vízcseréhez?

Holnap megyek a halashoz remélem kapok (Microsorum pteropus Narrow) növényt, eddig ezt néztem ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14654) SSJmeszes válasza Jamby18 (#14653) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Még szép, hogy lehet.
Csak ne felesbe, hanem nagyobb arányban legyen az Ioncserélt, mert ha felesben akkor nem sok értelme van..Mondjuk 75% Ion, és 25% csapvíz.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14655) havri1 válasza SSJmeszes (#14654) üzenetére


havri1
félisten

És miért jobb az ioncserélt a pihentetett csapvíznél?

havri

(#14656) Jamby18 válasza SSJmeszes (#14654) üzenetére


Jamby18
senior tag

Ahham, akkor ezzel a vízkövességet is lehet valamennyire csökkenteni, nem kell annyira PH-mínuszozni a vizet. :U

(#14657) SSJmeszes válasza havri1 (#14655) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Mert lágy víz, és 100% tiszta, minden káros anyag ki van szűrve belőle.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14658) SSJmeszes válasza Jamby18 (#14656) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Azért vigyázz, óvatosan, ki ne szúrj az élőlényekkel, mert ez nagy változás lehet minden élőlény számára.
Ph minuszozással is óvatosan, ha áttért a lágy vízre, mert közel nem kell majd akkora adag mint jelenleg.
Egyébként most mik a víz paramétereid?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14659) mdk01


mdk01
addikt

Egy-két dologról még azért érdemes beszélni.
Az ioncserélt víznél a kálcium, magnézium ionokat cserélik le nátrium ionokra. A műgyantás lágyvíz is ezzel a módszerrel történik. Azt nem tudom hogy ez a nátrium ionra való cserélés okoz e problémát az akváriumvíz nátrium szintjében.Erről még nem nagyon lehet olvasni.
Ezen felül ioncserélt víz a boltban 5liter mondjuk 300,- ezzel szemben ha vki elmegy egy normálisabb akvarisztikai boltba ott árulnak RO vizet ami teljesen tiszta(minden ásványi só kivan szűrve) és 20-30Ft/liter áron árulják tehát jobb és olcsóbb is az ioncserélt víznél. Valószínűleg ezért nem lehet olvasni az nátrium emelkedésről mert mindenki RO vizet hazsnál aki lágyításra adja a fejét
Mivel ezeket az RO vizeket nagyteljesítményű vízlágyítóval csinálják a boltokban, drága bele a betét és nem szívesen cserélik sűrűn tehát elképzelhető hogy nem teljesen azt kapjuk amit szeretnénk így érdemes rámérni otthon egy PH vagy TDS mérővel.
Ami megoldás lehet még,(én is így csináltam) hogy egy adott városban összefognak ketten-hárman és vesznek egy már használható vízlágyító készüléket amivel kb. 2Ft/literből kilehet hozni a lágyvizet és az tényleg lágy lesz.

(#14660) mdk01 válasza Jamby18 (#14656) üzenetére


mdk01
addikt

Mi köze a PH-nak a vízkőhöz?? :U

(#14661) bringasisti válasza mdk01 (#14659) üzenetére


bringasisti
őstag

50 000 Ft

BENEFON DELTA--------N8

(#14662) SSJmeszes válasza mdk01 (#14659) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

De jó is lenne, ha itt a mi városunkban lehetne így kapni RO vizet!:))
Bár azért kicsit necces lenne hazahordanom majd 130L/hét!:D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14663) mdk01 válasza Jamby18 (#14653) üzenetére


mdk01
addikt

de ott írta, hogy vízcserénél 1:1 arányban ioncserélt vizet és pihentetett csapvizet használ,

Sokan nincsenek tisztában hogy a desztilált víz, az RO víz, és az ioncserélt víz, nagyon nem ugyanaz. Tehát lehet ő maga sem tudta mit ír....ettől független lehetséges, de hülyeség amit csinált(az ioncserélt víz része) mint azt írtam az előbb.

(#14664) SSJmeszes válasza mdk01 (#14663) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Csak úgy a háttérből írom..
Mi is használunk egyébként itthon garnis akiban ioncserélt vizet, és nincs semmi baj, se növényekkel, de garnikkal se halakkal.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14665) mdk01 válasza bringasisti (#14661) üzenetére


mdk01
addikt

Mi 22.000,- ért vettünk, és már lassan egy éve megy. 5óra 20liter de nem sietünk sehova, amikor tudok rá figyelni megtöltök egy kannát. Heti 60liter RO vizet cserélünk fejenként + 40 csapvíz a ~250literes aksikba és teljesen kényelmes.Egy baja van hogy 1:3 az aránya, gyári adat szerint 1:4 de nálam a víznyomás miatt jobban teljesít.
Ha netán 50.000,- ért vesz 3 ember és komolyan gondolja, az is csak 17k fejenként.

(#14666) mdk01 válasza SSJmeszes (#14662) üzenetére


mdk01
addikt

Meg úgy drága is, neked nem szabad cipelni hanem kell venni egy RO készüléket ez teljesen egyértelmű.
Egy gond lehet nálad, bár nem tudom hol laksz, hogy alacsony víznyomásnál(min. 4bar azt hiszem) kell nyomásnövelő pumpát venni ami olyan 30-35k, így már kicsit drágább a mutatvány, de aki komolyan gondolja még mindig így is olcsóbb és kényelmesebb mint cipelni a vizet.

(#14667) mdk01 válasza SSJmeszes (#14664) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom, rá kellene mérni, és hosszú távon megfigyelni, de lehet hogy nincs semmi ilyen hátulütője nem vagyok kémikus vagy mi a szösz.:)

(#14668) SSJmeszes válasza mdk01 (#14666) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Az a baj, hogy nagyon nagy a vízpazarlás vele..:-/
Tehát ahogy írod fentebb a JÓ vízhozamot, az az olcsóbb árkategóriában 1:3 arányban, túl sok a 'szemét' víz.
Viszont GA oldalán ráböktem a legdrágábbra 140e. ft. az viszont nem pazarolna, 1:1 ben tolja ami durván jó ilyen szempontból.. de hát.. itt meg az ár a brutális.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14669) bringasisti válasza mdk01 (#14663) üzenetére


bringasisti
őstag

A fatengelyes világban mindenki ioncserélt vizet csinált, mert a desztilált víz otthoni előállítása gond volt, bár a műgyanta regenerálása miatt egy haveromnak megrozsdásodott a mosogépe. A fordított ozmózis a megoldás ha valaki lágyabb vízet szeretne sajnos invesztálni kell

BENEFON DELTA--------N8

(#14670) bringasisti válasza SSJmeszes (#14668) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#14671) Jamby18 válasza mdk01 (#14660) üzenetére


Jamby18
senior tag

Akkor én kevertem, azt hittem a kemény víz nagy ph értéke okozza a vízkövesedést.

(#14672) mdk01 válasza bringasisti (#14670) üzenetére


mdk01
addikt

link

Ennél gondolom a gyanta a drága, vagy annak a sóval való kezelése...de ez is lehet egy megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#14673) mdk01 válasza Jamby18 (#14671) üzenetére


mdk01
addikt

A kemény víznek és a PH-nak van köze egymáshoz de nem e téren.
Neten sokminden fellelhető és sok olvasással meglehet okosodni, de ez arányos a ráfordított idővel.:)
Én is folyamatosan találok új dolgokat és tisztulnak le dolgok, de még mindig eléggé tudatlannak érzem magam e téren...mindig is utáltam a kémiát és úgy rugdostak át.:)

(#14674) mdk01 válasza SSJmeszes (#14668) üzenetére


mdk01
addikt

Igen ez a pazarlás dolog engem is zavar de nem tudok mit tenni. Itt igazából maga a tudat hogy pazarol az ember az zavarja mert mennyiségileg szinte semmi ami elmegy a lefolyóba mivel, fejenként nincs 1m3 havonta a jó és rossz víz együtt. Meg van, hogy csak 2hetente cserélünk ha nem jut rá idő, így pedig a két embernek 1m3. Sajnos ez van....
Én azzal kompenzálok hogy nem veszek ásványvizet és így nincs hulladék belőle.:)

[ Szerkesztve ]

(#14675) myk74


myk74
senior tag

Ez is lehet egy jó megoldás lágyvízre ha nem kell sok és tudod cseréltetni a gyantát
[link]
vagy magadnak regenerálod:
[link]
bár ez nem egy egyszerü dolog

Nincs kéz Nincs csoki!

(#14676) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Sok olvasgatás után sem találtam választ arra, hogy a darakorban szenvedő halat karanténozás és kezelés után mennyi idővel lehet visszaengedni a társas medencébe?
1 napig sós vízbe voltak,majd Parakill kezelés volt a mai napig./3 nap/
Holnap már nem rakok parakillt a vizükbe,és csinálok egy 50%-os vízcserét is.
Tünetmentesnek látszanak.

Azért kérdezem mert már olyan jól vannak,hogy nem férnek meg nyugton egymás mellett az apró karanténmedencébe. :)

(#14677) orion1025


orion1025
őstag

Egy kis információt én is dobnék hozzá.Desztvizet+elég kemény csapvizet keverek jelenleg 50-50%-ban a wabihoz és a kusamonohoz, értelem szerűen ezt táppal meg is nyomatom.Elsődlegesen a vízkő miatt kellett ezt bevetnem, de mérés alapján egyenes arányban változik az nk.Nálunk 24nk körül van, de így felesbe 12 köré lemegy, a növényeknek kutya baja, és vízkőnek sincs nyoma sehol.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14678) bringasisti válasza mdk01 (#14674) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is ezt a céget linkeltem nézem valamiért nem jó a link. Gyártanak fordított ozmózis szűrőt is. Sajnos ezek a szűrők sejtmembrán megoldások vagyis ha nem mosnák saját magukat egy deci víztől eldugulnának.

BENEFON DELTA--------N8

(#14679) bringasisti válasza Silentfrog (#14676) üzenetére


bringasisti
őstag

Akinek nem inge ne.........) Sajnos van tenyésztő ki bányató mellet lakik. Józsi bácsinak ad egy liter bort és egy doboz cigit és az Öreg naphosszat húzza a bolhát. Mivel a nyílt vízről etet folyamatosan mindig fertőzöttek a halai. Mivel a paraziták okos lények és a gazdaállatot nem fertőzik meg mert ha megdöglik Ö is elpusztul ezért szélnek eresztik a nagyszámú utodot. A kis medencében viszont azonnal vissza fertőzödnek, amit UV C lámpával küszöbölnek ki. Nem tudom melyik parakill t használtad , Én 1 hónapot szoktam karanténozni mert lehet ott még ott meglepi

BENEFON DELTA--------N8

(#14680) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Teljesen kezdő vagyok akvarisztika terén. Segítséget kérnék, az induláshoz.
Egy kb. 100-120 literes akvárium vásárlását tervezem.

Amit jelenlegi tudásom alapján tervezek első beköltözőknek.
4db házmesterhal
2db flyingfox
2db anci
20db maláj tornyos csiga
8db gupi (hímek)
10db neonhal
6-6db valamilyen lazacféle

Aljzatnak apró folyami kavicsot (4-5cm vastagon) gondolok, rá esetleg egy kevés bazaltot. Növényből úgy tudom kb. négy fajta legalább kellene bele. Itt mindjárt kérnék is tanácsot, hogy milyen növényeket vegyek és melyikből mennyit.
A vízzel kapcsolatban tanácstalan vagyok, mert olvastam sokféle álláspontot RO vízről, ioncserélt vízről, pihentetett csapvízről. Azt tudom, hogy a növények beköltözése után legalább 4-5 napot kellene várnom, hogy "beálljon" a víz mielőtt a halak, csigák beköltöznek.
Szűrőből mindenképpen olyat tervezek vásárolni ami szivacs+aktív szénnel szűr, ebből is valami jó nagyot, mert azt olvastam, minél nagyobb teljesítményű annál jobb lesz az élővilágnak.

Előre is köszönöm a segítséget!

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14681) mdk01 válasza bringasisti (#14678) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de újra linkeltem mert vmiért nem jött be. :)

(#14682) mdk01 válasza bringasisti (#14679) üzenetére


mdk01
addikt

Megvan vhol hogy 3-4hét a körforgása a darakornak nem? Azt nem tudom hogy a földön lévő és gazdára váró akármik is elpusztulnak a sótól ilyenkor?

(#14683) Silentfrog válasza mdk01 (#14682) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A darakornál az élősködőnek 4 nap a teljes életciklusa 26 fokon.
Ha nincs 26 fok legalább akkor kitolódhat több hétig is mire elhagyják a gazdaállatot.
Elviekben 4 napos Parakilles kezelés után nem szabad élő parazitának lenni a medencébe.

(#14684) mdk01 válasza Grafiqs (#14680) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen házmesterre gonolsz mert az én ismeretemben az ancit hívják úgy, de most rákeresve a neten elég vegyes a felhozatal.
Neonhalat nem szokták javasolni 1m-nél rövidebb akváriumba, ezt írja a szakirodalom is, de sokan tartják kicsi aksiba...ez rajtad múlik.
Flyingfox-ot így még nem hallottam és beírva a keresőbe egy denevért dobott ki így gondolom a sziámi ormányos márnára gondolsz. Ennek is min. 100litert javasolnak, de ha kicsi marad talán jó neki a hely.
Aljzatnak a legegyszerűbb és költséghatékonyabb a hengerlt bazalt ami kiemeli a növények zöld színét, a halak színét is, meg az alga sem látszik rajta nagyon. Vastagságban inkább 6-7cm körül gondolkodj.
Növényből nem tudom mit írjak ezzel mindig bajban vagyok ha kérdezi valaki mert nagyon sokmindentől függ. Mennyi a fényed, akarsz e tápozással foglalkozni, mennyit szánsz az akvárium fenntartására, fogod e tartani idővel is a heti 30-50% vízcserét ami szükséges mindennek az akváriumban.
A növények berendezése után azért illene egy 2-3hetet várni legalább, hogy ne legyen rögtön megterhelve a víz, és a szűrőnek is legyen ideje beállni.
Víz szempontjából is ahányan vagyunk annyiféle képpen csináljuk, látható, hogy az utóbbi időben is ~5-en szóltunk a témához és 5 különböző vízcsere megoldás lett megemlítve. Ez is leginkább odafigyelés, pénz, idő kérdése.
Aktív szenet akkor szokás használni mikor vmi betegség, vagy mérgezés van, mivel megköt jó pár tápanyagot is a vízben ami a növényeknek jó lehet.

Nehéz az ilyen jellegű kérdésekre válaszolni mert nem tudni pontosan mit szeretnél.

Szerintem linkelj pár akváriumot a netről amik tetszenek, mind berendezés, növény, hal szempontjából. Írj egy összeget mennyit szánsz az egészre(belekalkulálva hogy az írt összeget túl fogod valszeg lépni egy kicsit) és akkor egy kerekebb kép fog kialakulni bennünk.
Ezen túl olvass sokat a neten, mert nagyon sokminden megtalálható, és ha bármi konkrét kérdés van hogy az X vagy Y ajánljuk szívesen segít bárki.

(#14685) bringasisti válasza mdk01 (#14682) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezek az élősködők nem bírják sokáig gazdaállat nélkül, de vannak másodlagos paraziták amik nem generálnak " hibajelenséget " viszont ha az immunrendszer megbillen akkor elszaporodnak és mint a dara kinyírják a halat

BENEFON DELTA--------N8

(#14686) mdk01 válasza Silentfrog (#14683) üzenetére


mdk01
addikt

1. A trophozoitok éretté válnak a hal bőrében.

2. A trophont (érett trophozoit) elhagyja a halat.

3. A trophont tomitokat hoz létre.

4. A trophont szétreped és tomitokat enged ki.

5. A tomitok behatolnak a hal bőrébe, és a ciklus kezdődik elölről.

A só az miben segít?
A parakil a tomitokat, vagy a trophont öli meg?
Akkor az egész körforgás 4 nap alatt lezajlik?

(#14687) mdk01 válasza bringasisti (#14685) üzenetére


mdk01
addikt

Értem, ezért kell az 1 hónap hogy azok is elpusztuljanak?

(#14688) bringasisti válasza mdk01 (#14687) üzenetére


bringasisti
őstag

Bár egyszer már megütközést keltettem de az én felfogásom hogyha veszek halat azt beteg példánynak tekintem! " Meg se nézem " 1 hónap alatt lekezelem mert mint írtam bizonyos nyavalyákat csak boncolás útján lehet beazonosítani

BENEFON DELTA--------N8

(#14689) Grafiqs válasza mdk01 (#14684) üzenetére


Grafiqs
őstag

Köszi a kimerítô választ. Indulásnak egy nagyságrendileg 50k keretet szánok.
Az akvárium 100-120 liter körülire tervezem, kb. ez lenne.
Ha megfelel világítás: 2x18W neoncső T8 (6500K) tervezek. Bár közel sem vagyok biztos abban, hogy ennyi fény elég lesz. A szoba ahová tervezem 99%-os UV szûrésû ablakfóliával van ellátva.
Azt gondoltam, hogy az aktív szenes belsô szûrô "jobb" lehet mint a sima szivacsos. Ennek fényében milyen szûrôt javasolsz?
Egyelôre olyan növényket szeretnék az akváriumba amik kevesebb törôdést igényelnek, könnyebben tarthatóak. Késôbb ha már jobban "belejövök" akkor jöhet a bôvítés.
A házmester hal alatt a páncélos harcsát értem. Legalábbis egy ismerôsöm így nevezte.
Flying fox ez lenne.
A halakot igyekeztem úgy összeválogatni, hogy "könnyen kezelhetôek" legyenek. Itt is be akarom tartani a fokozatosság elvét. Könnyebben tarthatóaktól a komolyabb törôdést igénylôek felé.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14690) Silentfrog válasza mdk01 (#14686) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A szabadon úszó tomitok mozgékonyak, és új gazdát keresnek. Miután odatapadnak egy halhoz, a ciklus újból kezdődik. Ebben a szakaszban a leghatásosabb a darakór kezelése. A gyógyszer /pl .: Parakill / megöli a tomitokat, ezáltal megállítva a darakór ciklusát. Ezek a tomitok csak 48 órát élnek, ha nem találnak új halat.
Olvastam én is a sót,de ,hogy megöli e a tomitokat azt sehol sem írják!

[ Szerkesztve ]

(#14691) bringasisti válasza mdk01 (#14687) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha veszek halat és néhány betegség ellen lekezelem és padlót fognak / még nem fordult elő / akkor még mindig jobb mintha esetleg megfertőznek rengeteg halat és akkor is csak ugyanazok a gyógyítási lehetőségek állnak rendelkezésre csak akkor nem 3 hanem 300 hal borul

BENEFON DELTA--------N8

(#14692) mdk01 válasza Grafiqs (#14689) üzenetére


mdk01
addikt

Repülő róka
Döntsd el hogy akkor most mi van, én már nem tudom.:)
Világítás elég az egyszerűbb növényeknek. Anubias, cryptocoryne,microsorium fajok között nézelődj. Ezek biztosan jók, aztán ha vmi tetszik még majd berakod és meglátod megmarad-e. Azzal is lehet jtászani hogy ha kevés a fényed akkor magasabban helyezed el az akváriumban pl. dombot építesz fára kötözöd stb.ha lehetséges.
Szűrőkhöz nem(sem) értek.:)

(#14693) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Úgy néz ki sikerült kiirtani minden fekete algát. A fertőzött növényeknek hiába szedegettem le a fertőzött leveleit attól még a növényen megmaradt valahogyan és az új levelekre is átkerültek. Igaz ezzel drasztikusan csökkentettem a mennyiségét (az áramlás irányítása a növényekre semmit sem ért), de még nem volt teljes a siker. Most amin láttam algát az teljesen kiszedtem, így lett hely a sok kis növénynek. Meglátjuk pár nap múlva mi lesz az eredmény.

(#14694) Silentfrog válasza Pikkolo^^ (#14693) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Volt egy kis fekete ecsetalgám nekem is.
Valszeg a vízfelszín erőteljes mozgatása miatt sok oxigén került a vízbe és a nagyon erős áramlás segített neki elszaporodni.
Jellemzően ott volt a legtöbb alga a növényeken ahol extém erős volt a sodrás.
A leveleket megvagdostam és az áramlást és az erősségét is megvariáltam,de ez a kialakult algát már nem tüntette el.
A sziámi algaevő és az algázó géb nem nyúlt ehhez az algához,pedig nem volt sok a növényeken.

Így kivettem a vízből az a pár tő növényt és 1 rész hipó és 19 rész víz keverékébe tettem egy percre- A gyökere nem került a keverékbe.
Erősebb levelű növények tovább is bírják az oldatba a gyengébb vékonyabb levelű növények a kezelés után eldobhatják a levelieket,de utána kihajtanak.

Én így tüntettem el ezt a átok fekete ecsetalgát.

[ Szerkesztve ]

(#14695) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Véleményeteket szeretném kikérni a következő növénytápokkal kapcsolatban:
EASY LIFE PROFITO
EASY LIFE EASYCARBO
TROPICA PLANT GROWTH PREMIUM
Egy 54 literes low-tech akváriumba szeretném, CO2 nincs, növény elég sok van benne, meg úgy 25 hal. Eddig Sera Florenát használtam, de ezekről több pozitívumot olvastam. Melyiket ajánljátok ezek közül? Előre is köszönöm a segítséget.

(#14696) orion1025 válasza BK87 (#14695) üzenetére


orion1025
őstag

A ProFito-t és a Carbo-t használd, a Tropica nem túl acélos az árához képest.25db halnál meg lehet nem is kell majd foglalkoznod a macro táp kérdésével.

Az lemaradt, hogy természetesen mind a kettőt naponta adagolva, kezdésnek szerintem 2-2ml-t, ez ekkora akinál kicsit az édes középútra hajaz, de ez függ a növények mennyiségétől is.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14697) _seth_


_seth_
veterán

Nálam jelenleg így néz ki az akvárium:
-Neonhal
-Vörös neonhal
-Fekete neonhal
-Pirosorrú pontylazac
-Ékfoltos razbóra
-Kolibrihal
-Foltos páncélosharcsa
-Pleco
-Gibbiceps
-Red cherry + Sakura (most ki hova sorolja egy vagy két fajta :) )
-Amano garnéla
-Csigaevő tornyos csiga
+ 7 féle növény

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14698) biomassza válasza _seth_ (#14697) üzenetére


biomassza
csendes tag

Jól néz ki, de hány liter ez? Gibbiceps miatt kérdem.

(#14699) orion1025 válasza _seth_ (#14697) üzenetére


orion1025
őstag

Nem sok egy kicsit az élővilág ilyen pici akvához?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14700) _seth_


_seth_
veterán

135 literes, ha a gibbiceps nagyobb lesz akkor atkerul egy nagyobb akvariumba :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.